SPORT IN OORLOGSTIJD Het ideaal uit het oog verloren den. Het sportleven begon hier dui delijk, zich oriënteerend naar het Westen, af te dalen van het Helle- In een bijeenkomst van den vak groep Sport van hetVerbond van lyederlandsche journalisten, waar bij o.a. als gasten aanwezig waren de Secr.-Gen. van het Dep. van Op voeding, Wetenschap en Cultuurbe scherming, Prof. J. v. Dam, Dr. J. Miedema, namens het college van gevolmachtigden voor de sport, Drs. C. v. Dop, vertegenwoordiger voor het commissariaat van niet com- mercieele vereenigingen Stamm- führer II. Hosters, van de Befelil- stelle Niederlande der H. J. en de heer Max Blokzijl, leider van het Nederlandsche persgilde, heeft de persoonlijke pers- en sportrefe- rent van den rijkscommissaris, Dr. Hermann Harster, een uiteenzet ting gegeven van het sportleven in oorlogstijd. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter van het Ver bond van Nederlandsche journalis ten, den heer P. J. van Megche- len, die een kort overzicht gaf van de niaatiegelen door de overheid in den afgeloopen tijd getroffen ten aanzien van het nationale sportle ven. Op allen 'deed hij een beroep om de ontwikkeling der sport naar beste krachten te bevorderen. Het doel moet in de eerste plaats zijn: voor velen, voor allen zooveel mogelijk goede sp.ort. Daarbij moet ons sportieve leven gedragen worden door de idéé gezamenlijk een sterk volk te vormen. Sport mdg niet alleen ontspanning zijn, sport is ook plicht tegenover ons volk. De sportieve mensch, en zeker d^ sportleider moet er van doordrongen zijn, dat het sterke lichaam een kostbaar pand is in dienst van land en volk. Om dat te bereiken is een sterke, centrale lei ding noodig en voortdurend onder ling overleg tusschen de men sch en, die geroepen zijn onze jeugd te leiden. Rede sportreferent Harster. Hierop verkreeg Hermann Harster het woord tot het ^even van een uit eenzetting van het. sportleven in oorlogstijd.. Na eerst de spbrtpers in het algemeen hulde te hebben gebracht voor de wijze, waarop zij in het verleden haar taak vervulde, wees spreker op {le groote moeilijk heden, waarmede zij momenteel te kampen heeft, p.a. het papiervraag- stuk dat op de eerste plaats de sportrvübriek benadeelt. Ondanks deze moeilijkheden stemt het tot vreugde, dat men er toch nog in ge slaagd is, een behoorlijke sportbe richtgeving te brengen. Bij het,vraagstuk „Sport in Oor logstijd", dienen wij uit te gaan van de nuchtere conclusie, dat de sport niets minder benadeeld wordt dan alle andere dingen, die het uur werk van het dagelijksch leven vor- j men. Wie zou ^iet billijken, indien thans van het individu werd ver langd van zijn geliefde tak van sport af te zien? Dat dit niet ge schiedt, dat 'de sport zelfs ook nu nog nuttig geoordeeld wordt, wordt door velen als vanzelfsprekend aan genomen inplaats van daarvoor bij zonder dankbaar te zijn. Na de oorlogsdagen heeft men het nationale sportleven aan- een grondige revisie onderworpen. Men zocht naar de fouten, die 'een be hoorlijke ontwikkeling van ons na tionale sportleven in den weg ston- WERKT MEDE TOT EEN GOEDE VERDEELING EN GO£DE ORDE. HELPT ELKANDER OVER DE MOEILIJKHEDEN HEEN. Polygoon-Se ym, Pax Holland m. nische ideaal naar het Circensische peil. Sport werd een publieke ver makelijkheid en daardoor gedoemd te vervallen, daar men het ideaal uit het oog had verloren. Spreker wees hierbij op dé ver splintering der sportbonden. Noo dig was- meerdere eenheid.Hiertoe werd verleden jaar het college van gevoimaohtigdeen vocSr de sport in het leven geroepen. Gelukkig waren er verschillende bonden, die verrassend snel begre pen, welke weg bewandeld moest worden. Naar aanleiding van de studiereis naar den interlandwed strijd DuitschlandSpanje ver klaarde een bekend sportjournalist: Nu krijg ik waarvoor ik 20 jaar lang gevochten heb, een kans". Wat deze bekwame man snel' begreep, zullen anderen vroeg of laat ook leeren begrijpen. Iedere periode vol gend na een oorlog, gaat gepaard met een diepe inzinking van het moreele leven. Dit te voorkomen is een der voornaamste opgaven voor de lichamelijke opvoeding. Hier in Nederland kan men daartoe nu reeds de noodige maatregelen trcf- ten. In dit opzicht kan men ten volle rekenen op de steun van de bezettende overheid. De internationale sportbe- trekkingen. Vervolgens behandelt spr. het in teressante vraagstuk van het in standhouden van de internationale sportbetrekkingeai. Van overheidswege wordt in dit opzicht alle medewerking verleend. Dat kunnen in het bijzonder de be- roepswieirenners en beroepsboksers getuigen, die regelmatig kunnen starten in 'België, Duitschland, Frankrijk eh Zwitserland. Een Ne- derlandsch ijshockey ploeg is is den afgeloopen winter uitgekomen op de internationale winters port week te Garmisch-Partenkirschen en' Duitsche kunstrijders demonstreer den op de overdekte ijsbaan in de Apollohal in Amsterdam. Het ligt in de bedoeling .de beste Deensche en Duitsche zwemsters naar Nederland uit te noodigen om haar krachten te meten met de beste Nederlandsche zwemsters. Het Nederlandsche sportleven zelf heeft, kleine uitzonderingen daar gelaten, tenslotte al heel weinig be perking in dezen tijd ondervonden. Aan het slot van zijn uiteenzet ting deelde dr. Harster nog mede,, dat de rijkssportführer staatssecr. von Tschammer und Osten na Pinksteren Nederland zal komen bezoeken öin een indruk te krijgen van het Nederlandsche sportleven. Na afloop van deze uiteenzetting werd de gelegenheid geboden lot het houden van discussies, waar van verschillende aanwezigen ge bruik maakten. Officieele Landbouwmededeelingen voor de provincie Noord-Holland NAAM. EN ADRES VAN DE PLAATSELIJKE BUREAUHOU DERS MET DE ONDER HEN RESSORTEERENDE GE MEENTEN. District I: Th. H. B. Meijer, Vlie land, telef. nr. Vlieland 14, Vlie land. District 2: D. W. Rijkeboer, Kaart, Terschelling, telei. nr. Midsland 14. Terschelling. District 3: P. Dros Bzn., Texel, telei. nr. Eierland 1, Texel. District 4: W. de Jong, Kerkweg la, Anna Paulowna, telei. nr. 68. Den Helder, Callantsoog, Anna 4 f Paulowna, Wieringen, "VVieringer- waard. District 5: D, Stompedissel, Haven straat 23, Wieringermeer, P.-Mid- denmeër 108. Wieringermeer. District 6: K. D. de Haan, Loet E 191, Schagen- Zijpe, Schagen, Barsingerhorn, Winkel, Nieuwe Niedorp, St. Maarten, Harenkarspel, Warmen- huizen en Oude Niedorp. District 7: J. Schuyt, Stationsweg '83, Heiloo, telef. no. 2487. Schoorl, Bergen, Eginond a.-Zee, Egmond Binnen, Alkmaar, Hei loo, Limmen en Castricum. District 8: A. Tessèlaar, Basserweg A 74, Heer-Hugowaard, telei, nr. Oterleek 261. Langedijk, Koedijk, Sint Pancras, Oudorp, Heer-Hugowaard, Obdam en Hensbroek. District 9: Ir. J. de Vries, Oost woud, telef. nr. 10. Hoogwoud, Opmeer, Spanbroek, Abbèkerk, Twisk, Sijbecarspel, Opperdoes, Me'demblik, Wervers- hoof, Midwoud, Nibbixwoud en Wognum. District 10: C. J. Broersen, Lutje broek L 210, Grootebrosk. Andijk, Enkhuizen, Urk, Bfoven- karspcl, Gi-ootebroek, Hoogkar- spel, Venhuizeft, Wijdenes, Schel linkhout, Blokker, Zwaag. West woud en Hoorn. District 11: J. Eu wen, Schoolstraat 121 B, Midden-Beemster, telef. nr. Berkhout, Avenhorn, Oudendijk, Beets en Beemster. District 12: A. Jansen, Noordervaart D 38, Stompetoren, telef. nr. Stom- petoren 234. Ursem, Oterleek, Schermerhorn, Zd. en Nd. Schermer, Akersloot, Graft en de Rijp. District 13: P. A. Cornet, Meer straat 63 (Vereen. Veilingen, Ken- nemerland). Heenfckerk, Beverwijk, Velse», Haarlem. Heemstede, Bennebroek, Bloemendaal en Zandvoort District 14: G. Deneken, Stations straat 3, Koog a. d. Zaan. Uitgeest, Krommenie, Wormer- veer, Jisp, Wormer, Assendelft, Westzaan, Zaandijk, Koog a. d. Zaan en Zaandam. District 15: J. Plas JRzn., No. 93, Middelie, telei. nr. 2. Oosthuizen, Warder, Middelie, Kwadijk, Edam, Monnikendam, Marken, Katwoude, Purmerend, Wijde Wormer, llpendam, Broek in Waterland, Landsmeer, Oost- zaan, Amsterdam ged. Nrd. District 16: B, Eversen, Perkstraat 45, Halfweg, telef. nr. 293. Haarlemmerliede, Amsterdam (extl. ged. Nrd.) District 17: C. F. G. v. d. Meulen, Hoofdweg 615, Haarl'meer, P. Hoofddorp, telef. nr. 332. Haarlemmermeer. District 18: W. J. Zwetsloot, M. A. de Rnyterlaan 16, Uithoorn, telef. nr. 332. Nieuwer Amstel, Ouder Amstel, Aalsmeer en Uithoorn; District 19: T. Blom, Langeweg 19, Blaricum, 2594. Diemen, Weesperkarspel, Weesp, Muiden, Naar'den, Bussum. Bla ricum, Huizen, Ankeveen, Neder- horst den Berg, Kortenhoef, 's-Gravelande, Hilversum cn La ren. ALGEMEENE INVENTARISATIE VAN LAND- EN TUINBOUW 1942. Zooals uit het gepubliceerde pers bericht betreffende de algemeene inventarisatie van land- en tuin bouw 1942 blijkt, zal deze plaats vinden in het tijdvak van 2G Mei tot en met 6 Juni 1942 en waar te vens in .vermeld staat, dat in tegen stelling met de voorgaande jaren thans in iedere gemeente een of meerdere zitdagen gehouden zullen worden, waarop de georganïseerden uitgenoodigd worden, te verschij nen. Plaats, dag en uur, waarop de ge vraagde gegevens verstrekt kunnen/ worden, zal nader door aanplak biljetten op de 'hiervoor bestemde plaatsen en gemeentelijke aanplak borden bekend worden gemaakt. Alle belanghebbenden, dus alle aan gesloten leden van de Landbouw- Crisis-Organisatie, alsmede niet- aangeslotenen, die eenige der ge vraagde gegevens hebben te ver strekken, zijïj verplicht aan deze op roep gevolg te geven.' In verband met het bovenstaan de woqdt dan ook (je volledige me dewerking van een ieder verzocht, waardoor moeilijkheden .voor den georganiseerde kunnen worden voor komen, en de werkzaamheden van de hiervoor belasten teller een nor maal verloop kunnen hebben. Weigert men de gevraagde in lichtingen te verschaffen,, of doet men onjuiste opgave, dan stelt n>en zich bloot aan een tuchtrechtelijke vervolging. DE LANDBÖUW-CRISIS ORGANISATIE VOOR NOORDHOLLAND. Officieele mededeeliogeu DE INLEVERING VAtf EIEREN DO GR PLUIMVEEHOUDERS. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat alle pluimveehouders, die voor hun dieren geen voeder toewijzing ontvangen, voor het jaar 1942. 15 eieren per kip moeten af leveren aan een door de Landbouw- Crisis-Organisatie in oyerleg mét de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee te De Bilt aan gewezen verzamelaar. Van deze eieren moeten er voor 28 Juni tenminste'7, voor 26 Juli tehminste 12 en voor 30 Augustus 1942' tenminste 15. zijn afgeleverd. Voor pluimveehouders, die voor ■hun dieren een voedertoewijzing ontvangen, geldt reeds een rege ling. Deze blijft ongewijzigd. De 'bij een Landbouw-Crisi-Orga- nisatje aangesloten pluimveehou ders zullen vanwege den Provin cialen Voëdselcommissaris een kaart ontvangen, waarop het aan tal te leveren eieren, berekend naar het aantal kippen aanwezig tijdens de inventarisatie in December 1941 staat vermeld. De niet bij een Landboüw-Crisis- Organisatie aangesloten pluimvee houders zullen zelf bij hun Plaat selijken Bureauhoudér een kaart moeten afhalen, onder mededee- Mng van het door hen aangehouden aantal kippen. Ditzelfde^geldt voor georganiseerden die na 1 Decem ber 1941 kippen zijn ga'an houden. Een kaart, waarop het te leveren aantal eieren is< vermeld,'zal hun dan worden uitgèreikt. Op de kaart zal de verzamelaar het aantal door hem ontvangen eieren aanteeke- nen, zood'at bij controle kan worden nagegaan of aan den leverings plicht is voldaan. De eizarneling der eieren door de verzamelaars zal zoo spoedig mo gelijk beginnen. Mocht de pluim veehouder nog geen kaart ontvan gen hebben, dan zal een 'voorloo- pig bewijs afgegeven worden. Het nog niet in het bezit hebben van een kaart ontslaat den pluimvee houder niet van den leveringsplicht De pluimveehouders, die niet aan den leveringsplicht voldoen, zullen geen -pluimvee meer mogén aan houden, afgezien nog van andere tegen hen te nemen maatregelen. OFFICIEELE MEDEDEELING VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 110. Maximum kleinhandelsprijzen voor rozijnen. Rozijnen le kwal. p. 100 gr. f 0.21 V* Rozijnen 2e kwal. p. 100 gr. f 0.17 Rozijnen 3e kwal. p. 100 gr. f 0.16/4 Maximum kleinhandelsprijzen voor sinaasappels. Spaansche blonde sinaasappels, per kg. f 1.20 Spaansche bloed sinaasappels per kg. f 1.10 Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Italiaansch weermachtsbericht ROME 22 Mei. Het 720e weer- machtbcricht luidt: Artillerieduels aan het front van Cyranaica. De. achterwaartsche ver bindingen van den vijand' werden met succes door .vliegtuigformaties van de as aangevallen. Een munitie depot werd getroffen en vloog in de lucht. Twee vliegtuigen werden op den beganen grond verniëld, een derde vliegtuig werd door het vuur van ons luchtdoelgeschut neerge haald. Doelen op Malta werden door for maties van de ltaliaansche en Duit sche luchtmacht gebombardeerd. 227. Het waren de dappersten geweest, die de achtervolging door gezet hadden, maar nu ze opééns zoo'n geheimzinnig licht. achter zich aanzagen komen, de geluiden hoor den en in de opening gekomen eenl hun onbekend iets op-het water! zagen drijven, verloren ze hun bpll heelemaal en sprongen pardoes in| het water. Volksdienst cn voedselvoorziening per vén per Het is kenmerkend voor dezen tijd, dat de vraag naar het eten uit de Centrale Keukens in ons lanl toeneemt. Meer eh meer dringt het tat de bevolking door, dat in tijden van voedselschaarscb- te de Centrale Keuken vele voor deelen biedt. Was men aanvankelijk gebon den aan een maximale verstrek king per keuken, thans is in het belang van de volksgezondheid de mogelijkheid geschapen het voed sel op ruime schaal te verstrekken Houders van boterk^arten die nen de volle prijs ad f 0.30 portie te betalen, houders vetkaarten slechts 10 cent portie. Aan den Nederlandschen Volks dienst is opgedragen te beoördeelen welke personen het prima eten uit de Centrale Keukens mogen be trekken. Daartoe kunnen formulie ren bij de Buurtschapshoofden of bij de Centrale Keukens worden aangevraagd. -' Eon ieder die van de Centrale Keuken gebruik wensoht te maken geve zich zoo spoedig mogelijk op. Dit geldt ook voor inwoners van gemeenten waar geen Centrale Keuken gevestigd is. Het is h.1. mogelijk om in overleg met de betrokken Officieele instanties het zij hét eten uit naburige keukens te betrekken dan wel tot oprich ting van zulke keukens te geraken. Tenslotte kan nog worden opge merkt, dat, het den Nederlandschen Volksdienst mogelijk i-s houders van Koterkaarten, die, naar het oordeel van het Buurtschapshoofd, den vollen prijs ad. f 0..30 niet gc heel kunnen betalen, eenigermate tegemoet te komen. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 24 MEI 1912. Eerste Pinksterdag. Hilversum I. 415,5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 9:00 BNO: Nieuws berichten. 9.15 Gevraagde platen. 10.00 Bacfft programma (opn.l. 10.30 „Blijde Pinksterge dachten in de muziek en de beeldende kun sten" II, causerie met gramofoonplaten. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 Kinderkoor „Amster dam Noord" en gramofoonmuziek. 11.30 De stem der S.S. 1145 Neerlands stem van het Oostfront. 12.00 BNO: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Gevraagde platen. 12.40 Uit ierlijn: Het Duitsche Volks- con^t. 14.00 Gramofoonmuziek. 14,20 Accor deonvereniging „Musica". 14.40 Het Duo RommertsReeskamp. 15.00 Luisterspel: „Rembrandt gedagvaard". 15.40 Gramofoon muziek. 15.45 Salonorkest en gramofoonmu ziek. 16.45 Pinkste.-gebrulken, causerie. 17.00 Ensemble Jonny Ombach, soliste en gramo foonmuziek. 17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Orgslcorfcert. 18.15 Sport van den dag. 18.45 Gramofoonmuziek. 18.50 BNO: Nieuwsberich ten. 19.10 Verkorte operette „Die Landstrei- cher"', 30.15 Bert van Dintcren en zijn orkest. 2CP.45 Kalverliefde, cabaretrevue. 21.15 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Militair overzicht. Hilversum II. 301,5 m. 8.00 „Het leven bloeit". Pinksterspel. 9.00 BNO: Nieuwsberichten. 9.16 Een vlam op elk van ons, Plnksterdeclamatorlum. ,9.45 Gramo foonmuziek. 10.00 Orgelconcert (opn.).' 10.30. Studiodlenst. 11.46 Psalmen en geestelijke liederen (opn.h 12.00 BNO:' Nieuwsberichten en 'populair actuoel praatje. 12.15 Omroep- Kamerkoor, Instrumentaal ensemble en orgel. 12.45 Het feest van de eendracht. 13.00 Re- vida-Sextet. 13.40 Gramofoonmuziek. 14.00 Nèderiandsché schrijvers spreken over eigen FEUILLETON. Mysteries rondom „Vr edelus t" (Een geval uit de praktij* tan Inspecteur Sanders. Md der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. „Je zult me moeten toegeven, Miel." zei hij na een korte aarzeling, „dat er vannacht toch eigenlijk nog geen aanleiding bestond om onmiddellijk tot de arrestatie van dr. Jurrians over te gaan. Het was ongeveer 1 uur, toen ik hem by het Centraal station verliet; wie had toen kun nen denken, dat hij vrijwel onmiddel lijk de vlucht zou nemen? Ik heb hem opzettelijk in de waan gelaten, dat ik Loucheur van den moord ver dacht, en ik veronderstelde, dat dit voldoende zou zyn om hem te over tuigen, dat hij van de zijde der po litie voorloopig nog niets te vreezen had." De reporter vond deze verklaring echter niet afdoende. „Alles goed en wel," zei hij .jn toon verried, dat hij niet van plan -was zyn vriend te sparen, „dat is allemaal tot je dienst,'maar je wist - althans volgens je bewe ring dat Loucheur den meesten spoed achter de zaak zette, dat hy zoo mogelijk nog den afgeloopen nacht mét dr. Jurrians in het reine wilde komen over de hem, voor zijn stilzwijgen toe te kennen vergoeding en er wa3 m.i. dus alle reden om te verwachten^ dat dr. Jurrians zich onmiddellijk in veiligheid zou trach ten te stellen. Was het, in dat licht bezien, dan wel verstandig om hem rustig naar huis te laten gaan en hem daardoor als het ware gelegen heid te geven 2dch aan een vervol ging te onttrekken?" „Ik nam aan," zei Sanders lang zaam en plotseling eenigszins ver strooid een lade van zijn schrijf bureau opentrekkend, waarin hij met grooten ijver iets scheen te Roe ken, „dat Loucheur, nadat de ont moeting in de wachtkamer mislukt was, dien nacht geen poging meer zou ondernemen om ziph met dr. Jurrians in verbinding te stellen. Het was, zooals-Ik zei, al 1 uur, toen we van het Centraal-station terug keerden „Maar het was Loucheur immers bekend, dat de politie van de inbraak in dr. Jurrians' villa op de hoogte was!" hield de reporter vol. „Er moest hem dus alles aan gelegen zijn zoo snel mogelijk tot een resul taat te komen!" De inspecteur gaf het zoeken plot seling op. Met een ruk schoof hij de la dicht en terwijl hij zich vlak voor zyn bezoeker plaatste, zei hij: „Je zou nie een buitengewoon ge noegen doen, Miel, door in de krant niet zoo diep op de zaak in te gaan. Laat het publiek maar aannemen, dat niet wij, maar Loucheur den da der van den moord in Villa Vrede lust heeft ontmaskerd. Dat komt het prestige van de politie weliswaar niet ten goede, maar daar zullen we ons voor dit keer dan maar bij neer leggen. Ik zal reeds moeite genoeg hebbën om mij tegenover de justitie te verantwoorden; spaar mij dus in dit geval de critiek van het pu bliek Hij legde zijn hand op Wils' schou der en terwijl hy hem diep in de oogen keek, vervolgde hij: „Ik behoef jou toch niet te zeg gen, Miel, dat mijn aarzelen om in te grypen geen gevolg was van kort zichtigheid?" „Je hebt dus opzetteiyk met de arrestatie gewacht „Je houdt me ten goede, Miel, dat ik zelfs jou daarop het antwoord schuldig blijf. Slechts dit zou ik je willen vragen: Vind jij ook niet, dat dr. Jurrians voldoende is gestraft door het feit, dat hy nópit meer in ens land zal kunnen terugkeer en? Hij heeft een mensch gedood on getwijfeld en daardoor heeft hij zich vergrepen aan de wet, maar denk je zijn positie eens goed in: een in bree- den kring geacht man, die een voor aanstaande plaats inneemt in een, aan menschelyke wetten gebonden maar ook door menschelijke kleinzieligheid helaas sterk be- heerschte maatschappy... Een schit terende carrièiê. die dreigt niet één slag vernietigd te zullen worden door een reeds lang vergeten jeugd zonde, welke op een noodlottigen dag ter kennis komt van een van die vapipiei's in onze samenleving, wien 'geen middel te^laag is om ?ich ten koste van anderen te verrijken... Het vooruitzicht een positie, die men zich met zooveel moeite veroverd heeft, te moeten prijs geven, van een der hoogste sporten van den nraat- schappelijken ladder naar omlaag te% worden gesleurd door een individu, dat eigenlijk geen beter lot verdien de dan de kogel, welke tenslotte aan zijn onmènschelijk bestaan een einde heeft gemaaktZóu jij in zoo'n geval niet denzelfden weg hebben be wandeld-als'dr. Jurrians? Misschien ben ik in m'n plicht als politieman te kort geschoten, Miel, maar ik ben gelukkig nog niet voor honderd procent de speurhond, waar voor dr. Jurrians mij wel eens scheen aan te zien. Er is ook nog iets van een mensch in me en als mensch ben ik er stellig van overtuigd, dat deze oplossing de beste is......" De reporter stak. hem spontaan de hand toe. •„Je hebt gelijk, Wil," zei hy'. „Dr. Jurrians is voldoende gestraft. Bij mij is je geheim veilig, dat verzeker ik je!" Sanders toonde zich voldaan: „Dank je Miel, ik wist wel, dat je er precies zoo over zou,denken. Ho- penlijk legt de rechtercommissaris eenzelfde humaniteit aan den dag! Dit blijft dus onder ons. Is er nog meer, wat je weten wilt?" „Nog twee dingen," verzocht de reporter. „Dat ontvreemden van het lijk van- LameriIk dacht aan vankelijk, dat dit aan den Berg moest worden toegeschreven, die het noodig had „Nee. Miel," viel Sanders hem in de rede. „Het lijk is. zooals je in 2djn schriftelijke bekentenis hebt gelezen, ontvreemd door dr. Jurrians zelf, die vooral door de hak- en vingerafdruk ken bevreesd is geworden en daar om getracht heeft de politie op een dwaalspoor te brengen. Door aan-' gifte te doen van de vermissing wekte hij den indruk, dat er een an der in het spel was. (Wordt vervolgd.) werk. 14.20 Inleiding Brucknercyclus. 14.30 j Omroep-Symphonie-orkest. Ca'. 15.35 Gramo-i foonmuzlek. 16.00 Een stem die verklonk. 1 16.20 Viool en piano. 17.16 Gramofoonmuziek.»1 17.30 Vurige Tongen, Pinkstermuziek Pinkstergedachten. 18.15 Gramofoonmuziek. I 18.30 Musette-orkest, Bert van Dinteren en I zijn orkest en solisten^ 19.30 B.N.O.-: Nieuws»I berichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.501 B.N.O.: Militair overzicht. 20.00 B.N.O.: gelsche uitzending: „Dutch News Reel". (Voor! de Radio-Centrales: Gramofoonmuziek). 20.151 Opera „Daphne" (opn.). 21.45 B. N. O.: r Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.1024.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 25 MEI. Hilversum I. 415.5 m. 8:00 Gramofoonmuziek. 9.00 B.N.O.Nieuws-1 berichten. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Pink- I stermorgen zonder zorgen. 11.00 Voor ds I kleuters. 11.20 Pinkstermorgen zonder zorgen. I 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair! actueel praatje. 12.15 Frans Wouters en zijn I orkest. 12.45 Orgelconcert en zang op gramo-1 foonplaten. 13.00 De zin* van het boer zUn. I 13.15 Van zon en vogels, van vensters en I maneschijn, muzikaal programma. 14.001 Planovoordracht. 15.00 De liefde tot zijn land I is ieder aangeboren. Herhaling van de repor-f tage van de le groote demonstratie van den I Nederlandschen Arbeidsdienst op Houtrust t» Den Haag op 3 Mei J.l. 15.30 Gramofoonmuz. I 15.45 Omroep-"Operette orkest en solisten. I 16.45 Sport van den dag. 17.00 Zondagmiddag- I cabaret. 17.45 Sport van den dag. 18.00 Land- f mans Lust. 18.30 Melodlsten. 18.50 B.N.O.: I Nieuwsberichten. 19.10 Radio-Logboek van de I maand. 20.00 Utrechtsch stedelijk Orchest en I solist en gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: I Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praat- I Je. 22.10 Theo Uden Masman en zijn dans- I orkest. 22.40 D r%adt wat wij draaien. Hilversum II. 301.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 9.15 Studiodienst. 10.15 Gramofoon-i muziek. 10.30 Voor de vrouw. 11.00 Twea I violen. 11.30 Orgelconcert. 12.00 B.N.O.: I Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.55 Gramofoonmuziek. 13.00 Da Melodisten en soliste. A.s. Intermezzo: Lin- denborger potpourli (opn.). 14.00 „Sneeuw- witje", muzikaal sprookje. 14.30 Gramofoon muziek. 15.00 Het Wiener Konzerthaus Quar- I telt en klarinet. 16.00 „Pinksteren, beelden uit het leven van groote Godsmannen. 16.45 I Gramofoonmuziek. 17.00 Duitsche taalcursus. 17.25 Gramofoonmuziek. 17.30 Eindbeslissing van de Declamatiewedstrijd. 18.15 Pianovoor dracht. 18.30 Het Jodenvraagstuk. 18.46 Bert I van Dinteren en zijn orkest. 19.15 Politiek I weekpraatje. 19^30 B.N.O.: Nieuws&erïchten.--1 19.40 Spiegel van - den dag. 19.50 B.N.O.: Frlesch" praatje. 20.00 Amusementsorkest, I solist en dameskoor „Aethercharme". 20.35 Een Pinksterreis door Nederlan^, 21.15 Resul taten van concoursen voor Harmonieorkest en zangkoren. 21.45 BNO: Nieuwsberichten, j 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10r-24.00 Hilversum I. DINSDAG 26 MEI 1912. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymna stiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek, 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.16 Politiek weekpraatje (opn.). 8.30 Omroeporkest en solist (opn.), 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Amusementsor kest en solist (opn.). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.25 Zang met pianobegeleiding en gramo- I foonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Am»- bile-sextet. 12.00 Omroeporkest. 12.40 Alma- 1 nak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten. 13.00 Voor. de rijpere Jeugd van het platteland. 13.15 Orkest Malando en solist. 14.00 De Groninger orkestvereenlging, solist en gramofoonmuziek. 16.00 ziekentroost. 16.20 Gramofoortmuziel^ 16.30 Bert van Dinteren en zijn orkest. 16.45 Sporten spel voor de jeugd. 17.00 Ensemble Jonny Ombach. 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten 17.30 Ensemble Jonny Ombach. 18.00 Voor de werkende vrouw. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.35 Neerlands" stenv-van het'Oostfront. 18.50 BNO Nieuwsberichten. 19.00 BNO: Gesproken bln- nenlandsch overzicht. 19.10 Gramofoonmuziek 19.16 Wie zijn de schuldigen aan Neerlands Ondergang, door Prof. Mr. Dr. R. van Ge- nechten. 19.30 „Uit het dagboek van een vleugel". 20.15 Gramofoonmuziek 20.30 Melo dlsten. 21.15 Luisterspel: Van slag af. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.0f BNO: Militair overzicht. Vanaf 22.10 Alleen voor de Radio- Centrales, die over een Hjnverblnidng met da studio beschikken. 22.1024.00 Gfamofoonmu- Ziek. Hilversum II. 301,5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Orgelconcert (opn.). 8.40 Oramofoonmuziek. 9.05 Oraroep- Symphonïe-Orkest (opn.). 10.00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuziek. 10.40 Vroeger en nu. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Fluit en gitaar 12.00 Ensemble WilljK Kok. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Pianovoor dracht en gramofoonmuziek. 14,00 Musette- orkest en soliste. 14.30 De Lichte Toets. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Gramofoonmuziek. 16.45 Altviool, piano en gramofoonmuziek.» 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30 Salonorkest. 18.15 Boekbespreking. 18.30 De reportagestaf presenteert. 19.00 Gerard v. Krevelen en zijn orkest, en solist. 19 30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Zeeuwsch praatje. 20.00 BNO: Engelsche uitzending: Holland and the econo mie reorganisation. (Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmuaiek).. 20.15 Utiyjchtsch Strijk kwartet en gramofoonmuziek. 21.00 Mevrouw van Straten wil hst naadje van de kous we ten. 21.15 Bert van Dinteren en zijn orkest. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Gramo foonmuziek. 22.05 Avond wijding. 22.10—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.) Plaatsverv van den Hoofdredacteur. Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws Fred Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C. van Kampen, den Helder,

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 6