Castella Eindhoven verliest doch behoudt de Jeiding Dat lukt nooit! 0.G0.V.V. klopt de leiders! Hollandia-H.R C. 2-3 Schagen's papieren stijgen HRC. Il-Zandvoortmeeuwsn II0-2 Voetbaluitslagen RADIOPROGRAMMA SPORTNIEUWS A.D.O. en A.G O.V.V. komen naar voren opgeleverd, dat de Racing Cluib er van had verwacht. De nederlaag van 14 dagen geleden werd niet te niet gedaan en de Volewijckers konden, tevreden met het gelijke spel. 22, de terugreis aanvaarden. Eindhoven viel in den wed strijd tegen A.G.O.V.V. tegen en verloor twee punten, die wel als kostbaar In ogen worden be schouwd, nu zoowel A.D.O. als A.G.O.V.V. vervaarlijk komen opzetten. Blauw Wit blijft on deraan hangen, terwijl Heeren veen, dat zoo goed begon, af zakt H.R.C. handhaafde zich op uit stekende wijze tegen Hollandia en blijft in de running. Schagen won haar derde pro motiewedstrijd. DE KAMPIOENSCOMPETITIE. Schreven de voor twee weken nog, dat de strijd om het kampioen schap van Nederland wel zou wor den uitgevochten door Eindhoven en Heerenveen, thans, enkele da gen later, ligt de zaak heel anders. Doordat Blauw Wit tweemaal van A.D.O. verloor, terwijl A.G.O.V.V, tweemaal wist te winnen, eerst van de leiders en toon zeer gedecideerd van Heerenveen, is er op het oogen- blik sprake van een kopgroep, be staande uit drie ploegen, die elkaar de hoogste eer nog fel zullen kun nen betwisten. In dezen strijd ligt Eindhoven met slechts 1 punt voor sprong nog aan den kop. De competitiestand is als gevolg van de Pinksterwedstrijden: Eindhoven 5 3 1 1 7 83 A.D.O. 5 2 2 1 6 8—6 A.G.O.V.V. 5 2 2 1 6 8—6 Heerenveen 5 1 2 2 4 5—10 Blauw Wit 6 1 1 4 3 7—11 DE PROMOTIE COMPETITIE. District I. De return wedstrijd tusschen 'R. C.H. en De Volewijckers, die plaats had op het terrein te Heemstede, heeft vermoedelijk niet het succes De visch is te groot voor het net. Binnendringen is uitgeslotenEven onmoge lijk is het voor de groote schuimbellen van normale tandpasta's, om binnen te dringen in de kleine holten, die ieder gebi' in menigte bezit. Daar ,s Castella Tand- pasta voor noodig, de eenige tandpasta, die door middel van het ingrediënt Perldon extra kleine schuimbelletjes vormt. Zóó klein, dat zij zelfs in microscopisch kleine tandgroefjes reinigend kun nen binnendringen. Dót is pas volledige gebitsverzorging ichuimende TANDPASTA WH WD D i|BDELM|N PIOGUCT! District HL Hengelo, dit maal uit spelende, wist het wederom niet verder te brengen dan tot een gelijk spel. Met 2—2 moesten ze een kostbaar puntje aan Rhcden laten. Go Aliead won wederom, nog wel heel royaal van Borne met 6—0. De eerste klasser blijft daarmee nog steeds de beste papieren in han den houden. District IV. In de Oostelijke groep wist Mau- rits dat voor 14 dagen van V.V.V. verloor, van Bleyerheide te win nen. En dat zeer gedecideerd: 4—0. Voor Bleyerheide beginnen de perspectieven somber te worden! In de Westelijke groep verloor Vlissingen, dat 14 dagen terug van De Baronie verloor, wederom Dit maal met 54 van He'mond. Waar mee de Vlissinger kansen prac- tisch zijn uitgeschakeld. District V. In het Noorden stelde Velocitas zijp kansen op behoud van het eerste klasseschap vrij zeker door een 21 overwinning op Emmen, dat reeds tweemaal van het aloude Frisia won. Het was echter een thuiswedstrijd van Velocitas. Weet Velocitas ook in Emmen te win nen, dan is het zoo goed als bin nen. DISTRICT L 3e klasse. Zoowel HRC als OVVO zijn er in geslaagd overwinningen te behalen Bij de race om een plaatsje in de 2de klasse zijn Hollandia en Be verwijk definitief uitgeschakeld en gaat het verder tusschen HRC, OVVO en de Alkm. Boys. De laat ste ploeg, die de vorige week leid de met 3 punten uit 2 wedstrijden, had vrijaf en zag de voor haar ver keerden winnen, zoodat ze nu een neuslengte achter ligt. HRC en OVVO hebben beiden 4 punten uit 2 wedstrijden. PROMOTIE VIERDE KLASSE. Schagen zette haar zwaren strijd goed voort, door de derde klasser Always Forward met 3—2 te slaan. Fraai was de wedstrijd door den sterken wind niet, maar wel emo tioneel. Boontjes die weer eoht gevaarlijk was maakte 3 goals op de hem eigen manier en 't stond toen met den wind mee 30 voor Schagen. Weinigen hadden verwacht dat 't niet meevallende A. Forward toen nog eerst een pe nalty zou missen en daarna mid dels haar midvoor 2 juweeltjes van doelpunten zou „scoren. Zoo won Schagen achteraf beschouwd nog maar net aan en de groote span ning, aan het slot deed de toesehou wers, die weinig goed spel hebben gezien, nog tevreden huiswaarts keeren. Sohagen 3 2 1 0 73 5 I.V.V. 2 110 2-0 3 Alw. Forward 2 10 1 73 2 V.V.VV. 3 0 0 3 1—11 0 Zondag 17 Mei is óók gespeeld Alw. Forward—V.V.W. 5—0. Vierde klasse A. Atlas—B.K.C. was 't Slot der competitie. B.K.C. won met groote cijfers (8—2) en bezet daardoor op fraaie wijze de tweede plaats. At las stond reeds definitief onder aan. AFDEELING NOORD-HOLLAND. Om 2 plaatsen in de eerste klas se E spelen R.K.A.F.C. (hekkeslui- ter 1 E), S.V.W. (Heerhugowaard Zuid) en S.R.C. (Schagen). DE W EDST RI)D VAN DEN DAG EINDHOVEN—AGOVV 0—1. Het was Zaterdag een aan trekkelijke en vlotte wedstrijd, welke de duizenden toeschou wers, die het fraaie veld c^n- zoomden, te zien kregen. AGO VV was weliswaar gedurende den gehcelen wedstrijd minder sterk in 't veld, als gevolg van een mindere technische vaar digheid, doch wist zich uitste kend te handhaven, gedreven dpor een laaiend enthousiasme en een sterken wil om de huid zoo duur mogelijk te verkoo- pen. Deze gesteldheid heeft ten slotte den doorslag gegeven. Het gevolg was, dat op enkele momenten de Eindhoven-verde diging zich voor een bijzonder zware taak gesteld zag, door de verrassende en taktisch op gezette aanvallen van de AG- OVV-voorhoede, waarin Rib- bers ongetwijfeld de gevaarlijk ste man was In de eerste helft was Eind hoven overwegend sterker, doch men hield het spel te kort. Pas in de tweede helft ontdekte de Eindhovenvoor hoede, dat er ook nog gescho ten diende te worden om tot een doelpunt te komen, doch doelverdediger Veenhuizen weerstond iederen aanval. Na dat ongeveer 20 min. na de her vatting Ribbers AGOVV de lei ding had gegeven, ontketende de Eindhovenploeg een gewel dig offensief op liet AGOVV- doel. De AGOVV-verdediging hield evenwel goed stand, zoo dat uiteindelijk de overwin ning volkomen verdiend in handen is gekomen van de Oostelijke kampioenen. De eerste ontmoeting R.K A.F.C. -r-S.V.W. werd 2—2, en thans ont ving S.V.W. de Schager club,, de kampioen van 2 G. Deze kon lang niet tegen de thuisclub op. S.R.C. verloor met 51! S.V.W. R.K.A.F.C. S.R.C. 2 110 7-2 3 10 10 2—2 1 10 0 1 1—5 0 Om 2 plaatsen in 1D gingen Meer- vogels en Schoorl verder op het teri-ein van de laatste. De" Akersloo- ters namen revanche en maken nu een prachtkans op promotie. Meervogels 3 2 0 1 10—5 4 Alkm. Boys 3 2 10 1 5—8 2 Schoorl 3 1 0 2 4-6 2 In 4M moest Schagen 3 nog 30 min. tegen Callantsoog 2 speien met een 60 voorsprong. Won S. dit definitief, dan zou zij kampioen zijn. De C'ers kwamen echter niet op. De Roodjes waren beter In een wedstrijd, waarbij de spanning geen grenzen meer kende en het enthousiasme tot het uiterste werd opgevoerd, heeft H.R.C. kans gezien om Hollandia in eigen huis een 32 nederlaag toe te brengen. Naar schatting 5000 menschen waren getuige van dezen emotie vollen wedstrijd en vooral de neu trale toeschouwer heeft kunnen ge* hieten van spanning en van fraaie doelpunten. Voor de rust had H.R.C. het beste van het spel en het doel van den gevaarlijken Hqllandia aanval in bedwang te houden, lukte volko men. Tenslotte leidde deze tactiek tot de overwinning, want èn Dissel èn de Groot èn Westhove konden hun spel niet ontplooien. Zooals ge zegd, had H.R.C. eenig overwicht, maar voor doel wilde het niet erg lukken en vooral Koster had met eenige schoten geen geluk. In den Stadsschouwburg te Amsterdam is een opvoering gegeven van Goethe's „Torquafo Tasso" door het Wiener Burgtheater. Een foto tij dens een der scènes. Stapf-Mol-Pax Holland m. SCHAGEN—ALWAIJS FORWARD. 3—2. De met groote belangstelling te gemoet geziene promotiewedstrijd Always Forward 1 uit Hoorn, is Zondag op liet terrein aan de Loet voor een talrijk publiek verspeeld. Na over en weer verkennen deed Schagen zijn eerste groote door braakpoging naar het Forward doel, dra door meerdere gevolgd, en het mocht de hard werkende G. Boontjes vijf minuten voor rust ge lukken om dank zij een prachtige voorzet van Schoort, de score te openen. Onhoudbaar voort den. For- wardman schoot het leer onder de lat door. 1—0. Schagen had de smaak beet, maar ondanks herhaalde pogingen werd niets meer voor de rust bereikt. Alhoewel Forward wel haar best deed leden haar aanvallen allen schipbreuk, door het te lange spel, dat bij dezen hevigen wind funest bleek. Na de rust kwam het voordeel, van de iets geminderde wind ten goede aan de gasthceren, die dan ook al dra probeerden om de aangevangen doelpunterij voort te zetten en., met succes. Stam leverde in een snelle door braak een pracht voorzet aan Boontjes, d-ie het leder snel in de touwen kopte, 20. Hoorn trok meer aan het verde digen, maar het spel bleef nog vrij open. De Forward's ondernamen enke le zware aanvallen, die telkens door keeper Slikker schitterend onschadelijk gemaakt werden. Even later redt hij door corner trappen. Als deze genomen is, blijkt de bal al over de helft van het veld. Stam ziet dat het For ward doel vrijwel zonder verdedi ging is. Hij benut zijn kans door naar voren te rennen, geeft de bal door en vlak daarna is het weër Boontjes hoofd, die het der de Schager doelpunt veroorzaakt, 30. Dat kan Forward niet od zich laten zitten, het begint sneller en forschpr te werken. Hart krijgt plotseling de hal, en doorboort na een ren onhoudbaar Slikkers domein. 3^-1. N'a een poosje vrij tam spel was het weer Iloorn dat het initiatief aan zich trekt. Jo Groot krijgt de bal en geeft aan Hart. Voor de tweede maal heeft Slikker de keu rig geplaatste bal slechts na te kijken. Forward bleef doorwerken, maar ook Schagen was uiterst actief, poging na poging werd met afwisselend succes door beide par tijen aangewend maar punten ble ven uit. En toen het einde werd gebla zen moest Forward de eer van de 3-2 overwinning en de zeer goe de kans op het 3de klasserschap aan Schagen laten. Hollandia leidt. Na 20 minuten spelen kreeg de Groot een bal vrij, een trekbal volg de en onhoudbaar verdween het leder via Westhoven langs Dijles hoorn. 10. Moedig ging H.R.C. door en hoewel er voor de rust geen doelpunten werden gescoord behield H.R.C. het beste van het spel. De tweede helft. Hollandia kreeg nu den wind mee en reeds direct oefenden de Horineezen druk uit op het H.R.C. doel. Het wordt 11. Toch zou H.R.C. gelijk maken, want toen Heeris keurig voorzette, ontstond er een ware belegering op het Hollandia-doel, waarvan San ders tenslotte profiteerde om het leer onhoudbaar langs Vink te schietten. 11. Energiek vocht H.R.C. verder en toen Koster in den rug werd geloopen, gaf Jurriaans penalty. Onder doodsche stilte gaf Sanders H.R.C. de leiding. 12. Het Heldersche legioen van ongeveer 300 man liet zich goed hooren en het was in die periode dat H.R.C? demonstreerde dat het veel beter speelde dan Hollandia. De thuis club kreeg het initiatief, maar het verdedigen van H.R.C. was nog uit stekend en daarnaast ondernamen Sanders, Koster en Heeris steeds gevaarlijke aanvallen. Westhoven vergat zich. In deze periode liet Westhoven zich van buitengewone unfaire FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 64 Loucheur had het lijk voor zijn comedie niet noodig dat wilde je toch zeggen, niet? Vermoedelijk heeft hij Laméri zeer goed gekend en misschien is hij zelfs wel in het bezit geweest van een foto van den Franschman. Een goede comediant als deze Belg verstaat ook uitne mend de kunst zich te grimeeren..." „En de roode two seater?" „Die heb ik tot op dit oogenblik nog niet kunnen ontdekken, Miel. Ik veronderstel, dat dr. Jurrians den wagen heeft gehuurd bij iemand, die hem goed kende en bij wien daarom geen oogenblik de gedachte is opge komen, dat deze bekende, persoonlijk heid de dader van den moord in Villa Vredelust zou kunnen zijn. Niet on mogelijk is het natuurlijk ook, dat hg de. auto ergens in de provincie heeft gehuurd en zich van een an deren naam heeft bediend. Als er eenmaal aan de ontdekking, van den dader ruchtbaarheid is gegëven, zal dit vraagstuk vanzelf wel worden opgelost." En wat ga je nu doen? De aan houding en voorgeleiding van dr. Jurrians gelasten?" „Dat is al gebeurd, Miel. Alle douaneposten zijn van zijn verdwij ning in kennis gesteld, maar hij heeft een voorsprong van minstens vijf uren. Dat is voor hëm voldoende om zich in veiligheid te stellen De telefoon rinkelde. „Een oogenblik," verzocht Sanders. Hij nam de hoorn van den haak en meldde zich. Een knipoogje in de richting van den reporter beduidde deze, dat hetgeen de inspecteur werd meegedeeld ook hem zou interes seeren. „Om zeven uur ongeveer?" vroeg Sanders, daarmee blijkbaar een mededeeling herhalend. „Dank u. Niets aan te doen!" „Dr. Jurrians is vanmorgen om zeven uur per auto de grens bij Ze venaar gepasseerd, Miel," zei hij, zich weer tot den reporter wendend. „Voorloopig is hij dus in veiligheid". En met een fijn glimlachje liet hij er op volgen: „Ik geloof, dat we het wel aan hem kunnen overlaten een middel te vinden om zich aan den langen arm der justitie te ont trekken." Dr. Jurrians vond dat middel in derdaad. Op hetzelfde tijdstip, waar op de inspecteur der centrale re cherche den reporter van de „Mer- cuur" inlichtte over de ontknooping van het mysterie rondom „Vrede lust", bevond hij zich reeds aan boord van een vliegtuig der Deutsche Luft Hansa, dat den dienst tusschen Keu len, Frankfort en Milaan onderhield en toen twee rechercheurs in Am sterdam de hand legden op den in middels weer tot bewustzijn terug gekeerden Loucheur, verliet dr. Jur rians in het zonnige Napels de Ita- liaansche machine, welke hem in den kortst mogelijken tijd naar deze havenstad had gebracht. De Duitsche politie werd van zijn vermoedelijk verblijf binnen de grenzen van het derde rijk in kennis gesteld, maar toen zjj eindelijk zijn wagen in een groote garage te Keulen ontdekte en haar Nederlandsche collega's kon meedeelen, dat de gezochte de wijk had genomen naar Italië, had dr. Jurrians reeds als „scheepsarts" ge monsterd op 'n Mexicaansch vracht schip, dat nog dienzelfden dag koers zétte naar Vera Cruz en welks ge zagvoerder het slechts betreurde, dat niet in elke haven Nederlandsche medici zich bjj hem vervoegden met i het verzoek om met toebetaling van eenige -duizenden peseta's over het lichamelijk welzijn der bemanning te mogen waken. De Italiaansche havenpolitie had in dezen onevenwichtigen tijd, waar in de troepenverschepingen naar Abessinië al haar aandacht op- eischtcn, wel iets anders te doen dan naar een voortvluchtigen vreemde ling te zoeken en zoo kwam het, dat de centrale recherche te Amsterdam van een en ander onkundig bleef. Eerst veel later vernam inspec teur Sanders van een landgenoot, die uit Mexico City terugkeerde, dat zich daar een Nederlandsche medi cus had gevestigd, die als genees heer-directeur van een door hem ge sticht kinderziekenhuis zich binnen zeer korten tijd de warme sympa thie had weten te verwerven van de allerarmsten der stad, die in hem den levensredder van hun kinderen zagen. Maar deze medicus heet, vol gens Sanders' zegsman, Hendrik van Gent en de inspecteur had dus geen enkele reden om te veronderstellen, dat deze philantroop identiek zou kunnen zijn met den nog steeds voortvluchtigen dr. Jurrians, van wien niemand in het oude Europa ooit meer iets vernam. EINDE. zijde zien, door Kok onschadelijk te maken. Daar bleef het echter niet bij, want ook Stolk moest het veld ruimen, waarvoor Bijl en Bakker invielen. H.R.C. bleef door voethallen en een flitsende uitval van de roodjes bracht den bal bij Sanders, die keurig voor gaf en weergaloos mooi kopte Koster het derde doelpunt langs Vink,13. Begrijpelijkerwijs volgde nu een Hollandia overwicht, waarbij zich hachelijke momenten voordeden voor de roodo veste, maar alle spelers zonder uitzondering waren in topvorm. Slechts éénmaal, bij een corner van Westhove, kopte midhalf Kamst keurig langs Dijks hoorn, 2—3, waarmede de scan ning nog meer werd vergroot. Maar toen Jurriaans voor het laatst floot, had H.R.C. een ver diende overwinning behaald, door beter spel en door een betere tac tiek. Met een drietal invallers voor Zuidema, Boonstra en Kok, waar voor in de plaats kwamen, Post, Bijl en Bais, is Racing II met zijn eerste degradatie-wedstrijd slecht gestart, door n.m.1. van een al thans voor den rust, geen groot- schen indruk makend, Zandvoort- meeuwen II met 0-2 te verliezen. Het 'ontbrak bij Racing nu vrij wel overal aan: slecht plaatsen, slecht schieten, aldoor juist iets le langzaam, enz. enz. Het was een geluk voor Racing dat Zand voortmeeuwen er nu ook niet zoo bijster veel van maakte. Een uitzondering op de algehee- le depressie was Stompedissel, die weer een goede verdedigende spel- partij speelde, dit viel temeer op, toen hij, nadat Racing met 0-1 achter stond, naar voren ging om te probeeren de voorhoede tot meer activiteit aan te zetten. De wedstrijd zelf was tot aan den rust vrij zouteloos, Zandvoort meeuwen begon met wind mee, doch tot doelpunten kwam het niet, wel veel corners die allen goed weggewerkt werden, zoodat de rust met blanken stand inging. •Na de riist kiet Zandvoort een beter partijtje zien. Blankwater smaakte het genoegen een penalty te stoppen. Dit werkte even sti- muleerend op de Racing-aanval die nu even los kwam, doch niet tot doelpunten kon komen. De kans- van den dag kwam, doch, werd niet benut. Racing zakte lieelemaal af en Zandvoortmeeuwen kwam ge vaarlijk opzetten. Het maakte twed keurige, doelpunten, waarmede het pleit beslecht werd cn Racing de wedstrijd met 0-2 verloor. Onzuiver Bloed - oorzaak van nameloni lijden en loii Ook Rheumatiek is daar een gevolg v« rheumatiek die sloopende pijn. die ontit omdat schadelijke zuren zich ophoopen vastzetten in spieren en spierwea^ Rheumatiek uit zich in vele vormen, ny de oorzaak is altijd onzuiver bloed, xoc de gevolgen heftige pijnen zijn. Die piji te verzachten, die oorzaak weg te nen en U weer krachtig te maken, dat isdati van Kruschen. Begin daarom vandaag de beroemde Kruschenkuur. Bij Apotk Drog. 1.47 - 0.76 - 0.41, uitsluH» in de bekende gele verpakking. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 23 Mei: A.D.O.—Blauw Wit 2-fl EindhovenA.G.O.V.V. O—l 25 Mei: Blauw WitA.D.O. 1—2 A.G.O.V.V.'Heerenveen 4Q PROMOTIE OOMPETITIE 2e KLASSE. District L R.C.H.De Volewijckers 2—2 District HL RihedenHiengelo BorneGo Ahead District IV. Bleyerheide—Maurits Helmond—Vlissingen District V. V elocitas—Emmen 2-e 0-6 0-4 5-4 2-1 DISTRICT L 2e klasse B. Volendam—Watergraafsmeer 1—1 Promotiecompetitie 3e klasse. Beverwijk—OVVO 25 HollandiaHRC 23 TOG—DWV 2-6 Promotiecompetitie 4e klasse. SchagenAlways Forward 3B IVV-VVW 4-2 ADW—ZSGO 1—3 TIWSAVM 3—1 Electra—Baarn 10 SEC—WIJ. 0-2 Vierde klasse A. AtlasBKC 28 PROMOTIE COMPETITIE. Res. tweede klasse. DOS 2—HVC 2 1—3 RCH 2Stormvogels 2 01 Res. derde klasse. HRC 2Zandvoortmeeuwen 2 02 Alcm. Victrix 2OSV 2 61 Jan Hanzenkw. 2DWS 4 00 WMS 2—DWV 3 2—1 Volendam 2Velox 3 2—4 DOS 3—Elinckwijk 3 43 Afdeeling Noord Holland. Promotie 1 D: SchoorlMeervogels 1Z Promtie 1 E: SVW—SRC 5—1 3 E: Alkm. Boys 5Egm. 2 'afgel. 4 F: Schoorl 3Egmondia 3 10 4 M: Schagen 3Callantsoog 2 C. n. opgelc* WOENSDAG 27 MEI. Hilversum I. 115.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym- nastlek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend» gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 N.O.: N^uwsberichten. 8.15 Gramofoon» muziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramo» loonmuzlek. 10.00 Krans Wouters en zijn Irkest (opn.) en gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack der kinderen. 12.00 Orgel en viool. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- èn economische berichten. 13.00 Reportage. 18.15 Zang met clavecimbel en pianobegeleiding. 14.00 Orkest Malando, solist en gramofoonmuziek. 15.00 Reportage. 15.20 Rotterdamsch Philh&rmonisch orkest en solist. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30' Natio nale Jeugdstormkwartier. 17.45 Gramofoon muziek. 18.00 Een werkzoekende vraagt In lichtingen, lezing. 18.15 Cello, piano en gra mofoonmuziek. 18.50 B.NO.: Nieuwsberichten. 19.01 B.N.O.: Economisch praatje over den landbouw. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.15 De Familie de Boer. 19.30 Melodie en Poëzie. 20.15 Theo Uden Masman en zUn dansorkest. 20.45 Gramofoonmuziek. 21.00 Bert van Din- teren en zijn orkest. 21.40 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. Vanaf 22.10 Alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken, 22.1024.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.r m. 6.45—8.15 Zie Hilversum I (7.30—7.40 Boks- les). 8.15 Amusementsorkest, solist en het Kleine Omroep-Mannenkoor (opn.). 9.15 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10.15 Pianovoordracht. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Ensemble Rentmeester. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest, solist» en zang met planobegeleiding. 14.00 Gramo foonmuziek. 14,15 ült Neerlands gouwen. 14.30 Omroep-Operette-Orkest, Omroep-Operette- Koor en solisten (opn.). 15.15 Ensemble Joan Lancé en solisten (opn.). 16.00 Gramofoon muziek. 16.15 Rotterdamsch Philharmonlsch orkest en solist. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 Van huis tot huis. 18.45 Gramofoonmuziek en opnamen. 19.00 Zang en piano. 19.30 BNO: Brabantsch praatje. 20.00 Gramofoonmuziek. 20.05 Inlei ding Bruckner-cyclus. 20.15 Concertgebouw orkest 21.30 Als Je verre reizen doet, dan kan Je veel verhalen. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05 AvondwUdlng. 22.10—24.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.) Plaatsverv van den Hoofdredacteur, Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws Fred Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A C van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2