Courses te Alkmaar Marktberichten nette Huishoudster Burgemeester van Alkmaar geïnstalleerd (Vervolg van pag. 1.) Men kan nu de gemeentelijke autonomie niet meer misbruiken, al wordt ze niet aangetast. In ons gemeenterecht echter heeft nu Raad en Wethouders uitgeschakeld zijn het leiders beginsel zijn intrede gedaan. De burgemeester is in alle op zichten de leider. Hij zal streng, doch liefdevol en rechtvaardig de gemeente leiden. Spreker wees op de resultaten van hervonden volks kracht in Duitschland en op de mogelijkheid dat zij ook in ons land die vruchten zal kunnen af werpen waaraan wij behoefte heb ben. Spreker zeide grooten prijs op de medewerking van wethouders, raadslieden hoewel nog niet benoemd en ambtenaren te stellen. De ambtenaren krijgen geen nieuwe taak, maar spreker rekent er op, dat zij zich bewust zijn mede te moeten werken aan den opbouw van den nieuwen staat. Wie daartoe niet bereid is kan beter de consequenties nu aan vaarden dan de onaangename ge volgen afwachten. Alle ambtena ren zullen zonder critiek de beve len der bezettende overheid moeten volgen. Hij sprak de verwachting Uit, dat allen zouden willen med°- werken om door W.H.N. en den N.V.D. de minder met aardsche goederen bedeelde volksgenooten te steunen, 't Wordt hoog tijd, dat veroordeelen opzij gezet worden, en gesteund wordt om nood en koude te lenigen. Wie medeleeft uit de op brengsten, voortgebracht door de gemeenschap heeft verplichtingen t.a.v. die gemeenschap. Spr. wees op de taak van politie, luchtbe scherming en brandweer en aan wat gedaan moet worden tor ont wikkeling van de jeugd, ter voor ziening met voedsel en brandstof en zeide, dat industrie en land bouw op zijn medewerking kunnen rekenen. Spreker was zich bewust te moe ten werken in een gemeente waar de geest van den nieuwen tijd nog niet diep is doorgedrongen. De op bouw zal in Nat. Soc. geest ge schieden. Zij die de teekenen des tijds verstaan zullen hem ter zijde willen staan. Ten slotte wees spr. er op, da* zijn voorouders in deze streek VA eeuw geleefd en gewerkt hebben, waardoor hij zich nauw verbon den gevoelt en zijn beste krachten zal geven aan dit centrum van het cuiltureele leven van Noofld-Hol- land, waarbij hij op aller mede- werkjng rekent. Met de hoop, dat daarnaast op zijn werk dan de zegen zal rus ten, die komt van die macht, die ons menschelijk kunnen te boven gaan, aanvaardde spreker zijn ambt. RECEPTIE EN DêFILè. Dt aanwezigen werden hierna in de gelegenheid gesteld den bur gemeester en diens familie te com plimenteeren, waarna thee in de trouwzaal geserveerd werd. Vervolgens had er voor het bor des van het raadhuis een défilé van W.A. en Jeugdstormgroepen plaats en was er nadien ten stad- huize gelegenheid tot complimen teeren en kennismaking voor hen die niet bij de plechtigheid waren genoodigd. ALKMAAR. GEGUND. 'Aan N V. P. Daalders' Aanmeem- bedrijf te Alkmaar is gegund voor een bedrag van f 13.734 het onder Ihoud van de Heldersche zeeave- ring, uit te voeren voor den Rijks waterstaat. LANGEDIJK DE VERDEELING OP DE VEILINGEN. De Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale heeft aan de vei lingen een rondschrijven gezonden waarin wordt medegedeeld, dat met inachtneming van de richt lijnen, welke tot nu toe golden de teler-kleinhandelaar, die verplicht is zijn producten te veilen in het algemeen 50% toewijzing kan ont vangen van de door hem zelf ge teelde en op de veiling aangevoer de producten. Indien een hande laar door bijzondere omstandighe den niet op de veiling aanwezig Kan zijn, mag een vervanger voor hem optreden, mits deze daartoe een schriftelijke machtiging van den handelaar heeft. Handelaren, die voorheen een deel der producten van de markt- tuinders op de markt kochten, die nen op de veiling, waar de markt- tuinders hun producten aanvoeren bij de verdeeling te worden inge schakeld. RABARBER VOOR DE INDUSTRIE Ten aanzien van de rabarber wordt medegedeeld, dat voorzoo ver van den aanvoer van rabarber het binnerilandsche gedeelte niet voor de versche consumptie wordt opgenomen, de veilingen deze aan de industrie mogen toewijzen. On der binnenlandsche industrie wor den niet verstaan de diepvrieze- itijen. Voor deze regeling gelden de volgende bepalingen: Er mag alleen aan fabrikanten worden verkocht voor verwerking, wanneer zij in het bezit zijn van een vergunning om rabarber te verwerken. Het kwantum' is voor- loopig ongelimiteerd. De partijen dienen naar billijkheid verdeeld te worden. Zoolang voor versche con sumptie wordt gekocht, mag niet aan de industrie worden toegewe zen. KOLF- EN BILJARTDAG. Noordscharwoude. De gezellige kolf- en biljart-dag van de socië teit Vriendenkring alhier is Vrijdag j.1. gehouden en uitstekend ge slaagd. De uitslagen van de in het afgeloopen seizoen gehouden on derlinge wedstrijden luidden als .volgt: Kolven: (20 partijen met voor gift): 1. C. Langedijk^ Cz 891 pnt, 2. G. Deutekom 979 p.; 3. L. Malle- kote 965 p.; 4. M. Maars 893 p.; 5. C. Langedijk Pz. 892 p.; 6. C. Jongs- ma 876 p.; 7. Jac. Prijs 810 pt.; 8. St. de Rijke 775 p.; 9. S. Timmer man 751 p. Biljarten le groep: 1. G. Deute-" kom. 2% G. Hop, 3. G. Langedijk, 4. C. Langedijk Pz., 5. C. Langedijk, Laan weg, 6. L. Dekker, 7. H. Kui per, 8. M. Maars, 9. P. Kist, 10 T. Kostelijk. 11 T. Pranger, 12 K. v. Nienes en 13 C. Pranger. Biljarten 2e groep: 1. C. Keeman Tz., 2. P. Wagenaar, 3. J. Langedijk 4. P. Kok, 5. P. Deutekom, 6. G. Ens. 7. G. Prijs, 8. C- Voogt, 9. II. Dekker, 10. K. Zeeman, 11 J. Blom, 12. C. Jongsma, 13 St. de Rijke, 14. L. Mallekote, 15. Jac. Prijs, 16. J. Kliffen. Troostprijs H. Wilmink. De zwikprijs werd toegekend aan K. Kliffen. EEN BEDDENCURSUS. Er zal, evenals vorige jaren, in deze gemeente weer een zg. bed dencursus, het maken en herstel len van bedden worden gehouden, uitgaande van de commissie v. huishoudelijke voorlichting ten plattelande. INENTING. Ondkarspel. Kinderen beneden 14 jaar kunnen binnenkort worden ingeënt tegen roodvonk en diphte- rie. Gegadigden kunnen zich in deze week tot 30 Mei a.s. opgeven ter gemeente-secretarie afd. alg. zaken. EEN GESLAAGDE AVOND. Zuidscharwoude. Zooals te ver wachten was na het succesvolle optreden van veertien dagen ge leden, bestond er voor de Zaterdag avond door André du Lancelle ge geven demonstratie van zijn bui tengewone gaven, zeer veel belang stelling. Al eenige dagen tevoren was de zaal uitverkocht. Ook ditmaal heeft Du Lancelle weer frappante staaltjes vari zijn kunnen te zien gegeven. Het pu bliek is ongetwijfeld zeer voldaan huiswaarts gekeerd. LANGEDIJK ONDER AMBTSGE BIED VAN ARMENRAAD TE ALKMAAR ca. De gemeente Langedijk is nu ook Opgenomen in het ambtsgebied van den Armenraad te Alkmaar, zoodat instellingen en particulieren zich om raad, advies, voorlichting en bemiddeling, ook ten aanzien van vragen, betreffende onderhouds plicht, woekei'bestrijding, volkscre- diet en andere vormen van volks voorlichting kosteloos tot het secretariaat van dien Armenraad kunnen wenden. OPVOERING LENTESPEL. Zuidscharwoude. In de Ned. Herv. kerk alhier voerden de kin deren van de Zondagsschool een lentespel op. De Vrije Vogelmeisjes lieten eenige rhythmische dansen zien, die op verdienstelijke wijze werden uitgevoerd. Het was voor een deel der protestantsche jeugd ui{ ons dorp een aardige, goedge slaagde middag. „ADVENDO" OP CONCOURS. Broek op Langendijk. Het Chr. fanfarecorps „Advendo'' alhier behaalde bij het op twee den Pinksterdag gehouden con cours te Krommenie in den con certwedstrijd een 2e prijs met 81 punten, hetgeen het op een na hoogste aantal punten was, dat dien dag behaald werd. In den marschwedstrijd verwierf de ver een. een derde prijs met 26 punten NIEUWE PRIJZEN VOOR DE GROENTEN. Met ingang van Dinsdag 26 Mei zijn nieuwe veilingprijzen voor de tuinbouwproducten vastgesteld Sta pelproductén komen thans heele- 'maal niet meer op de lijst voor. Al leen uien komen er nog op voor met fS20 per 100 Kg. voor groote en voor nep. Voor glaskoolrabi zijn de prijzen verlaagd tot f6.en f 4.80, resp. voor de sorteering boven 7 cm. en van 47 cm; raapstelen f9.spi nazie (blad) f7.(struik) f6.—; rabarber Paragon f7.en andere soorten f 6.tomaten I t.m. IV f 60 per 100 kg. Kropsla, glas, van minstens 15 kg. p. 100 st. en gelichte en natuur- van minstens 17 kg. f5.—; glas van 1315 kg. en gelichte en na tuur van 1517 kg. f3.50 per 100 stuks: Kaskomkommmers vanaf 50 kg. p. 100 stuks f 17.van 4550 kg. f 13.van 35—45 kg. f S.50 p. 100 st. Platglaskomkommers vanaf 75 kg. f22.—; van 65—75 kg. f 19^—, van 5565 kg. f14 50 en van 45 55 kg. f9.50 per 100 st.; radijs f 1.80 per 100 bos, bospeen (glas) f 16. per 100 bos. Bloemkool 2025 cm. f24.van 16—20 cm. f 18.van 25 cm. en De tweede groote lanmereomarkt Ruim 4000 stuks aange voerd. Hedenmorgen 9 uur deelde onze Texelsche correspondent ons mede, dat er voor de tweede groote lam- merenmarkt, die vandaag op Texel wordt gehouden, normale aanvoer bestond. Er waren ruim 4000 lam meren aangevoerd. De handel was zeer stug. De prijzen zullen waar schijnlijk een paar gulden lager zijn dan de vorige week, toen deze gemiddeld 27 gulden bedroegen. Het zal waarschijnlijk thans 24 tot 25 gulden worden. Er waren veel koo- pers. Om 9 uur hedenmorgen was nog niets verkocht. hooger f28.en van 10—16 cm. f 12.per 100 stuks. Savoyekool (schelk) f 12.sla, dunsel en snij- f10.postelein f 18.komkommerstek f 14.an dijvie (glas) f 16.boonen f 110. vroege aardappelen f 18.doperw ten f60.tomaten, bonken f48. kriel f35.druiven f200.aard beien f 150.meloenen f 80.ker sen f300.peulen f 100.tuin kers f55.pruimen f250.aal bessen f250.per 100 kg. Bosselderij f5.peterselie f6. kervel f6.per 100 bos, bosuien f 15.per 100 kg. Perziken f75^per 100 stuks. Ten aanzien van de bosuien wordt opgemerkt, dat hieronder worden verstaan alle uien, die met lof wor den aangevoerd. Deze mogen uit sluitend per kg. worden geveild. Onder roodstelige rabarber wordt alleen verstaan de Paragon. Alle andere soorten moeten als groenste- lig worden geveild. Bij export moet de Paragon worden gebonden in bossen van 2Va kg. Voor het bin nenland n.ag de rabarber los wor den afgeleverd. Aan alle rabarber mag slechts ten hoogste 5 cm. blad blijven. Rabarber met langer afge sneden blad moet als .afwijkend" worden geveild en mag niet wor den geaccepteerd.' SINT PANCRAS. RING IN DE PLANTENBANEN Door de lange koude periode ver tooncn vele plantenbanen in de moeren „Ring". Vele exemplaren vallen uit of staan te kwijnen. De groote hoeveelheden die echter zijn gezaaid, zullen wel toerijkend zijn om het land te beplanten. SPORT GEEFT VERBROEDERING De „Vrone" speler C. Groen, die in de op Hemelvaartsdag gehou den voetbalwedstrijd, Vrone 1—L. S.V.V. 1 aan de knie geblesseerd werd en nog steeds zijn werk niet kan waarnemen, wordt door ver schillende mede-voetballers en sup port! ens met zijn werkzaamheden geholpen. In de avond-uren houden de jongens de landwerkzaamheden bij. Sport geeft verbroedering. HEERTWGnWAAET) Onze plaatsgenoot C. J. Smit, die dezen winter den cursus in 't opleidingskamp voor schippers „lsselstein" te Hattem volgde, be haalde de vorige week het diploma De zoon van den winkelier B. had Zaterdag het ongeluk een portefeuille met een bankbiljet van f 20 te verliezen. BERGEN DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. De politie alhier heeft proces ver baal opgemaakt tegen D. K., wegens diefstal van een radiotoestel, het welk hij eenigen tijd geleden tij dens afwezigheid der bewoners uit een woning had ontvreemd. Voorts kwam aan het licht, dat hij zich in deze gemeente had schuldig gemaakt aan diefstal van vijf rijwielen. De ontvreemde goede ren konden grootendeels worden achterhaald en in beslag genomen. De dader is in arrest geseld. ZWARTE HANDEL. De politie alhier heeft tegen een zestal inwoners dezer gemeente proces-verbaal opgemaakt wegens het koopen van tarwe in strijd met de voedselvoorzienings- en prijs- v oorschriften. Een gedeelte dezer tarwe is in be slag genomen. NIET GEOORLOOFD!! De pachters van het grasgewas der wegbermen hebben er ernstig over geklaagd, dat anderen daar van gras snijden voor hun geiten, konijnen en dergelijk klein vee. Niet alleen komen hierdoor de pachters in moeilijkheden, doordat zij gevaar loopen voor hun eigen vee geen voldoende voeder te heb- bben doch nu het gemeentebestuur, in verband met de voedselschaars te voor den veestapel, aan de weg bermen een bestemming heeft gege ven, moest het publiek toch wel inzien, dat het geen pas geeft de rechtmatige eigenaren van 't gras in ongelegenheid te brengen. Men dient te bedenken, dat het aan on bevoegden onder geen enkele om standigheid of beding geoorloofd is op de wegbermen gras, konijnen- stammen e.d. af te snijden. Z1JPE POLITIE. Gevonden: inlegvel L 1 van een distributiestamkaart, 2 wollen wanten. Italiaansch Weermachtbericht BARAKKEN EN KAMPEMENTEN BESCHADIGD. ROME, 25 Mei (Stefani). Het weermachtbericht luidt als volgt: Aan het front in Cyrenaica ver kenningsacties van patrouilles. Onze vliegtuigen bombardeerden een vijandelijk vliegveld ten Wes ten van Bardia, waarbij barakken en kampementen werden bescha digd. Tijdens andere aanvallen van Duitsche vliegtuigen op vij andelijke vliegvelden werden twee vlietguigen op den grond vernield. Uoet&al ATLAS—BKC 2—8, Atlas heeft op overtuigende wijze het onderspit moeten delven tegen BKC. Met niet minder dau 28 gingen zij ten onder, en wij kunnen geen enkel excuus aanvoeren voor deze groote nederlaag. Het rammel de geducht bij Atlas, zoowel achter midden als voor, de keeper maak te het wel het slechtst, zeker 4 a 5 doelpunten komen op zijn reke ning. Voor de rust speelde Atlas met den sterken wind mee en opende de score 1—0. Al spoedig maakte BKC gelijk 1T. Kort hierop was het reeds 12 voor BKC. Deze stand kon tot aan de rust gehand haafd blijven.. Na de rust was het een spel van kat en muis. Uit den aard der zaak zakte het spelpeil van BKC beneden het kunnen, zij konden het op hun „sloffen" af, in alle standen werd geschoten en meest van den tijd raak ook, de scojje werd geleidelijk aan opge voerd tot 61. Toen brak Atlas door en wist er 26 van te maken. Na dit intermezzo maakte BKC er nog 2 doelpunten bij en kwam het einde van dezen wedstrijd met 28 voor BKC. N. NIEDORP—UITGEEST, 4—5. Het talrijke publiek heeft kunnen genieten van een snellen sportieven en spannende wedstrijd. De Uit- geestploeg was een goed geheel met als uitblinker de midvoor. Ook bij N. Niedorp was de midvoor de uitblinker, het was als wilde Faus eens extra toonen welk een klasse speler hij toch eigenlijk is. De wijze waarop deze speler vijf doelpunten wist te scoren, wordt direct niet verbeterd. Wel deden de andere N.N.-aanvallers hun best, doch zij staken schril bij hun leider af. Nadat N.N. de leiding had geno men, wist Uitgeest al spoedig ge lijk ie maken en daarna de leiding over te nemen. Hierna ging bet zoo'n beetje om de beurt, nu scoor de Faus, dan weer Uitgeest. Vooral na de rust was er aan spannig geen gebrek en speel de N.N. boter als daarvoor. Het was voor N.N. een goede oefenwed strijd om met een nieuwe opstelling te experimenteeren. Of zij voldaan heeft? Gaarne zien we de sympa thieke Uitgeesters hier nog eens! TUufuUnifioJit De uitslagen van de te Alkmaar gehouden courses luiden: Leeuwerikprijs: prijzendraverii 4c klasse, afstand 1800 meter: 1. Die nares, eig. C. P. Butter te Am sterdam in 3 min. 0,2 sec. K.M.- tijd: 1 min. 37,9 sec.; 2 Cisca B. toto: 1 winnend f 6,60, plaats f 1.70 2. plaats f 2.80. Nachtegaalprijs, heat-prijzendra verij 3e en 4e klasse, afstand 1650 meter: le heat 1. Cisca B. eig. J. A. Bakker te Wieringenvaard in 2 min. 29,8 sec. K.M.-tijd: 1 min. 30,8 sec. winnend f .33,60, plaats f 7.70. 2. Carls Scott; plaats f 8,30. 2e heat: 1 Cisca B. in 2 min. 34,4 k.m.-tijd: 1 min. 33.6 sec. toto- winnend, f 44,80, plaats f 7,40, 2. Carla Scott, plaats f 4,70. Luisterpr. handicap-draverij le klas se op basis 1.32, afstand 2000 me ter: 1. Bobichon, eig. stal Neder- horst, tijd 3 min. 5 sec. k.m.-tijd 1 min. 31,6 sec. 2. General Locke toto 1. winnend f 2.- plaats f 1.30, 2. plaats f 1,60. Kïevietsprijs: prijzendraverii 2e en 3e klasse, afstand 2000 meter: 1. Dalver eig. stal Englebcrt te Wassenaar, tijd: 3 min. 2.3 sec., k.m.-tijd 1 min. 31,2 sec. 2 Diana Norton, toto:: 1 winnend f 4,50 plaats f 2.2. plaats f 3,50. Koekoeksprijs: kortebaandraverij in 4 series: le serie: 1. Dumas Hannover, eig. S. Kuyper. win nend f 2.70. 2e serie: 1 Dalver, eig. Englebert. winnend f 1.50. 3e serie 1. Bobichon, eig. stal Nederhorst. winnend f 2.90. 4e serie: Diana Norton, eig. H. v. d. Pol. winnend f 1,30. finale: 1. Dumas Hannover. winnend f 2,30, definitieve heat: 1. Dumas Hannover Winnend f 15,50 plaats f 3,10. 2. Bobichon plaats f 4.10. 3 Xerxes, eig. R. v. Wieringen plaats f 1,70. POLITIE. Gevonden: Een portemonnaie met eenig kleingeld. Een bank biljet. ïnl. bij den gemeenteveldwachter Officieele mededeeliogen RESTANTEN POOTGOED. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordholland maakt bekend, dat voor de restanten pootgoed, welke nog bij de telers aanwezig zijn, al- geheele ontheffing wordt verleend van het verbod tot aflevering voor consumptie. Telers in het bezit van overge houden restanten pootgoed moeten onmiddellijk deze voorraden voor afname opgeven aan het Provin ciaal Bureau der V.B.N.A. Ten overvloede wordt nogmaals ernstig gewaarschuwd, vooral geen pootgoed frauduleus af te leveren of te verhandelen, daar zulks als een zeer ernstige overtreding moet worden aangemerkt. INLEVERING GRANEN, ZADEN EN PEULVRUCHTEN. In aansluiting op het reeds gepu bliceerde inzake de inlevering van granen, zaden en peulvruchten vóór 1 Juni a.s., maakt de Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwpro ducten voor Noordholland nog na der bekend, dat deze inleverings plicht, behalve voor de verstrekte toewijzingen voor eigen gebruik, eveneens niet geldt voor de hier onder vermelde producten: 1. Wikken en Lupinen voor zaai- doeleinden. 2. Koolzaad bestemd voor uitzaai in eigen bedrijf. 3. Origineele zaden van zomer- en wintergranen, peulvruchten en zaden, voor zoover bestemd voor uitzaai in eigen bedrijf. 4. Restanten, winter zaaigranen van de wintervaste rassen: Car- stens V, Mendel, Skandia en Lo- vinck, voorzoover deze door de NAK zijn goedgekeurd. Bovengenoemde producten mo gen dus na 1 Juni 1942 op de be drijven aanwezig zijn, waarbij er echter de aandacht op wordt geves tigd, dat op deze achtergebleven hoeveelheden een nauwkeurige controle zal worden uitgeoefend. POTASCH. De Directeur van het Rijksbu reau voor Chemische Producten maakt het volgende bekend. Bij publicatie van begin April 1942 is van het verbod van het be en verwerken van potasch zonder schriftelijke vergunning van den directeur, tot en met 31 Mei 1942 dispensatie verleend, met dien ver stande, dat deze dispensatie niet gold voor het vermengen van pot asch met natriumsulfaat, glauber- zout, bitterzout en andere produc ten ter vervaardiging van sodaver- vangingsmiddelen e.d. Deze dispensatie is verlengd tot en met 30 Juni 1942. AANMANINGEN LEVERING RUNDVEE. In verband met een regelmatige vleeschvoorziening zullen in be paalde gevallen aan veehouders die minder dan de helft van hun aanslag over de levering rundvee 1942 geleverd hebhen, aanmanin gen tot levering gezonden worden. Wij brengen daarom het volgende ter attentie van de markthandela- ren en veehouders. Bij een „eventueele" ontvangen aanschrijving tot levering dienen deze kaarten bij de levering op de markt door de handelaren aan.de marktadministratie overhandigd te worden. Achterhouden van deze kaarten (en eventueele reclames) onttrekken de veehouders niet aan de boete-bepaling, welke van toe passing is bij „te laat" leveren. Deze boeten zullen dan n.1. bij een volgende levering alsnog op de betrokkenen verhaald wor den. INTREKKING BOUWVER GUNNINGEN. In verband met de zeer précaire materiaalpositie ziet de Algemeen Gemachtigde voor den Wederop bouw en voor de Bouwnijverheid zich genoodzaakt tot intrekking van alle goedkeuringen, welke vóór 26 Mei 1941 werden verleend, voor zoover met de uitvoering van het werk op 15 Mei 1942 nog geen aanvang was gemaakt. Houders van goedkeuringen, wel ke uit dezen hoofde haar geldig heid hebben verloren, kunnen des- gewenscht op de gebruikelijke wij ze een nieuwe aanvrage indienen ZWAAG, 22 Mei. Aardappelen f 19, spinazie f7.20 —9, postelein f 20, prei f 7.60— 10.80, slaboonen f 1.50, peulen 1.25, witlof f 1220, tomaten f 65, radijs f 2.20, rabarber f 9, andijvie f 15— 18, sla f 4.50—6, bloemkool f 13— 30, komkommers f 15, selderie f 6 7, aardbeien f 22.50, roode pruimen 41 ct. per stuk, perziken 6485 ct. per stuk. Provisiepeer f 23—45. WARMENHUIZEN. 22 Mei. Aanvoer: 4600 Kg rabarber f 9. PURMEREND, 26 Mei. Runderen, totaal 640 stuks: 110 vette koeien voor de levering, gel dekoeien f 345470. melkkoeien f 480—620, 15 stieren voor de leve ring, 65 pinken f 150260, 715 nuchtere kalveren: voor de slacht voor de levering, voor de fokerij f 32—46 per stuk, 2 vette varkens voor de levering, 8 magere varkens f 27—53, 112 biggen f 1S— 42 per stuk, 650 schapen f 40—4)8 280 bokken f 13—80, 840 lammeren f 24—29. -- Heden overleed, na een langdurig en smar telijk lijden onze lieve Man en Vader, Broer en Oom, Coroelis Beek Gz. in den ouderdom van ruim 49 jaar. Breda: Esserstr. 2, P. E. BEEK— Huijsmans. 't Zand: S. C. DE GRAAF— Beek. M. C. DE GRAAF. en Kinderen. Breda. 23 Mei 1942. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte varf onze Dochter, JANNETJE D. APPEL. A. C. APPEL-Cornelissen. Jb. v. d. Veerstraat 22, Julianadorp. 23 Mei 1942. Gevraagd bij weduwnaar met 1 kind, in melkzaak. P. ROEMER, Dain- pad 58, Zaandam. bij het Bureau Goedkeuring Wer ken van zijn Dienst in de Provin cie, waar het bouwwerk wordt uit gevoerd. NATRIUMSULFAAT, GLAUBER ZOUT EN ACETHYLEEN- DISSOUS. De Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten maakt het volgende bekend. Bij beschikking No. 25030 N.G. d.d. 18 Mei 1942 van den Secretaris- Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zijn natriumsulfaat, glauberzout en acethyleendissous toegevoegd aan de tabel A, behoorende bij de Chemische Productenbeschikking 1941 No. 1. Deze uitbreiding van de tabel A brengt de hieronder volgen de gevolgen mede: 1. Aanmeldingsplicht. Elke onderneming, die haar nor maal bedrijf maakt van het fabri- ceeren, bewerken, verwerken (d.i. voor industrieel verbruik aanwen den), importeeren van natriumsul faat, glauberzout of acethyleendis sous of van den handel daarin (hieronder niet begrepen detailhan delaren) is verplicht zich te laten inschrijven bij het Rijksbureau voor Chemische Producten. Daartoe moet vóör 1 Juni a.s. een aanvrage om toezending van een aanmeldingsformulier worden in gediend bij het Rijksbureau voor Chemische Producten, Koningskade 15 te 's-Gravenhage. 2. Verbodsbepalingen en dispensa tie (ontheffing) daarvan. Het is aan de onder 1 genoemde ondernemingen bedoeld ingevolge art. 6 sub 1 van de ehemischo Productenbeschikking 1940 No. 1 verboden zonder een daartoe van den Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten verkre gen schriftelijke vergunning na triumsulfaat. glauberzout of ace thyleendissous te koopen, te ver- koopen of af te leveren, in voorraad of voorhanden te houden, te be werken of te verwerken. Ingevolge art. 6 sub 2 van ge noemde Beschikking worden van deze verbodsbepalingen de navol gende dispensaties verleend: Natriumsulfaat. a. van het verbod tot in voor raad of voorhanden houden zonder schriftelijke vergunning van den directeur wordt tot wederopzegging toe algemeene disnensatie verleend. b. van het verbod tot het koo pen. verkoopen of afleveren zonder schriftelijke vergunning van den directeur wordt tot en met 30 Juni a.s dispensatie verleend, met dien verstande dat in de periode yanaf heden tot genoemden datum niet meer mag worden gekocht, ver kocht of afgeleverd dan gedurende het 2e halfjaar van 1941 door, res pectievelijk aan dien afnemer ge middeld per maand werd gekocht, j verkocht en/of afgeleverd. c. van het verbod tot het be- of verwerken zonder schriftelijke ver gunning van den directeur wordt tot en met 30 Juni a.s. dispensatie verleend met dien verstande, dat in de periode vanaf heden tot ge noemden datum door een verbrui ker niet meer mag worden be- of verwerkt dan gedurende het 2e halfjaar van 1941 door dien ver bruiker gemiddeld per maand werd he- of verwerkt. Glauberzout. Van alle verbodsbepalingen wordt tot wederopzegging toe dis pensatie verleend met dien ver- f stande. dat per maand niet meer mag worden gekocht, verkocht of afgeleverd, respectievelijk be- of verwerkt dan gedurende het 2e halfjaar van 1941 gemiddeld ner maand door of aan den betrokken afnemer werd gekocht, verkocht of afgeleverd, rcsnectieveliik door den betrokken verbruiker werd be- of verwerkt Acethvleendissons. Van alle verbodsbenalingen wordt tot wederopzegging toe dispensatie verleend. K 2167

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3