Yankees passen zich aan.** De lucht roovers Andreas Homan Het naspel van de strafzaak van den doods ag op de Gebroeders van Dijk te Dordrecht MANNESSEN, DE VOORNAAM STE GETUIGE TEGEN DE VAN DIJKS, BEKENT ZICH AAN MEIN EED TE HEBBEN SCHULDIG GEMAAKT. Vier jaren gevangenisstraf 'S-GHAVEXHAGE, 26 Mei. Aan het arrest van het Vredege- rechtshof is het volgende ontleend: Het Hof overwoog ten aanzien van de voor het Hof afgelegde ge tuigenverklaringen alsmede met betrekking tot de aan den verdach te op te leggen straf het volgende: Getuige, de luitenant-kolonel Mijs- berg, wiens belang uiteraard in de hoogste mate gediend zou zijn ge weest met de aanvankelijke mede- deeling van don verdachte in dien z'ï waarheid bevatte ,dat ge- tuige Mijsberg, alvorens bevel 'e hebben geggeven de gebroeders Van Dijk op den l2den Mei 1940 te Dordrecht neer te schieten, tot hen de vraag zou hebben gesteld, of zij zelf geschoten hadden, waarop een der gebroeders Van Dijk bevesti gend geantwoord zou hebbben, heeft voor het Hof verklaard, dat hij geen zoodanige of andere vraag tot de Van Dijk's heeft gericht en even min ecnig gezegde hunnerzijds heeft vernomen. Cok de getuige Sicverding en Büti die zich in de onmiddellijke nabijheid van den luitenant-kolo nel Mijsberg en de gebroeders Van Dijk te dien tijd bevonden, hebben verklaard, dal zij noch een vraag van den eerste als vorenbedoeld, noch ecnig antwoord van' de ge broeders Van Dijk hebben gehoord. Voorts hoeft verdachte dc beken tenis afgelegd dat hij inderdaad in strijd met den door hem voor het Vredegerechtshof in ziin zitting van den 7dcn April 1942 afgelegdcn eed om als getuige de. gehecle waarheid en niets dan de waarheid te zeggen, verklaard heeft, dat dc luitenant kolonel Mijsberg aan de gebroeders van Dijk hoeft gevraagd of zij zelf geschoten hadden, en dat een van hen hierop bevestigend antwoord de, terwijl hij thans verklaart, noch eenige vraag als vorenbedoeld noch eenig gezegde van de gebroe ders van Dijk" te hebben gehoord. Meineed toegegeven. Verdachte heeft opgegeven deze, naar hij* voor het Hof thans be kent, meineedige verklaring te heb ben afgelegd, omdat hij den luite nant-kolonel Mijsberg, die als ver dachte wegens op de gebroeders Van Dijk gepleegden doodslag te recht stond, met deze verklaring meende te kunnen helpen aan be straffing te ontkomen. Verder is uit de desbetreffende verklaringen van den getuige Ro- landus Hagedoorn en van verdachte komen vast te staan, dat verdachte geenszins in een opwelling van het oogenblik heeft gehandeld, maar reeds lang voor de terechtzitting, waarin hij de bedoelde meineedige verklaring aflegde, het voornemen daartoe had opgevat en daarbij heeft volhard, ondanks dc omstan digheid, dat mr. Rolandus Hage doorn, die destijds als verdediger van den luitenant-kolonel Mijsberg optraden cn aan wien verdachte tevergeels getracht heeft zich op t--» dringen tot het plegen van overleg, hem schriftelijk had aangemaand cm zijn gctuige-verklaringen geheel overeenkomstig de waarheid af te leggen. Misdadig gedrag. •Is het afleggen van een meineedi ge verklaring ter terechtzitting op zichzelf en in het algemeen reeds als een ernstig vergrijp te bëschou wen, de omstandigheden, waaronder de verdachte heeft gehandeld, stem pelen zijn gedrag tot misdadig in zeer bijzondere mate, voorzoover hij zich zelfs niet heeft ontzien, te gen beter weten in een verklaring af te leggen, waardoor de eer en de nagedachtenis van de onschul dig ter dood gebrachte gebroeders Van Dijk werd aangetast, als waren zij inderdaad aan landsverraderlij- ke handelingen schuldig geweest. Verdachte, die wist, dat de ge broeders Van Dijk, althans een hun ner, tot de nationaal-socialistische beweging in Nederland behoorden, heeft daarin alleen reeds genoeg zame aanleiding gevonden om aan hun eer en ongerepte nagedachtenis geenerlei waarde toe te kennen, zoo zeer zelfs, dat hij als gereformeerd christen het afleggen van een mein eedige verklaring ten nadeele dezer onschuldige slachtoffers van den haat van verdwaasde politieke te genstanders, klaarblijkelijk met zijn geweteh overeen heeft kunnen bren gen. Tegenover deze houding en de daaruit sprekende verdorven en ver achtelijke gezindheid van verdachte, welke een gevaar is voor de ontwik keling der Nederlandsche volksge meenschap, ziet het Hof ,geen grond tot verontschuldiging en kan slechts in aanmerking nemen, dat verdach te tenslotte het door hem gepleegde misdrijf heeft bekend, welke laatste omstandigheid hem naar het oor deel van het Hof de hoogste bij de wet toegelaten straf kan doen ont gaan. Verdachte werd veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaren. De W.A. marcheert ARNHEM, 25 Mei. Voor de eer ste maal is er in Gelre's hoofdstad een W.A. afstandsmarsch georga niseerd, die gehouden werd op Tweeden Pinksterdag cn .waaraan 275 W.A. mannen en 370 Jeugdstor- mers en -stormsters deelnamen. Het parcours van 30 km. mocht door liet heuvelachtige terrein, waardoor het voerde, wel zwaar ge noemd worden, maar het prachtige natuurschoon, dat men onderweg te aanschouwen kreeg, vergoedde veel. Dat alle deelnemers er zoo over dachten, kan o.m. blijken uit het feit, dat niemand den marsch moest opgeven. JONGETJE VERDRONKEN. VELSEN 26 Mei. Zaterdag middag is bij het spelen de 9-jarige B. uit Velsen Noord in de Rijksbin nenhaven aldaar te water geraakt en verdronken. Het lijkje werd 's avonds door de politie opgehaald. Als tragische bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat het gezin B. voor de tweede maal in zeer kor ten tijd werd getroffen, daar een broer van het slachtoffer dezen win ter op het Uitgeester Meer bij het schaatsenrijden is verdronken. Behandeling joodsche vermogenswaarden In het verordeningenblad is op genomen een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de behandeling van joodsche ver mogenswaarden. Hierin wordt o.m. bepaald: Vorderingen van ellto soort moeten schriftelijk bij de bankiers firma Lippmann, Rosenthal en Co te Amsterdam worden aangemeld, voor zoover zij toekomen aan een jood of aan iemand, die als jood wordt aangemerkt. De aangifte dient uiterlijk op 30 Juni 1942 te geschieden. Vorde ringen, welke eerst na het in wer king treden ontstaan, moeten bin nen een week worden aangemeld. Vroegere vrije maxima van tot dusverre niet behandelde vermo genswaarden moeten onverwijld, uiterlijk op 30 Juni 1942, worden gestort, in depot gegeven of over geschreven. De verordening is niet van toepassing voor zoover de ge zamenlijke waarde der vorderingen niet meer bedraagt dan tweehon derd vijftig gulden. Over de vorderingen kan per ge zin en per kalendermaand tot een gezamenlijk bedrag van twee hon derd vijftig gulden worden be schikt. Collecties van alle soorten kunst voorwerpen, voorwerpen van goud, platina of zilver, alsmede bewerkte en onbewerkte edelstee'nen,, half- edelsteenen en parels, moeten aan de bankiersfirma Lippmann, Ro- Hct ontslag van personeel 'S-GRAVENHAGE, 26 Mei. Op grond van het eerste uitvoerings besluit inzake de zoogenaamde „Ontslagverordening", heeft de Dir. Gen. van den Arbeid indertijd een viertal algemeene vergunningen verleend, t.w.: a. Tot ontslag van tijdelijk per soneel in landbouw-, industrie- en handelsbedrijven, met uitzondering van mannelijke werknemers in ak kerbouw- en veehouderijbedrijven. b. Tot ontslag van tijdelijk per soneel in akkerbouw- en veehoude rijbedrijven. c. Tot werktijdverkorting in be paalde bedrijven bij z.g. onwerkbaar weer. d. Tot ontslag van personeel, aan hetwelk door bemiddeling van zijn werkgever een andere betrek king wordt aangeboden. Deze algemeene vergunningen zijn, als gevolg van de intrekking van het eerste en de uitvaardiging van een derde uitvoeringsbesluit, automatisch komen te vervallen. Thans heeft dc directeur-generaal van den Arbeid evenwel een be- schikkiing gegeven, waarbij de eer ste drie van deze algemeene ver gunningen, te rekenen van 23 Febr. 1942 af, opnieuw zijn verleend. Werkgevers, die personeel hebben ontslagen na 23 Febr. 1942, behoe ven indien aan de in bovenbedoel de vergunningen voorkomende be palingen is voldaan, dus geen bij zondere vergunning meer aan te vragen. En wat ze moeten missen. BERLIJN 26 Mei. De A.N.P.- correspondent meldt: „In het bui tenland meent men vaak, dat de Amerikanen verweekelijkt zijn, doch zij kunnen ook offers op zich nemen" is de slagzin, waar onder een golf van nieuwe beper kingen over de USA wordt inge luid. De snelheid der auto's is tot 49 mijl per uur beperkt om ben zine en banden te sparen. Doch in het land der 30 inilliocn auto mobielen ziet men nog maar heel weinig wagens rijden, daar de benzinetoewijzing voor de „fami- lycar" nog maar 2 gallons per weck bedraagt. Tevens is men met een campagne voor de inza meling van oud metaal begonnen, waartoe men o.a. alle auto-kerk hoven exploreert. Suiker krijgen de Amerikanen nog maar een half (Engelsch) pond per week, icecream en kof- senthal en Co. worden ingeleverd Dit laatste is niet van toepas sing ten aanzien van: 1) eigen trouwringen en 'die van een overleden echtgenoot, 2) zilveren pols- en zakhorloges in persoonlijk gebruik, 3) gebruikt tafelzilver tot een maximum van een vierdeelig eet bestek. bestaande uit mes, vork, soeplepel en dessertlepel, per per soon, 4) gebitvullingen uit edele meta len in persoonlijk gebruik. De inlevering dient onverwijld, uiterlijk op 30 Juni 1942, te geschie den. Hij wien door de bankiersfirma Lippmann, Rosenthal en Co. om in lichtingen wordt gevraagd, is ver plicht deze volledig en naar waar heid te verstrekken. Boeken, bewijsstukken en andere bescheiden moeten de bankiersfir ma op verlangen worden overge legd. Paarden, voer- of vaartuigen moe ten uiterlijk op 30 Juni 1942 schrif telijk bij de „Zentralstelle fuer juedische Auswanderung" te Am sterdam worden aangegeven. Hij. die opzettelijk in strijd han delt met de voorschriften dezer verordening wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste vijf jaren of met geldboete van onbe perkte hoogte of met een dezer straffen. Indien het feit door schuld wordt gepleegd kan een gevangenisstraf van ten hoogste een jaar of geld boete van ten hoogste honderddui zend gulden worden opgelegd Deze verordening treedt 23 Mei in werking. fie zijn gedistribueerd, zijde mag alleen nog maar voor de fabri cage van parachutes worden ge bruikt en niet meer voor kousen of blousjes, waarbij de dames zich met katoen moeten tevreden stel len. Voorts mogen een groot aan tal huishoudelijke artikelen niet meer worden gefabriceerd, van deurknop tot radiotoestel en koel kast toe, zoo meldt New-York radio. En hoe kort is het nog ge leden, dat men op de oorlogseco nomie van Duitschland schimpte? De scheepsverliezen der geallieerden GENEVE, 26 Mei (DNB) De scheepsverliezen, zoo verklaart de Daily Telegraph in een hoofdar tikel, zijn voor de zaak der geal lieerden zeer ernstig. De ernst van den toestand wordt nog ver hoogd door het feit dat de Ameri- kaanschc scheepswerven om het aantal nieuw te bouwen schepen te vergrooten, niet beschikken over de hiervoor benoodigde hoeveelhe den staal en de in Engeland ge legen scheepswerven niet beschik ken over de noodige arbeiders. Hierbij komen nog de talrijke or- ganisatiefouten op de scheepswer ven aan deze en gene zijde van den Atlantischen Oceaan, die nooit verbeterd zijn. Volgens alle van bevoegde zijde opgestelde berekeningen, zoo schrijft het blad, wordt niets ver anderd aan het feit, dat, wanneer men alle schepen die men den aanstaanden zomer wil bouwen in de Vereenigde Staten, Canada en Groot-Brittannië optelt, het gebrek aan schecpsruimte der geallieerden geenszins uit de wereld is gehol pen. GERINGE ACTIE VAN BRITSCHE LUCHTMACHT. BERLIJN, 26 Mei (D.N.B.): Naar het opperbevel van de weermacht meedeelt, bleef de actie van de Brit sche luchtmacht op 26 Mei beperkt tot enkele geringe vluchten naar de kust van Noorwegen cn naar het kustgebied van Noord-Frank rijk. Van twee Britsche toestellen, die naar de kust van Noorwegen vlogen, werd een verkenner van het type BIcnhcim nog voor het be reiken der kust neergeschoten, ter wijl een andere verkenner van het type Beaufighter, ongeveer 50 km. ten westen van de Sonjc-fjord door twee- Messerschmitt-jagers omlaag werd gehaald. Ook boven het Ka naal vertoonden zich slechts enkele Britsche jachtvliegtuigen, waarvan twee Spitfires ten offer vielen aan den Duitschen afweer. 228. Ziezoo, die zijn we kwijt. Nu gauw naar het toestel en verder! De kluizenaar schrok niet minder dan de wilden van het toestel. In zoo'n boot kregen ze hem van zijn leven niet. Dan maar liever voor al tijd op zijn eiland gebleven, l-.r was geen tijd voor lang praten, de an deren kropen in hun vliegtuig, de kluizenaar stond hij de opening in de rots en wuifde hen .vaarwel toe. Italiaansch Weermachtbericht Fraaie successen van Italiaansche luchtmacht BOMMEN BIJ HESSINA. ROME, 26 Mei (Stefani). Het 725ste communiqué van het Itali aansche hoofdkwartier luidt: „In Cyrenaica levendige verken ningsbedrijvigheid: Wij hebben vij andelijke patrouilles teruggeslagen en eenige gevangenen gemaakt. Onze vliegers hebben opnieuw fraaie successen behaald en in een aantal gevechten negen Engelsche vliegtuigen neergeschoten, zonder zelf verliezen te lijden. Doelen op Mikabba werden getroffen door on ze bommenwerpers, die, toen zij door vijandelijke jagers werden aangevallen, twee Spitfires neer schoten. Vier vijandelijke jachttoe- stellen werden door de begcleiden- dejagers neergeschoten. Al onze toestellen keerden op hun basis te rug, hoewel zij getroffen waren en er gewonden aan boord waren. In de Middellandsche Zee is een onze konvooien zonder eenig succes door duikbooten en vliegtuigen aan gevallen. Een Britsch toestel werd door het afweervuur van een on zer escortevaartuigen getroffen en viel in zee. Engelsche vliegtuigen hebben in de afgeloopen nacht eenige bom men laten vallen in de omgeving van Messina, tusschen San Raineri cn Giardino a Mare: Weinig be langrijke schade en drie gewonden onder de militairen." lc|0 van Noorscbe volk pro-Enge!sch Bijeenkomst van het Nasjonal Samling. OSLO, 26 Mei (D.N.B.): Op de traditioneele Pinksterbijeenkomst van het Nasjonal Samling waren drie tot vierduizend leden der be weging verschenen. De bijeenkomst werd gehouden bij de koningsgra ven in Borre, aan de westelijke kust van het Oslo-fjord. De bijeenkomst, welke stond in het teeken van de door het Nasjonal Samling behaal de successen, kreeg een bijzonder karakter door de tegenwoordigheid van den minister-president Quis ling. In zijn toespraak verklaarde Quisling, dat bij het steeds als voor naamste taak van het Nasjonal Samling heeft beschouwd, het Noorsche volk zichzelf te doen her vinden. Vervolgens maakte de mi nister-president een vergelijking tusschen den tegenwoordigen toe stand en den toestand van een jaar geleden en verklaarde, dat de toe stand thans zonder eenigen twijfel beter was. Voorts legde spreker er den nadruk op, dat het Nasjonal Samling thans numeriek en qua- litatief tweemaal zoo sterk was als bet vorige jaar. Hij zeide voorts, dat de beweging thans het open bare leven en het grootste deel van de pers beheerschté. Uit nauwkeu rige gegevens over pro-Engelsche Noren blijkt, dat zij slechts één prd- cent der bevolking vormen. FEUILLETON. De schat van door J. VAN DER SLUYS. I. De geschiedenis speelt in Sanda- bar, onder den blauwen hemel van Java. Andreas Homan woonde halver wege de De Ruyterweg, links, wan neer men in de richting van Tuboi gaat. De bungalow, roomig-wit en met breede veranda's, was van de bedrijvigheid eener woelige wereld gescheiden door een keurig-aange- legden tuin, met dicht, schaduwrijk geboomte. Ze was bekend door haar praehtige collectie porcelein. Andreas Homan was een man van beteekenis en middelen, een der ven- nootei van de in het gansche Verre Oosten vermaarde firma Homan Lejeune, handelaars in edelsteenen en kostbare voortbrengselen van in- landsche kunstnijverheid, die haar kantoren heeft in de Hoofdstraat van Sandabar. Aan vrienden en kennissen ont brak het hem niet, maar hij had één boezemvriend, ongehuwd als hrj, Jan Reuter, een van de kopstukken uit de tinwereld, die een paar honderd meter verder op den De Ruyterweg woonde. Wat de beide mannen bovenal ver eenigde, was hun gemeenschappe lijke liefde voor het halma-spel. n. Verscheidene avonden van de week kon men ze op Homan's voorgalerij vinden aan een kleine tafel, met het halma-bord tusschen hen in een grootere tafel in de nabijheid torste whiskey, soda-water, goede, vader- landsche Schiedammer jenever, een groote kist sigaren, ijs; een uitstal ling van artikelen, die het leven van een ongehuwd Europeaan in de tro pen veraangenamen. Dien avond, na het diner, speelden ze een goed uur. Andreas Homan verloor het laatste spel en betaalde vijf gulden. Reuter stak het geld met een ge baar van zelfvoldoening in zijn zak. Hij was een kleine, schrale man met een tanige huid en diepe wallen on der de oogen een heel ander type dan de welgedane, eenigszins corpu lente Homan, en ook niet zoo pret- tig-joviaal in zijn manier van doen. Homan stak een nieuwe sigaar op en leunde achterover in zjjn stoel. „Wel Jan," begon hij, „de tinprij- zen zijn weer omlaaggeloopen, hè?" „Ze zullen wel weer stijgen," was het korte, ietwat-afgebeten bescheid. Adrcas Homan glimlachte stil voor zich heen als iemand die erg in zijn nopjes is en wiens geest van aangename gedachten is vervuld. „Ik zal je wat laten zien, dat heel wat beter is dan tin," zei 'hij toen. „Ga mee." Hij stond op en ging zijn gast voor naar zijn slaapkamer, die rechts van de hall lag. Daar draaide hij het electrische licht aan en liep naar een brandkast in een hoek van het ver trek, dicht bij het voeteinde van zijn bed. Hij haalde een bos sleutels uit zijn zak. opende de kast en schoof er een blad uit. Hiermee begaf hij zich naar het bed, nam een snoer parels eraf en legde dat op de sprei. Het waren parels van het zuiver ste water, met het vaagst-denkbare vleugje rose. „Kijk daar eens goed naar," zei Homan verrukt. „Heb je ooit zoo iets moois gezien? Zóó heb ik ze. in al de jaren dat ik in den handel ben, nooit onder de oogen gehad; ze zijn absoluut uniek, als de dage raad..." voegde hij er, dichterlijk haast in zijn geestdrift, aan toe. „Ze zijn schitterend," gaf Reuter toe. „Hoeveel taxeer je dat ze waard zijn?" „Een vermogen! Maar ik geloof niet, dat ik ze verkoop. Ik heb ze nu een week en ik ga me er met iede- ren dag meer aan hechten het zou me zwaar vallen er weer afstand van te doen." „Maar ben je niet bang om die dingen in huis te houden?" „Die brandkast krijgen ze niet open," verklaarde Homan op een toon van volkomen zekerheid. „Ik heb den sleutel onder mijn hoofdkus sen en op het nachttafeltje ligt een automatisch pistool. En 's morgens als ik naar kantoor ga, neem ik ze mee daarheen en leg ze in de brand kast van mijn werkkamer. Neen, er is geen schijn of schaduw van ge vaar Hij lachte, legde de parels weer in de kast en sloot die. Op de voorgalerij dronken ze nog een whisky en praatten over de poli tiek van den dag. Even over tienen nam Jan Reuter afscheid, zijn weg verlicht door een groote maan, die aan den hemel geklommen was over Sandabar en de zee. III. Den volgenden morgen om acht uur, toen Commissaris Althoff, zoo even op het hoofdbureau van politie gearriveerd, zich aan zyn schrijf tafel wilde zetten, ging de deur van zqn kamer open eri trad brigadier Weiten binnen, een kortte man met een stierennek en een rood-opge- drongen gezicht. Hij had een papier in de hand. Posthuis 3 had telefonisch bericht gegeven van een moord op den de Ruyterweg, in de bungalow van Andreas Homan. „Een inlander?" informeerde de commissaris. „Neen, meneer Homan zelf. Zijn bediende heeft hem gevonden hij moet in den loop van den nacht ge worgd zijn." Commissaris Althoff trommelde met zijn vingers op het blad van zijn bureau; toen zei hij kort: „Laat inspecteur Mulock hier komen." Enkele oogenblikken later ver scheen de beambte in kwestie: slank, lenig en kwiek, iemand van 'n jaar of veertig. Hij was de chef van de recherche voor Sandabar en het lan delijke district eromheen. De commissaris overhandigde hem het papier met het afschrift van de telefonische melding van posthuis 3. De inspecteur knikte. „Ik had het al gehoord, toen ik daarnet door de kamer van den wachtcommandant kwam. Ik heb order gegeven een auto gereed te houden. U gaat zeker mee?" „Ja." Wordt .vervolgd. Positie van Timosjenko ernstig geacht STOCKHOLM. 26 Mei (D.N.B.):— Onder het opschrift: „De toestand voor Timosjer ko ernstig", publiceert Dagens N.veter een United Pressbe- richt uit Londen, volgens hetwelk' men thans in de Britsche hoofd stad toegeeft, dat het groote Duit- sche offensief in de Zuidelijke Oekraine„den indruk maakt van een ernstige bedreiging van de hoofdmacht van de aanvalsstrijd- krachten van het roode leger in de zen rector". In militaire kringen te Londen acht men de positie van 'Ti mosjenko ernstig. Men vermoedt, dat Timosjenko gedwongen zal zijn, een groot deel-zijner strijdkrachten uit den slag om Charkow terug te trekken om aan de bedreiging door Duitsche pantserstrijdkrachten te ontkomen. Verkenningsvluchten boven Engeland BERLIJN, 26 Mei (.DN.B.) Lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen heb ben, naar het D.N.B. van militaire zijde verneemt, gisteren overdag en in tien afgeloopen nacht met goed gevolg verkenningsvluchten uitge voerd boven het Britsche zee- en kustgebied waarvan zij behouden op hun steunpunten zijn terugge keerd. Aan de Britsche Z.O". kust vielen zij een vijandelijk koopvaardijschip van middelbare tonnage aan cn plaatsten treffers midscheeps cn vlak naast den scheepswand. Het beschadigde schip vertoonde kort daarop slagzij. MUSSERT: De rechten van hen, die tot den boerenstand behoo- ren. zullen eerst dan veroverd kunnen worden als de bodem uit den greep van het kapita lisme is bevrijd. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 28 MEI 1912. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymna stiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Oramofoonmuziek. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.15 Omroeporkest en soliste (opn.). 9-15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramo foonmuziek. 10.00 Amusementsorkest en solist (opn.). 10.30 Zang met pianobegeleiding. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Hobo en piano en gramofoonmuziek. 12.00 Ensemble Ad. de Heer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws-, cn economische berichten. 13.00 De landstand aan het werk. 13.15 Orkest Malando en solist 14.00 Viool, piano en zang met met piano begeleiding (opn.). 14.15 Gramofoonmuziek. 15.00 Bert van Dlnteren en zijn orkest. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zondag 14 van den Hei- delbergschen Catechismus, lezing. IC.20 Gra mofoonmuziek. 16.30 Orgelconcert en gramo- foonmuzizek. 17.15 BNO: Nieuws-, economi sche en beursberichten. 17.30 Gevarieerd pro gramma. 18.50 Sport en lichamelijke opvoe ding. 18.15 Varia, gevarieerd programma. 18.50 BNO: Nieuwsberichten. 19.00 BNO: De we- reldmeening uit vreemde kranten. 19.10 Om- roep-Symphónie-Orkest en solist. 20.00 Gra mofoonmuziek. 20.15 Omroep-Symphonie- Orkest. 20.45 Lezing: „Bru die schoone.... in de middeleeuwen. 21.00 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 21.30 Gra mofoonmuziek. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.C0 BNO: Militair overzicht. Vanaf 22.10 Alleen voor de Radio- Centrales, die ovar een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.10—24.00 Gramofoon muziek. Hilversum II. 301,15 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Kinderkoor en Harmonie-Orkest (opn.). Ca. 8.35 Gramo foonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra mofoonmuziek. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Ensemble Willy Kok. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest en so liste. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.00 De Melodisten en solist. 13.30 Voordracht. 14.00Gerard van Krevelen en zün orkest en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Cello, piano en gramofoon muziek. 16.00 Zang met pianobegeleiding en pianosoli. 16.30 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Gramofoonmuziek. 18.00 Zang met pianobegeleiding. 18.30 Lezing „Aziatische havensteden". 18.45 Vaudeville- Orkest en solisten. 19.15 Brandende kwesties, causerie. 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.550 BNO: Wat Ne derland schrijft. 20.00 Gererd van Krevelen en zijn orkest en soliste. 20'.30 „Stemmen voor Churchili", luisterspel. 21.00 Bert van Dinteren en zün orkest en pianospel. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmu ziek, 22.05 Avondwüding. 22.10—24.00 Zie Hil versum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw) Plaatsverv van den Hoofdredacteur, Buitenland, Alg Reportage en Streek nieuws Fred. Groot, Schagon. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. G van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2