Karei Lotsy aan het woord Uitleenen van ambtenaren 06 lucht reuvers ven HOITIKA Promotiewedstrijden Goede scheidsrechters gevraagd ï>e lieer Lotsy, de nieuwe voor zitter van den N.V.B., stelde Woens dagmiddag op zijn kantoor te Dor drecht oenige sportjournalisten in 1 de gelegenheid met hem van ge dachten te wisselen over verschil lende problemen den N.V.B. en in het bijzonder de voetbalcompetitie betreffend. Ten aanzien van de competitie- indeeling. merkte de heer Lotsv op, dat naar zijn mccning in die districten, welke er rijp voor ge acht kunnen worden en dat zijn speciaal het Westen, Zuiden en mogelijk ook het Oosten, het aan tal vereenigingen in de eerste klasse dient te worden uitgebreid tot 12. Hetzelfde geldt dan ook voor de 2e en 3e klasse met dien verstande, dat de 2e klasse zal bestaan uit 2 afdeelineen van elk 12 vereenigingen cn do 3e klasse uit 4 afdeelingen met 12 vereeni gingen. Promotie wedstrijden. De promotie- cn degradatie-wed- stiijdcn verdwijnen dan, waarhij automatisch twee ploegen van de eerste klasse degradeeren naar de 2e klasse terwijl van de tweede klasse de kampioenen automatisch promoveeren. Op dezelfde wijze zullen van de 2e klasse 3 vereenigingen degradee ren eri gaan de kampioenen van de 3e klasse over naar de 2e klasse. Deze oplossing-is in de praktijk nog niet zoo eenvoudig, aangezien het aantal in de lagere regionen spe lende elftallen liet maximum ver te boven gaat. Dit is 't gevolg van de doorgevoerde fusie, waarbij te veel nieuwe vereenigingen hoogor zijn aangeslagen dan in werkelijkheid juist blijkt te zijn. Een hoofdklasse niet actueel. De instelling van een hoofdklasse, zei de heer Lotsy, is nog lang niet actueel. Het gevaar bestond echter dat een ploeg uit het westen, uit komend in dc hoofdklasse, zou kun nen degradeeren. waarbij dan het Westen van het land voor de hoofd- C)#mee Uw teint wordt bedreigd door gebrek aan vitamine F, - het vitamine, dat de huid moet jong houden. Te lang is de werking van vitamine F onontdekt ge bleven, en duizenden vrouwen zuchten over haar teint, terwij! juiste toevoer van vitamine F haar huid weer kan doen ontluiken Hef dit huidschadelijk vitamine-tekort nu terstond op. Pas Dobbelman's Castella Crèmes toe. De eenige crèmes op de basis van vitamine F. Snel herwint en behoudt de huid haar volle jeugdige schoonheid IK! 200 1 00(0 D©3BELM^N PID08CT! moeten verdwijnen klasse zou zijn uitgeschakeld. Hier door zou een scheve verhouding worden geschapen, hetgeen niet wenschoüjJc is. Eerst dient, over de geheelc linie de zaak van onder af goed opgebouwd te worden. Het lag in zijn bedoeling hiervoor een klei ne commissie in het leven te roe pen. Voorheen promoveerden alleen vereenigingen van de onderafdee- lingen naar den N.V.B. Degradatie kwam niet voor. In do toekomst zal dat anders zijn. Om dc competitie in de juiste omvang te houden, zul len evenveel vereenigingen moeten degradeeren als promoveeren. Overigens zal oen zuinige huis houding van de vereenigingen een absolute verelschle zijn. ^edrijfssport. Over de bcdrijfssport sprekend, wees de heer Lotsy er op, dat sport beoefening in de bedrijven geens zins bezwaarlijk moet worden ge acht, docb zoo gauw het wedstrijd sport wordt, zal hierbij goed toe zicht onontbeerlijk zijn om wan verhoudingen zooals wij die in an dere landen maar al te goed ken nen tegen gaan. De N.V.B. is de aangewezen instantie om hierbij regelend en controleercnd op te tre den voor zoover het de voetbalsport betreft. Het liefst zag spreker in 't geheel geen bedrijfswedstrijdsport, doch indien hieraan niet te ontko men is dan wedstrijdsport, alleen onder auspiciën van de landelijke honden en dan voor wat betreft de voetbalsport met die bepaling, dat de leden van den N.V.B. niet in dergelijke wedstrijden zullen mo-, gen uitkomen. Lotsy gaf voorts als zijn meening dat protesten móeten worden afge schaft, omdat het protestwezen het prestige van den scheidsrechter ondermijnt. Het scheidsrechtervraagstuk. Hierbij wees spreker er op, dat gezorgd moet worden, dat de bond de beschikking krijgt over vol doend aantal goed geschoolde scheidsrechters. Het peil van scheidsrechtevwezen dient aan merkelijk te worden opgevoerd. Zooals bekend, is de heer Lotsy voorstander van het gesloten sei zoen. doch hij zou gaarne een uit zondering willen zien gemaakt voor de boerenbevolking, die in de wintermaanden nu eenmaal niet in de gelegenheid is het voet balspel te beoefenen en slechts al leen daartoe in de gelegenheid tij dens de lange zomeravonden. De groote moeilijkheden, waar mede de N.V.B. nog steeds te kam pen. heeft om een normale compe titie te laten spelen, maken hoe ongaarne ook dat. het niet on mogelijk moet worden geacht, dat voor het nieuwe seizoen wederom zal moeten worden overgegaan tot de instelling van een nood-com petitie. Bekerwedstrijden. De bekerwedstrijden zullen nor maal op de laatste drie Zondagen van de maand Augustus worden gehouden. Ter opvoering van het nationale spelpeil denkt de heer Lotsy zich de instelling van een distrïcts-com- petitie, een halve competitie, welke dan 3 Zondagen zal beslaan .cn waarbij men voldoende gelegenheid zal hebben om het nationale spel peil te controlêeren. De nieuwe competitie zal terstond de eerste Zondag van September moeten aan vangen om geen enkele dag in het beste deel van het jaar ongebruikt te laten voorbijgaan. Aan het slot van zijn uiteenzet ting kwam de heer Lotsy te spre ken over zijn stokpaardje de tech niek. Gelukkig, krijgen wij meer en meer de beschikking over goede Hollandsche trainers. Deze zullen terstond moeten worden ingescha keld. MUSSERT: Het natiohaal-socia- lisme duldt geen verwaarloo- ziiig of hoorigheid, geen ver- waarloozing van den bodem en geen slavernij van volksdeelen, niet in de stad en niet op het platteland. De ambtenaar wordt er niet slechter op In de Nederlandsche Staatscou rant van 29 April 1942, is een be schikking opgenomen, regelende de tijdelijke tewerkstelling van ambte naren in openbaren dienit bij in lichtingen van algemeen nut. Aangezien wellicht niet aan ieder een duidelijk is, wat onder zulk een uitleening dient te worden ver staan, lijkt het ons nuttig hierom trent eenige verduidelijking te ge ven. De strekking van deze beschik king is om hij te dragen tot het welslagen en de verhooging van ar beidsprestatie van nieuw ingestelde stichtingen als bijvoorbeeld de Win terhulp Nederland en den Neder- landschen Volksdiënst. Dergelijke nieuw ingestelde dien sten van openbaar nut hebben ui- terdaard behoefte aan behoorlijk ge schoold personeel, willen ze kun nen beantwoorden aan het doel waarvoor zij in het leven werden geroepen. Dit geschoolde personeel nu kan ter beschikking worden gegeven, omdat onder de huidige omstandig heden in bepaalde takken van dienst (men donke hier bijvoorbeeld aan de departementen van Kolo niën, Defensie en Buitenlandsche Zaken of aan de afdeelingen mili taire zaken der gemeenten) voor een grooter of kleiner deel van het personeel de normale werkzaamhe den zoodanig zijn teruggeloopen, dat voor hen geen volledige dag taak meer aanwezig is. Voor zoover zulk personeel niet reeds elders is tewerkgesteld, kan het op de wijze als in deze beschik king bedoeld ten algemeene nutte productief worden gemaakt, door dat het dan wordt „geleend" aan de nieuwe stichtingen door het rijk, de provinciën, gemeenten en an dere overheidslichamen. In de tekst der beschikking heeft men overigens op duidelijke wijze doen uitkomen, dat de dienst der overheidslichamen, waardoor even tueel ambtenaren worden uitge leend niet wordt geschaad. Hel „uitleenen" van personeel kan slechts plaats vinden, indien dit personeel werkelijk kan worden ge mist, zonder dat onmiddellijk een vervanger wordt aangesteld en dan nog uitsluitend en alleen, indien van de zijde van het werkgevend departement of van de werkgeven- de gemeente met deze detacheering wordt ingestemd. De rechtspositie van het betreffen de personeel ten aanzien van bczol- digingsdiensttijd en pensioenaan spraken is In de beschikking op een voor hef personeel volkomen bevredigende wijze geregeld, terwijl verder is bepaald, dat het loon van den betrokken ambtenaar ten laste blijft van het publiekrechtelijk lichaam, dat hem afstond, voor zoo ver de detacheering niet langer duurt dan een half jaar. Financieel nadeel van zulle een uitleenen is voor geen ambténaar te duchten en zoo hier en daar een andere meening mocht hebben post gevat, dan kan met stelligheid wor den verklaard, dat er geen sprake van is, dat de ambtenaar er, gelijk zulks in de volksmond heet, „slech ter op wordt". Het tegendeel kan eerder het ge val zijn, terwijl daarnaast als moree- le aanwinst mag worden genoteerd, dat men in de gelegenheid is zijn volle arbeidskracht in te zetten ten bate van en waardevol doel. Waardebons Winterhulp GELDIGHEIDSDUUR VERLENGD. De Dir.-Gen. van de Stichting Winterhulp Nederland maakt be kend, dat de termijn, waarbinnen de waardebons seizoen 1941—1942 bij de winkeliers en handelaren kunnen worden aangeboden, in af wijking van den op de voorzijde vermelden tekst, is verlengd tot uiterlijk 30 Juni 1942. De verzilvering van deze waarde bons bij alle banken en spaarban ken kan eveneens in afwijking van den op de rugzijde vermeiden tekst geschieden tot 1 Augustus 1942. De banken en spaarbanken kun nen de ingewisselde waardebons uiterlijk tot 15 Augustus 1942' inzen den bij de Kas-vcreeniging N.V. te Amsterdam. Organisatie der schoolartsendiensten Het land in districten ver deeld. Bij besluit van de Secr.-Gen. van de Departementen van Socia le Zaken en van Binnenlandsche Zaken, is bepaald, dat eerstgenoem de Secr.-Gcn. het rijk ten behoeve van schoolartsendicnsten in dis tricten verdeelt, waarvan elk dis trict bestaat uit een of meer ge meenten. Het rijk vergoedt 1/3 van de kosten (ier op te richten school artsendiensten of van de belang rijke verbeteringen van reeds be staande diensten. Indien in een district een school- artsenrienst niet of niet volledig bestaat, kan worden bepaald, dat binnen een door genoemde Secr.- Gen. fe stellen termijn in dat district een schooiartsendienst moet worden opgericht. DE PRIJS VAN ZEEPPOEDER. In de bladen is medegedeeld, dat de prijzenbcschikking zeep- en waschpoeder met ingang van 20 Mei j.1. in werking is getreden. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er de aandacht op, dat de reeds ge noemde kleinhandelsprijs van 12% cent voor een halfpondspakje zeeppoeder eerst met ingang van 3 Juni a s. zal gelden. Betere arbeids voorwaarden Loon- en vacantieregeling werknemers beroepsgoede- renvervoer langs den weg. In de Ned. Staatscourant is op genomen een bindende regeling ten aanzien van loon en vacantie voor werknemers, werkzaam in het be- roepsgoederenvervoer langs den weg. Voor de vaststelling van het loon worden de gemeenten inge deeld in vijf klassen, waarbij het minimumwcekloon voor werkne mers van 24 jaar en ouder, op ba sis van een 48-urige werkweek, wor den vastgesteld op resp. f 26, f 25, f 24, f 22 en f 20. Voorts is opgeno men een loonregeling voor werk nemers beneden de 24 jaar, terwijl ook de vacanties worden geregeld op dien voet, dat voor elke maand welke voor 1 Juli van eenig jaar sedert 1 Juli van het vorige jaar is gewerkt, een halve dag vacantie wordt gegeven met behoud van loon. Voor zoover bij het in wer king treden van deze regeling voor een werknemer een gunstiger rege ling geldt, blijft deze gehandhaafd. De prijs van Deensche haring Voor de in ons land aangevoer de Deensche gezouten haring, die thans aan het publick in Amster dam, Rotterdam, Den Haag Ut recht, Enschede, Tilburg, Heerlen, Den Bosch, Zwolle, Apeldoorn, Bre da en Dordrecht zal worden ver kocht, zijn maximumprijzen vast gesteld. De gemachtigde voor de prijzezn deelt mede, dat aan den consument niet meer f 1.25 per kg. gezouten haring in rekening mag worden ge bracht. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van 27 Mei der Staatsloterij zijn de hoofdprijzen als volgt gevallen: f50.000.—: 8102. f1000.2031 11732. f400.-: 7352 10733 10943 12553 16460 18029. f200.—: 8367 9199 10013 11885 14718 15805. f lDO.1099 5098 7480 7771 10437 11134 11812 12101 12102 13900 15220 15657 15873 1G065 18411 18558 19127. a.g.9 229. Toen ze eindelijk met vepl moeite van het water loskwamen, hingen er 2 van hun achtervolgers aan de drijvers. Die hadden zich. na in het water gesprongen te zijn, tusschen de drijvers verborgen en er zich aan vastgeklemd, doods bang, toen de motoren gingen draaien. Opeens lieten ze los, vielen in zee en het toestel schoot vervaaiv lijk snel de lucht in. Italiaansch Weermachtbericht Groote activiteit in de lucht ACHTERWAARTSCHE VERBIN DINGEN VAN DEN VIJAND GEBOMBARDEERD. ROME, 27 Mei. Het weermacht- bericht luidt als volgt: Intensieve activiteit van de luchtmacht in Cyrenaica, waar en kele centra der achteiwaartschc verbindingen van den vijand hevig gebombardeerd werden. Een esca drille duikbommenwerpers bestook te de installaties van Tobroek mot bommen van elk kaliber. In lucht gevechten werden twee Britsche vliegtuigen door Duitsche vliegers vernietigd. Een onzer sterke forma ties jachtvliegtuigen viel in een ge slaagde overrompeling het vlieg veld Gamboet aan, waar 25 Curtiss- teestellen gereed stonden om op te stijgen. Enkele hiervan werden in brand geschoten en alle andere zwaar beschadigd. Dag en nacht werden door Ita- liaansche en Duitsche bommenwer pers aanvallen op Malta onderno men. Begeleidende jagers schoten 2 Spitfires neer. Twee onzer vlieg tuigen zijn niet van de operaties teruggekeerd. In den afgeloopen nacht viel de vijand -Messina aan met twee opeen volgende golven van bommenwer pers, die brisant- en brandbommen wierpen. Aanzienlijke schade leden de Dom, de koninklijke universiteit en enkele particuliere woonhuizen. Tot dusver werden 7 dooden en 19 gewonden onder de burgerbevol king geteld, terwijl men nog met het opruimen der puinhoopen be zig is. Bovendien werden 7 matro zen gewond. Een door het afweer geschut, getroffen vliegtuig stortte in zee. De houding der bevolking was kalm en gedisciplineerd. In den ochtend van den 23en Mei heeft» een onzer duikbooten onder bevel van den luiten,ant-ter-zee le klasse Gianfranco Gazzana op den Atlantischen Oceaan met twee tor pedo's een kruiser der Ver. Staten van de Pensacola-klasse (9100 ton), die aen convooi begeleidde, getrof fen. Von Tschammer ünd Ostcn in Nederland Gistermorgen arriveerde aan het station S.S. te 's-Gravenhage met de Berlijnsche nachttrein de Reichs- sportführer von Tschammer und Osten, die een bezoek van eenige dagen brengt aan ons land. De Reichssportführer was in gezel schap van zijn Stabsleiter von Mengden. Op het station waren ter begroeting aanwezig de Oberbe- leichsleiter Eftger als vertegen woordiger van den momenteel el ders vertoevende commissaris- generaal Schmidt, de persoonlijke pers- en sportreferent van den rijks commissaris dr. Hermann Harster, alsmede de leider van de vakgroep Sport van het Verbond van Neder landsche Journalisten, de heer K. J. Iveers. Voetba FEUILLETON. De schat van Andreas Homan door J. VAN DER SLUYS. Voor het bureau wachtte reeds een politieauto en vijf minuten latei- stonden ze op de voorgalerij van de villa van Andreas Homan. Pii'oli, de bediende van den juwelier, werd on middellijk door Mulock ondervraagd. Piroli was een Javaan van om streeks dertig jaar, met bruine oogen, die uit- het niets In het niets schenen te staren, om daarachter iets te zoekeri. Het bleek dat meneer Homan ge woon was om kwart over zevenen te bellen, ten teeken dat zijn bad ge reed moest worden gemaakt. Van-, morgen was het belsignaal achter wege gebleven iets wat nimmer voorkwam. Toen er om half acht nóg niet 'gebelwas, was Piroli de slaapkamer in gegaan en had zijn meester zien liggen, één arm buiten het bed hangend. „Ga mee." verzocht Mulock, „laat ons de kamer zien." Andrea3 Homan lag op het bed, de sprei over hem heen; een arm hing naar buiten zooals de bediende gezegd, had. Hij was dood, daaraan bestónd geen twijfel. Hij was ge worgd in zijn slaap. Mulock onder zocht hals en nek van het slacht offer w— hij was niet geworgd met een koord, maar door de handen van den moordenaar. Er was iets boven de naar buiten hangende tong zichtbaar een stukje witte zijde, de punt van een wit-zijden zakdoek, die opgerold in Homan's mond was gestopt. Mulock trok den zakdoek eruit, rolde hem uit elkaar en onderzocht hem nauwkeurig. Het was een doek je van fijne kwaliteit; in een hoek was, in roode zijde, een kleine R. geborduurd. De inspecteur legde den zakdoek terzijde en zette zijn nasporingen voort. Er was niets van wanorde in de kamer te bespeuren blikbaar was de misdadiger niet door de ven steropening binnengedrongen. De zware deur van een brandkast, in een hoek bij het bed, stond half open; daarnaast lag een bos sleutels op den grond. Mulock knielde, duwde de deur van de brandkast verder open en onderzocht den inhoud documen ten en enkele kleine, met juweelen bezette sieraden, die geen bijzondere waarde konden hebben. Verder niets. Terwijl hij bezig was, verscheen Lejeune, de compagnon van het slachtoffer; een reus van 'n kerel met een baard. Hét droevige nieuws had hem per telefoon bereikt. De commissaris had het gezicht van den doode met een doek bedekt, zoodat Lejeune den aanblik van het ergste bespaard bleef. Maar dat be lette niet, dat hjj hevig geschokt was en dat hij eerst met een glas brande wijn wat tot zichzelf moest worden gebracht, eer hij in staat was te spreken en vragen te beantwoorden. Toen Mulock informeerde of er ook voorwerpen van groote waarde in de brandkast aanwezig waren ge weest, vertelde hij van het snoer pa rels en hoe Homan dat, sinds de firma het een week geleden gekocht had, meer en meer als een persoon lijk bezit was gaan beschouwen. Mulock keek hem uitvorschend aan; toen wendde hij zich weer tot Piroli. „Heeft je meester gisteren be zoek gehad?" „Overdag niet, Toewan. Maar nk het diner kwam de heer die altijd komt." „Wie is dat?" „Meneer Reuter." „Aha, meneer Reuter," herhaalde Mulock. Hoelaat kwam hij?" „Tegen kwart voor achten, en hij ging om ongeveer tien uur weg." „Waar zaten ze?" „Op de voorgalerij." „Weet je ook of er iets bijzonders gebeurde?" Neen, er was niets bijzonders ge beurd, Zijn meester en meneer Reuter hadden halma gespeeld, zoo als ze altijd deden dat was alles. Verder vertelde de Javaan, dat hij de eenige bediende was, die in de villa sliep; de anderen hadden hun verblijf in een bijgebouw. Hij had niets gehoord gedurende den nacht. Hij had de voordeur gegrendeld, na dat zijn meester naar bed was ge gaan, en de deur was vanmorgen nog gegrendeld geweest, maar hij kon verklaren hoe de moordenaar was binnengekomen door een vensteropening aan den achterkant, uitkomend in de hall. Die opening was tamelijk klein, maar ruim ge noeg om een niet te grooten man door te laten. Zij diende voor lucht-verversching en was met Ijzer gaas bedekt om insecten buiten te houden. Zyn meester had er meer malen over gesproken, om er een diefijzer voor te laten maken, maar het was er nooit van gekomen. Piroli ging voor nar.r de hall en ze zagen dat het gaas kapot gerukt was. Op dat oogenblik kwam brigadier Heinz, een pienter politieman, die niet alleen als vingerafdrukken expert optrad, maar aan wiens scherpen blik ook geen enkele an dere materieele aanwijzing, hoe ge ring ook, placht tè ontgaan. De commissaris en Mulock wisten dat Heinz bij voorkeur alleen was als hij zijn werk deed vinger- en voetafdrukken en maten opnemen, naar krassen speuren, kortom niets dat tot ontdekking van een misdadi ger kon bijdragen, aan zijn waak zame oogen laten ontsnappen. En Mulock wist nóg iets: al mochten zijn scherpzinnigheid,zijn combinatie vermogen en aangeboren intuïtie, het glansrijk van die van den briga dier winnen, op diens speciaal ge bied, was hij verre Heinz' mindere. Dus vertrokken de commissaris en de inspecteur, toen Heinz zijn di verse benoodigdheden voor den dag begon te halen en namen Lejeune mee. Althoff en Mulock keerden naar het hoofdbureau terug; de ju welier ging naar zijn kantoor in de Hoofdstraat. IV. De beide politiemannen gingen naar Mulocks kamer. Op weg daar heen had de inspecteur in het man- schappenlokaal een agent opdracht gegeven naar meneer Reuter te gaan om die :e verzoeken ten spoe digste op het bureau te komen voor een dringende aangelegenheid. Wordt vervolgd. Geen degragatie in de 2e Klasse A? UITKOMST VOOR H.R.C. EN ALKM. BOYS? De Sportkroniek deelt 'mede, dat door samenloop van omstandighe den een 4-tal vereenigingen in de 2e klasse, afd. B. van district I in moeilijkheden geraakt, waaraan ze zelf niet voor de volle 100 schuld zijn. Men kent deze ingewikkelde historie, die meebracht, dat van een begin der degradatiecompetitie voorloopig nog geen sprake zou kunnen zijn. Volgens de Sportkro niek heeft het Bondsbestuur daar om besloten dat van de 2e klasse, afd. B. in district I, dit seizoen geen elftal zal degradeeren en dat do kampioenen van de 3e klasse afdee lingen, D, E en F, met hun drieën een heele competitie' zullen spelen om één plaats in de 2e klasse, af- deeling B, die daarmee voor het seizoen 19421943 zal komen te be staan uit 12 elftallen. Hoewel hieraan uitdrukkelijk wordt toegevoegd, dat uit een en ander geen consequenties voort vloeien voor andere afdeelingen en dat elk verzoek in deze richting dus volkomen nutteloos is, weet Het Volk te berichten, „dat dit besluit, „behalve voor de vier genoemde „vereeniging (D.W.V., Volendam, .Watergraafsmeer en Zccburgia), „vermoedelijk ook het behoud be- „teekent van het tweede klasse- „schap voor Alkmaarsche Boys, ..H.R.C., Laakkwartier, V.I.O.S., „Fluks en Martinit, daar wij toch „moeilijk kunnen aannemen, dat ,deze verstrekkende maatregelen „alleen ten opzichte van enkele „vereenigingen genomen zouden „worden, hetgeen een groote onbil lijkheid zou beteekenen. Wij heb- „ben zoo het vermoeden, dat de „vier tweedeklasse-afdeelingen uit „het Westen het volgend seizoen „alle uit 12 vereenigingen zullen be-> .,staan." Zouden onze clegradeerertcle 2e klassers werkelijk op deze wijze den dans ontspringen? RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 20 MEI 1012. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgymna stiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.56 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuzlek. 10.00 Gevarieerd programma (opn.). 11.00 Voor kleuters. 11.20 Sylvestre Trio. 12.00 „Gitaren" Spaansch programma. 12.30 aramofoonmu- ziek. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Productieslag. 13.15 Gerard van Krevelen en zUn orkest. 14.00 Arnhemsche Orkestvereenlging en solist en gramofoonmuzlek. 16.00 Cyclus: „Het Onze Vader". 16.20 Zang met pianobegeleiding. 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberich ten. 17.30 Causerie: „Als lk eens kindermeisje werd". 17.45 Gramofoonmuzlek. 18.00 Het wekelUksche sportpraatje. 18.20 Gramofoon muzlek. 18.35 Neerlands stem van het Oost front. 18.50 BNO: Nieuwsberichten. 19.00 BNO Blnnenlandsch economisch praatje. 19.10 Gra mofoonmuzlek. 19.15 Causerie: „Hengelaars attentie!" 19.30 Melodisten en solist. 20.15 Gramofoonmuzlek. 20.30 Luisterspel: „Muize nissen". 20.45 Gramofoonmuzlek. 21.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 21.45 BNO: Nieuws berichten. 22.00 BNO: Leidende staatslieden schrijven. Vanaf 22.10 Alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.1024.00 Gramofoonmu zlek. 8.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muzlek. 8.45 Omroeporkest, solist (opn.). 9.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Planovoordracht. 10.40 Lezing: „De overbUJf- selen van het glldewezen ln Amsterdam". 11.00 Zang met planobegeleiding en gramofoon muzlek. 11.45 Gramofoonmuzlek. 12.00 Ensem ble Joan Lancé. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Tusschen de bedrijven, gevarieerd programma. 14.15 Een strijkorkest. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Mu- sette-Orkest en soliste. 18.15 Bert van Dlnte- ren en zijn orkest. 16.45 Gramofoonmuzlek. 17.00 lek dien. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 18.00 Gramofoonmuzlek. 18.15 De Heeren van der 'Aa en Boom, zaken- lloden aan het. woord. 18 30 Reportage. 18.55 Harmonie-orkest. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.60 B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 20.00 B.N O.: Engelsche uitzending: „Hollands polltlcal aspects". (Voor de Radto-Centrales Graraofoonmuzleki. 20.15 Viool, cello en plano. 20.45 Boekbespreking. 21.00 Cello, plano en Vlooi. 21.25 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua opn.). 21.45 B.N.O.Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuzlek. 22.05 AvondwUdlng. 22.10— 24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.) Plnatsverv van den Hoofdredacteur, Buitenland, Al» Reportage en Streeknieuws Fred Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2