Voorden Econom schen Rechter DE NEDERLANDSCHE BANK N.V. De N.V. „Naco" en de N.V. Waco" maken bekend dat ingaande 1 Juni 1942, op al hare autobnsdiensten NIEUWE TARIEVEN zullen gelden FLINKE BEDIENDE Vrijwillige arbeid voor vrouwen in Duitschland Marktberichten Laatste waarschuwing aan Australië (Vervolg van pag. 1.) Samenwerking met de as. Over het bondgenootschap met Duitschland en Italië zeide Togo. dat het doel daarvan de nieuwe or de in de wereld is. In dit bondge nootschap komt de onwrikbare vast beslotenheid tot uitdrukking om den opbouw van een nieuwe we reld ter hand te nemen en het zwaard niet in de schede te steken, voordat de gemeenschappelijke oor log tegen Amerika en Groot-Brit- tannië tot een succesvol einde is gekomen. De samenwerking tus- schen de drie mogendheden is nauw en hartelijk. Niet alleen op militair gebied, maar ook op het gebied van politiek, economie en cultuur. Ook de banden met de overige bondgenooten in Europa, Hongarije, Roemenië, Bulgarije en de andere staten kunnen niet ver scheurd worden. Weliswaar tracht de propaganda van de tegenstan ders, Japan, Duitschland en Italië van elkander te vervreemden. Maar het is niet noodig, aldus Togo, in het bijzonder te vermelden, dat al deze intriges niet het geringste ef fect kunnen hebben op de richtlij nen van de spilmogendheden, die gegrondvest zijn op de gemeen schappelijke hooge aspiraties en op wederzijdsch vertrouwen. Verhouding tot Sovjet Unie Ten aanzien van de betrekkingen tusschen Japan en de Sovjet Unie verklaarde Togo, dat deze na het uitbreken van den oorlog voor een groot Oost Azië geen wijziging heb ben ondergaan. De Sowjet Unie heeft niet het voornemen haar ge bied als militair steunpunt ter be schikking te stellen van de tegen standers van Japan. Aangenomen moet echter worden, dat deze hun kuiperijen versterken om Japan te vervreemden van de Sowjet Unie. Succes hebben dergelijke intriges niet, zoolang de Sowjet Unie haar tot dusver aangenomen houding behoudt Intusschen zal Japan den toestand rustig waarnemen. Nader ingaande op den oorlogs toestand merkte Togo op, dat de algeheele terugtocht der Britsche en Amerikaansche tröepen op alle fronten in Oost-Azië en de opmer kelijke activiteit der DuitscliTi en Italiaansclie vloot op den Atlanti- schenOccaan en de Middellandsche Zee den toestand van de tegen standers, vooral van Engeland, bui tengewoon verontrust hebben. Reèds van een standpunt van grondstoffenvoorzicning staan de Ver. Staten en Engeland tegenover problemen, welker oplossing bui tengewoon moeilijk is. INEENSTORTING VAN EMPIRE DREIGT. De bevolking van Engeland hoeft met toenemende moeilijkheden in het levensonderhond te kampen, terwijl de steeds grooter wordende onrust in intiië en Australië een ernstige bedreiging beteekent. „Er zijn dus toenemende teekenen voor een aanstaande ineenstorting van het Britsche rijk aanwezig", zoo constateerde Togo. woordelijk. Aan den anderen kant, zoo ging Togo verder, worden de bevolking van de Ver. Stalen, teneinde haar vertrouwen in de regeering van Roosevelt in stand te houden, sprookjesachtige verhalen opge- discht over overwinningen, terwijl de onafgebroken reeks nederlagen te land en ter zee verheimelijkt wordt. Zijn rede beëindigend verklaarde Togo onwrikbaar te gelooven en er niet in het minst aan te twi.j- fele. dat het zal komen tot een roemrijke beëindiging van den oorlog. Maar reeds thans zal het Japansche volk den opbouw van een. nieuwe, schitterende wereld, aaneengesloten als een man, ter hand nemen. SCHAGEN „DE MASCOTTA". D« operettezangers in Theater Royal. Door veelvuldig gebruik heeft de Mascotta blijkbaar iets van haar gelukbrengende eigenschappen ver loren, de zaal van Theater Royal was lang niet zoo vol, als zij had moeten zijn. Inderdaad, moeten zijn, want de Operettezangers van het Theater Carré hebben van de eeuwig frissche operette van Au- dran een opvoering gegeven, wel ke „voor de provincie" opmerkelijk goed was. Een „modelopvoering" zooals op de aanplakbiljetten was aangekondigd, was het nu wel niet, want hier en daar was een veter- tje van het corset los en puilden uit het model, enkele bultjes van over tollige, te grove grappigheid, welke het cachet van de opvoering niet ten goede kwamen. Daartegenover stond, dat er voortreffelijk werd ge zongen en gemusiceerd, de décors cn costumeering er wezen mochten en er met voel kennis van zaken en animo werd gespeeld. De inhoud van De Mascotta, een werk dat in onze omgeving meermalen door di lettanten werd opgevoerd, achten wij bekend. De titelrol was Truce Speyk toe vertrouwd en zij was het waarom alles draaide. Zeer goed, los, soms geestig spel, knappe mimiek en zeer behoorlijke stemmiddelen. Hul- de- Jan Kiveron, was als Pippo eerst wel wat al te onnoozel, ook in ge baar, doch naderhand paste hij zich uitstekend aan. Het beroemde duet met Bettina was een der hoog tepunten der uitvoering. Johan Boskamp was de. oude ko ning Florent en Rob Milton boer Bocco. Twee oude rotten, die alles erop gezet hadden het publiek te vermaken en daarin geheel slaag den. Of componist en tekstschrij vers zich deze figuren zoo hebben gedacht is vers twee, maar het was in ieder geval zeer vermakelijk. Piet de Keyzer zong als Prins Fmellini zeer goed, van de on dankbare rol van Fiametta gaf Christina Auwen een zeer verdien stelijke vertolking. De kleinere rol len van herbergier en sergeant wa ren bij H. Schuurman en Louis Zegwaard in goede handen. Uitste kend *was de figuratie, zij bewoog zich los over het tooneel, onder haar schuilen zeer goede krachten. De dansen waren aardig, het kwin tet onder leiding van kapelmeester Borgmann weerde zich dapper, er haperde niets aan het contact tus schen orkestbak en tooneel. Resumeerende: een uitvoerine: welke het „winterseizoen" op waar dige wijze heeft afgesloten. De ope rettezangers zien wij in Schagen gaarne terug, envoor een uit verkochte zaal. Zij verdienen dat ten volle. (Fred. Groot.) L.C.O. HOUDT ZITTING. De inventarisatiezittingen der L.C.O. zullen voor de gemeente Schagen gehouden worden op het kantoor van den P.B.H., Loet 191 op Vrijdag 29 Mei, Maandag 1 en Dinsdag 2 Juni, van 510 n.m. en Zaterdag 30 Mei van 26 n.m. langemjk EEN AANRIJDING. Broek op Langendijk. Op 27 Mei des morgens om half negen reed Rika Kist met haar vriendinnetje op de fiets door de Dorpsstraat. Bij den sigarenwinkel van den heer M. de Waard kwam hen een personen auto tegemoet. Door een of andere EEN LANGEDIJKER HISTORIE. Een groot aantal Langedijkcrs had tarwe gekocht van een zekeren de Graaf. De lijst ziet er als volgt uit: G. Bruin kocht 5 mud a f 72.50. Eisch f 300 of 40 dagen; vonnis *f 250 of 30 dagen. G. Hart kocht 1 mud voor f 75. Eisch f 150 of 25 dagen; vonnis f 125 of 20 dagen. K. Opperdoes kocht 1 y2 mud, te gen f 77.50 per mud. Eisch f 150 of 25 dagen; vonnis f 150 of 25 dagen. K. Kat had genoeg aan een half mud, dat hij kocht voor f 42.50. Eisch f 80 of 20 dagen; vonnis f 75 of 15 dagen. A. Jes, D. Swart en J. Rentenaar kochten elk een jnud en moeten thans f 125 aan de griffie betalen of 20 dagen gaan logeeren. P. Swager tenslotte kocht een half mud voor f 42.50 en werd be boet met f 75 of 15 dagen. Verdere uitspraken: C. Zuurbier uit Spanbroek had van zijn huisslachling vleesch ver kocht aan zijn dorpsgenoot N. Pronk. Beiden kregen f 50.boete of 10 dagen. J. Posthumes uit .Oudkarspel had 5. mud tarwe gekocht en verkocht met f5.winst per mud. Geëischt werd twee maanden, doch de boete bedroeg tenslotte f250.— of 30 da gen. L. Kalverdijk uit Noordsclinr- woude had 4 mud tarwe verkocht. Eisch 2 maanden; vonnis f 250,- of 30 dagen. F. I. P. Ch. Posthuma te Alkmaar had 2 K.G. gekookt spek gekocht, 't Kostte hem f50.— of 10 dagen. omstandigheid kwam R. K. in aan raking met de auto. Zij kwam te vallen en bleef liggen Dadelijk werd dr. Verdonk gewaarschuwd, welke onmiddellijk ter plaatse ver scheen en een noodverband legde. Nadat 't meisje in huis was gedra gen, bleek bij een nader onderzoek, dat haar been- gekneusd was Ook bleken nog eenigc wonden door het ongeval te zijn veroorzaakt. De fiets van het meisje was. onder de auto terecht gekomen en totaal vernield. EXPORTHEFFINGEN EN BIJDRAGEN. Met ingang van Dinsdag 26 Mei dienen de exporteurs bij export van de onderstaande producten aan de Ned. Groenten en Fruit- Centrale een heffing te betalen, welke voor prei boven 10 m.m. f 3.20, tomaten I t./m. IV f 11.40 per 100 kg., voor komkommers l f 7.50;, II f 9.—. III f S.50; plat- glaskomkommers IA f 15.20. I f 13.10. II f 12.50. III f 12.50 Der 100 'stuks is. Bospeen f 7.60 per 100 bos en bloemkool I f 4.70 en II f 6.— per 100 stuks. Met ingang van denzelfden da tum verleent de Centrale de vol gende exportbijdragen: koolrabi I f 2.—. II f 1.10 per 100 stuks; kropsla I f 3.—, II f 2.10 per 100 krop; radijs f 0.20 per 100 bos; ra barber roodstelig f 1.60. groenstclig f 1.20; spinazie blad f 5.10. struik f 5.10. raapstelen f 4.30 per 100 kg. DE TEELT VAN GROENTE ZADEN. Over het geoorloofd zijn van de teelt van groentezaden hoort men verschillende meeningen lanceeren. De een zegt, dat het telen van deze zaden door de tuinders voor eigen gebruik vrij is. de ander beweert het tegenovergestelde. Volgens de bekendmaking van Officieele mededeeliogen DE VERPLICHTE VEELEVERING 1942. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat, zoo als reeds eerder bekend gemaakt werd, er bij de berekening van de verplichte rundveelevering 1942 naar is gestreefd de in vergelijking mef den veestapel buitensporig groote jongveestapel, die in De cember 1941 aanwezig was op de bedrijven, in den loop van 1942 te rug te brengen tot meer normale proporties, Daar er rekening mee inoet worden gehouden, dat in de a.s. winterperiode geen krachtvoe der zal kunnen worden verstrekt en het rundvee zal dus zijn aange wezen op het in den zomer opge spaarde voeder, dient ieder veehou der er zich van bewust te zijn, dat door elk in de zomerperiode over tollig aangehouden stuk jongvee dat in de a.s. beperkingsperiode toch uit het bedrijf zal moeten wor den verwijderd, het in den staltijd beschikbare kwantum ruwvoeder verminderd wordt. Het is derhalve van het grootste belang, dat elke veehouder dit overtollig jongvee zoo vroeg mogelijk afzet. Ten einde dit streven ook van overheidswege te bevorderen, zal door de Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch een toeslag worden gegeven, welke uitbetaald zal wor den na levering op de slachtvee- markten aan dengene, op wiens teveringsplicht het desbetreffende dier geleverd, is en welke f40.— be draagt per stuk vrouwelijk jong vee (pinken), geleverd of te leve ren of opgegeven ter levering in de perioden: 1 Dec. '41 t.m. 28 Febr. '42 met een netto levend gewicht van 80 t.e.m. 130 kg. 1 Maart t.m. 23 Mei 1942 met een netto levend gewicht van 90 t.e.m. 130 kg. 26 Mei t.m. 6 Juli 1942 met een netto levend gewicht van 100 kg. t.e.m. 130 kg. En welke f 30.— bedraagt per stuks vrouwelijk jongvee (pink) met een netto levend gewicht van 131 t.e.m. 160 kg. geleverd of te le veren of opgegeven ter levering in de periode van 1 December 1941 t.e.m. 6 Juni 1942. Onder netto le vend gewicht wordt verstaan het gewicht van hel rund na weging op de slachtvecmarkt. Het bovenstaande houclt dus het volgende in: a. Veehouders, op wier aanslag 1942 vrouwelijk jongvee is geleverd of opgegeven ter levering in een der hierbovengenoemde gewichtsklas sen zullen een toeslag van f 40.— of f30.— ontvangen, afhankelijk van het gewicht van het geleverde rund b. De. mogelijkheid tot het ver krijgen van deze toeslagen is open gesteld tot 7 Juni a.s.. voor vrouwe- i.jk jongvee, dat'vóor dezen datum ter levering is opgegeven bij de Landbouw-Crisis-Organisaties. doch nog niet is afgenomen, zal even eens de daarbij Uehoorende toeslag worden uitbetaald. Zij, die voor deze toeslagen in aan merking wenschen te komen, die nen hiertoe bij hun Plaatselijken Bureauhouder een aanvraagformu lier aan te vragen, waarop zij moe ten vermelden: naam en volledig adres, organisalienummer, het ge wicht van het rund. markt en da turn van levering cn het marktoor- merknummer. Voor elk rund dient een afzonderlijk aanvraagformu lier ingevuld te worden. Deze for mulieren moeten bij den Plaatselij- ken Bureauhouder ingeleverd wor den, waarna t.z t. door de Bedrijfs organisatie voor Vee en Vleesch voor de uitbetaling zorggedragen zal worden. De aanvraagformulieren, betrek king hebbende op vrouwelijk jong vee, geleverd uiterlijk "op 23 Mei 1942 moeten voor 7 Juni a.s, bij den Plaatselijken Bureauhouder ingele verd zijn. terwijl voor het verkrij gen van de toeslagen op het jong vee, geleverd of opgegeven ter le vering in de periode van 26 Mei tot 7 Juni, de daarop betrekking heb bende aanvraagfomulieren binnen 14 dagen na levering van het rund bij den Plaatselijken Bureau houder moeten worden ingediend. Ten slotte kan nog worden mede gedeeld, dat door de Landbouw- Crisis-Organisaties de aanslag op het jongvee in zeer bijzondere ge vallen kan worden verlaagd. Alleen bedrijven, waar door het lage ge middelde gewicht van het jongvee de aanslag .hierop slechts zal kun nen worden voldaan door levering van meer jongvee dan met het oog op den resteerenden veestapel op die bedrijven gewenscht is, kun nen voor een verlaging van den aanslag in aanmerking komen. TOESLAG OP GELEVERDE OF TE LEVEREN VAARSKALVEREN. In aansluiting aan het dezer da gen verschenen persbericht inzake een te verleenen toeslag op vrouwe lijk jongvee van respectievelijk f40.— en 4 30.— per dier, wordt den veehouders verzocht ten spoe digste het aantal stuks vrouwelijk jongvee, te leveren tusschen 23 Mei 1942 en 6 Juni 1942, aan hun Plaatselijken Bureauhouder op te geven, daar aanbiedingen vóór 7 Juni a.s. eveneens voor den toeslag in aanmerking zullen komen. Levering op de slachtveemarkten van deze dieren zal evenwel slechts zijn toegestaan na ontvangst van een oproepkaart van de Landbouw- Crisis-Organisatie te Alkmaar. KOUDIJSPOEDER VOOR IJS- BEREIDERS. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat de Nederlandsche Meelcentrale geen toewijzingen voor suiker meer aan ijsbereiders zal verstrekken, doch den ijsberei ders in plaats van suiker voortaan koudijspoeder zal toewijzen. In verband hiermede heeft de Se cretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij bepaald, dat het afleveren van koudijspoeder aan ijsbereiders slechts is toegestaan, indien de des betreffende ijsbereiders in het bezit zijn van een hun door de Neder landsche Meelcentrale verstrekte toewijzing, welke recht geeft op den aankoop van ten minste de afgele verde hoeveelheid koudijspoeder en indien voorts degenen, die het bedoelde product aan ijsbereiders afleveren, telkens de door hen afge leverde hoeveelheid van het pro duct op de aan de betrokken ijsbe reiders verstrekte toewijzing aantee- kenen en toewijzingen, waarop liet geheel toegewezen quantum is afge schreven, innemen en bij de Neder landsche Meelcentrale inleveren. OPGAVE NOG NIET VERKOCHTE PARTIJEN STROOVLAS. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt beleend, dat alle stroovlashandefa- ren de op 14 Mei j.1. door hen nog niet verkochte partijen stroovlns onverwijld dienen op te geven aan de Nederlandsche Akkerbouwcen- trale, Bezuidcnhoutscheweg 15, 's-Gravenhage. Er moet daarbij wor den opgegeven of het gerepeld of ongerepeld vlas betreft, waar de partijen zijn opgeslagen en hoe groot zij zijn. Na 13 Mei 1942 mag geen vlas ver kocht worden, terwijl momenteel alle vervoer van vlas, voor zoover niet bestemd voor uitvoer naar het buitenland, is verboden. De Nederlandsche Bank N.V., te Amsterdam heeft de door haar aan de Firma Vermeer en Co. te Amsterdam verstrekte machtiging om als Deviezenbank werkzaam te zijn ingetrokken. den productiecommissaris voor den tuinbouw en de ooftteelt te Den I-Iaag is het telen cn verhandelen van alle soorten van groentezaden \oor eigen rekening (waaronder ook de z.g. vrije teelt) slechts toegestaan aan hen, die in het bezit zijn gesteld van een erkenning als teler van groentezaden door den Ned. Alg. Keuringsdienst voor Groentezaden. Een vei'zoek om deze erkenning moet worden aangevraagd op een formulier dat bij genoemden dienst te Heiloo verkrijgbaar is. Behalve deze erkenning moet ieder, die groentezaden voor eigen rekening wil telen en verhandelen als georganiseerde zijn aangesloten bij de Ned. Groenten- en Fruit Cen trale, alsmede in het bezit zijn van een door deze centrale afgegeven geldige vergunning tot het telen en/of verhandelen van zaden. Aanvragen om aansluiting als georganiseerde bij genoemde een trale en voor bedoelde tceltvergun- ning moeten worden ingediend bij de afd. Tuinbouw van de provinci ale Landbouw Crisis Organisatie. Zij, die groentezaden telen in op dracht en voor rekening van een door den N.A I< G. erkenden en bij de Nederlandsche Groenten- er. Fruit Centrale aangesloten zaadte ler-handelaar (zg. contractteek). behoeven .geen erkenning of teelt vergunning te bezitten, mits de des betreffende overeenkomst door de Ned. Groenten- en Fruit Centrale is goedgekeurd. OP HET TWEETAL. Noordscharwoude. Ds. P. J. Ri chel alhier komt voor op hot twee tal voor de Gereformeerde Gemeen te te Bllthoven. RESTITUTIE VRACHTKOSTEN EINNENLANDSCH VERVOER. Het fonds, waaruit de restitutie wordt bestreden van de vrachtkos ten op hinnenlandsche groenten en fruit, welke vanaf 1 November 1941 over meer dan 100 k.m. zijn ver voerd, is thans gevormd, aldus meldt „De Tuinderij". De restitutie over de maanden November en December zal thans zoo spoedig mogelijk worden ver rekend. harenkarspel ZITTING DER L.C.O. In de gemeente Harenkarspel zal op de hieronder vermelde dagen en plaatsen inventarisatiezitting ge houden worden voor georganiseer- den der L.C A.: Donderdag 28 Mei te Tuitjenhorn in café Duijves, van 5—10 n.m., Vrijdag 29 en Zaterdag' 30 Mei te Dirkshorn in café Pijper, van 510 n.m. Maandag 1, Dinsdag 2. en Woensdag 3 Juni te Waarland in café Ophem van 510 n.m. winkel GESLAAGD. Onze plaatsgenoot H. J. Th. Span is te Alkmaar geslaagd voor het eindexamen 5-jarige H.B.S. B. CENTRALE KEUKEN. Het buurtschapshoofd voor df> Centrale Keuken van de gemeente Winkel is gevestigd: Winkel A 229. Secretaris van het buurtschap is de heer O. Schaap, Winkel, Groetpol der D 1. Deze tarieven zijn vastgesteld onder goedkeuring van den Secretaris-Generaal van het Departement van Waterstaat, op grond van artikel 7, tweede lid, van het Vervoersprijsbesluit. 1940, (Beschikking No. 01e. 405 C.l. van 9 April 1942, Afdeeling Vervoerwezen, Sectie Tarieven en Prijzen). TARIEFBOEKJES zijn 10 cent per exemplaar op aan vrage verkrijgbaar aan het hoofdkantoor te Purmerend, Jaag- weg lb en aan de bijkantoren te Hoorn, Spoorsingel, te Alk maar, Stationsweg 37b en te Amsterdam, N.Z. Voorburgwal 353. -• Verder wordt bekend gemaakt dat ingaande 1 Juni 1942 het vervoer van Rijwielen en het medegeven van Vracht of Boodschappen met de autobussen niet meer is toegestaan. Directie N.V. „NACO'VN.V. „WACO". ACCOUNTANTSKANTOOR vraagt voor spoedige indiensttreding een (m. of vr.) Brieven onder no. 71 Bur. van-'dit blad. Met ingang van 29 Mei 1942 zal Mej. ÓHLKE, Duitsch vakbemiddelaarster te Utrecht, in het Ge westelijk Arbeidsbureau ALKMAAR des Vrijdags van 11 tot 12.30 uur Zitting houden voor het ver- strekken van alle gewenschte inlchtingen aan vrouwen en meisjes, die voor plaatsing in Duitsch land in aanmerking wenschen te komen. Belanghebbenden! Een bezoek aan deze zitting verdient alle aanbe veling. De mogelijkheid om U nuttig te maken en voor Uw werk goed beloond te worden is grooter dan U denkt. Kennismaking gezooht met net beschaafd Meisje uit boe renstand, 21—26 jaar, door jon geman van goede huize met vaste positie. Eventueel eerst corr. Geheimh. verz. Br. m. fo to onder no. 808 Bur. v. d. blad te Den Helder. Gevraagd Arbeiders voor wiedwerk, geruimen tijd werk, bij H. v. Dalen, Stoomweg 44, B'reezand. Hengelvergunningen. - Zater dagavond hengelvergunningen te verkrijgen fl bij S. Kriek, Sluis, Winkel. Aangeboden het op stuk zet ten van een Vs ha. Bleten. J. Mooij, St. Maartensbrug C 53. Succes Denen Planten te koop bij K. Gootjes, Dirkshorn. Te koop: 50000 Roode Bewaar koolplanten. Gebr. van der Gragt, HeerhugoWaard Noord. sint pancras. POLITIE. Verloren: een hoeren polshorloge (nikkel) met armbandje. Inl. bij den. gem. veldwachter. NAAR DUITSCHLAND. Uit deze gemeente is weer iemand vertrokken naar Duitschland, nl. M. A. Grijs. In totaal zijn nu uit deze gemeente 10 personen naar Duitschland vertrokken. EEN EXTRA RANTSOEN. Het personeel van den luchtbe schermingsdienst alhier heeft toe zegging gehad, dat zij een extra rantsoen brood krijgen van 800 gr. per week. Dit zgl voor hen een wa re uitkomst zijn. z1jpe. INVENTARISATIE L.C.O. De inventarisatiezittingen der L.C.O. zullen in de gemeente Zijpe plaats vinden te: Pettemerkluft in café Fijnia, op Donderdag 28 Mei, van 10 v.m.—5 n m. St. Maartensvlotbrug in café Ho- man op Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Mei van 10 v.m.—5 n.m. St. Maartensbrug in café Kossen op Maandag 1 Juni van 10 v.m.— 5 n.m. Oudesluis in café Kreijger op Don derdag 28 en Vrijdag 29 Mei van 9 v.m.5 n m. 't Zand in café de Wit op Maan dag 1, Dinsdag 2 en Woensdag 3 Juni, van 9 v.m—5 n.m. DIEFSTALLEN EN BALDADIG HEDEN. 't Zand. De laatste dagen wordt ons dorp nog al eens met onge- wenscht bezoek vereerd. Reeds se dert verscheidene dagen wordt er zoo bij den een en ander wat ont vreemd. Ook werden uit een hok verschillende raskonijnen losgela ten, één konijn werd doodgeslagen. In den vroegen morgen van Dins dag, omstreeks 4.30 uur, werden verschillende melkemmers en melk bussen medegenomen. Men zij dus gewaarschuwd; laat des nachts uw bussen en emmers niet meer buiten staan. w1erjngbn „DE MASCOTTA". De Operette-Zangers van Theatet Carré, gaven Dinsdagavond in Ci nema De Haan te Hippolytushoef een opvoering van de komische operette „De Mascotta" door Duru en Chivot. Zonder in bijzonderhe den te vervallen, kunnen we zeg gen, dat hier een avond van echte kunst gegeven is. Aankleeding en decors, zang en voordracht, alles was af. Jammer dat niet meerderen van dezeft mooien avond hebben geno ten. anna paülüwna. BEGROOTING GOEDGEKEURD. De Gcmeontebegrooting voor het jaar 1941 is goedgekeurd. HUIZENBOUW. HELDERSCHE VLUCHTELINGEN. Breezand. Op Cérès, waar op het terrein langs de Zandvaart elf dubbele woonhuizen zullen verrij zen voor de Heldersche vluchtelin gen, zijn da eerste steenen gelost. Daar, naar we vernemen, pas met den bouw zal worden aangevangen als ook de andere materialen zijn gearriveerd, kan het nog wel even duren eer de' eerste steenlegging kan plaats hebben. bergen BENOEMD. De heer en mevr. P. Vrije-Win- dcr te Bergen zijn benoemd tot di recteur en directrice van het te huis voo ouden van dagen „Avond licht" te Hoorn. heertiugowa a rd. PAARDENMONSTERING. Woensdag vond te Obdam de monstering plaats van eenïge hon derden paarden uit Obdam, Hens- broek. Heerhugowaard. en andere plaatsen. Een en ander bracht een groote drukte met zich mee. De monstering verliep vlot. ZWAAG. 27 Mei Aardappelen IS00; spinazie 560 700; postelein 1800; prei 610760; slaboonen 110; peulen 80—100; wit-" lof 1220; tomaten 60; radijs 180; rabarber 67; andijvie 10—16; sla 350500; bloemkool 1228; kom kommers 10402200; selderie 240 600; aardbeien 120—150; raapstelen 720—900; koolrabi 480600; asper ges 35S0; conference 54; winter- ian 1045. ALKMAAR. 27 Mei. Aardbeien 1.50; andijvie 12.80 16,00; asperges 25.0G—80 00; bloem kool I 24.00—28.00; id. II 9.60; kropsla 3.505.00; prei 7.6010.80; peterselie 6; postelein 18.00; ra barber 5.607.00; raapslelen 7.20- 9.00; radijs 1.801.44; selderie 5.00; spinazie 5.607,00; tomaten 60.00; witlof I 16—20.00; id. II 12—15.00. WARMENHUIZEN. 27 Mei. 3425 kg. rabarber f 6. BROEK OP LANGENDIJK. 28 Mei 13000 kg. rabarber f 6.—; 105 st. bloemkool f 28.—; 420 kg. -witlof f 15I 20; stek f 6.20.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3