Butaroma W erk loosheidsbestrijding en verhooging van de weivaart HOLLAND-AKTIE SAUCKEL Vorming van geheime organisaties verboden Een verstoute prijsopdrijver De schat van Andreas Homan Tal van belangen samengekoppeld Onder de verschillende vraag stukken, waartegenover de be zettende macht zich in Neder land geplaatst zag, was er een, dat reeds in hooge mate de aandacht onzer vroegere regee ringen had weten te trekken, zonder dat deze er evenwel in geslaagd waren het tot een goed einde te brengen: het werkloosheidsvraagstuk. Er is niet de minste twijfel aan of de toestand was bij het begin van den oorlog uiterst ongezond: een weridoozencijfer van circa 450.000 op een bevolking van ongeveer 9 millioen wijst op een wanverhou ding. Niet slechts beteekende het een al te zware belasting op het werkende deel van Nederland, daar naast hield het in, dat een groot deel der Nederlandsche arbeids kracht braak lag. Dit laatste kwam er op neer, dat'ons volk niet de be schikking had over de maximale rijkdom, welke het zou kunnen ver werven. En, uit den aard der zaak, drukte een en ander in de allereer ste plaats op die lagen der bevol king, wier leden behoorden tot de ongelukkigen, die van het arbeids proces waren uitgestooten. Ze wa ren gedompeld in ellende en armoe de, hun toekomst scheen alleen somber en duister. Deze wantoestand op te heffen was een der eerste opgaven, welke de bezettende macht zich stelde en het resultaat is geweest, dat tot dusverre belangrijke successen kon den worden bereikt. De werkloosheid sterk ver kleind. Het aantal werkloozen daalde tot ongeveer 200.000. Hoewel dit cijfer op zichzelf ook nog indrukwekkend mag worden genoemd, dient daarbij niet uit het oog te worden verloren, dat men er nimmer in zal slagen de werkloos heid geheel op te heffen. Immers, er blijft altijd een categorie van zie ken, van physiek of geestelijk inva liden, van niet of niet geheel vol- waardigen, die practisch gesproken nimmer in het arbeidsproces kun nen worden ingeschakeld. Moeilijkheden bij de be strijding. Daarnaast echter doen zich ande re moeilijkheden voor, die in het hijzonder verband houden met de ongeschooldheid dezer werkloozen, die echter ook kunnen voortspruiten- uit het feit, dat het soms noodzake lijk kan zijn de arbeiders naar het werk te voeren in plaats van ge lijk tot dusverre meestal geschied de de arbeid nnar den werkne mer. Is nu de lust om elders werk zaamheden te verrichten gering de oorzaak van het ontbreken van deze lust kan soms zeer begrijpelijk zijn en b.v. verband houden met gezinsbeslommeringen' dan is het duidelijk, dat het-werkloozencij- fer er ten ongunste door wordt be ïnvloed. Wil men toch iets bereiken, dan zal het dus zaak zijn eenerszijds on derscheid te maken ten aanzien van de personen, voor zoover ze goed en minder goed voor uitzen ding in aanmerking kunnen komen anderszijds dient de noodige pressie te worden uitgeoefend. kunt U het best gebruik maken van een artikel dat geen sur rogaat is en dat ook na den oorlog op Uw Menu kan blijven. TRANSPARANTA Scholing en beroepskeuze. Aan dit alles echter moet vooraf gaan het opvoeden of her-opvoeden tot geschoolde arbeidskrachten. Want helaas is bij menigeen ten ge volge van een jarenlange werkloos heid de vakbekwaamheid verloren gegaan. Daarnaast is het nuttig den jongen man van advies te dienen tén aanzien van het te kiezen be roep. Al te vaak blijkt later, na dat het is geworden 12 amlbach- ten en 13 ongelukken, dat de keu ze onoordeelkundig is geschied en dat door deugdelijke voorlichting een massa leed en onheil voorko komen had kunnen worden. Samenkoppeling van parti culiere en arbeidsbelangen. Wanneer nu de bezettende macht hier regelend optreedt, dan doet ze dit in de gedachte tar van belangen samen te «koppelen. De arbeidei die soms gedurende een rij van jaren was uitgescha- uit het arbeidsproces, wordt daarin weer opgenomen en teruggevoerd uit de ellende der werkloosheid tot een mcnschwaardig levenspeil. Het Nederlandsche volk als ge heel ziet zijn arbeidsprestatie ten top gevoerd en zal zich daarmee mogen verheugen in een grootere welvaart dan tot dusverre. En het Duitsche volk ten slotte, dat zijn zonen aan het oorlogsfront heeft staan en dat dientengevolge een schier onuitputtelijke behoefte aan werkkrachten heeft, ziet deze dringende behoefte gedekt. Zoo is ieders belang gediend door een inzetten van alle be schikbare werkkrachten, het geen op zichzelf niets verwon derlijks mag worden genoemd, aangezien de arbeid nu een maal een onmisbare factor is om te komen tot welvaart en bloei. Ten einde de theorie in de prac- tijd om te zetten^ zijn tal van maat regelen genomen ,die ten doel heb ben de werkloosheid in ons land tot op een minimum te drukken. Zoo is overal op groote schaal overgegaan tot scholing en her scholing van arbeidskrachten* daarnaast zijn adviesbureaus voor beroepskeuze ingesteld. Anderzijds werden maatregelen genomen om diegenen, die daar voor in de eerste plaats in aanmer king behooren te komen, elders te werk te stéllen. De arbeider moet zich soms naar het terrein der werk gelegenheid begeven. Men dient daarbij te bedenken, dat inderdaad niet alle arbeid naar den werknemer kan worden ge bracht. Ten deele is dit zeker mo gelijk door Duitsche orders aan Ne derland in uitvoering te geven. Voor zoover hier 'echter de fabrieken en werkplaatsen, het land en de krachtbonnen ontbreken dient de arbeider zich naar het gebied der werkgelegenheid te begeven. Voor alles moet dit geschieden door jonge menschen, bij voorkeur onge- huwden, die overigens gezond en sterk moeten zijn en die derhalve eerst medisch moeten zijn goedge keurd. Uit het verplaatsen van personen op groote schaal spruiten soms weer tal van moeilijkheden voort, als daar zijn de onderbrenging en verpleging, het uitblijven van geld zendingen aan de achtergebleven familieleden, geschillen omtrent ar beidsvoorwaarden, enz. enz., enz. Al deze dingen dienen bij voor baat onder de oogen te zijn gezien en goed te zijn geregeld. De bezettende macht, die werk krachten niet wil en niet mag verloren laten gaan, heeft alles gedaan, wat binnen haar ver mogen ligt, om de tewerkstel ling van arbeidskracht daar, waar deze noodig is, zoo vlot mogelijk te laten verloopen. Het is de zoogen. Holland-Aktie, Saupkel, die deze aangelegenheid Iedere deelnemer is strafbaar Vervolg van pag. 1. Ter toelichting op de op de voor- paginc voorkomende verordening betreffende bescherming der open bare orde, wordt nog het volgende meegedeeld: Deze verordening vormt een aan vulling van de tot dusver afgekon digde strafvoorschriften. Zoo was bijvoorbeeld actie voor een verbo den of ontbonden politieke partij of politieke organisatie reeds volgens de bepalingen van de verordening op de bescherming der orde straf baar. Bovendien wordt thans ook een zware straf gesteld op het vor men van geheime genootschap pen. Wie aanstalten maakt een ge heime organisatie in het leven te roepen of wie aan een dergelijke or ganisatie deelneemt, stelt zich vol gens deze bepalingen bloot aan een zware straf. Ook iedere ondersteu ning door giften in geld of soort gelijke hulpverleeningen wordt door den strafrechter gestraft. De ervaring heeft geleerd, dat vele Ne derlanders gelooven, dat men aan de aandacht van de bezettingsauto riteiten kan ontkomen, wanneer men een dergelijke organisatie ca moufleert met een onschuldig doel, ofschoon het in werkelijkheid gaat om tegen de bezetting gerichte doe len. Zelfs leden en meeloopers zijn op deze wijze misleid. De wet kan echter op die wijze niet meer ont doken worden en een loutere ca mouflage beschermt in geen geval tegen straf. Voorts heeft de nieuwe verorde ning het uïtnoodigen of prikkelen tot ongehoorzaamheid jegens de geldende rechtsvoorschriften straf baar gesteld. Wie derhalve een an der uitnoodigt of prikkelt tot wei gering van gehoorzaamheid aan de geldende rechtsvoorschriften wordt gestraft met gevangenis en boete, in bijzonder ernstige gevallen met tuchthuis en boete tot een onbe grensd bedrag. De strafmaat is er onafhankelijk van of de uitnoodi- ging of prikkeling succes heeft gehad. Met dolle snelheid door Gorcums straten Smokkelauto tot stilstand gebracht. VGRAVENHAGE, 28 Mei. Dat de functionarissen van den Centra- len Crisis Controledienst bij hun ar beid in het belang van de voedsel voorziening van het Nederlandsche volk ook in situaties kunnen komen te verkeeren, waarbij levensgevaar kan optreden, blijkt weer eens uit een achtervolgingsgeschiedenis, die zich onlangs heeft afgespeeld tus- schen Gorcum en Zaltbommel. De historie begint in het plaatsje Wijk en Aalburg. Men verdacht een ex pediteur van heimelijk vervoer van clandestiene waren en de C.C.C.D. besloot op grond van de vermoe dens tot een actie, die het bewijs van 'smans verboden handelingen moest leveren, Toen dan ook op ze keren nacht de expediteur van Wijk en Aalburg vertrok, onwetend uiter aard, dat de netten waren uitgezet, stonden controleurs van den dienst onder meer geposteerd bij de brug van Zaltbommel, die de auto op de route naar Rotterdam, welken weg de expediteur gewoonlijk nam, moest passeeren. Spannende jacht. In den nanacht verscheen op de brug een auto, rijdende met zeer groote snelheid en met nagenoeg gedoofde lichten. De eerste post op tot uitvoering hoopt te brengen en die tevens bij de Nederlan ders het noodige inzicht hoopt aan te treffen om te beseffen, dat hier inderdaad sprake is van het dienen van gemeenschappelijke Nederland sche en Duitsche belangen. Camouflage der werkelijke voornemens. Ook hier leert overigens de erva ring dat duistere elementen trach ten hun voornemen te camouflee- ren.en niet openlijk maar op ver borgen wijze of verbloemd tot uit drukking brengen. Aan de straf kunnen zij zich echter op deze wij ze niet onttrekken. Met dezelfde consequenties wordt tenslotte ook hij ter verantwoording geroepen, die uitnoodigt of prikkelt tot verzet tegen maatregelen van de bezetten de mogendheid of tot het nalaten van de vrijwillige medewerking bij de uitnoodiging van die maatrege len. Daarbij moet worden opge merkt, dat talrijke Nederlanders in het belang van den opbouw eener nieuwe orde in dit land hun kracht en medewerking op loyale wijze ter beschikking stellen. Steeds weer zien verblinde kringen het echter als hun taak dergelijke Nederlan ders in min of meer gecamoufleer- den vorm daarvan af te brengen, dan wel hen te brengen tot passief verzet. De nieuwe verordening zal het mogelijk, maken nadrukkelijk op te treden tegen dergelijke sto ringspogingen Degenen die inzicht hebben zullen daarmede bevrijd worden van de opruiiende beïnvloe ding van onverantwoordelijke ele menten. Ten slotte wordt ook strafrechte lijke bescherming verleend tegen degenen, die uitnoodigen of prik kelen' tot daden van geweld jegens personen of zaken. Zij, die derge lijke daden plegen moeten zich eveneens de hierboven uiteenge zette straffen voor oogen houden. Sabotogeverordening blijft bestaan. Ter vermijding van allen twijfel moet worden gezegd, dat door de naar voren gebrachte strafbepalin gen geenszins de sabotageverorde- ning van 17/10/1941 wordt uitgeslo ten. Integendeel, wie een van de bovengenoemde daden pleegt, welke bovendien er toe bestemd of geschikt is om de openbare orde of de vei ligheid van het openbare leven in het bezette Nederlandsche gebied in gevaar te brengen, staat schuldig als saboteur. In een dergelijk geval heeft hij de doodstraf verdiend. Paragaaf 4 van de nieuwe veror dening bepaalt, dat overtredingen van de paragrafen 1' tot 3 uitslui tend vallen onder de bevoegdheid van de Duitsche rechtbanken. de brug gaf 't stopsein, maar de be stuurder stoorde zich er niet aan, evenmin als hij gevolg gaf aan het teeken tot stoppen van den twee den post. De controleurs moesten ijlings terzijde springen om zich niet te laten overrijden. Onmiddel lijk zette de leider van de actie de achtervolging in en bij deze vervol ging, die op topsnelheid over dijken en wegen in Betuwe werd gevoerd, gelukte het den wagen te blijven volgen. In Gorcum deed de bestuur der van de smokkelauto een laatste, hardnekkige, poging de achtervolgers van zich af te schudden door met dolle snel heid de straten van het stadje door te vliegen. In een zeer ge vaarlijken rit bleven de mannen van den C.C.C.D. niettemin op zijn spoor en even buiten Gor cum gaf de achtervolgde den strijd op. Hij stopte en zeide, toen de controleurs bij de auto kwamen: „Ik geef het op, jul- lie hebben het spel gewonnen". In de auto werden aangetroffen ongeveer 350 kg. aardappelen, ruim 500 kg. witte bonnen, 160 kg. groene erwten, llo kg. tarwe, 40 kg. snij- boonen, alsmede een aantal losse ar tikelen. De auto is met den clan- destienen inhoud in beslag geno% men en de expediteur is gearres teerd. Aanslag op Heydrich PRAAG, 28 Mei. (D.N.B.). Naar in een bekendmaking wordt mede gedeeld is gisteren een aanslag ge pleegd op den plaatsvervangenden rijksprotector, den Obergruppen- führer der S.S. Heydrich. Het D.N.B. verneemt, dat Heydrich ge wond is, doch niet in levensgevaar verkeert. 230. Dat hebben we alweer ge had, filosopheerde Piet. Als we nu eens naar huis gingen? Maar in plaats van naar huis, zetten ze koers naar een kust die ze vaag aan den horizon zagen liggen. De kus, werd langzaam duidelijker en achter doemde een lange bergketet op. Italiaansch Weermachtbericht ROME, 28 Mei. Het 725e weer- machtsbericht luidt: Concentraties van vijandelijke troepen en pant serwagens zijn gisteren in Noord- Afrika door luchtstrijdkrachten van de as hevig bestookt en heb ben aanzienlijke verliezen geleden. De vesting Tobroek, alsmede vlieg velden en spoorweginstalalties in het vijandelijke achterland werden eveneens met waargenomen succes aangevallen. Italiaansche en Duit sche jagers hebben in luchtgevech ten 13 toestellen neergeschoten. De bombardementen 'op doelen op Malta werd voortgezet. In het Oostelijk deel van de Middelland- sche Zee heeft een onzer vliegtui gen een gewapend stoomschip van 2000 ton waargenomen en getorpe deerd. In den afgeloopen nacht hebben Britsche vliegtuigen in golven een nieuwen luchtaanval op de stad Messina ondernomen, waardoor eenige woonhuizen werden bescha digd. Er zijn geen slachtoffers on der de burgerbevolking. Het afweer geschut trof vier van de aan de actie deelnemende vliegtuigen, die op den grond te pletter sloegen, een in de burt van Raineri, een tusschen Catona en Scilla, een tus- schen San Giovanni en Pellaro en het vierde in de omgeving van Messina. In de omgeving van Catania en Syracuse werden eveneens bom men geworpen, die noch verliezen aan menschenlevcns, noch noe menswaardige schade veroorzaak ten. Een ander door het afweerge schut getroffen Engelsch vliegtuig is tusschen villa San Giovanni en Catona neergestort. Prijsbeheersching sluit groen- tenwinkel voorgoed. De Amsterdamsche groenten- en fruithandelaar, H. P. Schouten, wo- nendè Ennnastraat 3, heeft het zoo bont gemaakt met overtreding der prijsvoorschriften, dat de inspec teur voor de Prijsbeheersching tot den meest krassen strafmaatregel n.1. de sluiting van zijn zaak is overgegaan. Nadat S. reeds op 8 October 1941 citroenen, welke 5 ct. mochten kos ten. voor 17 ct. had verkocht en daarvoor met f20.— was beboet, constateerde een opsporingsambte naar in November, dat in Schou- ten's winkel een groot aantal arti kelen niet, of onvoldoende geprijsd was. Een tweede boete van f 60. volgde toen. Desondanks verkocht S. op 15 De cember weer appelen a 55 ct, per kg., terwijl hij hoogstens 25 cent mocht nemen. Nu werd naast een boete van f 50.de sluiting van het bedrijf voor den tijd van een maand gelast. Dit alles was blijkbaar een onvol doende waarschuwing voor S., want op 8 April overtrad hij de prijsvoorschriften opnieuw en ver kocht peen en uien voor resp. 40 en 16 ct. per kg., terwijl de maxi mumprijzen slechts 17 en 13 ct. be- FEUILLETON. door J. VAN DER SLUYS. Hij liet zich niet lang wachten. Met goedvinden van zijn chef, deed Mulock, omdat hjj de leiding van het onderzoek in handen had, het woord. „Ik heb u la^a vr en hier te ko men," richtte hij zich tot Reuter, „in verband met uw vriend en buurman, meneer Homan. Hy is dood. Reuter ontstelde zichtbaar. „Dood?" hijgde hij. „Ik ben gis teravond nog bij hem geweest!" „Juist," zei Mulock. „U bent gis teravond nog bij hem geweest. „Hebt u iets bijzonders aan hem opge merkt of was hij net als altijd ge zond en opgewekt?" „In elk opzicht als altijd." „Vertelt u alles wat u zich van uw bezoek herinnert." „O, het was zooals gewoonlijk," antwoordde Reuter „Ik kom meest al na eten bij hem en dan spelen we halma. Gisteravond ook. Ik won vijf gulden." „Heeft hij het met u over parels gehad?" „Parels? Ja. Hij heeft het er niet alleen over gehad, maar hij liet me ook een snoer zien." „Vertelt u daar iets meer van. Waar bevonden die parels zich?" „In de brandkast in zijn slaapka mer het was een snoer van bui tengewone waarde." „Sloot hij ze weer weg in de brandkast, nadat hij ze u had laten zien?" „Ja. Maar waarom vraagt u dat? Worden ze vermist?" „Ja. Maar iets anders hebt u misschien uw zakdoek op de voor galerij of in een kamer van de bun galow verloren?" „Mijn zakdoek? Niet dat ik weet!" „Is dit uw zakdoek?" Reuter keek er naar. „Ja, dat is een van mijn zakdoe ken. Waar hebt u dien gevonden?" „Hij was opgerold in den mond van den doode gestopt." „Hemel-nog-aan-toe. „Meneer Homan is vermoord geworgd. En de moordenaar, om ze ker van zijn zaak te zijn „Mijn zakdoek...?" viel Reuter ademloos in de rede. „Ja." Reuter staarde als betooverd naar het lapje zijde, dat Mulock op het schrijfbureau had gelegd. Voor een oogenblik heerschte er een lood zwaar stilzwijgen in de kamer alleen verbroken door het tikken van de klok aan den. muur. „Maar dat is onmogelijk," stiet Reuter plotseling heftig uit. „Er moet een vergissing in 't spel zijn." „Is de zakdoek van u!" „Ja, ik zou zeggen van wel. Mijn zakdoeken ?ien er zoo uit en zijn met zoo'n kleine R. in den hoek ge merkt." „De parels, die meneer Homan u heeft laten zien, zijn gestolen," ver volgde de inspecteur. „U bent gister avond bij hem geweest; hij heeft u het snoer laten zien hij. is ver moord gevonden, geworgd, met uw zakdoek in zyn mond. Ik trek geen enkele conclusie. Maar ik moet u verzoeken hier te blijven, meneer Reuter, in afwachting van het rap port van den' beambte, die een na der onderzoek in de woning van meneer Homan instelt." V. Toen Reuter naar de wachtkamer gevoerd was, wendde Mulock zich tot den commissaris. „Wat is uw oordeel over dien man?" vroeg hij. „Ik zou zeggen, dat hij in een be roerde positie is," meende Althoff. Mulock gaf geen antwoord; diep in gedachten teekende hij met zijn potlood figuren op de voor hem lig gende blocnote. De commissaris ging de kamer uit, aan zyn werk, Mulock achter latend by zyn fantastische teekenin- gen. Even later verscheen Heinz. Hij ging zitten en gaf het relaas van zijn bevindingen. Vingerafdrukken waaraan ze iets konden hebben, waren niet gevon den, noch op de brandkast, noch op het houten blad, waarop de parels hadden gelegen. Het was duidelijk, dat de indringer, om geen gevaar te loopen te worden geïdentificeerd, een kleed of laken over de brand kast moest hebben gelegd, naar de in deze streken, waar gummi-hand schoenen niet tot de gebruikelijke uitrusting van het misdadigersgilde behoorden, vaak gevolgde methode. Wel waren er voetafdrukken, buiten het venster waardoor de moordenaar de bungalow binnengedrongen was, werd de bodem gevormd door zach te, roode aarde, uitstekend geschikt, om voetsporen op te nemen. De af drukken waren heel duidelijk, niet van bloede voeten of sandalen, maar van Europeesche schoenen. Verder moesten ze afkomstig zijn van iemand die wel door 't venster was binnengekomen maar niet langs denzelfden weg de villa verlaten had. „Dat wil dus zeggen," merkte Heinz op, „dat de teenen allemaal in dezelfde richting wijzen." „Ja," bevestigde Heinz. Daarop sprak hij verder. De zachte strook liep langs de heele lengte van de bungalow en was on geveer drie meter breed. De schoen- afdrukken gingen alle in de richting van de geforceerde vensteropening. Als de dader déar weer uitgekomen was, zou dat uit de afdrukken moe ten gebleken zijn. Daar kon geen speld tusschen. Mulock zei niets maar zyn pot lood vormde op de blocnote den naam „Piroli". De onbekende die binnen was gekomen, moest door de voordeur zijn weggekomen. Toch had Piroli verklaard, dat hij die 's morgens gegrendeld gevonden had. Mulock glimlachte in zichzelf. Deze laatste verklaring stempelde Piroli onbetwistbaar tot een medeplichtige. De moordenaar kon alleen maar door de voordeur de villa verlaten hebben, en er was maar één persoon die deze weer had kunnen grendelen na zijn vertrek. Piroli! En gesteld, dat de- voordeur 's morgens niet gegrendeld was geweest en de be diende dit, in strijd met de waarheid, verklaard had, wel, dan bewees dit ook, dat hij meer van de zaak af wist Wordt vervolgd. „Laat ik U gerust stellen' zegt Mathilde Als U met Uw boterranl soen zit, kan ik U van harti Butaroma aanbevelen. maakt er een botersausji mee, dat U de krapheid aai zuivelproducten volledig doe vergeten BB droegen. Deze ernstige overtredin; maakte de majit vol. De Inspecteui voor de Prijsbeheersching te Am sterdam legde de volgende straf fen op: een boete van f 1.sluiting van de zaak en stillegging der be< drijfsmidd len voorgoed, benevens een verbod om gedurende 10 jaren het beroep van kleinhandelaar in groenten en fruit uit te oefenen Honderd gulden proceskosten ko men eveneens voor rekening van dezen overtreder. MUSSERT: Gerechtigheid vooi onze volksgenootcn beteekent de strijd tegen democratie,-en kapitalisme, die in innige sa menwerking onze volksgenoo ten neerdrukten tot pauper en hoorigen. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 30 MEI. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastlek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Brandendl kwesties, causerie (opn.). 8.30 Gramofoon muziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Amuse mentsorkest (opn.). 10.00 Ernstige muzltl (opn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Plano gramofoonmuziek. 12.00 MeJodisten, Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 13.00 Reportage. 13.15 Or- kest Malando en solist. 14.00 Waarom leeret wh eigenlijk? 14.20 Na gedanen arbeid muziek en vroolUkheid. 15.45 Gramofoonmiu, 16,00 Bijbellezing. 16.20 Orgelconcert. 16.50 "t Delfshavensch gemengd koor. 17.15 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Gra- mofoonmuzlek. 17.35 Duitsche taalcursus, 18.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest 18.15 Kwartier van den arbeid. 18.30 Oerard van Krevelen en zijn orkest. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: De wereld- meening uit den aether geplukt. 19.10 Gra mofoonmuziek. 19.15 Als ik 't voor 't®zeggen had. 19.30 Bonte avond. 20.30 Gramofoonmui 20.40 Pilmpraatje. 20.55 Gramofoonmuziek 21.00 Bonte avond. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. Van af 22.10 Alleen voor de Radio-Centrales, over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 22.10—24.00 Zie Hilversum I. Hilversum II. 301.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15—10.00 Mor- genwijdlng. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Lichte muziek (opn.i. 12.00 Viool, piano en gramofoonmuziek. 12.36 Gramofoonmuziek. 12.45 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 13.00 Ensemble Francis Keth. 13.40 Voor de jeugd. 14.00 Omroep-Symphonle orkest. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.05 Omroep- Symphonie orkest en solist. 15.45 „Wat is er op til?, causerie. 16.00 Een muziekcorps van de Duitsche Weermacht en gramofoonmuziek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 Programma-overzicht. 18.J5 Gramofoonmuziek en eigen opnamen. 18.30 De N.S.B. antwoordt. 18.45 Gramofoonmuziek en eigen opnamen. 18.50 Ernst van 't Hoff en zUn orkest. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 8plegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Gronlngsch praatje. 20.00 Hier WA. 2015 Utreehtsch Stedelijk Orchest en gramofoon muziek. 21.45 B.N.O,Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05 Avondwijding. 22.10- 24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.) Plaatsverv. van den Hoofdredacteur, Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws Fred Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C. van Kampen, den Helder.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2