GÉBË Predikbeurten Marktberichten Langedijker Groenfenveiling alle dagen veiling ROOSJES De liefde van den man gaat door de maag! En daarom boeien wij, vrouwen, een man soo gemakkelijk. Af en toe iet» fijn», nu en dan een slaatje.... Mèt «nayonnaise. Zie hem dan eens opge dekt en vriendelijk smullen! Geen •«onder ook, want wij verstandige vrouwen, kiezen biervoor slechts GÉBÉ crèmekleurige saus. Hoe die smaakt.... kostelijk! GÉBÉ's crèmekleurige saus is echter niet alleen verrukkelijk, maar ook voedzaam en uit volwaardige grondstoffen bereid. Kies GÉBÉ surrogaten, U dient er Uw gezondheid mee, want stelt Uw maag tevrêe. Voetbal Programma voor Zondag Alkm. Boys-O.V.V.O. en V.' V.W.-Schajen H.R.C. IIAlcm. Victrix II Kampioenschap van Nederland: Heerenveen ontvangt Eindhoven en kan misschien een geljjk spel bevech ten. AGOVV achten wjj in staat re vanche te nemen tegen Blauw Wit. Brom. 2e klasse. De groote strijd VolewijckersDOS vindt in A'dam plaats, waarbij de Amsterdammers le klasser kunnen worden, mits zij winnen. Prom. 3e klasse. In Alkmaar wordt gespeeld Alkm Boys—OVVO, wat voor de Alkmaarders vooral een wed strijd van groot gewicht is. Een ne derlaag beteekent voor de Alkmaar ders derde klasse, Iets wat wij echter zoo nog maar niet zien gebeuren, o.i. wordt het weer een gelijk spel of een Alkmaarsche zege HRC is vrij! Prom. 4e klasse. Schagen gaat naar Wervershoof en zal haar positie nog even verbeteren, mits vanzelf weer vol élan wordt gespeeld. Laten velen de geelzwarten vergezellen. Van veel belang is ook Always ForwardIW, een wedstrijd, waarin de thuisclub de meeste kans heeft op de punten, zoo dat Schagen da., nog beter zou komen te staan. iro res. 3e klasse. HRC II ont vangt Alcmaria II, dat nog ongesla gen is met twee flinke overwinningen. Hier speelt men een heele competitie, zoodat nog va** alles mogelijk is en temeer daar Racing nu volledig uit kan komen, verwachten we een kleine zege der roodjakken. Zandvoortmeeuwen n zal OSV II wel een nieuwe nederlaag geven, wat zooveel beteekent als res. derde klas se De stand is hier als volgt: Alcmaria II 2 2 0 0 4 10—3 Z'andv.m. II 3 2 0 14 86 HRC II 1 0 0 1 0 0—2 OSV II 2 0 0 2 0 3—10 PROMOTIE 2e KLASSE District II: UVVNeptunus. District III: HengeloBorne en RhedenGo Ahead. District IV: MauritsBleyerheide Helmondde Baronie. District Vt FrisiaVelocitas. OUDE NIEDORP. OUDERAVOND O. L. SCHOOL. De belangstelling voor dezen avond was, vooral van de zijde van de da mes, zeer groot. Opvoeding, aldus de voorz. schijnt meer de taak van de vrouw te zijn, gezien de groote opkomst der da mes. Fingeert vader soms meer als boeman? De voorz. deelt mede, dat het leerlingenaantal 47 bedraagt. Betreffende de tandvoorziening wordt medegedeeld, dat de tand arts waarschijnlijk niet meer dan één maal per jaar zal kunnen ko men. De avondschool heeft een goed verloop gehad. De brandstof voorziening was dezen winter vrij goed. Er is slechts 14 dagen gestopt De catechisatie heeft tot Paschcn geduurd en zal volgend jaar wor den voortgezet. De nieuwelingen op school kunnen nog tot de school- spaarbank worden toegelaten. Voor de jeugd zijn schooltuintjes inge voerd. De oogst is reeds in vollen gang. Met schoolzwemmen zal wel dra weer worden begonnen. School- wedstrijdon staan weer op het pro gramma. De heer Meerboer brengt verslag uit van de financien. Ontv. f 229.42, STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van 28 Mei zijn de hoofdprijzen der Staatsloterij als volgt gevallen: f 1.000.—5173 5497 8072 9614 13119 17857. f400.—: 9649 10908 12047 15571 16599 f 200.—: 3618 19110 f100.—6287 10617 11109 11869 14683 13559 15136 15835 17078 18921 21767 21879 uitgaven f 137.65, saldo f 91.77. De rekening van de afdeeling tand- verzorging luidt als volgt: ontv. t 57.17, uiig. f 36.06, saldo f 21.11. De rekeningen worden onveran derd vastgesteld onder dank aan den penningmeester. De commis sie, bestaande uit de»heeren Heinis en Doorn heeft de rekening nage zien. Bij de bestuursverkiezing wordt mevr. Koopmans-Tas bij acclama tie herkozen. Bespreking schoolfeest. De heer Wolthuis leidt dit punt in. De toe stand is nog steeds ongewijzigd, zoodat een feest op het dorp wel de eenige oplossing zal zijn. Aldus wordt besloten, 't Feest zal plaats vinden op 23 Juni. Op het program ma staat verder nog zoo mogelijk een excursie naar Lutjewinkel. In de pauze was er gelegenheid het werk van de leerlingen te be zichtigen. Na de pauze las juffrouw Brands een stuk proza uit „Kees de jongen", van Theo Tijsen, waar voor ze een dankbaar applaus oogstte. Hierna sluiting. ALKMAAR. PIET KÖHLER IN HET GULDEN VLIES. De kluchtspelers onder leiding van Kees van Dam zullen a.s. Za terdag- en Zondagavond in het Gul den Vlies twee voorstellingen geven van hun nieuwste, dolvermakelijke klucht: Hoe ouder, hoe gekker, van Alex. Bisson. De stampvolle zalen, die de opvoeringen weken lang in Amsterdam, den Haag en Rotter dam hebben gehad, spreken voor zichzelf. De hoofdrol wordt gespeeld door Piet Kohier met als vrouwelij ke tegenspeelster de niet minder bekende Cor Smit. En Kalman Knaack maakt het trio compleet. Verder Frans Nienhuys, Martha Posmo Elly Huisman, Tini Visser, Frans Bogaert, Kees v. Dam e.a. Uit de verschillende beoordeelingen blijkt unaniem, dat de bezoekers zich drie uur lang op buitengewone wijze hebben geamuseerd. HOOGWOUD. BENOEMD. Langerels. Mej. Rie de Jong, die als no. 1 op de voordracht geplaatst was als onderwijzeres te Ooster- leek, is al§ zoodanig benoemd. GESLAAGD. Aartswoud. De dames T. Louw en L. Buisman behaalden gisteren hun diploma vijfjarige H.B.S. te Hoorn. HEERHUGOWAARD. IN VERZEKERDE BEWARING GESTELD. Na verhoord te zijn in verband met de verdwijning van verschil lende rijwielen in deze gemeente is de 32-jarige grondwerker P. M. alhier door de politie naar het huis van bewaring te Alkmaar overgebracht. ZIJPE. WEINIG LIEFHEBBERS. Voor de betrekking van ambte naar bij het Distributie-Kringbureau te Schagerbrug, hebben zich, naar ons wordt medegedeeld, slechts 5 sollicitanten aangemeld. INENTING. Met de inenting tegen roodvonk en diphterie van de daardoor op gegeven kinderen is dezer dagen een aanvang gemaakt. Vooral te 't Zand is, dank zij de medewer king van de onderwijzers der scho len aldaar,, het aantal kinderen, dat de inenting zal ondergaan, bui tengewoon groot. ONGELUK. 'tZand. De heer Jn. D. had het ongeluk tijdens zijn werk een ijze ren staaf op zijn voet te krijgen, waardoor deze gekneusd werd. Hij zal eenige weken rust moeten hou den. „VOLKSONDERWIJS''. Schagerbrug. Donderdagavond werd in het lokaal van den heer H. L. van de Poll een ledenverga dering gehouden van de afdeeling Schagerbrug e. O. van „Volksonder wijs". De voorzitter, de heer G. van der Sluijs, opent de slecht bezochte bij eenkomst met een woord van wel kom. Medegedeeld wordt, dat voor het geven van een vergoeding aan een kweekeling met akte aan de o. 1. school te Schagerbrug door ver schillende vei*eenigingen e.d. f 120 is bijeen gebracht, terwijl van ge meentewege, behoudens hoogere goedkeuring f 150 in uitzicht is ge steld. Door het Bestuur wordt voorge steld de contributie te verhoogen van f 1.20 tot f 1.50, welk voorstel mét algemeene stemmen wordt aan genomen. Door den voorzitter wordt opge wekt tot het werven van meer le den, daar het ledenaantal veel te laag is. Hierover ontspint zich een uitvoerige bespreking. Het resul taat hiervan is, dat het Bestuur zich nader over deze zaak zal bera den. Het ligt hierbij in de bedoeling Officieele mededeeliogen DE PAARDENHANDEL. De Secretaris-Generaal van het Geparlement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat, inge volge het Paardenbesluit 1942 (Handel) de handel in paarden van één jaar en ouder slechts is toege staan, voorzoover aan het navol gende wordt voldaan. Alle paarden met uitzondering echter van fokpaarden, concours- paarden, renpaarden, slachtpaar- den en harddravers mogen voortaan slechts worden vei'kocht aan en gekocht van het Vee- en Vleeschaankoopburcau. De aan koop vindt plaats tegen de taxatie waarde, de vex-koop tegen de taxa tiewaarde plus 10 Het Vee- en Vleeschaankoopbureau vex-koopt al leen paarden aan hen, die in het bezit zijn van een geldige aankoop vergunning. Fokpaarden, concoux*s- paarden, renpaarden en harddx*a- vers wox-den niet door het Vee- en Vleeschaankoopbux-eau overgeno men en behoeven niet getaxeerd te worden, doch de adspiiant-kooper dient wel te allen tijde in het bezit te zijn van een aankoopvergun ning, welke door de Landbouw- Crisis-Organisaties wordt uitge reikt. Veidtoop van bovengenoemde paax-den zonder inontvangstnemixig van de voor den verkooper aange wezen copie der aankoopvergun ning is niet toegestaan. Alleen een erkende paardenhandelaar kan op zijn erkenning een dergelijk paard zonder meer koopen. Renpaarden en harddravers zijn als voorheen alle paaiden, welke bij de Nederlandsche Hax-ddraverij- en Renvereeniging zijn ingeschre ven, cöncourspaarden alle paarden, welke zijn ingeschreven bij het Centx-aal Comité voor de Concours Hippique iix Nèdex-land. Als fok- paax-den zullen wox-den aangewezen alle stamboekhongsten, de preferen te- en stermerries en de meiTies, welke bij" een op grond van de Paai-denwet 1939 gesubsidieerde pre miekeuring zijn geprimeerd. Deze categox-ieën moeten echter, wanneer zij ouder dan twee jaar zijn, voor wat de hengsten betreft, goedge keurd zijn in den zin van de Paar- denwet 1939 en voor wat de mer- x-ies betreft na het keuren vanwege de desbetreffende stamboekvereeni- ging zijn goedgekeurd. Bovendien moeten kooper en verkooper beide van 1 Januari 1941 af lid van een erkende stamboekvereeniging zijn. In verband met de omstandig heid, dat thans düs ook de stam- boekpaarden onder de maximunv px-ijzen vallen, is in de Prijzenbe- schikking 1942 (Paax-den) bepaald, dat voor deze paax-den de maxi mumprijzen, welke tot dusver gol den, door de taxatiecommissies met maximaal 15 mogen worden ver hoogd Bovendien is een nieuwe qualiteitsklasse ingevoegd, waarin uitsluitend' de beste stamboëkpanr- den mogen worden opgenomen, ook met een toeslag van hoogstens 15 terwijl daarnaast de mogelijkheid is geschapen, om bij hooge uitzorx- aering een gebruikspaard van bui tengewone qualiteit, mits afstam mende van een stamboekpaax-d in do klasse A te klassificeex-en. De maximumpx-ijzen voor de qualiteits klasse A zijn voor: 1 jaar f 1100. 2 jaar f 1450.—3—10 jaar f1650.—, en 10 jaar en ouder f1500. Driejarige en oudere stamboek- paarden, welke niet zijn goedge keurd, kunnen echter niet voor den toeslag van 15 in aanmerking komen. In bepaalde gevallen, bij- vooi-beeld bij overneming van een bedrijf kan van het verplichte aan bieden aan het Vee- en Vleeschaan koopbureau door middel van een daartoe strekkend, met x-edenen om kleed verzoekschrift bij de Land- bouw-Ci-isis-Organisatic, waai'bij men is georganiseex-d, ontheffing worden gevi-aagd. Het in bruikleen-geven, vei-hux-en en dei-gelijke van paarden voor een tijdsduur, langer dan zeven dagen is thans vex-boden. Van dit verbod kan.door den inbruikleen-gever of veihuui-der eveneens bij zijn Land- bouw-Cx-isis-Organisatie ontheffing worden aangevraagd. Tevens wordt hierbij aan alle be trokkenen bij den paardenhandel dx-ingend aangeraden, hun mede werking aan het goed functionnee- ren van de nieuwe regeling te ver- leenen. Blijkt namelijk, dat door een te gex-ing aanbod op de taxatie- markten de noodzakelijke circulatie in den paax-denstapel gevaar loopt, dan zullen hiex*tegen de noodige maatregelen worden getroffen. Den ex-kenden paai-denhandela- ren, die zich tot dusver nog niet als agent hebben gemeld, wordt medegedeeld, dat nog tot 10 Juni a.s. agenten woi'den aangesteld. Bankgaranties of stortingen, welke nè. dien datum bij het Vee- en Vleeschaankoopbureau binenko- men. kunnen derhalve niet meer worden geaccepteerd. MAXIMUMPRIJS VOOR VERSCHE MAKREEL AAN DEN AFSLAG. Op gx-ond van artikel 1' van het Prijzenbesluit 1941 Zeevisch is, in overleg met den Gemachtigde voor de Prijzen, voor makreel beneden 25 cm. een maximumprijs aan den afslag vastgesteld van f0.55 per kg. en wox-dt deze hiei-bij gepubliceex-d. REGENERATÏEBED RIJVEN GEBRUIKTE KROONKURKEN. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd Bureau Grondstoffen, maakt, ten vervolge op de desbetreffende publicatie van Maart jl. bekend, dat thans voor den tijd van één jaar als regenera- tiebedrijf van gebruikte kroonkur- ken zijn aangewezen: N.V. Aluminium Capsulefabriek „Dan" te 's-Gravenhage. N.V. D.A.I.M. te Deventer. Nederlandsche Kroonkurk Mij., N.V., te Rotterdam. N.V. Vereenigde Blikfabrieken te Amsterdam (fabx-iek te Krommenie) Daar tot op heden is gebleken, dat men nog niet geheel doordron gen is van het feit, dat een goede kroonkurkvoorziening slechts dan gewaarborgd is, indien voldoende gebruikte kroonkurken worden in geleverd, wordt er nogmaals bij de kroonkurkgebi-uilcende industrie op aangedx-ongen zooveel mogelijk aan haar inleveringsplicht te voldoen. TABAKSDISTRIBUTIE. „Een rantsoen tabaksbonnen. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart vestigt er de aandacht op, dat behalve de voor het koopen van tabaksproducten aangewezen genummerde bonnen van de tabakskaart ook de met „een rantsoen tabak" gemerkte bonnen recht geven op het koopen van één rantsoen tabak, derhalve op het koopen van 20 sigaretten. 10 cigax-illos, 5 sigaren of 25 gram tabak. om, zoodra de omstandigheden gunstig zijn een propaganda-avond te houden in verschillende doi*pen met film en spreker. Na i*ondvraag volgt sluiting. BURGERLIJKE STAND. Van 22 t.m. 28 Mei 1942. Geboi-en: Maria Jacoba, dochter van Cox-nelis Ezechiël van den Berg en Maria Adriana Hertogh. Rem- mert, zoon van Remmert Blanke voort en Grietje Modder. Ondertrouwd: Aris Henderikus Veuger, 25 jaar, timmerman en Maax-tje de Carpentier, 24 jaar, z. b., bei don te Zijpe. Getx-ouwd: Ax-ie Cornelis Geils, 22 jaax-, huisschilder en Hendrika Heu- 'ders 22 jaar, z. b., beiden te Zijpe. Petrus Johan'nes Bosman, 27 jaar, veehouder en Anna Roozendaal, 33 jaar, z. b., beiden te Zijpe. LANGED1JK V AC ANTIERE GELING O. L. SCHOOL. In de dezer dagen gehouden ver- gadering van de Oudercommissie van de O.L. sohool alhier werd de nieuwe vacantieregeling bespi-o- ken, welke na de samenvoeging van dc Langedijker gemeenten voor de geheele gemeente is vast gesteld. De ouders konden zich er mede vereenigen, dat de kool- plantvacantie, welke tot nu toe ieder jaar werd gegeven, werd op eebevcn. Hierdoor blijft de moge lijkheid voor het aanvragen van landbouwverlof natuurlijk bestaan doch het is in het belang van het onderwijs gewenscht, dat dit slechts in de noodzakelijke geval len wordt aangevraagd. Anders zou het onderwijs, stagnatie onder vinden. DE HEKJES ACHTERUIT! Ter hoogte van de gasfabriek zal de dorpsstraat worden ver hreed. Men is reeds begonnen met het achteruitzetten van de hekken van eenige perceelon aan de Oost zijde van de straat. Het zal daar liij de uitrit van het gasfabriek? tot-rein een welkome verheterine zijn. Het is daar altijd al veel te nauw geweest. DE SCHAGER MARKT Gedurende het seizoen van de lammerenhandel is er op de ge- bruiksveemai-kten gewoonlijk wei nig drukte, maar dat valt dit jaar de laatste weken geweldig mee. Over het algemeen is er een be hoorlijken handel bij vaste prijzen. De handel in kalfkoeien kan men hier vlug noemen. Beste soort koeien was iets duuixler, hoog ste noteering was f550.De gelde- koeierx golden ook iets duurder over 't geheel. De hoogste notee ring was f 450.—. In de gewone pin ken was niet zooveel handel deze week ze gingen meest allen over naar de veecentrale. Een enkele wei'd vei'kocht voor f225.Er wa ren ook prachtstamboek pinken aangevoei-d, hier hoorden wij prij zen tot f400.—. Fokkalveren waren er haast niet aangevoerd, hoogste noteering was f 45. Voor de Vcecentrale waren er 160 koeien en pinken, verder 282 nuch- tei'e kalveren en 7 schapen. Uit de aangeleverde koeien gingen slechts 8 stuks voor de weidex-ij. Wolvee was er weer zeer veel aangevoerd. De ovex-houders golden f40f65.Overhouders met '2Jani meren gingen van f 55f 70. Schapen met lammeren van f65 f 85.Aangevoerd wax-cn 1280 stuks lammei-en. Deze golden f 18 —f25.—, iets minder dan de vorige week. De handel in wolvee was aan den kal men kant. Bokken en geiten van f 15f 80, handel goed. De prijzen van biggen waren weer iets minder bij de vo rige week, de handel was anders goed bij een hoogste noteering van f40..'Dure konijnen tot f 14. kippen tot f3.50, gewone handel. De aanvoer en het bezoek waren weer uitstekend. W1ER1NGERWAARD POLITIE. Gevonden: Een hcerenportemon- naie met. kleine inhoud. Verloren: Een damespolshorloge H karaats, met doublé armband. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. NEDERLANDSCH S.S. „FLORA" TOT ZINKEN GEBRACHT. Getorpedeerd in Caraïbische Zee. NEW YORK, 28 Mei (A.N.P.) Naar „Associated Press" uit Wil lemstad meldt, is het vrachtschip „Flora" van de „Nederlandsche Stoomboot Maatschappij" in de Ca raïbische zee getorpedeerd en tot zinken gebracht. De reederij heeft thans vier schepen van haar Ca- x-aïbische vloot verloren. Het s.s. „Flora", dat in 1921 ibij H. te Veldhuis te Papendrecht werd gebouwd, mat 1417 brt. en netto 824 ton. ZONDAG 31 MEL Nod, Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. de Regt. Valkkoog, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Biemen. Barsingerhorn, nam. 2.30 uur, Ds. v. Biemen. Den Helder, 's av 7 uur, Ds. Van Biemen. Jeugddienst. Huisduinen, 12.15 u. en 1.45 uur, Zondagsschool. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Wichcn. Nam. 2.30 uur,4 Ds. Van Wichen. Heenhugowaard, 'geen dienst. Veenhuizen, geen dienst. Nieuwe Niedorp, 'sav. 7.30 u., Ds. Nell. Oude Niedorp, geen dienst. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10.30 u., Ds. Nell. Winkel, nam. 3 uur, Ds. de Mooy. Dirkshox-n geen dienst. Koedijk, voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Kox-ndörffer. Afscheid. Zuidscharwoude, nam. 3 uur, de heer C. A. Korndörffer. Afsch. Groet, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroegdienst met de jeugd. Schoorl, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Warmenhuizen, nam. 3 uur, Ds. Veemhuysen van Egtnond. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Liturg, dienst. Oosterland, nam. 2.30 uur, Ds. v. Beek. Liturg, dienst Eenigeniburg, nam. 3.15 uur, Ds. Enklaar. Bevestiging van een Ouderling. Petten en Zuid-Zijpe, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb. Bediening H. Avond.m. Spambroek/Opmeer, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur Ds. Vorstman. Wieringerwerf, voorm. 10 uur, de heer Kalis. Slootdorp, nam. 2.30uur, de heer Kalis. Doopsgezinde Gemeente. Baiwigei'horn, voorm. 10.30 uur, de heer C. F. Bi'üsewitz. Broek op Langendijk, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. J. v. d. Mye, hulpprediker. Kolihorn, voorm. 10.30 uur en nam. 3.30 uur, Ds. Visch. Evangelisatie. Schagen, vooi-nx. 10.15 uur, Cand. J. A. Visser, v. Amstex-dam. Breezand, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, voorm. 10.15 uur en nam. 2.30 uur, do heer F. van Rossum. Nieuwe Niedorp (Nod. Herv. Kex-k) voox-m. 10 uur, Samenkomst. Schagerbx-ug, Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst Chr. Jongemannenr vereen, in het Evangelisaticgeb. Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelensti-aat 15), voorm. 10 uur en 's av. 5.15 uur, Ds. J. J. Ruys. Woensdagavond 7.45 uur Jacobstraat 22. The Star of Hope Missiën. Julianadorp, voorm. 10.30 uur en nam. 4 uur, de heer A. Besselaar Sr. van Amsterdam. SCHAGEN, 28 Mei 1942. 73 Geldekoeien (magex-e) f300-— f450.160 idem (vette) Centx-ale; 35 kalfkoeien f400—f550.17 pin ken f150f225.282 nuchtere kalveren, 2 fok, f30—f45.—68 schapen met 2 lammeren f 65f 85; 7 idem (vette) Centrale; 100 over houders f 40f 60:—- 12S0 lamme ren f 18—f25.22 bokken en gei ten f 15f 80.62 biggen f 20 f 40.194 konijnen f 1.50—f 14.—; 34 kippen f 1f 3.50. BR. OP LANGENDIJK. 28 Mei 1942. 105 stuks bloemkool f28.13500 kg. rabai>ber f 6.—; 400 kg. witlof f 12—f 16.—. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Mei. 32.000 kg. rhabarber f6.;250 st. bloemkool f22.40—f28.—162V2 kg. tomaten f60. te Broek op Langendijk Vanaf Maandag 1 Juni 's morgens te acht uur Alle partijen moeten op den dag voor het veilen voor 12 uur opgegeven worden, mondeling of per telefoon No. 491, Broek op Langendijk; partijen die niet opgegeven zijn kunnen dien dag niet geveild worden. HET BESTUUR. Het Naaimachine Huis. Nog eenige Hand-, Trap- en inzink- b. Singers, Keyzer, Victoria, Ve- ritas, Naumann, Kohier, Vesta, Winselman, enz., vanaf f30 m. g. J. H. de Boer, Geestersingel 48, Alkmaar. Goed kosthuis gevraagd te Oudkarspel of om geving, voor vijf dagen per week, door een bediende van de Noord-Holl. Brandwaarb. Mij. Brieven te richten aan het Kantoor van voornoemde Mij. te Oudkarspel. Te koop 2 Radiotoestellen m. Luidsprekers, te samen voor f100 Inl. Adv. Bui*. Mienes, Oudkarspel. Ter ruiling aangeboden don ker blauwe Dames Falcon Re genmantel, maat 44, weinig gedi*agen, tegen regenmantel lichtere kleur. Inl. Adv. Bur. Mienes, Oudkarspel. Te koop een gebloemd zwart Fornuis, een stofzuiger, mex*k Ritsema; een Radiotoestel Va- ra dyne, voor de sloop en 22 M. tuinslang. A. Klomp, Veenhui zen E 15, Heerhugowaard. Te koop zoo goed als nieuwe Wieg en 9 jonge Konijnen. P. Peereboom, N. Niedorp B 229. Te koop. beste Melkgeit, z. h. en jonge Sokken. J. v. Kooi, Nieuwe Niedorp B 186. Te koop: 10-deelig Konijnen hok, met 2 Voedsters en 12 jon gen, 10 wk. oud. Adres: Molenvaart 26, Kleine- sluis, Anna Paulowna. Gevraagd flink Meisje voor de ochtcndux-en of flinke Werk ster. Mevr. de Raat, Stillelaan 63. Schagen. Te koop: 45 M3. ruige Paar- denmest. Brieven lett, M post kantoor Petten. F. A. F. Groneman, Wierin- gerwaard. biedt te koop aan een Knikalf, een Stierkalf, een Pink, een Melkvaars en een Melkkoe. Zondag niet thuis. Op een t.b.c.-vrü bedrijf kan een 1-j. Stier van F. A. F. Gro neman, Wieringerwaard, ge stationeerd worden. Zondag niet thuis. Te koop een goed Philips Ra diotoestel en een Diana Wind buks. P. Liefhebber, Kci'kweg, 2, Anna Paulowna. Wie wil ruilen 3 paar Schoe nen, Damespantoffels, leer, m. 39, zwarte Damesschoenen, leer m 39, Heerenschoenen, bruin, m. 43., voor Dames- en Kinder schoenen, maat 21. J. Koorn, Terdiek, N. Niedorp. Gevraagd een Werkvrouw voor Vrijdags.' Tj. Loots, Scha- gei-weg, Middenmecr.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3