SPORTNIEUWS Eindhoven verspeelt een punt VOLEWIJCKERS PROMOVEERT H.R C. II wint van Alcmaria II Schagen klopt V*V»W* De schat van Inwijding van de Ned. Kultuurkamer MUSSERT's Brabaotscbe rondreis Nehroe komt niet Grooic zege van Schagen Eindhoven moest gisteren weer een punt aistaan, doch ook A.G.O.V.V. faalde. De Volewijckers klopte D.O.S. en behaalde daarmede het eer- ste klasseschap. Alkmaaxsche Boys won weder om en ook Schagen faalde niet. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Eindhoven moest wederom een verliespunt boeken tegen Heeren veen. Echter ook A.G.O.V.V. strui kelde en kreeg op eigen terrein van iBlauw Wit klop, zoodat thans A.D.O. nog de ernstigste bedreiging vormt, dat evenals Eindhoven nog slechts drie verliespunten heeft. De stand is: Eindhoven 6 3 2 1 8 9—4 A.D.O. 5 2 2 1 6 8-G A.G.O.V.V. 6 2 2 2 6 9—11 Blauw Wit 7 2 1 4 5 12—12 Heerenveen 6 1 3 2 5 6—11 PROMOTIECOMPETITIE TWEEDE KLASSE. De Volewijckers heeft een fraaie 41 zege op D.O.S. behaald en daar mede is dan de eerste klasse be reikt, terwijl D.O.S. het volgende aeizoen in de tweede klasse zal moe ten uitkomen. District IL Neptunes is de promotiewedstrij den begonnen met een kleine 3—2 overwinning op U.V.Y., waardoor de Utrechtsohe kansen op een eer ste klasser nog aanmerkelijk ver kleind zijn. District HL Riheden en Borne zijn thans ge heel uitgeschakeld voor het kam- pinoenschap. Hengelo won met 2— 0 van Borne, terwijl Go Ahead Rihe-den met 3—1 klopte. De wed strijd Go AheadHengelo zal nu moeten beslissen, wie er in de eerste klasse zal komen. De thuis club heeft daarvoor de beste pa pderen, daar het op eigen terrein speelt en aan gelijk spel reeds ge noeg heeft. District IV. lm de Oostelijke groep deelden Maurits en Bleijerhei.de de pun ten, waardoor de positie van V.V.V weer iets gunstiger geworden is. De stand is: Maurits 3 1113 74 Bleijerheide 3 1113 5—'7 V.V.V. 2 10 12 34 In de Westelijke groep beihaalde Helmond de tweede overwinning, nu op de Baronie, waardoor de de- gradeerende eerste klasser boven aan is komen te staan. 4 20 uble«e» 55 et Ztktt h 2 UbUtUn 7 c District V. Velocitas heeft thans reeds een redelijke kans, dat het in de eer ste klasse kan blijven. Gisteren be haalde het in een thuiswedstrijd een 21 overwinning op Emmen, zoodat reeds twee overwinningen behaald zijn. DISTRICT L Tweede klasse A. R.C.H. maakte van de gelegen heid gebruik om nog even de Ken- nemers een 6-1 nederlaag toe te brengen. Promotiecompetitie 3e klasse. Alkmaarsche Boys laat geen steek vallen en klopte OVVO met 2-1. Het begint er naar uit 1e zien, dat er geen nieuwe gezioh- ten iri de 2de klasse zullen ver schijnen, doch dat de strijd zal gaan tusschen H.R.C. en Alkmaar sche Boys. De stand is thans: Alkm. Boys 3 2 1 0 5 6-3 H.R.C. 2 2 0 0 4 7-3 O.V.V.O. 3 2 0 1 4 9-5 Hollandia 4 1 1 2 3 8-10 Beverwijk 4 0 0 4 0 5-14 Promotiecompetitie 4e klasse. Deze Zondag heeft de beslissing zeer nabij gebracht. Eén is er al zoo ongeveer gevallen: Always Forward zal, menschelijkerwijs ge sproken degradeeren. De reken meesters onder onze lezers zullen wel gelieven uit te knabbelen hoe klein de Hoornsche hans wel ge worden is. Het spreekt van zelf, dat nu de groote vraag is: zal Schagen of I.V.V. de vacante plaats innemen. Hoe goed beiden het gis teren deden, leert het uitslagen- lijstje. Van doorslaggevend belang is het, wat er hog te spelen is en hoe ze dat er beiden afbrengen. I. V.V. ontvangt Alw. Forward en moet Schagen een bezoek brengen, terwijl Schagen naar Hoorn moet en I.V.V. thuis krijgt. Het ziet er naar uit dat Schagen-I.V.V. straks de beslissing moet brengen. De Schagers hebben daarbij ontegen zeggelijk groot voordeel van eigen terrein en eigen publiek. Laat hen echter den uitwedstrijd tegen Alw. Forward vóór alles tot een goed einde brengen! Schagen 4 3 1 0 7 12-4 I.V.V. 4 3 1 0 7 9-3 Alw. Forw. 3 1 0 2 2 9-6 V.V.W. 5 0 0 5 0 3-15 Afdeeling Noord-Holland. Voor de promotiecompetitie 1 E verloor SRC ten tweede male, nu thuis met 2-1 van RK. AFC. De kans is dus groot dat SRC het nog een jaartje in de tweede klasse moet probeeren. Zoo men weet promoveeren er 2 van de 3 deel nemende clubs. S.V.W. R.K.A.F.C. S.R.C. 2 1 1 0 3 7-3 2 1 1 0 3 4-3 2 0 0 2 0 2-7 Voetbaluitslagen KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. HeerenveenEindhoven 1—1 AGOVV—Blauw Wit 1—5 PROMOTIECOMPETITIE 2e klasse 4—1 District I. VolewijckersDOS District IL UWNeptunus District IH. HengeloBorne RhedenGo Ahead District IV. MauritsBleijerheide HelmondDe Baronie District V. FrisiaVelocitas DISTRICT L 2-3 2-0 1—3 2-2 4-3 1—2 2e klasse A. KennemersRCH 16 Promotiecompetitie 3e klasse. Alkm. Boys—OVVO 2—1 Promotiecompetitie 4e klasse. Alw. ForwardIVV 03 WW—Schagen 1—5 Promotiecompetitie res. 2e klasse. Zandvoortm. 2OSV 2 34 HRC 2—Alcm. Victrix 2 2—1 Afdeeling Noord Holland. Promotie: 1D: MeervogelsAlkm. Boys 3 42 IE: SRC—RKAFC 1—2 3 E: Alkm. Boys 5—Egmondia 0—5 4 F: Egmondia 3Bergen 3 44 Zoowel HRC als Alcmaria zagen geen kans om het publiek ook maar eenigszins mee te sleuren in de voetbalspanning, die men toch bij een promotie-degradatiewedstrijd mag verwachten. Er werd slecht gespeeld en hoewel Alcmaria bij momenten nog wel eens blijk gaf van balcontröle, mocht ook deze ploeg ons toch geenszins bekoren. HRC won onverdiend, een gelijk spel of een kleine Alkmaarsche ze ge was beter geweest. Twee aarze lingen echter in de verdediging der witjakken werden ook twee doel punten, hoewel ook het Alkmaar sche doelpunt meer door een mis verstand werd geboren dan door goede spelopbouwing. Over het algemeen was Alcmaria iets sterkèr, maar. voor doel waren de Alkmaarders totaal ongevaarlijk Wanneer Koster een bal op doel omhaalt, kon de keeper het leer niet goed bemachtigen en tergend langzaam plaatste Koster den bal daarna in het net De vreugde was echter van korten duur, want het volgende moment reeds bleven de backs van Racing staan, zoodat de midvoor vrij gemakkelijk kon sco ren 1—1. In de tweede helft was het eerst weer een Alcmaria-periode, maar ook nu weer ontbrak het de heeren aan een schutter. Na 25 minuten in de tweede -helft kreeg Gortzak den bal toegespeeld, handig plaat ste hij over de backs heen, waar van Reek den keeper van dichtbij passeerde, 2—1. Vooral het laatste kwartier werd dan eindelijk span nend, hoewel dit toch niets meer kon vergoeden. HRC 2 heeft door dit resultaat de kans weer volledig in eigen handen. DE WEDSTRIJD VAN DEN DAG Verdiende overwinning van Blanw-Wit Blauw Wit heeft A.G.O.V.V. een gevoelige nederlaag toege bracht, daarmede de kampi- oenisillusie der Apeldoorners een gevoeligen klap toebren gend. De oorzaak lag voorna melijk in het tekort aan tech nische vaardigheid van de thuisclub, dat duidelijk tot uiting kwam op het gladde veld. Blauw Wit stormde di rect op het A.G.O.V.V.-doel af. Reeds dreigde in de eerste mi nuut een doelpunt. Nu was 't de beurt voor den A.G.O.V.V aanval. Beumer brak door en plaatste den bal goed voor de voeten van Gabriel, die met een uitstekend- schot scoorde. 1 0. De Amsterdammers ble ven herhaaldelijk aanvallen met uiteindelijk na acht mi nuten het gewenschte resul taat. In het veld bleven de Am sterdammers zioh gemakkelij ker bewegend op het gladde veld, eenig overwicht uitoefe nen. Dit had tot resultaat, dat na 18 minuten van Hoorn den geheel vrijstaanden Hannema in de gelegenheid stellend te scoren, 1—2. Ongeveer vijf mi nuten voor de rust bewerkte Bergman een goede doorbraak. Hij plaatste het leder voor het Apeldoornsche doel, waar van Wijngaarden met een kopbal keeper Veenhuizen passeerde (1-3). De tweede helft zette A.G.O. V.V. in met een hevig offensief Na tien minuten werd een uit val van het Amsterdamsche binnen trio door v. Hoorn met een goed gericht en succesvol schot besloten (14). Ongeveer een kwartier voor het einde stelde van Wijngaar den met een listig boogbal- letje de overwinning veilig, 1—5. VERDIENDE 5-1 OVERWINNING In een in de eerste helft in een hoog tempo gespeelden wedstrijd, heeft Sch. den vollen buit uit Wer- vershoof meegenomen. Met niet minder dan 5—1 werden de gast- heeren geklopt. En deze overwin ning was zeer zeker verdiend, want gedurende den geheelen wed strijd legden de gasten 'n grootesu perioriteit aan den dag. Stuk voor stuk waren de Schager spelers be ter. Voor den aanvang biedt Boon tjes den aanvoerder van V.V.W. bloemen aan. De wedstrijd begint onder enthou siast gebrul op de tribune in een hoog tempo. V.V.W. zet flink op. en Grootes ziet zich reeds spoedig genoodzaakt corner te koppen. De corner wordt genomen en als Slik ker den bal laat vallen, is een doel punt het gevolg. Onmiddellijk gaat Schagen er vandoor en Stam brengt de partijen op gelijken voet. (11). Schagen blijft nu de meerdere, V.V.W. doet wel gevaarlijke uitval len, doch aan doelpunten maken komt het niet toe. Van der Ben schiet vlak tegen de lat en op het nippertje wordt nog gered. Gelukkiger is D. Schoorl, die uit 'n voorzet van Stam den stand op 1-2 brengt. Spoedig daarna laat Boontjes een voorzet van D. Schoorl zeer tac tisch loopen en Stam brengt den stand op 1-3. Een schot van Boontjes wordt netjes gestopt, terwijl van der Ben nog eens tegen de lat kogelt. Eenige minuten na het hervat ten van den strijd gaat Stam al leen met den bal weg er scoort het vierde doelpunt. Geen minuut later weet de V.V.W. back slechts te redden ten koste van een pe nalty, die door van der Ben zui ver ingeschoten wordt 1-5. V.V.W. laat nu den moed zak ken en ook Schagen vindt het mooi. Er komen in het overige deel van den wedstrijd geen mooie spelmomenten meer voor V.V.W. komt af en toe wel opzetten, doch alle aanvallen worden in den kiem gesmoord, zoodat het einde met 'n verdiende overwinning FEUILLETON. Andreas Homan door J. VAN DER SLUYS. Hij verliet Kang's kamer, om zich naar de slaapkamer van Reuter te begeven. De Chinees ging voor om den weg te wijzen. Hier was alles in precies denzelfden toestand als van ochtend, nadat het bed opgemaakt eri de kamer opgeruimd was. Mulock vroeg naar het pak, dat Reuter den vorigen avond had aangehad, en na daarop een blik te hebben geworpen, wilde hij de schoenen zien. Kang opende een kast, waar het schoeisel van den heer des huizes stond, en haalde een paar lakschoe nen te voorschijn. Mulock bekeek ze met de grootste nauwkeurigheid en wees Heinz een spoor roode stof op de plaats waar het bovenleer de zolen raakte. Heinz had moeite zijn opwinding te beheerschen: het stof was zoo goed als zeker afkomstig van den rooden grond onder het venster, waardoor de moordenaar zich toe gang had verschaft. Mulock liet niets merken van wat er in hem om ging. T- h'-bt de schoenen van je mees- niet bjjzonder zorgvuldig schoonge maakt, Kang," zei hij. Kang erkende met een buiging zijn tekortkoming. Hij was erg ge haast geweest bij zijn werk vanoch tend. Ja, zijn meester liet zijn schoe nen altijd voor de deur van zijn slaapkamer staan en hij, Kang, maakte ze schoon als hij 's morgens tijd had. Vanmorgen was hij, zooals hij reeds gezegd had, erg gehaast geweest. „Waardóór was je gehaast?" wilde de inspecteur weten. „Och, door allerlei dingen De Chinees loog kennelijk. Hij deed alsof hij een ruiterlijke beken tenis van zijn slordigheid ontweek. Toch wees alles er op, dat hij een model van zindelijkheid en presiesheid was; in zijn eigen kamer mer, zoowel als in die van Reuter, was alles in de puntjes Slordigheid behoorde heel zeker niet tot de fou ten van Reuter's bediende. Waarom zat er dan roode aarde aan het teen etuk v^n den rechter schoen, terwijl die, als de man ook maar even een borstel of doek had gebruikt, er di rect afgegaan zou zijn? Mulock was overtuigd, dat de man niets aan de schoenen had gedaan. Was dat alleen maar luiheid hetgeen overigens heelemaal niet met zijn persoonlijkheid strookte of was er een andere reden voor? Het boek, dat hij in Kang's kamer in de hand had gehad, had Mulock op een idee gebracht een idee, dat zich thans met nog veel meer kracht aan hem opdrong. vn. „Kang," zei de inspecteur plotse ling, „je hebt me heelemaal niet naar de reden van mijn komst ge vraagd het ligt toch voor de hand, dat het je interesseert, waarom de politie zoo opeens belangstelling toont voor het huis en de aangele genheden van je meester „Het staat niet aan een bediende om vragen te stellen," klonk het on derdanig bescheid. „Misschien. In elk geval is het wel goed, dat ik het je vertel. Je mees ter kwam gisterenavond thuis, kleedde zich uit, zette zijn schoenen voor de deur en ging naar bed. Later moet hij weer zijn opgestaan en zich hebben gekleed hg heeft zijn schoenen aangedaan en is het huis uitgegaan naar het huis van me neer Homan, waar hij zich toegang heeft verschaft door een venster aan de achterzijde van de hall. Daarop is hij, naar we moeten veronderstel len, meneer Homan's slaapkamer binnengeloopen en heeft hem ge worgd." En Mulock greep zichzelf bij de keel en gaf een luguber-aanschou- welijke voorstelling van de tragedie, die zich in de stilte van den nacht moest hebben afgespeeld. Heinz, die als gefascineerd toekeek, was ont steld door de plotselinge verandering van stem, gebaar en manier-van- doen bij zijn superieur. Ook Kang keek onthutst, en de verteller, de pantomine stakend, vervolgde: „Ge worgd om hem te berooven, met behulp van Piroli, den bediende van meneer Homan. Mulock wachtte even 'n sug gestief zwijgen. Daarop ging hij voort: „Maar w£s het inderdaad meneer Reuter, die dat deed, of was het een man luister naar me, Kang die een zakdoek van meneer Reuter nam, zijn schoenen aantrok, van nacht dit huis uitsloop en deed wat ik gezegd heb den zakdoek in elkaar rollen tot een bal en die laten waar h\j gevonden werd, zoodat de politie, wanneer zij hem vond, en ook de voetafdrukken buiten het venster en de roode aarde uit den tuin nog aan de schoenen, niet naar een ander dan meneer Reuter zou zoeken? Met het gevolg, dat de moordenaar en dief veilig het ge stolen goed zou kunnen van de hand doen, óf, als hij gearresteerd werd en de buit in zijn bezit werd gevon den, zich zou kunnen vrijpleiten van de beschuldiging van moord en zeg gen: „Ik vond de parels, waar me neer Reuter ze verborgen had en nam ze weg. Ik weet er niets van hoe hg er aan kwam." Wordt yervolgd. (Vervolg van pag. 1.) Uit dit proces is de conclusie te trekken: moderne gilden nemen een oude gedachte weer op, maar in den vorm der moderne staats idee. De huidige gilden zijn staats organen, verplicht aan de overheid, maar door haar met ruime bevoegd heden bekleed. Intusschen is de nieuwe staat in zijn beroepsstandorganisaties van socialistisch sentiment vervuld, daarom moeten allen, die in de Kultuurkamer werkzaam zijn, so cialisten zijn. Spr. toont dan aan, hoe in onze samenleving weliswaar overal te genstellingen worden aangetroffen, als tusschen schrijver en uitgever, tooneelspeler en directie, enz. enz. hoe het streven van de Kultuurka mer er echter naar uitgaat deze verschillende belangen in één orga nisatie te vereenigen en beider be lang met elkaar in overeenstem ming te brengen. De misstanden van voorheen. De liberale staat met zijn nega tivisme is al te vaak voorbijgegaan aan de misstanden, die bestonden ten aanzien van de zekerheid van bestaan van tooneelspelers, journa listen, musici, enz. enz. Deze men- schen, die zeker niet de minst waar devollen uit onze samenleving zijn, hebben echter recht op een rede lijke basis, mits zijn werk hem dat recht geelt Geen bedeelingslnstltnnt Daarom is de Kultuurkamer geen bedeelingsinstituut. Ze verstaat het Kultuursocialisme niet als welda digheid. maar in den zin van loon naar werk. Spr. gaf verschillende voorbeel den, waaruit bleek, dat de waar heid begon door te dringen, dat geen volksgemeenschap haar kul- tureele werkers aan hun lot mag overlaten. Toch is alles, wat in dit opzicht geschiedde, slechts voorbe reidend werk geweest Deze voor bereiding, die neerkwam op orde den ing, was nogal noodig geweest in het wild woekerend bosch. Het voornaamste werk was hierbij het winnen der geesten, maar ook con centratie van wat tot nu toe in vrij en ongebonden initiatief had g* leefd welke concentratie gepaard ging met een zekere selectie. Geen snelle verwezenlijking. Intusschen mag men geen snelle verwezenlijking verwachten. Ook hier zal men ervaring moeten krijgen en leeren door eigen fouten Zoo ging men aan den arbeid. Tal van vraagstukken kwamen daarbij aan de orde en werden door spr. behandeld. We noemen de kwestie der auteursrechten, die van voorziening van materiaal, de arbeidsbemiddeling, het voeren van schuilnamen. De verschillende gilden afzonder lijk behandelende, wees hij op tal van problemen, die hier reeds in behandeling zijn. Zoo is een bescherming van be roepstitels, speciaal voor architec ten in bewerking, alsmede de sa neering van den kunsthandel, der leesbibliotheken. Model-arbeidscon tracten voor verschillende rubrie ken van kunstenaren zijn in voor bereiding, de rechtspositie van anderen wordt onder oogen getzien. Organisatorische reorganisaties. Daarnaast blijft nog een grootsch! project over ten aanzien vam de organisatorische regeling, waarbij het bijzondere karakter van de verschillende gouwen van ons land tot hun recht zullen .moeten komen. Kleine steden toch kunnen ook kuituurcentra zijn. De eenzij dige oriëntatie van onze kuituur op het Westen zou hiermee ten einde komen. Het komt aan op de daad. De béste werving aldus spr., ligt niet in woorden, doch in de daad. Intusschen is het heele arbeids veld terra nova. Als primiers gaan wij, die leiding moeten geven, het tegemoet. We gaan echter voort met dit lang niet altijd dankbare werk, omdat ons de op dracht werd verstrekt. Echter, zonder hartstocht is niets grootsch tot stand ge- 1 bracht. Om den hartstochtelij- 1 ken wil gaat het en niet ora de zekerheid het doel te be reiken. Voor de door den Rijkscommissaris gehouden rede zie men ons num mer van morgen. Zegetocht door Eindhoven TILBURG, 29 Mei. Was de eer ste dag van het officieele bezoek van den leider der N.S.B. aan de provincie Noord-Brabant schoon ge weest, de tweede dag was zoo mo gelijk nog schooner. Uit het enthousiasme waarmede de leider overal werd begroet bleek op welke spontane wijze hij de lief de van vele vollcsgenooten heeft ge wonnen, ook zelfs buiten de rijen der eigen kameraden. Het bezoek aan Eindhoven was al zeer bijzonder. Nog tijden lang zal het een onderwerp ven gesprek ken uitmaken niet alleen onder de kameraden en inwoners van Eind hoven, maar onder allen, die het voorrecht hadden het van nabij te mogen meemaken. Wel zelden heb ben zij zooveel spontaniteit, zooveel liefde en toewijding te aanschou wen gekregen als op dezen dag. Tijdens zijn rondrit ontving de der een groot aantal bloemstukken, waaraan hij meende geen betere bestemming te kunnen geven, dan ze ter beschikking te stellen van de zieken in het diaconessenhuis. In het museum van Abbe werd een eenvoudige koffiemaaltijd ge bruikt, waarmede het officieele be zoek aan de gemeente geëindigd was. Mussert bleef echter ook de rest van den dag nog in Eindho ven en omgeving. De linnenfabriek De Vries te Nunen en de garenfa- brieken van J. A. Carp te Helmond den bezocht. Ten slotte stond nog op het pro gram de wollenstoffenfabriek van de Gebrs. Plesscr te Geldrop, waar de leider zich evenals elders van de verschillende onderdeelen van het bedrijf en van de positie van het personeel op de hoogte stelde. Na den maaltijd, aangeboden door den kringleider van Eindho ven, volgde een bezoek aan het kringhuis, waar verscheidene N.S.B. functionarissen aan den leider wer den voorgesteld, terwijl de dag we derom werd besloten met een be zoek aan een ledenvergadering, dit maal gehouden in de groote zaal van het ontspannigsgebouw van de Philips fabrieken. De zaal was tot de laatste plaats bezet, zelfs in de doorgangen stonden de menschen opgepropt. Na afloop der vergadering stond buiten het gebouw wederom een groote menschenniassa opgesteld om den leider een laatsten af scheidsgroet te brengen. Hierna werd de terugtocht naar Tilburg aanvaard, waarmede deze succes volle dag was beëindigd. BANGOK, 30 Mei (D.N.B.) Volgens een bericht van radio- Madras heeft Pandit Nehroe de tweede uitnoodiging van Roosevelt een bezoek aan de V.S. te brengen, afgeslagen. Radio-Delhi meldt, dat Pandit Nehroe en Mahatma Gandhi zich bij de komende bespreking te Wardha zullen bezig houden met de resolutie van den Radja van Gopalasjari betreffende het recht van de Moslem-liga op „Pakistan" en met de verwerping van dere solutie door het congres. ZONNESTRAALLOTERIJ. AMSTERDAM, 30 Mei. Bij de hier ten overstaan van notaris Mr. J. Winkel gehouden trekking in de Zonnestraalloterij is de hoofd prijs gevallen op lot nr. 131767. De tweede prijs op 89754, de derde pr. op 228189, RADIOPROGRAMMA DINSDAG 2 JUNI. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek en Opnamen. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmu ziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Poli tiek weekpraatje (opn.). 8.30 Robert Gaden en zijn orkest (opn.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Salonorkest (opn.). 10.00 Gramofoonmu ziek. 10.35 Planovoordracht. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Sylvestre Trio. 12.00 Ensemble Joan Lancé. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Boe renland ln boek en krant. 13.15 Oerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 14.00 Haar- lemsche Orkestvereenlglng, solisten en gramo foonmuziek. 16.00 Ziekentroost. 16.20 Gramo foonmuziek. 16.45 Sport en spel voor de Jeugd. 17.00 Reeks A.G.B.I.O. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 18.00 Voor de vrouw. 18.15 Ernst van 't Hoff en zUn orkest. 18.35 Neêrlands stem van het Oostfront. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Ge sproken blnnenlandsch overzicht. 19.10 Gramo foonmuziek. 19.15 Wie zUn de schuldigen aan Neêrlands ondergang. 19.30 „Daar was eens een meisje loos", muzikaal programma. 20.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 21.15 Luister spel Ulysses P. Bibber ln „Tusschen het be en het einde van een straat". 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair over zicht. Vanaf 22.10 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 22.10 Bert van Dlnteren en zijn orkest. 22.25 Gramofoonmuziek. 22.35 Bert van Dlnteren en zijn orkest. 23.00—24.00 Gra mofoonmuziek. Hilversum II. 301,5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Orkestcon cert (gr. pl.). 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Zang en piano. 11.30 Viool- en piano. 11.65 Gramofoonmuziek. 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Vierhandige pianomuziek en gramofoonmuziek. 14.00 Gramofoonmuziek. 14.30 De lichte toets. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Altviool, plano en gramofoonmuziek. 16.40 Kamerorkest „Ars Nova et Antlqua" (opn.). 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Orkest Malando en solist. 13.15 Boekbespreking. 18.30 De repor tagestaf presenteert. 19.00 De Melodisten en solist. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Praatje ln Twentsch dialect. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Holland and the economie reor- ganisatlon". (Voor de Radio-Centrales: Gra mofoonmuziek l. Ca. 20.56 Gramofoonmuziek. 21.00 Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous weten. 21.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05 Avond- wiJding. 23.10—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2