f 1.025.0011.000 llit Langedijk AFDEELING B. POLDER WAARD EN GROET Koste!ooze immunisaiie Marktpolitie Derde groote lammerenmarkt Marktberichten oevcstioo Tt *s-oiuranm BCmOftl l. C. F. C. VAR HEIOER TUCKER, A. A. B. flBCWW. Hl L k M0NT1]*, a J. J. OSOBDEB. f, fc EVER» Verzekering van risico's, welke door aard of om- i vang niet in de Afdeeling A geaccepteerd kunnen worden, zooals fabrieken, I groote gebouwen, goede ren in publieke opslag plaatsen, kassen, waren huizen, enz. Tot nu toe werd in deze Afdeeling verzekerd voor: (Eén milliard vijf en twin tig millioen gulden). SCHADE-UITKEERIN G BINNEN TWEE MAAN DEN NA AFLOOP VAN ELK HALFJAAR. Vraagt inlichtingen bij Uw fcjO ASSURANTIE» ff BEZORGER NIEUWE GROENTENPRIJZEN. Met ingang van 2 Juni gelden voor de groenten wederom nieuwe prijzen. De veilingprijzen zijn voor export naar Duitschland en voor de binncnlandsche consumptie als volgt: glaskoolrabi boven 7 cm. f 4, van 47 cm. f 3.20, p. 100 st.; raapstelen f 8; spinazie (blad) f 7, en struik f 6, rabarber Paragon f 7, andere soorten f 6, per 100 kg. To maten I tm. IV zijn van f 60 tot t 54 verlaagd. Kaskomkommers sort. I vanaf 50 kg. f 14, van 4550 kg. f 10.50 en III van 35—45 kg. f 7 p. 100 stuks. Platglaskomkommers IA vanaf' 75 kg. f. 19, I van 6575 kg. f 16, II van 55—65 kg. f 12, en III van 45 55 kg. f 8 per 100 stuks. Radijs f 1.80, bospeen f 14 per 100 bos. Van bloemkool worden alleen de sorteeringen I en II geëxporteerd; de prijs voor sort. I van 2025 cm. is f 2o, sort. II, van 1620 cm. is f 15 per 100 st.; sort. IA boven 25 cm. f 24, sort. III van 1016 cm. f 10 per 100 st. Van de kropsla wordt alleen sor teering I, minstens 20 kg. p. 100 st. geëxporteerd, tegen den prijs van f 3.50 p. 100 krop. Van 1720 kg. is de prijs f 2.50 p. 100 st.; alle overige sla moet per kg. geveild worden en geldt dan de prijs v. d. dunsel en snij-sla f 8 p. 100 kg. Savoyekool en Spitskool f 11. postelein f 18,andijvie (glas) f 16, boonen f90, doperwten foO, toma ten bonken f 43, kriel f 30, druiven f150, aardbeien f 120, meloenen f70, kersen f150, peulen f70, tuinkers f45, pruimen f150, aalbessen f150, en bosuien f 15, per 100 kg. Bossel- derij 14.50, peterselie en kervel f5.50, p. 100 bos. Perziken boven 7 cm. f 70, van 67 cm. f 35, van 56 cm. f21, van 45 cm. f9. p. 100 st Beneden 4 cm. f 100 per 100 kg. Het rooien en veilen van vroege aardappelen is tot nader order ver boden, met uitzondering van de kas- aardappelen, die aan de tot op he den geldende regeling blijven ge bonden. Het plukken en veilen van kruis bessen is eveneens tot nader order [verboden. Wanneer de tomaten door de te lers in exportverpakking worden aangevoerd, dan mag hiervoor f 0.46 per pootjesbak van 12/4 kg. netto inhoud, in rekening worden ge bracht. „DE ZAAL" GERESTAUREERD. Dezer dagen werd de nieuw'' ge restaureerde zaal van de Ned. Herv. Diaconie geopend. Uitgenoodigd waren daartoe de Kerkeraad, de Kerkvoogdij, het bestuur van de Zondagsschool, de verschillende Jeugd- en Werkgroepen en de beide Vrouwenclubs. De bijeenkomst werd geopend door den voorganger der gemeente, den heer Korndorffer, die zijn vreugde uitte over de groo te verandering en verbetering, wel ke „de zaal" in haar comfort en ge riefelijkheid had ondergaan en de hoop uitsprak, dat zij voor de ver schillende vercenigingen tot groot nut zou zijn. Verschillende sprekers hebben daarna hun felicitaties tot het college gericht, sommige verge zeld van een passend geschenk. Een en ander ziet er nu keurig uit en men zou er het oude zaaltje niet meer in herkennen. UITBREIDINGSPLAN ZUID- SCHARWOUDE. De burgemeester van Langedijk heeft het plan van uitbreiding voor Zuidscharwoude vastgesteld. Het ligt nu van 3 tot 16 Juni ten ge meentehuize ter inzage. Italiaansch weermachtebericht ZWARE VERLIEZEN VOOR DEN VIJAND. ROME, 31 Mei (Stefani). Het weermachtbericht luidt als volgt: In Marmarica worden de gevech ten voortgezet en daarbij zijn den vijand opnieuw zware verliezen toe gebracht. Onder de gevangenen, wier aantal de 2000 overtreft, be vindt ziqh de eskaderadmiraal Cowan en een brigadecommandant. Bovendien werden vernietigd of veroverd 345 tanks, 21 pantserauto's, 35 kanonnen en meer dan 200 au to's. Dp luchtmacht, herhaalde haar aanvallen op de vijandelijke colon nes waarbij een groot aantal voer tuigen getroffen werd en in brand geraakte. Tobroek werd hevig ge bombardeerd door krachtige forma ties. Tijdens gevechten met Italiaan- sche en Duitsche jagers verloor de Engelsche luchtmacht 16 toestellen. Twee andere werden verplicht te landen in de omgeving van Ben- gazi resp. Apollonia. De beman ning werd gevangen genomen. Drie van onze toestellen keerden niet te rug. Bommenwerpers hebben de vlieg velden op Malta aangevallen en es- corteerende jagers vernietigden een Spitfire. Een van on?e vliegtuigen keerde niet op zijn basis terug. An dere keerden terug met dooden en gewonden aan boord, in het Oosten van de Middelland- sche Zee is een schip van 3000 ton gesignaleerd en getorpedeerd door onze vliegtuigen. Een van onze duikbooten is niet oo haar basis te ruggekeerd. De familieleden der be manning zijn verwittigd. Een klein aantal brisant- en brandbommen, in den afgeloopen nacht uitgeworpen boven Messina en de streek tusschen Comiso en Vittoria, eischte geen slachtoffers. De bemanning van vijf personen van een vijandelijken bommenwer per, die tijdens den vorigen aanval door de luchtdoelartillerie te Mes sina was neergeschoten, is gevan gen genomen op Filicudi, een der Aeolische Liparische eilanden. BADMEESTER BENOEMD. De zwemvereeniging Eigen Kracht heeft als badmeester benoemd de heer J. H. Schenk te Castricum. PLANTEN VAN WINTERKOOL. Deze week beginnen verschillen de Langedijker tuinders reeds met het uitplanten van winterkool in de polders. Het is vooral roode kool, welke daar wordt uitgeplant. Men durft het nog niet aan, om in het Ambacht op uitgebreide schaal roode kool uit te planten bevreesd als men is voor de draailhartigheid die hier zoo vaak groote verwoes tingen. heeft aangericht. KOOLBOUW IN DE POLDERS EN PACHTPRIJZEN. Nu de Langedijker tuinders we gens de vrees voor draaihartigheid niet in het Ambacht hun kool te len, zijn ze aangewezen op andere gebieden voor het telen van hun bewaarkool, hoofdzakelijk roode kool. Men deelt ons mee, dat weer tal van bouwers voor dat doel land hebben gehuurd in Anna Paulow- na, Wieringerwaard, Waard en Groet e a. Sommigen bouwen „om half", anderen huren het land. We vernamen, dat die huren soms heel hoog zijn: we hoorden van fSOO en soms nog hooger per H.A. De ver huurder stelt daarvoor zijn land ■beschikbaar, houdt het schoon van onkruid en brengt de door den huurder gesneden kool t.z.t. tot aan het vaarwater. Een dergelijke huur prijs lijkt ons aan den hoogen kant, en ook van de zijde der huurders hoorden we die meening. Dat men desondanks tot de huurovereen komst besloot, vond zijn oorzaak in de overweging, dat het niet moge lijk was, voor goed land goedkoo- per klaar te komen. ZE HAALDEN HET TOCH. Ov/karspel. Een uit Den Helder alhier ge ëvacueerde winkelier had als voor zorgsmaatregel tegen de dieven, die Deri Helder onveilig maken, een flinke voorraad levensmidde len in een schuur alhier opgesla gen. Een dezer dagen kwam hij echter tot de ontstellende ontdek king, dat een aanzienlijke hoeveel heid van deze kostbare distribu- ticgpecleren verdwenen was. Deze voorzorgsmaatregel heeft dus heel weinig effect gesorteerd. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. KOEDIJK. DISTRIBUTIENIEUWS. De uitreiking van bonkaarten, voedingsmiddelen 7e periode, vindt plaats in het café Schuijt op Woens dag 3 Juni van 9—12 uur voor wijk A 1—160 (zelfverzorgers) en van 13 3016.30 voor wijk A 161347 en wijken B, E en F. Donderdag 4 Juni 9.3012.30 voor C en wijk D 175 en van 13.30 16.30 voor wijk D van 76166 en zelfverzorgers. De stamkaarten met inlegvellen alsmede eventueel aanvraagformu lier voor aardappelen dienen te worden medegebracht. ZIJPE. OUDE SLUIS. BENOEMD. Ds. Witkop bracht Zóndag 31 Mei ter kennis van de Gemeente, dat de Kerkeraad der Gemeente Zijpe vor de geheele gemeente als Godsdienstonderwijzeres had be noemd Mej. J. v. d. Veen uit St. Jacobi-Parochie (Friesland) om den dominé ter zijde staan. POLITIE. Aan komen loopen: een hond. West-Friesland in den omroep Verschillende radio-uitzen dingen in de eerstvolgende weken. Westfriesland mag zich in de volle belangstelling van den Radio- cmroep verheugen. Naar wij verne men, zal op 18 Juli een speciale „Westfriezendag" worden gehouden, waar o.a. een boerenbruiloft wordt opgevoerd en waarvoor in bewer king is een „gedramatiseerde repor tage" van verschillende bedrijven in Westfriesland. Voor deze. uitzen dingen zijn besprekingen gaande met verschillende beroepsartisten en amateurs uit Westfriesland. Woensdag 3 Juni is in de serie „Uit Neerlands gouwen" van 14.15 tot 14.30 een voordracht te beluis teren van Mevr. Anny M. G.oot— Hagenaar (Meraike), getiteld „Sire" Sire is een verhaal uit het „Bloóte bieneland" dopr Dr. T. P. Merkrid. Op 8 Juni brengt Landmanslust van 18 uur tot 18.30 een West- friesch hoorspel van Fred. Groot: „En toch de Boerderij" De hoofdrol wordt gespeled door Freddy Groot, medewerking wordt verder ver leend door Mevr. Groot, Maartje Leegwater, Fred. Groot en enkele le den van het Omroeptooneel. Bin nenkort wordt nog opgevoerd „Boe renvolk", een luisterspel naar den roman van Jac. Broersen, bewerkt door Fred. Gx-oot. Westfriesland staat wel in de belangstelling'. WIERINGERWAARD. DE ZWEMVEREENIGING VERGADERD. Zaterdagavond vergaderde onze Zwemvereeniging in het vergader lokaal der O. L. school, onder lei ding van den heer Jan Visser Pz. Secretaresse mej. J. Jansen. Aan wezig slechts 9 leden, w.o. 2 adspi- ranten. Na opening en voorlezing notu len, wei'd het jaarverslag voorge lezen, waaruit we noteerden dat het ledental ongeveer gelijk blijft, n.1. 20 leden en 20 adspiranten. De fi nanciën zijn verre van rooskleui'ig. De wensch werd uitgesnroken dat meerdere personen zich als lid zul len aanmelden. Mededeelingen. 20 Juni polo- toui-nooi; 12 Juli schoolwedstrijden; 2 Aug. kringwedstrijden en daarna nog een algemeene wedstrijd. De trainingsavonden werden ge steld op Donderdagen.1 In verband met den slechten stand der kas werd voorgesteld de con tributie der leden, zijnde fl.te verhoogen tot f 1.50 en van de ad- spiranten, zijnde f0.75, te verhoo gen tot f 1.00. Conform besloten. Verderzal .geprobeerd .worden meer donateurs te krijgen. Medische keuring: Elke adspiant. moet gelteurd worden. Wie van de leden gekeurd wil worden, moet zich bij mej. Jansen opgeven. Bij de rondvraag werd nog te ber de gebracht het houden van een cursus vcor het redden van dren kelingen. Opgemerkt werd dat men dan toch eerst een cursus moet volgen voor le hulp bij ongelukken. Met den wensch de Zwemclub hoog te houden, sloot de heer Vis ser deze bijeenkomst. Wij willen hier nog aan toevoe gen dat de heer Leyenaar wederom als badmeester zal fungeeren. W1ER1NGEN VERKOOPING. Veiling op 30 Mei 1942, van er ven Mej. Wijntje Poel te Hippoly- tushoef, in hotel de Haan. Perceel 1: woonhuis, erf en tuin, tegenw. bew. C. Beers. hoogste bod jannes Bosker Oz. f 5600, afgemijnd op f 110, koopers Broer eir Come- lis Wit voor f 5710. perceel 2: woonhuis, erf en tuin, tegenw. bew. T. v. d. Velde, hoog ste bod Jannes Bosker Oz. f 5650, niet afgemijnd; perceel 3: oude boerderij, als dub bel woonhuis; hoogste bod Dirk v. Duin Jz. f 2600, afgemijnd op f 200, kooper Simon Veerdig S.Cz. voor f 2800.—; perceel 4: woonhuis, erf en tuin, Beltstraat 40; hoogste bod Jan Timmerman f 4500, afgemijnd op f 1, kooper S. Asjes Sz. voor f 4501. Totaal opbrengst f 18.661.—. 55-JARIGE HUWELIJKSTROUW. Het heeft den heer P. Bruul en echtgenoote op den d'ag hunner 55-jarige echtvereeniging niet aan belangstelling ontbroken. Naast de familieleden kwamen den heelen dag kennissen en vrienden, de beide krasse menschen gelukwenschen en 's avonds kwam .Harmonie' hen een serenade brengen, van welke vereeniging de heer Bruul nog steeds werkend lid is. Het is voor de familie Bruul een onvergetelij ke dag geworden. BURGERLIJKE STAND, van 16 tot 29 Mei 1942. Geboren: Leonardus, zoon van B P. Trap en van J. W. Langerak; Cathai'ina, dochter vaV» L. P. v. d. Kuijl en van M. Veenstra; Wilhel mus Marinus, zoon van P. W. de Greef en van A. van Hoesel; Hille- chien, dochter van G. Smit en van H. de Jong; Jan, zoon van J. Schel- tus, en van J. Sprenkeling; Catha- rina Elisabeth, dochter van G Rot gans en van T. Kuiper; Willem, z. van A. W. de Waard en van J. Boer Ondertrouwd: T. E. J. Rosendal en S. Mulder; J. Lont en J. B. de Beer; R. Metzlar en G. R. Rotgans: K. Butter en D. Dirks; J. Takes en E. Ruitenburg. Getrouwd: J. P-uijnker en G. H. Zomer; S. Klein en G. Huisman; A J. Oost en K. Koops. Vergadering van Dijkgraaf, Heem- i*aden en Hoofdingelanden van dien Polder Waard en Groet, op Zater dag, 30 Mei- 194-2, nam. 3 uur, ten pdlderhuize. Dijkgraaf: de heer A J. Wniboer Secretaris: de heer A. Wiedijik. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom. Mededeelinc/en: Voorzitter deelt mede, dat de ont ginning in den WaarcLpolder, welk wei-k in werkverruiming wordt uitgevoerd onder leiding van de Unie van Waterschapebonden, is begonnen. Op het moment wordt er met pl.m. 30 man gewerkt, doch men hoopt het spoedig te kunnen uitbreiden, zoodat dan ook kan worden begonnen met de demping van het Boeresluiskanaal. De gedeelten', welke in den Waard polder klaar zijn (ongeveer 2.50 are komt er per dag voor bebou wing gereed)) zijn reeds beplant met aardappelen deelt Voorzitter mee. Het ligt voorts in de bedoe ling een gedeelte te beplanten met rapen. Van het Hoogheemraadschap kwam een schrijven in, dat de steenglooiïng van het gedeelte dijk. dat nog eigendom was van den polder, nabij het electrisch gemaal in den Waardpolder, ter beschik king blijft van het Hoogheemraad schap. Voorzitter zegt, dat naar aanleiding hiervan de polder nog een vrij aanzienlijk bedrag zou moeten voteeren, om dat gedeelte dijk te verlagen, zooals aanvanke lijk was besloten. Aangezien bij de verlaging van dat gedeelte geen enkel polderbelang gediend is en men van oordeel was. dat het werk wel kon worden uitgevoerd, mits het geen kosten 'meebracht, heeft het bestuur gemeend van de uitvoering van dit werk te moeten afzien. De vergadering kan zich hiermee vereenigen. Ingekomen stukken: Van den Rijksdienst voor de Werkverruimingeen gunstige be schikking op het verzoek tot uit voering van werken in werkver ruiming. Van Prov. Waterstaat de uit komsten van de meting van het electrisch gemaal in het magazijn en van het geëlectrifioeerde diesel gemaal. Er is gebleken, dat het nuttig effect van de geëlectrifi- ceerde diesel gunstiger is, dan van het andere gemaal, zoodat geadvi seerd wordt daarvan het meest gebruik te maken. Met dit advies zal rekening worden gehouden. Rekening 1941. De Commissie belast geweest met het nazien van de rekening, be staande uit de heeren J. Stammes en P. Blaauboer Gz., brengt bij monde van laatstgenoemde ver slag uit. Alles is in goede orde hevonden en tot vaststelling wordt besloten. Overeenkomstig dit ad vies wordt de rekening vastge steld in ontvangst op f 63.712.76, in uitgaaf op f 58.126.68, al-zoo met een voordeelig saldo van f 5.586.08. Begrooting 1942. Uitgaven: arti kel 2. Voorzitter licht toe, dat het Bestuur de korting van 5 pet. op de salarissen en presentiegelden, welke indertijd was toegepast, nu weer aan de bedragen heeft toege voegd. Overleden: Aaltje Wigbout, oud 91 jaren, weduwe van J. Metselaar eerder weduwe van W. de Jongh; J. Pronk, oud 47 'jaren, echtgenoot van E. de Bruin; S. Koorn, oud 89 jaren, weduwnaar van N Kool; C. Poppen, 76v jaren, echtgenoot van H. Bakker; S. Smit, oud 54 jaren, echtgenoot van G. Takes; Jb Smit, 53 jaren, echtgenoot van S. Vlam. Loop der bevolking. Ingekomen: A. P. Reijnhout en gezin van Den Helder; M. Posthuma van Oostdongeradeel; W. Selden- thuis en gezin van Den Helder; J. M. Ipema van Rotterdam; A. C. de Graaf van Rotterdam; II. Noor en gezin van Den Helder; A. van Lin den v. d. Heuvel en echtgenoote v. Oldebi'oek; S. Reinstra van Wor- kum; II. Post en gezin van Den Hel der; G. Sijtsma van Leeuwarden; R. Metzlar van Wieringermeer; J. Visser van Sliedrecht; A. E. Town- send van Ermelo; C. Schoorl van Bergen; P. Heijmans van Rosmalen; D. Dokter en gezin van Den Helder; W. Kuiper en echtgenoote van Den Helder; H. Jole en gezin van Den Helder; H. Schelhaas en gezin van Den Helder; J. A. van Berkum van Den Haag; B. Dam van Opsterland; J. van Zandbeek van St. Michiels- Gestèl; J. J. Polter en echtgenoote van Wieringermeer; D. N. Hilverts van Bellingwolde; H. K. Stuij van Sliedrecht. Vertrokken: J. Woortman naar Amsetrdam. L. S. P. Schols naar Amsterdam, Tj. van der Wal naar Smallingerland. J. Terpstra en echt genote naar Gaasterland. G. Visser naar Kollumerland ca. J. Louwerse en gezin naar Kuinre. J. de Vries naar DenHelder. H. Bakker naar Opserland. L. Tijmstra naar Hen- naardoradeel. L. J. Verstoep naar Gouda. H. Ki-ediet naar Wieringer meer. J. C. Monshouwer en gezin naar Wieringermeer. W. Bakker naar Breda. K. Butter naar Winkel, J. M. Ipema naar Wieringermeei\ E. Dam en gezin naar Wiei'inger- meer. D. Bezem naar Den Helder. J. Bolhuis naar Uithuizermeeden. W. Burgier en gezin naar Wierin germeer. J. Veling naar Anna Pau- lowna. J. Groen naar Smallinger land. P. v. d. Weg naar Wieringer meer. Joh. Pol naar Wieringermeer. Officieele mededeelingen INLEVERING VAN EIEREN DOOR PLUIMVEEHOUDERS. De Voedselcommissaris voor Noordholland maakt bekend, dat alle pluimveehouders, die voor hun dieren geen voedertoewijzing ont vangen, bij een door de Landbouw- Crisis-Organisatie in overleg met de Nederlandsche Centi'ale voor Eieren en Pluimvee aangewezen verzame laar voor het jaar 1942,15 eieren per kip moeten afleveren. Van deze eieren moeten er voor 28 Juni-tenminste 7, voor 28 Juli tenminste 12 en voor 30 Augustus a.s. tenminste 15 stuks zijn afgele verd. De regeling, die reeds bestaat voor pluimveehouders, die voor hun dieren een voedertoewijzing ontvangen, blijft ongewijzigd. De pluimveehouders, die bij de Landbouw-Grisis-Organisatie zijn aangesloten, ontvangen binnenkort een kaart, waarop het aantal te le veren eieren berekend naar het aan tal kippen aanwezig tijdens de in ventarisatie van December 1941, terwijl tevens de verzamelaar op de kaart is vermeld. De niet bij de Landbouw-Crisis- Organisatie aangesloten pluimvee houders zullen zelf schriftelijk een kaart moeten aanvragen bij het Bu reau Voedselcommissaris. afd.: Vee voederdistributie te Alkmaar, onder opgaaf van het juiste adres en het (loor hen aangehouden aantal kip pen. Ditzelfde geldt voor georganiseer- den, die na 1 December 1941 kippen zijn gaan houden. De verzamelaar zal op de kaart het aantal door hem ontvangen eieren aanteekenen, zoodat bij con- tróle kan worden nagegaan of aan den leveringsplioht is voldaan. De inzameling der eieren zal zoo spoedig mogelijk beginnen. Mocht de pluimveehouder nog geen kaart ontvangen hebben, dan zal hem een voorlóopig bewijs wor den afgegeven. De verzamelaars zullen binnen kort bekend worden gemaakt Het niet in het bezit hebben van een kaart, ontslaat den pluimvee houder niet van leveringsplicht. De pluimveehouders, die niet aan hun plicht voldoen zullen geen pluimvee meer mogen aanhouden, afgezien van de nog tegen hen te nemen maatregelen. Artikel 45. De heer J. Vethiman vraagt of de bijdrage voor Staat A aan het Hoogheemraadschap nu eindelijk niet eens komt te verval len. Er is indertijd toch toegezegd, aldus spreker, dat na algeheel e aflossiiV van een bestaande iee- ning, deze bijdrage zou vervallen. Wel is deze nu verminderd van f 1700 op f 700, doch de heer Veth man zou deze post wel eens van de begrooting weg willen zien. De heeren Vis en Molenaar sluiten zich daarbij geheel aan. De heer P. Blaauboer Gz. advi- seei-t overleg te plegen met het Hoogheemraadschap. Het Bestuur zal zich hiermee tegelijkertijd bezig houden. Artikel 10c. Van de zijde van de Hoofdingelanden wordt geïnfor meerd naar de belooning voor den dieseldrijver. Het dieselgemaar is nu geëlectrificeerd, zoodat men van oordeel is, dat het werk voor den dieseldrijver verminderd is. Alge meen wordt deze zienswijze onder schreven. Het Dag. Bestuur krijgt opdracht om naar een voor beide partijen billijke regeling uit te zien. De overige posten geven geen aan leiding tot een nadere bespreking. De begrooting wordt vervolgens vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 78.306.88, met een post voor onvoorzien van f439.75 en een om slag van f24 en f22.50 per H.A., hetgeen een verhooging beteekent met f4 per H.A., wat voor een deel veroorzaakt wordt door de hoogere bemalingskosten. Besloten wordt een kasgeldlee- ning aan te gaan tot een bedrag van f 10.000. Het kohier der Wellenhelasting en dat der omslag wordt vastge steld, evenals de Pensioengrond slagen voo rde Ambtenaren. Van de geamortiseerde polder schuld wordt no. 25 afgeschreven. Het Dag. Bestuur krijgt machti ging tot het houden van onder- handsche aanbestedingen en ver huringen. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt. WINKEL. UITVOERING. Zondagmiddag had in de zaal van den heer Laan een uitvoering plaats van „De Rattenvanger van Hameln", tekst en muziek van H. J. Zaal, door het kinderkoor van de Zang vereeniging „West-Frisia". Toen de heer Snel de aanwezigen welkom heette, was de zaal geheel bezet. Het bekende kinderzangspel werd vlot opgevoerd en de „rat tenvanger" (Jan Keijzer) speelde zijn rol voortreffelijk, hij had een groot aandeel in het succes. De andere hoofdpersoon in dit stuk, n.1. „de Burgemeester" (Dick Peetoom) deelde in dit succes. De zang werd begeleid door Mevr. Egberts uit Kolhorn en zij deed dit op uitmuntende wijze. De kleu ters hebben zich van hun beste zijde laten zien en hooren en we raden de thuisblijvers aan, a.s. Vrijdag het stuk te gaan zien. De grime was door den heer E. Kas ten goed verzorgd. De leiding be rustte bij den heer Nico Snel in goede handen en het is verbluffend wat ïiij op ddt gebied weet te pree- Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van on ze Dochter, Wybogina Margaretha. F. FERWERDA. A. FERWERDA-Honingh Amsterdam, Z., 30 Mei 1942. Krammerstraat 30 I. Door omstandigheden zal do Huwelijksvoltrekking van H. TAUBER en A. KUIPER öp 3 Juni a.s. plaatsvinden om 3/4 uur n.t. Receptie van 4 tot 8 uur mt Uitgereikte Hengelverguni- ningen zijn ONGELDIG. Spoe dig terugbezorgen. S. KRIEK. GEMEENTE WIERINGERWAARD tegen Roodvonk en Diphterie voor kinderen beneden den schoolplichtigen leeftijd vanaf 2 jaar op DINSDAG 2 JUNI 1942, van 10.3011 uur v.m. in de school (ingang westzijde). Gevraagd een moederloos Veulen, bij S. Hoogscliagcn, Westfr. Dijk, Schagen. De Burgemeester van SCHAGEN brengt ter kennis van belangheb benden, dat met ingang van Don derdag 4 Juni 1942 aanvoer ter markt van runderen is verboden, indien niet de larven van den run derhorzel, waarvan de aanwezig heid door bulten of andere kentee- kenen blijkt, zijn gedood. Schagen, 30 Mei 1942. De Burgemeester voornoemd, M. W1SSEKERKE, l.B. teeren. De groote zang verleende haar medewerking aan deze uit voering en gaf eenige nummers ten beste. (P. J. Korver). GEVONDEN VOORWERPEN I rijwieltaschje met gereedschap; 1 etuitje met distributiebescheiden; 1 regenmanteL Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. HOOGWOUD. PAARDENMONSTERING. Op Donderdagmorgen heeft voor het café van den heer C. Liefhebber de paardenmonstering plaats gehad. Alles is zonder stoornis verlopen en het aantal paarden, dat werd voorgeleid, was nog behooi'lijk groot, hoewel de kwaliteit der aan gevoerde paarden matig was. IEPEN WORDEN GEVELD. Door den productiecommissaris voor den Boschbouw en de Hout teelt is aan den heer C. Schouten, alhier, vergunning verleend tot het vellen van 15 iepen langs den weg voor de woning van den aanvrager op vooi-waarde, dat met 15 esschen of Canadapopulieren wordt hei-be plant. BEDANKT. Naar we vernemen heeft de heer P. Bossen met ingang van 1 Juni a.s bedankt als voorlooper der be- grafenisvereeniging, alhier. Voor de vervulling van de vacature zijn reeds sollicitanten opgeroepen. VASTE STOPPLAATSEN. Bij de H.A.B.O. bestaat het vooi*- nèmen om op verschillende plaat sen, in de gemeente vaste stopplaat sen in te stellen, waar de passa giers in en uit de bussen kunnen stappen. Deze slopplaatsen zullen nog nader bekend gemaakt worden en zullen worden aarigeduid door een haltebord. TEXEL. Onze correspondent te Tesel be richtte ons hedenmorgen hall 10, dat voor de derde groote lamme renmarkt groote aanvoer was. In totaal waren aangevoerd 4200 lam meren. De handel was zeer stug en om 9 uur was nog niets verkocht De prijs zal waarschijnlijk 5 tot 6 gulden lager blijven dan vorige week (f20. Zie voorts het marktbericht in ons nummer van morgen. BR. OP LANG END IJK, 1 Juni. Aanvoer: 13000 Kg. rabarber f 6, 384 st. bloemkool fr 22.4028. K 2167

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3