Castella Lichtvaardige politici Gewapende lichtvaardige strategen Reglement van het N.A.F. De lucht roevers van HOITIK' De hel van Charkow EEN UITEENZETTING OVER HET VOORSPEL VAN DEN OORLOG Aan waarschuwingen van Duitsche zijde heeft het nimmer ontbroken PAX AMERICANA In het tijdschrift BerlinRom Tokio is onder het opschrift „Lichtvaardige politici, licht vaardige strategen", een artikel verschenen, dat de moeite waard is om onder de aan dacht van het lezend publiek te worden gebraoht. Op duidelijke wijze wordt er in uiteengezet, hoe het aan waar schuwingen van Duitsche zijde de oorlogsfakkel niet te ontste ken, nimmer heeft ontbroken. Daarnaast wordt er in belicht, hóe Roosevelt onder de vijan den van Duitschland de leiding hoeft genomen en hoe het aan stuurde op een Amerikaansche vrede, op een Amerika, dat in de wereld van morgen de lei dende positie inneemt. •Het artikel luidt als volgt: Op 17 Mei 1938 heeft de rijksmi nister van Buitenlandsche Zaken von Ribbon trop in de Wilhelmstras- se den toenmaligen Franschen am bassadeur Frangois Poncet ontvan gen. Het betrof het probleem der opheffing van de ondragelijke toe standen die Engeland en Frank rijk in -het vredesdictaat van Ver- sailles met den opgeblazen Tsjecho- Slowaakschen staat en de daarmee verbonden overweldiging van groo- te Duitsche volksdeelen aan Duitsch land hadden opgelegd. In artikelen en redevoeringen der Westelijke de mocratieën werd Tsjccho-Slowakije het vliegtuigmoederschip. tegen Duitschland genoemd. De te Versaillcs in het levenge roepen toestanden aan de Duit sche Oostgrens behoorden tot de belangrijkste banden van het systeem van Versaillcs en daar mede van de onmacht van Duitschland. Opheffing daar van was niet slechts een ma- terieele noodzakelijkheid, maar een kwestie van de eer van Duitschland en het was aan de buitenlandsche politieke lei ding van Duitschland vanaf het begin der machtsoveme- Evenmin als de gróote vogel ooit de kleine kooiopening passeert, evenmin kunnen de groote schuimbellen van nor male tandpasta's in zeer kleine gebits holten -dringen. Daar is Castella voor noodig, de eenige tandpasta, die Perldon bevat, waardoor scliuimbelletjes worden gevormd, klein genoeg om reinigend in de vroeger onbereikbare plaatsen te dringen! tchuimende TANDPASTA LM^N-mogci! ming duidelijk, dat de eer de eerste voorwaarde vormt voor den binnenlandschen opkomst en voor de herovering van na tionale grootheid. Engeland en Frankrijk zagen dat zeer wel in en trachtten met alle middelen deze ontwikkeling te ver hinderen. Men speelde in Parijs en Londen met de gedachte aan oor log. Vandaar dat onderhoud op 17 Mei. De Rijksminister van Buiten landsche Zaken liet er bij den Franschen ambassadeur geen twij fel aan bestaan, dat ieder ingrijpen van Frankrijk in een Duitsch Tsjechaslowaanksch conflict ter stond 75 milliocn Duitschers in be weging zou brengen. Waarschuwingen aan Frank rijk. Hij zei-de toon tegen Frangois Poncet, dat hij van meening was, dat de leiders van het Franscho le ger te verstandig waren om zich in te laten met een avontuur en voor problemen van dezen aard te vech ten met het Duitsche leger. De am-, bassadeur zou er zich zonder twij fel bewust van zijn, dat honderd duizenden Franschen hun leven zouden verliezen, zonder dat het ge lukken zou, Duitschen bodem te be treden. De Rijksminister gaf Pon cet den raad, zijn regeering over dit standpunt van den Führcr niet in twijfel te laten. Op 23 Juli 193S, toen Frankrijk op instigatie van Engeland een steeds provoceerender politiek tegen de herzieningseischen van Duitsch land voerde, gaf de Rijksminister Poncet nogmaals te verstaan, dat Duitschland vast besloten was, geen provocaties te aanvaarden en dat het een groote fout van de Fransohe politiek zou zijn, zich te koeren te gen de belangen van Duitschland, welke op geenerlei wijze in strijd waren met de Fransohe belangen. Wanneer Frankrijk in zoo'n geval werkelijk voornemens is", zoo ver klaarde de Rijksminister op 23 Juli 1938 tegenover Frangois Poncet, „iets te ondernemen, gaat het over tot een aanvalsoorlog, waarbij er geen twijfel aan mag bestaan, dat Duitschland in zoo'n geval voor niets zal terugschrikken" en von Ribbentrop sprak de vermanende woorden: „Bij alle vredelievendheid kan ik u zeggen, dat wij op lederen oorlog, zoo noodig ook op een- Duitsch-Franschen, zijn voorbe reid." De ooriogsmisddaigers zet ten hun werk voort. Voor de oorlogsmisdadigers in Pa rijs en Londen vormden deze waar schuwingen slechts een aansporing tot nog grootere opruiing en inten sievere voorbereidingen voor den oorlog tegen Duitschland. Het doel was behoud van het Joodsch-pluto- cratische Europa. Weliswaar zag men op grond van de vastbesloten heid van den Ftihrer gedwongen München als een vertragend mo ment op te nemen op den weg naar den oorlog, maar reeds op 25 Maart 1939 kwam aan den dag, wat Mün chen in werkelijkheid was, toen de Yorkshire Post schreef: Velen onzer correspondenten gelooven, dat in München Chamberlain door Hitier is ge dupeerd. Het kan echter wel ze kerder zijn, dat het Chamber- lain was, die den prachtigen bluf uitvoerde. Hitier de illu sie te geven, dat men hem ge loofde. Door Hitier een valsch gevoel van zekerheid te geven, hebben wij in de overeenkomst van München tijd gewonnen, om onze aangelegenheden te orde nen en in staat te zijn Duitsch land onzen wil op te leggen en zoo noodig neer te slaan.' Wat Tsjecho-Slowakije mis lukt was, moest met Polen bereikt worden. Met dezelfde lichtvaardigheid en verblind door haat trok men in 1939 ten oorlog. Te Parijs noch te Lon den kan men er zich mede veront schuldigen, dat men niet op de hoogte is geweest van den vast beslotenheid van den Führer, om RECHTEN EN PLICHTEN DER LEDEN. De Centrale Persdienst van het N.A.F. meldt: In de „Offïcieele mededelingen van den leider van het Neder- landsche Arbeidsfront", waarvan uitgave no. 1 op 20 Mei jl. is ver sohenen, is het huishoudelijk regle ment van het Nederlandsche Ar beidsfront, zooals dat door den lei der is vastgesteld, bekend gemaakt. De Nederlandsche arbeiders zul len goed doen ernstig kennis te ne men van de grondslagen voor het werk van het N.A.F., die in dit reglement zijn vastgelegd. In het bijzonder wordt hun aandacht ge vraagd voor de genoemde rechten en plichten. Enkele belangrijke artikelen. Op ehkele belangrijke artikelen willen wij daarom hier de aan dacht vestigen. In artikel 3 worden de instanties genoemd, die medewerken aan de verwezenlijking van de doeleinden van het Nederlandsche Arbeids front. Het zijn: 1. De landelijke leiding. 2. De gewestelijke leiders, wier aantal en territoriaal gebied door den leider van het Nederlandsche Arbeidsfront telkens worden vast gesteld. 3. Gemachtigden in het bedrijf of onderneming (sociale voormannen) Sociale voormannen in be drijven. Ten aanzien van de hier genoem de sociale voormannen lezen we nog in artikel 5: Voor ieder bedrijf waarin meer dan vijf werknemers werkzaam zijn, wordt een sociale voorman aangesteld. Wij vestigen er de aan dacht op, dat in een vroegere pu blicatie het aantal van twintig werknemers is genoemd. Dit is ech ter vastgesteld op vijf. Uit artikel 7 blijkt, dat de leider van de hoofdafdeeling geldzaken beiast is met het innen van de con tributies en het beheer der instel lingen tot onderlinge bevrediging van sociale behoeften, alsmede van het gezamenlijk vermogen van het Nederlandsche Arbeidsfront, haar dochter- en neveninstellingen. De leider van de hoofdafdeeling geldzaken vertegenwoordigt het Ne derlandsche Arbeidsfront, alsmede haar dochter- en neveninstellingen in alle vermogens-rechtelijke aange legenheden, zoowel in als buiten rechte. Hij is bevoegd de leider van de afdeeling geldzaken in de gewesten binnen het territoriale gebied hun ner bevoegdheid tot zijn vertegen woordigers te machtigen. De rechten der leden. De rechten der leden zijn vastge steld in artikel 9: 1. Het lidmaatschap van het Nederlandsche Arbeidsfront gaat ge paard met het recht om: a. De instellingen voor rechlsbij- de vitale voorwaarden in het leven te roepen voor den nationalen op komst van Duitschland. In de redevoeringen van Hitier, de verklaringen van von Ribben trop in de Duitsche pers en in den opbouw van de weermacht bene vens vooral in het geloof van het Duitsche volk, moesten de opruiers in Parijs, Londen en Washington de onmiskenbare teekens zien, dat het Duitsche volk tot een hechte eenheid aaneengesmeed was. De te genstanders geloofden echter, poli tiek te kunnen voeren met de me thodes van een vabanque-spel te gen Duitschland en hoopten de on macht van Duitschland te vereeu wigen en de Joodsch-plutocratische hegemonie in Europa voor langen tijd te beveiligen dan wel den oor log voor de Joodsohe heerschappij te ontketenen. Dit was ook het doel van de machthebbers in het Krem- lin, die in een Joodsch-Jtapitalis- tisch Europa een noodzakelijke ont wikkeling naar het bolsjewisme zagen. Deze coalitie van gangsters en Joden had'een ding vergeten: het genie van den Führer, de allcsover- winnende kracht van een wil en het ontembare geloof van het Duitsche volk. (Rest morgen).. stand van het Nederlandsche Ar beidsfront te raadplegen. b. Overeenkomstig de betreffen de regelen en onder waarborging van de tot nu toe verkregen aan spraken van de instellingen tot on derlinge bevrediging van sociale behoeften gebruik te maken. c. Aan de instellingen voor be roepsopleiding deel te nemen. d. Aan de inrichtingen en orga nisaties van de gemeenschap „Vreugde en Arbeid" deel te heb ben. e. Kosteloos vaktijdschriften te ontvangen, welke vanwege het Ne derlandsche Arbeidsfront periodiek worden uitgegeven. f. Een beroep te doen op de werk loozenkas overeenkomstig de wette lijke bepalingen. 2. De leider van het Nederland sche Arbeidsfront bepaalt nader de omvang en de wijze van de uit oefening van de lidmaatschaps rechten afzonderlijk. 3. Hij stelt in het bijzonder on dersteuningsnormen vast. De plichten der leden. Artikel 10 spreekt over de plichten der leden, die hoofdzakelijk contri butieplichten betreffen. Het lidmaatschap van het Neder landsche Arbeidsfront gaat niet slechts gepaard met het genot van rechten, doch ook met den eisch, de plichten te vervullen, welke het af zonderlijke lid worden opgelegd opdat de doeleinden van het Ne derlandsche Arbeidsfront kunnen worden bereikt. De leider van het Nederlandsche Arbeidsfront is in het bijzonder be last met de uitvaardiging van een contributieregeling, welke tarieven overeenkomstig met de arbeidsin komsten der leden progressief moe ten zijn. koopvaardijschepen Duitschland wijst op het gevaar, dat dergelijke schepen loopen. BERLIJN, 30 Mei (D.N.B.) Van Duitsche zijde is reeds herhaalde lijk gewezen op het gevaar, dat de koopvaardijschepen loopen, wan neer zij zich bewapenen. Tot voor kort hebben alleen de koopvaardij schepen van de oorlogvoerenden ge grepen naar het middel der bewa pening. Volgens berichten in de bladen bewapenen thans ook ande re staten onverschillig of zij zich als niet oorlogvoerende of als nog neutraal beschouwen, of omdat zij zonder reden de betrekkingen met Duitschland hebben afgebroken, stelselmatig hun koopvaardijsche pen. Dit geeft aanleiding, zoo ver klaart men van Duitsche zijde, op het volgende te wijzen: de koop vaardijschepen van staten, die zich niet in oorlogstoestand met Duitsch land bevinden, hebben buiten de tot operatiezones verklaarde gebie den van Duitsche strijdkrachten niets te vreezen, wanneer zij zich gedragen overeeenkomstig het vol kenrecht. Wanneer zij duidelijk als neutrale koopvaardijschepen zijn te herkennen en de kenteekenen des nachts helder verlicht zijn, wanneer zij niet in convooi varen, wanneer zij niet door een zig-zag koers te varen of door andere maatregelen het gevaar doen ontstaan met vij andelijke schepen verwisseld te worden en wanneer zij zich onder werpen aan het door het volken recht erkende recht van de oorlog voerenden om de schepen aan te houden en te onderzoeken, zullen zij buiten de tot operatiezone ver klaarde gebieden door Duitsche strijdkrachten niet worden aange vallen. Bewapenen zij dergelijke schepen toch, dan geven zij* hierme de het voornemen te kenneen om zich tegen het wettige recht van de Duitsche strijdkrachten tot aan houding en onderzoek met geweld te verzetten. Zij geven daarmede zelf hun eigenschap als vreedzame koopvaardijschepen prijs en plaat sen zich buiten het volkenrecht. Zij loopen het gevaar, zoo verklaart men van bevoegde zijde alhier, dat de Duitsche strijdkrachten van haar wapens tegen hen gebruik maakt en hebben het aan zich zelf te danken wanneer zij als ge volg van hun bewapening schade lijden. FEUILLETON. De schat van Andreas Homan door J. VAN DER SLUYS. „Wéér een korte pauze. Vervol gens „Piroli is gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgelegd; trek jij nu eens die schoenen aan, Kang, om me te laten zien of ze je passen De volgende seconde bons! Mulock lag op den grond en de Chi nees bovenop hem. Worstelend als razenden, rolden zij om en om; de greep van den worger om de keel van zijn slachtoffer, tot Heinz, den met lood verzwaarden bamboeknup pel trok, dien hij altijd bij zich had, en zorgvuldig mikkend met een kracht alsof hij een spijker insloeg het metalen uiteinde deed neer suizen »p den schedel van den Chi nees. „Het had geen minuut meer moe ten duren, of ik was er geweest," hijgde Mulock, naar zijn keel tas tend. „Nu is h\j er geweest," zei Heinz, het lichaam omkeerend. Hij opende het bovenkleed van den bediende, om het hart te voelen en vond de gestolen parels! Kang was den dood ingegaan met een snoer om zijn nek... Al was het dan een snoer kostbare edelsteenen en geen hennep, het had zijn werk ge daan. vin. Toen hij den commissaris rapport uitbracht, zei Mulock, dat hij Reuter niet meer werkelijk verdacht had van het oogenblik af dat het bij hem vast stond dat Piroli medeplichtig moest zijn. Het feit, dat Reuter een zakenman van beteekenis en aan zien was, had hem niet bij voorbaat van diens onschuld kunnen over tuigen men kan immers nooit weten hoe plotseling financieele moeilijkheden ook zóó iemand tot een wanhoopsdaad kunnen drijven. Maar 'n bondgenootschap van een beschaafd en een ontwikkeld Euro peaan met een inlander was iets, dat in de annalen der Indische mis dadigheid zoo goed als niet voor kwam. „Dat zaakje was al aan den gang van het oogenblik af dat Homan de parels in huis had," zette de inspec teur zijn explicatie voort. „Ik heb zooeven nog eens een onderhoud met Piroli gehad en die heeft nu verklaard dat de aandrang om dat stukje uit te halen van Kang is uit gegaan, sinds die van de aanwezig heid van het parelsnoer in de villa' wist. Ik heb den indruk, dat dat niet heelemaal bezijden de waarheid is, al wil Piroli zich natuurlijk zooveel mogelijk schoonwasschen. Maar wat in den afgeloopen nacht de crisis heeft veroorzaakt, was het feit dat Homan de parels aan Reuter liet zien. Piroli, die hen bespiedde, dacht dat er over een verkoop onderhan deld werd, en bang dat de buit hun neus voorbij zou gaan, stuurle hij Achmed, den huisjongen, met een boodschap naar Kang: „Vannacht •is de tijd"! Toen heeft Kang, terwijl zijn meester sliep, diens schoenen aan getrokken en de misdaad gepleegd, er goed voor zorgend sporen achter te laten. Maar de zakdoek was een fout dat lag er té dik op! Ook met de voetsporen deed hij een ver keerden zet, hü zag het feit over het hoofd, dat ze allemaal in één richting liepen, er onafwendbaar toe moest leiden, dat Piroli's mede plichtigheid aan het licht kwam. Het was overigens vernuftig genoeg, deze poging, om de politie op een valsch spoor te brengen en een on schuldige te doen arresteeren en hy zou misschien succes hebben ge had tenminste, ik zou hem mis schien niet als den werkelijken da der hebben erkend als ik in zijn kamer niet een boek had gevonden, dat ik in verband bracht met de roode aarde aan Reuter's schoenen. Ik zei tegen mezelf: Kang heeft ge noeg detective-methoden uit dat boek gehaald om ze, in de andere richting gebruikt, aan te wenden voor het plegen van een bijna vol maakte misdaad." „En wat was dat voor een boek?" vroeg Althoff. „De Nederlandsche vertaling van de Avonturen van Sherlock Holmes" antwoordde de inspecteur. EINDE. 232. In een duizelingwekkende glijvlucht kwamen ze omlaag, al len sloten de oogen, omdat ze niet anders dachten of nu was er geen redding meer mogelijk. Schuren... kraken... een schok, nog een schok... ze hingen in een geweldig hooge boom, waarvan takken onder hun gewicht afknapten. Maar ze hingen, ze leefden nog en Piet dacht hfeusch een oogenblik, dat hij .thuis uit het zolderraampje keek. De sport moet bloeien ondanks den oorlog Rede van den Reichssport- iühier. „Weiter Machen", dat was het parool, dat de Reichssportführer Staatssekretar Hans von Tscham- mcr und Osten' in zijn rede, welke hij hield in de filmzaal van het gebouw van de P.A. aan den Kneuterdijk te Den Haag, meegaf aan allen, die met ons nationale sportleven te maken hebben. Na een inleidend woord van den commissaris-generaal Schmidt, die namens den Rijkscomimis&aris den .Reichssportführer hartelijk be groette en dankte voor zijn be reidwilligheid om een spreekbeurt te vervullen, nam de Reichssport führer het woord. Ruim een uur lang boeide deze sportleider zijn gehoor met een klaar geformuleerd betoog. Bij het uitbreken van den oor log hebben wij ons afgevraagd, welke gevolgen deze oorlog zou hebén op het sportleven. Ik zag in het groote huis van de Duitsche sport mijn jongere medewerkers stuk voor stuk verdwijnen. Na 1933 heb ik tot taak gehad het Duitsche sportleven opnieuw op te bouwen en in nat. socialisti- schen geest te vormen, Daarbij werd de jeugd bijeengebracht in den N.S.R.L. Dit werk diende ook ti.' 'ens den oorlog te worden voort gezet. Thans komt echter een wat min der belangrijk probleem onze aan dacht vragen, nl. de voedselpositie. Wij hebben thans een uitzonderlijk harden en strengen winter doorge maakt. Nu komt onwillekeurig de vraag: kunnen wij nu zoo maar blij ven doorgaan met onze sport? De ervaring in het verleden hier bij opgedaan, wettigt hier een be vestigend antwoord. Sprekend over de sportbeoefening van de jeugd wees Von Tschammer und Osten op de fraaie resultaten in Duitschland verkregen ten aan zien van de lichamelijke opvoeding van de jeugd. Hierbij moet prak tisch gewerkt worden. Niet vroeg genoeg kan men, aldus de Reichs sportführer beginnen met de licha melijke opvoeding van het kind. In het begin van den oorlog heb ben wij de moeilijkheid aangevoeld om het internationale contact op normale wijze in stand te houden. Meer dan ooit echter is thans het internationale verkeèr op sportge bied noodzakelijk, immers op dat gebied wordt de jeugd der verschil lende volkoren in vredelievenden strijd bijeengebracht. De reis van Mussert door Noord-Brabant GROOTE BELANGSTELLING ALLERWEGEN. Hoe juist het is onderscheid te maken tusschen de verschillende streken van ons land, bleek eens te meer op de derde en laatste dag, .van Musscrt's reis door Noord-Bra bant. In het Oosten en midden de zer provincie, waar veel arbeiders, kleine boeren en tuinders werken, waar de bevolking de ellende van het oude regime aan den lijve heeft ondervonden, is zij meer geneigd de nationaal-socialistische beginse len te aanvaarden dan in het Wes ten van Noord-Brabant, het gebied van de vette zeeklei. Bovendien is de bevolking van hot Oosten veel spontaner. De laatste dag van Mussert's be zoek nu gold dit Westen en hoewel er ook weer hoogtepunten waren, was er minder uitbundigheid. Dc tocht begon ditmaal in Tilburg, ging over Etten naar Dinteloord, waar een officieele ontvangst op liet raadhuis plaats had. Het bezoek aan het groepshuis van groep Din teloord, de 1 leinstc van Noord-Bra bant, wekte herinneringen op aan den eersten tijd van den strijd der beweging. Ook te Steenbergen en Berg op Zoom werden kringhui zen bezocht en verschillende kame raden aan den leider voorgesteld. Via Wouw ging het daarop naar Roozendaal, waar in het óude raad huis door het gemeentebestuur een koffiemaaltijd werd aangeboden. Er volgde een inspectie van de Jeugdstorm, bezoek aan fabrieken, demonstratieoefeningen van Jeugd- stormers, waarna een ledenverga dering in het groepshuis werd be zocht. Ook te Breda werd een ledenver gadering bijgewoond. Buiten het ge bouw stond een ©erewacht van Jeugdstorm en W.A. opgesteld. Do belangstelling was hier weer bui tengewoon groot. De leider zette uiteen, hoe laster noch spotternij do nationaal-socialisten van hun plaats hadden doen wijken en hoe de strijd tegen kapitalisme en bolsjewisme thans in hoofdzaak wordt uitge vochten aan het Oostfront. Hij wek te allen op dezen strijd trouw voort te zetten. In Tilburg werd tenslotte de tocht besloten. ALS NA EEN HEVIGE AARD BEVING. BERLIJN, 1 Juni (D.N.B.) De correspondent van de „Gazzette de Lausanne", die zoojuist van een bezoek aan het slagveld van den grooten ketelslag ten Zuiden van Gharkof is teruggekeerd, geeft als volgt zijn indrukken weer: Wij komen thans van het slag veld, waar tal van Sovjet-divisies infanterie, cavalerie en pantserbri gades, in totaal meer dan 300.000 man vernietigd werden. De gemoto riseerde Sovjet-troepen vielen aan op een massale wijze zooals nog niet was voorgekomen, maar de Duitschers hielden stand. Het re sultaat van deze gevechten be staat uit honderden uitgebrande of kapotgeschoten tanks, die ver spreid in de modder liggen. De uitwerking der Duitsche wapens is indrukwekkend. Een vergelijking met de veldslagen tijdens den oorlog in Frankrijk is niet moge lijk, ook niet met andere veld tochten. Overal liggen lijken, overal moe ten de Sovjet-verliezen enorm ge weest zijn. Tenslotte belanden wij in het centrum van het tooneel van dezen wilden veldslag. Men moet zich voorstellen, dat een he vige aardbeving verscheidene divi sies door elkaar geschokt heeft. In het moera3 zijn paarden en voer tuigen van allerlei aard omgeval len en blijven steken. Overal ziet men dooden. Nooit had ik mij een slag zoo verschrikkelijk voorge steld. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG S JUNI. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramo- loonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. B.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor dc kleuters. 11.20 Ensemble Willy Kok. 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Bezoek aan een grasdrogerij. 13.15 Gramofoonmuziek. 14.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en pianospel. 15.00 Voor de Vrouw. 15.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 15.50 Gramofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 17.15 B.N.O,: Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17.30 Nationale Jeugdstorm Kwartier. 17.45 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18.00 Kamphuis en Jeugdherberg. 18.15 Orgel concert. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.Economisch praatje over den land bouw. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.15 Familie de Boer. 19.30 Weensche Aethergolven. 20.15 Bert van Dinteren en zUn orkest. 20.45 Gra mofoonmuziek. 21.00 Orkest Malando en solist. 21.45 B,N O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. Vanaf 22.10 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met dé Studio beschikken. 22.10 Orgelspel (gr. pl.), 22.3024.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301,5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum X. (7.307.40 Boks- les). 8.15 Gramofoonmuziek en opnamen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Planovoordracht. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuziek. 11.40 Gramofoon muziek. 12.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Om- en om-programma. 14.15 Uit Neêrlands Gouwen. 14,30 Znng met orgelbe geleiding. 14.55 Operette „Die lustige Witwe" (opn.). 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Een strijkorkest. 18.15 Gramofoonmuziek, 18.30 Van huls tot huis. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Viool en plano. 19.30 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 N.O Brabantsch praatje van den Dré. 20.00 Fragmenten uit de opera „Carmen". 21.00 Als je verre reizen doet, dan kan Je veel ver halen. 21.15 Tweede acte van de opera ,Faust". 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05 Avondw()ding. 22.10— 24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2