Kerndag N.S.D.A.P. en N.S.B. te Hilversum De derde groote lammerenmarkt Belangwekkende redevoeringen r Do tweede groote, gemeenschap pelijke kern dag van N.S.D.A.P. en N.S.I3., is gehouden in hotel Gooi land te Hilversum. Bij het begin van het congres ar riveerde Hauptdienstlciter Schmidt, en inspecteerde de Dienstgruppe en de W.A. In een welkomstwoord be toonde districtsleidcr de Ruiter, dat, ondanks alles dagelijkse h ■werk, innerlijke opbeuring noodza kelijk is. De taak van het interne front bestaat hierin, dat het voort durend het nauwste contact met de politieke gebeurtenissen moet onderhouden en alles van het standpunt van onze wereldbeschouwing moet be- oordeelen. De nationaal-socialistische revolutie. De plaatsvervangende leider der opleiding van dc N.S.DA..P. Kuhl- rnann, zei in zijn toespraak, dat de nationaal-socialistische revolu tie ontstaan is uit protest tegen al les, wat vreemd is aan volk en soort, en in den loop der eeuwen bij de Germaansche volken is binnen gedrongen. Deze strijd, dien wij thans voeren, is niet slechts een gewaoend conflict, maar in dezen strijd staat wereldbeschouwing te genover wereldbeschouwing: die .van liberalen marxistische»» jood- schen en bolsjewistischen stempel tegenover de opvattingen der jeug dige volken. In dezen strijd gaat het om het zelfbehoud der Europee- sche volken onder leiding van Duitschland tegenover den wil van het jodendom tot vernietiging. In den strijd tegen het bolsjewisme hebben de jonge naties van Europa haar beste manschappen naar het front gestuurd. De wereld heeft ingezien, dat wij ons leven in de volste mate en uit sluitend leiden volgens de eischen .van de nationaal-socialistische we reldbeschouwing. De wereld heeft niet vermoed hoe sterk het Duitsche .volk psychisch is geworden door de nationaal-socialistische wereldbe schouwing. In deze gemeenschap tusschcn front en vaderland strijdt het Duitsohe volk voor een nieuw Europa. De fouten der kapitalisti sche methoden. f Vervolgens sprak de vormingslei- 'dor der N.S.B.Dr. van Genechten, Hij somde de fouten der kapitalis tische methoden op, die steeds weer leiden tot politieke en economische verkalking ,en tot kliekvorming. Het lot van Nederland is voor 10 Mei 1940 uitsluitend hierdoor be paald. liet nationaal-socialisme heeft ook hier tot het inzicht ge leid, dat ondanks alle uiterlijke te genstellingen achter het begrip pro letariër en kapitalist de jood. heeft gestaan. In dezen strijd is duidelijk geworden, dat kapitalisme en jo dendom een en hetzelfde zijn, ln dezen strijd wordt den gecamou- fleerden organisaties van het jo dendom het masker van het gezicht gerukt. Wij moeten tot oplossing van het joodsche vraagstuk in Eu ropa komen. Men moet inzien, dat er geen Duitsche en Nederlandsche doch slechts een nationaal-socialis tische oplossing van het joodsche vraagstuk is. Na deze beide lezingen gebruikten de deelnemers gemeenschappelijk een stamppotmaaltijd. Na de middagpauze kon de Kreis- fnspektor Vogler bij do voortzetting van den bijeenkomst ook den lei der der N.S.B., ir. Mussert, weikóm heetcn, die eveneens de Dienst gruppe en de W.A. inspecteerde. Britsche vliegtuigen boven Duitsch gebied BERLIJN, 2 Juni, (D.N.B.) Be halve storingsvluchten naar Noord west-Duitsch land hebben Britsche bommenwerpers den laatsten nacht, naar van militaire zijde verluidt, aanvallen met brisant- en brand bommen ondernomen op eenige West-Duitschc steden. Onder de burgerbevolking viel, voor zoover tot dusver gemeld is, een aantal ge wonden. Nachtjagers en afweerge schut schoten volgens tot dusver ontvangen berichten 29 aanvallende vliegtuigen neer. Door Duitsche formaties gevechts vliegers zijn in den nacht van 1 op 2 Juni voor de ravitailleering be langrijke haveninstallaties aan de Oostkust van Engeland zonder eigen verliezen met succes aange vallen. 13 Britsche jagers neergeschoten Berlijn, 1 Juni (DNB.) Naar het opperbevel van de weermacht meedeelt, heeft de Britsche lucht macht ook op 1 Juni bij een poging om naar het bezette gebied te vlie gen, gevoelige verliezen geleden. Een vrij sterke formatie Britsche jachtvliegtuigen werd aan dc kust van het Kanaal door Duitsche Fockc-Wulf jagers aangevallen. Tij dens hevige luchtgevechten werden volgens de voorloopige bei'ichten dertien Britsche jagers neergescho ten. Waarom de strijd van het nationaal-socialisme gaat. Hauptdicnstleiter Schmidt nam daarop het woord voor een uitvoe rige uitcenzettirig, waarin hij be toogde dat de grondslag van de nieuwe orde de duidelijke onder scheiding der fronten is. Wij ge- looven niet aan een internationale, maar aan de kracht van de volk- sche idee, die wij gemeenschappe lijk belijden. Wij strijden gemeen schappelijk voor den dag, die aan alle Germanen werk, vrijheid en brood zal brengen. Derhalve strij den wij voor een socialistische en nationalistische gemeenschap. Wij zullen met de wapenen strijden tot onzen vijanden de wapens uit de hand geslagen zijn en dan nog tot de volledige overwinning van onze wereldbeschouwing. Derhalve staat voor ons ook niet het vra gen naar den vrede op den voor-, grond, maar het vragen naar de overwinning. Onze weg zal moei lijk zijn, maar wij gaan hem met astberadenheid, moed en dapper heid. Wij willen door ons leven een voorbeeld geven van onze idee. Mussert over zijn beweging. Aan hot slot der bijeenkomst sprak de leider der N.S.B. Mussert over de ontwikkeling van zijn beweging, die grooten opgang maakt. Uit Washington en Londen was het be vel gekomen deze beweging in Ne derland in ieder geval te verplette ren. Daarom is destijds het parool geweest: standhouden. Na de Mei dagen van 1940 zijn er velen geko men, die meenden zich een baan tje te kunnen verschaffen. Velen zijn intusschen weer gegaan. Het nieuwe stadium in den strijd van de N.S.B. is de weg van de bewe ging tot volksgemeenschap en lei ding van het volk. Deze weg wordt reeds afgelegd ki de organisaties van het Nederlandsche Arbeids front, den Nederlandschen Arbeids dienst cn den Nederlandschen Vólksdicnst. Met een Sieg Heil op den leider van alle Germanen, Adólf Hitier, sloot Kreisinspektor Vogler de bij eenkomst. Voetbal GELUKKIGE ZEGE VAN ALKM. BOYS Meer spannend dan fraai was de wedstrijd, welke we gistermiddag op het Boys-terrein zagen. Fraaie staaltjes voetbal hebben we slechts sporadisch gezien, al mocht het vlotte, maar iets te ver doorgevoer de samenspel van OVVO als zoo danig wordetï aangemerkt. Span ning was ergenoeg, omdat tot de laatste seconde de zekerheid van een Alkmaarsche overwinning uit bleef. En daarom bleef ieder tot het laatste fluitsignaal op het veld of op de tribune. Al spoedig kwam de eerste sen satie, toen Kramer alleen den vij andelijken midvóor voor zich zag. Hij liep ver uit, miste den bal, die echter juist naast het leege doel ging! Direct daarop stompte hij vallende een schot over de zijlijn, doch even later kreeg hij geen kans bij een snellen aanval van OVVO, welke aanval besloten werd met een hard schot, dat via zijn vingertoppen doel trof (01). Toen was het geheel mis in de Boys-gelederen en elk oogenblik kon een tweede doelpunt verwacht worden. Het kwam ook, maar juist aan den anderen kant, toen bij een der sporadische uitvallen van de thuisclub Goudsblom naar Schenke plaatste cn deze hoog voor het doel zette; Appel kopte in zeer moeilijke positie don bal in het net (1l). Er was toen een half uur gespeeld. Direct daarop weer een boffer voor de Boys: een heel kalm rol- lertje liet Kramer glippen, doch de doelman draaide, zich direct om en nog juist op de lijn achterhaal de hij den bal. Na de rust was het initiatief lan gen tijd aan de zijde van de Boys, die eenige kansen kregen, maar speciaal Ben dc Grand was hier zwak in het afwerken. Totdat na 2b minuten onverwacht het tweede doelpunt kwam: de Grand zou voorzetten, deed het echter te scherp cn de OVVO-doelman, die het leer wilde onderscheppen er was heelemaal geen gevaar óp dat moment miste en via zijn han den ging de bal in het doel (2—1) Nadien bleven de Boys nog ster ker, totdat OVVO zijn spel terug vond. Er volgde een spannend laat ste kwartiertje en snel ging het spel op en neer. Beide partijen kre gen nog eenige kansen, Kramer weerde zich geducht in de laatste tien minuten en tenslotte kwam onder hoogspanning het einde. ADSPIRANTENDAG VAN DE ONDER-AFD. N.-HOLLAND. De traditioneele adspirantendag behoort weer tot het verleden en hoewel aanvankelijk gedacht werd, dat Pluvius het jeugdfestijn zou verstoren; in den middag klaarde het weer geheel op en zoo kon aan het slot toch nog van 't traditionee le zonnetje gesproken worden Ook nu weer was het liet een dag van jeugdige voethal vreugd en voetbal leed en in dit laatste geval vooral, wanneer koning voetbal vooral bij de strafsehopnemerij het lot anders beschikte, dan het aanvan kelijk was verwacht, In verband met de opening van de Nederlandsche Kultuurkamer wer den Zaterdag eenige gildeleiders dezer Kamer aan den Rijkscommis saris voorgesteld. Prof. dr. T. Goedewaagen stelt prof. J. de Vries, vice-president van de Nederlandsche Kultuurkamer en leider van het letterengilde voor. Stapf-Mol-Pax Holland m VRONER.K.A.V. Het eerste en tweede elftal van Vronc speelden wedstrijden tegen R.K.A.V. I cn II uit Amsterdam. De tweede dlftallen kwamen eerst in het veld. Na een moeilijk be gin weet Vrone zich los te werken. De gasten geven echter technisch beter spel te zien en als de kee per van Vrone door een der backs gehinderd wordt, kan hij voor de eerste maal visschen (0—1). Steeds is het spel op het middenveld, tot Vrone een doorbraak weet te for- ceeren, en onhoudbaar wordt ge scoord (1—1). Na de rust het zelfde spel, met de gasten iets in de meerderheid, die nogmaals weten te scoren, 12. Fel wordt gesti'eden, doch de stand wordt niet meer veranderd. Als de eerste elftallen aftrap pen, ontwikkelt zich direct een vlug tempo, het spel is nog slechts 3 minuten oud als Vrone's midvoor den keeper weet te verrassen met een kalm schot, 10. De gasten laten zich echter niet onbetuigd, en weten met een vliegend schot den stand te brengen op 1—1. Nadat een strafschop is gemist, wordt een vlug opgezette aanval van links door Vrone benut, Rust 1—1. Na de hervatting sipelen de gas ten een schitterende partii, de ver dediging kan hier niet tegen op en de belooning komt dan ook spoe dig, 2-2. Nog tweemaal weten de gasten te scoren en eenmaal plaatst de hack een puntje in eigen doel, zoodat de eindstand was 34. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van 1 Juni zijn de hoofdprijzen der Staatsloterij als volgt gevallen: f1000.—1919 5749 14593 f 400.—: 1556 3950 6494 7240 21775 f 200.—: 6554 1120S 21025 f 100.— 1745 2272 3279 3352 3878 4796 9595 9650 12015 13467 14894 18491 19100 21228 LANGEDJJK. AFSCHEID VAN DEN HEER KORNDÖRFFER. Zuidscharwoude. Zondagmid dag heeft de voorganger van de Ned. Ilerv. gchieente, de heer Korn- dörffer, zijn afscheid gepreekt. De kerk was geheel gevuld met be langstellenden, niet alleen uit dit dorp, mar ook uit verschillende andere. Zijn tekstwoord had de heer K. gekozen uit den tweeden Brief van den Apostel Paulus aan Timo- theus, hoofdstuk I vers 8: Schaam U dan niet de getuigenis onzes Hee- ren, noch mijns, die zijn gevange ne ben". Na de preek heeft hij de gemeen te toegesproken in verband met zijn afscheid, de gemeenteleden dank gezegd voor alles, wat zij voor hem gedurende de 3 jaren, die hij hier heeft mogen arbeiden, zijn geweest. Het kerkelijk leven is opgebloeid, terwijl hij meedeelde, dat de ge meente spoedig tot het beroepen van een predikant zal kunnen over gaan. Hij spx-ak de hoop en de wensch uit, dat ieder het zijne er toe zal bijdragen, om wat opge bouwd is, te bewaren. Den Kerk voogden en den Kexkeraad zegde hij dank voor de steeds ondervon- dexi medewerking, de kosteres, or- ganiste en ox-geltrapper voor de be wezen diensten, de Vrouwenclubs, de Jeugdclubs e.a., die het kerke lijk werk hielpen verlichten en op bouwen, den consulent, ds. Prins van Wijngaarden voor den gx*ooten steun, in velerlei steeds van hem ondexwonden, den Ring en het Clas- sikaal Bestuur, ds. Klein Wassink, die zich allen hebben beijverd om zijn werk te verlichten en daarin te schragen. Ook het burgerlijk be stuur ontving een woord van dank voor zijn bereidwilligheid cn mede werking, steeds in ruime mate be toond. Ds. Prins van Wijngaarden heeft den scheidenden voorganger toege sproken, hem dank zeggende voor den ijver en de liefde, waarmee de lieer Korndörffer zijn vaak moei lijken arbeid verrichtte. De presi- dent-kexkvoogd, de heer Van Ex- tcr, evenals de burgemeester, de heer Schelhaas, hebben hem dank gezegd voor het vele werk, dat de heer K. heeft verricht en het beste toegewenscht aan hem en zijn ge zin in zijn nieuwe standplaats Har derwijk. Nadat staande een danklied was gezongen, verlieten allen, onder den indruk van de plechtigheid het kerkgebouw. TER HERINNERING. Zuidscharwonde. De Kerke- raad van de Ned. Hei-v. gemeente heeft den heer Korndörffer bij zijn verti-ek naar Hardei-wijk een schil derij van het kerkgebouw geschon ken als aandenken aan den tijd, dat hij hier als voorganger optrad. De Kerkvoogdij vereerde hem met een mooie foto van de pastorie. Bo vendien is hem een enveloppe met inhoud ovei'handigd, hem geschon ken door de gemeenteleden. Uit al les moge blijken hoe groot de hoogachting was, welke men hem in de kei-kelijke gemeente toedroeg. HA RENKA RSPEL. EEN 18-LING. Dat Jan Beemsterboer Jr. te Sloot gaardpolder een ervax-en konijnen fokker is, bleek dezer dagen heel duidelijk, want één zijner konijnen had het leven geschonken aan 18 jongen. Moeder en kx'oost maken het uitstekend. De Langedijker Groentenveilingen We schrijven nu Juni en nog al tijd is het buitengewoon stil aam onze veilingen. In Bx-oek werd op 3 dagen geveild, in Noordschar- woudc kwam er heelemaal niets. Het zal nu intusschen wel niet lang meer duren, of het zal weer wat drukker beginnen te worden, ofschoon het weer niet de dxaxkte zal zijn van vToeger, toen de vei- lingklok draaide voor het doel, waarvoor ze in opzet bestemd was. De belangstelling naar het ver loop der prijzen is als vanzelfspre kend gedoofd door de regeling van den afzet, waarbij de prijzen van te voren zijn vastgesteld. Ook de ze week kwam er weer een nieu we regeling, die echter voor de Langen dijker tuinders maar wei nig beteekende, omdat het aantal en de hoeveelheid producten maar klein waren en de verandering in de prijzen dier producten gering. Aan de Broek er veiling werd ongeveer 4G000 Kg. rabarber aan geboden, welke f 6 opbx'acht, daar hier uitsluitend aanvoer plaats vond van groenstelige. Omtrent dit product was voorgeschreven, dnt, voor zoover van den aanvoer het binnenlandsche gedeelte niet voor de versche consumptie werd opgenomen, aan de industrie mag woi'dcn toegewezen. Echter mag alleen aan fabrikanten worden verkocht voor verwerking, als zij in het bezit zijn van een veigun- n ing om rabarber te verwerken. Zoo lang voor de binnenlandsche versche consumptie werd gekocht, mocht niet aan de industrie wor den toegewezexx. Hier was de aan voer betrekkelijk klein, aanmerke lijk kleiner dan verleden jaar, toen in de overeenkomstige week f 8 werd betaald. Deze week werd de eerste bloem kool aangevoerd. De primeur er van had de heer Kool van het De- monstratiebcdrijf in De Waard. Ze werd met '28 cent per stuk betaald volgens den vastgestelden binnen- landschen maximumprijs. In de overeenkomstige week van het vorige jaar werd f 18 besteed, maar toen verscheen de eerste bloemkool ook aanmerkelijk vroe ger. Voorts kregen we voor het eerst tomaten op 26 Mei. De primeur hiervan had de tuinbouwer Hui- hers, eveneens uit Hugowaard. Het vorige jaar verschenen de eerste op 23 Mei. Er werd 65 cent per Kg. voor betaald. In het verdor verloop der week kwamen er nog meer, waarvoor de prijs op f 60 was gesteld. Dan kwam er nog een kleine hoeveelheid witlof, waarvoor f 20 en f 15 werd betaald, al naar ge lang van de sorteering, n.I. ten hoogste 15 stuks per kilo of meer. Oflkieele mededeelingen OVERNAME NUCHTERE KALVEREN. De Bedx-ijfsox-ganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat het overnemen van nuchtere kalveren op de door haar aangewezen bijzon dere levex-ingsplaatsen van 1 Juni 1942 af slechts des Maandags, des Woensdags en des'des Vrijdag zal kunnen geschieden. INLEVERING BESCHUITBONNEN DOOR DETAILLISTEN. De Secretaris-Genei'aal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat detail listen de besöhuitbonnen voortaan in kunnen leveren in veelvouden van 10 stuks, met een minimum van 10 stuks, Dit laatste derhalve in af wijking van de tot nu toe geldende regeling, volgens welke de inleve ring diende plaats te hebben met een minimum van 30 stuks. GELDIGHEIDSDUUR ZEEPTOE- WIJZINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat de geldigheidsduur der zeeptoe- wijzingen, met een vexwaldatum ge legen in het tijdvak van 15 Maart tot en met 15 Juli a.s., is verlengd tot en met 15 Juli a.s. VASTE MOTORBANDSTOF VOOR LANDBOUW WERKZAAM HEDEN. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat met het oog op de moei lijke positie van de vloeibare mo torbrandstof, dit jaar géén gelegen heid kan worden gegeven tot het doen van aanvragen voor vloeiba re motorbrandstof voor landbouw- werkzaamheden op den akker, wel ke aanvragen anders, zooals op de formulieren stond gedrukt, op 10 Juni bij den Plaatselijken Bureau houder zouden moeten worden in gediend. Daarentegen wordt wel gelegen heid gegeven tot het aanvragen van vaste motorbrandstof (anthra- ciet of turf) op formulieren, die bij de Plaatselijke Bureauhouders ver krijgbaar zijn en eveneens op 10 Ju ni moeten worden ingediend. a. Voor degenen, die over een generator-tractor of locomobiel be schikken. b. Voor degenen, die deze werk zaamheden kunnen laten verrichten door een loonwerker, die over een generator-tractor beschikt (als loon werkers komen vooral in aanmer king loondorschers, die hun trac tor hebben laten onxbouwen of ook wel landbopwei-s, die over een gene rator-tractor beschikken en dit loonwerk voor een buurman willen verrichten). Categorie b ontvangt, indien het bedrijf wegens te gering paarden- bestand in aanmerking komt voor gebruik van een generator-tractor, eerst een toezegging onzerzijds, dat het bedrijf voor een vergunning in aanmerking komt. Voorzien van de ze toezegging moet men dan trach ten een overeenkomst met een be zitter van een generator-tractor aan te gaan, dat deze de werkzaamhe den op het betreffende bedrijf zal komen verrichten. Deze overeen komst moet worden opgezonden aan den Provincialen Voedselcom- misax-is. Na goedkeuring van den Provincialen Voedselcommissaris volgt een vergunning voor het ge- brxiik van vaste motorbrandstof. Categorie a ontvangt, na goedkeu ring en advies van den Provincia len Voedselcommissaris. direct, in maandelijksche gedeelten de toewij zing voor de toekomende vaste motorbrandstof. AANMELDING WERKLOOZE ONDERWIJZERS. 'Aangezien het wenschelijk is gebleken om de beschikking te heb ben over nauwkeux-ige statistische gegevens van het aantal werklooze ondexwijzers, verzoekt de Secretax-is-Generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming, mede met het oog op de na invoei'ing van het achtste leerjaar aan de lagere scho len te vervullen betrekkingen, hen die in het bezit zijn van de hoofd- of lagere akte van onderwijzer, zich binnen acht dagen na het ver schijnen van deze oproeping per briefkaart, waarvan het schema hier« onder is afgedinxkt, te melden aan zijn Departement, Afdeeling L.O., Oostduinlaan 2 te 's-Gravenhage, behoudens indien deze akte-bezit ters: a. zich reeds voor dit doel hebben opgegeven naar aanleiding van de in de maand Maart jl. ingestelde enquête; voor vast onderwijzer aan een lagere school zijn verbonden; kunnen verwachten, dat de tijdelijke betrekking als onderwijzer, welke zij eventueel vervullen, binnen afzienbaren tijd in een vaste zal worden omgezet; in het genot zijn van pensioen of wachtgeld; geen prijs stellen op plaatsing bij het lager onderwijs. J. VAN DAM. b. d. Schema van de in te zenden briefkaart: Naam en voornamen: - Geboortedatum: - Woonplaats (gemeente en nader adres): Jaar, waarin de lagere akte is behaald: Jaar, waarin e- entueel de hoofdakte is behaald: Zoekt gij plaatsing bij het Openbaar-, R.K.-, Protest., Ghrist.- neutr. bijz. onderwijs?!): of het Diensttijd in jai-en 2), vervuld als onderwijzer: Betrekking, welke eventueel thans wordt bekleed: (Handteekening). 1) Invullen wat verlangd wordt 2) De diensttijd behoort voor deze opgave te worden afgerond naar beneden tot een vol jaar. KOEDIJK. EXAMEN VOOR SCHEEPS- WERKTUIGKUNDIGE. Voor voorlopig diploma der Rijks- comxxiissie voor de examens voor scheepswerktuigkundige, slaagde de heer J. de Maijer, alhier. HOOGWOUD. BENOEMD. Tot voorlooper der Begrafenisver- eeniging is, in de vacatui'e van den heer P. Bossen, benoemd de heer G. Kloek, koster der N.H. kerk te Opmeei'. De benoeming heeft voor- loopig voor een jaar plaats. BENOEMD. De heer L. M. van der Steenho- ven, le ambtenaar ter secretarie, is tevens benoemd tot ambtenaar belast met de controle op het waar- demateriaal van den distributie kring Spanbroek. ZONDAGMIDDAGCONCERT. Aartswoud. Zondagmiddag werd door het mandolineorkest „Excel sior", met medewerking van de accordeon vèi'eeniging O.N.A. uit Medemblik en het jeugd-ensemble, een goed geslaagd concei*t gegeven. Voorzitter Hamning kon aan een flink opgekomen publiek het wel kom toeroepen. De diverse num mers wei'den correct uitgevoerd waarvoor directeur Wassenaar ook wel borg staat. Het was een rechï gezellige bonte muziekmid- dag. H EED HUGOWAARD Zaterdag bi-achten de kinderen der N.H. Zondagsschool onder lei ding van hunne onderwijzeres mej. Swart een bezoek aan speeltuin en kliniduin te Bergen. Met assistentie van de dames Porte-Wit en Jansen-Swart wei'd 's morgens om half 9 onder een stroomenden regen van het station vertrokken. Doch ziet: men „en dispcreerde" niet cn het verloop van den dag bracht de belooning. Het weer klaarde op en tegen een uur of drie keerde het ruim dertig tal kinderen welgemoed in de ge meente terug, voldaan èn verheugd. TEXEL. De derde lammerenmarkt, gister te Texel gehouden, bracht voor de veehouders een groote teleurstel stelling; zooals wij in een kort be- richt gister reeds meldden, i& de handel zeer stug verloopen; eerst tegen 10 uur werden de eerste lammeren gemerkt, de prijs, die toch vorige week reeds 4 gld. per stuk was 'teruggeloopen, bleek nu nog verder teruggegaan, nl. f5 tot f6 per stuk. De aanvoer was voor de derde markt vrij groot, omdat op de eerste markten te weinig was verhandeld. De haixdel bleef tot het sluiten der markt stug; er werd een middenprijs betaald van f 17 per st., hoogste prijs f24. Deze ster ke teruggang van de prijzen betee- kent voor de veehouders in onze gemeente een belangrijke schade post. Verschillende partijen zijn on verkocht gebleven. In totaal wer den aangevoerd: 2 koeien 1425—450, 05 kalveren f15—25, 3 geiten f50—05, 15 biggen 14050, 25 schapen 150—05, 4248 lammeren f 15—23. BR. OP LANGENDÏJK, 2 Juni. Aanvoer: 19.225 Kg. rabarber f 6, 508 st. bloemkool f 19.60—24, 370 Kg. tomaten I—IV f 54.—, 480 sluks koolrabi f 3.20. Omzet Mei 1942: f 11.782.99, Mei 1941: f22.363.72 W ARMENHUIZEN, 1 Juni. Aanvoer: 1250 Kg. rabarber f 6. PURMEREND, 2 Juni. Aanvoer: 135 vette koeien voor del evering, 580 geldekoeien en melkkoeien: gelde koeien f 380 470, melkkoieen f 465620, 7 stieren voor de levering, 650 nuchtere kal veren; voor de slacht voor de leve ring, voor de fok f 3&—52, 6 vette vai-kens v. d. slacht voor de leve ring, 5 magere varkens f 27—52, 156 biggen f 1435, 635 schapen f 4568, 245 bokken en geiten f 25 —85, 800 lammeren (Texelsche) f 16-24, 80 pinken f 150-250.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3