Lichtvaardige politici LIMOnSGCCO lichtvaardige strategen VAn HouTeiïs SCHAPENSCHURFT HET N.A.F. IS PARAAT YENNB0TSCHAPS8ELASIIN6 Vervolg. Aan een lichtvaardigen oor- log gaan de vijandelijke volken ten gronde. Lichtvaardig hebben zij hun reke ning opgemaakt lichtvaardig den oorlog ontketend en lichtvaardig voeren zij den oorlog. Aan deze lichtvaardigheid van hun leiders zullen hun volken tfin grónde gaan. In Riom heeft Daladier deze licht vaardigheid der politieke leiding van Frankrijk nogmaals niet alleen uiteengezet, maar ook als een krankzinnige verdedigd. Op 20 Febr. schreeuwde deze hysterische dilet tant; „Dé wapens, die ik gesmeed had, zijn niet gebruikt, de munitie, die ik heb laten vervaardigen, is niet verschoten, omdat de generaals laf waren en gefaald hebben." Hij rekende het gerechtshof voor, hoe veel milliarden francs hij op bevel van zijn Londensche vrienden in de oorlogsindustrie heeft gepompt. Hij bewees, hoe de Joden in de Fran- sche huishouding geen moeite ge spaard hebben om de spaargelden der burgers, de winsten der in dustrie, de verdiensten der arbei ders in dienst te stellen van één enkel doel, de vernietiging van Duitschland. De dol geworden roulette speler Daladier. Als een dol geworden speler aan de roulettetafel verdedigde Dala dier hardnekkig na het totale ver lies van zijn inzet Frankrijk zijn „systeem", dat slechts op licht zinnigheid en lichtvaardigheid was opgebouwd. En evenals deze voor de geschie denis reeds veroordeelde Fransche regeeringschef, tracht zijn partner in Londen eveneens zijn heden reeds veroordeeld systeem te verdedigen. Hij noemt verlies na verlies „bemoe digende feiten", werpt inzet na in zet in zijn krankzinnig oorlogsspel en klemt zich vast aan zijn systeem. Evenals aan de roulettetafel heeft dit systeem echter dagelijks ge faald. Na Duinkerken, Noorwegen*» Griekenland} Noord-Afrika, Hongkong, kwam het verlies van Singapore, dat de Engclsche belangen in het Verre Oosten moest beschermen als een is gearomatiseerd citroen- zuurpoeder. Elk carton- netje bevat een hoeveel heid, welke in geur en smaak overeenkomt met het sap van 20 citroenen en kost 50 ets. Neemt U 'n cartonnetje Limonsecco in gebruik. U zult er genot en plezier van hebben. schildwacht Het viel door het volledig falen van de militaire leiding. Hetzelfde deed zich voorop Java. Van Kleffensmoest ondanks dc verzekeringen, dat een overwinning zou worden behaald, de wereld mededeelen, dat Java was gevallen. Hij deed dit met de woorden: „Wij móe ten het onaangename feit ac cepteeren, dat wij het allen te licht hebben opgenomen." Ran- goon en Birma volgden. Van verlies tot verlies naar het bankroet En zoo gaat het van verlies tot verlies tot aan liet bahkroct. Het canaille in Londen echter ruit het volk en de volkeren der aarde van dag tot dag op tot nieuw ongeluk en nieuwe misdaden. Maar niet alleen Daladier en Churchill, ook Roosevelt is bezield door dezelfde lichtvaardigheid en hetzelfde dilettantisme in de politie ke en militaire leiding van dezen oorlog. Roosevelt is de vader van den oorlog. Om hem heen is de Joodsche leiding geschaard die aanspraak maakt op dc wereldheer schappij. Hij heeft de volkeren in het ongeluk gedreven. Zijn vriend" Upton Sinclair schreef in Septem ber 194-1: „Profetisch is de ruimte van den Stillen Oceaan uitverkoren tot zetel van het grootste, wellicht laatste imperium in de geschiede nis." D« autoriteit van Amerika. De autoriteit van Amerika moet een door allen erkende factor in deze ruimte worden. Wij hebben' dus een Amerikaanseh wereldrijk opgericht op den Stillen Oceaan, zoo schreef hij verder. Wij staan op den drempel van het tijdperk der Pax Americana op de Stille Zuidzee. Over het gebied van den Stillen Oceaan hebben wij een protectoraat op gericht over Australië, Nieuw-' Zeeland, de Maleische eilanden, Nederlandsch-Indië, Tahiti en ook China. Over Zuid-Amerika en IJsland hebben wij reeds onze beschermende heerschap pij uitgestrekt Eed beschermen.- 4e heerschappij vormt de eerste stap naar het wereldrijk. Wij, niet Duitschland, Japan, Rus land of Engeland zullen uit de zen- oorlog te voorschijn komen als de scheppers van een nieuw wereldrijk. Aldus Upton Sinclair. Kan er iets zijn, dat meer op grootheidswaan zin lijkt? De amoklooper Roosevelt Als een amoklooper schreeuwde Roosevelt om moord. Het driemo- gendheden pact was voor hem „een( stuk papier". Wanneer Japan het zou wagen een ongunstig antwoord te geven op den eisch der Ver. Sta ten, dan zou dat tengevolge heb ben, dat al lang gereed liggende plannen in de daad zouden worden omgezet, zoo schreef de Times op 5 December 1941 en de voorzitter van de militaire commissie van het Amerikaansche Huis van Afge vaardigden verklaarde op denzelf den dag: Roosevelt moet het Japan- sche volk te verstaan geven dat, wanneer het niet het plan tot op- riohting van een Japansch impe rium opgeeft, de Ver. Staten Japan v. d. aardbodem zullen verdelgen. Voor de New York Herald Tribune ging dat alles nog te langzaam. Het blad hitste in zijn millioencn edities hysterisch het Amerikaan- sche volk op: „Niot wachten, het oogenblik is bijzonder gunstig om den Japanners de rest te geven." De afgevaardigde Dies schreeuwde in èen ihassavergadering op 9 No vember 1941: „Op zijn laatst over twee of drie weken zijn wii met Ja pan in oorlog en dan zuflen wij schóón schip maken." De New York Times" vulde dit aan op 2 Decem ber met de woorden: „De Ver. Sta-. Texel bestrijdt de DRASTISCHE MAATREGELEN. Naar we in de Texelsche Courant lezen, heeft men op dit eiland thans de strijd tegen de %ehapenschurft, die eind Augustus 1941 naar Texel werd overgebracht, op drastische wijze aangebonden. Aanvankelijk greep de beèmetting zoodanig om zich heen, dat. niet minder dan 1200 schapen voor een behandeling in aanmerking kwa men, toen daarmee een begin kon worden gemaakt. Deze behandeling bestond uit het tweemaal wasschen in een bepaalde vloeistof bij een constante temperatuur. In totaal werden ten slotte bijna 3000 dieren gcwasschen en hoewei verreweg de meeste geheel herstel den, zijn er thans nog vijf bedrijven, die als verdacht moeten worden beschouwd. In overleg met den Inspecteur van den Veeartsenijltundigen Dienst werd 't markten van lammeren uit deze bedrijven verboden, terwijl daarnaast een regeling in het leven werd geroepen, ten doel hebbende het besmètte vee te slachten, zon der dat de eigenaren het verlies hebben te dragen. Te dien einde werd van de ruim 200.000 aangeleverde schapen per 'dier een bedrag van f0.10 geheven door de Bedrijfsver. voor Vee en Vleesch. Deze kreeg hiermee de be schikking over een fonds van f20.000, waarvan een bedrag van ten hoogste flO-.OOO beschikbaar is gesteld voor een doeltreffende uit roeiing van de op Texel voorkomen-: de schapenschurft. De ongeveer 200 lammeren uit de besmette stallen zullen worden gé- slacht en met behulp van het fonds op zoodanige wijze worden verre kend, dat de transactie aan .de ei genaars geen cent zal kosten. Inmiddels zullen ook (ie schapen der besmette bedrijven worden ge schoren, gekeurd en, waar zulks noodzakelijk wordt geacht, onmid dellijk worden geslacht Ook hier wordt de schade door het fonds op gevangen. Uit den aard der zaak zullen, overal waar dit dienstig wordt geoordeeld, de schapen moe ten worden gewasschen. De hier door veroorzaakte kosten worden opgevangen door een door de Texel sche Schapenhouderij in Dec. 1941 bijeen gebracht fonds, waarin circa f2000 is gestort. Dat ook van hoogerhand de noo- dige medewerking Wórdt verleend, moge blijken uit het feit, dat, waar een eigenaar van besmette dieren niet bereid mocht zijn tot slachten over te gaan, de schapen door de Bedrijfsver. zullen worden ont eigend en geslacht. Gezien deze waarlijk doortastende, maatregelen ziet het er naar uit, dat de schapenschurft op Texel wel spoedig tot het verleden zal be- hooren. De arbeider beeft zijn belang in eigen banden •S-GRAVENHAGE, 2 Juni. De Centrale Persdienst van het N.A.F. meldt: „Wat brengt -het Nederlandsohe Arbeidsfront ons?" Deze vraag zullen taliooze arbeiders stellen, die van alle kanten de roep vernemen: treedt toe tot het Nederlandsche Arbeidsfront. Want die arbeiders willen niet alleen weten, wat d_e geestelij ke grondslag is, waarop het huis van het Arbeidsfront wordt gebouwd, maar zij willen ook weten waar zij zakelijk aan toe zijn. „Wat zijn mijn rechten en wat zijn mijn plichten?" Op die, vraag Willen zij een duidelijk en klaar antwoord. Nu Is sinds de oprichting op 1 Mei meer en meer duidelijk gewor den, waar dé arbeiders aan toe zijn, wanneer zij tot het Nederlandsche Arbeidsfront toetreden. In vele be richten is de aandacht gevraagd voor het werk van het N.A.F. en zijn de rechten en plichten der\le- den toegelicht. Wij willen nu trachten een en an der kort samen te vatten. De rechten der leden. De rechten der leden kunnen wij in enkele groepen onderbren gen en wel: 1. De rechtsbijstand,; 2. De sociale voorzieningen; 3. De beroepsoplei ding en vakscholing; 4. Het kultu- reele werk van „\£reugde en Ar beid." Ten aanzien van den rechtsbij stand heeft de leider van het Ne derlandsche Arbeidsfront in een dienstvoorschrift nadere bepalingen gegeven. Daaruit blijkt, dat alle le den van het N.A.F. recht hebben op hulp en voorlichting in alle rechtskwesties, die betrekking heb ben op de arbeidsovereenkomst en de sociale verzekeringen. Belang rijk is, dat ook de naaste familiele den en verwanten van een inmid dels overleden lid door de bureaux voor rechtsbescherming worden bij gestaan en voorgelicht. ten zullen Japaft binnen enkele maanden door hun superieure vloot en luchtstrijdkrachten verplette ren." „Lichtvaardig begonnen, licht vaardig geleid, en vreeseleijk verlo ren", zoo zal het historische oordeel luiden over den oorlog van Roose velt. In het genoemde dienstvoor schrift is verder bepaald ,dat rechtsbescherming sleohts wordt verleend, indien de beoogde rechts actie kans op goed gevolg biedt en met de grondslagen van de ar- beidseer in overeenstemming is. Ontbreken deze voorwaarden, of blijken zij tijdens de behandeling niet aanwezig te zijn,dan wordt de rechtsbescherming gewjeigerd of ingetrokken. Alle bijzonderheden zijn om schreven in het „reglement van den dienst voor rechtsbescherming van het Nederlandsche Arbeids front". De leden, die rechtsbc schei-Kling wenschen, krijgen dit reglement. Sociale voorzieningen. De sociale voorzieningen zijn in een aantal zeer belangrijke instel lingen verankex-d. Ten aanzien hiervan geldt dit is zeer belangrijk dat de tot nu toe verkregen aanspraken der leden volledig gewaarborgd worden. Wat men dus door het lidmaatschap van een vakorgani satie verworven heeft, gaat in geen geval verloren. In dit verband moet nog ge wezen worden op het generaal pardon. Zij die op 15 Juli 1940 lid waren van een erkende vakorganisatie en dfaama be dankt hebben, zullen alle rech ten hebben, die bij de regle- 'menten van het N.A.F. zijn om schreven, wanneer zij vóór 1 Juli 1942 tot het N.A.F. toe treden. De jaren die zij lid wa ren van hun vakorganisatie, tellen dan mee bij de bereke ning van hun rechten. Dit be houd van rechten geldt echter niet voor de wex'kloozenkas- uitkeering, wel voor alle a n dere fondsen en instellingen. Wanneer wij dan het terrein van de sociale voorzieningen van het N.A.F. overzien, dan kunnen wij het volgende vaststellen. De le den hebben het recht een beroep te doen op de werkloozenkas over eenkomstig de wettelijke bepalin gen. Verder zijn ten behoeve der le den in het N.A.F. de volgende on dersteuningsmaatregelen getroffen 1. ondersteuning in geval van nood; 2. ondersteuning bij huwelijk van vromtelijke leden; 3. overlij- dens- en begrafenisuitkeering; 4. ouderdoms- en invaliditeitsonder- steuning; 5. t.b.c.-ondersteuningên. Wij willen nu volstaan met het r.oemen van deze belangrijke on dersteuningsmaatregelen. Wat betreft de b e r o e p s o p 1 ei- ding en.vakscholi.n.g, is be- 233. Daar keek hij net zoo in de takken van de booin, vlak voor zijn slaapkamertje. Heel even duurde de herinnering maar aan hüis, want dadelijk daarop nam iets heek anders hem geheel in beslag. Hoe kwamen ze heelhuids op den grond? Het deurtje zat onwrikbaar .vast. We zullen een ruit kapot moe ten slaan. Een voor een kropen ze door de opening en lieten zich van tak.tot tak haar omlaag glijden. paald, d'at de leden van het N.A.F. het recht hebben aan de instellin gen voor beroepsopleiding deel te nemen en kosteloos vaktijdschrif ten te ontvangen, die vanwege het N.A.F. worden uitgegeven. Hét werk van „Vreugde en Arbeid" heeft reedis zoo'n be kendheid verworven, dat wij kun nen volstaan met het te noemen. De arbeider, dre dus vraagt: „Wat brengt het Nederlandsche Arbeidsfront mij?" krijgt een ant woord, dat er zijn mag. Op ieder terrein van het arbeidsleven is het N.A.F. paraat. De arbeider, die zijn belang begrijpt, zal dan ook met spoed zijn plaats in het N.A. F. innemen. Tegenover alles wat het~ N.A.F. voor den arbeider doet, mag het vragen, dat de arbeider zijn plicht begrijpt om lid te worden. De ar beiders hebben het zelf in handen om het werk, dat het N.A.F. in hun belang doet, steeds sterker en doel treffender te maken. Daarom treedt toe tot het Nederlandsche Arbeids front FEUILLETON. Madame Hortense's vergissing Naar het Fransch van Maurice Périn Baron d'Armagnaud, alias Ladis- Laus von Staszinsky, alias Vipcenzo Giuatiani, in werkelijkheid. Pierre- Louis Bourdelet, met een strafregis ter dat in totaal zeven jaar eenzame opsluiting wegens verschillende wet telijke misdrijven bevatte, stak, op een laten namiddag r- het was om streeks zeven uu- met. de hem eigene, nonchalante élégance een stuk omgebogen draad in een ge compliceerd deurslot, morrelde er 'n poosje met zijn geïmproviseerd in brekerswerktuig in en trad toen zon der verdere plichtplegingen het huis binnen. Hij was niet zoo bijzonder goed op de hoogte van de situatie in deze luxueuse villa in Suresnes hy was er slechts éénmaal geweest in de gedaante van een monteur van de telefoon maar hij verliet zich op zijn beproefd instinct, dat hem tot nu toe zelden of nooit in den steek had gelaten. Maar mocht het hem aan nauwkeurige kennis van de plaatselijke gesteldheid al ontbreken wat hem heel goed bekend wils, was het feit dat de heer des huizes en zijn jeugdige echtgenoote op reis waren en het personeel met verlof gezonden was, met uitzondering van den huismeester, die in een bijbouw woonde én als gevaarsfactor niet in aanmerking kwam. En voorloopig ging alles ook voor treffelijk. Trap op, eerste deur links, in die kamer had hy indertijd de vitrine met antieke horloges gezien: een zeldzame collectie van met ju- wre±en bezettè kleinooden, precies datgene waar zijn vriend Lejeune in Antwerpen fel op was. Pierre-Louis sloot de deur achter zich en schoof zijn stijven bolhoed in den nek. Onder de regenjas, waar van hg de ceintuur thans strakker aantrok, had hij avondkleedlrig. aan, want om negen uur had hij met Su- zet'e. een revue-girl zónder emplooi in de binnenstad afgesproken. 'Hij knipte het licht aan. Ah, daar sfrnd de vitrine nog op haar oude piaats. Maar de veelbegeerde horlo ges lagen er niet in kennelijk in veiligheid gebracht gedurende de afwezigheid der bewoners in ds 'kluis van een bank hoogstwaar schijnlijk. Verdraaide strop... Hij stak de handen in de zakken en keek ontstemd de kamer rond. In een hoek waren een groot aan tal koffers opgestapeld, allemaal bijna geheel bedekt met een bonte menigte hotel-etiketten. Pierre-Louis liep er heen. George A. Jefferson stond op dé labels. En daar de ba- gage^ een vertrouwenwekkenden in druk maakte, zette de ongenoode gast den bovensten koffer op de tafel en opende hem, zonder de sloten merkbaar te beschadigen. Het scheen vandaag een echte peeh-dag te zyn. De koffer bevatte niets anders daneenige kromme dolken, enkele stukken primitief houtsnijwerk, een slangenhuid, fraai- gekleurde schelpen, een koortsther mometer, oude pantoffels, een boe merang, een paar Engelsche romans een - collectie voorwerpen die in Pierre-Louis' waardeschatting niet meer dan een hnop oude rommel be- teekende. Eensklaps hoorde hij geluiden. Be neden in de hall werd gesproken en het volgend oogenblik kwamen snel le voetstappen de trap op. n. Zonder een spoor van zenuwach tigheid, maar daarom niet minder bezorgd, draaide hij het licht uit en verschool zich achter een kamer schut, dat echter zoo laag was, dat iemand van zijn lengte er zich ter nauwernood achter verbergen kon. Hij dook in elkaar en op hetzelfde oogenblik werd de deurkruk heftig heen-en-weer bewogen en vlamde 't licht weer op. Pierre-Louis keek gespannen voor zich uit en zijn blik viel op een spiegel. Wat hij daarin weerkaatst zag, was wel gë&chikt om in hooge mate zijn belangstelling te trekken; schoone jonge vrouw, en daarachter in de deuropening stond een beeld- een reusachtige, in livrei gekleede huisknecht met een gorilla-gezicht. „Ik kan me niet vergist hebben," zei de jonge vrouw nerveus, „er is hier iemand geweest - ik heb het duideljjk gehoord!" Pierre-Louis Bourdelot's hersens werkten koortsachtig. Als hij. maar een revolver bij zich had gehad, dan was het een klein kunstje geweest zich een weg naar buitenge banen maar hij had niet op een situatie gerekend, die het gebruik van een vuurwapen vereischte trouwens, dergelyke situaties vermeed hy prin cipieel, daar ruw geweld niet tot zijn tactiek als 'gentleman-boef behoorde. Alleen in uitersten nood» zou hy daartoe overgaan en in dit geval was hy aangewezen op zyn vuisten. En dat deze te kort zouden schieten tegen over den Goliath met zijn gorilla-kop, was niet aan tv/yfel onderhevig. Die kerel bezorgde je gewoonweg koude rillingen... Als Pierre-Louis scherp en inge spannen nadacht, had hij de gewoon te met zijn hand door zijn donker blonde haren te voelen. Thans ver- EERSTE AANVULLINGS- BE SLUIT. De waarnemend secr.-gen, van het dep. van Financiën heeft een eerste aanvullingsbeschfkking op het besluit Vennootschapsbelasting HJ42 uitgegeven. Daarin wordt o.m. bepaald, dat voor de toepassing van dit besluit het bestaan van een naamlooze vennootschap steeds wordt aangeno men, zoodra en zoolang een ven nootschap een bedrijf of een beheer als naamlooze vennootschap in het handelsregister ingeschreven staat, terwijl als commanditaire vennoot schap, waarbij toetreding of vervan ging van commanditaire vennooten anders dan krachtens vererving of legaat, kan plaats vinden zonder uitdrukkelijke toestemming van al-„ le vennooten,. beheerende zoowel als commanditaire. Voor lichamen, welke het hypo- theekbankbedrijf uitoefenen het scheepshypoth eekbankbedrijf daar onder begrepen kan de seci\ gen. van het dep. bepalen, dat de belas ting tot op de helft wordt vermin derd, indien; op het geplaatste aan deelenkapitaal van de belasting plichtige genpddeld 75 per honderd of meer is gestort. De belasting wordt verlaagd tot op een derde voor de belasting plichtigen, welke coöperatieve lcre- dietvereeniging, dan wek crediet- vereenigingen op onderlingen grond slag zijn en welke de crediétverleei ning uitsluitend tot de leden be perken. Voorloopige aanslagen worden door den inspecteur opgelegd met inachtneming van de aangifte. Is de termijn voor het doen van de aangifte verstreken zonder dat de vereischte aangifte is gedaan, dan kan de inspecteur een Nvoorloo- pige aanslag opleggen naar zijn. vrij en redelijk goedvinden. De voorloopige aanslagen dienen binnen een maand na de dagteeke- ning van het aanslagbiljet te wor den ^oldaan. Italiaansch Weermachtbericht TALRIJKE BRITSCHE GEVANGE NEN BIJ GOT EL WALES. ROME, 2 Juni. Het 732c weeiv machlsbericht luidt: Het hai-dnekkige verzet van de vijandelijke formaties, die in de Marmarica in het gebied van Got el Wales zijn omsingeld, werd giste ren door oen convergeerende actie van de Italiaansche en Duitsche troepen gebrokép. Wij hebben meer dan 2000 gevangenen gemaakt en 70 pantserwagens, 50 kanonnen en een honderdtal motorvoertuigen buitgemaakt. Een krachtige vijan-» delïjke uitval, die door pantsenva- gens .werd gesteund,, werd afgesla-: gen. Voorts werd een groote gemo toriseerde colonne, die onze verbin- dingen trachtte aan te vallen, door vliegtuigen van do as hevig en her- haaldelijk aangevallen §n gedwon gen, zich, na zware verliezen te hebben geleden, terug te trekken. De luchtmacht bestookte zonder ophouden de vijandelijke verbin- dingswegén en vernielde in luchk gevechten .10 Britsche vliegtuigen. Twee vliegtuigen, die door het ge-» schut van dc landstrijdkrachten waren getroffen, sloegen op den grond te pletter, De operaties tegen de lucht- en vlootsteunpunten van Malta wer den voortgezet. De installaties van Halfar werden getroffen. Duitsche jagers schoten ccn spitfire neer. In 'het Oostelijke deel van dé Middellandschë Zee heeft een van onze vliegtuigen oen koopvaardij schip van middelgroote J,oimage ge torp'edeerd. Enkele bommen, die in den afga«t loopen nacht op Augusta werden geworpen, maakten geen .slachtof fers. In de nabijheid van Licata* werd een Engelsch vliegtuig ge-/ dwongen te landen, De bemanning werd gevangen genomen. gat hy, "onder der^ druk der omstan digheden, dat hy een hoed ophad, en hij hief zoo haastig de hand op, dat de hoed langs zijn rug omlaag dook, zijn escapade rollend voortzette tot in het midden van de kamer, en daar zachtjes-wiegelend liggen bleef. Het was een keurige, zwarte bolhoed, met zijde gevoerd en van het nieuw ste model. De dame gaf een gil en in zijn ver bijstering stiet Pierre-Louis er moest wel een zwarte kat vandaag zijn weg hebben gekruist dat hij zoo'n gruwelijke ongeluksvogel was met zijn elleboog het scherm om. Daar zat hU nu, half-gehurkt in zijn regenjas, als iemand die op een wei land boterbloemen aan het plukken is. Nogmaals slaakte de dame een kreet en aan den mond van den go rilla ontsnapte een dof gebrom, dat Pierre-Louis nog verder ineenkrim pen deed. Maar in een seconde had hij zyn nooit' falende tegenwoordig heid van geest teruggekregen. Hij stond op, waarom zou hij niet, nu er toch niets meer te verbergen viel? met een vaag, sympathiek lachje streek hij de kreukels uit zijn regenjas en trad nader, de dame met zijn eveneens nimmer falende charmeursvrijmoedigheid aanziende. Wordt vervolgd. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 4 JUNI. Hilversum I. 415,5 ro. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 De Melodisten en soliste (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Schrammelkwartet (opn.). 9.40 Omroeporkest en soliste opn.). 10.30 Pianovoordracht. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O.: Nieuws- en economische berichten. 13 00 D3 landstand aan het werk. 13.15 Orkest Ma- lando en solist. 14.00 Zang met pianobegelei ding en gramofoonmuziek. 14 25 Gramofoon muziek. 15.00 Orgelspel. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zondag 15 van den Heldelbergschen Catechismus. 16.20 Gramofoonmuziek. 16.30 Omroeporkest. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 „Varia", ge varieerd programma. 18.00 Sport en lichame- ltfke opvoeding. 18.15 „Varia", gevarieerd pro gramma. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: „De wereldmeenlng uft vreemde kran ten". 19.10 Omroepsymphonle-orkest en het Zepparoni-kwartet en altviool. 20.05 Gramo foonmuziek. 20.15 Lezing „Het Glazenieurs- ambacht". 20.30 Pianovoordracht. 21.00 Om roepsymphonle-orkest en solist. 21.45 B.N.o.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair over zicht. Vanaf 22.10 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met da Studio beschikken. 22.10—24.00 Gramofoon muziek. Hilvérsum n. 301,5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 .Gramofoon muziek en eigen opnamen. 8.45 Gramofoon muziek: 10.00 Morgenwijding. 10.16 Strijkkwar tet (gr. pl.)10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gra- mofoosmuziek. 11.20 Ensemble Francis Keth. 12.00 De Melodisten en solist. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische,berichten. 13.00 Om- roep-operetteorkest en soliste. ,13.45 Voor dracht. 14.00 otto Hendriks en zijn orkest. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianovoordracht. 16.00 Gramofoonmu ziek'. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Viool en piano. 18.20 tlramofoonmuzlek. 18.30 Aziatische havensteden. 18.45 Orkest Malando en solist en gramofoonmuziek. 19.15 Causeria „Brandende kwesties". 19.30 B.N.O.Nieuws berichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 5.N.O.:. „Wat Nederland schrijft". 20.00 Bert 'an Dinteren en zijn orkest. 20 40 Luisterspel .De zwijntjesjagers". 21.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 21.45 B.N.O.Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05 AvondwUding, 22.10—24.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. '.en stadsnieuws Den Helder A. C. van Knropen, Binnenland,, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2