Vlees o? WAAROM Distributie van vaste brandstoffen Ito irf Ned. Arbeidsfront? EXTRA VOEDING De lucht roovers van Herstel van Boerenrecht in liet Land van Vollenhove DE VERWARMING VAN RUIM TEN VOOR BIJZONDERE DOELEINDEN. De Secr.-Gen. van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt het volgende bekend inzake de distributie van vaste brandstof fen. Onder de verbruikers, die het vo rige jaar gerangschikt waren in de groepen B, C en D en de verbrui kers, die een toeslag ontvangen heb ben voor z.g. ruimte voor bijzon dere doeleinden op de formulieren MD 112 en MD 120, zal dit jaar, tex- bepaling van de toe te wijzen hoe veelheid een nieuwe enquête wor den gehouden. Hiertoe zal gebruik worden gemaakt van formulieren BR.C. 250 en BR.C. 251. De formulieren BR.C. 250 kun nen, na bekendmaking door de plaatselijke distributiediensten, worden ingevuld door degenen, die een perceel of pex-ceelsgedeelte in gebruik hebben voor andere dan particuliere doeleinden. Ook dienen op formulier BR.C. 250 brandstoffen te wox-den aange- vraagd voor ruimten voor bijzon dere doeleinden, gelegen in een per ceel of perceelsgedeelte, waarvoor reeds een gewone brandstoffen- kaart DV. is of zal worden ver- strekt, echter alleen in die geval len, dat de ruimte voor bijzondere doeleinden grooter is dan de ruim te voor gezinsverbruik. Onder de genen, die van formulier BR.C. 250 gebruik behooren te maken, zijn o.m. de volgende brandstofverbrui- kers te rangschikken: ziekenhui zen, gestichten, scholen, openbare gebouwen, kei-ken, gebouwen voor publieke vermakelijkheden enz., voor kantoren, café's, enz. zal de aanvrage in het algemeen ook op dit formulier moeten worden inge diend. Voor de kleinere kantoren, café's, enz. is dit echter niet altijd het ge val. Want is de ruimte voor bij zondere doeleinden gelijk aan of kleiner dan de ruimte voor gezins gebruik, dan moet de aanvrage ge schieden op en fox-mulier BR.C. 251, waarvan de distributiedienst Cebrek aan vitamine F belaagt het leint van tallooze vrouwen. Zonder dit nood zakelijk schoonheidsvitamine verliest de «nooiste huid haar irischheid. Toevoer •van vitamine F doet de saaiste en droogste Ühuid weer opleven. i Wacht niet, tot gebrek aan vitamine F «le Irischheid van uw huid rooft. Geef uw evenmin gewonnen aan de gedachte, «iat UW teint nu eenmaal niet vlekkeloos as. Pas Castella Schoonheidscrêmes toe,- «net een rijke hoeveelheid vitaminen F, die «erstond hun 6choonheidsfunctie gaas verrichten VITAMINEFCREMES IUI2001GOEQ d|>sbelm^n de verkrijgbaarstelling over enkele weken plaatselijk bekend zal ma ken. Ten aanzien van het formulier BR.C. 250 wordt nog medegedeeld, dat, wanneer in één perceel meer dere venbruikers gevestigd zijn, de aanvraagformulieren tezamen, aan- eengohecht, dienen te worden inge leverd. Is afzonderlijke verwarming van de door de verbruikers bezette gedeelten mogelijk, dan zal aan ie- deren verbruiker een afzonderlijke toewijzing worden verstrekt. Wordt echter het betrokken perceel door middel van één verwarmingsinstal latie verwarmd, dan ontvangt de hoofdverbruiker of de eigenaar de gezamenlijke toewijzing. Evenals vorige jaren worden ook nu de verbruikers op grond van de op formulier BR.C. 250 toegewezen hoeveelheden gesplitst in groot- en klcinvei'bruikers. De gi*ootverbrui kers ontvangen een identiteits kaart, waai'op de plaatselijke distri butiediensten hun telkenmale na bekendmaking tegen afkruising van de overeenkomstige vakjes, de toewijzing zullen verstx-ekken. De kleinverbruikers en de verbruikers, wier aanvrage behandeld is op for mulier BR.C. 251, ontvangen on middellijk hun geheel jaarkwan tum in periodebonstx-ooken even tueel aangevuld met rantsoembon- nen. Voor pensionhoudex-s en kamer verhuurders zal te zijner tijd een aparte regeling worden gepubli ceerd. in het PRODUCT! slechts bij zware ondervoeding Naar gebleken is, bestaat in rui men kring de meening. dat het ver lies van meer dan 20 van zijn .normale lichaamsgewicht" alleen reeds een voldoende motief is om in aanmerking te kunnen komen voor toekenning van extra rantsoenen levensmiddelen. Men beroept zich daarbij meestal op tabellen met be hulp waarvan dan wordt nagegaan hoeveel men onder het bij zijn leng te en leeftijd passende gewicht is gekomen. Teneinde telqürstellingen te voor komen, vestigt 'ïnen van bevoegde zijde nadrukkelijk de aandacht er op, dat gewiohtsdaling slechts één der factoren is. welke bij de beoor- deeling van aanvragen om bijvoe ding gelden. Op zichzelf geeft deze daling geenerlei aanspraak op extra rantsoenen. Aangezien vele aanvragen door de gewichtsafname, welke als norm was gesteld, nog niet voldoende ge motiveerd bleken, zijn de bepalin gen betreffende het verleenen van bijvoeding dezer dagen aanzienlijk verscherpt. Daarom moet men het den behan- delenden geneesheer niet lastig ma ken met beroep op een gewichtsta bel, indien hij meent, geen aan vraag te mogen indienen- Slechts in gevallen van ex-nstige ondervoe ding mag hij dei-gelijke aanvragen indienen, dooh deze moeten gemoti veerd worden door een uitvoerige met redenen omkleede beschrijving van het ziektegeval. 'S-GRAVENHAGE, 3 Juni. De Centrale Persdienst van het N.A.F. meldt: „Het belang van mijn gezin gaat boven alles", zegt Jansen, metaal- draaiex- met een jai-enïange staat van dienst, „en daarom ben ik lid van het Nederlandsche Arbeids front. Ik heb dan ook geen dag ge wacht met het invullen van mijn vragenlijst, maar deze onverwijld ingezonden." Jansen heeft gelijk. Wie het be lang van zijn gezin inziet en wel ke werker doet dat niet zox-gt lid te zijn van het Nederlandsche Arbeidsfront, ook omdat hij daar door in tijden van werkloosheid verzekerd zal zijn, dat het inkomen voor hem en voor zijn gezin niet ophoudt. Het Nederlandsche Ai-beidsfront toch zal de wcrkloosheidsuitkeerin- gen en ook de steunuitkceiïngcn gaan verzorgen. Dit zal niet alleen zoo zijn om redenen van practi- schen aard. Deze uitkeeringen te verzorgen, behoort principieel tot de taak van het Nederlandsche Arbeidsfront: het behartigen van de belangen van alle werkers in dienst van de volksgemeenschap. Deze taak nu houdt niet op, wan neer de arbeider voor korter of lan ger tijd is uitgeschakeld uit het ar beidsproces. Kon in het verleden een „werkfóóze" arbeider zich wel licht uitgestoten en overbodig voe len, thans is dit niet meer het ge val. Het geheele gebied van den ar beid- vorixit thans en in de toekomst ovex-al en ten allen tijde een on verbrekelijke eenheid. Daar het Nederlandsche Arbeids- fi-ont deze eenheid tot uitdrukking brengt, moet de taak van dit front ook zijn het behartigen van de belangen der werkers ook door mid del van de werkloosheidsverzeke ring. Wordt dus lid van het N.A.F. Gij versterkt hierdoor niet alleen de eenheid van alle werkers, maar bovendien schept gij, omdat gij overeenkomstig artikel 9 van het huishoudelijk reglement van het Nederlandsche Arbeidsfront een be roep kunt doen op de werkloozen- kas overeenkomstig de wettelijke bepalingen, hiermee voor u en uw gezin het recht op uitkeeringen in tijden van werkloosheid. PRIJSCONTROLE AMSTERDAM, 30 Mei. Ook gedurende de periode 15 April tot 15 Mei hebben de recher cheurs en de ambtenaren van de Inspectie voor de Prijsbeheersching te Amsterdam niet stil gezeten. Er kwamen gedurende dit tijdvak 251 klachten van de zijde van het pu bliek binnen, welke nader zijn on derzocht. In totaal werden door de verschillende opsporingsinstanties 1869 processenverbaal opgemaakt, d.w.z. 60 per dag. In totaal werd een bedrag van f 124.190.50 aan boeten opgelegd. Elf tuchtbeschikkingen hielden slui ting van het bedrijf en stillegging der bedrijfsmiddelen in; in 12 geval len werd uitoefening van het be- roep voor ecnigen tijd verboden en in 116 gevallen werd als bijkomen de straf verbeurdverklaring der in- „Het spel met de gas-psychose'' EEN VRAAGSTUK, DAT GEEN VRAAGSTUK IS. BERLIJN, 1 Juni (A.N.P.). De ,Militacrische Cox-respondenz aus Deutschland" bevat onder het op- opschrift: „Het spel met de gas- psychose" een artikel, waaxin zij zich scherp keert tegen de van Britsche zijde sterk aangewakkerde gifgasdiscussie.. De M.C.D. schrijft o.a.: In de wereldpers vindt men steeds weer commentaren op de gifgaskwestie. Weliswaard heeft men eenstemmig in alle kampen geconstateerd, dat de hevige ex plosieve werking der granaten» die van Duitsche zijde bij Kertsj ver schoten zijn, niet het geringste met het gebruik van gifgas te maken hebben, maar desondanks houdt men steeds weer beschouwingen, hoe het Kremlin op de uitwerking van de nieuwe wapens zal rcagee- ren en welke invloed het gebruik van deze wapens op Groot-Brittan- nië kan hebben. Men diende eindelijk ermee op te houden, zoo schi'ijft de M.C.D., twee zoo geheel van elkaar onafhankelij ke kwesties met elkaar te vermen gen. Al dergelijke besprekingen brengen de wereld slechts in een psychose, waarvan elke concrete aanleiding ontbreekt. De Duitsche militaire leiding heeft, meer dan eens bondig en definitieef ver klaard, dat zij den oorlog met. gif gas en met chemische strijdmidde len veroordeelt, en dat zij nooit zonder daartoe geprovoceerd te zijn, tot het gebruiken van dergelijke beestachtige strijdmiddelen zal beslaggenomen goederen uitgespro ken. Het grootste aantal processen- verbaal werd opgemaakt wegens het te duur verkoopen van groen ten en fruit n.1. 298 van de 1869. Vleeschwaren, rookartikelen, krui denierswaren, peulvruchten en zui velproducten, waren voorts veelvul dig het voorweerp van prijsovertre- dingen. Het aantal processen-ver baal wegens overtreding van de prijsaanduidingsvoorschrifteu was aanmerkelijk minder dan jn het tijdvak van 15 Maart tot 15 April, ai is het nog steeds groot, n.1. 133. Als belangrijke contoöles, welke gehouden werden, moeten genoemd worden de contróles van de groen- tenwinkels te Amsterdam en Den Helder en de controles van de sla gers te Amsterdam en in de provin cie Utrecht. Te Amsterdam bleken van 100 slagers, die werden gecon troleerd, 47 de prijsvoorschriften niet na te leven. overgaan. Het is in het belang van de geheele beschaafde wereld, een eind te maken aan een debat, welks voortzetting volkomen overbodig is. Aan de voortzetting van dit de bat kunnen slechts zij belang heb ben. die het spook van den gasoor- log een geschikt strijdmdidel, ach ten om de zenuwen van den tegen stander te vermurwen. Op zoodanige wijze een gaspsy- chose te kweeken en aan te wakke ren, lijkt ons echter even misdadig, als het gebruik van giftige stoffen op het slagveld. Wij meencn, dat juist Groot-Brit- tynnië groote aanleiding heeft, de schadelijke gifgasdiscussie spoedig geheel uit den weg te ruimen, om dat haar oorsprong kennelijk in Londen ligt. In de landen van de as wordt alles in het werk ge steld, om te zwijgen over een vraagstuk, dat naar de meening der as-regeeringen geen vraagstuk is, omdat deze regeeringen vast be sloten zijn, den gasoorlog na te la ten. Italiaansch Weermachtberichi 234. Daar staan we nu met ons goede gedrag. Vriezen we dood, dan vriezen we dood, maar ik wou, dat ik een parasolletje had, want de zon brandt geducht. En mijn maag jeukt geducht, verklaarde Piet, die het zich op een stuk rots gemakkelijk had gemaakt. Groote oorlogsbuit op den vijand veroverd ROME, 3 Juni. Het weermachts- bericht luidt: Het succes, dat troe- pen der asmogendhedeu hebben behaald in het gebied van Got el Wales, heeft grootere afmetingen aangenomen. Onder de gevange nen, wier aantal tot meer dan 3.000 is gestegen, bevindt zich de com- mandeerende generaal van de eer ste Engelsche pantserbrigade. Ook het aantal buitgemaakte kanonnen is tot 128 gestegen, dat der pantser- verkenningswagens tot meer dan 100, dat der vrachtauto's tot onge veer 200. Een groot aantal wapens en uitrustingsstukken viel ons in handen. In de gevechten der afge- loopen dagen hebben zich vooral de Duitsche pantserdivisies en de ge motoriseerde divisie „Trieste" on derscheiden. Vijandelijke tegenaan vallen werden terstond afgeslagen. De luchtmacht zette haar voort- durende aanvallen op vijandelijke verbindingswegen voort en veroor- zaaktc hevige branden en ontplof fingen. In luchtgevechten met Itali- aansche en Duitsche jachtvliegtui gen verloor de Engelsche lucht macht 10 toestellen. Een onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd, andere werden beschadigd. Bommenwerpers en jachtvliegtui gen hebben het vliegveld van Mi- cabba aangevallen en in luchtge vechten 4 Spitfires vernield. Constructief werk van den Landstand Het waterschap ..Vollenhove", ge legen in het Noordwesten van Over ijssel en begi'cnsd door Friesland, Drenthe, hot Meppelerdiep, het Zwarte Water en de Zuiderzee, heeft een oppervlakte van ongeveer 30.000 ha. Meer dan de helft van deze oppervlakte wordt gevormd door het lage land, welks bevol king hier sedert eeuwen een een voudig, doch zelfstandig bestaan heeft gevonden. De vervening veroorzaakte tal van kleine plassen. Uit dezen water rijkdom. ontwikkelde zich de vis- scherij naast de klein-veehoudcrij, welke laatste ertoe leidde, dat la tere geslachten uit het water weder land trachtten te winnen. Dit pogen voerde ten slotte in 1921 tot plannen voor drooglegging en bemaling waarbij als financieele grondslag gold, dat het te verwach ten tekort zou worden gedragen door Rijk, provincie en waterschap in de verhouding 4, 2, 1. Als uitvoe rend lichaam werd gesticht de ont ginningsmaatschappij „Land en Vollenhove N.V.". De benoodlgde gronden, rond 1450 H.A., wei-den door de maatschappij gekocht onder voorspiegeling van beloften, die nimmer in vervulling zouden gaan. Inderdaad kwam een fraaie pol der tot stand, maar deze was he laas ontoegankelijk voor de bevol king. Een monument, dat de bevol king ten zegen had kunnen zijn, bleek haar doodsklok te zijn géwor den. Ook uit geschiedkundig oogpunt was de inpoldering een wanpresta tie. Eeuwenoude rechten der be volking werden er bij aangetast, waai-bij kan woi*den herinnerd aan de beruchte taxatie-kwestie van de gronden in polderafdeeiing 2-2uid; STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van 3 Juni zijn de hoofdprijzen der Staatsloterij als volgt gevallen: f1500.—: 7499. f 1000.—: 3884, 4829, 7980, 13310. f400.—: 6534, 11412, 16021,18451. f200.—: 6031, 17100, 20704. f100.—1068, 6799, 8861, 10551, 11391,11577, 16889, 16947, 18962, 19556 Ten Noorden van de Nijldelta is een vijandelijlk schip van middel- grootc tonnage door bommen van onze vliegtuigen getroffen en zwaar beschadigd. Britsche vliegtuigen hebben een aanval ondernomen op het gebied van St. Amtiaco en Cagliere. In laatstgenoemde plaats werden 2 personen gedood en 15 gewond. FEUILLETON. Madame Hortense's vergissing Naar het Fransch van Maurice Périn De mooie jonge vrouw fronste het voorhoofd, en knipperde zenuwach tig met de oogen. De situatie was tegelijk grotesk en beklemmend. Iemand moest eindelijk iets zeggen. Toen klaarden haar edel-gesneden trekken eensklaps op en met twee etappen was ze bij Pierre-Louis. „Sir George!" riep ze ,zgn beide handen vattend, die zooals steeds wanneer hjj op expeditie was, in handschoenen staken, „wat hebt u mij een schrik bezorgd. Ik dacht al „Dat er ingebroken was," vulde hij met de bovenvermelde tegenwoor digheid van geest, glimlachend aan. „U moet namelijk weten. Sir George", hernam de wonderlijk-aan trekkelijke brunette, „dat het hier op het oogenblik een soort chaos is, of een mallemolen, hoe u het noemen wilt, door mijn onverwachte thuis komst. Toen we uw telegram nage- seind kregen dat u vandaag al hier zoudt zijn, hebben we onze vacantie afgebroken om u te ontvangen waar u rechtstreeks uit de binnen landen van Afrika naar ons toekomt kunnen we u warempel niet aan 'n gesloten deur laten kloppen! We hebben een deel van het personeel telegrafisch gewaarschuwd, en we hebben voor vanavond al gasten ge vraagd, want onze heele kennissen kring is doodelijk benieuwd om ken nis te maken met den beroemden vriend van mijn man. Ikzelf ook," voegde ze er met een betooverend glimlachje bij „ik heb van Gustave zoo enorm veel over u gehoord, dat u wel begrijpt, dat ik vreeselijk ver langend was-den trouwen kameraad met wien hij zooveel avonturen heeft beleefd, van aangezicht tot aange zicht te leeren kennen. Maar het is eenvoudig schandelijk dat niemand mij uw komst heeft meegedeeld u moet dat maar toeschrijven aan de drukte en de verwarring van van daag. Het hoofd loopt ons werkelijk allemaal om..." Hij wilde iets zeggen, maar de levendige vrouw des huizes met haar radde tong, was hem al weer voor. „En nu moet ik u nog iets vertel len, Sir George, iets dat u wel erg jammer zult vinden, denk ik. Gusta ve kan niet voor morgenavond hier zgn hij is doorgereisd naar Brus sel, voor een dringende conferentie. Ik hoop maar dat de teleurstelling uw genoegen niet al te veel bederven zal" Pierre-Louis hief in protest de hand op. „Maar Madame," riep hij verwij tend uit, „hoe zou ik teleurgesteld kunnen zijn, als ik het lieflijkste en bekoorlijkste wezen, dat ik ooit er gens ter wereld heb ontmoet, mijn gastvrouw mag noemen!" „Robert!" wendde ze zich plotse ling tot den gorilla, „ga naar bene den om met het zilverpoetsen te helpen..." De kolos gehoorzaamde en verliet de kamer. Daarop keerde ze zich weer naar Pierre-Louis: „Pardon, Sir George, ik hoorde niet precies wat u zooeven zei..." „Ik zei, madame, dat ik het voor recht had het lieflijkste en bekoor lijkste wezen, dat ik ooit heb leeren kennen, mijn gastvrouw te mogen noemen," herhaalde Pierre Louis met fleemende hoffelijkheid. „Ik kan mrjn braven, ouden Gustave haast benij den..." Een verrukkelijke glimlach be loonde hem voor zgn compliment. „U spreekt vlekkeloos Fransch," ging ze daarop verder, haar blik steeds recht in zijn stralend blauwe oogen gericht. „Ik? O, dat is niet zoo onbegrijpe lijk ik heb een Fransche gouver nante gehad," was het prompte be scheid. „U zult u zeker wel toilet willen maken, Sir George?" vervolgde ze. „Dan laat ik u nu alleen. Over een half uur treffen we elkaar in de hall Vindt u dat goed?" IV. Pierre-Louis Bourdelot liep ruste loos de kamer op en neer. Hij moest een middel vinden om ongemerkt de villa te verlaten. De echte Sir George Jeffreson kon elk oogenblik komen opdagen, zijn bagage was al hier en de gastvrouw verwachtte hem van daag, en dan zouden zich situaties voordoen, die een man van Pierre- Lrouis' ervaring liever vermeed. Behoedzaam opende hij de deur om naar buiten te gluren. Voor hem stond... de gorilla-achtige kamer dienaar. „Madame laat u verzoeken over mij te willen beschikken," zei hij met zijn gromstem. „Dank je," antwoordde Pierre- Louis kortaf en hij deed de deur weer dicht. Verdraaide geschiedenis, sputter- d hij. Er scheen geen kans te zijp er ongezien tusschen uit te knijpen. Niets aan te doen! Pierre-Louis be rustte in zijn ot. Dan zat er niets anders op, dan op het moment dat de echte Sir George ten tooneele verscheen, snel en energiek te han delen... V. Er bleek zoowat een dozijn gasten uitgenoodiigd de telefoon had zijn werk snel en grondig gedaan al lemaal lieden n et veel geld ei goede manieren. Pierre-Louis voelde zich in deze mondaine atmosfeer volko men op zijn plaats. Het was duide lijk, dat hy als de hoofdpersoon van den avond werd beschouwd zijn mede-gasten behandelden hem met eex onderscheiding alsof hij een prins van den bloede was. De dames don gen naar zgn aandacht met hun lief ste glimlachjes, de mannen vroegen vol eerbied naa» zijn oordeel over de recente gebeurtenissen in Oost- Afrika en het nabije Oosten en den gang van zaken rondom den Stillen Oceaan, over de ontwikkeling van den diplomx.tieken toestand in Euro pa, over devaluatie en gasoorlog, kortom over alles wat de geesten in het huidige tijdsgewricht bezig houdt. Pierre-Louis, met zijn be weeglijk intellect en gemakkelijke welbespraaktheid, gaf vlotte ant woorden. En zooals van den beroem den wereldreiziger en geograaf mocht worden verwacht, vertelde hg adem-benemende avonturen bg leeu wenjachten in donker Afrika en on der wilde volksstammen in de bin nenlanden van Nieuw-Guinea. De hoorders hingen letterlijk aan zijn lippen hij deed zijn verhalen dan oo'. met zooveel gloed en kleur, als of hij alles we kelijk beleefd had en zijn kennis niet aan den bioscoop dankte! En zgn allercharmantste gastvrouwe, Madame Hortense Croi- zière, overlaadde hem me4 attenties en week, om zoo te zeggen, niet van zijn zijde. Wordt vervolgd. het optreden der deskundigen en ten slotte het onteigeningsdrama. Nadat onder de vroegere regee ring alle pogingen om verandering te krijgen, vruchteloos waren ge bleven, wendden de bewoners zich in arren moede tot den rijkscom missaris, nadat het Ned. Agrarisch Front zich het lot der bevolking had aangetrokken. Na uitgebreid onderzoek werden de ingelanden ten aanzien van hun opvattingen volkomen in het gelijk gesteld en van Duitsche zijde wer den maatregelen bevolen om het om-echt zooveel mogelijk te her stellen. Het Ned. Agrarisch Front had dit herstel samengevat in enkele hoofd lijnen, nl. de onverwijlde uitgifte van den beschikbaren ontgonnen grond. Voorts schadeloosstelling en regeling van de toekomstige kolo nisatie met volledige inachtneming van de belangen der streckbevol- Icing. Van nu af aan herleefde de hoop in de harten der bewoners en reeds spoedig konden zij dankbaar ervaren, dat de wind uit een ande ren hoek begon te waaien. Intusschen is er schot gekomen in dc regeling der schadeloosstel lingen. De eerste serie, waaromtrent de beslissing vair hoogerhand is afge komen, betrof een aantal 'ouderen, die uitsluitend door een uitkeering in gelden konden wox-den geholpen. Thans zijn ook de overige beslis singen afgekomen. Zooveel mogelijk is rekening gehouden met de so ciaal-economische en financieele omstandigheden, waarin do betrok kenen verkeerden. Waar het bedrijf het beste gebaat is met land, zal zoo spoedig mogelijk land ter be schikking worden gesteld. Zij, die geschikt zijn voor een boerderij, zullen bij de eerstvolgende uitgifte hiervoor in aanmerking worden ge bracht, terwijl aan hen, die op an dere wijze niet meer konden wor den geholpen, bchooiiijke schade loosstellingen in geld zijn toege-i kend. Bovendien zijn lijnen uitgestip-i peld voor een verderen sociaal-, economischen opbouw. De bevol king zal zooveel mogelijk in het nieuwe bedrijfsleven worden inge schakeld. D< van baal han koel tijdi dein wei-, ter RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 5 JUNI. Hilversum I. 415,5 m. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 GramoXoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 GramoXoonmuziek. 8 00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 8.I5 Gewijde muziek (opn.). 9.40 Pianovoordracht. (Gr. pl.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 GramoXoonmuziek. 10.20 Het groote Amusementsorkest (opn.). 11.00 Voor de kleuters. IX.20 Ensmeble Ad. de Heer. 12.00 Klaas van Beeck en zl)n orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en eco nomische berichten. 13.00 Productieslag. 13.15 Ernst van 't HÓXX en zijn orkest. 14.00 Gro ninger Orkestvereeniglug. soliste en gramo- Xoonmuziek. 16.00 Cyclus „Het Onze Vader". 16.20 Zang met pianobegeleiding. 16.55 Gramo Xoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economi sche- en beursberichten. 17.30 Voor de Jeugd. 17.45 GramoXoonmuziek. 18.00 Het wekegjksche sportpraatje. 18.20 ^Gramofoonmuziek. 18.35 Neérlands stem van het Oostfront. 18.50 B. N. O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Binnen- landsch economisch praatje. 19.10 Gramofoon- muziek. 19.30 Omroeporkest. 20.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 20.45 Luisterspel „De komst vqn Pichegru". 21.00 „Koiljes naar hun hand", gevarieerd programma. 21.45 B.NO.: Nieuwsberichten. 22 00 B.NO.: Lei dende staatslieden schrijven". Vanaf 22.10 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 22.10 GramoXoonmuziek. 23.1524.00 Dansmuziek (gr. pl.). Hilversum H. 301,5 m. 6 458.15 Zie Hilversum I. 8.15 GramoXoon muziek en opnamen. 8.50 Orkest Malando en solist (opn.) en gramofoonmuziek. 9.45 Gra moXoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Streekcultuur. 11.00 Nederlandsch kamerorkest (opn.). 11.30 Cello en piano. 12.00 Ensemble Jonny Ombach. 12,45 B.NO.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 „Tusschen de bedrijven", gevarieerd programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Om en om-programma. 16.45 GramoXoonmuziek. 17.00 lek dien. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.). 18 15 De Heeren van der Aa en Boom. zakenlieden aan het woord. 18.30 Het gordijn gaat open. 18.45 GramoXoonmuziek. 19.00 Musette-orkest en soliste. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: De Jor- daner vertelt over sociale nooden 20 00 B.N.O.: Engelsche uitzending: Holland's polltlcal ns- pects. (Voor de Radio-Centrales: Gramofoon muziek). 20.15 Utrechtsch Stedelijk orkest en solist. 21.00 Boekbespreking. 21.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist. 21.45 B.N.O. Nieuwsberichten. 22.00 GramoXoonmuziek. 22.05 Avondwijding. 22.10—24 00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A, C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2