Bistributienieuws Geldige bonnen voor voedingsmiddelen WEENSCHE STAATS OPERA OOK HAVERVLOKKEN, HAVER BLOEM, HA VERGORT EN GE- MENGD MEEL TE VERKRIJGEN. Van bevoegde zijde wprdt er, aan gezien ter zake misversand blijkt te bestaan, de aandacht op geves tigd, dat op bon 307 Algemeen, wel ke voor het tijdvak van 17 Mei tot en met 13 Juni a.s. is aangewezen ter verkrijging van peulvruchten of havermout, ook 250 gram haver vlokken, haverbloem, havergort of gemengd meel mag worden afge leverd. AARDAPPELEN IN DE SCHIL. In de Staatscourant van 5 Juni 1942 is afgekondigd de beschikking van den Secr.-Gen. van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, volgens welke de restaura teurs verplicht zijn op Maan dag, Woensdag en Donderdag uit sluitend de aardappelen gekookt in de schil te verstrekken. Door deze beschikking is een doelmatige con trole op de naleving van het reeds eerder gegeven voorschrift mogelijk geworden. De bepalingen van het economisch sanctiebesluit kunnen ibij overtreding worden toegepast. De aandacht mag er op worden gevestigd, dat de verplichting van het in de schil koken van de aard appelen niet met zich brengt dat de aardappelen ook in schil moeten worden geserveerd. Ook geldt het voorschrift niet voor pensions. OP VRIJDAGAVOND GEEN TA BAK OP DE NIEUWE BONNEN. De Secr.-Gen. van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart vestigt er met nadruk de aandacht op, dat het verboden is op de bon nen der tabaks- of sigarettenkaart welke Vrijdagavond bekend ge maakt worden, reeds dien zelfden avond tabaksproducten af te leve ren of in ontvangst te nemen. Bij overtreding van dit verbod zijn zoo- wel de kooper als de verkooper strafbaar. Voetbal Degradatieregeling voor de 2e klasse A verandert niet ACTIVITEIT VAN DE BETROK- KEN CLUBS HAD GEEN SUCCES. De veronderstelling, dat door het bestuur van den N.V.B. de maat regelen, die zij namen in de 2e klas se B, ook zouden worden toegepast in de afd. A en waarbij de ploe gen uit Afd. B niet zouden behoe ven te degradeeren, is niet bewaar heid geworden. Hoewel het bestuur van den N.V.B. reeds dadelijk bij de publi catie van zijn besluit ten opzichte van de afd. B mededeelde, dat ,,elk verzoek daartoe noodeloos zou zijn", hebben de ploegen Alkm. Boys, H.R.C, Hollandia, O.V.V.O en Be verwijk de hoofden bij elkaar ge stoken en zijn verleden week in een vergadering bijeen geweest. Daarbij is de zaak van alle kanten bekeken en het resultaat was, dat de voorzitters van de Alkm. Boys en H.R.C. een onderhoud met het N.V.B.-bestuur hebben verzocht. De bondspenningmeester, de heer Staal, heeft de heeren op allerhar telijkste en vriendschappelijke wij ze te woord gestaan. Hierbij werd 't den bezoekers duidelijk gemaakt dat onder alle omstandigheden het ingenomen standpunt zou worden gehandhaafd. Echter werden de beide afgevaar digden Koster en Tijsen in de gele genheid gesteld ook met den heer Karei Lotsy een onderhoud te heb ben. Dit onderhoud werd verleend Woensdagmorgen in Dordrecht. Hier zijn de verschillende wenschen en verlangens door de cllbs naar voren gebracht. Doch ook hier werd het hun duidelijk, dat het stand punt ten opzichte van afd. B. niet van toepassing zou zijn op afd. A. Men is o.a. bij dit besluit ge- 236. We zullen verder naar huis moeten wandelen, maat! Die me teoorsteen heeft de een^vleugel to taal kapot geslagen en de rest heeft het neerkomen in die boom gedaan. Daar helpt geen maken meer aan, of wou jij het ding even uit die boom tillen, Piet? Is het nog ver? Als je hard loopt niet. Maar eerst moeten we zien, dat we er nog eens bij klimmen en alle bruikbare din gen er uit halen. DESIGARETTENKAART Hoe er mee om te gaan Zooals bekend, geeft de sigaret tenkaart voor vrouwen van 25 jaar en ouder recht op 20 sigaretten per veertien dagen. De beschikbaarstel ling dezer sigaretten geschiedt op dusdanige wijze, dat éénmaal in de veertien dagen een bon van de si garettenkaart wordt aangewezen, welke het recht geeft om daarop gedurende de eerste telkens na der aan te duiden week van die periode van veertien dagen 20 siga retten te koopen. De aandacht wordt er in verband met het bovenstaande op gevestigd, dat, hoewel men met het rantsoen van 20 sigaretten gedurende twee weken moet toekomen, de bon der sigarettenkaart uitsluitend gedu rende de eerste van die twee weken ingewisseld kan worden. Na afloop van deze week is de bon niet meer geldig en is het dientengevolge ver boden daarop sigaretten af te leve ren of in ontvangst te nemen. ARBEIDSVOORWAARDEN IN DEN LANDBOUW WERKZAAMHEDEN BUITEN DE WOONPLAATS. Blijkens de Staatscourant van 5 Juni heeft het College van Rijksbe middelaars arbeidsvoorwaarden vastgesteld voor werknemer- in het landbouwbedrijf, die" buiten hun woonplaats arbeid verrichten en dientengevolge tijdelijk elders ver blijven. De werkgever moet aan deze werknemers het loon uitbetalen dat voor de plaats of het district, waar het bedrijf wordt uitgeoefend, is vastgesteld. Daarenboven zal de werkgever er voor zorg dragen, dat behoorlijk kost en logies wordt ver strekt, waaryoor hij 50 cent per dag op het loon in mindering mag brengen. Na drie maanden mag de werk nemer een reis heen en terug naar huis maken op kosten van den werkgever. Na beëindiging van de dienstbetrekking zal de werkgever de kosten van den terugreis betalen, tenzij de beëindiging geschiedde op grond van ontslag op staanden voet. Bij onwerkbaar weer zal de werk gever de helft van het loon doorbe talen. Deze regeling treedt in werking met ingang van Maandag 8 Juni 1942. leid door de volgende motiveering. Het bestuur van den Amsterdam- schen Voetbalbond had aan de vereènigingen toestemming gege ven om spelers van de Zaterdag middag-competitie te laten mede spelen in de Zondag-competitie. Hiervan is D.W.V. wel het groot ste slachtoffer geworden, daar deze cluib, die waarschijnlijk moei lijkheden vreesde, haar spelers uit de Zondag-competitie terug trok. De overige gingen door. De fout, welke aanleiding gaf tot zulke on aangename verwikkelingen, lag bij het bestuur van den Amster- damschen Voetbalbond, die aan de desbetreffende bepaling een ver keerden uitleg heeft gegeven. Het bestuur van den N.V.B. wilde de clubs hiervan niet de dupe laten worden en zoodoende is men tot dit besluit gekomen. Haliaansch Weermachtbericht Afscheid van 300 arbeidsmannen Plechtigheid op het land goed de Eese. Vrijdagmiddag om 12 uur hebben te Steenwijk General-Arbeitsfueh- rer Bethmann, de wnd. comman dant van den Nederlandschen Ar beidsdienst Generaal-arbeitsleider de Bock, en de Secr.-gen. der N.S.B. Ir. Huygen afscheid genomen van 300 mannen van den Arbeidsdienst, die eenige weken geleden den eed van trouw hebben afgelegd op den Fuehrer Adolf Hitier, sindsdien zijn overgegaan van den N.A.D. naar den R.A.D. en binnenkort naar het Oosten zullen vertrekken. Deze plechtigheid had plaats in het midden van schitterende den- nenbosschen gelegen arbeidsdienst kamp op het landgoed de Eese bij Steenwijk en werd bijgewoond door verschillende hooge autoriteiten. Op de binnenplaats was een spreekgestoelte opgericht, versierd met de arbeidsdienstvlag en geflan keerd door twee masten met daar aan de oranje-blanje-bleu-vlag en de hakenkruisvlag. Nadat de man schappen zich hadden opgesteld en den autoriteiten een saluut hadden gebracht, sprak Arbeitsfuehrer Beth mann. In zijn rede wees hij erop, dat het denkbeeld om zich in te zetten in den grootschen strijd, die thans wordt gevoerd, is gerezen in de rijen van den N.A.D. zelf. Dit verheugt mij, aldus spreker, want wanneer gij hier thans staat in de Duitsche uniform is dat als vrij willigers en als vrije Nederlanders, die den zin van den Arbeidsdienst en de spade willen stellen naast 't zwaard. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat de mannen in oprechten trouw aan den Fuehrer hun taak zouden volbrengen en me de daardoor aan hun volk trouw zouden betoonen. Generaal-arbeidsleider de Bock volstond met den mannen -de beste wenschen mede te geven van het thuisfront en de hoop uit te spre ken, dat hun arbeid zal strekken ten bate van geheel Europa. Ir. Huygen getuigde ervan, dat de leider der N.S.B. trotsch is op deze mannen. De beweging ver wacht dat allen, die bereid zijn tot den strijd, zich zullen inzetten, in trouw aan den Fuehrer. Nadat spr. een sieg heil op Adolf Hitier had ingezet, dat door de mannen drie werf werd overgenomen, inspecteer de General-arbeitsfueh'rer Beth mann de in carré opgestelde man schappen. Rouwplechtigheid voor Heydrich PRAAG, 5 Juni (D.N.B.) Het stoffelijk overschot van den plaats vervangenden rijksprotector S.S.- Obergru.ppenführer Heydriöh is, naar reeds gemeld, Donderdag nacht op plechtige wijze van het zieken/huis Bulowka naar de Burcht van Praag overgebracht. Nadat S.S.-Obergruppenfixhrer Da- luege en staatssecretaris Fnamk den overledene voor de overbren ging een laatsten groet hadden ge bracht, droegen mannen van de Waffen S.S. de kist, die bedekt was met de S.S. vlaggen met daarop den S.S. degen en den helm, onder de tonen van den Presenteermarsch uit het zieken huis naar de affuit. Langs 'den geheelen weg stonden soldaten van het leger, mannen van de ordepol.itie en van de Waffen S.S., alsmede van partij formaties opge steld. Bij aankomst van de affuit op den Burcht presenteerde een eerecompagnie van de Waffen S.S. het geweer. Mannen van de Waf fen S.S. droegen daarop de kist onder dof tromgeroffel de hal binnen, waar zij op een haar. werd geplaatst. Vier S.S. Führer betrok ken de eerewacht. President Hacha bij gene raal Daluege. PRAAG, 5 Juni (D.N.B.) De plaatsvervangende rijksprotector Daluege heeft Vjijd-ag president ROME, 5 Juni. Het 735e weer machtbericht luidt: In den loop van onze acties wer den Britsche tegenaanvallen on dubbelzinnig afgeslagen. De tegen stander leed aanzienlijke verliezen aan menschen en materiaal. Formaties van de luchtmacht hebben de vijandelijke stellingen herhaaldelijk hevig gebombardeerd ln talrijke en levendige gevechten hebben Italiaansche en Duitsche ja gers 26 vliegtuigen neergeschoten. Twee anderen zijn onder het welge richte vuur van het afweergeschut onzer landstrijdkrachten neerge stort. Engelsche bommenwerpers heb ben vannacht de stad Syracuse aangevallen. De materieele schade is beperkt. Er vielen geen slacht offers onder de burgerbevolking. Het Italiaansche hoofdkwartier publiceert het volgende aanvullen de communiqué: Bij de jongste gevechten in de Marmarica heeft men een order ge vonden van de vierde Engelsche brigade, waarin gezegd wordt, dat den gevangenen niet zal worden toegestaan, te eten, te drinken of te slapen en dat hun geen enkele faciliteit zal worden verleend, zoo lang zij niet door de bevoegde commando's zijn gehoord. Het Italiaansche opperbevel heeft in verband hiermede, in overleg met het Duitsche opperbevel, be vel gegeven, dat met ingang van 6 Juni 12 uur de Engelsohe officie ren en soldaten, die bij dén in Li bye aan den gang zijnden slag ge vangen zijn genomen, geen eten of drinken krijgen tot deze Britsche maatregel die in strijd is met het oorlogsrecht en met alle gevoelens van menschelijkheid, niet herroe pen is en deze herroeping, officieel door de Engelschen bekend ge maakt, niet. ter kennis van het Ita liaansche opperbevel is gebracht. Voedsel voor Grieksche eilanden ISTANBOEL, 5 Juni (D.N.B.) Courvoisier, gedelegeerde van het Internationale Roode Kruis, heeft het Turksche Telegraafagentschap medegedeeld, dat het Roode Kruis heeft besloten de noodlijdende Grieksche eilanden Chios, Samos, Mytilene en Nikaria geregeld van levensmiddelen te voorzien. Tus- schen de betreffende mogendheden is een overeenkomst tot stand ge komen, die den ongehinderden aan voer verzekert. Chios zal worden voorzien door drie Grieksche stoomschepen, de andere eilanden door kustzeilschepen. De transpor ten worden in Izmir geladen. dr. Hacha en de regeering van het protectoraat ontvangen. Dr. Hacha sprak tevens namens de regeering en het Tsjechische volk zijn innige deelneming uit met den tragischen dood van Heydrich. FEUILLETON Het Fototoestel van Monsieur Fleurance Naar het Fransch van Sylvain Lejeune I. Toen hij de open touring-car, die juist op het schilderachtige markt plein met de oude gevels gestopt had, bereikte, bleef monsieur Bersanne abrupt stilstaan. Hij staarde met saamgeknepen oogen naar een van de passagiers, een donkere jongeman met een norsche, onaangename ge laatsuitdrukking. „Wat een wonderbaarlijke coïnci dentie," mompelde hij in zichzelf. „De man dien ik hebben moet in leven den lijve! Als dat Alyscamps niet is, moet het een tweelingbroer van hem zijn! „Ah! Natuurlijk is het Alyscamps! Ik wist direct dat je het zgn moest, ondanks die snor, die je vroeger niet had," vervolgde hij tot den man zelf, die niet overmatig ingenomen scheen met de ontmoeting. „Dus je bent teruggekomen, hè?" „Neen, teruggekomen is het woord niet. Het is puur toeval dat ik de stad passeer." „En geen woord aan je oude vrien den om het ze te laten weten! Het is meer dan erg!" Er klonk joviaal ver wijt in de stem van den langen, grij- zenden man naast de auto. „Maar hoe dan ook, je zult je plezierreisje moeten onderbreken, mon ami, of je wilt of niet! Kom maar eens gauw uit den wagen, jongelief. Je gaat met me mee naar huis om een glas wijn te drinken en een stukje te eten. Daar ontkom je niet aan ik sta er eenvoudig op! Het is nu twee jaar sinds je ons verlaten hebt, als ik me goed herinner, en ik ben overtuigd dat het je plezier zal doen het laatste nieuws te hooren." „Ja, precies twee jaar," stemde Alyscamps Met kennelijken tegenzin stond hij op. Even leek het of hg nog hoopte een aannemelijk excuus te vinden om aan de hartelijke invitatie te ontko men. Toen scheen hij tot de Conclusie te komen dat hij geen keus had en stapte uit. n. De van uitbundige hartelijkheid overvloeiende Monsieur Bersanne stortte zich letterlijk op hem en sleepte hem door de stille straten van de rustige provinciestad. „Dat noem ik nu werkelijk een buitenkans, dat ik je nét in dat oogenblik snapte!" praatte hg opge wekt. „Twee minuten later en je zou me ontglipt zijn." Hij verkneukelde zich zichtbaar. „Je hebt er geen idee van wat een plezier het me doet. De oude sociëteitsvrienden hebben het voortdurend over je gehad, sinds je ons zoo plotseling in den steek liet." „Ik had geen tijd om afscheid te nemen. J% weet hoe het in zaken is..." „Zeker, zeker; ik begrijp het vol komen! Je moet overigens geen op windend nieuws verwachten, mon cher. Je weet zelf hoe weinig er ge beurt in zoo'n provinciaal nest altijd de gewone tredmolen, hé? 'n Beetje taai eigenlijk op den duur. Neen, sinds twee jaar hebbén we niets werkelijk schokkends beleefd. Was je nog hier, of was je toen al weg, toen die arme Fleurance op zoo'n mysterieuze manier aan zijn eind gekomen is?" irr. Er was geen gelegenheid om de vraag te beantwoorden, want juist op dat moment stonden ze voor mon sieur Bersanne's gastvrije deur. Een amicale klap op den schouder, een lichte, gemoedelijke duw, en Alys camps bevond' zich in de kleine vesti bule. „We zijn er. Ik heb je niet ver uit je koers gebracht, nietwaar, mon ami? Charlotte!" riep hij naar de achtergang, „haal een flesch wijn uit den kelder. Ik heb een vriend bij me." De overstelpende vriendelijkheid was eenvoudig niet te weerstaan. Het volgend oogenblik was monsieur Bersanne's gast behaaglijk geïnstal leerd in een diepen fauteuil. Hg was omringd door boeken. De liefste ontspanning van den heer des huizes was lezen en experimenteeren; hg was een man van smaak en studie. De wanden waren tot vrijwel den laatsten vierkanten centimeter met boeken bedekt. De rest van de kamer bood een wonderlijken aan blik. De sofa, een paar tafels en enkele stoelen waren volgeladen met kranten en een chaos van de meest verschillende natuur- en scheikun dige instrumenten en andere voor worpen met niet direct definieerbare bestemming. En dit alles lag schots en scheef door elkaar. Het was de kamer van een ongetwijfeld origi neel mensch. „Nog altijd dezelfde rommel, zoo als je ziet," merkte monsieur Ber sanne verontschuldigend op, terwijl hg op de sofa een plaatsje vrijmaakte om zelf te gaan zitten. „Laat eens kijken waar hadden we het ook weer over? O ja, natuurlijk; Ik ver telde je van Fleurance en zijn raad- selachtigen dood. Wés je toen nog hier?" .Wordt xervolgd. ELK DER VOLGENDE BONNF.N GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN 7 Juni t.m. 13 Juni 1942 29A brood 29B brood 29 beschuit 29A vleesch 29B vleesch 29A aardap. 29B aardap. 33, 34 tabak 4 rants. brood of A rants. gebak 1 rants. beschuit, brood of gebak 1 rants. vleesch of *4 rants. vl.waren W4. Kg. aardappelen A Kg. aardappelen 1 rants. tabak 17 Mei t.m. 13 Juni 1942 299 algem. 303 algem. 301,305,309. 313 algem. 4-17,4-18 res. 307 algem. 311 algem. 315 algem. 298, 302. 306, 310. 314 algem. 26A t.m. 29A melk 26B t.m. 29B melk 26 versnap. 27 versnap. 1' Kg. suiker 500 gram jam of 250 gr. suiker 1 rants. bloem, brood of gebak 250 gr. rijst 250 gr.peulvr./haverm. 250 gr. gort 100 gr. vermic./maizena 100 gram kaas 3A liter melk 1% liter melk 100 gr. chocolade 100 gr. suikerwerk 28 versnap. |100 gr. choc./suikerw. 19 April Lm. 13 Juni 1942. 288 algem. 1250 gram koffiesurrog. 5 Juni Lm. 14 Juni 1942 29 boter IA rant. boter 29 vet IA rants. boter/marg./vet Bijzondere rantsoenen 29 Mei tjn. 13 Juni 1942 4-19 reserve (250 gram sinaasappelen Beschikbaar per persoon 0 t/m 4 t/m 114 t/m| vol- I een- 3 jaar 13 jaar 20 jaar wass. heid in tijdvak van één week 4 1V4 IV4 V: 18 22 18 2V2 2'/2 2'/2 2'Af 33/4 2'/, V? 2*) rants. rants. kg kg rants. in tijdvak van vier weken 1 1 1 kg 500 500 500 500 gram 4 4 4 4 rant». 500 gram 250 250 250 250 gram 250 250 250 250 gram 100 100 100 100 gram 500 500 500 500 gram 28 14 liter 7 7 liter 100 100 100 100 gram 100 100 100 100 gram 100 100 100 100 gram in tijdvak van acht Weken 250 250 250 250 gram in tijdvak van 9 dagen 1 1 1 1 1 1 rants. rants. In tijdvak van 14 dage n 250 - - DIVERSE ARTIKELEN. Tijdvak 16 petroleum 01 t/m 05 B.V. brandst 01 K.F. brandst. 300 algemeen K zeep K toiletzeep U textiel (mann.) 2 L. pretroleum 1' eenh. brandst. 1 eenh. brandst. (geen anthr.) 1 rants. zeep 1 rants. zeep 75 gr. toiletz. 80 50 gr scheerzeep I Apr. 1942 II Mei 1942 1 Mei 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Mei 1942 13 Juni 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 1943 30 Juni 1942 30 Juni 1942 30 Juni 1942 31 Aug. 1942 OPMERKINGEN: Niet meer geldig: Na Zaterdag 6 Juni: 28 Brood Beschuit, Vleesch, Aardappelen, 31, 32 Tabak, 07 Cigaretten. Ver lengd: t.m. Dinsdag 30 Juni: 211, 228, 272, 293 Algemeen (Zeep). G. H. I, J Zeep, Toiletzeep; t.m. Zaterdag 13 Juni: 3-12, 4-12 Re serve (Sinaasappelen). Mann. personen van 18 jaar en ouder. KUNST GASTVOORSTELLINGEN IN NEDERLAND. Het Ballet van de Weensche Staatsopera zal in Nederland 'n reeks gastvoorstellingen geven. Na de gastspelen van de Ween sche Staatsopera in October 1940 van het Weensche Burgtheater en de Wiener Philharminiker, mag het ballet van de Weensche Staats opera rekenen op een biizondec groote belangstelling in Nederland aangezien de Weeners ook op het gebied van den dans een interna tionaal begrip vormen, dat ontstaan is uit een traditie van eeuwen. Zes tig dansers en danseressen zullen in eigen decors en costumes top prestaties leveren in klassieke en moderne dans- en uitdrukkings kunst en daarmede het schouw burgseizoen van dit jaar een waar dig slot geven. Er zullen drie groote balletten worden opgevoerd: 1. Arie E Danze Antique, van de Tespighi. 2. Der.Dreispitz, van de Falla. 3. Titus Feuerkopf (naar Nestroy) van Joh. Strauss. Het muzikale deel zal verzorgd worden door het Concertgebouw orkest uit Amsterdam. De uitvoeringen zullen gegeven worden: 19 Juni in Den Haag in het Ge bouw voor Kunsten en Weten schappen. 20 Juni in Rotterdam in Theater Arena. 22 Juni in Amsterdam in den Stadsschouwburg. 23 Juni in Utrecht in den Stads schouwburg. 24 Juni in Nijmegen in het Con certgebouw en 25 Juni in Arnhem in den Stede lijken Schouwburg. Alle voorstellingen beginnen op 19.30 uur. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 7 JUNI. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Gramofoonmuzlek. 8.15 De zin van bet boer zUn. 8.30 Gramofoonmuzlek. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9.15 Studlodlenst. 10.16 Ora mofoonmuziek. 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.00 B.N.O.: Nieuws berichten en populair actueel praatje. 12.15 Gevraagde platen. 12.40 Dit Berlün: Het Duitsche Volksconcert. 14.00 Omroeporkest en pianospel. 15.00 Luisterspel „Wee den leuge naar". 16.00 Om en om-programma. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.45 B.N.O.: Sport uitslagen en Oostlandpraatje. 18.00 Oramo foonmuziek. 18.15 WIJ brengen flitsen uit het Zondagsche sportgebeuren. 18.45 Oramofoon muziek. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.10 Oramofoonmuziek. 19.15 „Praag zendt", pot pourri van Boheemsche melodieën. 20.15 „Van zwervers en zwervelingen", muzikaal programma. 21.15 Oramofoonmuziek. 21.45 ten en populair actueel praatje. 12.15 „Colle gium „Muslca Divina". 12.45 Godsdienstige lezing. 13.00 Gramofoonmuzlek. 13.05 Neder- landsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?". 13.20 Gramo foonmuzlek. 13.40 Accordeonvereniging „Ex celsior" te Rotterdam. 14 00 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Muziekfeest voor mannenkoren (met Inleiding). Ter afwisseling: Utrechtsch Stedelijk Orchest (opn.). 18.35 Cultuur en wereldpolitiek.' 16.50 Gramofoonmuzlek. 17.30 Voordracht. 17 45 Amusementsorkest en soliste. 18.30 „24 uur Londen", een actueel klankbeeld. 19.00 Ernst van 't Hoff en zün orkest. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Militair weekoverzicht. 20.00 B.N.O. Engelsche uitzending. „Dutch News Reel". Voor de Radio-Centrales: Oramofoon muziek. 20.15 Omroepsymphonie-orkest en soliste. (Ca. 20.45 „De muziekdramatiek van Wagner en Strauss). 21.45 B.N.O.Nieuwabe- B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Gramofoonmuzlek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, ^le over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 22.1524.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301.5 m. 8.00 Gewijde muziek (opn.). 8.30 Gramofoon muzlek. 9,00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9.15 „Van de greppel naar de zee", luisterspel voor de Jeugd. 9.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Toespraak door H. J. Woudenberg. 10.15 Ge vraagde platen. 11.00 Omroepjeugdkoor. 11.30 Pianovoordracht. 12.00 B.N.O.: Nieuwsberich- rlchten. 22.00 Gramofoonmuzlek. 22.05—24.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 8 JUNI. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8 00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoon muzlek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Rococo- octet (opn.) en gramofoonmuzlek. 10.00 Sollstenensemble van Eugen Wolff (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rent meester. 12 00 Gramofoonmuzlek. 12.40 Alma nak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 De Melodlsten. 13.45 Gramo foonmuzlek. 14.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest en gramofoonmuzlek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gitaarvoordracht. 16.00 Gods dienstige lezing. 16.20 Viool en plano. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 Zang. plano en gramofoonmuzlek. 18.00 Lezing „WU socia listen". 18.15 Gramofoonmuzlek. 18,45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Internationaal economisch praatje. 19.05 Het liedje van ver langen. 19.15 Inleiding Bruckner-cyclus. 19.25 Concertgebouworkest. 20.45 Kwartetconcert (gramofoonplaten). 21.00 Zang met pianobe geleiding. Ca. 21.40 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoon muzlek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 22.15 U raadt wat wij draaien. 23.1024.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 801.5 m. 8.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muzlek. 9.15 Kamermuziek (gr.). 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.40 Aan de bron. 10.50 Zang met planobegeleiding en gramofoonmuzlek. 11.15 Nederlandse!» Ka merorkest en solist. 11.30 Reportage. 11.40 Nederlandse!» Kamerorkest (opn.). 12.00 Orkest Malando en solist. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13,00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 2 plano's. 14.00 Orgel en viool. 14.30 Gramo foonmuzlek. 15.00 Bertus van Dlnteren en zijn orkest. 15.45 Lulsterflits „De HJnen ln Harry's handpalm". 16.00 Om- en om-pro gramma. 17.16 B.N.O.: Nieuws-, economlsche- en beursberichten. 17.30 Muzikale actualiteiten de week. 17.45 Het groote Omroeporkest en soliste. 18.30 „Praatvaftrs" 18.45 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 19.30 B.N.O.: Nieuws berichten. 19,40 B.N.O.: Prlesch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Amusementsorkest, soliste en gramofoonmuzlek. 21.00 Politiek weekpraatje. 2115 Prans Wouters en zijn orkest (opn.). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avond wijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., builenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en slreeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2