A.G.O.V.V. klopt Eindhoven &1 fastclla De Boys weer tweede klasse H.R.C. degradeert SCHAGEN SPEELT GELIJK Eindhoven verloor wederom. A.D.O. speelde gelijk tegen Hcerenveeyi en is nu ernstig concurrent geworden. Go j Ahead won van Hengelo en is V daardoor in de eerste klasse te- 1 ruggekeerd. H.R.C. moest tegen de Boys het onderspit delven en daar- mede zijn de roodjes definitief voor de tweede klasse uitge- schakeld. Schagen verspeelde een punt aan I.V.V., zoodat de spanning nog steeds volop is. kampioenschap' van nederland. A.G.O.V.V. heeft Eindhoven met 3—0 klop segeven. Daar A.D.O. gelijk speelde tegen Heerenveen, hebben de Hagenaars thans één verliespunt minder dan Eindho ven en AGOVV en zij hebben hun kans nu geheel in eigen handen, daar zij uit tegen 'Eindhoven moe- te en A.G.O.V.V. nog thuis krijgen. De stand is: 2 8 2 8 1 7 2 6 4 5 9-7 12-11 10-8 8-13 12-12 Eindhoven 7 3 2 A.G.O.V.V.V 7 3 2 A.D.O. 6 2 3 Heerenveen 7 14 Blauw-Wit 7 2 1 PROMOTIE COMPETITIE TWEEDE KLASSE. District H. Op eigen terrein werd Neptunus door 't Gooi geklopt, waardoor de kans van de Hilversummers om in de eerste klasse te blijven aanmer kelijk vergroot is. Slechts indien Neptunus den thuiswedstrijd tegen UVy en den uitwedstrijd tegen 't Gooi wint, zal het promoveeren. District III. Go Ahead en Hengelo hebben in een puntloos gelijk spel de pynten gedeeld; de oude Deventer club zal daardoor Hengelo's plaats in de le klasse weer innemen. Borne—Rhe- den, dat zonder belang was, eindig de in een overwinning voor de thuisclub. De stand is: ook O-S»*535F£SS „pn m berfcuim- 5e groot.i tand. I chiiii"'" IIEE1ZHI ililDC OBOOTE tube 65 ct. Normale tube 35 et. 'BBELM^NPMIICT! Go Ahead 6 4 2 0 10 15—4 Hengelo 6 3 3 0 9 12—5 Borne 6 1 1 4 3 4—14 Rh eden 6 0 2 4 2 7—15 District IV. Bleijerheide en VVV hebben de punten gedeeld, waardoor Bleijer heide, dat klaar is, thans bovenaan staat. Het is nu echter noodzakelijk dat de wedstrijd VVVMaurits niet in een gelijk spel eindigt, daar an ders een halve beslissingscompeti tie tusschen de drie clubs noodig wordt. Uitgesloten is deze mogelijk heid echter niet, daar de krachten elkaar weinig ontloopen. District V. Velocitas versloeg Frisia en be haalde daarmede de derde overwin ning in successie. De Groningers staan er goed voor en slechts een overwinning kan Emmen nog ge lijk brengen met Velocitas, wat ech ter wel niet mee zal vallen. JDISTRICT L Promotiecompetitie 3e klasse. Alkmaarsche Boys is er in geslaagd HRC op eigen terrein te verslaan en daardoor behouden de Boys hun plaats in de 2e klasse. HRC daaren tegen zal de volgende competitie in de 3e klasse moeten uitkomen, ter wijl ook OVVO niet promoveeren zal. Nu blijft nog te spelen OVVO HRC, doch deze wedstrijd is van alle belang ontbloot. Promotiecompetitie 4e klasse. SchagenI.V.V. heeft de beslis sing niet gebracht. Evenals in Landsmeer eindigde den strijd in een gelijk spel. De cijfers (1—1) ge ven een juist beeld van de verhou ding. De concurrenten waren, bij alle enthousiasme, bij al hun eigen sterke troeven, volkomen aan el kaar gewaagd. De verdedigers wa ren aan weerskanten de hun bela gende voorhoedes de baas. Niette min hebben ze hun suprematie slechts verkregen door een strijd te leveren, zoo geestdriftig en on verzettelijk, dat deze wedstrijd het in grooten getale opgekomen pu bliek ten volle heeft .bevredigd. De kans is na dit gelijke spel groot, dat Schagen en I.V.V. gelijk eindi gen. Elk dient dan evenwel zijn slotwedstrijd van Alw. Forward te winnen. De gedegradeerde Horinee- zen spelen dus nog een belangrijke rol. We zeiden het reeds eerder: laat Schagen de visite in Hoorn vooral niet onderschatten! I.V.V. krijgt Always Forward nog thuis. De stand is thans: Schagen 5 3 2 0 8 13 5 I.V.VT 5 3 2 0 8 10-4 Alw. Forward 4 1 0 3 2 89 V.V.W. 6 1 0 5 2 7—&1 AFDEELING NOORD-HOLLAND. Promotie ID: Alkm. Boys 3—Sdhoorl Z~1 Promotie IE: S.V.W.—R.K.A.F.C. 4—4 In de promotiecompetitie 1D is de besliissing in den laatsten wed strijd gevallen. Doordat Schoorl haarlaatste kans op behoud niet wist te benutten, zullen de duin- kanters het volgend jaar in de tweede klasse moeten probeer en. Maar we hopen dat de blauwhein den daar niet langs zullen blijven. Meervogels (Akersloot) en Alkm. Boys 3 promoveeren. De stand is: Meervogels 4 3 0 1 6 147 Alkm. Boys 4 2 0 2 4 913 Schoorl 4 1 0 3 2 58 In de andere promotiecompetitie is de uitslag nog ruiet bekend, maar het heeft er alles van dat de Sohager club niet zal promo veeren. De eerste klasser R.K.A.F. C houdt zich kranig, getuige nu weer het gelijke spel in Heerhu- gowaard, terwijl S.V.W. reeds een maal flink van S.R.C. heeft ge wonnen. De stand is: S.V.W. 3 1 2 0 4 11—7 R.K.A.F.C. 3 1 2 0 4 8-7 S.R.C. 2 0 0 2 0 2-7 Zooals men ziet kan S.R.C. het in het uiterste geval slechts tot 4 punten brengen, waardoor allen gelijk staan. Schagen verspeelt een punt SPANNENDE WEDSTRIJD TEGEN LV.V. In een spannenden strijd onder enorme belangstelling, hebben Schagen en I.V.V. de punten sa men gedeeld, hetgeen wel de juiste verhouding was. Beide ploegen waren even sterk en voor beide doelen heeft het geducht gekraakt. Wij hebben Schagen echter wel eens beter gezien en vooral van der Ben speelde niet voor wat hij waard was. Het gehalte van den wedstrijd was dan ook lang niet van wat het in Landsmeer was. Veel werd ech ter vergoed door de spanning, die tot de. laatste minuut voortduurde. De bezoekers lieten veel- en zeer goed kop werk zien, doch hun tech niek kon niet met Schagen meten. Het enthousiasme vergoedde veel en zoo kön het gebeuren, dat Schagen soms gevaarlijk ingesloten werd, waarbij vooral de linksbuiten van I.V.V. zeer gevaarlijk was. De wedstrijd. I.V.V. trapt af en in een snel tem po wordt de eerste aanval opgezet, die reeds niet van gevaar ontbloot is. De bal wordt echter weggewerkt en na eenig heen en weer getrap gaat Schagen er van door. Een lan ge pass van Van Haren stuit eenige meters voor keeper Roele op den grond en als hij den opspringenden bal wil grijpen, is Stam hem juist voor en werkt bet leder in de tou wen. (10). Zeer snel gaat het spel nu op en neer, aan beide kanten komen fraaie kansen, die echter niet be nut worden. Een juweel van een kans gaat voor Schagen verloren als Boon tjes en D. Schoorl samen met den bal alleen voor den keeper komen te staan en de een voor den ander niet durft te schieten. Inmiddels zijn de backs terug gekomen en de kans is verkeken. Ook I.V.V. mist echter een juweel van een kans als een strafschop genomen wordt binnen het beruchte gebied, omdat Slikker te lang met den bal loopt. Huizenhoog wordt het leder over de lat gejaagd, zoodat met de rust de stand nog steeds 1—0 is. Na de rast gaat I.V.V. er onmiddellijk van door. Voor het Schagen-doel wordt even geprutst, doch tenslotte weet Wals den bal voor doel te zet ten, waar de linksbuiten klaar staat en onhoudbaar scoort (11). Het spel gaat nu weer snel op en neer en beide doelen verkee- ren om beurten ernstig in gevaar. Doelpunten worden echter niet gemaakt. Een onverwachte kopbal wordt door Slikker keurig uit den hoek gedoken. De corner leverl nog eenig gevaar op, doch ook dat wordt bezworen.- Aan den anderen kant wordt een strafschop aan den rand van het strafschopgebied door v. d. Ben slecht ingeschoten en door Roele gestopt. Een lange pass brengt een bal bij Boontjes die overspeelt naar v. d. Ben, den bal weer terugont vangt, zich vrij speelt en met een Een groote gooi- en smijt partij. In een opwindende tweede helft, die H.R.C. met een 1-0 voorsprong hervatte, hebben de Alkm. Boys kans gezien het tweede klasseschap te behalen, dat gezien die tweede helft absoluut verdiend was. H.R.C. is dus derde klasse ge worden en hoewel het qua-spel en capiciteiten in aanmerking geno men beter was dan de Alkm. Boy® hebben zij den wedstrijd toch ver diend verloren. Voor de rust speel de H.R.C. een tempo vlugger, doch kon dit niet voldoende in doelpun ten uitdrukken, De grootste fout. Terwijl H.R.C. dus het beste van het spel had gehad en rustig de tweede helft in kon gaan liep dat ajleö heel anders. De roodhean- den speelden nog meer terugge trokken dan anders en het gevolg daarvan was, dat de Boys gelegen heid kregen aanvallen te onderne men. Handig profiteerde vooral de Grand daarvan en mede door dat Selderbeek weer meer op den man dan op den bal lette, glipte hij steeds langs hem en binnen de 5 minuten moest Dijkshoorn door zijn toedoen tweemaal vissclien. Het waren geen mooie doelpunten doch liet was voor H.R.C. een ont goocheling. Een ontgoocheling, die tot een geweldige opwelling der (Clubs leidde en waar scheidsrech ter Boerée totaal verkeerd op rea geerde. Van een eerste klasse scheidsrechter met twee neutrale grensrechters hadden we zeker verwacht, dat de wedstrijd in hun handen zou blijven. Het werd een geweldige gooi en smijtpartij en in een kwartier tijd werd de verhouding tusschen H.R.C. en de Boys vermoord. Het was geen sport meer en wat de heeren hier presteerden was wat men noemt „vies'.'. De hoofdschuldige was zeker scheidsrechter Boerée, die nu één maal naliet maatregelen te nemen die van invloed konden zijn. Twee spelers moesten het veld verlaten, Brouwer van de Boys en Zimny van H.R.C., twee spelers die zich in de hitte een moment hadden vergeten. Twee onschuldigen, want een ieder was zich niet meer meester en een enkele uitzonde ring daargelaten speelden allen beneden peil. Het was een „rauw" 1 kwartier wat tenslotte toch weer een keer nam, maar toch kwamen de gevolgen naar voren en ach tereenvolgens verlieten bij H.R.C. Sanders, Bijl en Dijkshoorn het veld. De wedstrijd. Een kleine 3.000 menschen had den zich een plaatsje verworven, toen scheidsrechter Boerée het sein gaf tot beginnen. Reeds na twee minuten kreeg Koster door treu zelen der backs een kans, maar de bal rolde juist naast het leege doel uit. H.R.C. had toch het beste van het spel en hoewel Kramer zich steeds uitstekend van zijn taak kweet, broeide er toch een H.R.C. doelpunt. Juist na ongeveer 23 minuten, als Dijkshoorn voor het eerst een schot van Appel heeft gekregen, kreeg Sanders den bal en op een manier, die dezen rasvoetballer eigen is, passeerde hij drie a vier Alkmaar- ders om daarna een prachtigen voorzet te geven, die Koster op keu rige wijze wist in te koppen. 10. De druk op het Alkm. doel werd steeds grooter en in deze periode had H.R.C. de overwinning op pa pder kunnen zetten, maar het mocht niet, want het harde schot van Koster belandde tegen den paal, evenals 't doelpunt van Zimny ge annuleerd werd wegens buitenspel wat ook inderdaad het geval was. Éénmaal kreeg Goudsblom een kans, maar hij faalde hopeloos. In de tweede helft startte H.R.C. toch als favoriet, maar de verkeerde tactiek was hen al gauw noodlottig en binnen af- zienbaren tijd werden de bovenom schreven doelpunten geboren, waar mede dus een achterstand werd verkregen. Nog kreeg H.R.C. een kans, Brouwer werd het veld uit gestuurd en de Boys moesten dus met 10 man spelen, maar Zimmy vond dat blijkbaar niet eerlijk en maakte een soortgelijke overtre ding, zoodat de getalsverhouding weer geli'k was. Na het beruchte kwartier was 't Boys-elftal nog op volle toeren en de misverstanden stapelden zich bij H.R.C. steeds meer op. Het was maar goed dat het einde daar was want anders was de nederlaag nog een debacle geworden, nu bleef het beperkt tot 4—1, hoewel de laatste twee doel punten vanzelf niet veel meer be- teekenden. FEUILLETON Het Fototoestel van Monsieur Fleurance Naar het Fransch van Sylvain Lejeune „Ja, tenminste, ik geloof van wel," antwoordde Alyscamps met een stem die opeens een heeschen klank kreeg. „Maar het kan ook wel zijn dat het in mijn herinnering alleen maar zoo lijkt, omdat i'er zooveel in de kran ten over gelezen heb." „Ja, de kranten stonden er vol van. Ik kan me geen voorval herinneren dat zich hier heeft afgespeeld en door het heele land zoo'n sensatie wekte. Je herinnert je natuurlijk dat de arme kerel gevonden werd, liggende aan den rand van het ravijn bij 1'Ermi- tage, het meest verlaten plekje uit de heele omgeving. Een plaats, ge knipt voor een misdaad. Het was uit gesloten dat zijn dood aan een nood lottig toeval kon worden geweten. Ik ben overtuigd, dat het een van te voren in alle détails beraamden moord was. De kogel die hem dood de was van den overkant van het ravijn afgevuurd; daaraan bestaat geen twijfel. Wat was het motief voor den moord? Wraak? Jaloezie om een vrouw? Wie .zal het zeggen? Ik ben bang dat dit voor eeuwig een geheim zal blijven." „Dat ben ik /olkomen met je eens," viel Alyscamps hem bij; „dat ria'3- sel za) nont worden opgelost." „Tenzij natuurlijk het onverwachte gebeurt," hernam monsieur Bersanne rustig. Hij was bezig met de flesch wijn, die zijn huishoudster had bin nengebracht. IV. „Op je gezondheid!" Hg schoof een van de glazen die hij had ingeschon ken naar zgn gast en bracht het andere aan de lippen. „En moge een welgezind lot ons bewaren voor een dergelijk uiteinde! Fleurance had werkelijk beter verdiend. Hij was een door en door goede kerel, met een hart van goud. Misschien een beetje te veel vriend van de vrouwen. Maar we hebben allemaal onze fouten. En hij maakte het zeker niet zóó bont dat hij er met zijn leVen voor moest boeten. Ik kan me met den besten wil geen redelijk excuus voor den moordenaar voorstellen. Ik wil je wel vertellen dat als ik dien schurk in mijn vingers kreeg, hij niet op genade hoefde te rekenen." „Wat doet je denken dat er een vrouw in het spel is geweest?" bracht Alyscamps, met iets scherps in zijn manier van spreken, in het midden. „Waarom kan de moord niet ge- Voetbaluitslagen KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AGOWEindhoven HeerenveenADO 3-0 Z-'. PROMOTIECOMPETITIE 2e klasse District IL Nepthunus't Gooi 1 District IIL Go Ahead-^Hengelo 00 BorneRheden 31 District IV. BleijerheideVW 22 VlissingenHelmond afgel. District V. VelocitasFrisia 3- DISTRICT L Promotiecompetitie 3e klasse. HRCAlkm.- Boys 14 Promotiecompetitie 4e klasse. WWAlways Forward 31 Schagen—IVV 1—1 Promotiecompetitie res. 3e klasse. OSV 3—«HRC 2 1—1 Alcm. V. 2Zandvoortm, 2 31 strak schot onder tegen de lat schiet, vanwaar de bal in het net stuit. Het doelpunt wordt echter geannuleerd, daar reeds gefloten was voor buitenspel. Het spel gaat verder, kansen worden geschapen, doch doelpunten blijven uit. D. Schoorl krijgt nog een prachtkans, doch waoht iets te lang, zoodat 't einde komt met gelijke score (1-1). pleegd zijn door een passeerenden landlooper of een strooper?" „Ik heb je al gezegd, dat het naar mijn vaste overtuiging een moord met voorbedachte rade was. Een land looper zou zgn slachtoffer hebben beroofd, en geen strooper ter wereld zou in zijn hoofd halen een man te duoden, die door een diep ravijn van hem gescheiden is en die dus niet precies kon zien wat hij uitvoerde en hem evenmin kon achternagaan. Neen, mijn beste jongen, je bent op een verkeerd épropos. We moeten het aan het toeval overlaten het mysterie te ontsluieren! En ik heb geen bezwaar je in vertrouwen te verl ellen, dat het toeval nu eindelijk de behuipzame hand in het spel ge stoken heeft." Monsieur Bersanne leunde naar voren en gaf Alyscamps een veel- beteekenden blik. De oogen van zijn gast werden grooter en hij luisterde gespannen. „Er zijn verschillende belangrijke bijzonderheden ontdekt," sprak mon sieur Bersanne verder, „die nooit zijn gepubliceerd, gedeeltelijk omdat daar door de moordenaar gewaarschuwd zou zy'n op te passen en zich niet bloot te geven, gedeeltelijk omdat bepaalde sporen en aanwijzingen nog steeds gevolgd werden. Je weet, ik help de politie wel eens 'n handje; ze hebben nogal vertrouwen in mijn speurzin en combinatievermogen ik heb heel veel op dit gebied ge lezen en door mijn liefhebberij voor scheikunde heb ik den commissaris een paar maal van dienst kunnen zgn bij het ophelderen van een misdrijf. Het is een prettige afleiding voor een rentenierenden vrijgezel zooals ik, zoo'n beetje detective spelen! In 't kort: ik ben daardoor van alle détails van de moordzaak op de hoogte. Nu, je herinnert je misschien dat Fleu rance, op den dag van zgn dood, zyn fcotoestel had meegenomen, een ouderwetsche platencamera om, van de plaats waar hij vermoord werd een opname te maken van den over kant. Hg had een paar dagen tevoren herhaaldeUjk op de sociëteit over zyn plannen gesproken, zoodat het alge meen bekend was. Hg beweerde dat er van dat stukje eenzame, wilde natuur eigenlgk geen enkele goede foto bestond en hij wilde die aan het gemeente-archief cadeau geven voor dp collectie afbeeldingen die ze daar van dt stad en omstreken hebben F1-' deed dat wel eens meer met inte ressante plekjes. Maar om nu op den moord terug te komen mgn theo rie is dat de kogel die hem doodde moest afgevuurd zijn op hetzelfde moment dat hij de foto nam. Het op merkelijke is dat de camera niet bij het lijk gevonden werd.' Wordt vervolgd. DE WEDSTRIJD VAN DEN DAG Eindhoven wederom geklopt De Oostelijke kampioenen hebben opnieuw voor een ver rassing gezorgd door op eigen terrein het technisch ster-ker spelende Eindhoven een ver diende nederlaag toe te bren gen. De wedstrijd had geduren de de eerste helft een vrij een tonig karakter, waarbij de Eindhovenaren zich in het veld technisch de meerderen toon den. Voor het doel vlotte het evenwel niet aan beide zijden, zoodat de rust met blanco stand inging. Pas in de tweede helft begon de voorhoede van AGOVV uit een ander vaatje te tappen. Zoetbrood was actiever dan verleden week. Zijn samenspel met den middenvoor Beien le verde vrij spoedig na de eerste helft het eerste Apeldoornsche doelpunt op. Van Veghel was bij een AGOVV-aanval uit zijn doel geloopen om een door Ga- briel aangegeven bal weg te trappen. Hij miste evenwel en stelde op deze wijze den aan stormenden Beien in de gele genheid te scoren (10). Nau welijks zes minuten later werk te Zoetbrood zich uitstekend door de Eindhovenverdediging heen. Hij gaf den hal over aan den' vrij staanden Beien, die onhoudbaar voor Veghel het tweede doelpunt scoorde (20) Precies 10 minuten voor het einde stormde Beien alleen óp het Eindhovendoel af Hij pas seerde hierbij niet alleen de beide backs, doch ook keeper Vaü Veghel, die door uit te loo pen de situatie trachtte te red den (30). Eindhoven was hier na een geslagen ploeg. UÜeiunnen Ronde van Made een succes Pellenaars eerste, ondanks pech. MADE, 7 Juni. Voor ongeveer vijftienduizend toeschouwers werd heden de tweede ronde van Made ven-edenEr moesten 100 ronden gemaakt worden met een totaal van 125 K.M. Het is een zeer mooie wedstrijd geworden, die door het hooge tempo en verschil lende lastige bochten zeer veel van de renners geëischt heeft. Aan den start versohenen 41 ren ners, welk aantal aan het einde tot 16 was geslonken. Hoewel in het algemeen de renners veel strijd te zien gaven, viel toch het gemakkelijke rijden van Verschu ren op. Deze renner heeft de 125 K.M. voor het grootste gedeelte op zijn eentje afgelegd. Pellenaars," die door bandenpech wel vijfmaal van rijwiel moest verwisselen, slaagde er toch in als eerste de eindstreep te pas seeren, waarmee hij, evenals in de eerste ronde van Made, win naar werd, Op een half wiel kwam Schutte als tweede. De 125 K.M. werden verreden in 2 uur 20 min. De uitslagen zijn als volgt: 1. Pellenaars, 2 Schulte, 3. Steenbakkers, 4. Schellingerhoudt, 5 Verschuren, 6. De Korver, '7. v. cl Star, 8. Van Oers, 9. Van Am sterdam, 10. Piet Evers, 11. J. Bras penuinx, 12. Joosen. 13. De Gans. 14, v. d. Heemt, 15. Reeling. jjutenunett Het zomerprogramma rijk voorzien Het zomerprogramma voor den Kring Noordelijk Noord-Holland is thans definitief vastgesteld en het blijkt lang niet mis te zijn. Van 20 Juni tot 30 Augustus is bijna eli ken Zondag iets te doen. Het programma begint met een polo-tournooi te Wieringerwaard. Evenals verleden jaar worden ook dit jaar weer schoolwedstrijdcn ge- organiseerd, welke te Winkel en Schagen worden gehouden, terwijl de schoolkampioenschappen in Schagen worden georganiseerd. Naast de gebruikelijke kringwed strijden worden dit jaar ook volks wedstrijden gehouden. Hopelijk zal dit tot gevolg hebben, dat ook ou dere menschen, die niet zoo snel meer zijn, zich weer bij een veri eeniging aansluiten. Het gedetailleerde programma ziet er als volgt uit. 20 Juni: Polo-tournooi te Wieringeri waard. 29 Juni: Volkswcdstrijden te Scha gen. 5 Juli: Kringwedstrijden te Anna Paulowna en Ö.V. Tocht. 12 Juli: Schoolwedstrijdcn te Scha" gen en tweekamp de Wirgde Wiel. 19 Juli: Schoolwedstrijden te Win kel en tweekamp de Wielde Wirg. 26 Juli: Kringwedstrijden te Scha gen en Tocht over de Wiel. 2 Aug.: Kringwed9trijden te Wie ringerwaard. 23 Aug.: Kampioenschappen Scho len, te Schagen. 30 Aug.; Kringwedstrijden te Win-i kei. Te Dirkshorn en te Oudkarspel worden waarschijnlijk nog lange baanwedstrijden georganiseerd. Speciale kampioenschappen wor den niet gehouden, maar op iede- ren Kringwedstrijd zullen enkele nummers ingelast worden. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 9 JUNI. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmüziek, 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmüziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmüziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Politiek week- praatje (opn.). 8.30 Gramofoonmüziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmüziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Ensemble Wllly Kok. 12,00 Salonorkest. 12.40 Almanak. 12 45 N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Zang met pianobegeleiding en piano voordracht (opn.). 13.40 Gramofoonmüziek. 14.00 JHaarlemsche Orkestvereniging, solist en gramofoonmüziek. 16.00 Ziekentroost. 16.20 Gramofoonmüziek. 16.30 Musette-orkest en solist. 16.45 Voor de Jeugd. 17.00 Musette- orkest en solist. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 „Paoló Tosti", muzikaal programma. 18.00 Gramofoonmüziek. 18.30 Neerlands'stem van het Oostfront. 18.45 .N.O.: Nieuwsberichten, 18.55 Gesproken blnnenlandsch overzicht. 19.05 Duitsche taal- us. 19.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 20.00 Orgelspel (gr.). 20.15 Luister spel „Jan van den Dom". 20.45 Pianovoor dracht. 21.30 Gramofoonmüziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmüziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, over een lijnverbinding met de studio be schikken. 22.15—24.00 Gramofoonmüziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Friesche liederen topn.). 8.30 Gramofoonmüziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmüziek. 11.00 Zang met pianobegeleiding. 11.30 Gramofoon müziek. 12.00 AmaWlé-sextet. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Voor de rijpere Jeugd van het platteland. 13.15 Ensemble Jonny Ombach en zang met piano begeleiding. 14.00 Gramofoonmüziek. 14.30 „De lichte toets", cabaretprogramma. 15.30 Voor de zieken. 16.00 „Vergeten opera's", causerie (met gramofoonmüziek). 16.45 Cello en piano, 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 De Melodisten. 18.15 De repor tagestaf presenteert. 18.45 Orkest Malando en solist. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Zeeuwsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: .Holland and the economie reorganisation". Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmüziek. 1.15 Omroeporkest en solist. 21.00 „Wie zijn de schuldigen aan Neerland's ondergang?", door Prof. Mr. Dr. R. van Genechten. 21.15 Bertus van Dlnteren en zijn orkest. 21.45 ~.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.NO.: Militair overzicht. 22.10 AvondwUding. 22.15—24.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. ftR. Jonker afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2