I«H DUI'lSCH LD. Felle brand te Rotterdam - %L»AKKERUE De lucht rooms van HOITIKA INVALIDITEIT en het ARBEIDSFRONT 'S-GRAVENHAGE, 8 Juni. De Centrale Persdienst van het N.A.F. meldt: Leden van Jiet Nederlandsche Ar beidsfront, die ingevolge leeftijd of invaliditeit blijvend arbeidsonge schikt zijn, en niet meer in dienst betrekking werkzaam zijn, kunnen op hun verzoek een invaliditeitson- dersteuning krijgen, voor zoo ver het noodige aantal betalingen is ge schied. Deze betalingen varieeren tusschen een uitkeering van ten minste f7,20 per maand tot ten hoogste f 40.per maand. Voor zoo ver deze aanspraak wordt gemaakt door leden, die voorheen waren aan gesloten bij vakvereenigingen en bonden, die in den tijd, voorafgaan de aan 1 Mei 1942 geen reglemen taire ouderdoms- en invaliditeits- ondersteuning kenden, ontslaat het recht eerst na 1 October 1947. Als algemeene voorwaarde geldt hierbij bovendien, dat tenminste 1040 wekelijksche bijdrage betaald moeten zijn op den dag van de in diening van het verzoek om onder steuning, en het lidmaatschap - dert 1 Mei 1942 ononderbroken heeft bestaan. Niet alleen als aanvulling op de uitkeeringen ingevolge de sociale verzekering, doch ook geheel onaf hankelijk hiervan beteekenen de geldelijke uitkeeringen. die het N.A.F. in dezen vorm aan zijn leden verleent, een belangrijke steun in geval van ouderdom en invaliditeit. Reeds na een lidmaatschap van vijf en dertig jaar, een periode, die ge rekend naar den totalen duur, waar over de arbeiderwerkt, niet lang te noemen is, is de maximale uit keering bereikt. Zelfs in de laagste klasse beteekent dit een maande- lijkseh inkomen of, wat in de meeste gevallen wel zoo zal zijn, een inkomenvermeerdering van 112.— per maand. Met het verstrekken van de bo vengenoemde uitkeeringen wordt de gemeenschapsgedachte, die leeft in het Nederlandsche Arbeidsfront, gediend. Bovendien wordt het ver antwoordelijkheidsgevoel v. d. indi- vidueele werkers jegens hun gezin en de gemeenschap versterkt door. het besef met hun aansluiting een basis te kunnen leggen voor een re delijke verzorging in geval van ou derdom of invaliditeit. De bate, waarin een gemeen- echap zich zijn eenheid bewust is, komt niet het minst tot uiting in wijze, waarop de zorg voor ouden van dagen en invalide werkers is verzekerd. Waar aan de zorg een rechtsgrond is verleend, is de hoog ste vorm bereikt. De leden van het N.A.F. ontleenen het recht op deze uitkeeringen niet alleen aan de be taalde contributies, dóch daar bo venuit aan het feit, dat zij deel uit- maken van een werkgemeenschap, waarbinnen allen door de leeniging van elkanders nooden hebben te zorgen. Iedere werker onderschrijft deze gedachte en behoort dienten gevolge lid te zijn van het Neder landsche Arbeidsfront. Een nieuw bankbiljet f 50 - van Volgens een mededeel eng van de Nederlandsche Bank in de Ne>d. Staatscrt., zal zij een nieuw model bankbiljet van f 50.— in omloop brengen. Omtrent het, uiterlijk van dit biljet bevat de mededeling het volgende: Op de voorzijde staat de tekst „De Nederlandsche Bank betaalt aan toonder vijftig gulden". De woorden „De Nederlandsche Bank" zijn, licht uitgespaard, in een donkerbruinen balk geplaatst. De overige woorden van den tekst zijn evenals bet getal „50" ter weers zijden van dezen balk, in donker bruine kleur gedrukt. Verder is het getal „50" licht uitgespaard, in het midden onder den tekst en rechts en links onderaan in gegui- loeheerde donkerbruine rozetten aangebracht. De linkerhelft *va,n 'l biljet toont in donkere kleur de gravure van een vrouwenportret naar het schilderij „De Oestereet ster" van Jan Steén, terwijl het zelfde portret in lichtere, rood bruine tinten, op de rechterhelft van het biljet in spiegelbeeld is weergegeven. De h and teekeningen van den president en van den secretaris zijn respectievelijk rechts en links onder de portretten geplaatst. Het watermerk vertoont een arm, die een brandenden fakkel opheft. Verder komen als water merk vier licht horizontale golf lijnen en ter plaatse van de mid delste rozet aan de benedeiuzijde de paraaf ,,de B." voor. In het midden van de achter zijde van het biljet is in donker bruine kleur een gravure afgc drukt, voorstellende een winter landschap naar een schilderij van Van Ostade. Het getal „50" en eveneens het nummer en de serie- letters zijn viermaal aangebracht. Voorts vindt men vermeld de na men van de drukkers, Joh. En schedé en Zonen, en van den ontwerper, Leo Gestel. De biljetten zijn gedrukt op licht roomkleurig getint papier van ongeveer 105 x 94 m.m. en geda teerd van 2 Januari 1941 af. In de Ned. Staatscourant is opge nomen een besluit van den Secr.- Gen. van het Dep. van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescher ming betreffende: jjle instelling van een hulpacte van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de beginse len der Hoogduitsche taal; 2e vaststelling van een reglement voor het examen ter verkrijging .van die acte. Hierin wordt o.m. bepaald, dat ter voorziening in het tekort aan leerkrachten in de Duitsche taal, als gevolg van de toevoeging van het vak Duitsche taal aan het leer plan van het zevende leerjaar van scholen voor gewoon lager onder wijs, in het jaar 1942 en eventueel in volgende jaren de gelegenheid zal worden gegeven tot het afleg gen van een examen ter verkrijging van een hulpakte van bekwaam heid tot het geven van lager onder wijs in de beginselen der Hoogduit sche taal. Voor deze examens is het pro gramma gelijk aan dat, vastgesteld bij Koninklijk besluit van den 26en October 1884 (staatsblad 216) voor het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid tot het ge- DRIE KINDEREN MET MOEITE GERED. In de Rosener Mantzstraat 158 te Rotterdam, heeft gistermiddag een felle uitslaande brand gewoed. In dit pand is gevestigd een rijwiel handel van den heer Groenewegen, aan de voorzijde bevindt zich de winkel met werkplaats, aan de achterzijde is het woonhuis gele gen. Om ongeveer kwart voor vier werd de brand ontdekt en in korten tijd sloegen de vlammen aan de voorzijde naar buiten. Zoowel de Rotterdamsche als de Duitsche brandweer rukten met veel mate riaal uit. In de verwarring van het oogen- blik acht men er niet aan, dat nog menschen achter in het brandende pand konden zijn, totdat de 29-,ja rige mevrouw GroenewegenKra mer in haar angst door een zijraam sprong en den toeschouwers op straat toeriep, dat haar drie kinde ren in gevaar waren. De 25-jarige J. Kroos uit de Josephstraat aar zelde niet, hij snelde, ondanks de vlammen en de sterke rookontwik keling, het pand binnen en smaak te het genoegen de drie jeugdige kinderen in veiligheid te brengen. Zij bleken geen letsel van beteeke- nis te Jiebben opgeloopen. De moe der ha*d door de glasscherven ver wondingen aan de beenen opgeloo pen. maar behoefde niet in een zie kenhuis te worden opgenomen. Om half vijf had men het vuur onder de knie en kon met de na- blussching worden begonnen. Om trent de oorzaak is niets beleend. ven van lager onderwijs in de be ginselen der Hoogduitsche taal. Het bezit van de hulpacte van be kwaamheid verleent gelijke be voegdheid als het bezit van de akte van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de beginse len van die Duitsche taal, met dien verstande, dat de bevoegdheid 5 jaar na het tijdstip van ondertee- kening der hulpakte vervalt. De hulpacte zal worden uitge reikt in het jaar 1942 en volgende jaren, zoolang het tekort aan leer krachten in de Duitsche taal dit naar het oordeel van den Secr.-Gen. van het Dep. van Opvoeding, We tenschap en Kuituurbescherming noodig maakt. Van alles wat uit dorp en stad Doodelijk ongeluk. De 7-jarige Annde Kamphuis uit Zwolle was zoo onfortuinlijk van een wagen te vallen, waarop ze een eindje mee mocht rijden. De kleine kreeg de wielen over zich heen en is, kort na het ongeval, aan de gevolgen waarvan overleden. f 2000.gestolen. Toen de be woners nieth thuis-waren, hebben inbrekers zich toegang verschaft tot een perceel aan het Louise de. Golignyplein te Den Haag. Zij ont vreemdden een gouden dames- en een heerenhorloge, alsmede f 2000. Dieven ^sloegen hun slag. Bij een inbraak in een perceel aan den Nieuwe Zijds Voorburgwal te Am sterdam hebben dieven zich mees ter gemaakt van een partij bont mantel ter waarde van f 20.000 Bü de mantels bevonden zich zeer kostbare exemplaren. Uit een confectieatelier aan de Heeren-' gracht verdwenen 141 zijden ja ponnen, ter waarde van f 4000. AUSTRALISCH PESSIMISME. STOCKHOLM, 8 Juni (DNB) De Australische premier, Curtin, heeft volgens den Engelschen nieuws dienst verklaard, dat de Australi sche regeering geen illusies koes tert over de dingen, die komen zul len. Men is er op voorbereid; dat.de aanvallen der Japanners blijvende litteekens bij land en volk van Au stralië zullen veroorzaken. AMERIKAANSCH VLIEGKAMP- SCHIP ONDERGEGAAN. STOCKHOLM. 8 Juni (DNB) Naar de Britscbe berichtendienst meldt, wordt in de Vereenigde Staten thans toegegeven, dat bij een slag bij de Midway een Amerikaansch vliegkampschip verloren is gegaan. MAARSCHALK MANNERHEIH EEREDOCTOR. BOEDAPEST, 8 Juni 'D.N.B.: Maarschalk Mannerheim is Maan dag gepromoveerd tot eeredoctor aan de „Nicolaus .Horthy Universi teit" te Szegedin. Hij werd bij die gelegenheid vertegenwoordigd door den Finschen gezant Wuorima. Van de zijde der Hongaarsche regeering werd de promotie bijgewoond door den minister voor eerediensten, Ho- man en den minister voor handel en industrie, Varga. DE GEALLIEERDE SCHEEPS- VERLIEZEN. STOCKHOLM, 8 Juni (D.N.B.): Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft het Amerikaansche mi nisterie van marine gisteravond medegedeeld, dat op den Atlanti- schen Oceaan een Amerikaansche koopvaarder en in de Carabische Zee een Noorsch schip van middel bare tonnage, dat in geallieerden dienst voer, tot zinken zijn gebracht. Overlevenden der beide schepen zijn in een haven aan de oostkust der Vereenigde Staten aan land ge bracht. ARBEIDSFRONT en T uberculoscbcsf rijdiog 'S-GRAVENHAGE 9 Juni. De Centrale Persdienst van het N.A.F. meldt: Voor leden van het Nederland sche Arbeidsfront bestaat na een jaar lidmaatschap de mogelijkheid tot het verkrijgen van t.b.c.-onder- steuningen. Deze worden gegeven in den vorm van een tegemoetko ming in de kosten van sanatorium- verpleging; vergoeding voor ver sterkende middelen, extra-voeding, al of niet in vereeniging met hulp in de huishouding bij thuis-verple- ging. Verder ondersteuning voor-de aanschaffing van noodzakelijk on dergoed, voor de bestrijding van reiskosten bij autovervoer van een patiënt, terwijl ook bij bezoeken van huisgenooten aan het sanato rium en soortgelijke omstandighe den geldelijke vergoedingen door het N.A.F. zullen worden gegeven. Deze ondersteuningen, welke het karakter dragen van een bestrij ding van de tuberculose, en dat in den ruimsten zin, doen zien, dat de taak die het Nederlandsche Ar beidsfront hiermee op zich geno men heeft, wederom ver gaat bui ten de enge grenzen van de vak organisatie. Het bestrijden van een gevreesde kwaal als de tuberculise is meer dan een groepsbelang. 'Het is een volksbelang. Dat het Neder landsche Arbeidsfront direct en in direct dit volksbelang dient, is een noodzakelijk gevolg van de plaats, die het Nederlandsche Arbeidsfront binnen de volksgemeenschap in neemt. In het bijzonder geldt dit waar het de bestrijding betreft van een kwaal, die, zij het in mindere mate dan voorheen, de volksgezond heid bedreigt. Ieder, die als werker lid wordt van het N.A.F. draagt door zijn lidmaatschap er toe bij, dezen strijd tot een goed einde te brengen. Iedere aansnoring is hier verder overbodig. Wie zijn taak kent, is lid van het Nederlandsche Arbeids front. VERBOD VERVOER VAN GROENTEN 1942. Volgens mededeeling in de Ned. Staatscrt. heeft de Secr.-Gen. van 't Dep. van Landbouw en Visscherij bepaald, dat het vervoeren of doen vervoeren van warmoezerijgewas- sen in de door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcenlrale aange wezen streken des lands is verbo den. Dit verbod geldt niet, indien en voor zoover door de Centrale ontheffing is verleend. Dit besluit treedt in werking op 6 Juni 1942 en kan worden aange haald als „Verbód vervoer van groenten 1942." Voetbal VETERANENDAG TE ALKMAAR. De afd. Noord Holland organi seert op 14 Juni a.s. te Alkmaar een veteranendag, aldus meldt de Sport kroniek. De 20 deelnemende ploe gen zijn in groepen van vier clubs verdeeld. Het tournooi wordt op het terreinen van Alkmaarsche Boys en Alkmaar verspeeld. STIJGER BLIJFT BLAUW WITTER. Naar wij vernemen, heeft de Blauw Witter Stijger zijn verzoek om over schrijving naar de Volewijckers in getrokken. Hij zal dus in het ko mende seizoen weer de Zebra-kleu ren verdedigen. j rug-, lende-, spler- of zenuwpijn en bij spit of rheumatiek zjjn AKKERTJES weldadige pijnverlossers. Laat de AKKERTJES U daarom dadelijk er vanaf helpen. De Nederlandsche Pijnstiller FEUILLETON Het Fototoestel van Monsieur Fleurance Naar het Fransch van Sylvain Lejeune „Maar ik meende dat je zei, dat de moordenaar zich aan den over kant van* het ravijn bevond. In dat geval is het nauwelijks denkbaar, dat h\j degeen is die het fototoestel heeft weggenomen," voerde Alys- camps tegen de redeneering van zijn gastheer aan. „Bovendien, ik kan niet inzien, welk motief hij zou kun nen hebben gehad om de camera weg te nemen. Als hij iets had willen stelen, zou hij toch in de eerste plaats Fleurance's portefeuille genomen heb ben, en je zei dat het lijk niet be roofd was." „Neen, niets werd vermist behalve de camera," bevestigde monsieur Bersanne, nog meer naar voren bui gend alsof hrj zoo dicht mogelijk by zijn hoorder wilde zijn. „Ik heb een theorie gevormd wat het motief zou kunnen geweest zijn voor het weg nemen van het toestel. Er moet een plaat in gezeten hebben met het beeld v den moordenaar erop, juist op het moment dat hij zijn wapen op de lens richtte." Alyscamp's oogen knipperden even en zijn mond viel iets open. „Maar hoe kom je daar aan?" vroeg hü, zich onmiddellijk herstel lend. „Logische deductie, niet anders deductie, mon chér! Al de feiten die in den loop van het onderzoek aan het licht zijn gekomen, staven mijn theorie. Laat ik je vertellen hoe, on afhankelijk van mijn deducties, de tragedie gereconstrueerd i. door den commissaris en den recherche-inspec teur, die het onderzoek hebben ge leid. Fleurance moet aan den uitersten rand van het ravijn hebben gestaan, waar de helling bijna stijl naar be neden loopt. Zijn camera was inge steld op den o erkant. Juist toen hij op den gummi-bal drukte om den sluiter te openen ,werd h\j door den doodelijken kogel getroffen. Wanneer deze théorie klopt met hetgeen wer kelijk gebeurd is, en ik zie niet dat het anders zou kunnen zijn, dan moet de beeltenis van den moorde naar met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid, op de plaat zijn vastgelegd. „Pure fantasie!" viel Alyscamps uit. „Maar hoe dan ook, daar de camera niet teruggevonden is, ont breekt iedere mogelijkheid om een dergelijk sprookje te bewijzen. Je verondersteld dat de camera is mee genomen door den moordenaar „Dat heb ik niet gezegd," onder brak monsieur Bersanne hem. „Ik heb alleen de theoretische mogelijk heid geopperd dat de moordenaar dat zou kunnen gedaan hebben, om dat hij daar een klemmend motief hadde wetenschap of het ver moeden dat de plaat hem zou kun nen verraden. Maar dat wil niet zeg gen dat ik een andere mogelijkheid buiten beschouwing heb gelaten. In tegendeel, ik heb van den aanvang af rekening, gehouden met wat jij daarnet hebt opgemerkt: dat de moordenaar zich aan den anderen kant van het ravijn bevond, en daar hij zich natuurlijk zoo gauw moge lijk uit de voeten wilde maken, zich niet den tijd zal hebben gegund voor de lange wandeling die hij moest maken om bij zijn slachtoffer te komen. Tegenover het risico dat de pJaat hem verraden zou, stond het voordeel van de grootere kans om te ontsnappen, wanneer hjj de camera liet waar z(j was. En "de andere ver klaring voor het verdwijnen van het toestel, waarover ik daarnet sprak, is, dat de camera, toen Fleurance, die immers op den rand van het ravijn stond, doodelijk getroffen neer stortte, in den afgrond is gegleden, nadat zij uit zijn handen was geval len. Deze theorie bezat zoo'n groote mate van waarschijnlijkheid voor mij, ofschoon da commissaris en de inspecteur meer waarde hechtten aan de andere mogelijkheid dat wil dus zeggen dat de moordenaar zich van het toestel had meester ge maakt, dat ik in den loop van deze twee jaar ieder hoekje en gaatje van het ravijn heb afgezocht. Een heel werk dé,t verzeker ik jeeen be roerd, doodelijk vermoeiend en tijd- roovend karwei, want het is daar dicht begroeid met kreupelhout en scherpe doorns. Maar ik gaf den moed niet op, en eindelijk, giste ren Wordt vervolgd. 237. Nadat ze de bruikbaarste en noodigste dingen in tasschen ge pakt hadden, namen ze elk een pak op hun schouder en begonnen hun tocht naar onbekende eoorden. Eerst de bestuurder, toen Piet en de vliegenier als achterhoede. Warm, zei de eerste. Honger, mop perde Piet. Dorst, klaagde num mer drie. ROME, 8 Juni. ln zijn weer- machtbericht no. 738 maakt het Italiaansche opperbevel het volgen de bekend: Vijandelijke tegenaanvallen die door pantserstrijdkrachten werden gesteund, werden door onze forma ties infanterie volkomen afgesla- gefi. Er werden 150 gevangenen ge maakt. Eenige pantserverkennings wagens en automobielen werden vernield. De aanzienlijke buit, die door de zegevierende actie, waar van in het weermachtbericht van gisteren is melding gemaakt, werd gemaakt, omvat behalve enorme hoeveelheden oorlogsmateriaal: 50 stukken geschut en ongeveer een even groot aantal pantserafweer- kanonnen. Onder de gevangenen bevindt zich de bevelvoerende gene raal der tiende Indische gemotori seerde brigade,. In het luchtruim van Acroma schoten onze vliegtuigen zes vijan delijke machines omlaag, zonder zelf verliezen te lijden. Italiaansche en Duitsche formaties vielen op nieuw de vloot- en luchtbases van het eiland Malta aan. In het gebied van de herhaalde malen getroffen doelen braken uitgestrekte branden uit. In den afgeloopen nacht bombar deerde de Engelsche luchtmacht Cagliari. Eenige huiz.en in het cen trum der stad stortten in, andere werden beschadigd. Er vielen twaalf dooden, 15 menschen werden gewond. De houding der bevolking was rustig en dedisciplineerd. Zweedschc hulp aan Finsche kinderen Practische naastenliefde. STOCKHOLM, 8 Juni (A.N.P.) Tot dusver zijn c.a. 20.000 Finsche kinderen naar Zweden overge bracht, waar zij zijn opgenomen in Zweedsdhe gezinnen of kinderte huizen. Den laatsten tijd arriveer den er c.a. duizend kinderen per week. Men zoekt ook naar andere me thoden om de Finsche kinderen te helpen. Sinds lang zorgen Zweed- sche „peten" door de geregelde gel delijlce bijdragen voor ongeveer 12.000 kinderen, voornamelijk uit gezinnen, waar de vader gesneu veld of gewond is. Bovendien is onlangs door Zweedsche organisa ties in verschillende Finsche plaat sen een spijziging van kinderen ingericht. Op het oogenibli'k krij gen 5000 kinderen iederen dag een wanme maaltijd. Onder de Zweedsche hulporgani saties hoort ook de zorg voor de invaliden. Op kosten van den Zweedschen staat worden thans ongeveer 600 Finsche oorlogsinva liden in Zweedsche ziekenhuizen verpleegd en velen worden in staat gesteld een nieuw beroep aan te leeren. Met het oog op de in Fin land heersohencle groote schaarsch- te aan arbeidskrachten, heeft Zwe den geprobeerd te helpen met vrij willigers voor het werk te land Voorts heeft het pootaardappelen en landbouwwerktuigen ter be schikking gesteld. Hongaarsche premier bij den Führer VRIENDSCHAPPELIJK ONDEH- HOUD. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 8 Juni (D.N.B.):* De Hongaarsche minister-president en minister v. Buitenlandsche Zaken, Kallay, heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan den Führer in diens hoofdkwartier. Kallay was verge zeld van generaal-majoor Voeroes, legatieraad Szent Miklosy, legatie- raad Szegedy Macsak en den ge zantschapsattaché Christoph Kal lay, de Hongaarsche gezant te Ber lijn, Sztojay en de Duitsche gezant te Boedapest, von Jagow, nemen eveneens aan de reis deel. De Führer heeft minister-presi dent Kallay tijdens zijn verblijf in het hoofdkwartier ontvangen voor een bespreking van den t politieken toestand, daaraan werd deelgenomen door den t Duitschen minister van Buiten landsche Zaken, von Riibhenr i trop. Het onderhoud was be- zield van den geest der tradi- tioneele DuitschHongaarsche vriendschap on van de wapen broederschap, welke in den ge-, meenschappelijken strijd der door het driemogendhedenver- drag verbonden volken tegen het bolsjewisme opnieuw tot uiting is gekomen en beproefd is. Na de politieke bespreking gin gen de Führer, minister-president Kallay en minister von Ribbentrop over tot een bespreking van den militairen toestand, waaraan van Duitsche zijde werd deelgenomen door generaal-veldmaarschalk Kei tel, generaal Jodl en den Duitschen militairen attaché te Boedapest,, kolonel von Papenheim, van Hon gaarsche zijde door generaal-ma joor Voeroes en den Hongaarschen militairen attaché te Berlijn, gene raal-majoor Homlok. Zondag was minister-president Kallay de gast van minister von Ribbentrop en had hij met hem een uitvoerige bespreking over actueele politieke vraagstukken, welke in vriendschap'pelijken geest gehouden werd. Hoe dikwijls reeds... Hoe dikwijls reeds hebt U in dit blad een oproep van de Nederland sche ambulance gelezen? Hoe dik wijls reeds heeft dé redactie van dit blad een klein hoekje van haar toch al zoo beperkte plaatsruimte voor dezen oproep afgestaan? Ontelbare malen is dit geschied. Maar er zijn dan ook wel resulta ten van dit alles geweest. Duizen den guldens heeft de Nederlandsche Ambulance aan giften ontvangen uit heel het land, van oud en jong, van arm en rijk, van „pro's" en „an ti's" Maar waar is uw bijdrage toch lezer? U vergeet haar toch niet? Een radicaal middel tegen ver geten is: doe het direct. Pak uw giroboek en maak een storting over op girorekening Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht, Den Haag. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 10 JUNI. Hilversum I. 415.8 m. 0.45 Gramofoonmuziek. 6.60 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Psalmen (opn.). 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 De Melo- dlsten en solist (opn.) en gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Bertus van Dln- teren en zijn orkest. 12.00 Frans Wouters en zUn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Planovoordracht. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 Strijkorkest en pianospel. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Viool en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm- kwartier. 17.45 Omroep-Harmonleorkest. 16,00 Van huls tot huls. 18.15 Omroep-Harmonle orkest. 18.46 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Economisch praatje over den land bouw. 19.05 Het liedje van verlangen. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 „Melodie en poëzie", cabaretprogramma. 20.15 Mevrouw van Straten wil het mtadje van de kous weten. 20.30 Om- en om-programma. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. (7.30—7.40 Boks- les). 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Amusements orkest (opn.). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 11.45 Oramofoonmuzlek. 12.00 „Door de bosschen en de hei klinkt een oude melodü". 12.46 B.N.O.: Nieuws- en eoo- nomlsche berichten. 13.00 De landbouwten toonstelling te Dalen. 13.15 OJto Hendriks en zijn orkest. 14.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Orkest Ernst van 't Hoff. 15.00 „We gaan naar Artis", vroolUk programma. 18.00 Fluit en plano. 16.35 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- beursberichten. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.45 Zang en piano. 18.15 Voor de werkende vrouw. 18.30 Gramofoonmuziek. 19.00 Orgel concert. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 I.N.O.: Brabantsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag, 20.00 Rotterdamsch Phllharmonlsch orkest en solist. 21.00 De familie de Boer. 21.15 Rotterdamsch Phllharmonlsch orkest en solist. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 I.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avond wijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A., R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2