Nu 'ook in poto tube! CasteJ» y. flost-Compagnie opgericht VERSCHUIVEN, STEEDS MAAR VERSCHUIVEN OPLOSSING VAN DE LENTE-PRIJSVRAAG JEUGDSTORMKAMP RADIOPROGRAMMA Nederlandsch Arbeidsveld in Oost Europa Ons bedrijfsleven voor geheel nieuwe banen 'S-GnAVENIlAGE, 9 Juni. Tus- Echen den Rijksminister voor de be- •zette Oostelijke gebieden, Alfred Ro- senberg,' en de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied aan den eenen kant en lei dende' Nederlandsche persoonlijkhe den van bestuur en bedrijfsleven aan den an'dcrcn kant, worden se dert eenigen tijd besprekingen ge voerd over gemeenschappelijk op te lossen economische opgaven. Deze» besprekingen hebben thans tot het volgende resultaat geleid: Met het oog op samenvatting in een eenheid van alle bij. werkzaamheid in do bezette Oostelijke gebieden ge- interesseerde Nederlandsche krin- gen uit, landbouw, industrie, bank wereld, handwerk en handel is een Nederlandsche Oost-Compagnie" met zetel in Den Haag opgericht. Naar uit do statuten van de maat schappij blijkt, bestaat het zakelijke' doel in economische activiteit van allerlei aard in de bezette Ooste lijke gebieden. De compagnie heeft het recht alle daarmede in: verband staande zaken en handelingen 'te verrichten. De speciale eigen aard van de compagnie moet er in gezien wor den, dat zij in de eerste plaats met raad en daad, met volledigen steun van den staat en de Nederlandsche Bank ter beschikking staat van alle Nederlandsche ondernemingen en individuecle personen, die econo misch in de bezette Oostelijke gebie den' werltaaam willen zijn. Voor de'hierbij door haar bemid deling verleende credieten bestaat, zoo noo'dig, de garantie van den staat. De compagnie is voorloopig voor zien van eeitaaanvangskapitaal van 2.500.000 Nederlandsehe guldens. Als voorzitter heeft Dn M. M. 1 1 V"verW*a»!'door tu PerWon, «'SKjes W» 8ChuWtoe"lishol«o, verWÏS® ,ntdoor tu perWon. «'SKjea W" reet Ve „cfcuimbeUe J 0iteii» 1 llPAnTr «nlu m n GROOTE tube 65 ct. Normale tube 85 et. i llll Zin GOED D ^SBELM^N '-NIIK11 Oi NZE Lenteprijsvraag is blijk baar te moeilijk geweest voor onze puzzelaars. Of was het weer te mooi? Wij weten het niet, maar wel weten wij, dat het aantal goe de oplossingen aanmerkelijk lager was, dan wij dat gewend zijn. Ruim honderd goede oplossingen, zooals wij die hieronder geven, kwamen bij ons binnen. Bij loting was Fortuna gunstig gestemd voor: D. VAN DER VEEN, Beneden weg U, St. E^ncras. die de gelukkige prijswinnaar werd van tien gulden. De prijzen van f2.50 vielen ten deel aan: Mevr. O. BROEKHUIZEN, Sperwerstraat 43, Den Helder, L. DE BOER, Fazantenstraat 55, Den Helder. De vijf prijzen van één gulden Werden gewonnen door: RIA DEKKER, Bosohweg K 13, 'ti Zand. L. SCHOORL, Sanatorium Zonnestraal, Afd. ter Meulen, Hilversum. D. D. VAN DER LAAG, Boterdijk, D 55, Lobith, Tol kamer. C. Dz. REZELMAN, Molenvaart 12, Anna Paulowna. J. GRAASF, lsie Vroonsiraat 19, Den Helder. De prijzen zullen nog deze week aan de gelukkigen worden toege zonden. Be Fuzzlerodacteur w|nscht den genen, vvien ditmaal geen prijs teil cleob-A'iei, een vQl-gende maal meer. •"ZqSfticr hoe men de woorden ten opzichte; van elkaar moet verschui ven: GENI ETERS - O N M A N N E LIJ K MAATJ ES HARING VERTE LSELTJ E ZEI LWEDSTRIJD TELELENS AARDBEV INGÉN GODENDRANK S P O O R'W EGGRIN.T De vet gedrukte letters geven, tel-1 zen, de zegswijze, die dus luidt: „In kéns van boven naar beneden geie- Mei leggen alle vogeltjes 'n ei". Rost van Tonningen, president der Nederlandsche Bank, zich ter be schikking gesteld van de nieuwe maatschappij. Als voorzitter van het bestuur is F. B. J. Gips aangesteld, plaatsvervangend voorzitter van den Raad voor het Bedrijfsleven. Op uitnoodiging van den rijksmi nister voor de bezette Oostelijke ge bieden hebben de leidende Neder landsche persoonlijkheden der com pagnie in gezelschap var) eenige lasthebbers van den rijkscommissa ris voor Flet bezette Nederlandsche gebied een studiereis naar de Ooste lijke gebieden ondernomen. D^ Nederlandsche Oost Com pagnie. De Ned. Staatscrt. bevat een drie tal besluiten verband houdende met de oprichting van de Neder landsche Oost Compagnie N.V. Het eerste is een besluit'van den SeciyGen. voor Bijzondere Economi- scha Zaken, betreffende dewerlee- ning van een monopolie aan de Nederlandsche Oost-Compagnie N.V., te 's-Gravenhage terzake van de uit haar doelstelling voort vloeiende werkzaamheden. Hierbij wordt o.a. bepaald, dat aan de Ne derlandsche Oost-Cómpagnie N.V. het recht wordt vérleend om, mei uitsluiting van ieder ander per soon of lichaam, werkzaamheden te verrichten van ellten a^rd op eco nomisch terrein in de bezette gebie den van Oost-Europa. Zij is daarbij verplicht aan van staatswege ver strekte opdrachten, liggende op het terrein van haar werkzaamheid gevolg te geven. Het tweede besluit is van de Secretarissen-Gen. voor Bijzondere Economische Zaken en van 't Dep. van Financiën, het bepaalt o.a. de deelneming van den Staat dgr Ne derlanden in de Ned. Oost-Compag nie op f250.000, terwijl daarnaast de Secr.-ben. voor Bijzond. Econo mische Zaken wordt gemachtigd om namens den staat der 'Nederlanden aan de N.O.C. garanties en subsi dies te verleenen. Tenslotte is nog opgenomen -een besluit van de Secr.-Gen. voor bij zondere economische zaken en wan het Dep. van Financiën, houdende goedkeuring ^an uitbreiding van den werkkring der Nederlandsche Bank met de bevoegdheid tot deel neming in het kapitaÉl van de op te richten Nederlandse-He Oost-Com pagnie N.V. VISSCHERIJ en Gasgeneratoren EEN PROBLEEM WORDT OPGELOST. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat van overheidswege door bemiddeling/van de Nederland sche Visscherij Centrale, subsi- - die en crediet wordt verleend voor het plaatsen van gasgene ratoren in motörvisschersvaar- tuigen. Toen zich, na een reeks van an; dere moeilijkheden, in den afgeloo- pen zomer het vooruitzicht op- min der gasolie voordeed, heeft de over heid onmiddellijk het daarmee sa menhangende prpbleem van dé vis scherij onder de oogen gezien. De Nederlandsche Visscherij-Centrale trad daartoe in contact met het „Bureau Omhouw Motoren". Men is thans zoover, dat met be trekking tot gasoliemotoren een ge nerator is geconstrueerd en een om bouwsysteem gevonden, die samei. volgens het oordeel der deskundi gen in de praktijk zullen vol doen, ook voor vissohersvaartuigen, waarmee gedurende eenige etmalen achtereen de visscherij wordt uit geoefend. Teneinde den in- en ombouw en de voorbereidingen daartoe zoo snel mogelijk te doen verloopen, is pp voorstel van den. directeur van de Nederlandsche - Visscherij centrale een werkcömmissie in het leven ge roepen, waarin zitting' hebben ver tegenwoordigers van .-de Scheep vaartinspectie, het Bureau Genera toren, en Tankgas de Nederlandsche Visscherij centra le en het Bureau Omhouw Motoren. De financiering. Ter financiering van den ombouw heeft de overheid de noodige gelden ter beschikkiing gesteld. Bij'inwilli ging van het door den reeder of visscher in te dien'en verzoek tot ombouw, betaalt het rijk een derde gedeelte van de totale kosten en de reeder of visscherij-eigenaar in het algemeen 15 pet. a contant, even eens van het totale bedrag. Het restant verstrekt het rijk als voor schot. Dit voorschot alleen dient de FEUILLETON -Het Fototoestel van Monsieur Fleufance Naar het Fransch van -Sylvain Lejeune 4 VI. Een méér geïnteresseerde toehoor der dan Alyscamps was nauwelijks denkbaar. Hij scheen zoo meege sleept door de mededeelingen va$ zijn gastheer dat hij 'werktuigelijk opstond. Maar monsieur Beftanne maakte maakte kalm zijn zin af, alsof hij van de emotie van den ander niets merkte; ën eindelijk, gisteren, werden mijn onvermoeide pogingen met suc ces bekroond. Ik vond de camera op den bodem van het ravijn, verborgen achter een doornstruik. Hier is ze. Hij draaide zich zelf half omf«n van achter een stapel boeken haalde hij een fototoestel te voorschijn, dat hij Alyscamps voorhield.» „Merkwaardig! Buitengewoon merk waardig!" mompelde de - donkere man. De onverwachte wending, die het gesprek had genorhen, had1 hem het bloed naar het gezicht doen stijgen. Toeh, als gedreven door een onweer- staanbaren impuls, strekte hij de hand uit om het bezwarend stuk van Overtuiging te grijpen. Monsieur Bersanne dead geen po ging om het hem te beletten. Alles wat hij zei was: „Je hebt gelijk, mon chér. Het is inderdaad ongelocrflijk merkwaardig. Ik ben van plan de plaat variavoxM te ontwikkelen. Dan zullen we weten wie de moordenaar is." „Tenminste als de plaat niet te veel beschadigd is." Alyscamps' stem klonk nerveus-geprikkeld, kort-afge- betéh. Hij boog het hoofd om het toestel te bekijken. „Als de camera heelemaal naar beneden is gevallen, kan de plaat alleen door een wonder zijn heel gebleven." „Dat wonder is gebeurd de plaat is absoluut intact. Daarvan heb ik me al vergewist. Het struikgewas moet de kracht van den val hebben gebroken. Maar ik heb nóg geen tijd gehad om de plaat te ontwikke Pas op!" schreeuwde monsieur Ber sanne eensklaps, ziende dat Alys camps den gummi-bal stevig met zijn rechterhand beetpakte, „als je den sluiter 'opent en de plaat belicht is alles bedorven." VII. De; waarschuwing kwam te laat. Een lichte klik werd hoorbaar. Alyscamps had den gummi-bal samengedrukt. Had hij het opzette lijk of onbewust gedaan Wat hij zei gaf recht tot de con clusie dat het niet onopzettelijk was geweest! „Nu zal nooit iets aan het licht komen," riep hij uit, terwijl de camera uit zjjn handen glipte en kletterend op den grond terecht kwam. De stevige handen van monsieur Bersanne kwamen zwaar neer op de schouders van zijn gast. „Je vergist je, schavuit die je bent!" beet hij hem toe. „Bijna alles was al aan het licht gekomen. Maar het onweerlegbaar bewijs, dat het net om je moest dichttrekken, ont brak. Maar door" je grenzelooze en roekelooze brutaliteit om je hier in de stad te vertoonen heb je ons dat verschaft, Of heb je misschien ge dacht dat je, met je snorretje en op een snellen doorrit, geen kans liep oin herkend te worden Maar zoodra ik je in de gaten kreeg twijfelde ik geen seconde aan je identiteit én kwam de gelukkige inspiratie die de celdeur voor de rest van je levens dagen achter je zal doen dichtgaan! Ik heb je van dén aanvang af ver dacht en met je eigen Handen heb Je die verdenking tot een rotsvaste zekerheid gemaakt. Die camera is een oud toestel van mezelf h& heeft nooit aan Fleurance behovt! Maar je pogirig om een beeld te ver nietigen dat er niet was en er nooit in is geweest, heeft je verraden..." FINDE OP DEN GOUDSBERG ONDERRICHT EN ZELFSTUDIE GECOMBINEERD MET KAMP- v LEVEN. LUNTEREN, 9 Juni. De Onder gaande zon zet den veertig meier noogen Gouds-berg in warm-rooden gloed, terwijl de opkomende nevels over het omleggende land een paars- grijzen sluier leggen. Muisstil en met open mond zitten de jongens te luisteren. Het kampvuur krtapt en knettert. Zijn vlammen lekken langs de opgeworpen twijgen en stuwen een ijle rookkolom omhoog, die haar penetrenten geur vermengt met dien van her gebladerte in het kreupelhout, dat ritselt op oen vleugje wind. Als het verhaal beëindigd is, vormen allen een keten en zingen hand in hand een lied ten afscheid aan den dag, die besloten .wordt met een tantoe, welks tonen zacht wegsterven. o.ver Lunteren's heiden en bosSchen Het is het einde van een dag in het kamp van den Nationalen Jeugdstorm, waaraan wij dezer da gen en bezoek hebben gebracht. Sinds 10 Mei kampeeren daar 170 jongens en paren zelfstudie en nut tige bezigheid aan gezonde ontspan ning en inspanning in de open lucht. De kampleider, stamheer C. H. van Hamond, vertelde ons daar over het eed' en ander. Toen de Nationaal-Socialistische Vrouwenorganisatie een actie op touw zette om moeders van gezin nen naar buiten te zenden, rees de vraag of zij haar kinderen mee zou den Aerneh. De Nationale Jeugdstorm greep deze gelegenheid aan om met een voorstel* te komen. Dit project dm- vatte een kamp, dat ongeveer twee maanden zou duren en waaraan stormers (14 tot 18 jaar), meeuwen (10 tot 14 jaar) benevens jongeren en ook niet-leden van denzelfden leeftijd zouden kunnen deelnemen. Onder leiding van een onderwijzer zou er ruimschoots gelegenheid zijn tot zelfstudie, terwijl de leerplich tige jeugd verder taken zou uitwer ken, welke aan de eigen onderwij zers zouden worden opgestuurd. Het verdere programma zou bestaan uit de oefeningen, voorgeschreven voor den Jeugdstorm, bestaande uit exercitie en orde^oefeningen, zang, arbeidsdienst sport, athletiek en veldwerk, voor de oudere jongens nog aangevuld met weerbaarheids- oefeningön. reeder (visscher) af te lossen. Hier voor ia-een soepele, regeling ontwor pen: de aflossing geschiedt door het heffen van een klein /percentage van de besomihing. De lasten van reeder of visscher blijven dus steeds verband houden met zijn inkom sten. In dezen vorm beteekent dit,', dat zoolang het voorschot niet is terugbetaald, de generator eigen dom bjijft van de Visscherij centrale De reeder of visscher, die voor ombouw van zijn motor in aanmer king wil komen, moet zijn aanvraag daartoe indienen bij de Nederland sche Visscherijcentrale, afdeeling Distributie en Vischvervoer, Den Haag. Het Bureau Generatoren en Tankgas verleent de vergunning, doch niet dan nadat de Scheep vaart-inspectie en de Visscherijcen trale haar advies dat het bureau- pleegt op te volgen hebben uit gebracht. Zoo zal, naar hét zich laat aan zien, straks in onze visscherij de gasgenerator een belangrijke rol vervullen. Hij vermoordde zijn vrouw 15 Jaar geëischt Het Gerechtshof te Amsterdam, gepresideerd door Mr. van der Does de Willebois, heeft Dinsdag in hoo- ger broep de zaak behandeld tegen den 53-jarigen, monteur J. C. Son- derman, die in Mm van het tforig jaar zijn vrouw vermoordde en het lijk in stukken sneed. Hij werd des wege door de rechtbank te Amster dam vei'fjordeeld tot vijftien jaar ge vangen i|straf. 1 De man was tegep het vonnis in hpoger beroep gekomen, zooals hij thans mededeelde, omdat hij zijn straf te hoog vond. Hij. had overi gens niet de bedoeling gehad zijn vrouw te dooden, doch hij] had slechts in drift gehandeld. Uitvoerig werd de afschuwelijke geschiedenis van den moord nage gaan. De man bleef bij zijn vroegere verklaringen. Hij was in drift ont stoken, omdat de vrouw hem een klap had gegeven. Het rapport dat den verdachte schetste als een on bewogen, koele en cynische man, kwam tot de, conclusie dat hier geen sprake is van verminderde toerekeningsvatbaarheid. De procureur-generaal Mr.' J. Versteeg, zeide hij zijn requisitoir dat men de dagvaarding niet kan lezen zonder van afschuw vervuld te worden. Deze man echter blijft bij een rustige ontkenning van moord. Hij stelt het voor. alsof hij wat onvoorzichtig is geweest in zijn drift. Alles wijst echter op de wel berekende bedoeling zich van haar te ontdoen. De procureur-generaal vereenigde zich geheel met de zienswijze van de rechtbank en vroeg bevestiging van de straf en veroordeeling tot vijftien jaar gevangenisstraf. De verdediger Mr. H. Keune, pleitte clementie. Hot Hof zal op Dinsdag 23 Juni vonnis wijzen, 238. Toen liepen ze een heele tijd zwijgend verder, daalden in een ravijn af en volgden een smal dal. Opeens, bij een bosch, zagen ze een onverwacht schouwspel. Het dal bleek uit te loopen op een langzaa hellende vlakte, heel in de diepjj lag een meer en aan den oev« van dat meer zagen ze een uitge- breid tentendorp. KEURING voor dc Waffen-S.S. cn Vrijwilligerslegioen Nederland 's-GRAVENHAGE, De aanmel ding van vrijwilligers voor de Waf- fen-SS en het Vrijwilligerslegioen Nederland, alsmede de keuring, zal geschiédenï 12.6.42 10.00 uur Den Haag, Café Den Hout, Bezuidenhoutsche- weg. 16.00 uur Rotterdam, Deut- sches Haus. 13.6.42 10.00 uur Utrecht, Wehr- machtsheim. Mariapl, 15.6.42 10.ÖÖ uur Tilburg. Werklie denver., Tuinstraat 68, 16.00 uur Eindhoven, H.uis Maria, Kruisstraat, 16.6 42 0.00-,uur Roermond, NSDAP- Swalmerstr. 61. 16.00 uur Arnhem, Weber straat 16 B. 17.6.42 10.00 uur Amersfoort, Polizei- liches Durchgangslager, Ap pelweg. 16.00 uur Deventer, NSDAP- Paijkweg 2. 18.6.42 10.00 uur Hengelo, Deutsches Haus. 15.00 uur Meppel, Hotel Westerbeek, Woidstraat. 19.6.42 11.00 uur Groningen, Con- certhuis, Poelestraat. 16.00 uur Leeuwarden, Hui ze Schaaf, Breedstraat. 20.6.42 10.00 uur Amsterdam, Schu- le, Iepenweg 13. 16.00 uur Den Haag, Café Den Hout, Bezuidenhout- scheweg. "Onze groen^ivoorziening DE GEVOLGEN VAN DEN STRENGEN WINTER. De gevolgen van den strengen winter doen' zich op het oogenblik geducht gelden Verscheidene groen ten, als bloemkool, sla en peen, zijj) bevroren en moesten opnieuw wor den uitgezaaid. Ook het voorjaars weer werkte niet mee. Normaal bestond omstreeks de zen tijd echter steeds een tekort, dat dan door import van b.v. bloem kool uit Bretagne en tomaten uit Italië werd aangevuld. De brood- en aardappelendistributie vergroo- ten overigens de groentencohsump- tie, terwijl de conserven dit jaar geheel ontbreken. De lcassenproductie is ten einde, die van den lcouden grond zal nog enkele weken op zich laten wach ten.- Sla is er reeds, bloemkool en peulvruchten beginnen to komen, peen,'doperwten en tuinboonen zul len nog even op zich laten wachten. In dit verband zij gewezen op het pas uitgevaardigde vervoerverbod, dat weliswaar de hoeveelheid niet vermeerderd, wel echter een juiste verdeeling in de hand werkt. Ten slotte is dit jaar het bezaai de oppervlak grooter, zij het ook, dat door gebrek aan kunstmest de opbrengst per H.A. waarschijnlijk iets zal terugloopen. f Van alles wat uit dorp en stad IJdele dieven. Bij eén huiszoe king in een perceel in de Bloed- straat te Amsterdam trof de re cherche 26 doozen zeep, 187 fles- sohen brillantine en .100 flesschen Eau de Cologne aan. Deze goederen waren verleden week. gestolen uit een pand aan den O.Z. Acthterburg wal. Als verdacht van diefstal of heling van deze welriekende arti kelen werden vijf personen gear resteerd. Windkorenmolen te Ernst wordt f gebroken. De wind korenmolen t» Ernst (Gld.) welke sinds jaren 'et meer in bedrijf is, zal afge- ;oken worden. De bij de afbraak rijkomende onderdeelen zullen' ycstenud worden voor andere oude molens in ons land. Brug in brand ^gestoken, Te s Hertogenbosch moest Dinsdag avond ijlings de brandweer gealar meerd worden, wijl er een brug in brand stond. Met een paar stralen werd het vuur aan getast en bedwongen. Inmiddels had de brug zware schade gele-, den. Dit alles was het gevolg van het spel van een aantak baldadige knapen. Oud*kamerdlenaar van Paul Kru- ger overleden. Op 86-jarigen leef tijd is te Hilversum plotseling over, leden de 'heer A. II. J. Happe, die bekendheid genoot, als oud-kamer dienaar van Paul Kruger en dezen in diens laatste bewogen levensja ren vergezelde. Italiaansch Weermachtberichl ROME, 9 Juni. Het Italiaanse! weermachtbericht van heden luid als volgt: In de Ma/marische woestijn dj ren de gevechten tusschen de w derzijdsche gepantserde strijdkracb ten voort. Eskaders „Macchi" h hoorende tot het vierde regiment]» gers, die in een luchtgevecht wi ren gewikkeld met numeriek su]u rieure vijandelijke formaties, haalden schitterende successen. totaal werden 14 Curtiss-toestello neergeschoten. Al onze vliegtuigei keerden op hun basis terug, h Britsche luchtmacht verloor boven dien zeven "toestellen, die werdei neergehaald door Dviitsche jagers c nog een, dat door het luchtdoelge schut werd omlaag geschoten. Ee; Britsche luchtaanval op Tarenii veroorzaakte kleine branden, dit terstond bedwongen konden wor den, en berokkende lichte schad aan eenige panden. Er vielen geei slachtoffers. Twee Engeische bom menwerpers werden door het lucht- doelgeschut neergeschoten. In de Middellandsche Zee weri een vijandelijke duikboot tot zinkci gebracht door een van onze torpe dojager's, die onder bevel stond val corvettenkapitein Eugenio Henïi Nog een andere duikboot werd aan gevallen en tot. zinken gebraclc door onze vlooteenheden met be hulp van verkenningsvliegtuigen. De honderdduizend is gevallen Bij de trekking van 9 Juni der Staatsloterij is de honderdduizend gevallen op lot no. 4 7 69. De and» re hooge prijzen vielén* als volgt:' f 1000: 1965 6745 15469 f400: 4775 10656 14490. f200: 4360 12594 15407 18154 1993 20030 21229 f 100: 1997 2355 2536 2690 2606:418 8546 9461 17060 18019 18500 1978 21596. DONDERDAG U JUNI. Hilversum I. 415.0 m. 8.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Oohtendgym nastlek. 7.00 Gramolponmuzlek. 7.45 Ochtenl- gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoon- muziek. 8.30 Rococo-octet en gramoloos- muziek.' 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram» foonmuziek. 9.30 Amusementsorkest, het klein Omroepmannenkoor en solisten (opn.l. 10.31 Gramofoonmuzlek. 11.00 Voor de kleutert 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuzlek. 12.00 Klaas van Beeck en orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuw en economische berichten. 13.00 Omroep- Operette-orkest en soliste. 13.45 Gramofoon muzlek. 14.00 Planovoordracht, 14.30 Gramo foonmuzlek. 15.00 Bertus van Dlnteren en z(]ii orkest. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zondag van den Heidelbergsohen Catechismus. 16,30 Gramofoonmuzlek. 16.30 De Melodlsten. 17.11 B.N.O.:, Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17.30 Zang, vlooi en clavecimbel. 18.01 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.15 Grt- mofoonmuzlek en opnamen. 18.30 Gramofoon muzlek. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18,01 B.N.O.De wereldmeening uit vreemde kran ten. 19.05 Gramofoonmuzlek. 19.15 Omroep- symphonieorkest en soliste. (20.2020.1 Gramofoonmuzlek). 21.20 Gramofoonmuzlek 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22,00 Gram» foonmuziek. Vanaf 22.15 alleen Voor Radio-Centrales, die over een lUnverblndUI met de ptudlo beschikken. 22,15—24,00 Gr* mofoonmuzlek. Hilversum II. 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. ,8.18 Gramofoon muzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram» foonmuziek. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Kin derkoorzang (gr.). 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Gerard van Krevelt» zijn orkest en soliste. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Dt Landstand aan het werk. 13.15 Theo Udea Masman en zijn orkest. 13.45 „Jan van Eyck gestorven:- 9 Juni 1441". 14.00 Orkest Malan- do en solist en gramofoonmuzlek. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Viool en plano. 16.00 Zanj met pianobegeleiding en planosoll. 16.30 Gr»- mofoonmuzlek. 16.45 Voor de Jeugd. 17,15 N.O.: Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17.30 Otto Hendriks en zijn orkest „De Spotvogels". 18.15 Gramofoonmuzlek 18.30 „Aziatische havensteden". 18.45 Hlrnst van 't Hoff en zijn orkest en accordeonsoll 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.! Wat Nederland schrijft. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Omroeporkest en soliste. 21.09 .Brandende kwesties", causerie. 21.15 Amtye- mentsorkest. 21.4p B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avond- wijding. 22.1524.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R.Jonker ,'afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Rinnenland, alg. report, en streelcnieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2