Wees waakzaam UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN 30 kubieke mefer hout DE GEALLIEERDE SCHEEPSVERLIEZEN Opjroer in Voor-Indië Arrondissementsrechtbank te Alkmaar uit de andere wereld RADIOPROGRAMMA Voor voedingsmiddelen en rookartikelen. 's-GRAVENHAGE» 10 Juni. De Secr.-Gen. van het Dep. van Land bouw en Visscherij maakt bekend, dat de distriibutiediensten der ge nieenten, waar men in het bevol kingsregister is ingeschreven, tegen overlegging van de stamkaart en /inontvangetneming van een bon .van het inlegvel, gedurende het tijdvak van 22 Juni tot en met 11 Juli a.s. op nader*te bepalen tijd stippen de bonkaarten voor voe dingsmiddelen 8ste periode 1942 zui den uitrei keft. Uitgereikt zal worden Aan houders van een inlegvel K 1 of L 1, een bonkaart K 105 of L 105. Aan houders van een inlegvel K 2 of L 2, een bonkaart K 205 of L 205. Aan houders van een inlegvel K 3 of L 3 een bonkaart K 305 of .L 305. Aan houders van een inlegvel K 4 of L 4, een bonkaart K 405 of L 405. Voorts zullen nieuwe tpbaks- en siga retten kaa rten worden uitge reikt, waarbij de distributiediensten de met „Tabak R 4", ondersohei- 'denlijk „Sigaretten R 4" gemerkte bonnen van de thans m gebruik zijnde kaarten in ontvangst zullen nemen. Alleen zij, die thans in het bezit zijn van een tabaks- of siga- rettenkaart, zulle derhalve een nieuwe kaart ontvangen. De distributiediensten zullen de brood- onderscheidenlijk vleesch- kaarten van zelfverzorgers voor brood of vleesch inhouden, evenals de melkkarten van kinderen van melkveehouders. De aandacht wordt er op geves tigd, dat zij, die: a. Vóór 13 Juli van dit, jaar den leeftijd van 21 jaar bereikt hebben en'nog niet in het bezit "zijn van een inlegvel K 1 of L 1, hun inleg vel moettin ruilen. b. Vóór 13 Juli van dit jaar den leeftijd van 14 jaar bereikt hebben en nog^, niet in het bezit zijn van een inlegvel K 2 of L 2, hun inleg vel moeten ruilen. •c* Vóór 13 J<uli van dit jaar den leeftijd van 4 jaar bereikt hebben en nóg niet in het bezit zijn van een De teint van tallooze vrouwen loopt ernstig gevaar. Gebrek aan vitamine F bedreigt de jeuÉ»d eri de schoonheid van haar huid! Te lang is de functie van dit vitamine, dat ■miit vetten aan organisme en huid moet «voiften toegevoegd, veronachpteamd De droogste, saaiste huid leeft óp onder den invloed van vitamine Fen het (mooiste gelaat, verliest op den duur zijn Hrischheid, wanneer vitamine F ontbreekt. iPas daarom-dagelijks Dobbelman's Cas- «ella Crême% toe, die in iedere tube 2000 eenheden/vitamine F bevatten VITAMINE-F-CREMES inlegvel K 3 of L 3, hun inlegvel moeten tuilen. Voorts wordt er op gewqzen, dat men onmiddellijk bij de uitreiking der bescheidèn dient te 'controlee- ren, of men Rlle bescheiden, waar op men recht heeft/ heeft ontvan gen, aangezien latere reclames niet in behandeling kunnen worden ge nomen. en Uil hoi m D^BBELM^N ■PIOKt! Zuinig met gas electriciteit Niet allerwegen begrepen Naar vanwege het Rijkskolenbu- reau wordt medegedeeld, begrijpt men nog niet genoeg den dringen den eisch om. zuinig te zijn met gas en "electriciteit. Bovendien wordt onvoldoende rekening gehouden met het feit, dat in de zomermaan den de rantsoenen voor verlich tingsdoeleinden belangrijk lager zijn dan in de andere maanden. Ook is bij controle gebleken, dat nog velen, hoewel zonder over schrijding van hun rantsoen, onnoo- dig gas en electriciteit verbruiken. Dit komt o.m. ook voor in restau rants, winkels e.d. In vele zaken ziet men midden op den dag- zonder eenige noodzaak lampen branden.* Het is vanzelfsprekend, dat tegen dergelijk nutteloos verblik ernstig zal worden opgetreden.' Betrokke nen loopen gtoote kans, dat, afge zien van andere maatregelen, hun rantsoenen belangrijk worden ver laagd. Overigens dienen zij te be denken, dat in dezen tijd, waarin vele groote gezinnen met het hun toegemeten- rantsoen moeten woe keren, het zeer onsympathiek aan doet, dat zij hun rantsoenen ver spillen, waardoor zij de overheid, die de eindjes van deze distributie aanéén moet knoopen, als het'ware dwingt scherpe maatregelen te ne men. Men werke dus mee in het alge meen belang en gebruike slechts gas en electriciteit, indien dat in derdaad noodig is. Arbeidsdienstplicht Afdoeiiiag van verzoeken. Ten einde' een vlotte afdoening van eventueele verzoeken om uit stel of vrijstelling van den arbeids dienst-plicht mogelijk te maken, wordt de aandacht van belangheb benden gevestigd op de hiervoor noodzakelijke directe adresseering dezer verzoeken aan afdeeling B van de administratie van den Ned. Arbeidsdienst, Gevers Deynootwcg 63 te 's-Gravenliage. Er zij evenwel met nadruk op ge wezen, dat sléchts in bijzondere ge vallen vrijstelling, of uitstel van den arbeidsdicÉstplicht 'kan wor den verleend. Deze hoeveelheid hout,is noodig om de 2200 kistjes te maken, be stemd voor onze strijders aan het Oostfront. Inderdaad, 2200 kistjes werden gereed gemaakt en de in houd hiervan, bestaande uit nuttige gebruiksvoorwerpen en versnape ringen, zal een groote verrassing zijn voor de leden van ons legioen. Deze 2200 kistjes zijn alweer een bewijs dat'wij in het vaderland we ten wat onze dapperep in het Oosten moeten missen en dat wij kosten noch moeite willen spa ren voor hen te doen wat wij kun nen. Daarom worden nu deze 2200 kistjes gereed gemaakt. Daarom vragen wij ook U, ons werk te steu- nem door een flink bedrag te stor ten op girorekening 432100, t.n. Verzorgingsfonds van het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Koninginnegracht 22, Den Haag. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van 10 Juni zijn de prijzen der Staatsloterij als volgt gevallen: f 5000.—: 1784 f1500.—: 4942 f 1000.—: 7520 10370 12711 f 400.—: 13724 16666 18176 200.—: 1379 3973 7068 10855 15322 f 100.—: 2442 4702 9502 12317 18301 20935 Groentengebrek in het Goöi Burgemeesters wendeh zich tot Den Haag. Gisteren heeft op uitnoodiging van den burgemeester van Hilver sum, J-hr. Mr. E. J. B. M. van Bönninghausen, een bijeenkomst plaajs gevonden van- een aantal burgemeesters van de Gooisehe gemeenten en eenige leiders van de levensmiddelen^oorziening, waarbij ook aanwezig was de heer H. C. J. Roozen, contact-commis saris voor de voedselvoorziening in 'het district Haarlem en het Gooi. In deze bijeenkomst aldus een door den burgemeester verstrekt communiqué -werd geconsta teerd, ,dat met uitzondering van een enkel§x gem#5nto er. in het Gooi een zeer ernstig gebrek aan groenten bestaat, daar aan de Hilversum sche veiling onvol doende wordt aangevoerd en de grossiers in aardappelen en groen ten weinig of niets toegewezen krijgen van andere veilingen. Besloten werd een telegram aan den Secr.-gen. van het dep. van Landbouw en Visscherij te ver zenden, waarin o.m. wordt aan gedrongen op beschikbaarstelling van vat-, bus- en gedroogde groenten, indien nog in voorraad. De vergadering besloot verder /een delegatie naar Den Haag te zenden', die met de bevoegde in stanties overleg zal plegen be- tr,effende de moeilijkheden met de groentenvoorzienïng in het, Gooi. Tevens werd een contactcomimlsr sie ingesteld voor een voortdurend overleg inzake vraagstukken, de voedselvoorziening van het Gooi betreffende. Van «zware jongen" tot matjoor Men schriift ons uit Berlijn: Te Berlijn Verd ontvangen het nummer van 4 Mei 1.1. van het be kende Amrtdkaansche tijdschrift „Life". Het bevat twee merkwaar dige foto's. Op de eene^ziet men de binnenplaats van een* tuchthuis. Achter een zwaar ijzeren hek exer- ceeren dieven, oplichters, tfipoorde- naar, sexueele misdadigers, gang sters en andere vertegenwoordigd van de onderwereld, die hun straf hebben te ondergahn. Men heeft hun voor alle zekerheid echter hou ten geweren gegeven. Zij worden gedrild, dat het een aard is. En zij exerceeren blijkbaar met geest drift. Immers, over een paar weken zullen de poorten van het tucht huis, waarin zij nog vele jaren had den moeten brommen,, voor hen ge opend worden en zullen zij, naar het woord van Roosevelt, den strijd voor de bevrijding der wereld mo gen meestrijden. Van misdadiger tot held is in Amerika maar één stap. De tweede foto laat een ander tuchthuis zien. De misdadigers hebben, dit gesticht reeds als held verlaten. Thans is het ingericht tot kazerne! Waaruit blijkt dat •er in Amerika tusschen misdadiger en soldaat geen-principieel verschil •blijkt te bestaan. En met een dergelijk leger van tuchthuisboeven, waarin de zwaar ste jongens het tot, majoor en ko lonel kunnen brengen wil Amerika den oorlog winnen! Niet lachen, .le zers! STOCKHOLM, 10 Juni (D.N.B.) Naar de Britsche berichtendienst uit Washingtonmeldt, is men voornemens 'n bijzonder nauwkeu rig onderzoek naar de toenemende verliezen aan de Amerikaansohe kust in te stellen. De voorzitter van de Marmëcommisi^ van het huis van afgevaardigden had ver klaard, dat de sciheepsverliezen hun maximalen stand hadden be reikt en deze verklaring was door het ministerie van Marine be krachtigd. Doch de leden .van de commissie Truman geven, vol gens den Britschen berichtendienst te verstaan, dat zij het daarmede niet eens zijn, omdat die verke ring een ongerechtvaardigd opti misme wekt, 12.000 man erbij betrokken. BARCELONA, 10 Juni (DNB.) Zooals reeds gemeld, is in de voor- Indische provincie Sindh een op roer uitgebroken, dat in kracht is toegenomen en den Engelschen thans groote moeilijkheden zou bereiden. Volgens betrouwbare berichten, die de Yanguardia van buitenland- sche correspondenten heeft, ontvan gen, betreft het hier aanvallen van een groep Hurtstrijders ten getale Van 12.000 man, goed uitgerust en gedrild, "~die aangevoerd worden door den 34-jarigen Pir. Pagard. Deze maakt aanspraak op den ko ningskroon van Sindh. Pir. Pagard is de populaire naam van'Pir Sibgatoella Sjah, die in de provincie Sindh aan de grens van Beloetsjlstan als koning heerscht. Reeds iu zijn prille jeugd nam hij de leiding van het anti-Britsche verzet in zijn provincie op zich. De Britsche autoriteiten vonden zijn beweging hoe langer dgs te onaan genamer. In 1930 werd zijn hoofdkwartier doorzocht en toen bleek het een soort vesting te zijn. Eerst na zwa- ren strijd kon de jonge Pir gevan gen genomen worden. Toen hij na zee jaar uit de gevan genis werd ontslagen, boden de En- gelsche autoriteiten hem tiendui zend ropies, die hij echter weiger de. Hij begon opnieuw met zijn an- tbfingelsch jptreden. De Britsche autoriteiten v poogden vervolgens hem'öpnieuw met hetzelfde bedrag om te koopen. Toen ook dit mis- lukte,-deden zij een poging om zijn invloed te breken door het voorstel zijn leger te legaliseren en door Britsche inspecteurs te laten oplei den. Benoeming in Britschen generalen staf GENÈVE, 10 Juni (D.N.B.) Het Britsche ministerie- van oorlog heeft, naar de Engelsehe berichten dienst meldt medegedeeld, dat ge- neraal-nmjoor R. M. Weeks be noemd is tot plaatsvervangend chef van den imperialen generalen staf met den rang van luitenant-gene raal.- Deze benoeming is door den minister van oorlog .aan het Lager huis medegedeeld. 239. Wat zou dat zijn? riepen de mannen tegelijk verbaasd uit- Ik weet het, zei Piet, een'hottentotten- tentoonstelling. Hottentotten of niet waar tenten zijn, zijn men- schen en wij dus er op af. Honger, hitte en dorst waren vergeten, zoo vlug als ze konden, liepen ze helling af en kwam bij de eers', groote tent een dik heerschap gen, met opgestroopte hemdsino» wen en een bril, als twee koekepan nen op zijn aardbeien-neus. WAT DE FRANSCHEN IN SYRIË VERLOREN. VICHY, 10 Juni (D.N.B.): De Ilooge Commissaris voor Syrië en Libanon, generaal Dentz, treeft voor de eerste maal de nauwkeurige cij fers medegedeeld van de Fransche verliezen in den strijd om Syrië. Het Fransche leger in den Levant heeft 128 vliegtuigen en 17 procent van zijn effectieve sterkte, n.1. 76 officieren, 252 onderofficieren, 734 manschappen van het landléger, 93 vliegers en ongeveer 100 leden van de marine verloren. Het aantal ge wonden bedroeg meer dan 2300.,De Engelschen, zoo voegde generaal Dentz hieraan toe, hebben volgens de opgaven van Churchill, 4500 doo- den en gewonden en meer dan 2000 gevangenen verloren. Tegen het einde van den strijd beschikten de Engelschen over 20 bataljons tegen Frankrijk 17. Te genover 21 Fransche éscadrons ston den 38 Engelsehe. Het-zwakste was de Fransche artillerie met slechts 11 batterijen tegenover 74 vijande lijke. ZWENDELAFFAIRE IN ENKHUIZEN. Zaadhandel ernstig bena deeld. Voor de Arrond. Rechtbank te Alkmaar diende Dinsdagmorgen een Enkhuizer zaak, die niet min der dan twee uur vorderde, omdat de gevallen oogenschijnlijk zeer eenvoudig in werkelijkheid nog al ingewikkeld waren. In de eerste plaats stond terecht W. B., die tot September 1941 in dienst was bij' Sluis' Zaadteelt- en Zaadhandel te Enkhuizen. Bij deze N.V. nroest verdachte orders klaar maken en bovendien kleinere be stellingen, die over den winkel gin gen direct afdoen. Gp een gegeven oogenblik heeft hij echter zaken gedaan, die buiten zijn bevoegdheden gingén. Twee jongeren in het «tille stadje hadden n.1. een nieuwe zaadfirma gesticht en kochten van de N.V. Sluis hun zaden. Of liever, zij kochten deze van den verdachte tegen een prijs, die ver beneden den prijs, in de verschillende prijscouranten ge- noe'md, lag. Gemiddeld werd onge veer 54 betaald van den nprma- len prijs. De bestellingen werden daariia uitgevoerd door den 'verdachte, die een en ander bezorgde-per bak fiets. Op zich zelf was dat natuurlijk al vreemd, maar de hcelc zaak kreeg bovendien nog pen luchtje, als mén weet, dat 4e nota's en de kvyitanties geen enkele firmanaam droegen. En nog vreemder, nog lee- 1 ijker althans werd het, toen bleek, 'dat de verdachte de door hem ge- iride-bedragen niet afdroeg aan zijn eigen firma; Het ging hier om een hoeveelheid zaden, die volgens de prijscourant rond 12000 gulden zouden hebben r.-oeten opgebracht, terwijl de som, die verdachte ontvangen heeft, on geveer 6800 gulden bedro.eg. Een ge deelte daarvan heeft verdachte voor eigen gebruik aangewend, een an der gedeelte ad f2300.—is door de politie in beslag genomen, maar zeker is, dat de N.V. Sluis voor een flink bedrag benadeeld is. B., die 26 jaar bij de N.V. in dienst is geweest, beklaagde zich er over, dat hij veel te weinig verdiend had, maar dit baatte hém niet. Immers, de Officièr, Mr. de Brueys Tack, eischte na een uitvoerig requisitoir, negen maanden gevangenisstraf. Mr. Mout hield daarna een lang pleidooi, waarin h* speciaal juri dische punten naar voren bracht t.a.v, de dagvaarding. Over twee weken uitspraak. Direct daarop st'onden K. K. en L. H. v. D. terecht. Deze twee had den een nieuwe firma opgericht en van den eersten verdachte B. tal van keeren zaden gekocht, zooals dat hierboven geschetst is. Volgens de verdachten hadden zij'' de zaden gekocht van Sluis, al had den zij dan ook steeds zich gewend tot B., die voor alles zorgde. Steeds hadden zij B. betaald en geen van beiden had ook maar ooitr iets ge weten, dat B. deze gelden niet af droeg. De prijzen die zij betaaldeh, hadden zij lieelemaal niet abnor maal laag gevonden, al' wisten ze beiden, dat deze beneden de geno teerde prijzen waren, en de afleve ring per fiets was volgens hen ook heelemaal niet vreemd. Tenslotte hadden zij er niets achter gezocht dat B. kwitanties afgaf zonder fir ma-naam er op. Beide verdachten stonden nu te recht, verdacht van heling en de Officier meende, dat het bewijs daarvoor geleverd was. Hij eischte tegen v. D. 4 en tegen K. 3 maan den gevangenisstraf. Mr. Mout bepleitte vrijspraak op diverse gronden en Mr. Scholte deed precies hetzelfde. Ook in deze zaak uitspraak over 2 weken. FEUILLETON. De stem Naar het Fransch van Pierrè Lavisse Madame Juliette Maynard, geboren de Coulin, rechtop in haar hoogge- rugdén stoel, zat bij het radio-toestel en luisterde met welgevallen naar 'n klavierconcert van Mozart. Het had overigens heel wat voe ten in de aarde gehad, eer de vijf-en- zeventigjarige Madame Juliette, met haar hardnekkig wa'ntrouwen tegen de voortbrengselen der moderne techniek, haar vooroordeel ook tegen deze schepping van het menschelijk vernuft, overwinnen had. En het wa3 wel èen zware eisch aan haar aanpassingsvermogen geweest, want met het radio-tc-stel, had ze ook het aanbrengen van een lift in haar fraai achttiend'eeuwsch' ch&teau moeten tolereeren! Dat was aldus in zijn werk gegaan. Dr. Caplet, haar Jiuisarts sedert meer dan een kwart eeuw, had haar op haar klachten van spoedig ver moeid en buiten adem zijn, nauw keurig onderzocht en was tot de conclusie gekomen, dat,haar hart niet gansch en al meer n^ar behoo- ren functionneerde. „Niets om ongerust over te zijn," had hjj a%an zyr. diagnose toegevoegd. „Alleen zorgen dat u alle inspanning en opwinding vermijdt. Het zou niet verkeerd zijn als er een lift werd aangebracht. Trappen klimmen is niet aan te bevelen. Een dagelijksche wandeling, bij mooi weer en m vlak terrein is voortreffelijk, maar, uit de buurt van de heuvels. En bovenal," eindigde hij, „zooveel mogelijk aflei ding Niet piekeren over uw gezond- hMd..."1 Tegen den neef van de oude dame, Monsieur Theodore Franceiet, was hy iets precieser geweest. „Begrijp me goed, monsieur Fran ceiet, uw tante kan nog jaren leven, zé.1 dat hoo^stv aarschijnlijk ook. Maar aan m anderen kant, een plotselinge schok of overmatige in spanning, kan onverwacht het einde brengen. En zooals ik haar zelf ook al gezegd heb? piekeren /is uit den booze! Alles in het werk stellen, dat ze opgewekt blijft en afleiding heeft." Theodore Franoelct was een attente, zorgzame jongeman. Dienzelfden av nd nog stelue hij de aanschaffing van e^n radio-t.oestel voor. En of schoon de oude dame zich uitputte in protesten, wist hij met zooveel geestdrift te vertelle- van het genot" dat een derg'-ïijke installatie bood: van Mozart en Beethoven, en Bach en Wagner en Ravel en Debussy, wier muziek, door de beste kunste naars van de wereld ten gehoore gebracht, je stille kamer kwam bin nenstroomen en gaf hij met zooveel overtuigende deskundigheid met méér deskundigheid dan Madame Maynard ken verwerken een ver handeling ten beste ever hét wonder der aethergolven die de geluiden, van de einden van hemel en aarde, zooals hij het bloemrijk uitdrukte, door de wereldruimte droegen, dat zijn tante, na steeds meer verslap pend verzet, na enkele' dagen toegaf aan dfc aandrang, irfna; 'Erf laar aanvakelijke tegenzin was oc im aan in vurig enthousiasme overgeslagen, Theodoire had waarlijk geen woord teveel, gezegd:.. Trouwens, Theodore wist altyd den weg van haar hart te vinden. Ze was dól op hem. Haar echtgenoot was al vijf en twintig jaar geleden gestorven, hun huwelijk was kinder loos gebleven .Toen enkele jaren geledenfcfde eenzaamheid haar meer en meer begon te drukken, had ze een nichtje; Madeleine Dufay in huis genomen. Het was haar bedoeling geweest riet meisje tot haar erfge name te maken, maar Madeleine bleek geen succes. Ze was prikkel baar,- ongeduldig en het was duide lijk dat het ;ezelschap van haar oude tante haar verveelde. Ze nam iedere kans waar om uit te gaan en haar vele uitgangetjes eindigden in een. intieme connectie met een jong- mensch, dat ziqh niet in de sympa thie van tante Juliette mocht ver heugen. Madeleine werd naar haar moeder teruggestuurd met een kort briefje, zooal§ men dat doet met „goederen op zicht", waarbij geen keus is. Ze was met het jongmensch in kwestie getrouwd en tante Juliette hield de relatie flauwtjes gaande door het zenden van een dozijn zakdoekjes of een tafelkleed op verjaardagenVen Nieuwjaar. Na haar teleurstelling met de nicht, had Madame het in de afdeeling neven geprobeerd en neef Theodore was van het. eerste moment af wèl een succes geweest en niet zoo'n klein beetje ook! Hij was vol kleine zorgen voor zijn tante en luisterde met zichtbare belangstelling naar de inderdaad soms vrij omstan dige verhalen uit haar jeugd. Dat vormde een groote tegenstelling met de houding -van Madeleine, die on miskenbare teekenen van gebrek aan interesse „.ad getoond. Theodore was altijd de persoonlijke opgewekt heid én vertelde zyn tante op gezette tijden, dat ze 'n schat van een oude dame was. Zeer in haar schik met haar nieu- v" huisgenoot, had Madame May nard Tiaar notaris opdracht gegeven een nieuw testament te maken. Dit werd haar toegezonden, volgens de eischen der wet geteekënd en prompt aan den man der wet teruggestuurd. En de zegeningen van de radio hadden nieuwe lauweren toegevoegd aan den krans om Theodore's slapen. H. Het toestel was nu ongeveer drie maanden lin het chateau geïnstal leerd. En thans bleek, dat er ook iets anders dan fraaie klassieke en moderne muziek uit den luidspreker kon komen. De spookachtige inci denten begonnen. Theodore was naar een bridge avond in de omgeving. Madame Maynard luisterde naar een piano concert van Mozart. Toen gebeurde er eensklaps iets vreemds. De muziek hield plotseling op, toen enkele seconden een zoemen en klikken in de luidspreker, tot ook dét wegstierf Vervolgens absolute stilte toen weer gezoem, zacht en als van ver ren afstand komend. Wordt vervolgd. Italiaansch Weermachtbericht VERBITTERDE GEVECHTEN DE MARMARISCHE WOESTIJK ROME, 10 Juni. Het Italiaas sche weérwachtsbericht #an hede luidt als volgt: In verschillende sectoren van Marmarische woestijn werd ook gu teren verbitterd gestreden. Vijand lijkc tegenaanvallen, die door g pantserde eenheden werden ateund werden met gevoelige va liezen voor den vijand afgeslagei De luchtmacht liet den vijand gee rust, bombardeerde zijn verdëdl gingsstellingen en beschoót zij aanvullende colonnes met de boord wapens. Italiaansche en Duitscb jachtvliegtuigen ontwikkelden eei levendige activiteit. In succesvoll luchtgevechten schoten zij 17 Cui tiss-tocstellën neer. Van onze nu chines zijn er twee niet teruggt keerd. De vliegvelden van Micabba Ta Venezia werden door formatie bommenwerpers aangevallen. Bo ven Malta verloor de Engelscli luchtmacht in luchtgevechten me de jachtformaties der asmogendhe den vijf toestellen. Engelsehe vlieg tuigen wierpen opnieuw brisant en brandbommen op Tarente. Dri woonhuizen stortten in. Er onl stonden eenige branden, die spoê dig bedwongen én gebluscht" wet den. Tot dusver zijn aan slachto! fers 20 doóden en 74 gewonden gt constateerd. De bevolking legde cci voorbeeldige houding aan den dag Onze op den Atlantischen Oceaai opereerende duikbooten onder beve! van den fregattenkapitein Enzi Grossi, corvettenkapitein L uij Longancsi Cattani en den luitenan ter zee eerste klasse, Marco Revedin hebben vijandelijke koopvaardij schepen met een totalen inhoui van 38.000 ton tot zinken gebracht waarvan 27.000 ton aan tankbooten VRIJDAG 18 JUNI. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.0Ö Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoon- muziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Kamer muziek (gr.). 10.00 Zi^eunerspel (gr.) Omroeporkest en solisten (opn.). 11.00 Voo: de kleuters. -11.20 Gerard Lebon en zl)n orkest, 12.00 Ensemble Joan Lancé. 12.40 Almanat 12.45 B.N.O.: Nieuws-, economische berichten, l'p.00 Salonorkest. 13,45 Gramofoonmuzlek, 14.00 Goolsch strijkorkest, soliste en gramo foonmuzlek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 2 klari netten en piano. 17.15 B.N.O.: Nieuws- nomische- en beursberichten. 17.30 Beroeps keuze voor meisjes. 17.45 Gramofoonmuzlet 18.00 Het wekelljksche sportpraatje. Gramofoonmuzlek. 18.30 Neerland? stem v»o het Oosftront. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18,55 B.N.O.: Blnnenlandsch economisch praatje. 19.05 Duitsche taalcursus. 19.30 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 20.15 „De schuld van het voorjaar", cabaretprogramma (opü.l. 21.00 Musetté-orkest en soliste. 21.25 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 21.45 Nieuwsberichten. 22.00 Bertus van Dinterw en zijn orkest. Vanaf 22,15 alleen voor dl Radio-Centrales, die over, een lUnverbindinf met de Studio beschikken. 22.1524.00 Gr»- mofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.458.15 Zie' Hilversum I. 8.15 Amusements orkest (opn.). 9.00 Omroeporkest (opn.). 911 Gramofoonmuzlek. N 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.40 „In oude luister hersteld", reportage. 11.00 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuzlek. 11.40 Grs- mofoonmuziek. 12.00 Amabilé-sextet. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Productieslag^ 13.15 „Tusschen de be drijven", gevarieerd programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Ensemble Jonny Ombach en Weeasche barmelodle^n. 16.45 Gramofoon muzlek. 17.00 Dichtende Jeugd. 17.15 B. Nieuws-, economische- en beursberichten, 17.30 Orkest Malando en solist. 18.15 De heeren van der Aa en Boom, zakenlieden sas het woord. 18.30 Otto Hendriks en zijn orke»l 19,15 Gramofoonmuzlek. 19.30 B.N.O.: Nieuws berichten. 19.40 B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.50 Spiegel van dag. 20.00 B.N.O.: Engelsehe uitzending: landis polltical aspects. Voor de Radio-Cen trales: Gramofoonmuzlek. 20.15 Utrechtsch Stedelijk orkest. 20.50 Landsmans Lust. 21.00 Utrechtsch Stedelijk orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Leidende staatslieden schrijven. 22.10 Avondwijdlng. 22,15—24.00 Zie Hilverstm I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampén, Binnenland, alg. report en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2