08 licht roovers van HBITIKA Geldige bonnen voor voedingsmiddelen uit de andere wereld Geen suiker op den jambon Uitsluitend peulvruchten op den peulvruchtenbon. Ue Secr.-Gen. van het Dep. van Landbouw en Vi&scherij maakt be kend, dat gedurende het tijdvak van 14 Juni tot en met 11 Juli a.s. geen suiker verkrijgbaar wordt ge steld op den ter verkrijging van jam aangewezen bon. Het ligt even wel in de bedoeling in de toekomst wederom over te gaan tot het be schikbaar stellèn van suiker tegen inlevering van den jambon. Voorts zal gedurende het boven genoemde tijdvak geen havermout beschikbaar worden gesteld, zoodat imen tegen inlevering van den bon „Algemeen 330" uitsluitend peul vruchten zal kunnen betrekken. Gedurende het tijdvak van 15 Juni tot en met 24 Juni a.s. geeft de met „31" genummerde bon der vetkaart wederom recht op het koo- •pen van boter, margarine of vet. De heide laatste artikelen zullen even wel niet algemeen verkrijgbaar.zijn, aangezien het hier geringe voorra den betreft, welke uitverkocht wor den. Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat, aangezien de winkelier niet zelf kan bepalen, welke hoeveelheden hij wenscht te betrekken van de artikelen vermi celli, macaroni, spaghetti, vermi- cellisoep, maizena, sago, aardappel meel, geoxydeerd aardappelmeel, puddingpoeder of puddingsauspoe- der, men bij inwisseling van de met „Algemeen 332" gemerkte bonnen genoegen zal dienen te nemen met de artikelen, welke de winkelier in vooraad heeft. Deze zal naar ge lang van de hoeveelheden, welké hij zelf ontvangen heeft, een billij ke verdeeling van de op genoem- bon verkrijgbaar gestelde artikelen dienen te bewerkstelligen. CONTRIBUTIE van het Arbeidsfront 'S-GRAVENHAGE, 11 Juni. De Centrale Persdienst van het N.A.F. meldt: De geldelijke bijdragen, die wor den betaald door de leden van het Nederlandsche Arbeidsfront zijn, in tegenstelling tot de bijdragen, wel ke in het verleden werden geheven door de vakbonden, niet te beschou wen als verzekeringspremies, gehe- heven volgens het beginsel van we- derzijdsche hulp. Deze bijdragen zijn voor alle werkers onafhankelijk van beroep of ambacht slechts ge baseerd op de persoonlijke draag kracht van ieder lid. Voor sommige groepen van wer kers beteekent dit een vez-hooging van bijdrage. Hier staat tegenover dat. de zorg van het N.A.F. van zijn leden zich in vergelijking tot het verleden ook over een grooter ter rein uitstrekt. Het belangrijkste is echter, dat zoowel door de hier vorenbedoelde zorg, die werkloosheidsondersteu ning, bijzondere steun in geval van nood, onderhouds- en invalidi- teitsondersteuning, t.b.c.-ondersteu- ningen, rechtsbescherming en on dersteuning bij huwelijk omvat, als ook door de naar draagkracht gehe ven bijdragen tot uiting komt, dat ieder, die lid is van het N.A.F, ©enerzijds meedraagt aan de geza menlijke lasten van de gemeen schap, waartoe hij behoort, en zich anderzijds binnen die gemeenschap ten volle geborgen kan weten. Engelsch bedrog jegens Europeesche zeelieden Beloften en bedriegerijen om de zeelieden van terug keer naar het vaderland te weerhouden. OSLO, 12 Juni. (A.N.P.) De bei de Noorsche zeelieden, die er on langs in geslaagd zijn,' bij een Duit- schen luchtaanval op een naar Moermansk varend Amerikaansch schip naar hun woonplaats in het Noorden van Noorwegen te ontko men, hebben een opmerkelijke be- drogpleging onthuld, welke de En- Italiaansch Weermachtbericht Zware verliezen voor de Britten bij fiir Hacheim ROME, 12 Juni. Het 742e com muniqué van het ltaliaansohe hoofdkwartier luidt: „De stelling Bir Hacheim, die krachtig georganiseerd was en hardnekkig verdedigd werd, is gis terochtend stormenderhand door de Italiaansche en Duitsohe gemotori seerde infanterie genomen. De aan val werd voorafgegaan door een he vig en geconcentreerd artillerie vuur en gesteund door een massa actie van sterke afdeelingen der luchtmacht. Het aantal krijgsge vangenen bedraagt meer dan 2000, de buit is aanzienlijk en bevat een groot aantal kanonnen en andere strijdmiddelen, die voor het mee- rendeel intact zijn. Op een beperkt gedeelte van het gevechtsterrein heeft men de lijken van meer dan 1000 vijandelijke soldaten gevonden. Een klein deel van het garnizoen, dat vooral uit Fransche rebellen bestond, zocht zijn heil in de vlucht, doch het werd zonder ophouden door de bommenwerpers der spil- mogendheden achtervolgd en be stookt en leed daarbij zeer zware verliezen aan menschen en mate riaal. Een aanval van Britsche gepant serde strijdkrachten ten Noorden van Bir Hacheim werd afgeslagen door de divisie Ariete, welker ar tillerie door een buitengewoon doeltreffend en nauwkeurig vuur op zeer geringen afstand de po ging der vijandelijke tanks ver ijdelde, die voor een groot deel ver nield werden. De luchtmacht ope reerde ook boven het gebied achter de vijandelijke linie, waar een aan zienlijk getal gepantserde auto's en voor de ravitailleering dienstdoen de voertuigen in brand geraakte of beschadigd werd. Bij luchtgevech ten schoten Duitsohe jagers vijf Britsche vliegtuigen neer. In de Middellandsche Zee heb ben wij een torpedojager verloren, die door den vijand getorpedeerd werd en zonk. Een andere bodem van dezelfde tonnage zonk na op een drijvende mijn te, 'zijn geloopen. Een groot deel der bemanningen werd gered. De nagelaten betrek kingen zijn verwittigd. Het aantal dooden tengevolge van den vijandelijken luchtaanval op Tarente is van 20 tot 41 gestegen. De enkele bommen, die in den afge- loopen nacht op de omgeving van Tarente werden geworpen, hebben geen schade veroorzaakt en geen verliezen." 241. Wij schurken? riepen de be stuurder en de vliegenier tegelijk uit. Ik een suf jochie? gilde Piet. Maar de dikke wenkte met zijn hand van „jawel, het is in orde hoor, en liep een magere kerel van twee meter tien lang tegemoet. Officieele Landbouwmededeelingen voor de provincie Noord-Holland gelschen in hun nood jegens Euro peesche zeelieden bedrijven. De beide Noren waren zeer ver baasd, dat zij na hun aanmelding bij de Noorsche overheid, niet tot den militairen dienst genoopt wer den. Toen men hun verklaarde, dat geen enkele Noorsche zeeman te gen zijn vrijen wil op Duitsche oor logsschepen of op Noorsche koop vaarders onder Duitsche controle dienst doet, waren zij zeer verrast. Het bleek, dat de Engelschen met dezen infamen leugen de No.orsche, Deensche en Nederlandsche zeelie den in hun dienst probeeren te weerhouden van de terugkeer. Te genover deze kwaadaardige bewe ring, die van Engelsche zijde tegen over eiken Europeeschen zeeman bij elke gelegenheid die zich voor doet gedaan wordt, staan grootsche beloften. Na den oorlog, zoo zeiden de Noren thans in Oslo, belooft men den Europeeschen zeelieden land en huizen in Canada, wanneer zij afzien van hun terugkeer naar Europa. Naar opvatting der beide Noren vat ,men deze beloften ech ter algemeen op voor wat zij zijn, nl. een lokaas, om goedgeloovigen te verlokken tot de steeds gevaar lijker wordende vaart in dienst van Engeland. Reikt Uw zwakkere volksge- nooten de hand, wordt lid van den Nederlandschen Volks- Volksdienst. PREMIE PINKEN, In verband met de premie, welke betaald wordt voor de levering van- graskalveren (pinken) deelen wij in aansluiting op het persbericht mede, dat geen premie uitbetaald wordt. Ie. Indien het gewicht ligt boven de 160 kg. 2e. Voor zoover het in nood ge slachte, wrakke of gedestrueerde dieren betreft. In deze gevallen behoeven dan ook geen toeslagformulieren aange vraagd en ingevuld te worden. PAARDEN. Ondersteund vermelden wij de namen en adressen van degenen, die alsnog door het Vee- en Vleesch- aamkoopbureau te 's-Gravenhage als agent zijn erkend. Zooals bekend moet men zich voor het koopen en/of verkoopen van paarden tot erkende agenten wen den. J. Tak, Blaricum, Eemnesserweg 13. N. J. v. Reeuwijik, Hoofddorp, Hoofd weg 386. RIJVERBOD PAARDEN. Hiermede brengen wij ter kennis van belanghebbenden, dat met in gang van Maandag 8 Juni 1942 een algeheel rijverbod voor luxe paar den in werking is getreden. De paarden, welke door manege houders en andere personen, hetzij voor stalhouders- of transportwerk- zaamiheden werden bestemd, hetzij aan boeren voor landbouwwerk wer den verkocht, mogen uitsluitend productief werk verrichten. Ten aanzien van privé-rij'paarden en andere paarden, welke voor ge noegen worden aangehouden, dee len wij U mede, dat deze ten spoe digste via een erkend agent (paar- denhandelaar) aan het V.V.A. die nen te worden aangeboden. Het beschikbaar houden van rij paarden voor officieren van de Duit sche Weermacht is verboden. Van bovengenoemde regeling zijn voorloopig vrijgesteld: a. waardevolle, ingeschreven stamboekmerries, welke aantoon baar voor de fokkerij aangehouden worden. b. de paarden, welke zijn inge schreven bij de Nederlandsche Ara bieren Club (hiervan moet bewijs overlegd kunnen worden). de paarden, welke in 1939, 1940 en/of 1941 op (een) oïficieel(e) onder reglementen van het Centraal Co mité voor Concoursen Hippiqüe in Nederland gehouden concours(en) Hippique tenminste één eerste, twee de of derde prijs gewonnen hebben (bewijs van het Centraal Comité voor Concoursen Hippiqe in Neder land moet overlegd kunnen wor den). Overtreding van bovengenoemd verbod is strafbaar, terwijl tevens tot inbeslagname van het betreffen de paard wordt overgegaan. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. MEDE DEELINGEN VAN DE GRONDKAMER NOORD-HOLLAND 1. Inzending contracten betref fende contracteelt van kool-, witlof- en soortgelijke gewassen. De grondkamer heeft bij besluit van 20 April 1942 afgekondigd in de Nederlandsche Staatscourant van 11 Mei 1942, voorgeschreven dat alle pachtovereenkomsten aangegaan na 1 Januari 1942, omvattende de z.g. contractteelt van kool-, witlof- en soortgelijke gewassen, uitgeoefend op perceelen land in deze provincie gelegen, vóór 15 Juni 1942 aan deze Grondkamer ter goedkeuring moe ten zijn ingezonden. Aan de aard dezer verpachting aangepaste model-pachtcontracten zijn verkrijgbaar f 0.10 bij de Grondkamer te Haarlem, alsmede hij den Landbouwconsulent, Ir. G. Lienesoh, Voordam 5, Alkmaar. Niet tijdige inzending heeft o.m. tengevolge dat de pachter niet ver plicht is, de overeengekomen pacht som te betalen of het reeds betaalde bedrag kan terugvorderen, terwijl bovendien de verpachter in strijd handelt met prijsvoorschriften in den zin van het Prijsbeheerschings- besluit. 2. Verlenging pachtcontracten. Pachtcontracten voor tenminste jaar aangegaan dat is steeds het geval als een pachtcontract voor onbepaalden tijd is overeen gekomen, hetgeen tihans voor los land 6 jaar en voor boerderijen 12 jr. van kracht is kunnen verlengd worden, behoudens enkele uitzon deringen. De pachter behoort alsdan tenminste één jaar vóór het einde der pachtovereenkomst aan de pachtkamer zulks schriftelijk te ver zoeken. 3. Korte termijnverpachtingen. Indien men door bijzondere om standigheden -voor korteren duur dan 12 of 6 jaar wenscht te verpach ten of te pachten, moet men vóór het opmaken van een schriftelijk pachtcontract aan de Grondkamer hiervoor toestemming verzoeken. 4. Inzending pachtcontracten. Deze dienen in drievoud, gezegeld en geregistreerd alsmede alle exem plaren onderteekend, binnen 30 da gen na de onderteekening aan de Grondkamer ter goedkeuring wor den ingediend. Het bespoedigt de behandeling in dien men gebruik maakt van de model pachtcontracten die verkrijg baar zijn f 0.20 voor boerderijen en voor los land bij deze Grondkamer. 5. Mondelinge pachtovereenkom sten. Formulieren waarop een verzoek tot vastlegging van een mondelinge pachtovereenkomst aan deze Grond kamer gericht kunnen worden, zijn aan het Bureau der Grondkamer gratis verkrijgbaar. DE GRONDKAMER VOOR NOORD-HOLLAND. ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN 14 Juni tan. 20 Juni 1942 31Abrood 31B brood 31 beschuit 31A vleesch 31B vleesch 31A aardap. 31B aardap. 36, 37 tabak 08 cigaretten 4 rants. brood of Y rants. gebak 1 rants. beschuit, brood of gebak 1 rants. vleesch of Vx rants. vl.waren lVx Kg. aardappelen Yt Kg. aardappelen 1 rants. tabak 1' rants. cigaretten 14 Juni Lm. 11 Juli 1942. 327 algem. 328 algem. 329-algem. 317 t.m. 320 algem. 4-25, 4-26 res. 330 algem. 331 algem. 332 algem. 322 t.m. 326 algem. 31A Lm. 34A melk 31B t.m. 34B melk |l% liter melk 31 versnap. 1100 gr. chocolade 32,34versn. 100 gr. suikerwerk 33 versnap. |l00 gr. choc./suikerw. 15 Juni Lm, 24 Juni 1942 1' Kg. suiker 250 gr. Koffiesurrogaat 500 gram jam 1 rants. bloem, brood of gebak 250 gr. rijst 250 gr. peulvruchten 250 gr. gort 100 gr. vermie./maizena "100 gram kaas 3Y liter melk 31 boter 31 vet \SA rant. boter rants. boter/marg./vet Bijzondere rantsoenen 14 Juni Lm. 11 Juli 1942. 133,234 algem. 1250 gr. peulvruchten Beschikbaar per persoon 0 t/m I 4 t/m 114 t/m| vol- I een- 3 jaar 13 jaar 20 jaar wass. heid in tijdvak van één week 5 18 22 18 4 IV4 2'/a 2 V2 2'/2 V/4 2V, 3»/, 2'/, V? V, V, '/2 2*) - - rants. rants. kg kg rants. rarfts. in tijdvak van vier weken 1 1 1 1 kR 250 250 250 250 gram 500 500 500 500 gram 4 •4 4 4 rants. 500 gram 250 250 250 250 gram 250 250 250 250 gram 100 100 100 100 gram 500 500 500 500 gram 28 14 liter 7 7 liter 100 100 100 100 gram 200 200 2C0 200 gram 100 100 100 100 gram in tijdvak van 10 dagen rants. rants. In tijdvak van vier weken DIVERSE ARTIKELEN. Tijdvak 01 petroleum 01 t/m 05 B.V. brandst 01 K.F. brandst. 300 algemeen K zeep K toiletzeep U textiel (mann.) 2 L. pretroleum 1' eenh. brandst. 1 eenh. brandst. (geen anthr.) 1 rants. zeep 1 rants. zeep 75 gr. toiletz. 80 50 gr scheerzeep 11 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Mei 1942 22 Aug. 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 1943 30 Juni 1942 30 Juni 1942 30 Juni 1942 31 Aug. 1942 OPMERKINGEN: Niet meer geldig: Na Zaterdag 13 Juni: 29 Brood, Beschuit, Vleesch, Aardappelen; 33, 34 Tabak; 4-17, 4-18 Reserve; 26 t.m. 29 Melk; 26 t.m. 28 Versnaperingen. 288, 297 t.m. 316 Alge meen: 16 Petroleum. Verlengd: t.m. Dinsdag 30 Juni: 211, 228, 272, 293 Algemeen (Zeep); G, H, I, J Zeep, Toiletzeep; t.m. Zaterdag 20 Juni: 4-19 Reserve (Sinaasappelen). Mann. personen van 18 jaar en ouder. Vrouw, personen van 25 jaar en ouder. FEUILLETON. De stem Naar het Fransch van Pierre Lavisse „Theodore," hernam de oude dame mét haar meest autoritaire stem: „ik wensch, dat je het me precies verteld." „Nu, als u dan positief weten wilt Ik verbeeldde mij dat ik hem zag den man van het schilderij bedoel ik. Hij keek uit het laatste venster, toen ik gisteravond de oprijlaan uit kwam. Een of andere lichtspiegeling vermoed ik. Ik vroeg me af wie het .in vredesnaam kon zjjn het was zoo'n ouderwetsch gezicht met die bakkebaarden. Maar Elizabeth zei, dat er niemand in huis was, geen gast of bezoeker, meen ik. En later op den avond kwam ik toevallig in de leege kamer, waar ik anders nooit kom; ik zat te lezen en wilde iets in een oude uitgave van Lamar- tine nazien, en dacht dat die mis schien daar stond. Toen ik de kamer binnenging viel mij oog op het portret boven den schoorsteen. Het was de man dien ik gezien had tot op een haar! Maar ik geloof dat de verklaring heel natuurlijk is. Werking van het onderbewustzijn. Ik moet het schilderij al eens eerder gezien hebben, zonder dat ik me ervan bewust was, dat ik het gezien had, en door een lichteffect in dat venster, kwam die sluimerende her innering eensklaps boven." „Was het 't laatste venster?" In formeerde Madame Maynard met ingehouden adem. „Ja. Waarom?" „Zoomaar," was het antwoord1. M" r ze was hevig ontsteld. De bewuste kamer was de kleedkamer van haar man geweest. V. Dien avond Theodore was weer uit zat Madame Maynard met koortsachtig ongeduld naar de radio te luisteren. Wanneer ze de geheim zinnige stem voor de derde maal zou hooren, hield ze zichzelf voor, zou dat voor haar het definitieve en onweerlegbare bewijs beteekenen, dat ze in verbinding stond met een andere wereld. Ofschoon haar hart sneller klopte, was ze niet verbaasd, toén de muziek op de haar nu al bekende manier onderbroken werd, en na de gebrui kelijke pauze van absolute stilte, de verre stem met het Engelsche accent, verneembaar werd. „Juliette, je bent nu voorbereid. Vri'dagavond kom ik om je. Vrijdagavond om half tien Wees niet bang... je zult geen pijn hebben... absoluut niet lij den... Zorg gereed te zijn..." Het laatste woord bijna verdrin gend, zette de muziek van het orkest weer in. Het leek luidruchtig en on harmonisch, na wat vooraf was ge gaan, Madame Maynard zat enkele oögenblikken doodstil. Haar gezicht was heel bleek geworden en de lijnen or- haar mond en neus waren weg getrokken. Ten laatste dwong ze zich om op te staan. Ze liep naar haar schrijf tafel en in eenigszins beverige letters schre f ze het volgende: „Vanavond, om 9.15, heb lk duidelijk de stem van mijn over leden echtgenoot gehoord. Hij deelde mij mede, dat hij Vrijdag avond om 9.30 om mij zou ko men. Wanneer ik dien avond mocht sterven, zou ik wenschen, dat deze feiten bekend worden gemaakt, om zoo de mogelijk heid van contact met de gees tenwereld buiten twijfel te stellen. Juliette Maynard née de Coulin." Madame Maynard las hetgeen ze geschreven had, nog eens over, vouw de het blad papier dicht, stak het in een enveloppe en adresseerde deze. Toen belde ze en even later ver scheen Lucie. Madame Maynard stond op van haar schrijftafel en gaf de enveloppe aan de oude dienst bode. „Lucie," zei ze, „als ik Vrijdag mocht sterven, moet je dezen brief aan Dr. Caplet geven. Neen", ver volgde ze, toen Lucie aanstalten maakte om iets te zeggen, „spreek mè niet tegen. Je hebt me dikwijls genoeg zelf verteld, dat je in voor gevoelens gelooft. Ik héb nu een voorgevoel. Dan is er nog wat. Ik heb je in mijn testament tienduizend francs vermaakt. Maar ik zou je graag twintig duizend geven. Als ik niet in de gelegenheid ben vóór mijn dood nog naar de bank te gaan, zal monsieur Theodore ervoor zorgen." Evenals den vorigen keer, stak Madame Maynard een stokje voor Lucie's onthutste protesten. En met de rustige beslistheid, die haar ook in déze omstandigheden niet verliet, stelde ze den volgenden morgen haar neef van haar voornemen op de hoogte. „Denk erom, Theodore; als mij iets mocht overkomen, dan moet Lucie 10.000 francs extra hebben." 1 .Wordt vervolgd. Officieele mededeelmgen HERHAALDE OPROEP TOT AAN MELDING VAN LEERKRACHTEN OP HET GEBIED VAN DE LICHA MELIJKE OPVOEDING, DE SPORT EN DE HEILGYMNASTIEK. EN MASSAGE. Het blijkt mij dat nog niet alle betrokkenen gevolg hebben gege ven aan mijn oproep van 15 No vember 1941. Daarom wordt bij deze nogmaals aan allen, die werkzaam zijn op het gebied van de lichamelijke op voeding, de sport en de heilgym nastiek en massage of die krach tens in hun bezit zijnde bevoegd heden of diploma's het voornemen hebben op deze gebieden te gaan werken, medegedeeld dat zij zich voor 27 Juni a.s. schriftelijk dienen aan te melden onder opgaaf van naam, adres en geboortedatum (duidelijk leesbaar geschreven) bij 'de Afdeeling L. en S. van het De partement van Opvoeding, Weten schap en Kuituurbescherming, Jan van Nassaustraat 50, Den Haag. Deze herhaalde oproep geldt ook voor degenen die zich reeds hebben aangemeld, maar nog geen vragen lijst ter invulling hebben ontvan gen, daar in dat geval hun aanmel ding onleesbaar is, geen adres be vat of niet ter bestemder plaatse is ontvangen. De klasse-onderwijzers (en school hoofden) bij het gewoon lager on derwijs behoeven zich slechts aan te melden indien zij: a. Nog een andere bevoegdheid dan die voor vak J bezitten op het gebied van de lich. opvoe ding of de sport en/of b. werkzaam zijn als vakondej> wijzer in de lichamelijke oefe ning (dus lichamelijke oefening geven aan andere dan hun eigen klasse), en/of c. buiten de schooluren nog bruilc maken van hun bevoegd heid op dit gebied of voorne mens zijn dit te doen. Tenslotte maak ik allen, die bij hun aanmelding vragen stelden, er op opmerkzaam, dat verzoeken om inlichtingen in een afzonderlijk schrijven gericht aan de Afdeeling Lichamelijke Opvoeding en Sport, Jan van Nassaustraat 50, 's-Graven hage. De Secretaris-Generaal van het Departement van Opvoe ding, Wetenschap en Kuituur- bescherming, J. VAN DAM. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 14 JUNI. Hilversum I. 416.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 De zin van het boer zijn. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B.L.O.: Nieuwsberichten. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oost front. 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en popu lair actueel praatje. 12.15 Zang en orgel. 12.<0 Uit Berlijn: Het Duitsche Volkcart. 11.00 Nederlandsche schr'jve-c sp'e'.ri ovc -1 werk. 14.15 Gr?':- nuziefc. 14.3" Ben jvi-jkorkest, solist en ^.«muspel. 15.3» Voordracht. 15.45 Om- en Om-programma. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.45 B.N.O.: Sportuitslagen en Oostlandpraatje. 18.00 Orkest Malando en solist. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.05 Sport van den dag. 19.30 Cabaret „Nederlandsch Fabrikaat". 20.15 Operette „Flucht ins Gliick". 21.25 Gramo foonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 23.00 Gramofoonmuziek. (Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnver binding met de studio beschikken). 22.16 24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gramo foonmuziek. 10.00 Voor. den kerkgang klinkt de lofzang (opn.).. 10 30 Studiodienst. 11.45 Psalmen en geestelijke liederen (opn.). 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12,15 Gevraagde platen. 12.45 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 13.00 Gramofoon muziek. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Slbbekunde: ..Wie en wat waren onze voor ouders?" 13.20 Melodisten en solist. 14.00 Gramofoonmuziek. 14.30 Omroep-Symphonie- Orkest en soliste en gramofoonmuziek. 10.00 Boekbespreking. 18.15 Jeugdconcert. 17.00 Harmonie-Orkest en gramofoonmuziek. 18.00 Actueel klankbeeld: „24 uur Londen". 18.30 Het Hollandsch Kamermuzlekensemble. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 B.N.O.: Nieuws berichten. 19.40 B.N.O.: Militair weekoverzicht. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: Dutch News Reel. (Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmuziek). 20.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 21.00 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avond wij ding. 22.15 24.00 Zie Hilversum L MAANDAG 15 JUNI. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. .7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8,15 Morgenliederen (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Omroep-Opera-Orkest en solisten (opn.). 10.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ernst van 't Hoff en z(jn orkest. 12.01 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak, 12,45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.15 Gltaarvoor- dracht en gramofoonmuziek. 13.50 Gramofoon muziek. 14.00 Otto Hendriks en zijn orkest en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Viool, cello en piano. 10.00 Bijbellezing. 18.20 Viool en cello. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursbe richten. 17.30 Orgelconcert. 18.00 Cyclus: „Arbeidsdienst". I. Angst voor het onbekende. 18.15 Gramofoonmuziek. 18,45 B.N.O.: Nieuws berichten. 18.55 B.N.O.: Internationaal econo misch praatje. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest. 20.15 Gramofoonmuziek, 20,30 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en een klein vrouwen koor. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Orkest Malando. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 U raadt wat wil draalen. 23.00—24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n. 301,5 m. 6,45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Salonorkest (opn.) en gramofoonmuziek. 9.15 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. IO.I5 Orgelcon cert. 10.40 Aan de bron. 10.50 Viool, piano en gramofoonmuziek. 11,30 Reportage. 11.40 Gra mofoonmuziek. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.46 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest en Gramofoonmuziek. 14.00 Zang piano. (Als Intermezzo: Klarinet en piano (opn.). 14,50 Gramofoonmuziek. 15.45 Lui6terflits: „Een Jaar getrouwd". 16.00 Om- .-programma, 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. .17.30 Clave- clmbelvoordracht en zang met clavecimbelbe- geleldlng. 18.15 Gramofoonmuziek. 18,30 Het Jodenvraagstuk. 18.46 Omroeporkest en solist. 19.30 BN.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Frlesch praatje over actueele vragen 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Amusementsorkest. 20.45 Orgelconcert. 21.00 Politiek weekpraatje. 21.15 Orkest Malando en solist. 21.45 B.N.O.: ïT'cuv.'sberlchten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. "Ui Avondwijding. 22.15—24.00 Zie program ma Hilversum.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2