AE SPAR BAKKERS* CURSUS Kertu tconcert C Slijkerman PAARDEN valt het altijdmee! Alkmaar VETERANENTOURNOOI. Ongetwijfeld is het een goede ge dachte geweest van het bestuur van de afdeeling Noord-Holland van den N.V.B., om aan het slot van het seizoen een zoogenaamden ve teranen dag te organiseeren, die dan deze eerste maal op de velden van dee Alkm. Boys en Alkmaar werd gehouden. De oudjes, die in vroegere jaren elkaar in de competitie zoo dikwijls hebben ontmoet, konden nu eens in een paar korte wedstrijden in zeer vriendschappelijken geest kun krachten met elkaar meten en na afloop oude herinneringen nog eens weer ophalen. En dat hebben ze gedaan! De wedstrijden zelf wer den in zeer vriendschappelijken geest gespeeld en zoowel op als om het veld heerschte den geheelen dag de meest prettige stemming. In tusschen de wedstrijden wa ren veelal van zeer goed gehalte. Wel was er dikwijls een flink te kort aan u i fcho u d i n gsve rmoegn te constateeren, wel kwamen mistra p- pen nog al eens voor, maar dat nam niet weg, dat de haalhoofdigen en rondbuikigen nog steeds- een goede opvatting van het spel had den en dat ze in dat opzicht nog wel eens een lesje konden geven aan de huidige generatie! En dan het publiek! bet zal voor velen een merkwaardige gewaar wording geweest zijn, aangemoe digd te worden door hun vrou,wen en hun kinderen en we vermoeden zoo, dat de resp. zoons na afloop hun vaders hebben trachten te over tuigen, dat zij in de competitie in het eerste veel beter spelen. Het is natuurlijk niet de bedoe ling van ons om korte verslagjes te geven van de wedstrijdeen; slechts mogen we opmerken dat er vinnig gespeeld is en dat ondanks het vriendschappelijk karakter de wedstrijden het aanzien ten volle ■waard waren. De uitslagen waren als volgt: Groep 1: Alcmaria VictrixZ.F.C. 8—0; K.F.C.W.F.C. 1—2; Alcma ria VictrixW.F.C. 21; Z.F.C. KF.C. 0—6. Alcm. Victrix eerste prijs. Groep 2: Alkmaarsche Boys—Pur- mersteijn 01; O.S.V.Q.S.C. 40; Purmersteijn (wint met strafschop pen)—O.S.V. 1—1; Alkmaarsche Boys—Q.S.C. 2—1. Groep 3: K.V.V.—Zaandijk 1—0; Verkade—Zilvermeeuwen 2—1; K. V.V.—Verlcade 2—0; Zaandijk—Zil vermeeuwen 51. K.V.V. eerste pr. Groep 4: Assen delftW.F.C. b 5-3; AlkmaarK.F.C. b 03; As sendelft—K.F.C. b 0—3; W.F.C. b— Alkmaar 5—3. K.F.C. b eerste prijs. Groep 5: Meervogels (Zaandam)- Sandow (40); R.C.Z.W.F.C. c 13; Meervogels Z.W.F.C. c 41; Sandow—R.C.Z. 2—4. Meervogels Z. eerste prijs. Na afloop reikte voorzitter Del- vaux de herinneringsmedailles uit aan de winnende ploegen, nadat hij eerst dank had gebracht aan de clubs, die de terreinen beschikbaar stelden en verder aan allen, die me de hadden gewerkt, om dezen dag tot een buitengewoon prettige te maken. Hij bleef in de voetbalsfeer, vergat opzettelijk de jaren en sprak van zijn jongens En die jongens waren wat trotsch op hun speldjes, die direct op de revers werden ge stoken. Tot slot; dergelijke wedstrijden smaken naar meer en we hopen, dat deze veteranen wedstrijden een vaste plaats op het programma zul len gaan innemen. En voor andere afdcelingen: volgt dit voorbeeld van Noord-Hol land. bet beteekent niet. alleen een gezellige dag, het beteekent veel meer nog een versteveging van het vereenigingsleven. LANGED1JK. Nieuwe veilingprijzen Voor export naar Duitschland zijn de volgendè maximumprijzen vast gesteld met ingang van Dinsdag 16 Juni. Glaskoolrabi boven 7 cm. f3. van 47 cm. f2.50 per 100 stuks. Kropsla minstens 20 kg. p. 100 st. f2.kaskomkommers vanaf 50 kg. p. 100 st. f 11, van 45—50 kg. f8.50, van 35—45 kg. f5.50, platglaskóm- kommers vanaf 85 kg. per 100 st, f 16.—, van 70—35 kg. f 13; van 60— 70 kg. f 10; van 50—60 kg. f6.50; bloemkool van 2025 cm. f 14, van 16—20 cm. f 10.50, p. 100 stuks. Ra dijs f 18.80 per 100 bos, bospeen (glas) f 12 p. 100 bos. Rabarber Pa- ragon f7, andere soorten f6, toma ten I t.m. IV f42 per 100 kg. Deze prijzen gelden ook voor het binnen land. Voor de navolgendo uitslui tend voor het b'nnenland bestem de producten zijn de prijzen als volgt: Savoyekool f 14, schelk (koolplanten) f9, spitskool f 10, sla (dunsel en snij-) f7, raapselen f7, postelein f 16, spinazie blad f9, wor tel f8, bosuien f8, komkommers- stek f 9, andijvie f 14, stam- en stok- boonen f60; tuinbonen f20, doperw ten f 30, peulen f 32, tomaten bonken f32, kriel f20, tuinkers f35, snijbiet f 9, druiven f 110, aardbeien f 45, me loenen f60, pruimen f90, en aalbes sen f90 per 100 kg. Boskroten f7, bosselderij f3 50, peterselie en ker vel f4.50, per 100 bos. Kropsla II van 17—20 kg. f150, bloemkool boven 25 cm. f 17.50, van 10—16 cm. f7 p. 100 stuks. Perziken boven 7 cm. f 60, van 6—7 cm. f30, van 5-6 cm. f 18 van 4—5 cm. f7.50 en beneden 4 cm. f90 per 100 kg. Kersen: groep I A f55, B f40 en C f10; groep II: resp. f50, f35 en f 10; groep 111: resp. f40, f30 en f10, groep IV: resp. f25, f20 en f 10 per 100 kg. Het rooien en veilen van vroege aardappelen is tot nader orde ver- BESTRIJDING KRUISBESTUI- VIN GSGE VA AR. De boerenleider van Noord-Hol land hééft een beschikking uitge vaardigd tot bestrijding van het ge vaar van kruisbestuiving bij het te len van groentenzaden. Een publi catie in dit nummer vermeldt de bijzonderheden. Het doel van de verordening js te komen tot een ge ordende teelt. Hieraan is reeds lan gen tijd behoefte gevoeld. Van ver schillende zijden zijn er reeds po gingen in het werk gesteld om tot dit doel te geraken. Nu men echter nog nimmer tot een resultaat is ge komen heeft de boerenleider het initiatief genomen om uit de im passe te geraken. De maatregelen in de publicatie genoemd zullen leiden tot het door allen beoogde doel: dat de zaden in dit geweest hun hooge waarde zullen houden en waarschijnlijk deze nog wordt verhoogd. Dit zal in de toekomst noodig blij ken te zijn om onze reputatie te handhaven en de afzet en verraeer- deringswaarde veilig te stellen. Ook voor een juiste waardeering bij de prijsbepalende instanties zal dit noodzakelijk zijn. boden, met uitzondering van de kas aardappelen, die aan de tot heden geldende regeling blijven gebonden Oude prei dient per kg. te worden geveild, de jonge prei per bos. De doorsnede per bos dient minstens 2Yz cm. te bedragen. De bospeen dient te worden aangevoerd in bos sen van ten minste 0.5 kg. gebro ken peen. AARDBEIEN VAN DEN KOUDEN GROND. Met ingang van Dinsdag 23 Juni is voor de aardbèien de volgende regeling getroffen. De aardbeien met dop zijn uitsluitend voor de versche consumptie in het binnen land bestemd; die zonder dop uil sluitend voor fabriekmatige ver werking. De fabrieksaardbeicn worden ingenomen tegen een prijs van 30 cent per Kg. netto. De voor de fabriek bestemde aardbeien moeten voor de voet op worden geplukt. Het is niet toegestaan hier de betere vruchten uit te sorteeren voor andere doeleinden. Is de aanvoer van aardbeien met dop zoo groot, dat de prijs beneden 30 ct. per Kg .komt te hy u, dan wordt toch uitsluitend aan de binnenlandsche versche consump tie verkocht. De aadbeien moeten netto wor den verkocht. Voor de veilingen die gewend waren bruto voor net to te verkoopen is de volgende re geling getroffen: Er mag bruto voor netto worden verkocht, doch van het bruto-gewicht moet dan 10 pet. voor tarra worden afge trokken. Slechts het op deze wijze verkregen nctto-gewicht aan aard beien mag tegen den netto-prijs worden gefactureerd. De tarra ver tegenwoordigt de emballage en wordt aan den kooper als statie geld in rekening gebracht op basis van het tarragewicht. Bij inne ming van emballage wordt aan den kooper 80 pet. dezer waarde vergoed. Voor de fabrieksaard beicn komt het dus hier op neer, dat als statiegeld voor de chips 7% ct. per stuk wordt genoteerd, terwijl 6 ct. per stuk wordt ver goed. De emballagehuur komt hier door op ongeveer 60 ct. per 100 Kg. hetgeen de veilingen, die al tijd netto emballage verkoopen, ook aan de fabrikanten in rekenir' mogen brengen. Een hoogere huur of slijtage mag niet worden bere kend. 50 JAAR GETROUWD. Het echtpaar J. Wagenaar en N. Wagenaar—Spaans hoopt op 23 Ju ni a.s. zijn gouden echtvereeniging te herdenken. HET ROOIEN VAN AARD APPELEN. Het rooien van Vroege aardap pelen is nog steeds verboden. Ver wacht wordt, dat tegen het einde van deze week het rooi-verbod zal worden opgeheven. SLUISWACHTER BENOEMD. Noordscharwoude. Als twee de sluiswachter is aan de nieuwe sluis alhier benoemd de heer K. ter Horst uit Amsterdam, die inmiddels zijn werkzaamheden heeft aange vangen. NOG GEEN KERKKOOR. Oud karspel. Naar wij vernemen zal voorloo- pig van de stichting van een N. Herv. Kerkkoor nog niets kunnen komen, wegens te weinig belang stelling. ZUPE MET PAARD EN WAGEN TE WATER» Gistermorgen reed D. Jimmink met paard en wagen langs de Groo- te Sloot. Plotseling raakte het paard op hol. Al spoedig ging de kar den rietkant in. De voerman kon het paard niet meer houden, zoodat de wagen in het water be landde. Het paard lag er half in, terwijl één van z'n pooten bloedde. Jimmink was ook half in het water terecht gekomen en krabbelde gauw op den kant. Behulpzame menschen hielpen bij het uit het water halen van het paard en den wagen. Om het paard te kalmeeren, ging Jim mink nog een paar rondjes rijden. Zoo kwam dit avontuur gelukkig zonder noemenswaardige schade af. Officieele mededeelingen VERKOOP VAN STROOVLAS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Hol land deelt hierdoor aan belanghebbenden mede, dat de verkoop en aflevering van alle stroovlas, dus ook van oogst 1942 verboden is op grond van het ..Vlashesluit 1941" en het besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visschcrij van 3 Juli 1941 Nr. 18523 Rijksbureau Voedselvoorziening in Oorlogstijd, afd. A.Z. Het ligt echter in het voornemen voor den verkoop van stroovlas oogst 1942 de volgende regeling te treffen. Aan Vlassers en aan z.g. repelbë- drijven zullen door de ondervak groep „Vlasbewerkende Industrie" aankoopvergunningen worden uit gereikt voor een vastgesteld percen tage van hun verwerkingscapaci teit. De telers zullen op vertoon van deze aankoopvergunningen hun stroovlas te velde mogen verkoo pen, echter slechts tot de hoeveel heid, die op de aankoopvergunning is vermeld. Deze verkoop mag ech ter alléén geschieden in het tijdvak van 22 Juni tot en met 31 Juli 1942. Voor alle verkoopen van stroovlas oogst 1942, die vóór 22 Juni hebben plaats gehad, zal den kooper géén vergunning tot ontvangst worden verstrekt. Bij verkoop van hun stroo vlas in bovengenoemde periode zul len de telers er zich dus terdege van moeten overtuigen, of de kooper in het bezit is van de noodige aan koopvergunningen, aangezien zij bij verkoop aan niet-bezitters van aan koopvergunningen strafbaar zijn. Onmiddellijk na verkoop, doch in ieder geval binnen 5 dagen na ver koop zijn de telers verplicht een verkoopbriefje in te dienen bij de Landbou w-Crisis-Organisatie. waar onder zij ressorteeren. Deze ver koopbriefjes zijn op aanvrage ver krijgbaar bij de Landbouw-Crisis- Organisatie. Het niet tijdig inzen den van een verkoopbriefje kan tengevolge hebben, dat de kooper geen vergunning krijgt tot het ont vangen van het vlas. De verkoop te velde heeft niet plaats tegen taxatieprijs, doch de kooper zal er rekening mede dienen te houden, dat hij niet meer betaalt, dan op basis van den gemiddelden prijs van 12 cent voor gerepeld vlas. Het vlas, dat nè. 31 Juli verkocht wordt door telers, zal uitsluitend tegen taxatieprijs moeten worden verkocht op aankoopvergunningen die nè. dien tijd uitgereikt zullen worden. Op de voor de periode van 22 Juni tot en met 31 Juli uitge reikte aankoopvergunningen kan ook na dien datum nog vlas aan gekocht worden, doch dan uitslui tend tegen taxatieprijs. Indien telers ongenegen blijken te zijn hun vlas tegen taxatieprijs SCHAGEN Schagen vierde kermis in bet klein Maar deed het goed Enkele jaren geleden begonnen velen ernstig te vreezen, dat het met de goede oude kermissen ge daan was. Er heerschte een gewel dige malaise en de tijden, waarin het geld uit de stoomcaroussel bij emmers vol werd weggedragen, wa ren min of meer legendarisch ge worden. In Schagen hebben we op het oogenblik een kermisje in het klein Een zweefmolen, schommelschuit jes, dat is alles. Komt het nu, wijl het aantal ver makelijkheden daarmee zoo uiter mate is beperkt? Of is de lust tot kermisvieren plotseling weer toege nomen? We weten het niet. Maar wat we wel weten is, dat de spul- lebaas een toeloop had, als sinds menschenheugenis niet het geval was. Zaterdagmiddag trad het slechte weer op als spelbreker. Maar toen het opknapte kwam ook de drukte. De menschen verdrongen zich en gewend als ze daaraan blijkbaar waren geraakt bij distributiebu- reaux en dergelijke stonden ze gelaten en tevreden in de rij in af wachting van het oogenblik, waar op ze de kermisgeneugten deelach tig zouden worden. Zondagmiddag en Zondagavond was het een echte, fleurige boed op de markt en het leek vermoedelijk veel op een heusche kermis. Die, na deze goed geslaagde proefne ming, een volgend jaar misschien voor ons op het program' staat. „ALINE" IN DEN HELDER. Gisteren heeft de heer Krijgsman met zijn koor „Ons Genoegen" in Den Helder een uitvoering gegeven van de .operette „Aline in Wonder land" en ook daar was sprake van een groot succes. De Casino-zaal was uitstekend bezet en allen, zoowel de jongeren als de ouderen dus, hebben van een uitstekende vertolking kunnen genieten. Niet minder dan 120 kinderen werkten mede, de helft ongeveer meisjes uit Schagen, de andere helft koor leden uit Den Helder. Tezamen mocht men het genoegen smaken een geslaagde opvoering te mogen brengen. Medegewerkt werd door de Schager Haronie en het Schager Strijkorkest. Hun medewerking droeg er in het bijzonder toe bij, dat alles zoo uitstekend tot zijn recht kwam. Voorts moge genoemd worden de begeleiding op de pia no door mej. Igesz. Ook haar komt een woord van waardeering toe. te verkoopen, zal de ter beschik kingstelling in eigendom van hun vlas gevorderd worden. De aflevering zal eerst dan door de telers mogen plaats hebben, als zij in het bezit zijn van een machti ging tot afname, welke zij van hun koopers ontvangen moeten. Deze machtiging tot afname dient tege lijkertijd als vervoerbewijs, zoodat voor oogst 1942 alle vlas, zoowel on- gerepeld als gerepeld of geroot door een vervoerbewijs gedekt zal zijn. Het vervoer van het land naar de bedrijfsgebouwen van den teler is vrij, behalve in gevallen, dat het vlas elders is geteeld en per spoor of schip moet worden vervoerd. In dat geval moet het vervoer gedekt zijn door een machtiging tot af name. Voor de goede orde maken wij be langhebbenden er nog op attend, dat op 22 Juni 1942 alle aankoop vergunningen, welke vóór dien da tum zijn gedateerd, vervallen zijn. Op 22 Juni zal dus uitsluitend ver kocht mogen worden op aankoop vergunningen, welke gedateerd zijn op of nè. 22 Juni 1942. HUISSLACHTINGEN VARKENS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noordholland maakt het vol gende bekend: In afwijking van het bepaalde, dat men in vorige jaren moest heb ben geslacht om voor een huisslach- tingsvergunning in aanmerking te komen, is bepaald, dat iedere aan geslotene bij de Landbouw-Crisis- Organisatie door middel van een afgesloten mestcontract voor een huisslachting in aanmerking komt. Alle nog aan te vragen mestcon- tracten zuilen derhalve met de daar aan verbonden vergunning voor een huisslachting kunnen worden toegewezen. De aanvragen dienen te geschie den via de daarvoor ingeschakelde varkenshandelaren. AANVRAGEN ONTHEFFING BOUWVERBOD. In aansluiting aan de perspubli catie in de bladen van 12 Juni j.1. kan worden medegedeeld, dat geen aanvrage behoeft te worden inge diend voor werken beneden de fl. 500.daar de Rijkscommissaris voor deze werken een algemeene ontheffing van het bouwverbod heeft verleend. Ook zijn vrijgesteld die werken, welke dienen voor het glas- en wa terdicht maken van gebouw.en, wel ke nè. 4 Juni 1942 door oorlogsge weld zijn getroffen. Opgemerkt dient te worden, dat alle overige werken, waaronder ook begrepen de aanleg van elec- trisohe installaties e.d., voor zoover deze 'n bedrag van fl. 500.- te boven gaan, wel vallen onder het bouw verbod en dat dus voor die werken op, de hierboven geschetste wijze ontheffing van het bouwverbod dient te worden aangevraagd. Aan het einde van de uitvoering werden alle medewerkenden, in 't bijzonder den dirigent, den heer Krijgsman, een ovatie gebracht. Dat was een wel zeer verdiende hulde. Voldaan ging men huis waarts, met het besef dat „Ons Genoegen", hetwelk thans bijna 10 jaar bestaat, iets goeds gebracht had. HArenkarspel ONDERSHANDS VERKOCHT. Naar wij vernemen is het woon huis B 144, eigendom van den heer P. Manneveld en bewoond door de wed. H. Bruin ondershands verkocht aan den heer J. Hage naar. BENOEMD TOT le CLARI- NETTIST. Onze vroegere plaatsgenoot Ger- rit Smit Cz., thans te Den Helder is genoemd tot le clarinettist bij het muziekcorps der Amsterdam- sche Politie. Wielerbaan Wieringen Openingswedstrijden Na eenige jaren stil gelegen te hebben, is dan Zondagmiddag de wielerbaan weer geopend. Als te half drie de wedstrijden beginnen, zijn de beide tribunes en de staan plaatsen zeer goed bezet en volgt een talrijk publiek de spannende wedstrijden. Wij laten hieronder de uitslagen der diverse wedstrijden volgen: Wedstrijd I. Sprint over 3 baan- ronden. le Serie, no. 1. B. W. Remkes, 2. J. Pronk; 2e serie: no. 1. J. Kremers 16.2 sec.; 2. Chr. v. Gent. Wedstrijd II. Afvalwedstrijd (na iedere 2 ronden valt een renner af). No. 1 C. Bakker, Assendelft Wedstrijd III. Sprint over 3 baan- ronden. (Verliezers wedstr. no. 1), No. 1 J. Pronk 13.3 sec.; no. 2. Chr. v. Gent Wedstrijd IV. Sprint over 3 baan- ronden (winners van wedstrijd no 1). no. 1. B. W. Remkes 13 sec.; no. 2. J. Kremers. Een zeer mooie sprint tusschen Remkes en Kremers, die op het laat ste moment een verrassende over winning gaf van Remkes. Totaal uitslag sprint: 1. B. W. Remkes, 2. J. Kremers, 3. J. Pronk, 4. Chr. v. Gent Wedstrijd no. VI, achtervolging over 5 km. (25 ronden) tusschen Klink en Groenewegen. Reeds da delijk zet de Wieringer Klink er behoorlijk de gang aan, daarbij aan gemoedigd door het talrijke publiek Na een formidabele eindspurt werd Groenewegen no. 1 met een voor sprong van 4 meter, tijd 6 m. 51 s. Hiermede geven wij kennis van het overlij den van onze lieve Nicht, Mevrouw Neeltje Breebaart Wed. Joh. v. Riel, Apotheker te Den Haag, in den ouderdom van 56 jaar. Fam. WAIBOER. Schagen, Anna Paulowna, Winkel, 13 Juni 1942. Tuinders van HARENKAR SPEL, die gedagvaard zijn voor den Tuchtrechter, wegens overtreding teeltvergunning of alreeds veroordeeld zijn ge lieven hiervan opgave te doen vóór of op 17 Juni a.s* bij den Dorpsleider. Bij genoegzame deelname ge legenheid tot OPLEIDING BAK KERS-GEZEL, minimum leef tijd 18 jaar. Cpgave nog deze week bij: P. J. SLIKKER, de KooiJ, Den Helder. K. S. LEGUIT, Hoep, Sthagen. K. WESTER, Kal verdijk. J. HAGENAAR, Dirkshorn. Ned. Herv. Kerk te Barsingerhorn WOENSDAG 17 JUNI, 's avonds te 8.30 nur, Ds. R. Boeke, Fluit. Ds. A. van Biemen, OrgeL Werken van: Sweelinck, Tele- mann, Bach, Handel en C. Franck. Toegang vrij! Collecte bij den uitgang ter bestrijding der kos ten. Voor den hooibouw Klein Paard met venten beschikbaar Liefst omgeving Heerhugo- waard. P. den Hartigh, Midden weg, Heerhugowaard (Z.). Cndergeteekende bericht dat hij in 't vervolg ook KOEIEN MAG LEVEREN AAN DE CEN TRALE. De Weel 157 - Oude Niedorp. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan als ERKEND PAARDEN HANDELAAR. Jn. BROERSEN, St. Maartensvlotbrug. Te koop EENIGE BESTE MESSEN voor een oud model Cormick grasmaaimachine, eenige mooie fornuizen, een beste Heeren- en Damesfiets, een z. g. a. n. DJLW. Motor fiets, inh. 98 cJK3„ Tevens een electr. Waschmachine. KL. GROET, Wieringerwaard. Tel. 298. Te koop Hooiberg, 4 bij 4 M., bij P. Groenveld, Hondenweg, Heerhugowaard Z. Gevr. een nette Dienstbode, voor dag of dag en nacht, door J. Oldenbroek, Basserweg, Heerhugowaard (Z.). Arbeiders gevraagd. Tevens Paard aangeboden voor den hooibouw. C. Gootjes, Tjalle- wal, Schagen. Huisnaaister gevraagd, voor verstelwerk. Brieven onder letter HK aan Bur. van dit blad. Te koop Deensche Bewaar- koolplanten. P. de Graaf, C 20, Schagerwaard. Te koop 10 000 Roode en 15.000 Gele Koolplanten, bij C. de Ruiter, Westdijk B 253, Heer hugowaard. WAAR DE BONNEN WAARDEBONNEN ZIJN N.V. De Heldersche Graan- en Kunst- mesthandel voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64, tel. 106, Den Helder Vrijblijvende noteering af magazijnen op onze beken de condities. Paardenmeei A 1 f 11.50 Paardekoekjes, A 2, f 11.blokjes f 10.70 Z. Grintzemelenvoer voor varkens 112.— Y. Kernvoeder voor varkens f 17. Cchtendvber G 1 111, G 3 f 9.70 Pluimveekorrels K f 12.— Rundveemeel L 1 112.90 L 8 1 920 Rundveekoekjes L 2 114.25, blokjes f 13.95 Alles per 100 K.G. Netto gewicht zakken op rekening Betaling contant Zaai wikken. Verzoeken ledige graan- en kunstmestzakken spoedig terug te zenden. 15 Juni 1942 Wedstrijd no. V, eigenkrachtwed- strijd over 10 km. (50 ronden) voor 12 renners. Na eenige spannende rondes blijven er tenslotte nog 7 renners over. Bij het klinken van de bel voor de laatste ronde wordt een geweldige spurt ingezet. Met geringe voorsprong is dan C. Bak ker no. 1, no. 2 wordt P. Evers en no. 3 J. Pronk. Tijd Bakker 13 min. 45 sec. Na de pauze wordt wedstrijd no. VII verreden, de koppelwedstrijd over 60 K.M. met vier klas sementen, puntentelling voor resp. no. 1, 2, 3 en 4 is 5.'3, 2 en 1. le premie f 1, gewonnen door Pe ters, 2e premie f 14, koppel Evers Pronk voor het uitloopen van een ronde. Het koppel Kremersvan Rooy verspeelde een ronde. Het doet veel moeite om deze ronde te herwin nen. Het lukt hen na een geweldig rijden. Voor het le klassement staat het koppel EversPronk aan den kop met één ronde voorsprong. Het le klassement wordt gewonnen door Van Gent—Lust. 3e premie f 3, ge wonnen door Remkes, schitterende sprint; 4e premie f 3, gewonnen door Remkes, geen mooie sprint. Na het verrijden van de eerste honderd ronden zet Klink gewel dig op. 5e premie f2.50 (bandenhuis Snoo dijk) door Van Gent-Lust gewon nen. e6 premie f2.50 (bandenhuis Snoodijk) gewonnen door Pronk. 7e premie f2 50, gewonnen door Jan Lust. 8e premie f2 50, gewonnen door Groenewegen in een machtige sprint vóór Klink-Bakker. 9e pre mie voor het koppel Pronk—Evers van f36.50, voor het inloopen van een ronde. 10e premie, 12.50, ge wonnen door Groenewegen. Na het 2e klassement ligt het kop pel EversPronk 2 ronden voor. 11e premie f2.50 gewonnen door Peters in een prachtige sprint vóór Remkes. 12e premie f2.50 gewon- nendoor Evers. 13e premie f5, ge wonnen door C. Bakker, wegens het steeds pogen om uit te loopen. Wedstrijd no. VII gewonnen door .het koppel Evers—Pronk, met 4 punten in den tijd van 1 uur, 24 min. 49 sec. 2. Groenewegen—Rem kes, 13 punten, op 2 ronden; 3. Van GentLust, 12 punten, op 2 ronden; 4. Klink—Bakker, 7 punten, op 2 ronden; 5. Van Rijn 5 punten, op 2 ronden; 6. OomsPeters, geen pun ten, op 3 ronden; 7. KremersVan, Rooij, 3 punten, op 4 ronden. De vijfde groote lammerenmarkt Prijzen wellicht iets hooger Naar onze Texelsche correspon dent ons hedenmorgen half tien te lefoneerde, bedraagt de aanvoer van lammeren op de vijfde groote markt 3200 exemplaren. De prijzen zullen waarschijnlijk iets hooger zijn dan die van de vo rige week, wellicht een halve gal den. De mlddenprijs kan dan ko men op-ongeveer 20 gulden. Hedenmorgen bedroeg de dnurste verkoop 22 gulden (tot 9 uur). Voor nadere bijzonderheden zie men het marktbericht in ons nummer van morgen. BR. OP LANGENDIJK, 15 Juni. Aanvoer: 200 Kg. bosuien f 15, 3250 Kg. rabailber f 6.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3