UMonsecco VAn HouTervs m Zuinig met gas Joodsche vermogens DE BRUG VAN SAN MARTIN Ongeveilde groente achterhaald Tallooze afsnijdingen in Mei Naar de directeur van het Rijks- kolewbureau ons mededeelt, was het noodzakelijk in de maand Mei in 70.067 gevallen wegens het over schrijden van het gasrantsoen tot het geven van boeten en tot het af snijden van den aanvoer over te gaan. Wegens het overschrijden van het electriciteitsrantsoen was zurks noodig in 18.322 gevallen. Rat in één maand zooveel geval len van overschrijding zich voorde den, wijst er wel op, dat er nog zeer velen zijn, die er geen begrip van hebben, dat de uiterste zuinig heid in dezen noodzakelijk is. Nog maals wordt er op gewezen, dat in dien, zooals nu blijkt in het alge meen onvoldoende rekening wordt gehouden met de noodzakelijkheid, zuinig te zijn met gas en electrici- teit, de overheid genoodzaakt zal zijn scherpe maatregelen te treffen. Bij het zuinig zijn met gas en elec- triciteit is het bovendien niet al- ieen voldoende er voor te zorgen, dat het rantsoen niet wordt over schreden, maar men dient te be zuinigen zooveel men kan. Iedere verspilling dient te worden verme den. Elke maatregel, welke kan leiden tot een minder verbruik van gas en electriciteit, hoe gering deze vermindering ook moge zijn, diene te worden getroffen. AANMELDING NlET-COMMERr CIEELE BIBLIOTHEKEN. Ten einde de onlangs door het Dep. van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming ingestelde commissie tot organisatie van het geheele boekerijwezen in staat te stellen een overzicht te krijgen van alle, niet met commercieele doel einden gedreven bibliotheken;, die, hetzij kosteloos hetzij tegen be taling van contributie, leesgeld e.d., hoeken, hetzij aan leden, hetzij aan niet-leden, uitleenen, zijn de be heerders dier biblotheken verplicht vóór 1 Juli 1942 aan den secr.-gen. van het genoemde Ded., Oostduin- laan 2, te 'srGravenhage, opgave te doen van naam en adres van bun bibliotheek en van naam en adres van den beheerder. Hun zal daarop een vragenlijst ter invulling worden toegezonden. Wat helpt alle zorg, die U aan Uw teint besteedt, wanneer gebrek aan vitamine F de jeugd en de veerkracht uit Uw huid steelt Vitamine F-gebrek, gevolg van vet arm voedsel, spreidt reeds alom zijn symptomenwacht niet, tot ook Uw huid haar frischheid verliest. Pas nü en onmiddellijk Dobbelman's vitamine-F-crêmes toe. Per tube 2000 eenheden vitamine F, meer dan ge noeg, om Uw huid te doen ontluiken en jong te houden VITAMINE-F-CREMES NederJandsche T andartsenkamer De eerste bijeenkomst van den Raad der „Nederlandsche Tandart senkamer" en den Raad van Bij stand der „Nederlandsche Vereeni- ging van Ziekenfondstandartsen" vond plaats op Zaterdag 13 Juni jl. in het Rijksinstituut voor de Volks gezondheid te Utrecht. Na de beëediging der leden en plaatsvervangende leden en van den dagelijkschen bestuurder, dooi den president, hield deze een korte toespraak, waarin hij wenschelijk- heden en mogelijkheden naar vo ren bracht betreffende de toekom stige w-erkzaamheden der N.T.K. en N.V. v. Z.T. Vervolgens werd medegedeeld, dat er vijf gewesten zullen ge vormd worden en binnenkort de aanstelling der leiders daarvan te verwachten is. De president stelde tenslotte de gelegenheid open om inlichtingen te vragen en wenschen naar voren te brengen, waarvan in ruime mate gebruik gemaakt werd. INBRAAK IN EEN MANUFAC TURENZAAK. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in een ma nufacturenzaak aan den Zeeweg. IJmuiden-Oost. De daders verschaf ten zich toegang tot den winkel door het verwijderen van een rol luik en het inslaan van een ruit. Zij hebben zich met een rijken buit uit de voeten kunnen maken. Er wordt een groote partij kleeding- stukken en kleedingstoffen vermist o.a. damesmantels, blouses, jon gens- en heerenjassen, dekens, kin derjurkjes, enz. Een en ander ver tegenwoordigt een waarde van duizenden guldens. «E£B ZOO'H 6010 D|sbelm^N -PRODUCT! De fextielprijzen geregeld Nadat voor verschillende tak ken van de textielindustrie calcula tie-schema's waren opgesteld, waar in volledige richtlijnen yoor het be rekenen van de prijzen werden ge- gegeven, is thans een tweetal be schikkingen van kracht geworden, waardoor ook de prijsbepaling voor den textielhandel is geregeld. De prijzen zoowel van in het binnenland vervaardigde goederen als van ingevoerde artikelen en- de marges voor alle geledingen van den handel zijn hierdoor vast gelegd. In gevallen, dat de fabri kant. rechtstreeks aan den detail handel of aan particulieren levert, is bij het treffen van deze maatre gelen eveneens voorzien terwijl voor ieder artikel afzonderlijk een is gearomatiseerd citroen, zuurpoeder. Elk carton. netje bevat een hoeveel heid, welke in geur én smaak overeenkomt met het sap van 20 citroenen en kost 50 ets. Neemt U 'n cartonnetje Limonsecco in gebruik. U zult er genot en plezier van hebben, maximum winstmarge is bepaald. Bij het vaststellen der marges is van de gedachte uitgegaan, dat de winst op artikelen, die voor norma le en eenvoudige kleeding en dek king noodig zijn, zoo laag mogelijk moet worden gehouden, waarbij de bestaansbelangen van den handel niet uit het oog zijn verloren. De controle op de prijzen is door een en ander veel eenvoudiger ge worden. ADMINISTRATIEPLICHT VOOR TEXTIELHANDELAREN. In aansluiting op de textielprij- zenbeschikking, die zoo juist zijn afgekondigd, heeft de gemachtigde voor de prijzen thans voorschrif ten gegeven betreffende een admi nistratieplicht voor textielhandela ren en textielfabrikanten. Deze voorschriften worden voor handelaren 30 dagen en voor fa brikanten 1 dag na afkondiging in de Staatscourant van kracht. Voor fabrikanten is reeds tegelijkertijd een uitvoeringsvoorschrift gegeven. Beperking der geldende vrije maxima Van bevoegde zijde wordt mede gedeeld: Door afdeeling 2 van de op 23 Mei 1942 in werking getreden ver ordening no. 58/1942 betreffende de behandeling van Joodsche vermo genswaarden zijn de vroegere bepa lingen betreffende vrije maxima der verordening no. 418/1041 betref fende de behandeling van het jood sche geldelijke vermogen verval len. In het hijzonder zijn buiten wer king getreden: 1) De bepalingen van artikel 1 der verordening no. 148/1941 betref fende contante gelden en cheques, volgens welke voor de bij het in werking treden der verordening aanwezige waarden een vrij maxi mum bestond van fl. 1000.of van 10 van het voor het belasting jaar 1940/1941 vastgestelde inkomen (lid 1, onder 1, tweede volzin), ter wijl daarna ontvangen waarden slechts moesten worden gestort, voor zooveel zij te zamen met de op het tijdstip van ontvangst be reids voorhanden waarden een to taal bedrag van fl. 1.000.per ka lendermaand niet te boven gingen (lid 2, tweede zinsnede). 2) De bepalingen van artikel 4, volgens welke de verplichting tot nalevering niet geldt voor zoodani ge personen, wier zuiver vermogen fl. 1.000.— en wier belastbaar inko men in het vorige jaar bovendien niet meer dan fl. 3000.— bedroegen. Overeenkomstig artikel 8, tweede lid, der nieuwe verordening no. 58/1942 moeten de op grond der voorgaande bepalingen tot dusver re niet behandelde vermogens waarden, onverwijld, uiterlijk op 30 Juni 1942, bij de bankiersfirma Lippmann, Rosenthal en Co. wor den ingeleverd. In de plaats van de opgeheven vrije maxima wordt bij artikel 9 der verordening no. 58/1942 (voor den verbeterden tekst zie verorde ningenblad voor het bezette Neder landsche gebied, aflevering 14, van 13 Juni 1942) een nieuw vrij maxi mum van fl. 250.— gesteld, hetwelk geldt voor tot een gezin behooren- de personen. Het niet in acht nemen van deze nieuwe bepalingen betreffende vrije maxima wordt op grond van artikel 19 der verordening no. 58/1942 gestraft met gevangenis straf van ten hoogste vijf jaar en met geldboete van onbeperkte hoos- te of met een dezer straffen. Bo vendien kunnen in overeenstem ming met de artikelen 20 en 23 de waarden, waarop de strafbare han deling betrekking heeft, worden verbeurd verklaard. Voor de be rechting van deze strafbare hande lingen zijn op grond van artikel 22 de Duitsche gerechten in Neder land bevoegd. De Ruyter-tentooosfeliiog te Amsterdam (Vervolg van pag. Onder deze omstandigheden was het duidelijk, dat De Witt een spoe dig einde van dezen oorlog wcnsch te en daarom een vrede moest for- cceren. Zoo rijpte bij hem het plan voor den tocht naar Chatham. Stoutmoedigheid, gepaard met voorzichtigheid. De Ruyter heeft met aarzeling de opdracht voor deze expeditie aan vaard. Als strateeg zag hij beter dan Johan de Witt de gevaren, waaraan de Vloot bij een zoo ge waagde onderneming bloot stond en de risico's die hij liep. Maar na dat het bevel ontvangen v?as, heeft hij de leiding in handen genomen en de onderneming met de mees terschap, die stoutmoedigheid met voorzichtigheid paarde, en die al leen hem eigen was, uitgevoerd. In het diepste geheim werd een machtige vloot van 80 oorlogssche pen en 20 branders met 3300 kanon nen en 18.500 matrozen en soldaten verzameld. Op 17 Juni verscheen de vloot voor de Theemsmonding, die zij vol ledig afsloot, zoodat van zee uit geen Engelsch schip meer naar de bedreigde hoofdstad kon- doordrin gen. Daarop gaf De Ruyter op 19 Juni aan vice-admiraal van Ghent het bevel met zijn lichtere schepen de Medway op te varen. Daar im mers bevond zich de veilige oor logshaven, waar de grootste Engel- sche oorlogsschepen een naar En- gelsche meening volkomen veilige schuilplaats hadden. Men moet zich wel realisee- ren, welk een gedurfde onder neming het was om met een vloot op een betrekkelijk smal le rivier het land van den vij and binnen te dringen, terwijl de Engelsqhe landmacht aan de oevers daarvan verzameld werd. Van Ghent en zijn mannen heb ben met buitengewone dapperheid en stoutmoedigheid hun opdracht ten uitvoer gebracht. Want de toe gang tot de Medway was met alle middelen, die de toenmalige krijgs wetenschap kende, verdedigd. Het fort Sheerness beheerschte met zijn kanonnen den ingang, die bo vendien door zware kettingen was afgesloten. Met volle overgave, die voortkwam uit den diepen haat, dien de Nederlanders tegen bun aartsvijand voelden, gingen zij tot den aanval over. Troepen gingen bij Sheerness aan land, bestorm den het fort en vernielden het. De ketting, die de riviermonding af sloot, werd stuk gezeild, tevergeefs trachtten de En.selschen door een deel van hun eigen schepen te laten zinken aan de Hollanders den verderen toegang te beletten. Recht gaan deze op hun doel af, hooger de rivier op, waarheen de groote Engelsche oorlogsschepen zich teruggetrokken hebben, om aan de opdringende Hollanders te ontkomen. Terwijl de strijd zijn hoogtepunt nadert, komt De Ruy ter ze.lf aan en neemt de leiding in handen. Zelf springt hij in een sloep, om zijn mannen aan te sporen. De Engelsche verliezen. Brandend verzinken de Engelsche schepen in het water: zes groote oorlogsschepen worden vernield, terwijl de Engelschen zelf 12 van hun eigen schepen tot zinken bren gen. De 2 grootste schepen, het ad miraalsschip „Royal Charles" en de „Unity" ontsnapten aan dit lot, echter om als buit in triomf naar Nederland te worden gebracht. Als een blijvende herinnering aan dit trotsche feit bewaart het Rijksmu seum een groot stuk houtsnijwerk met het wapen van Engeland een deel van den spiegel van de „Royal Charles". Een week van paniek te Londen. De geheele onderneming die on der den naam: „De tocht naar Chatham" in de geschiedenis be kend is, heeft acht dagen geduurd: een week, waarin de Engelsche hoofdstad in paniekstemming ver keerde en met de bezetting van FEUILLETON. Naar het Spaansch van Antonio de Trueba. In het midden der veertiende eeuw werd de stad Toledo bele gerd. door den bastaardprins en mededinger naar den troon, Enrique de Trastamara. De verdediging werd dapper en met hardnekkigheid ge voerd en de burgers bleven trouw aan den rechtmatigen koning, die door zgn vijanden „de wreede", maar door zijn aanhangers „de rechtvaardige" werd genoemd. Het meest geprezen en tegelgk het meest nuttige kleinood van ar chitectuur in de schoone stad To ledo, was de brug van San Martin, welke door de getrouwe onderdanen van den vorst vaak werd overge stoken bij hun aanvallen op de be legeraars, die hun kamp hadden op geslagen ift de Cigarrales, aan den overkant van de brug. Oin aan deze uitvallen een einde te maken, besloot Don Enrique de brug van San Martin te vernielen. De fraaie brug was, zooals ik zeide.een van de vele juweelen, die de stad Toledo tooiden, maar welke waarde hebben zulke luisterrijke mo numenten uit het verleden voor een eerzuchtig geweldenaar, die niet aarzelt zijn dolk in het hart van zijn broeder te boren, om zelf de plaats op zijn troon in te nemen? De Cigarrales van Toledo, lust hoven door vele dichters bezongen, zijn een aaneenschakeling van boom gaarden en tuinen, met lieflijke land huizen er tusschen, en vol prachtige vruchtboomen, voornamelijk abriko zen. Op een nacht waren de boomen omgehouwen door Enrique's krijgs knechten en opgestapeld op de brug van San Martin. Een dageraad van spookachtigen gloed verlichtte de geplunderde tuinen, de wateren van den Taag, de ruinen van Don Ro- drigo's paleis en den Moorschen to ren, die tot op dezen dag weerspie geld wordt door de rivier. Een groote brand woedde op de brug van San Martin en het kraken vaji de steenen, versierd door denzelfden- kunstvaardigen beitel, die de wonde ren van het Alh'ambra wrocht, steeg ten hemel als een jammerklacht van schoonheid, gefolterd door barbaren dom. II. De burgers, uit hun slaap opge- schrik door het sinistere schijnsel, liepen te hoop om hun brug te red den van de verwoesting. Maar hun ingespannen pogingen waren vruch teloos. want een donderend geraas, weerkaatst door berg en dal, ver telde hun, dat de brug van San Martin aan de vernietiging was prijsgegeven. Toen de rijzende zon de torens der keizerlijke stad vergulde, kwamen de vrouwen, die naar de rivier waren gegaan om hun kruiken te vullen met het heldere water, onverrichter- zake terug, want de kokende golven van den Taag droegen in hun maal- stroomen de rookenue resten van de brug van San Martin. De woede van het volk kende geen grenzen. De brug had de eenige directe verbinding gevormd met de tuinen en boomgaarden van de Cigarrales, hun trots en oogenlust. De burgers waren reeds begonnen het beleg moede te worden, maar deze slag deed al hun moed en vasthoudend heid herleven en het duurde niet lang of de troepen van den belegeraar werden in een overrompelenden aan val teruggeslagen en tot een over haaste vlucht gedwongen, terwijl de beken, die de Cigarrales bevloeien roodgekleurd waren door hun bloed. lil. Vele jaren gingen voorbij, sinds de brug van San Martin verwoest was door den broedermoordenaar Trasta mara. Koningen en kerkvorsten had den niets onbeproefd gelaten om een burg van gelijke schoonheid en sterk te doen verrijzen, maar al de be kwaamheid en volharding van de beste architecten, Spanjaarden en Mooren, waren niet in staat geweest, het machtige verlangen der burgerij van Toledo in vervulling te doen gaan, want de wilde stroom sloeg altijd weer steigers en metselwerk weg, voordat de groote bogen zich boven den Taag welfden. Don Pedro Tenorio, de groote aarts bisschop riep alle bouwmeesters naar Toledo, Spanjaarden en Mooren, die zichzelf berekend achtten voor de zware taak van het ontwerpen en tot stand brengen van een nieuwe brug van San Martin. Op een dag betraden een man en een vrouw, beide volkomen vreemden in de stad, Toledo door de Puerta del Cambrón, bezichtigden de ruinen van de brug en huurden een leegstaand huis in de nabijheid. Wordt vervolgd. 244. Dit moest bepaald een kleed kamer zijn, wat een boel costuums hingen er op rijen en wat een mooie boeden, mutsen, sabels, man tels, ja wat al niet. Ze deden een keus uit de rijke verzameling en de bestuurder trok een gekleede jas aan met witte broek, hooge hoed op en greep een wandelstok. TEXEL Keuring voor de Afd. N.-Holland van het trekpaardenstamboek Woensdag werd te De Cocksdorp de aangekondigde keuring gehou den voor het Trekpaardenstamboek. 't Betrof hier een Stamboek- en een Premiekeuring. In 't Stamboek werden opgeno men 2 driejarige paarden, een aan geboden ouder dier werd afgewe zen. De volgende premie's werden ver leend: Veulens: 1. „Garda", eigenaar P. Dros Bz. f7.50; 2. „Jaennette van Eierland", eig. C. J. Geense, f5; 3 „Selma van Burst", eig. Gebr. Witte f5; 4. „Irene", eig. P. Verhoeve, Eierland f2.50. 1-jarigè: 1. „Marie", eig. Gebr. de Wolf f 15; 2. „Aline", eig. alsvoren f10; 3. „Irene van. Eierland", eig. G. J. Geense, f 10. 2-jarige: 1. „Bertha", eig. Gebr. de Wolf f25; 2. „Rosa", eig. P. Verhoe ve f5. 3-jarige (dit zijn tevens de dieren die in 't Stamboek zijn opgenomen) 1. „Nelly", eig. Gebr. de Wolf f 15; 2. „Dia", eig. P. Dros Bz. f 15. 4 tot 7-jarige: 1. „Bea", eig. P. Dx-os Bz. f25; 2. „Flora van de Len te", eig. A. de Ridder f20; 3. „Bea trix", eig. Gebr. de Wolf f 15; 4. „Zodia", eig. P. Dros Bz. f 10; 5. „Cera", eig. alsvoren f 10. 6. „Zelma van Eierland", eig. C. J. Geense, f5. Londen door de Nederlanders ern stig rekening hield. De Ruyter heeft de onderneming niet zoover uitgestrekt. Het succes was groot genoeg en hij wenschte dit niet door een nog riskanter ac tie in gevaar te brengen; de in druk in Engeland was zoodanig, dat de onderhandelaars in Breda opdracht ontvingen vrede te slui ten. Dat het vredesverdrag van Breda niet zoo gunstig was als men van het voor ons zoo succesvole ver loop van den oorlog zou verwach ten, lag aan de toen reeds dreigen de houding van Frankrijk. Dat noodzaakte De Witt tot een spoedi- gen vrede. Tegenover belangrijke handelsvoordeelen en de erkenning van ons bezit in Suriname, ging onze nederzetting in Noord-Ameri- ka, Nieuw-Amsterdam (het tegen woordige New York) verloren. Tegen de dreigende alliantie van Frankrijk en Engeland was Neder land alleen niet sterk genoeg om de vruchten van de overwinningen, die het genie van De Ruyter be vochten had, te plukken. De aangewezen bondgenoot van Nederland in dezen strijd, het Duit sche rijk, was door een dertigjari gen oorlog zoo verzwakt, en ver deeld, dat het niet in staat was zijn invloed ten voordeele van ons land te laten gelden. Tegen veilingsprijs verkocht. Woensdagmorgen is door de poli tie te Utrecht, een wagen, volgela den met kisten sla, in beslag geno men, omdat deze groente niet via de veiling was Verhandeld, doch rechtstreeks afkomstig was van een hovenier. Op last van den burgemeester Is deze in beslag genomen hoeveel heid, ongeveer 50 kisten, inhouden de 2000 kroppen sla, in een volks buurt tegen den veilingsprijs van den dag, 3y2 cent per krop, van de hand gedaan. Omstreeks 12 uur kwam de wagen, bemand met eeni ge W.A.-mannen bij den groenten- handelaar van B. aan. Inmiddels hadden eenige andere W.A.-man nen bij de buurtbewoners huis aan huis gebeld, en medegedeeld, dat er goedkoope groente te koop was, welke onttrokken was aan den sluikhandel. Op een groot bord stond vermeld, dat deze sla be stemd was geweest om tegen hoo- gen prijs aan bewoners van het Nassaukw artier te worden verkocht doch dat deze groente in beslag was genomen en op last van den burgemeester beschikbaar moest worden gesteld voor de arbeiders bevolking. Hierna werd de sla ver kocht. Het bleek, dat de aanvoer zoo groot was, dat men later met een wagen door de wijk Ondiep is gaan rijden, zoodat ieder in de ge legenheid werd gesteld om sla te koopen. Voor de bewoners van deze arbeidsbuurt dus een voordeeltje. Waaghalzerij met den dood bekocht De dertienjarige B. v. d. Brink, wonende Goedestraat te Utrecht» heeft gisteravond omstreeks acht uur,e waaghalzerij met zijn leven moeten bekoopen. Op den Ezelsdijk nabij den Biltschestraatweg, was hij met eenige vriendjes aan het spe len, Aanvankelijk droeg het spel een onschuldig karakter, doch toen besloot v. d. B. te gaan sprietlooi pen op een 25 cm. breede ijzeren buisleiding, dienstig voor den wa terafvoer van den nieuwen rond weg, welke leiding ongeveer vijf meter boven den beganen grond is aangebracht. Deze buis is door pa len onderstut en langs een der pa len kroop v. d. B. naar boven. Het gelukte hem, zich eenigen tijd op de buisleiding in evenwicht te hou den, doch op een kwaad moment kwam hij in aanraking met eenige stroomdraden, welke boven deze leiding waren gespannen. Getroffen door den stroom viel hij van vijf meter hoogte op een weiland. De halsbrekende toer had hem het le ven gekost. Een te hulp gesnelde ge neesheer constateerde slechts den dood. Officieele mededeelingen ROOIEN VAN VROEGE AARD APPELEN. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale maakt bekend, dat het bestaande rooiverbod van vroe ge en daarmede gelijkgestelde aardappelen met ingang van Don derdag 18 Juni wordt opgeheven voor vroege aardappelen en eigen heimers, geteeld op tuinbouwteelt vergunning of bijzondere tuin bouwteeltvergunning, met uitzon dering van tuinbouwteeltvergun ningen met opdruk „pootaardappel- bedrijf". Voorts wordt bekend gemaakt dat deze aardappelen eerst op Vrijdag daaropvolgend (19 Juni) ter veiling mogen worden aangevoerd. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 19 JUNI. Hilversum I. 415,5 m. 6 45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgymnas tiek. 7.00 Gramoloonmuziek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramoloonmuziek. 8.00 B.NO.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuzlek. 10.00 Omroeporkest en solisten (opn.). 11.00 Voor de kleutvs. 11.20 Orkest Willy Eberlo. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econpmi- sche berichten. 13.00 Bert van Dinteren en zijn orkest en gramofoonmuzlek. 14.00 Arn- hemsche Orkestvereeniging en soliste en gra mofoonmuzlek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Cello en piano. 16.50 Zang met pianobegeliedlng. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econoimsche- en beurs berichten. 17.30 Causerie „Als ik eens kinder meisje werd". 17.45 Ensemble Jonny Ombach. 18.20 Gramofoonmuzlek. 18.30 Néerlands stem van het Oostfront. 18.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 18.55 B.N.O.: Blnnenlandsch econo misch praatje. 19.05 Duitsche taalcursus. 19.30 Orkest Malando en solist. 20.15 Vrijdagavond cabaret. 21.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 21.25 Het wekelijksche sport- praatje. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuzlek. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15—24,00 Gramo foonmuzlek. Hilversum II. 301,5 m. 6 458.15 Zie Hilversum I. 8.15 MuslQuette (opn.) en gramofoonmuzlek. 9.15 Gramofoon muzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuzlek. 10.40 Emmen, de glimlach van Drente. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 11.40 Gramofoonmuzlek. 12.00 Amabile-Sextet. 12.45 B.N.O.: Nleuws- en economische berichten. 13.00 Productieslag. 13.15 Tusschen de bedrijven. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gramofoonmuzlek. 16.00 Zang met orgelbegeleiding en gramofoonmuzlek. 16.45 Gramofoonmuzlek. 17.00 Het spoorboekje op school. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuzlek. 18.15 De Heeren van de Aa en Boom, zakenlieden, aan het woord. 18.30 Ernst van 't Hoff en zijn orkest, en Musette-orkest en soliste. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.NO.: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Hollands political aspects". (Voor de Radio- Centrales: Gramofoonmuzlek). 20.15 Het Goolach Strijkorkest en soliste. 21.00 Land- mans rust. 21.30 Het Gooisch Strijkorkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22 00 B.N.O.: Lichte muziek (opn.). 12.00 Het Trio Pro Arte wijding. 22J5—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2