c AKKERTJE Geldige bonnen voor voedingsmiddelen TRANSPARANTA OpdetyAtOon! Het Duitsche Theater in Nederland stelt zich voor RADIO-UITZENDING OVER HILVERSUM EEN RIJK GEVARIEERD PROGRAMMA. 'S-GRAVENHAGE, 18 Juni. Met «en buitengewoon gevarieerd arti stiek programma treedt het Duit sche Theater in Nederland dat op het oogenblik wordt gevormd, in een radiouitzending van Hilversum Woensdag 24 Juni a.s., des avonds van kwart over zeven tot tien mi nuten over half negen voor de eerste maai voor het publiek. Mee- rendeels uit het voor het komende 6eizoen vastgestelde programma zal een aantal leden van de opera aria's, duetten, terzetten en een kwartet uitvoeren. In deze uitzen ding, waarvan de muzikale leiding in handen is van Wilhelm Franzen, tot dusver verbonden aan de Staed- tische Buehne te Freiburg, zullen de volgende artisten zich voorstel len: QaJiiriël Lanko met den proloog uit „Bajazzo". Lanko komt na zijn optreden in verschillende theaters te Berlijn thans als heldenbariton van het Grenzlandtheater te Kon- stanz. Trude Sorge, die de partij der jonge dramatica en als mezzo sopraan optreedt hetzelfde gen re, dat zij in haar vroegeren werk kring in de stedelijke schouwburg te Bonn beoefende zal zingen de aria „Nur der Schönheit weihte ich mein Leben" uit de Tosca van Puc- cini. Uit de ooera van Smetana „Die verkaufte-Braut", zingen Tyche Tur- litaki en Anton Lehmbach het duet „Mit der Mutter sank zu Grabe". Tyche Turlitaki is in Smyrna gebo ren. Na de muziekstudie te Weenen voerden engagementen en groote concertreizen haar over Berlijn Frankfort, Leipzig en Breslau weer terug naar de volksopera te Wee nen, vanwaar zij thans als mezzo sopraan en lyrische zangeres naar het Duitsche theater in Nederland komt. Anton Lehmbach, een geboren Rijnlander, is aan vele radioluiste raars bekend uit de rijkszenders Keulen en Frankfort Van hem hoo- ren wij ook de aria „Dies Bildnis is bezaubernd schön", uit de Zauber- flöte van Mozart. Anton Lehmbach is als operette-tenor aan het Duit sche theater in Nederland verbon den. Stefan Iwelje, die door de stede lijke schouwburg te B'rünn geënga geerd is voor de partij van den Ita- liaanschen tenor, zingt uit la Bo hème: „Wie eiskalt ist dies Handchen". Uit de Rigoletto van Verdi wordt door Jeanette Wenzel, Hildegard Jarchow, Stefan Iwelja en Gabriël Lanko gezonpen het kwartet uit het vierde bedrijf. Als solisten hooren wii Hildegard Jachnow, die door de stedelijke schouwburg van Chemnitz geënga- „Heb je dan niet gedaan wat ik je vanmorgen reeds heb aangeraden, om toch AKKERTJES te nemen, waar ik zelf altijd, wan neer ik hoofdpijn voel, on middellijk baat bij vind? Neem er toch vlug een, wij moeten uit en eer je gekleed bent hebben da AKKERTJES hun werk gedaan en is je hoofdpijn over, want AKKERTJES fzijn uniek, ook voor kies pijn, of andere pijnen. Den besten raad dien ik je in zulke gevallen geven kan isdadelijk AKKERTJES IDe Neder/andsche Pijnstiller geerd werd voor het Duitsche the ater als altzangeres, in de aria: ,Ach, ich habe sie verloren", uit de opera van von Gluck „Orpheus en Eurydice". Jeanette Wenzel en Kammersiinger Fritz Harlan zingen uit Mozart's don Giovanni: „Reich rair die hand mein Leben". Boven dien zingt Kammersanger Harlan, die als lyrische bariton van het staatstheater te Karlsruhe komt, het „Lied an den Abendstern" uit dc opera Tannhauser van Richard Wagner. Van Hermann Ulule van de staats- opera München, die eerst als gast, later als vaste medewerker aan het Duitsche theater zal zijn verbonden en wel als bas-bariton, hooren w de aria „O mein Palermo" uit „Die Sizilianische Vesper" van Verdi en de groote aria van Philippo: „Sie hat mich nie gclicbt" uit de Don Carlos van denzelfden componist. Het. program, dat met zijn veelzij digheid voor elkeen iëts wil bren gen wordt besloten met het terzet uit de Rosenkavalier van Richard Strauss, gezongen door Tyche Tur litaki, Hildegard Jachnow en Jea nette Wenzel. Bovendien zal nog Heinz Rolwes, de eerste concert meester van het Duitsche theater, die tot dusver als leeraar aan het conservatorium te Keulen werk zaam was, de capriccio voor viool en orkest van Paganini spelen. HERZIENING der steunnormen De Centrale Persdienst van het N.A.F. meldt: De beëindiging van de extra-win- teruitkeering aan werkloozen op 23 Mei jongstleden heeft een herzie ning van de steunnormen noodza kelijk gemaakt. Inmiddels heeft deze herziening in overleg met het Nederlandsche Arbeidsfront en in Samenwerking met het Dep. van Sociale Zaken en het Dep. van Financiën, plaats ge vonden. De inwerkingtreding geschiedt met terugwei'kende kracht, van 23 Mei jongstleden af, dus in aanslui ting op de extra-winteruitkeering. De thans geldende normen onder vangen grootendeels de door 't ver vallen van den extra-wintersteun ontstane vermindering van inkom sten en beteekenen voor het overige een 'niet geringe v'öreenv'oudigfhg, yvelke de overzichtelijkheid voor de belanghebbenden ten goede komt. De negen gemeenteklassen van voorheen zijn verminderd tot ze ven. Het grondsteunbedrag voor de eerste klasse gemeenten bedraagt voor een gezin van man en vrouw f 13.60 voor elk tot het gezin behoo- rend kind fl.40. De hoogste uitkee- ring welke wordt verstrekt, be draagt voor alje klassen 70 pet. van het loon, vermeerderd met een vijf de gedeelte van de gezinsledenbij slag. ingeval deze wordt genoten. Als toeslag op bovenbedoeld bedrag wordt aan hen, die aangesloten zijn bij een van rijkswege gesubsidieer de en funtioneerende werkloozen- kas een wekelijksche verhooging van f 1.verleend. Hiermede is het verschil in uitkeering, dat voorheen reeds tusschen georganiseerden en niet georganiseerden in een werk- loozenkas bestond, ten gunste van de georganiseerden vergroot, waar door organisatie in het N.A.F. ook in dit verband vöor alle werkers wederom hoogere beteekenis heeft verkregen. EEN LOOS GERUCHT. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat het gerucht uit Waal wijk over het uitvinden van een nieuwen rijwielband, die den rub berband zou kunnen vervangen, verscheidene feiten vermeldt, welke in strijd met de waarheid zijn. Men zal dus goed doen geen verwach tingen te bouwen op een uitvin dersproduct, dat. nog in geen enkel opzicht gecontroleerd is. 245. De vliegenier nam voor de af wisseling een kuitbroek, polohenid, zonnehelm en een parasol. Piet wou met alle gewéld een generaalssteek met veel pluimen hebben, een ad- Voetbal I.V.V.-Always Forward In Den Haag vindt de laatste wed strijd plaats om het kampioenschap van Nederland, n.1. ADOAGOVV. Wij schrijven de laatste, dan moet echter één der clubs zegevieren en waarom zou dat. Veelal als het niet gewenscht is gebeurt het toch en o©k nu, nu een Haagsche overwinning voor de hand ligt, is een gelijk spel niet uitgesloten en dan krijgen we nog een staartje aan deze competi tie, een staartje in den vorm van een halve competitie tusschen ADO, AGOW en Eindhoven. Ongeveer vijf jaren terug ma- kten wij ook zooiets mee met KFC, Willem II en Ajax. Intusschen is het niet te hopen. In het Zuiden hebben we ook al zoo'n geval en daar spelen nu Bleij er- heide, Maurits en MVV een halve competitie. Voor Zondag a.s. is vast gesteld BleijerheideMaurits, ter wijl volgende week Woensdag VVV tegen den winnaar van dezen wed strijd in het veld komt. Met een beetje geluk ia de kampioen dan be kend, waarna deze nog tegen Hel mond moet uitkomen voor de uitein delijke beslissing, wie nu eerste klas- ser is. Voor de Schager voetbabenthou- siast is bovenstaand echter maar achtergrond vergeleken bij den. wed strijd IVVAlways Forward. Wij kunnen zoo echt voelen wat er omgaat in de voetbalharten van de Schagen-supporters. Voor. dezen sym pathieken vierde klasser immers staat het derde-klasserschap dp het spel en al zijn de geel-zwarten er nu zelf niet bij betrokken, in hen leeft toch dè hoop op een, gelijk sp.el, waar na de vlag in Schagen geheschen kan worden. Hoewel wij de Schagen-sup porters weinig kans geven op ook maar een kleine misstap der IVV-ers. kunnen wij daaraan toevoegen, dat we een rotsvast vertrouwen hebben in den beslissingswedstrijd tegen IVV in Hoorn. Wij zijn er mede van overtuigd, dat oefenmeester Mijnders zijn jongens zoowel physiek en psychisch in uit stekende conditie in het veld zal brengen en dan kan het niet anders of Schagen moet zijn derde klasser krijgen. Volgende week komen wij hierop nader terug. ^memmen Frissche Morgen-tournooi Op Zaterdag 20 Juni a.s. wordt het door de Sportclub „Frissche Morgen" georganiseerde waterpolo- tournooi in het natuurbad te Wie- ringerwaard gehouden. Aan dit tournooi nemen eenige sterke polo teams van Noord-Holland deel, en wij betwijfelen niet of het doel van dezen middag, de propaganda van 't waterpolospel in Noordelijk Noord- Holland, zal worden bereikt. De deel nemende clubs zgn: Nereus uit Zaan dijk, Neptunus uit Zaandam, H.V. G. B. uit Haarlem en V.Z.V. uit Vel- sen. Zij spelen een halve competitie. Ook zal de Sportclub F.M. zelf weer eens spelen en wel tegen een sterke combinatie van de Alkmaarsche Wa terratten. Als hoofdprijs is een fraaie beker beschikbaar gesteld, terwijl elk der deelnemende vereenigingen een door Frans Neyts geschilderd herinne- miraalstenue en een lange sleepsa bel. Opeens hoorden ze een fluit. Het lijkt hier wel kermis. Zou dat de draaimolen zijn? Van alles wat uit dorp en stad Kappersbenoodigdheden ontvreemd. Uit een pakhuis in de Kazerne straat te Den Haag, hebben onge- wenschte gasten ontvreemd 30 do zijn witkwasten, meer dan 50 scheerkwasten, honderden metalen rol-ccnlimeters, en honderd flesch- jes brillantine. De buit .bleek ver voerd in twee groote koffers, welke zich in het magazijn bevonden. Tienjarig bestaan Ouwehand's Die renpark. Onder zeer groote be langstelling werd Donderdag het tienjarig bestaan van. Ouwehand's Dierenpark Ie Rhenen gevierd. Kinderen naar Thiiringen. He den zullen door bemiddeling van den Nederlandseben Volksdienst 850 kinderen uit Amsterdam een va- cantie van enkele weken gaan doorbrengen in Thüringen. Van het dak gevallen. In het ziekenhuis te Heerlen is gister avond overleden de heer B. uit Gulpen, die Dinsdag van een dak was gevallen en een zware hersen schudding had bekomen. De man was gehuwd. Vestigingsverbod te Apeldoorn. De burgemeester van Apeldoorn heeft met ingang van heden een vestigingsverlxKl voor de geheele gemeente afgekondigd, waarvan slechts in zeer bijzondere omstan digheden afgeweken zal kunnen worden. Terwijl de bewoners sliepen. Terwijl de bewoners sliepen, heb ben onbevoegden zich door over- klimming van een muur toegang verschaft tot een perceel In de v. Bleiswijkstraat te Den Haag. Zij gingen zoo geruiscbloos te werk. dat zij het pand ongemerkt biet, een hoeveelheid tafelzilver, levens middelen en een damesrijwiel via de straatdeur hebben kunnen verlaten. Jong op het slechte pad. Een F.doschebakker kwam tot de ont dekking. dat uit zijn winkellade een bankbiljet van tien gulden ont vreemd was. De politie stelde vast, dat de daderes een 12-jarig meisje was geweest, Terwijl -de bewoners niet thuis waren, had het kind inbraak gepleegd door zich toegang te verschaffen mid dels de achterdeur. Daarna was het nog op bezoek gegaan bij een in de nabijheid wonenden slager, uit wiens winkel het kind 13 vleeschibonnen weggriste. Ruim drie gulden had deze jeugdige dievegge omgezet in ijsco's en zuurtjes. De rest van liet tientje had zij in don grond verstopt Met den Nederlandschen Volksdienst voor sociale ge rechtigheid. ringsbord zal worden uitgereikt. De wedstrijden vangen aan om 4.30 uur en zullen ongeveer 2V& uur duren. De opstelling van F.M. is: doel: Flameling; achter: Tijsen, Bandt en v. d. Bogaerde; voor: v. d. Berg, Wildenberg en Baarda t.J.). FEUILLETON. DE BRUG VAN SAN MARTIN Naar het fepaansch van Antonio de Trueba. Enkele uren later richtte de man zijn schreden naar het aartsbisschop pelijk paleis. Don Pedro was, zooals gewoonlijk, omringd door een menigte geleerde mannen en grandes, die zich tot hem aangetrokken gevoelden door zijn deugd en wijsheid, en hij was uitermate verheugd toen zijn diena ren aankondigden, dat een architect, die van verre was gekomen om hem te bezoeken, nederig verzocht in ge hoor te worden ontvangen. In jaren was de bouwmeester een jong man, maar ernstige studie en wellicht ook tegenspoeden, deden hem ouder schijnen dan hij was. „Mijn naam, mon seigneur", begon de architect, „die ge zeker nooit eerder vernomen zult hebben, is Juan ed Arévalo. Ik ben bouwmeester van beroep. Ik heb van uw uitnoodiging gehoord, die ge in geheel Spanje hebt doen bekend maken en ben daarom naar Toledo gereisd." „Ge kent de moeilijkheden verbon den aan den herbouw van de brug van San Martin?" „Ik ken ze en vertrouw ze te kun nen overwinnen, mon seigneur!" „Waar hebt ge gestudeerd?" „In Salamanca." „En welke gebouwen dragen het getuigenis van uw bekwaamheid?" „Geene, mon seigneur!" Het gebaar van verwondering en wantrouwen van den bisschop ont ging den architect niet, en haastig voegde hij erbij: „In mijn jeugd heb ik gediend als officier, maar een zwakke gezondheid dwong mij de ontberingen van het krijgsmansleven op te geven. Ik keer de naar Castillië terug, mijn geboor teland, en legde mij met ijver op de studie der architectuur toe, eerst van de theorie, vervolgens van de prak tijk." „Maar het is ongelukkig, dat ge niet bij machte zijt een enkel gebouw aan te wijzen, dat uw kennis en kun de kan toonen." „Er zijn bruggen over de Tormes en over de Douro, die éndere namen eer aandoen, ofschoon zij moesten bij dragen tot de eer van den naam van hem, die thans, nederig tot u spreekt, mon seigneur." „Het is me niet duidelijk wat ge bedoelt." „Ik was arm en onbekend, en trachtte zoowel brood als eer te win nen; maar al spoedig moest ik de eer aan anderen overlaten en me vergenoegen met het brood alleen. Toch kan ik u een bewijs van mijn bekwaamheid geven, waarmede ge zonder twijfel tevreden zult Zijn." „En dat is?" „Ik ben bereid mijn leven als pand in te zetten. Wanneer het houten steigerwerk van den grooten midden- boog verwijderd is, zal ik, de bouw meester, op den sluitsteen staan." „Ik aanvaard uw voorwaarde." „En ik, mon seigneur, zal haar vervullen." De aartsbisschop reikte den archi tect de hand, een teeken van meer dan gewone welwillendheid, en de bouwmeester keerde huiswaarts, zicht baar verblijd. Zijn vrouw, mooi en jeugdig nog ondanks haar rijpende jaren, ofschoon ook nooddruft de stempel op haar edel gelaat had gedrukt, stond bij 't venster, in angstige spanning op hem wachtend. Zoodra ze hem zag, spoedde ze zich naar buiten, hem tegemoet. „Catharina," sprak hij vol vreugde, „onder de kostelijke monumenten van Toledo zal er één zijn, dat den naam van Juan de Arévalo verder zal dra gen naar toekomstige geslachten!" IV. De tijd vergleed, en als de stedelin gen langs de rivier gingen, konden ze niet langer zeggen: „Hier was de brug van San Martin", want een brug gesteund door steigers en stellages, verrees op de overblijfselen van haar voorgangster. Aartsbisschop en bur gers overlaadden om strijd den be kwamen architect met gelukwenschen den architect, wiens vakkennis en geniaal inzicht drie bogen over de rivier, gespannen had, de tallooze hevige vloeden en den gedurfden opzet van het werk ten spijt. De doorgangen in de bogen waren nog opgevuld met een solied, reus achtig spinneweb van binten en span ten en stuten, en op den vooravond van het feest van San Ildefonso, den schutspatroon der stad, deelde Juan den aartsbisschop mede, dat met het verwijderen van het steigerwerk zijn taak vervuld zou zijn. Dit wegnemen der stellages, die de heele, enorme massa van kunstig- bewerkten steen droegen, was een arbeid vol gevaren, maar de rustige kalmte van den man, wiens leven gemoeid was met de deugdelijkheid van zijn schepping, inspireerde ieder een tot rotsvast vertrouwen. Wordt .vervolgd. ELK DER VOLGENRfr BONNEN GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN 21 Juni Lm. 27 Juni 1942 32 A brood 32 B brood 32 beschuit 32 A vleesch 32 B vleesch 38, 39 tabak 4 rants. brood of A rants. gebak 1 rants. beschuit, brood of gebak 1 rants. vleesch of Vx rants. vl.waren 1 rants. tabak 14 Juni t.m. 11 Jnli 1942. 327 algem. 1 Kg. suiker 328 algem. 250 gr. Koffiesurrogaat 329 algem. 500 gram jam 317 t.m. 320 1 rants. bloem, brood algem. of gebak 4-25, 4-26 res. 250 gr. rijst 330 algem. 250 gr. peulvruchten 331 algem. 250 gr. gort 332 algem. 100 gr. vermic./maizena 322 t.m. 326 algem 1100 gram kaas 31A t.m. 34A melk 13^ liter melk 31B t.m. 34B melk ll% liter melk 31 versnap. 1100 gr. chocolade 32,34 versn. 100 gr. suikerwerk 33 versnap. |100 gr. choc./suikerw. 15 Juni Lm. 24 Juni 1942 31 boter 31 vet VA rant. boter IA rants. boter/marg./vet Bijzondere rantsoenen 14 Juni Lm. 11 Juli 1942. 333,334 algem. 1250 gr. peulvruchten 21 Juni Lm. 27 Juni 1942 R 2 tabak I 2 rants. sigaren R2 cigaretten 2 rants. cigaretten 20 Juni Lm. 11 Juli 321 algem. 250 gr. gort Beschikbaar per persoon t/m I 4 t/m 114 t/ml vol- I een jaar 13 jaar 20 iaar| wass. heid in tijdvak van één week 5 18 22 18 ran ts. 4 rants. iv4 2 2'/a 2 rants. - - - 2») ranst. iii tijdvak van vier weken 1 1 1 1 kg 250 250 250 250 gram 500 500 500 500 gram 4 4 4 4 rants. 500 piam 250 250 250 250 gram 250 250 250 250 gram 100 100 100 100 gram 500 500 500 500 gram 28 14 liter 7 7 liter 100 1C0 100 100 gram 200 200 200 2C0 gram 100 100 100 100 gram in tiidvak van 10 dagen ''j 1 1 1 rants. 1 1 1 rants. 500 500 500 2 - 2** 250 250 250 rants. rants. DIVERSE ARTIKELEN. Tijdvak 01 petroleum 01 t/m 05 B.V. brandst 01 K.F. brandst. 300 algemeen K zeep K toiletzeep U textiel (mann.1 2 L. pretroleum 1' eenh. brandst. 1 eenh. brandst. (geen anthr.) 1 rants. zeep 1 rants. zeep 75 gr. toiletz. 80 50 gr scheerzeep 14 Juni 1942 11 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Mei 1942 22 Aug. 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 1943 30 Juni 1942 30 Juni 1942 30 Juni 1942 31 Aug. 1942 OPMERKINGEN: Niet meer geldig: Na Zaterdag 20 Juni 31 brood, beschuit, vleesch, aardappelen, 36, 37 tabak, 08 cigaretten, 419 Reserve (sinaasapp.) Verlengd: t.m. Dinsdag 20 Juni: 211. 228 272, 293 Algemeen (Zeep); G. H, I, J Zeep. Toiletzeep; Mann. personen van 18 jaar en ouder. Vrouw, personen van 25 jaar en ouder. Officieele mededeeliogen GORTDISTRIBUTIE. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de taillisten de van hun klanten ont vangen bonnen „331", welke van 14 Juni t.m. 11' Juli as. recht geven op 250 gr. gort, reeds gedurende het tijdvak van 1# t.m. 27 Juni a.s. da gelijks, dus ook des Zaterdags, bij de Plaatselijke Distributiediensten kunnen inleveren ter verkrijging van gorttoewijzingen. De inlevering dient te geschieden in veelvouden van 10 bonnen, met een minimum van 10 stuks. Grossiers kunnen gedurende het tijdvak van 19 t.m. 27 Juni a.s. de van hun afnemers ontvangen gort toewijzingen dagelijks inwisselen voor verzameltoewijzingen. De aan dacht wordt er op gevestigd, dat de detaillisten en de grossiers van de bovenomschreven inleveringsmoge lijkheid ten spoedigste gebruik die nen te maken en zij de ontvangen gorttoewijzingen terstond moeten doorgeven aan hun leverancier. Italiaansch Weermachtbericht ROME, 18 Juni. Het 750e com muniqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Terwijl de zuivering van den zak bij Ain el Gazala wordt vol tooid, hebben Duitsche en Italiaan sche gepantserde afdeelingen an dere vijandelijke stellingen in de streek van el Aden genomen. Vol gens de waarnemingen van verken ningsvliegtuigen zijn de vijandelij ke strijdkrachten begonnen zich naar de grens tusschen Libyë en Egypte terug trekken. Ook gisteren ontplooide de lucht macht een levendige bedrijvig heid: terugtrekkende colonnes en concentraties van strijdmiddelen werden voortdurend aangevallen, een groot brandstofdepot achter de vijandelijke linie geraakte in brand. Het Duitsche afweergeschut schoot een Britsch vliegtuig neer. Van 14 tot 17 Juni hebben de Duitsche en de Italiaansche lucht macht bpven de Middellandsche Zee en Afrika in het geheel 114 Britsche vliegtuigen vernield: in dezelfde periode verloor de spil 40 vliegtuigen. Eenige Epgelsche oorlogsschepen, die op den terugweg naar Gibral tar waren, werden door onze vlieg tuigen aangevallen. Een torpedo- bootjager werd door twee bommen getroffen. De vliegvelden od Malta zijn we derom gebombardeerd". cu*AcUif>pe£ta^>Loco. U doet goed reeds nu de vele toepassingen van TRANSPA RANTA te leeren kennen. Als zuiver aardappelmeelproduct zult U het immers ook na den oorlog blijven gebruiken. Vraagt Uw winkelier ons receptenboekje RADIOPROGRAMMA ZATEBDAG 20 JUNI. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.56 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 8.15 Brandende kwesties, causerie (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw, 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor zieke kinderen. 11.20 Planovoordracht. Ca. 11.53 Gramofoonmuziek. 12.00 Frans Wouters en zi)n orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 13.00 Om roeporkest en gramofoonmuziek. 14.00 De Stu die aan de Universiteit. 14 20 Na gedanen ar beid.. muziek en vroolükheld. 15.45 Gramo foonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Twee violen en gramofoonmuziek. 16.50 Mannen- zangvereeniging „Apollo". 17.15 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Or- golspel. 18.00 De N.S.B. antwoordt. 18.15 Gra mofoonmuziek. (Als intermezzo: Programma- overzicht). 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: De wereldmeening uit den aether geplukt. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Bonte avond. 20.15 Causerie: Volksor nament". 20.30 Orgelconcert. 20.45 Bonte avond. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studlö be schikken. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum Et. 301,5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muziek. 9.30 Arnhemsche Orkestvereeniging, het Paaschbergkoor en solisten (opn.i. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10 30 Lichte muziek (opn.). 12.00 Het Trio Pro Arte. 12.45 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 13.00 Ontginning in het waterschap Vollenhove. 13.40 Voor de jeugd. 14.00 Stede lijk Orkest van Maastricht en solist en gra mofoonmuziek. 15.15 Gramofoonmuziek. 15.30 Tijdschriftenschouw. 15.45 Gerard van Kre velen en zijn orkest en soliste. 16.30 Causerie: „Het kweeken van aardbeien". 16.45 Gramo foonmuziek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 17.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.15 Het kwartier van den arbeid. 18.30 Gramo foonmuziek. 18.45 De W.A.-Kapel van de Heer ban Amsterdam en gramofoonmuziek. 19 18 Gramofoonmuziek. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 19.40 B.N.O.: Praatje in Groningsch dia lect. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Concert gebouworkest en solist. 21.00 Als ik 't voor 't zeggen had 21.15 Concertgebouworkest. 21.25 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 B.N O.: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. G. van Kampen, Binnenland, alp. report, en sfreeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2