A*D.O* kampioen van Nederland SPORTNIEUWS Schagen moet beslissingswedstrijd sfielen I.V.V. klopt Always Forward Voetbaluitslagen Wedstrijd van den dag FRAAIE ZEGE VAN A.D.O. DE BRUG VAN SAN MARTIN AANHANKELIJKHEIDSVERKLARING AAN MUSSERT A.D.O. is er in geslaagd het landskampioenschap te ver overen en verdiend. Na een zeer slecht begin van de com petitie om het kampioenschap hebben de Hagenaars zulk een eindspurt ingezet, dat zij de hoog#te eer nog juist op het nippertje konden halen. Maurits won den eersten be slissingswedstrijd in de Ooste lijke afdeeling van district IV - van Bleijerheide. Woensdag vindt nu een wedstrijd plaats tussohen Maurits en V.V.W. I.V.V. won, zij het dan ge flatteerd, van Always For- ward,. waardoor een beslissings wedstrijd met Schagen noodig is geworden. OM het kampioenschap van nederland. A.G.O.V.V. heeft, na tweemaal voor gestaan te hebben, toch de superioriteit van A.D.O. moeten erkpnnen, waardoor het landskam" pioénschap in Den Haag gekomen is, terwijl Eindhoven, dat na zijn prachtige start een diepe inzin king kreeg, den titel juist voor zijn neus langs zag gaan. De stand is: A.d.o. 8 3 4 1 10 164 Eindhoven 8 3 3 2 9 108 A.G.O.V.V. 8 3 2 3 8 14-16 Blauw Wit 8 3 1 4 7 14—13 Heerenveen 8 1 4 3 6 0—15 Promotiecompetitie tweede klasse. District IV. De beslissingswedstrijden zijn be gonnen met een kleine 1-0 over winning van Maurits op Bleyer- heide, waardoor de papieren van de eerstgenoemde club niet slecht staan. Woensdag zal Maurits het Ven- losche V.V.V. ontmoeten, in wel- 1 ken strijd de Limburgers in het voordeel zijn, daar hun doelge- middelde veel beter is en zij dus aan een gelijk spel voldoende heib- ben. DISTRICT L Promotiecompetitie 4e klasse, I.V.V. heeft gisteren rijm kans behouden door Always ForwaVd te kloppen, doch verdiend was de overwinning niet en indien in den beslissingswedstrijd tegen Schagen niet beter gespeeld wordt, zal Schagen het wel redden. De stand is thans:. Schagen 6 4 2 0 10 20-6 I.V.V. 6 4 2 0 10 13—4 Alw. Forw. 6 1-5 2 10-19 V.V.W. 6 1 - 5 2 7-21 geJÉtk spel zou beter de verhouding weergegeven hebben. In een door I.V.V. zeer sleoht ge speelden wedstrijd heeft Always Forward een geheel onverdienden nederlaag geleden. Met een gelijk spel zou I.V.V. niet meer gehad hebben, dan het toekwam. Zelden hebben wij de thuisclub zoo slepht zien spelen. Uitgezonderd de backs en de spil, hebben we geen speler goed werk zien doen. Het verband was zoek en het plaatsen slecht. De wedstrijd. I.V.V. neemt reeds spoedig het initiatief en het doel van Always Forward komt herhaaldelijk in ge vaar. Always Forward bepaalt zich in hoofdzaak tot verdedigen en slechts af en toe doet het een uitval, die dan weinig gevaar ople vert Ondanks het overwicht, dat I.V.V. kampioenschap van nederland. 5-1. A.D.O.—A.G.O.V.V. PROMOTIE-COMPETITIE TWEEDE KLASSE. District IV. Blijerheide—Maurits 0—1 district l Promotie-competitie ie klasse. I.V.V.Always Forward 31 Promotiecompetie res. 3e klasse. Alcmaria Victrix 2O.S.V. 3 4—0 heeft duurt het nog een half uur voor het eerste doelpunt komt uit een schermutseling voor het Hoornsche doel (1—6). Vijf minu ten later wordt voor den tweeden keer het net gevonden, als de kee per met een scrimimage uit het doel is gekomen, 2—0. Always Forward komt er even meer in en er worden eenige goe de aanvallen opgezet, waarvan er een tot een doelpunt leidt, dat echter geannuleerd wordt wegens buitenspel. Na de rust zit Always Forward er flink op. I.V.V. wordt geheel ingesloten en dc gevolgen blijven .niet uit en na een scrimmage moet keeper Roele den bal uit het net vissohen (2--1) Dat is te veel voor de gastbeeren. Zij zetten flink op en nu is~ de stand spoedig 31. Een doelpunt van Always Forward wordt nog maals geannuleerd. I.V.V. zet nu alles op alles om nogmaals te scoren, teneinde het rloelgemiddelde op te voeren, doch het lukt niet. Vele malen ziet hef er zelfs naar uit dat de doelpunten van den anderen kant zullen ko men. Vooral als de linkshalf met een gat in het hoofd uitvalt en ook keeper Roele het veld verlaat, ziet het er critiek uit voor I.V.V., dodh als "het eindsignaal klinkt, is de stand nog 31. BELMj^N -PRODUCT! agovv beslissend geklopt. Voor ruim 12000 toeschduwers werd gistermiddag op 't ADO- terrein in het Zuiderpark in Den Haag de belangrijke wed strijd gehouden om het lands kampioenschap tusschen ADO en AGOVV. Voor den wedstrijd werd de doelman van ADO, Koek, in verband met zijn afscheid als doelverdediger van het eerste elftal officieel door het bestuur gehuldigd. Direct na den aftrap onder nam ADO enkele gevaarlijke aanvallen "op het doel van A<1 OVV. Laatst genoemde club bepaalde zich tot enkele tegen aanvallen, welke minder ge vaarlijk waren. E^n van deze oogenschijnlijk ongevaarlijke doorbraken van AGOVV bracht Zoetbrood op dc linksbinnen*- plaats in de nabijheid van het doel van ADO, een verrassend schbt met de punt van zijn lin kerschoen volgde en, onhoud baar voor doelman - Koek, ver dween de bal in het doel. De Hagenaars bleven gevaarlijk aanvallen op het Apeldoorn- sqhe doel ondernemen en na twaalf minuten werd hun door zetten beloond en bewerkte Roosenburg uit een schermut seling voor het doel van AGO VV de gelijkmaker, (11). v 'Nog was het gejuich niet van de lucht, of de voorhoede van AGOVV verscheen opnieuw voor het doel van ADO, waar Ribbers een goeden voorzet met een fraaie kopbal besloot en wederom zijn club de leiding gaf. Er was op dat moment der tien minuten gespeeld. De Ha genaars bleven het beste van 't spel in handen houden als ge volg van het algemeen over wicht in het veld. Drie minu ten voor de rust kwam dan ein delijk de lang verwachte gelijk maker. Tap plaatste den bal voor het Apeldoornsche doel, waar Piet Eversteijn het leder verder in het doel kopten (22) ADO trok direct na ae her vatting op het doel van AGOVV af, waarbij eenige prachtige kansen werden geschapei^ Na negen minuten leverde een van de aanvallen het verwachte re sultaat op. Een voorzet van Vre ken .werd' door J. Eversteyn op handige wijze in het doel van AGOVV gekopt (3-2). ADO had het werkelijke over wicht in een verdienden voor sprong omgezet. De Hagenaars zetten er alles op om den ver kregen yoorsprong nog te ver- grooten en daarméde de over winning veilig te stellen. En dit gebeurde ook. Het was vier minuten over half vier toen Vreken langs de lijn ging en met een onhoudbaar schot Vecnhuizen passeerde. - Hiermede was het pleit be slist. Ook al moesten nog 24 minuten worden gespeeld. ADO wist niet meer van wijken. Na 25» minuten besloot P Ever- steyn een goeden doorbraak met een hard schot, dat on houdbaar voor doelman Veen- huizen in het Apeldoornsche doel'belandde (5—2). Het tempo zakte hierna aan merkelijk. Het laatste kwartier beheerschte ADO het veld vol komen. Zoo kwam clan het ein de met 52 voor ADO en heeft deze club op zeer verdiende ze beslag weten te leggen op het kampioenschap van Neder land. alcmaria h—o.s.v. iii, 4—0. 't Begin van het onverwachte verlengstuk der competitie: Alc maria II—O.S.V. III. Waarom ei genlijk? Omdat O.S.V. III zoo graag wilde promove eren? Maar lis dat zoo is, waarom werd er dan door de meesten van hen zoo slap, zoo onverschillig gespecid? Of., kwam dat door de warmte? Of., waren de spelers voetbal moe? Het kan ons onverschillig laten: er moet nu eenmaal verder ge speeld. worden, ook al heeft - dit O.S.V. .geen enkele kans. De Alcmaria-reserves hadden niet veel moeite met hun tegenstanders Ze domineerden gedurende den geheelen wedstrijd, waren alleen voor doel wat al te .besluiteloos en schoten veel te weinig en dan nog te onzuiver. Zoodat er voor de' rust geen enkel schot in het O.S.V. doel belandde. Wat niet hinderde, want drie ^kopballen leverden drie doelpunten, op. Na de rust hetzelfde spelletje: weer een sterk aanvallend Alcroa ria, dat het doel niet kon vinden. En enkele uitvallen van de Oost- zaners, die vrijwel geen gevaar opleverden. Totdat 2 minuten voor tijd van Wieringon eindelijks een* op doel schoot en den eindstand op 40i bracht. Als nu de volgende week O.S.V. III maar verliest en Alcmaria II wint van H.R.C. II, dan is het ein de tenminste te zien WxdeAfiolo "Geslaagd polotournooi te WieringerWaard Nereus wint. Frissche Morgen speelt gelijk tegen D.A.W. De Sportclub „Frissche Morgen" heeft, ondanks de tijdelijke slui ting van haar domein aan den •Helderschen Zeedijk en de evacu atie van haar leden het lofwaar dig initiatief genomen een polo tournooi te orpaniseeren in het Natuurbad te Wieringerwaard. Het waterpolo kent men in Noor delijk Noord-Holland slechts van de vroegere derde klas-wedstrijden van de Bruinvisschen en F.M. en van de, demonstratie-partijen bij zwemwedstrijden. Het was daarom jammer dat niet meer menschen de gelegenheid te baat hebben ge nomen thans eenige goede eerste klasse-wedstrijden te zien. Daar de Zaandamsche Zwemclub „Nep- tunus" verstek liet gaan speelden V.Z.V. (Velsen); H.V.G.B. (Haar lem) en Nereus (Zaandijk) een halve competitie. De eerste wedstrijd (Nereus-H.V. G.B.) miste het tempo, dat we zoo gaarne hadden gezien. Het over wicht van de Zaandijkers was niet groot, hoewel ^ij wat balbehande ling en tactiek betreft zeker de meerdere waren van de Haarlem- sche ploeg. Fraai was het werk van de keeper van Nereus, die 'dan ook in het geheele tournooi slechts eenmaal kon worden ge passeerd. Dat V.Z.V. ook van H.V. G.B. zou winnen was te voorzien. Het snelle spel van Swier es. doet steeds bijzonder prettig aan, al moet hun tactiek nog onderdoen voor Nereus. Het. dient echter in het voordeel van H.V.G.B. te worden gezegd, dat zij in hun tweede' wedstrijd liet tè.- gen de frissche ploeg uit Velzen toch nog tot een 41 nederlaag wisten te brengen. Zeker was dit niet alleen te wijten aan de afwe zigheid van de keeper van V.Z.V. iets wat in hun match tegen Nereus veel meer aan het licjjt trad. De productiviteit der Velze- naren werd echter door de achter hoede van H.V.G.B. danig in be dwang gehouden. Duidelijk was het dus dat de laatste wedstrijd (Ne reusV.Z.V.) niet alleen de beslis sing inzake de eerste plaats moest brengen, maar tevens beloofde het een spannende wedstrijd te worden. *In die verwachting zijn wij niet te leurgesteld. Het was een mooie wedstrijd tamelijk snel, waarbij aan beide zijden goede tactiek werd geleverd. Toch werd hier niet het man-aan-man spel gedemon streerd, waardoor het aan spannen de momenten niet ontbrak. Nog maals: jammer, dat V.Z.V. niet over een goede doelman beschikte. Plaatsruimte belet ons een nauw keurig verslag te geven van het sp<jlver1oop, maar zij die weg zijn gebleven, hebben iets gemist! Frissche morgen speelde tegen FEUILLETON. Naar het Spaansch van Antonio de Trueba. Waar ging ze heen? Nam ze het brandende blo]- mede om de diepe duisternis te verlicht,en, die haar ver zwolg op het -ogenblik dat ze haar Voet buiten de deur zette? Het leek van niet, want ofschoon ze over ge vaarlijken grond liep, verborg ze het blok omzichtig onder haar wijden mahtel, zonder de steil omlaag loo- pende rotsen L- vreezen. Na een lichaam en zenuwen fol terende inspanning, die eindeloos scheen, bereikte ze de brug van San Martin, tégen de pijlers waarvan de vertoornde wateren dreigend stuw- .den. Op de brug staande, kon Catha- rina een huivering van ontzetting niet onderdrukken. Was het de nabij heid der woelende golven die haar zoo verontrustte, of de gedachte dat haar hand, alleen gewend aan daden van teederLÜd en barmhartigheid, thans een werk der vernietiging ging 'verrichten Onder begeleiding van een knette renden donderslag, haalde ze het brandende lok van onder haar man tel te voorschijn en bracht het bij het steigerv.erk. Het harsachtige hout vatte direct vla en binnen korten tijd stond de heele machtige construc tie in lichte laaie. Haar pad verlicht door den gloed, keerde Catharina zoo vlug als de ge vaarlijke weg het toeliet, naar huis terug. Juan sliep nog. Catharina kleedde zich stil uit en legde zich op het bed, terwijl de steenen van de brug kraak ten in de hitte van het verwoestende vuur. vn. Na enkele oogenblikken steeg een dof, ras-aanzwellend stemmengegons op dcor de heele stad en de brand klok luidde alarm van eiken toren. En daarna een donderend geraas dat uit de burgers denzelfden smartkreet deed opklinken, die den nacht ver scheurd hid, toen Erique de Trasta- maré de oude brug had yernield. Juan de Arevalo schrok uit zijn diepen slaap wakker. Catherina lag naast hem, blykbaar nog slapend. Juan schoot haastig enkele kleeding- stukken aan en rende de straat op. Zrjn hare was licbt in hem, toen hij zag dat de brug een prooi der vlam men was geworden. vm. Zoowel de aartsbisschop als de burgers schreven den ondergang van de brug toe aan blikseminslag of aan een noodlottig, onverklaarbaar toeval. Kon ee, roekelooze nieuws- gierigaard ziel. met een brandende toorts op de brug hebben gewaagd en zoo, zonder het te willen en te weten, het onheil hebben aange richt? Maar hoe bedr' efd zij ook waren om bet verlies dat hun stad leed, nog oneindig veel bedroefder waren zij om der wille van den bouwmees ter, ui- immers door de verwoesting van de brug van zijn grootsten triuirf was beroofd! Mochten de burgers van Toledo het al niet met zichzelf eens zjjn of de brand veroorzaakt was door hemelvuur of ioor toeVal, Juan de Arévalo was in het diepst van zyn vrome ziel ov rtuigü, dat Hoogere ''acht hem uitkomst had verschaft en den bliksem gezonden om zijn leven en zjjn eer te redden. Catha rina versterkte hem in die meening; zij hoopte vurig dat haar daad mocht worden vergeven om de overmaat van lrifde, die baar ertoe aange dreven had. Én ze wist, dat Juan herstellen zou, en thans zonder falen of tekortschieten, wat door hddr hand was verwoest. En de feiten stelden haar in het gelijk: de brand van de brug ver traagde Juan's uiteindelijke glorie met slechts een jaar. Want toen het féést van San Tldefonso wéér aanbrak wandelden de burgers van Toledo over de brug van San Mar tin om hun geliefde Cigarrales te bezoeken en de aartsbisschop richtte een luisterrijk bapket aan ter eere van den architect, Juan de Arévalo... einde. Indrukwekkende betooging in het Utrecbtscbe stadion UTRECHT, 21 Juni. In een indrukwekkende betooging in het stadion te Utrecht kwamen Zaterdag, 20 Juni meer dan drie duizend functionarisseri der N.S.B. bijeen om aan den leider der N.S.B., Mussert een persoon lijke aanhankelijkheidsverkla ring af te leggen. Het groote stadion was alom met vlaggen en emblemen der natio- naal-socialistische beweging ver sierd. Nadat zich onder marschmu- ziek de functionarissen der N.S.B. in het middengrasveld opgesteld hadden, kondigde klaroengeschal de aankomst van den leider aan. Alles rees omhoog om Mussert den groet te brengen. De tribunes wa ren tot de laatste plaatsen bezet. Na het binnendragen en opstellen der vaandels voerde het eerst de plaatsvervangend leider der N S B., Van Geelkerken het woord. Van Geelkerken spreekt. In zijn korte toespraak, die her haaldelijk door applaus onderbroe ken werd, bracht van Geelke.rken in het bijzonder het jaar 1931 in herinnering, toen Mussert den moed had, den strijd op te nemen tegen de internationale machten, die Ne derland op dqn weg naar den af grond brachten. 'In het verloop van zijn rede onderstreepte van Geel kerken de enge verbondenheid op leven en dood van de Nederland- sche nationaal-socialisten met den levensstrijd van het Duitsche volk en zijn Fuehrer Adolf Hitier. Daar op schetste hij het doel van deze samenkomst: door een persoonlijke belofte van trouw de aanhanke lijkheid aan Mussert te bekrachti gen. Rede van Mussert. De woorden van van Geelkerken werden luide door de duizendkop pige menigte toegejuicht. Daarop nam de leider der N.S.B. zelf het woord. In een forsche redevoering, waarin hij in het bijzonder het strijdjaar 1937 uitvoerig behandel de, herinnerde hij zijn kameraden aan de- moeilijke, maar ook trot- sche jaren van strijd. Nog eenmaal riep hij zijn voorspellingen in her innering, dié hij in Februari 19,40 in het Amsterdamsche concertge bouw uitgesproken had. Toen had hij reeds verklaard, dat eens de dag zou aanbreken, dat de regee ring in Engeland zou zitten en on ze goudvoorraden -naar Amerika versleept zouden zijn. Dan zou Ne- defland onder ^yater staan. Alle bruggen zouden stuk zijn een D.A.W.-combinatie een gelijk opgaande partij, waarvan wel het goede spel van Ooievaar (D.A.W.) en Wildenberg (F.M.) vermelding verdient. Ook -Flameling voldeed goed in het .I-Ieldersche doel. Het gelijke spel (2—2) gaf de juiste ver houding aan. Ook strafworpen ga ven geen beslissing, (33), zoodat tenslotte het lot F.M. tot winnaar aanwees. De totaal-einduitslag van het tournooi luidt als volgt: Nereus. v,z.v. H.V.G.B. 2 2 0 0 4 6^1 2 110 2 '5—4 2 0 2 0 0 1—7 De voorzitter van de S.F.M. reik te tenslotte de beker aan Nereus- voorzitter, en de door Frans Neyts geschilderde herinneringsborden aan de deelnemende vereenigingen uit. De heer De Ridder bracht dank aan het bestuur van Wieringer waard, de scheidsrechters, de polo spelers, en den heer Baarda, die dit tournooi had voorbereid. Moge het bestuur van de Sport club Frissche Morgen nogmaals 'een dergelijk' tournooi organiseeren en moge dan meer publiek van de mooie wateroolo-sport genieten, tot nut der volksgezondheid! TURNEN Drickringeowedstrijd te HAARLEM De Kennemer Turnkring handhaaft zich. In de daarvoor wel bij uitstek ge schikte zaal van het Concertge bouw te Haarlem heeft Zondag middag de driekringen wedstrijd p.laats gehad, waaraan \yerd deelge nomen door den Turnkring Alk maar en Omstreken, den Zaan- schen en den Kennemer Turnkring. Naeen pittigen bpmarsch en een weikomwoord van den secretaris van den Kenneme^ Turnkring, werd precies op tijd met'den wed strijd begonnen. Van iederen Turn kring was een damesploeg en een heercnploeg aangewezen en deze 48 tumstres en turners hebben op schitterende wijze strijd geleverd. Onze speciale aandacht had natuur lijk het werk der Alkmaarders, die, zwaar gehandicapt ten strijd wa ren getrokken, doch zooals wij tij dens de heenreis wel konden waar nemen, vol goeden moed waren. En ze hebben zich geweerd. Vooral de dames kunnen op een zeer goeden middag terugzien, waardbij wij vooral het werken van mej. Spicht moeten melden. De kringkampioene mevr. Keulen—Franke hebben we wel eens beter zien werken. Maar wij willen, ook al door gebrek aan ruimte, hier geen ellenlange nabe- en heb land een ruïne. Al deze voorspellingen heeft men in den wind geslagen. Hoe had alles an ders gekund. Ilij riep vervolgens de grootschheid van het Nederland- sche volif in herinneringensclieis- te de verschillende fasen van ont- wikkeling, die volk en land in den loop der eeuwen doorgemaakt heb- ben. Uitvoerig besprak hij de pe- riode, toen het Nederlandsche volk I nog voor den afstand van Karei den 5en, roemvol zijn taak in nau we verbondenheid met het groote Duitsche Rijk vervulde. Brpedvoe- rig schilderde hij de menigvuldige oorlogen, die Nederland in den strijd om zijn bestaan tegen het 4. naar het Noorden opdringende Frankrijk en tegen Engeland, dat ons land van de zee wilde ver dringen heeft moeten voereri. Spe ciaal tegen Engeland en Ade Eiv 'gelschgezinde Nederlanders richtte hij het scherpe verwijt alle ellen de van het bogenblik over Neder land gebracht te hebben. Verbondenheid met Hitiers brninhemden. De N.S.B. heeft -1 reeds in 1935 den moed gehad^een andere koers in te slaan dan de machthebbers van die dagen in domme verblind heid tot eiken prijs gevolgd heb ben. Sedert 1935 leeft de N.S.B. in sterke verbondenheid met de bruinhemden van Adolf Hitier en de zwartheniden van Mussolini In dien het Nederlandsche volk in '37. de idealen der nationaal-socialisti- sche beweging gevolgd zou Hebben en niet geluisterd had naar Dr. Colijn en den heer Oud, zou dit land veel leeql gespaard gebléven, zijn. Het slot van dé rede, die herhaal delijk door luide betuigingen van instemming onderbroken werd, was een dringend beroep op zijn leden de beweginng in haar lots verbondenheid met de germaansche volkeren trouw te blijven. Na. deze grootsche betooging had een voorbijniarsch van alle aan wezigen voor den leider der N.S. B. in het Nassaupark plaats. En kele uren lang nam Mussert het defile van zijn kameraden, die in lange rijen met opgeheven arm aan herh voorbijgingen, af. Voor alle deelnemers zal deze 20ste Ju ni met zijn indrukwekkende, aan hankelijkheidsverklaring aan den leider der N.S.B. een mijlpaal in de geschiedenis, der nationaalsocia- listische beweging in Nederland zijn. Reikt Uw zwakkere volksge- nooten de hand, worjlt lid van den Nederlandschen Volks- dlenst schouwing houden. Genoeg zij, wan neer we zeggen, de dames deden, wat we van hen verwacht hadden. Het is haar niet mogen gelukken de derde'plaats, welke zij verleden jaar bezetten, te verlaten, doch een ver schil van 3 punten met nummer twee, den Zaanschen Turnkring, bewijst, dat er goeden strijd gevoerd is. Bij d4rheeren was het anders. De derde plaats, welke zij bereikten, mag misschien een lage plaats dij ken, doch gezien de omstandighe den, kunnen we niet anders dan een eeresaluut brengen aan dit ploegje van .turners, die de Alk- maarsche kleuren hebben verde digd. Om den persoonlijken eeretitcl, al was daarvoor dan wel geen prijs, is een schitterende strijd geleverd tus schen J. dc Graaf van den Zaan schen en G. J. Wiethaar van den Kennemer Turnkring. Uitein delijk zegevierde Wiethaar met een kwart punt verschil; wel een bewijs, dat het er om gespannen heeft. De Halteriaan Volkers, die dit jaar voor het eerst Kringkam- pioen werd, zag zijn werken be loond met de derde plaats met 44%. punt. De ^uitslag der- da'meswedstrijd was: 1 xKennemer Turnkring 25014 p.; 2 Zaansche Turnkring 24514 p.;' 3 Turnkring Alkmaar en O. 242^. P- Uitslag heerenwedstrijd: 1 Kenne mer Turnkring 25014 p.; 2 Zaan sche Turnkring 245 p.; 3. Turn kring Alkmaar en O. 231% p. De persoonlijke prestaties voor wat de eei>te drie betreft gaven de volgende uitslag: Heeren: 1. G. J. Wiethaar 49% pup' (Kennemer Turnkring): 2. J. de Graaf (Zaansche Turnkring) 49 punten; 3. M. Volkers (Turn kring A. en O.) 44% p. Dames: 1. Mej. J. Katv (Zaansche Turnkring) 451/2 pnt.; 2. A. Noë (Zaansche Turnkring) 43%. pnt.; 3. R, v. Lingep (Zaansche Turnkring) 42% RTt. Zoo behoort ook dit iahrlijksche turnfesfijn weer tot het verléden. En al is het de Alkmaarders dan niet gegpan, zooals we dat graag wilden, toch willen wij hier graag de woorden overnemen van den heer Hop: „ende desespereert niet".. Hoofdredacteur A. R. Jonker fafw.). Pl.verv van den hoofd- red., buitenl. eri stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report en streeknieuws A. Epks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2