De mteDGD Protar POLITIERECHTER KRUSCHEN Opvoeding der jeugd in nieuwe banen Neem 'n AKKERTJE 31 Rijkscommissaris sticht nieuwe scholen. Er worden dit jaar in Nederland twee scholen gesticht, een voor jon gens en een voor meisjes,- van een geheel nieuwe soort. Ze zijn niet voor iedereen bestemd, integendeel, niet voor de groote massa kinderen, die alleen maar knap H)f alleen maar muzikaal of alleen maar spor tief zijn, of nog erger, niets van dat alles, Die nieuwe school kan al leen maar leerlingen gebruiken van de beste kwaliteit op ieder gebied, met een goed hoofd, een goed li chaam, bovenal een flink karakter. De nieuwe scholen \Vorden door den Rijkspommissaris gesticht als ,.Reichsschulen." Zij geven dezelf de vakken en dezelfde rechten als de H.B.S., de meisjesschool ook de huishoudelijke vakken, maar ze ge- iven meer en ze eischen meer. Zij willen hun leerlingen maken tot sterkej ondernemende, zelfstandige jongens en meisjes, zooals het nieu we Europa ze noodig heeft, zij ei- echen daarvoor de allerbesten v%n onze jeugd geheel en al op. Van de kinderen, die zich aanmelden wor den door teen keuring eerst de bes ten uitgezocht, en van deze wordt door een tweede uitlezing (geen examen) gedurende een week de kleinere groep uitgezeefd, die be looft de moeilijke eischen van de nieuwe opvoeding te kunnen ver- vervullen. Vrije beroepskeuze. Wie tot het eind de school met succes doorloopt heeft vrije beroeps keuze, heeft toegang tot iedere hoo gere studie en er wordt voor ge zorgd, dat geen geldelijke hinder pa len daarbij in den weg staan. De ouders betalen een geldelijke bij drage afhankelijk van hun inko men, niemand die overigens ge schikt is wordt dus uitgesloten we gens geldelijke omstandigheden of ondervindt daarvan eenige onaan genaamheid. Wie zijn kinderen (jongens v£n 10—11 jaar, meisjes van 10—13 jaar, waarvan de meisjes van 12—13 jaar op de H.B.S. of M.U.L. moetëh zijn) voor deze scholen in aanmerking wil laten komen, wende zich zoo spoedig mogelijk tot 10 Juli tot dr. Kemper, Oostduinlaan 2, Den Haag (Kamer 27, Tel. 11.63.90, toestel 129). Nieuwe ootslagbepalingen bij onderwijs Door eeri in het verordeningen blad opgenomen beschikking van don rijkscommissaris wordt de ver ordening no. 5/1942, betreffende het ontslag van leerkrachten en inspec teurs van het onderwijs gewijzigd. Hierdoor wordt het mogelijk ge maakt, dat leerkrachten, wanneer zij op de hun toevertrouwde leer lingen een invloed uitoefenen, wel ke in strijd-is met het belang van een voorspoedige ontwikkeling van het Nederlandsche schoolwezen, en inspecteurs, die aè hun opgelegde taak vervullen op een wijze, welke in strijd is met het belang eéner voorspoedige ontwikkeling van het Nederlandsche schoolwezen, in min der ernstige gevallen voor bepaal den tijd kunnen worden geschorst. Leerkrachten, die krachtens deze bepaling geschorst zijn, mogen het beroep van leeraar aan een andere school binnén het bezette Neder landsche gebied niet uitoefenen, totdat de secretaris-gen. van het Dep. van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming vaststelt, dat de voorwaarden voor de schor sing zijn vervallen. Neem het Versterkingsmiddel tegen Rheumatische Pijnen 1 47 - 0 76 0.41 bij Apoth. en Drog. FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit de Grieksche berge q door ERNST KLEIN 1 EERSTE HOOFDSTUK. Waarin de held van deze roman tische rooversgeschk lenls, alsmede ztfn pleegvader, voorgesteld wordt. Vitus, je moet trouwen, anders wordt je nooit een behoorlijk mensch, zeide de oude Fuchs Ik denk -er niet aan, antwoord de Vitus. Ik weet niets, waaraan ik meer het land heb dan aan behoor lijke menschen. Tot dat soort behoo- ren de gluipers, de betweters, de afgunstigen, kortom alle lieden, wier eenig levensdoel het 19, andere men- rchen het leven onaangenaam te maken. De oude Fuchs werd woedend zooals altijd, wanneer hij met Vitus over diens le/.nswandel disputeer de. Hij was een man van zestig jaar, Vitus was de helft jonger. „Pleeg- Kleindierteelt Geen tentoonstellingen zon der toestemming. De Raad van Beheer en Toezicht op het gebied van pluimvee-, vogel-, konijnen-, cavia-, pclsdieren- en kattenteelt, aan wien de reorgani satie is opgedragen van den klein dierteelt in Nederlnad maakt aan de op dit gebied erkende, in den lande bestaande vereenigingen be kend, dat het van belang is, dat geen tentoonstellingen, vergaderin gen, enz. meer worden gehouden zonder dat hiervoor toestemming is verleend door dezen Raad. Maatregelen zijn getroffen, dat geen vergaderingen, tentoonstellin gen, enz. meer worden toegestaan, zonder dat daarover vooraf advies is ingewonnen bij genoemden Raad van Beheer. De besturen van in aanmerking komende vereenigingen zullen bij plannen tot het organiseeren van tentoonstellingen of tot het uit schrijven van vergaderingen met het bovenstaande rekening dienen te houden. Het secretariaat van den Raad van Beheer is gevestigd: Chrysan themumlaan 4, Heemstede, telef. Haarlem 27165. INNING CONTRIBUTIE N.A.F. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt: Met ingang van 29 Juni 1942 zal de inning van de contributie van de leden van het N.A.F. niet meer geschieden door de vakbonden, maar uitsluitend door de plaatse lijke kantoren van het N.A.F. De aandacht van de belang- he<bbenden wordt er op gevestigd, dat de zegels, welke verstrekt worden waardezegels zijn. De vrijwillige hulppolitie In het Verordeningenblad is op genomen een verordening van den Rijkscommissaris, waarbij wijziging wordt gebracht in de verordening betreffende de instelling van een Vrijwillige Hulppolitie. Hierbij wor den Verschillende bevoegdheden verleend aan den Secr.-Gen. van het Dep. van Justitie, in plaats van aan den gevolmachtigde voor dè reorganisatie van de Nederlandsche politie bij de départementen van Justitie en Binnenlandsche Zaken. Zoo moeten sollicitaties bij1 den Secr.-Gen. worden ingediend, die oproept voor keuring, aanstelt, ont slaat en oproept voor den politie dienst. De verordening heeft terug werkende kracht tot 23 Mei 1942. „DE CENTRALE'' in 1941 Wij ontvingen het jaarverslag over 1941 van de Mij. „De Centrale", de Arbeiders Levensverzekering Maatschappij te Den Haag en ont- leenen daaraan de navolgende bij zonderheden: Balans. Het gemiddelde rendement der beleggingen liep terug van 3,85 tot 3,84 terwijl de premiereserve berekend werd op rente, zoo dat een marge van 0,34 aanwe- zig is. De achterstallige hypotheekrente bedroeg bij liet uitbrengen van dit jaarverslag f7.022.28, waarvan f 6.763,betrekking had op twee hypotheken op in Rotterdam ver woeste onderpanden. De rente van één dier hypotheken werd verlaagd tot 4 terwijl van de aödere de schuld geheel werd afbetaald in 1942. Voortgegaan werd met het afsto-^ ten van onze buitenlandsche cffec- tenportefeuille. Van de effecten ad f13.743.287 58 droeg f 145.931,58'geen rente. Op 31 December 1941 was nog slechts f 109.431,58 aan buitenland sche effecten en Indische Fondsen in bezit, waarvan op 1 Mei 1942 reeds f74.431.58 was verkocht. Winst- en Verliesrekening. Het vorige jaar had men te kam pen met groote--afkoopen. Het uitbe- vader" en „pleegzoon" noemde men hen. De vader maakte sedert vgf- en-dertig jaar deel uit van de re dactie der ,„Welt" in Weenen en schreef over de groote gebeurtenis sen van zijn tijd. De zoon beleefde ze. Die had als oorlogscorrespondent alle oorlogen meegemaakt, die er maar mee te maken waren. Hg had met de Rif-Rabylen tegen de Span jaarden, met de Turken tegen de Macedonische benden gevochten. Hg wi-s de ierste, die per auto mobiel de wereld rondgereden was. De vader leed aan ichias. De zoon had ïeeds driemaal een kogel en tweemaal een messteek opgeloopen. De vader was een werkmachine, die niemand kende. De zoon een inter nationale beroemdheid van den eer sten rang. De oude Fuchp was dus woedend. Wat had er van mij niet' kunnen worden, als ik getrouwd was? de monstreerde hij. Een nog grooter dwaas, dan u nu reeds bent, antwoordde de zoon met souvereine veronachtzaming van den eerbied, dien hg aan het grijze hoofd en de smerige brilleglazen van zijn „Vader" verschuldigd was. Moord en. doodslagUitbarsting van den Vesuvius, Mont Pelé en Krakatau: het had alles in één mi- na t plaats! De oude Fuchs ging in Nieuw vertinningsproces in de U.S.A. Langs electrolytischen weg. LISSABON, Juni (Europapress). Volgens berichten uit de Ver- eenigde Staten is men er aldaar in geslaagd een nieuwe methode te vinden voor het vertinnen van dun plaatijzer en wel langs electrolyti schen weg. Het nieuwe proces, dat een belangrijke besparing aan tin beteekenf, daar het tinlaagje zeer dun is, is echter niet geschikt voor de productie van blik ter verpak king van zuurhoudende levensmid delen, doch schijnt daarentegen goed bruikbaar tp zijn voor andere doeleinden. In dé Vereenigde Sta ten bestaan momenteel twee electro- lytische Vertinningsinstallaties in de staalindustrie: Aan het eind van het loopende jaar zal .de capaciteit vqor de -toepassing van het nieuwe procédé dusdanig zijn uitgebreid, dat 40 van de Amerikaansche productie van vertind blik door middel van de nieuwe methode kan plaats vinden. Hiervan verwacht men een besparing van 2025.000 ton tin; tot dusver bedroeg het Amerikaansche tin verbruik voor vertinningsdoeleinden circa 40.444 ton per jaar. Afgezien van de grond- stoffenbesparing zou de nieuwe methode ook belangrijk goedkoo- per zijn.v r Van alles wat uit dorp en stad Doodelijk ongeval. Maandagmid dag was de zesjarige A. K., wonen de in de Tasmanstraat te Den Haag in die straat aan het spelen met een handwagen. Op een gegeven moment werd de kar aangereden door een paard en wagen. Met een zware hersenschudding en een kaakfractuur werd hij naar het r.k. ziekenhuis aan het Westeinde over gebracht, waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. Verplichte arbitrage in Zeeland. Aan de landbouwers-werkgevers in Zeeland is de verplichtng opgelegd arbitrage te aanvaarden ten aan zien, van dp looncn en verdere ar beidsvoorwaarden vóór" 1942—'43 voor de bij hen werkzame landar beiders. Prof. dr. G. Minderhoud te Wageningen is benoemd tot arbiter Bij het zwemmen verdronken. De 21:jarige D. Stekelenburg te Schoonhoven is gisteravond bij het zwemmen in de rivier de Lek, on der de gemeente Willige Langerak, verdronken. De politie heeft uren lang gedregd, dóch mocht er tot nu toe niet in slagen, het lijk op te halen. taalde bedrag door afkoop daalde dit jaar van f761.412.17 tot f314.615.45. De onkosten stegen door een meer actieve bedrijfsvoering (o.a. reclame) henevens lioogere belas tingen. Premiën. De premie-ontvangst steeg tot 'f3.716.449.53, waarvan f2.915.836,31 aan termij npremiën. Resultaten. Dc Winst- en Verliesrekening sluit met een saldo van f517.148,74, terwijl de door 4e koersstijging ont stane boekwinst en andere boekwin sten rechtstreeks naar de Extra Re serve zijn overgebracht. Tevens is uit deze reserve een bedrag van van f 674.000,— overgeboekt naar de Reserve Winstuitkering aan Ver zekerden, mede als dekking voor de geheale portefeuille voor de ver hooging van de verzekerde bedra gen,, als aangekondigd. Voorgesteld wordt om, met het oog op mógelijke belastingvorderin gen (in verband met door het vroe gen» bestuur gedane uitkeeringen en schenkingen, benevens afwikke ling van vroeger ondersteunde in stituten), slechts 4 dividend uit te keeren en het restant voor be lasting te reserveeren. Mocht t.z.t. blijken, dat minder belasting ver schuldigd is, dan kan dit bedrag alsnog door aandeelhouders wor den aangewend of worden toege voegd aan een extra reserve voor met winst verzekerden. de kleine eetkamer te keer, dat de kopjes en bordjes op de ontbijttafel dansten. Hij maakte zelfs zijn bril schoon hetgeen bij hem steeds een teeken van groote woede was. Kijk eens aan, lachte Vitus middenin de donderbui, heb ik «nu gelijk Wat hebt gij heel uw ellen dige 1 wen door gedaan? Ik heb nijn plicht vervuld... bromde de oude Fuchs, maar nij deed heel bescheiden en klein.' Hij wist immers, waarop de jongen zinspeel- de^ En voor alles wist hg, dat hij goelijk had.' Hebt u ook den eersten en voor- naamSten plicht vervuld? Dien te genover u zelf? Neen! U hebt u tot slaaf van alle anderen gemaakt! Dwaas dwaas! En wat zou uw geluk geweest zijn, indien u ge- ti wd waard? Dan hadt u vrouw en kinderen gehad, ongetwijfeld een heeleboel kinderen! Net zoo dik als u bent... Verwacht u nu werkelijk iets dergelijks ar. mij? Terwijl ik zoo'n treurige mislukking als u tot voorbeeld heb? Allah zg u genadig, nu en in de toekomst maar ik zweer, dat ik >oit levend in handen van een vrouw Het geheimzinnige, grillige, verra derlijke, onberekenbare iets, dat wij stervelingen in onze armzalige hul peloosheid noodlot noemen^ heeft niet VERGUNNINGEN VAN DRUK- EN STENCILWER.K BEPERKT. In de Staatscourant is een -be kendmaking opgenomen, waarbij de tot nu toe algemeen geldende dispensatie van de verplichting goedkeuring te vragen voor het drukken van druk- en stencilwer- ken, waarvoor niet meer dan 5 kg. papier en carton benoodigd is, zoo danig is gewijzigd, dat de dehpen- satie slechts geldt voor druk- en stencilwerken waarvoor niet meer dan 2% kg. papier en carton be hoeft te worden gebruikt. De wijziging in deze regeling is geschied in verband met.de nood zakelijkheid nog scherper toe te zien op het zuinig gebruik van pa pier. Opdrachtgevers van druk- en stencilwerk doen daarom goed ter besparing van onnoodige moeite en kosten, opdrachten voor niet nood zakelijk drukwerk achterwege te laten en eventueel spoedeischcnde opdrachten tijdig door te geven. 247. Ze ontdekten nu een ruw in elkaar getimmerd houten gebouw, liepen met de anderen naar binnen en zagen schijnwerpers, filmtoestel len en nog veel meer verkleede lui. We worden nog beroemd, wat ik je brom, zei Piet en nam netjes zijn steek af voor een dame op een ezel gezeten. TEXEL ZESDE GROOTE LAMMEREN- MARKT. De laatste der zes groote lamme-, rciwnarkten op Texel, heeft Maan dag plaats gehad; deze markt is .zeer vlot verloopen. De prijzen, die op de tweede markt zoo belangrijk daalden, zijn thans bijna weder tot het niveau der eerste markt opge- loopen^ Vooral deze week maakten ze een flinken sprong omhoog: er werd n.1. ongeveer f 3 per stuk meer betaald dan vorige week. De aanvoer, pl.m. 1900 stuks, was «voor de zesde markt .niet groot* en daar ook op de voorgaan de markten minder i3 aangevoerd dan wij dat gewoon zijn, mag worden verwacht, dat er op de namarkten dit, jaar nog veel lam- merenhandel zal zijn* Doordat het aantal koopers groot, was en het aantal lammeren gering, was de handel zoo vlug, dat herhaaldelijk reeds tijdens het lossen van dc wagens op de aangevorede dieren werd geboden, verschillende partij en gingen dan ook onmiddellijk van de hand. Om elf u\jr was reeds zoo goed als alles verhan deld. Vermoedelijk is niets onver kocht gebleven. De hoogste prijs werd betaald voor een hok controlelammoren van den heer J. Schraag, f 37.50, gemiddeld werd betaald f 22.50 per stuk. De prijs voor ooilamme ren was gomiddeld f 4 a f 5 hooger De prijzen liepen van f 17 tot f 34 De 4 totale aanvoer bestond uit: 5 lcoeien f 425—575. 8 kalveren f 16-31, 43 biggen f 30—45, 1903 lammeren f 17—34. W/FR7NGE7V DE MORGENSTOND HAD GEEN GOUD IN DEN MOND. Zeker B., wonende aan den Ko ningsweg alhier was 's morgens even na 4 uur al op weg met een partij bloemen. De man werd na tuurlijk aangehouden door de daar juist passeerenden ^politieman en liep zoo in den val. De bloemen wa ren gestolen bij den aldaar wonen den bloemist Molenkamp. Proces verbaal volgde. VOOR DEN Heldersche onderwereld Ze lieten zich eerst vol- loopen. 't Is de drank geweest; we wa ren dronken en toen wisten we niet,, wat we deden! Dat was het verweer en het gold als een excuus! f- van twee Heldersche mannen, die Maandag voor den Alkmaarschen politieroe.li ter verschenen terzake diefstal De heeren hadden in April van dit jaar verschillende café's bezocht en zich „vol laten loopen". Toen von den ze in een huis, dat aan geëva- cueerdèn behoorde, een groote hoe veelheid boter, verpakt in kwart- kilo-pakjes. Meer dan 100 van die pakjes namen ze- mee, verkochten het zoo gewilde artikel voor ruim 200 gulden en zetten van dat geld gaarne dat een mensch verplichtin gen voor de toekomst op zich neemt, die voorbestemd lijken, om aan de vrge heerschappij van 's levens wis selvalligheden paal en perk te stellen. M'dden in den.eed, dien Vitus Tha- von juist aflegde, stoorde het dan ook. De telefoon belde en brak den eed in twee deelen, waarvan het laatste nooit voleindigd werd. TWEEDE HOCFDSTUK. Vitus Tkavon *rügt een gevaarlijke opdracht. Hier is Fuchs, redacteur der... De oude Fuchs nam den hoorn op. De chef! fluisterde hg Vitus toe. Laat hg zich ophangen! knorde deze. Kan hij ons zelfs aan het. ont- bijnfniet met rust laten? Een der meest opmerkelijke eigen schappen van Vitus Thavon was zijn absolute onbevreesdheid voor den „chuf", zoowel wat den persoon als het begrip betreft. Hg nam tegen over deze verheven persoonlijkheid precies dezelfde ^spottende; oneerbie dige houding aan als tegenover alle andere oudere heeren, die hur leven achter een schrijftafel sléten De talrijke millioenen, de schitte rende hoofdartikelen, de alles over- de bloemetjes buiten, niet in Den Helder, maar in Rotterdam... Gelukkig voor den bestolene werd deze grootendeels schadeloos ge steld, maar daarm^ was de zaak toch niet vereffend. En dan... de heide heeren waren juist wéér aangehouden, nu als verdacht van inbraak in het distri butiekantoor in Den Helder, waar diverse bonnen ontvreemd werden. En opnieuw was het eenig verweer van den eenen verdachte: de drank Ook deze tweede kraak was in een dronken bui geschied! De Officier, mr. de Bruyes Tack, hield een scherp requisitoir en eischte tegen elk 5 maanden ger vangenisstraf en mr. Krabbe, poli tierechter, vonniste het tweetal, tw. P. J. V. en J. van R. elk met 6 mnd. Zonderlinge opvoeding Vader „kocht" het gestoiene van den zoon. H. v. d. T. uit Anna Paulowna houdt- er een veel-belovende zoon op na. Dat jongmensch had een jaar geleden een nog zeer goed bruikbare buitenband van een fiets aan papa cadeau gegeven en deze had het geschenk dankbaar aanvaard/ofschoon hij aromimels goed wist, dat de band gestolen was. Een tijdje later had papa nog eens iets cadeau gekregen van zijn zoon en al weer was het geschenk niet van vreemde smetten vrij.. 't M>aakt een vreemden indruk, wat uw kinderen doen, zei mr. Krabbe en gaf meteen het woord aan den Officier,, die 50 gulden eischte. Hoewel mr. Krabbe niet wist, of verdachte geen vrijheidsstraf verdiende, liet hij het dezen keer bij een geldboete en zoo luidde het vonnis conform don eisch. Melk ver valsching Groote vraag naar blauwe melk. Het is eigenlijk onbegrijpelijk, dat de klanten dit hebben willen slikken: hun melkboer, de Alk maarder J. K., verkocht hun melk, die zóó sterk verdund was, dat de kleur blauw was. Uit het eerste verhoor, dat deze verdachte had afgelegd, bleek, dat hij bij 30 L. „volle" melk 10 L. water deed en bij 60 L. taptemelk 20 L. water Dat was dus geen kleinigheid. Maar inlusschen was het nog er ger, want tijdens .de zitting bleek, dat de melkvervalscher maar eventjes zes deelen water op een deel melk deed, waardoor de vloeistof een blauwe kleur kreeg en met melk natuurlijk niets meer te maken had. Er is ontzettend geknoeid zei de Officier en hij eischte drie maanden. Mr. Krabbe maakte er één maand van. WM)) Roerig? Huiverig? Laat AKKERTJES zorgen dat 't Kou-tje geen Kou wordt. Neem ze dadelgk want een kóu kan gevaarlek worden. De Nederlandsche Pijnstiller wegende invloed van dokte-- Gott- helf Martin, uitgever, en eenig aan deelhouder van de „Welt", impo neerde hem al even wéinig als de vulkanische uitbarstingen van woe de van zijn „pleegvader". Hij'bleef doodkalm zitten en smeer de een boterham, terwijl zijn oude vriend vanaf de uitgeloopen pantof fels aan zgn' jichtige voeten tot aan de dunne haren c zijn afgewerkt hoofd, één en al gespannen aan dacht was, voor hetgeen zijn chef hem mede te deelen had. Uit de enkele opmerkingen, die de oude Fuchs zich veroorloofde te maken, begreep Vitus, dat het gesprek om zgn eigen belangrijken persoon draaide. Ja, hij is hier, riep Fuchs, ter wijl hg Vitus opgewonden toewenkte. Wat zegt u dokter? Over een half uur? Zeker, over een half uur zijn wij op kantoor. Hij hing den hoorn op en rende nakr zijn slaapkamer, om zich aan te kleeden. Vitus dronk voor den schrik nog twee koppen koffie en dwong den ouden Fuchs er tenmin ste één te drinken, voor zfl weggin gen. Wordt vervolgd. ooifzoo TEVREDEN MELDT U AAN Bij HET GEWESTELIJKE ARBEIDSBUREAU KORTE METTEN MET CONJUNCTUURDIEVEN. Th. J. T. uit de Wieringer- meer had een rijwiel gestolen en het rapport, dat over hem werd uitgebracht, luidde verre van gun stig. Het gevolg was, dat de Offi cier zes maanden gevangenisstraf eischte met het verzoek, om verd. onmiddellijk gevangen te nemen,, De politierechter bedacht' z-ich' niet lang: vdnnis conform den eisoh. De tuinarbeider C. H.. Z. uit Hoorn heeft in Januari van dit jaar twee keer zijn patroon besto len: uit een schuur haalde Lij in totaal ongeveer 100 K.G. vale erw- teA weg, verborg die eerst op het ijs en transporteerde te later in den avond naar huis. Eisch 5 maanden: vonnis 3 maanden gev. J. k. uit Zd. en Nd. Schermer heeft in Januari twee schapen verkocht, wetende, dat deze dieren van diefstal afkomstig waren. De Officier» eischte hiervoor 2 maan den en mr. Krabbe deed er geen dag af. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 24 JUNI 1948. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramoroonmuziek. 6.50 Ochtendgymna stiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7 45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8,00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Psalmen (opn.). 8.30 Gramoloonmuziek. 8.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.00 Bertus van Dinteren en zijn orkest, 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.20 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 14.00 Otto Hendriks en zijn orkest en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Fluit, plano en gramofoonmuziek. 16.00 Godsdienstlezing. 16.20 Voor de jeugd, 17.00 Gramofoonmuziek. 17.1S BNO: Nieuws-, zakelijke en beursberichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm kwartier. 17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Orgelconcert en gra mofoonmuziek. 18.45 BNO: .Nieuwsberichten. 18.55 BNO: Zakelijke praatje over den land bouw. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Omroep-opera-orkest en led^n van het opera gezelschap van het „Deutsches Theater in den fliederlanden". In de pauze: Causerie „De stichting van het ^Deutsches Theater in den Ntederlanden". 20.40 Luisterspel als men van elkaar houdt". 21.00 Planovoor dracht. 21.35 Gramofoonmuziek. 21.45 BNO: .Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de 8tudlo beschikken. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum f. (7.30—7.40 Boks- les). 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Orgelconcert. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Om roeporkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Een ontglnnlngsbedrijf op de Veluwe, landbouwreportage. 13.15 Om- en om- programma. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Gramofoonmuziek. 16.00 Voordracht voor 2 plano's en gramofoonmuziek. 16.40 Gramo foonmuziek. 17,00 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 18.15 Omroeporkest en solist. 19.00 „Praat vaars". 19.15 Gramofoonmuziek. 19.90 BNO: praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Me lodie en poëzie. 20.45 Gramofoonmuziek. 21.00 Familie de Boer. 21.15 Theo Uden Masman en zijn dans orkest. 22.00 BNO: Politiek praatje. 2210 AvondwtTdlng. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2