HONGER MOET EUROPA IN OPSTAND BRENGEN RADIOPROGRAMMA SCHANDELIJK OPTREDEN VAN DE VIJANDEN BERLIJN, 23 Juni (A.N.P.) In zake het voorstel de overschotten aan levensmiddelen van &e geal lieerden in een gemeenschappelijke pool te vereenigen, schrijft de New- York Times. „Iedereen weet dat er in Europa een hongersnood zal ont staan, die erger zal zijn dan na de vorigen oorlog. De Ver. Staten zou den reeds,thans overschotten ter be strijding van den hongersnood op stapelen. De propagandistische waarde van dit plan zou enorm zijn. Dag in dag uit zouden er bericfiten over de gehcele wereld verspreid worden, dat er zooveel ton vleesch en zooveel duizend bushels graan aangekocht en ten behoeve van de in hongersnood verkeerende landen gereserveerd zijn. Deze bood schap zou de opstandige beweging tegen de bezettende overheid ver scherpen en den wensch naar de overwinning van de geallieerden versterken, daar zulk een overwin ning «immers verbonden zou zijn mei leveranties voedingsmiddelen aan de hongerende volkeren. Opstand beteekent zelfmoord Dit voorstel van het Ameri- kaansche blad toont AVber heel - duidelijk aan, dat onze vijanden dén honger als wapen willen gebruiken. Door de Biitsche blokkade, die door Amerika ge steund wordt, moet er honger ontstaan in Europeesche lan den 'en moet de bevolking met alle bloedige gevolgen voor haar zelf tot opstand tegen de be zettende macht gebracht wor den. Terwijl Duitschland en zijn bond- fienooten met het blanke wapen in de hand strijden, en overal over winnen, probeeren de geallieerden met arglistige middelen en met den hongersnood ten aanzien van vrouwen en kinderen opstanden te kfreeken, die gelijk staan met zelfmoord. Het voorstel van de New York Ti mes ^nzake liet bekend maken van de opgestapelde hoeveelheden le- ZOOM 60E0 1 levensmidden wor<£ door de Euro peesche bevolking als een goedkoo- pe propaganda en opschepperij in gezien. De Times pubiceerde 1 Juni on der het opschrift „Argentijnsche mals als brandstof", ceh bericht uit Buenos Aires, waar in gezegd wordt, dat zich ten aan zien van het gebruik van mais als brandstof 'nieuwe mogelijkheden voordoen voor het herstel van de termijnmarkt inr graan. De Argen tijnsche regeering heeft eind 1941 ge last, dat mais als brandstof ge bruikt moet,worden. Om de gewel dige overschotten te verminderen. Alle verbruikers van steenkool en stookolie zouden minstens 30 mais moeten gebruiken. Omtrent liet artikel van de Times valt op te merken, dat de in Argen tinië sedert begin Mei ongebruikt liggende voorraden mais geraamd worden op 10.7 millioen ton, waar bij binnenkort de nieuwe oogst zal komen van ongeveer 9 millioen ton. Als gevolg van gebrek aan jute zijn er in Argentinië niet voldoende zak ken beschikbaar om deze hoeveel heden mais te bewaren en de Ar gentijnsche regeering ziet zich der halve genoodzaakt, deze volkomen nutteloos liggende voorraden op dè een of andere - wijze bruikbaar te maken. De maatregel, om mais als brandstof te gebruiken mag niet aan de Argentijnsche regeering ver weten worden. De schuld van deze economische waanzin draagt enkel en alleen de met het volkerenrecht in strijd zijnde Britsche en No'ord- Ainerikaansclie blokkade. 2A\ ver hindert, dat het neutrale Argenti nië zijn overproductie aan voedings middelen in Europa kan afzetten en zij drijft vele landen van Europa ook de neutrale en met-oorlogvoe rende landen, den honger in, terwijl fti Zuid-Amerika kostbare voedings middelen in de ovens gaan van de fabrieken, om de plaats in te ne men van steenkool, en hout. Gelijk aan de situatie van mais is die van tarwe, waarvan ook rnillioenen ton nen onverkocht en onbruikbaar in Argentinië liggen opgestapeld, ter wijl Europa honger lijdt. Ónder liet opschrift: „Brood en propaganda" schrijft de Pester Lloyd o.a.: Oorlog en blokkade hebben de exportmogelijkheden van de. over- zeesche landen belemmerd en sinds drie jaren stapelen zich groote hoe veelheden graai^, vleesch enz. in de Ver. Staten en in de Zuid-Antcri- kaansche republieken op. Uit den noodtoestand wordt propaganda ge slagen. Immers volgens een bericht van de New York Times zou men in Amerika van plan zijn de bevol king van de bezette Europeesche gebieden dag in dag uit in te hame ren, dat deze enorme hoeveelheden levensmiddelen bestemd' zijn haar •honger te stillen, wanneer zij naar Europa kunnen worden vervoerd. Blijkbaar rekent men er in Ncw- Y'ork en Washington op, dat de Europeesche bevolking zich door deze goedkoope opschepperij zal la ten beetnemen en met koortsachtig ongeduld de weldoeners van over zee zal venvachten. Een immorecle soort propaganda als deze kan men zich nauwelijks voorstellen. Ameri ka probeert door het voorspiegelen van valsche feiten ontevredenheid onder verschillende volkeren te zaaien. Deze speculatie loopt op niets uit, want er is op het oogen- blik in Europa wel. nauwelijks ie mand te vinden dien men door dergelijke onzinnig propagandabe- berichten van de wijs kan 'brengen. 248. De dikke man met de hemds mouwen liep als een"dolle heen en weer. De schurken, de schurken, brulde hij telkens. Tegen wie zou hij zoo tekeer gaart? vroeg Piet. Het idiote jongetje, gilde de man, waar .is het idiote joch? Present kaptein, zei Piet en salueerde deftig» Italiaansch weermachtsbericht ROME. 23 Juni. Het Italiaan- sche weermachtsbericht luidt als volgt: Vooruittrekkende afdeelingen dei- troepen van de as hebben de Li- byschEgyptische grens bereikt. "Na voltooiing der zuiveringswerk zaamheden is het aantal der in To- broek gemaakte gevangenen tot 28.000 gestegen. Onze luchtmacht ondernanr hevige bomaanvallen op de lucht- en vlootbases van Malta, waardoor talrijke groote branden ontstonden. Al onze vliegtuigen zijn teruggekeerd. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar VERLEIDING WAS TE GROOT. Een jongmensch staat terecht, een lange, ietwat, bleeke jongen. Van beroep los arbeider bij de Ned. Spoorwegen. Verdacht van diefstal van sigaren, sigaretten, tabak, enz., enz. Weggenomen uit de goederen loods der X.S. Niet één keer, maar vier, vijf, misschibn zelfs zes keer! pij de laatste maal vlaog hij te gen de lamp: -een rechercheur van politie ontmoette.hem op weg naar huis en sfelde een onderzoek in; in een schuur achter zijn huis lagen de rookartikelen opgeslagen. Alsme de vet en margarine. Verdachte, de Alkmaarsche J. M., bekent. Waarom deed U het toch? vraagt de president. De verleiding was te grqot ge weest De Officier meent, dat het de be doeling wel geweest zal zijn, om den voorraad te verkoopen legen flinke prijzen en eischte een jaar gevangenisstraf. Dan komt mr. De Groot, verdedi ger, aan het woord en deze schetst het karakter van verdachte.* Hij noemt de serie diefstallen een groot brok tragiek: vroeger is verdachte nooit in de verleiding geweest, maar sinds het sterven-van zijn va der is hij zicli zelven niet meer. Deze verdachte is geen volwaardig man en hem lftin den diefstal niet ten volle aangerekend warden. Daarom vraagt dQ verdediger de grootst mogelijke clementie van. de rechtbank. GEVAARLIJK HEERSCHAP OP GEBORGEN. 2Vz jaar geëischt. Deze persoon wil zich nog 'min of meer noemen, een weldoener, der monschheid; althans, zoo stelt hij het voor. Doch in wer kelijkheid is het een hóerlchap dat niet in de maatschappij thuis hoort. Zwarte handel is hem nog niet voldoende: hij „doet in zwarten handel". Hij licht zijn klanten op, omdat hij weet, dat deze toch niet gauw naar d,e politie loopen; dan zijn ze er zelf immers gloeiend bij Verdachte is wel zeer geraffi neerd te werk gegaan met zijn bcd'riegelijke verhalen, die hij zelfs voor de rechtbank vol houdt. Thans staat hij terecht voor drie gevallen van Oplich ting, en ,.ik meen, dat in al de ze gevallen het wettig en over tuigend bewijs is geleverd. Daar om cisch ik twee en een half jaar gevangenisstraf en zou de rechtbank willen verzoeken ver 'dachte direct/ gevangen te ne men." Zoo ongeveer luidde het requisi toir van mr. de Brueys Tack. Dp rechtbank ging in raadkamer en- daarna deelde de president mede, dat het verzoek van den Officier was ingewilligd. Wat verdachte op zijn kerf stok bad. Wat had deze m&n, zekere H. Th. KL, los arbeider te Alkmaar, dan gedaan? In het kort komt het hier op neer KL kwam op een gegeven oogen- blik het was in November van het vorig jaar bij.den banket bakker J. Th. Driesen'en bood 9 kg. suiker aan. Deze kocht het partij tje a contant. Een dag later kwam KL weer bij den banketbakker en bood hem 2 baaltjes suiker aan a f 85.per baaltje. Hij had die suiker evenwel nog niet, kon ze echter terstond koopen, maar moest contant beta len. En hij had geen geld. De bak ker gaf licm toen de f 170.waar na Kl. vertrok met de mededeeling dat de suiker per vrachtrijder zou worden gebracht. Maar al wat er kwam, geen vrachtrijder en het geld gaf KL ook maar niet terug. Meneer KL kwam ongeveer ter- zelfdertijd bij den bejaarden A. Neef en bood hem 5 Kg. vet aan voor f 35.De koop werd gesloten en den volgenden dag zoudqij ze samen het 'partijtje halen., In de Schoutenstraat kwam Kl. tot «le „ontdekking", dat hij maar een tieh tje bij zich had, waarop Neef hem de resteerende f 25 gaf. Neef moest toen maar even wachten en wacht nog op zijn vet of zijn geld! Kl. kwam verder eens bij de fa milie Verwer-Kaptijn in den win kel en bood ook hier vet, aan. De heer Verwer was handiger: eerst leveren, dan betalen, was zijn, op vatting. Maar al weer had verd. zijn graatje klaar: hij had net geen geld cn dus.. Dus ging de loopjongen van den heer Verwer mee om het vet te halen. Op die manier was de f 80—, die V. tenslotte gegeven had, veilig. Maar KL wist er wel wat op -te vinden. Op liet Vlaan derenhof zei hij. tegen den loop jongen, dat ie maar even moest wachten: hij zou het vet evan aannemen. Meteen verdween Kl. en Met zich niet meer zien. Rcdiercheur J. v. d. Burg zal wel geen gemakkelijke taak gehad hebben in deze zaak, want verd. was slim en zocht de cene uit vlucht na den'ander. Maar ten slotte werden zijn verklaringen toch op papier vastgelegd en door verdachte geteekend. En niet minder moeite zal hij gehad hebben aan het schrijven van de verklaringen van zekeren B., thans gedetineerd, die niet KL' samenwerkte. Want B., nu als getuige ge-hoord. bleek als getui ge vrijwel waardeloos. Enfin, de zaak werd uitgeplozen, doch hoe uitvoerig het verhoor ook was, KL voelde zich heelemaal niet schul dig aan de hem ten laste gelende feiten. Opliehting? W'el nee, het celd dat hij voor zich zelf gehou-' den had, was zijn verdienste ge weest! Het hielp hem weinig": de Offi cier bezweek niet'en eischte zooals reeds gezegd 2Vz jaar. Uitspraak overH een week. UITSPRAKEN. J. 'S. en J. S., beiden te Den Helder, diefstal, eisch teeen elk iy2 jaar: uitspraak 8 maanden voor ieder der verdachten. I. A. R., te Wielingen, diefstal van rijwielbanden; cisch 1 jaar; uitspraak 1 jaar, P. R. S., te Oudeschild, heling van rijwielbanden; eisch 7 maan den; uitspraak 6 maanden. OSitieele mededeeliogeo MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLISTENPRIJZEN GROENTEN EN FRUIT. \()OR Bekendmaking No. 19/1942. Deze prijslijst geldt van 24 Juni 842 af. Gros- Detail siers- listen- prijzen prijzen GROENTEN Savoye kool: p. 100 kg. p. kg. f 12.— f 0.16 flO.— f 0.13 f 13.— f 0.17 geel. sc h elk Roode kool Kropsla: I minstens 2 kg. p. 100 st. p. st. per 10 st. f 3.50 f0.06 II van 1.7 tot 2 kg. per 10 st. f 3.fO.Oo Snij- (dunsel) en p. 100 kg. p. kg. stoofsla f 10.f 0.13 Andijvie f 17.— f0.2! Postelein f 19.50 f 0.26 p. 100 bos p. bos Peterselie, kervel f 5.50 f0.08 Bosselderij f 4.50 f0.07 Spinazie: p. 100 kg. p. kg. blad f 13.50 f 0.18 struik f 12.50 f 0.16 Raapstelen f10.— f0.13 Koolrabi (glas) p. 100 st. p. st; I boven 7 cm. 0 f 6.— f 0.08 II van 4-7 cm. 0 f 5.50 f 0.06 Bospeen (glas) p. 100 bos p. bos (0,5 kg. peen p bos) f 14.-f0.18 Ivaskoinkommers: p. 100 st. p. st. I v. minstens 500 gr. per stuk f14.f0.18 II van 450500 gr. per stulc f 11.50 f 0.15 III van 350450 gr. per stuk f 8.f 0.10 Platgla.skomkommers Ia minstens 850 gr. per stuk f 19.50 f 0.25 Ib 700—850 gr. p. st. f 16.50 f 0.22 II 600-700 gr. p. st. f 13.f0.17 III 5CO-600 gi\ p. st. f 9.— f 0.12 p. 100 kg. p. kg. Komkommerstek f'12.f 0.16 Holl. bloemkool: p. lOOst. p. st. Ia boven 25 cm. o. d. kop gemeten f 19.f0.25 Ib 20—26 cm. o. d. kop gemeten* f 16.f 0.21" II 1620 cm. o. d. kop gemeten f 11.50 f0.15 III 10—16 cm. o. d. kop gemeten f 8.20 f 0.11 p! 100 kg. p. kg. Boon en, f57.f 0.71 Peulen f29.50 f0.S8 Tuinkers" f34.50 f0.45 Bosuien f 10.f 0.13 Spitskool f 12.— f0.16 p. 100 bos p. bos Boskroten f 8.50 f 0.11 p. 100 kg. p. kg Doperwten f 29.50 f 0.38 Tuinboonen 119.50 f0.25 Asperges: Ia tot 26 cm. lang, zonder gebreken 25 stuks per kg. f88.fl.06 Ib tot 23 cm. lang, m. lichte gebreken, 25 stuks pef kg. f77.f0.92 Ila tot 26 cm. lang, zonder gebreken. 20—40 st. p. k.g f71'.— f 0.86 Ilb tot 26 cm. lang, m. lichte gebreken, 2640 st. p'. kg .f60.— f 0.73 lila tot 26 cm. lang, licbtbl. t.m. 25 st.' per kg. f60.f0.73 Illb tot 26 cm. lang, licht bh, 26—40 st. p. kg. f44.- f054 IV tot 26 cm. lang, dunne, licht blauwe, 4155 st. p. kg. f28.f0.35 V holle en stukken uit de sorteeringen •Ia t.m. Illb 138.50 f0.4V Tomaten I, II, III en IV f44.f0.55 Tomaten, bonken f3350 f0.43 Tomaten kriel f21.f0.27 p. 100 bos p. bos Radijs f 4.f0.06 Rabarber: p. 100 kg. p. kg. Paragon f 10.f 0.13 Andere,soorten f 9.f0.12, Peen zonder lof I van 2050 gr., ge- wassqhen f22.f0.28 FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit de Grieksche bergen door ERNST KLEIN De chef troonde achter zjjn schrijf-^ tafel en rookte op dit vroege uur' reeds een dikke, zwarte havana. Zijn beide emp'oyé's schoof hij met een genadig gebaar een kist Ham- burgsche sigaren toe en verzocht hen plaats te hemen. Een belangrijke zaak, m^jne heéren. Een buitengewoon belang rijke zaak! begon hij. Nadat hij op deze wijze voor de noodige spartning gezorgd had, ging hg „in medias res". Zooals ge weet, is professor doctor Martius van het Keizerlijk Arch,aeologische Instituut veertien dagen geleden naar den- Olympus vertrokken om daar' een onderzoek in te stellen naar den legendari- schen Zeus-tempel, waarvan de ruinen ontdekt moeten zijn door boe ren. die bezig waren een bosch te dunnen. Van alle zijden heeft men. professor Martius ten sterkste afge raden erheen te gaan, .aangezien de streek door Grieksche roovers on veilig gemaakt wordt. De Turksche regeering heeft hem eerst een pas gegeven, nadat hij schriftelijk ver klaard had, dat hij op zijn eigen ver antwoording ging. Acht dagen ge leden is hg vanuit Saloniki naar den" Olympus vertrokken en eergisteren is hij in Kokonoplos ik geloof tenminste, dat het nest zoo heet door Grieksche bandieten gevangen genomen en ontvoerd. Zijn verdiende loon, grijnsde Vitus. De chef glimlachte genadig. Zoo verheven hij was, ook hij had een zwak voor den „zoon" vah den ouden Fuchs en daarom vergaf hij hem veel, wat hij van anderen niet ge duld zou hebben. De grootste moeilijkheid komt échter nog, ging hij voort. Wat wil len de bandieten? Een losgeld? Wie moet dat betalen? Onze regeering? Professor Martius is niet met een officieele opdracht, doch bgna tegen den wil van dén minister van onder wijs gegaan. Daarbij komt, dat hij geen onderdaan van -onzen staat, maar van het Duitsche Rijk is. De heeren in Berlijn zullen zeggen: wat gaat het ons aan? Nu, en de Turken: die hebben hun geteekende verklaring... Iets moet er' dus ge daan worden voor den armen Mar tius... En voor onze courant, niet waar?" Vitus stond op. „Ik moet er natuurlijk heen, om dien ouden kerel te zoeken. Juist, zeide de chef. Wij heb ben een groote kans. Tot. dusverre is de zaak slechts aan twee, hoog stens aan drie menschen bekend: den minister van Buitenlanasche Zaken, den minister van Onderwijs en den rector van de Universiteit. Vanmorgen is het telegram van onzen consul' te Saloniki aangeko men, en daar -r~ hm nu, daar de minister van önderwjjs de nieuwe Schoolwet wijinvoeren, heeft hij mij dadelijk opgebeld. Hij zal tot morgenmiddag over de zaak zwijgen. Dat is een zeer behoorlijken voor sprong, nietwaar Thavon? De heer Fuchs zal voor het ochtendwad eên artikel over de zaak schrijven. Een beetje grootsch aangepakt. En wat u betreft, Thavon, wanneer kunt gij vertrekken? Zoodra ik het benoodigde voor schot in mijn zak heb. Ditmaal stel ik aan uw grootmoedigheid zeei hooge" eisch en, doctor. Nu de chef kon grootmoedig zijn, ais het erop aankwam. Vitus nam aan de kas zooveel geld op, als hij maar dragen kon en stapte dien zelfden middag om half drie in, den Oriëntexpress, die hem over Buda- pest, Belgrado en Nisj naar Saloniki zou brengen. De oude Fuchs bracht hem naar der. trein en. hield lang, lang zijn hand vast Vitus, ik weet niet hoe ,het komt, bromde hij, maar ik heb dit maal een voorgevoel, alsof alles niet zoo glad van stapel zal loopen als vroeger. Wees een beetje voorzich tig, mijn jongen hm al is het maar terwille van mij... Vitus lachte zorgeloos. Och kom, ken de heeren van het Zuiden goed genoeg. Een Mas- saikrijger is een toonbeeld van édelmoedigheid en goedheid 'in ver gelijking met de Komitadschis van den Balkan, k ken al hun kleine genoegens, zooals het afsnijden van neuzen, het uitsteken van oogen, het ingraven tot aan den hals... en ik voel dan ook niet den geringsten lust daaraan als lijdend voorwerp deel ti nemen. Hoofd omhoog, mijn oude Fuchs! Over twee weken ben ik weer terug met Martius in mijn handtasch. Tot ziens! Hq gaf zyn pleegvader een zoen die knalde en sprong in zijn coupé! De conducteur wierp de portieren dicht een ruk eei. stoot de Oriëntexpress zette zich in- bewe ging en reed het station uit. De oude Fuchs stond nog op de zelfde plek en wuifde en wuifde. Hij merkte niet eens, dat de tranen hem over de rimpelige wangen rolden. DERE HOOFDSTUK. Het Avontuur begint. De Oriëntexpress, waarvan de eindbestemming Constantinopel was, had slechts één doorgaanden wagen naar Saloniki; die werd in Nisj afge haakt en aan den trein gekoppeld, die door het mooie Macedonië over Uskub ndar Saloniki sukkelde. Dat was nog lang voor den groo- ten oorlog! Zelfs lang voor de Bal kanoorlogen, iwier eerste stadium de Balkanstat n in zeldzame eens gezindheid .Turkije aanvielen en to taal leegplunderden, en in wier tweede stadium zij elkaar uit pure naastenliefde wederzijdsch de hal zen aftneden, omdat hun eensge zindheid bij het verdeelen van den buit wel wat erg geleden had. Dat lag toen echter nog allemaal in de toekor.jst en de groote mogend heden publiceerden nog iedere maand een nota, waarin zij de instandhou ding van het Osmaansche Rijk der T ken en voor alles zichzelf, plech tig garandeerden, zoolang garan deerden, totdat de kleinere eenvou dig toetastten. Wordt xeryolgd. p. 100 bos p. bos f 11.f 0.15 p. 100 kg. p.i:g. f 11.50 f 0.15 f 11.f015 Bo^prei Snjjbiet Meirapen FRUIT Aardbeien f 49.50 Druiven f 123.— Meloenen: suiker en kleine groene ananas f74. overige soorten f 63. Pruimen f 100. Aalbessen f 79. Perziken: p. 100 st. Ia boven 7 cm, 0 f62.50 Ib van 6—7 cm. 0 f 33.— II van 5—6 'cm. 0 f20. III van 4—5 cm. 0 f 10. p. 100 kg. IV ben. 4 cm. 0 f95. Frambozen f90. Kersen: Groep I, Vroege Duitsche kersen, Markies of Pater v. Mansfeld, Hedelfin- ger Riesenkirsche A f65.— B f48.50 C f 15.50 Groep II. Blazer, Glinner of Betuw- sche Wijnkers, Klerk of Beierlander A f59.50 B f43.— C f 15.50 Groep III. Meikers of Volgers v. Mei kers, Abessede Mou- land of Bastaard- dikke, Varikse Zwarte, Udense Zwarte, Dikke loe- nen, Hollanders, (Zwarte Morellen, Cascogners of Bi- garreau, hnapkers (Knappers) A f 48.50 B f37.50 C f 15.50 Groep IV. Overige soorten A f32.— f26.50 C f 15.50 f 0.64 f148 f 0.89 f 0,76 f 130 f 0.95 p. st. f 0.75 f 0.41 f 0.26 f 0.13 p. kg. f 1.14 f 1.10 f 0.81 f 0.60 f0.20 f.0.75 f 0.53 f 0.20 f 0.60 f 0.47 f 0.20 f 0.40 f 0.33 f 0.20 Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos bere kend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen 'gewogen worden. Voor .speciale beoirging van be stelde groenten en fruit mag door detaillisten 1 ct. per kg. in rekening gebracht worden boven den werke- lijken verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende qualiteit van bovengenoemde producten moeten prijzen berekend worden, welke in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maxi mumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen la gere dan de gepubliceerde maxi mumprijzen moeten de verkooporij- zen dienovereenkomstig worden verlaagd. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar*deze opgave en gebrnik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroe gere ongeldig maken. DONDERDAG 25 JUNI 1943. Zie Hilversum I. 415,5 m. 6.456.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gra mofoonmuzlek. 9.45 Omroeporkest en solist (opn.). 10.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Viool met claveclmbel. 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nlduws- en zakelijke berichten. 13.00 Gerard van Kre velen en zijn orkest en gramofoonmuzlek. 14.00 Zang, viool en orgel. 14.30 Kamermuziek (gr.). 15.00 Viool en orgel. 15.30 Voor de steken; 16.00 Zondag 18 van den Heidelbergschen Ca techismus en Gewijde muziek (opn.i. 16S0 Orkest Malando en solist. 17.15 BNO: Nieuws- zakelijke en beursberichten. 17.30 Omroepor kest. 18.00 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.15 ^Omroeporkest. 18.45 .BNO: Nieuwsbe richten. 18.55 BNO: De wereldmeenlng uit vreemde kranten. 19.05 Gramofoonmuzlek. 19.25 Oinroepsymphonie-orkest en solist. 20.15 Componlsten^plegel. 20.30 Omroepsjimphonle— orkest 21.15 Gramofoonmuzlek. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuzlek. Van af 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschik ken. 22.1524.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301,5 m. 8.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Orgelcon cert (opn.j; 8.40 Arnhemsche Orkestvereni ging (opn.). 9.20 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.16 Zutphensch vrouwen koor (opn.). 10.40 Voor de plattelandsvrouw. 11.00 Zangplaten. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Landstand-kwartier. 13.15 Otto Hendriks en zijn orkest en soliste. 13.45 Voordracht. 14.00 Bertus van Dlnteren en zijn orkest en plano- spel. 15.00 Voor de Wouw. 15.30 Cello, clave clmbel, plano en gramofoonmuzlek. 16.00 Zang met planobegeleiding en planosoll. 16.30 Or- gelsoli (gr.). 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 „Varia", gevarieerd programma. 18.30 Lezing „Aziatische havensteden". 18.45 Gramofoon muzlek. 19.00 Hier W.A, 19.15 Gramofoonmu zlek. 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 BNO „Wat Nederland schryft". 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Ernst van ^t Hoff en zijn orkest Als Intermezzo: Reportage. 21.00 Causerie .Brandende kwesties". 21.15 Film en operette. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15 24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2