Het aanstellingsbesluit VREDEGERECHTSHOF OPVOEDING DER JEUGD Inkomstenbelasting over 1941 De lucht toovers van HÖIÏIKA MP RADIOPROGRAMMA De Directeür van het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar deelt ons het volgende mede. Reeds eerder werd in de pers een en ander medegedeeld.onRrent hef aanstellingsbesluit. Volgens dit besluit behoeven hoofden van particuliere en open bare bedrijven en besturen en dè- genen, die een vrij beroep uitoefe nen toestemming alvorens zij Werk nemers beneden den leeftijd van 40 jaar aanstel lor* of tewerkstellen. De verzoeken om toestemming,' als hier bedoeld, moeten worden ingediend bij de kantoren van het Rijksarbeidsbureau op formulieren welke A 1 cent per stuk bij deze kantoren verkrijgbaar zijn. De formulieren kunnen worden afgehaald of schriftelijk worden aangevraagd. In dit. laatste geval moeten de Verschuldigde' bedragen bij vooruitbetaling desgewenscht in postzegels voldaan worden en heeft de werkgever uit den aard der zaak ook portokosten te betalen. Toestemming is niet noodig, in dien het werknemers betreft, die te werkgesteld of aangesteld zullen worden in den landberüw, den mijn bouw, de binnenscheepvaart, de zee scheepvaart, de huishouding of werk op het gebied der gezondheids zorg. Tuinbouw wordt, evenmin als boschbouw tot den landbouw gcre- - kehd. Wanneer het aanstelling bij ge= mengde bedrijven betreft, moet worden nagegaan, welk bedrijfsdeel overweegt. Tot het in dienst hebben van werk nemers, die op 23 Maart 1942 in dienst waren, behoeft geen. vergun ning te worden -gevraagd. Wanneer een tewerkstelling door tusschenkomst van het, Arbeidsbu reau tot stand komt, is het uit den aard der zaak niet noodig, dat daartoe bovendien nog weer toe stemming van den Directeur van het desbetreffende Gewestelijk Ar beidsbureau gevraagd wordt. Wanneer men vergunning ver zoekt tot aanneming van een zelf- uitgezochten werknemer, moet op dit verzoek beslist worden door den Directeur van het Arbeidsbureau, onder wiens ambtsgebied de plaats van het werk valt. Indien het werk in de ambtsgebie- den van meerdere Directeuren wordt uitgevoerd, wordt de beslis sing genomen door den Directeur, in wiens ambtsgebied de werkgever gevestigd is. Over aanneming van personeel in een filiaal beslist de Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, in wiens ambtsgebied het ijbofdkan- toor van de onderneming geves tigd is. Een verzoek om vergunning tot aanstelling van een werknemer bij werk in het gebied van een bijkan toor v.an den Gewestelijk Bureau, moet men indienen bij dit bijkan toor. De Leider van het bijkantoor, geeft het dan terstond met zijn ad vies door aan den Directeur van het Gewestelijk Bureau. Dit is de vlugste weg. Het is jtewenscht, dat de werkge vers van het voorgaande goede no ta nemen. Zij zijn strafbaar, wan neer zij arbeiders tewerkgesteld hebben, zonder dat daarvoor de ver- eischte vergunning werd verkregen. In verband met de behoefte aan arbeidskrachten in de agrarische bedrijven.'komt het wel voor, dat boeren sommige- arbeiders, die reeds bepaalde goed beloonde werkzaamheden hebben aanvaard, daaruit willen laten weghalen. Dit is dan echter .meestal bezwaarlijk, ook is slechts tot wedcropzoggens vergunning tot hun tewerkstelling verleend. Den boeren wordt daarom aange raden tijdig de noodige arbeiders in dienst to nemen en door onderlinge samenwerking (groepsvorming) te zorgen, dat deze voortdurend kun nen doorwerken. Het spookbeeld van een teint, dat zijn frischheid verliest, bedreigt thans tal- looze vrouwen en meisjes. De oorzaak Vitamine F-gebrek, ontstaan door vet arm voedsel en de late uitwerking van vroegere slanke lijn bevliegingen,! Alom ziet u het eerste symptoom: een saaie, droge huid Waarom dit vi tamine F-gebrek te laten voortwoeke ren? Bescherm uw teint. Pas Dobbel- man's Castella Crèmes toe, die met den rijkdom aan vitamine F de jeugd van uw huid^ bewaren of herroepen VITAMINE-F-CREMES mm zoo n eoeo d|sqelm^n •P800UCT! WINTERHULP. N.S.N.A.P. STRIJDERS AAN HET OOSTFRONT. P. V. to Sliedrecht, die door den politierechter te Dordrecht was ver oordeeld tot een geldboete van f30, werd door het Hof tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Het Hof overwoog o.a. dat verdachte, toen de getuigen hem -óm een bij drage voor Winterhulp-Nederland vroegen, deze niet alleen geweigerd heeft, maar daarvoor als reden aan voerde, dat de opbrengst (lezer geld inzameling voor de N.S.'B.'ers be stemd zou zijn, in welk verband hij de belcedigende woorden: „Vuile N.S.B.'ers" heeft gebezigd'tegenover bedoelde getuigen, die tot de N.S.B. behoorden. Het Hof is van bordeel, dat verdachte, ondanks,do omstan digheid, dat hij tot het Gerefor meerde Kerkgenootschap behoort, daarmede blijk gegeven heeft zich als vijand te stellen tegenover het geen waren gemeenschapszin bevor dert, terwijl hij zich zelfs niet heeft ontzien, hen, die zich daarvoor aan zienlijke persoonlijke opofferingen getroosten, te beleedigen en ver dacht te maken. In verband hierme de acht het Hof een strenge be straffing van den verdachte in het belang van den vrede binnen de Nederlandsche volksgemeenschap geboden. d. G. F. B.,-te Amsterdam, ver oordeeld door den politierechter te Amsterdam tot f25 boete. subs. 20 dagen- hechtenis, werd door het Hof tot gelijke straf veroordeeld, He-t Hof overwoog hierbij dat in de huidige omstandigheden aan de revolutionaire spanningen ónder de Nederlandsche bevolkingsgroe pen weliswaar binnen zekere gren zen de vrije loop behoort te worden gelaten, zoodat het met geweld ont nemen van politiek propaganda materiaal gelijk in casu door (fen eénen politieken tegenstander aan'den ander niet steeds stra/baar kan worden gieacht te zijn. Het Hof is echter van oordeel, dat van de bedoelde opheffing van strafbaar heid slechts sprake kan zijn met betrekking tot hen, die als dragers der heerschende revolutionaire idéé behooren te worden erkend, als hoedanig het Hof, mede in verband met hun uiterst gering aantal, niet de leden der voormalige N.S.N.A.P. waartoe verdachte behoorde, in aan mérking acht te komen. K. M. E. te Eijgelshoven, die ver stek liet gaan wegens dienst aan het Oostfront, en door den politie rechter te Maastricht tot f 50 boete subs. 20 dagen hechtenis was ver oordeeld, werd door het Hof van m nieuwe banen DE NIEUWE SCHOLEN VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS. Nieuwe tijden brengen nieuwe nonnen met zich mee. Deze nieuwe nonnen openbaren zich overal en dat ze tot uitdruk king komen in hef - onderwijs is iets, waarover geen menseh zich eigenlijk behoeft te verwonderen. Tot dusverre is dit onderwijs nog vrijwel in tact gelaten, het nieuwe 'bewind heeft zich er niet of nau welijks mee bemoeid. Thans blijkt hierin in zooverre verandering te tkomen, dat, vol gens het bericht, dat we dezer da gen publiceerden, cloor den rijks commissaris dit jaar in Nederland en tweetal nieuwe scholen, een voor jongens en een voor meisjes, zal worden gesticht. Men krijgt den indruk, dat deze scholen, die den naam van „Reichsschulen" hebben gekregen, ©enerzijds te beschouwen zijn als typen van een nieuwe soort, ter wijl anderzijds toch ook wel de verwachting mag worden uitge sproken dat het Aantal (lezer in richtingen in de toekomst zeer beperkt zal blijven. Beschouwt men namelijk de .eischcn van toe lating, die niet, —"gelijk elders in Nederland steeds pleegt t.e geschie" den alleen betrekking hebben op de geestelijke capaciteiten van de toekomstige pupillen, doch die ook een sterk cn gezond lichaam en een flink karakter vragen, dan is het-duidelijk, dat slechts zeer weinigen 'daaraan zullen kunnen voldoen en dat de scholen zijn be doeld als de inrichtingen van on derwijs voor een uiterst geselec teerd gezelschap. Dat aan de leerlingen, die de school hebben door.loopcn, dezelf de rechten worden gegeven als aan de jongelui van de H.B.S. is in dit verhand begrijpelijk. Men mag verwachten, dat de leerlin gen, waarbij de noodige ambitie en ijver onder alle omstandigheden mogen worden verwacht aan "cle H:B.S, is dat nog wel eens an ders do ten deze in hen ge stelde verwachtingen ten volle zullen nakomen en dat ze het be wijs zullen leveren deze gelijkge rechtigdheid geheel waard te zijn. Het feit, dat geen geldelijke moeilijkheden de werkelijk bekwa men in den weg staan om zich de plaats in de maatschappij te ver worven, waarop ze krachtens hun ca.plaeiteiten recht hebben, is een verbetering bij vroeger. Erkend dient helaas, dat dit onder het vroegere regime anders was en dat in deze verkeerde toe stand, hoewel dikwijls met klem daarop is aangedrongen, nimmer verbetering werd gebracht. We zijn benieuwd het verloop van deze school te kunnen volgen en we twijfelen nauwelijks of de toeloop van leerlingen zal groot zijn. Iedereen behoort nu eenmaal gaarne tot een uitgelezen gezel schap. INLEVERING AANGIFTE BILJETTEN. Verschillende belastingplichtigen zijn tot dusverre in gebreke geble ven het Juut uitgereikte aangiftelul jet voor de inkomstenbelasting over het jaar 1941 ingevuld en ondertee kend bij den desbetreffenden inspec teur der belastingen terug te bezor gen. Aan deze- belastingplichtigen zal, indien zij dit biljet niet alsnog binnen enkele dagen inleveren, ambtshalve een voorloopige aan- .6lag in de inkomstenbelasting voor het jaar 1912 worden opgelegd. Er zal geen gelegenheid bestaan tegen dezen aanslag bezwaren in te die nen. Een eventueel te veel geheven bedrag zal eerst bij de regeling van den definitieven aanslag over 1942 kunnen worden verrekend. Een waarschuwing tot het inleveren van. het aangiftebiljet over 1941 zal na' deze kennisgeving niet wor den gezonden. Indien een belastingplichtige uit stel van de inlevering van zijn aan giftebiljet heeft verzocht, is hij. in dien hem dit uitstel is of wordt ver leend, niettemin verplicht op een daartoe door den inspecteur te ver strekken formulier opgave te doen van zijn vermoedelijk zuiver inko men over 1941. Levert de belasting plichtige dit formulier niet binnen den vastgestelden termijn oïj den inspecteur in. dan zal ook aan hem ambtshalve een voorloopige aan slag voor het jaar 1942 worden op gelegd. Voor zoover eeninspecteur een alle rechtsvervolging ontslagen liet Hof was van oordeel, dat van iemand als verdachte die gelijk uit ambtelijke inlichtingen is ge bleken uit liefde voor volk en vaderland zijn loven in den strijd tegen het bolsjewisme heeft inge zet. redelijkerwijs niet geeischt kan worden, dat hij zou hebben te ge- doogen-, dat in een voor het publiek toegankelijke plaats welke een gelagkamer is zich bij wijze .van wandversiering een portret van prins Bcrnhard bevindt, die immers door' zijn vlucht overzee de vader landsliefde van ieder oprecht Ne derlander ten diepste heeft ge kwetst. Üp gelijken grond kan van een zoodanig persoon niet Vever£d. .worden, dat hij beweerde aanspra ken van anderen op een dergelijk voorwerp eerbiedigt, zooals in het algemeen ten aanzien van den ei gendom eens anders plicht is. On der de genoemde omstandigheden acht het Ilof het wegmak-én dóór verdachte van bedoeld portret niet strafbaar. termijn'voor inlevering van de ge gevens, benoodigd voor den voor- loopigen aanslag voor 1942, heeft toegestaan, welke na 1 Juli 1942 af loopt, wordt deze termijn door de- zo kennisgeving tot 1 Juli a.s. te ruggebracht. Dictator voor den arbeid in de U.S.A. 249. De man keek hem een se conde aan en slingerde hem toeri bij een arin opzij. l)e generaal moet ik nu niet hebben, ik zoek het malle jonkiewaar zit hij toch? Schur ken. riep hij opeens weer. Dat is tegen jullie, zei Piet en zijn reisge- nóoten liepen op den leider toe. Hier zijn de boeven al. Van alles wat uit dorp en stad Verstrekkende volmachten voor den nieuwenfunctio naris. GENEVE, Juni (Europapress). Roosevelt heeft den vrocgeren com missaris voor de Philippijnen, Mc. Nutt, dictatoriale volmachten ver leend voor de algemeen e mobilisatie van de werkkrachten in Noord-Ame- rika. Op bevel van Roosevelt heeft hij buitengewone bevoegdheden ont vangen. De bureaux van het Minis terie van Oorlog, Marine, Landbouw en Arbeid, alsmede de War Produc tion Board móeten zich te zijner be schikking houden. Ook de Board of Labor resorteert onder hem. De taak van Mc. Nutt beslaat in het uitwerken van plannen betref fende den inzet van mannelijke en vrouwelijke tarbeidskrachten, het schatten van de behoeften der on derscheidene industrieën, de Minis teries en de specjale commissies, als mede het. voorbereiden van de wet ten betreffende de versnelde militai re en industrieele mobilisatie en het organiseeren van de recrutecrings- comité's en de arbeidsbureaux. Italiaansch Wéermachtbericht Bij zwemmen verdronken. Gis termiddag is de 20-jarige machine bankwerker J. J. Stevens, bij het zwemmen in het Maas- en Waal kanaal onder de gemeente Beunin- gen verdronken. Zijn lijk is reeds opgehaald. Onfelag burgemeester van Weesp. Dc Staatscourant bevat een be sluit van den conjmissaris-generaal voor bestuur en justitie, waarbij M. Dotjnga met ingang van 10 Juni j.1. is ontslagen als burgemeester van Weesp. Kindje na drinken van kokende koffie overleden. Het driejarig zoontje van de familie H., te Leur, dronk een kop lieete koffie leeg. De kleine moest onmiddellijk naar het ziekenhuis te Breda worden overgebracht, waar hij kort daarop is overleden. Jongen verdronken. Te Marum, bi.f de Leek, is de-9-jarige S.'Burg stra bij het pootje baden te water geraakt en verdronken. Het lijk is opgehaald. Doodelijk ongeluk te Kerkrade, Woensdagmiddag is te Kerkrade de landbouwer J. Snieets, gehuwd en. 44 jaar oud, wonende op .de hoeve „Zonneschijn", door een vrachtauto, komende uit de rich ting Heerlen, gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer /was van zijn rijwiel gevallen, waardoor een achterwiel Van dc auto zijn hoofd verpletterde. 2400 gulden gestolen bij smokkelaar Tyrwijl een bekend smokkelaar uit Zegge zijri gevangenisstraf uit zit in de gevangenis Breda, hebben onbekenden in zijn woning ingebro kon cn uit een geheime, in de kel- dervloèr gemetselde bergplaats een bedrag van 2400 gulden gestolen. De diefstal is ontdekt door een buur man, die geregeld in, de leegstaande woning kwam. Dc politic heeft in verband met'dezcii diefstal reeds "Verschillende personen, die in sniok kclkringen geen vreemden zijn,'aan gehouden. Het onderzoek duurt nog voort. ROME, 24 Juni. In zijn woer- machtbericht nr 757 maakt het lta- liaansche hoofdkwartier het vol gende. bekend: Plaatselijke actie van onze voor uitgeschoven afdeelingen aan de grens tusschen Libye cn Egypte. Als gevolg van verdere zuiverings operaties in cle zone Tobroek is 't. aantal krijgsgevangenen gestegen tot 33.000. ■Boven Pantelleria hebben onze jagers een vijandelijke formatie1' tot den strijd genoopt, die numeriek sterker was en tijdens het hierop ontstane luchtgevecht drie Blen- heims neergehaald, zonder zélf ver liezen te lijden. De vliegvelden Ta Venezia en Lucca op Malta werden door de luchtmacht van de as gebombar deerd. Tijdens luchtgevechten heb ben onze jagers, die de bommen werpers escorteerden, acht- Spitfi- res neergeschoten. Van onze ma chines is er een niet teruggekeerd. OOK ZOO TEVREDEN MELDT U AAN BIJ HET GEWESTELIJKE ARBEIDSBUREAU FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit cte Grieksche bergea door ERNST KLEIN De Jong-Turlcen heerschten in Constanlinopel. Den „Bloedsultan", Kamid, haddej zij afgezet en in villa Allantini in Salbniki opgeslo ten. Inpla.-i.t3 - an hem hadden zij den goeden, dikken Mehmed tot. ka lief gemaakt. Tot Budapest had Vitus den coupé voor zich alleen. De oude rammel kast had slechts twee coupé'a eer ste klasse, de eene „niet-rooken", de andere „rooken". In deze laatste hadden zich reeds te Weenen op het „Ostbahnhof" ver scheidene beminnelijke, heeren van den Balkan huiselijk ingericht: twéé Spanjolen, een Bulgaar en een Ar meniër, allen .net gouden horloge kettingen, zoo dik als een touw, smerige nagels, verwoed geschreeuw en levensgevaarlijke gebaren. Wie hun' gesprek vanuit de gang gade sloeg, vreesde elk oogenblik, dat de revolvers te voorschijn zouden ko men. Edocli, zoo erg was het niet zij debatteerden slechts over den tabaksprijs van den aanstaanden zomer. Vitus had dus de coupé „niet roo ken" voor zich 'lleen. Hij strekte zich op de versleten kussens uit en sliep aan een stuk door. Om zes uur was hij te Budapest, waar hij uitstapte, om een kop koffie tb drinken. Toen Iv'j terugkwam en zijn coupé binnenging, werd het hem zwart voor de oogen. De twee vrije plaat sen tegenover h^m waren ingenomen door twee dames en het bagagenet boog door onder een last van hoe- denkoffers, handtassehen groote. kleine en middelmatige doozen. Stijf en zwijgend en angstig zaten de beide indringrterb naast elkaar, gehuld in donkergrijze reissluiers. Een vage geur van „Chevalier d'Or- say" hing in de coupé. Vitus was een veel te ervaren reis- philosoof, om zich ooit te ergeren over dingen, waaraan niets te ver anderen viel. Hij mompelde een be leefd „goeden avond" tusschen zijn tanden, ging op zijn plaats zitten en verdiepte zich in de Budapester avondbladen. Neen, geen van hen vermeldde iets over de ontvoering van den professor. Dat was het eenigë interessante. Verder een rede van den Engelschen Premier, een grnote bankbreuk in San Francisco... Hij legde de couranten terzijde en feijn geheele gezicht klaarde op. De beide dames hadden hun sluiers teruggeslagen en toonden aan Vitu9 de mooiste vrouwengezichten, die hij ooit in zijn leven had gezien. Hij sp-A'de zijn oogen wijd open en keek net zoolang, totdat de beide schoo- nen bijna onmerkbaar spottend glimla». ten. Ik schijn me tamelijk dwaas aan te stellen, verweet hij zichzelf. Met behulp van al -ijr wilskracht dwong hij zich naar buiten te kijken en te genieten van de bekoring, die er uitging van de door de avondzon beschenei Hongaarsche vlakten. Oogenschijnlt, k twee zusters. De eene hoogtens twintig, de andere niet meer dan twee of drie jaar ouder. Geboorteland Hm 'Levant natuurlijk! Deze fijne, smalle ge zichtjes, met teere, ivoorkleurige teint van de Döhnmeh; de sierlijke neusjes, licht gebogen, de groote, donkere oogen met de lange, zijde achtige wimpers en prachtig geteé- ken'de wenkbrauwen. En de lippen... de lippen! Vol en rood echt rood, niet geverfd... lokkend, verleidelijk. Zooiets vindt men alleen maar aan de Oostelijke oevers van de Middel- landsche Zee, waar alle mogelijke bloed dooreen vloeit, Turksch, Itali aansch, Arabisch, Grieksch, Joodsch, Armeensch. Dat het dames van allereersten stand waren, betwijfelde Vitus geen seconde Godsdienst? Bij mogelijke kennismaking in het Oosten steeds een gewichtige factor. Moslimvrou wen? Niet uitgesloten. Vitus herin nerde zich een Turksche dame, met wie hij eens naar Constantinopel ge reisd had. Tot Phili'ppopel had zij als tip-top Parisienne tegenover hem gezeten na de Bulgaarsche grens ha< zij hem op een beleefde manier den coupé uitgezet en had zich in haar Jaschmak gehuld, het witte zijden overkleed, dat de Turksche dames uit de eerste kringen over haar Partfsche toiletten dragen. Jaschmak en sluier en geen woord was er meer over haar lippen gekomen. Vitus besloot eenvoudig, dat zijn medereizigsters geen Turksche vrou wen mochten zijn. Maar wat was dan haar geboorteland? Bulgarije? Daarvoor - waren haar. handen en voeten te klein, ,te sierlijk. Of wa ren het misschien Döhnmehs? Vrou wen van half Joodsche, half Moham med aan sche sekte, die hoofdzakelijk te Saloniki zetelt Zij gingen voor de mooiste vrouwen van den Levant door, maar dan moest alle hoop op gegeven worden, want een Döhn meh is schuwer dan een hinde. Vitus haalde de schouders over zichzelf op. Wat kwam hét erop aan, wie deze beide vrouwen waren Mooi waren ze en het probleem bestond hoofdzakelijk daarin, hoe hij de ken nismaking met haar kon aanknoopen. •Dat ging intusschen sneller dan de vermetele Vitus had durven hopen De oudste der beide vrouwen haal de uit de naast haar liggen h*nd tasch een kleine, gouden cigaretter- étui te voorschijn en begon met haar mnalle r03e vingers handig eer ciga- rel te rollen. Zij wilde die juist aan staken toen haar zuster ham met alle kenteekenen van schrik tegen hield en haar iets toefluisterde. Er volgde een zacht en haast'g ge sprek, waarvan Vitus aan den tong val meer vermoedde dan' verstond, dat het in het Fransch Oevoevd werd. Wordt vervolgd. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 10 Juni tot 23 Juni 1942. Nieuwe inschrijvingen: Langedijk: Firma van Zuijlen en Termaat, Dorpsstraat 417, Broek op Langcndijk, administratiekantoor# aannemen van transportwerkzaam heden. Bestuurswijzigingen Alkmaar: N.V. Maatschappij „Alk maar Packet". Voormeer 32, stoom- en motorbootonderneming. Zijpe: Onderlinge Paarden- en Hittenverzekering Mij., St. Maar tensbrug D 126. Andere wijzigingen: Alkmaar: „De Amstcl", eig. Wed. M. llecker-Rös, Verdronkcnoord 101, cafébedrijf, overgegaan aan J. F. Hecker; „Hygiöna", eig. C. Bijtjes, Achterstraat 45. wijziging handels naam en uitbreiding, bedrijf. Barsingerhorn: P. Voorthuijsen Sr., 't Wad C 43 (post,Schagen), timmer bedrijf en wagenmakerij, overge gaan aan P. Voorthuijsen Jr. Den Helder: G. A. v. d. Blom en ZooVi, Wilhelminastraat, 63, stoffeer- derij, annex winkel en rheubelma- kerij. meubelmakerij overgegaan aan K. v. d. Rlom: Jb. Zwagerman, Keizerstraat 106, groot- en kleinhan del in visch, vischhandel overge gaan aan J. J. J. Zwagerman Jr. Langedük: J. Smit Jzn., Broek op Langcndijk 189. groentenhandel, rechtsvorm gewijzigd: Joh. v. d. Mo len, Broek, op Langcndijk 542, bak kersartikelen, rechtsvorm gewijzigd. Schagen: Joh. N. Bremer, Nes II 18, transportbedrijf, uitbreiding bedrijf. Winkel: J. Speets, Dorpsstraat A 13. carrosserie en wagenbouw, rechtsvorm gewijzigd. Bergen: N.V*. „De Rustende Ja ger", Breelaan 2, koffie en restau rantbedrijf, liquidatie geëindigd. ■Opheffingen Alkmaar: Atép, eig. M. de Jong, Huigbrouwerstraat 1, galanterieën, enz. i Langedijk: C. Kuiper, Spoorstraat 32, Noordscliarwoude, groentenhan del. Alkmaar: Rhoer van Dam, eig. S. M de Jong, Langestraat 42, handel in stoffen. VRIJDAG 26 JUNI 1912. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymna stiek. 7.00 Gramoloonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramoloonmuzik. 8.00 Nieuws, berichten. 8.15 Geestelijke liederen (opn.). 8.30 Nederlandsche composities (gr. opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gi-amoloonmuzlek. 10.00 Omroeporkest en sofist, (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Joan Lancè. 12.00 Otto Hendriks en zUn orkest. 12.40 Al manak. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.00 De Melodislen en gramofoonmuziek. 14.00 Haarlemsche Orkestvereeniglng. soliste en gramoloonmuziek. 18.00 Godsdienstige lezing. 16.20 Planovoordracht en gramoloonmuziek. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke-' en beursber. 17.30 „Als ik eens dagmeisje werd", beroeps keuze voor meisjes. 17.45 Zang met pianobe geleiding en gramoloonmuziek. 18.15 Gramo loonmuziek. 18.30 Neerlands stem van het Oostlront. 18.45 BNO: Nieuwsberichten. 18.55 BNO: Binnenlandsch zakelilk pi-katje. 19.05 Duitsche taalcursus. 19.30 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 20.15 Vrtfdagavondcabaret. 21.00 Muselte-orkest en soliste. 21.25 Wekelljksch sportpraatje. 21.45 BNO: Nieuwsberichten, voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de Studio beschikken. 22.15 22.00 Gramoloonmuziek. Vanal 22.15 alleen 24.00 Gramoloonmuziek. Hilversum II. 301,5 .m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramoloon muziek. 9.05 Het groote Amusementsorkest (opn.). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramoloonmuziek. 10.40 Een ooggetulgeverslag uit 1667 van de, Tocht naar Ohatham, nu 275 Jaar geleden. 11,00 Viool en plano. 11.40 Gramoloonmuziek. 12.00 Ensem ble Jonny Ombach en soliste. 12 45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13:00 Produc tieslag. 13.15 Tusschen de bwh-yven. 15.00 Voor de vrouw. 15 45 Amabllè-sexfbfc en gramoloon muziek. 16.45 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de vrouw. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursberichten. 17.30 Orkest Malando en soli6t. 18.15 Reportage „Ons dagelijksclj brood". 18.SB Salonorkest en orgelspel. 1:9.30 BNO: Nieuws berichten. 19.40 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 BNO: Engelsche uitzending: „Hol- rnnd's politica! aspects". Voor de Radio-Cen trales: Oramoloonmuziek. 20.15 Viool, piano en clavectmbel. 20.55 Gramoloonmuziek. 21.00 Landmans Lust. 21.30 Gramoloonmuziek. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Leidende staatslieden schrijven. 22.10 Avond wijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. R. Jonker lafwA Pl.verv van den hoofd ruit., buiten I. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2