Ecsnemischen rechter In Haarlem staat een school,,.. Oe lucht roivers van GÉBÉ die toch ook weer geen school ts Inrichting voor het kweeken ran achttien karaat arbeiders Aan den Zeilweg in Haarlem •taat de bedrijfssèhool van de N.V. HollandNautic, een onderdeel van het machtige Duitsche concern, waar een aantal jongelui theoretisch en practisch in de geheimen van het metaal-vak. en wat daaraan verder'annex is, onderlegd wor den, en waar een aantal oudere arbeiders omgeschoold worden. Dit bedrijf, is een merkwaardig bedrijf. Als meri binnentreedt worflt liet oog terstond getrok ken door-een kleurig stuk pa pier, dat vastgeprikt werd op een soort publicatiebord. Daar staat op geschreven: ,3ij den verjaardag van onsen vijientf Jan Kersenboom, wenschen wij hem vele gelukkige jaren toe." Dat is dan het eerste bewijs dat de geest in deze instelling góed is, een kameraadschappe lijke geest. Die geest is ook goed, bij de jongelui, bij de ouderen en bij. de voormannen en leiders. Een geest dié in staat stelt tot op merkelijke resultaten te komen. Goede handen. 15 Nederlandsche jongens zijn mo menteel aan het werk in dit bedrijf; een aantal oudere arbeiders worden omgeschoold, terwijl binnen enkele dagen tevens een groep Duitsche jongens intrek in deze „school" zal nemen. De cursus voor de jongerèn neemt 3 jaar in ,beslag, die voor de om te scholen arbeiders 3 maan den. ■Een bewijs wat hier bereikt kan worden, ziet men hier: er zijn op het oogenbl^k 8 straatmuzikanten opgenomen, die stuk voor stuk twee linker handen bezaten, althans in technisch opzicht Binnenkort zul len ze de bezitters zijn van een paar goede vakmanshandten. dank zij de leiding van de Holland—Nautic in Haarlem. Orde. Als men de school door loopt wordt men getroffen door de voor beeldige orde die er* heerscht. Ner gens rommel, nergens sjordigheid Als U een "ongeluk niet bovendien wilt zien verkeeren in een financieele ramp, sluit'dan zonder verwijl een Zeyi's Per soonlijke Ongevallenverzekering. Het volledige geldelijke risico bij alle onge vallen, hoe ook ontstaan, neemt Zeyl tegen uiterst lage premie van U over. Vraagt nog vandaag per post inlich tingen over de ongewoon gunstige voorwaarden! VERZEKERING MIJ. SNEEK Tel. 2224 Amsterdam Actieve l Keliersgr. 399. Tel. 31534 1 agenten I Leeuwarden I 1 Rulterskwart. 173. Tel. 3305 1 gevraagd Jongens bezig met de vakopleiding in do „HoUand-Naatic". (Foto Peperkamp). nergens vergeten gereedschap of achtergelaten materiaal. Wat te vens opvalt is het tempo, waarin gewerkt wordt. ,Tet is het tempo van den reëelen arbeid, dat men hier poogt te benaderen en ook be reikt. Geen betere practische leer school toch. dan dit tempo, dat men niet jong genoeg aanwennen kan. Zoo gezien is deze school dus feite lijk, meer een „fabriek" dan een school. Loon wordt niet verstrekt. Maar er wordt ook geen schoolgeld be taald door de ouders. Daarentegen, betaalt de N.V. Holland—Nautic den ouders het eerste jaar een be drag van 3 gulden,'het tweede van 5 gulden en het derde jaar een be drag van 8 gulderi uit als tegemoet koming in de opvoeding. De oudere menschen, die omgeschoold worden ontvangen een loon, hetwelk gelijk staat met het inkomen van den on-" geschoolden vakarbeider. Veel sport. Gedeeltelijk zijn de jongens in tern: ze gebruiken de voornaam ste maaltijden in de „fabriek", en ontvangen hier ook hun -sport-les- sen. Niet minder dan 2 uur wordt aan sport gewijd, hetgeen bij den werktijd van 8 uren een belangrijk percentage is. Ook hier echter heeft men de waarde van de lichamelijke opvoeding begrepen. Het hangt van den aanleg af welke richting mem opgaat. Die aanleg demonstreert zich uiter aard spoedig en dan wordt vol gens een beproefd systeem ver der gewerkt. En men verlaat dan de school als achttien ka- raat/bankwerker, draaier, frai- zer of metaalvliegtuigmaker. De jongens hébben plezier in hün werk; dat blijkt ook zonder dat men hun dat vraagt. Bij het bezoek kon men zich persoonlijk overtuigen van den goeden en frisschen geest die hier heerscht en vaïi het feit dat men hier feitelijk een soort ar- beiders-in-op-leiding-familie aan schouwt. Een kleine gemeenschap, die het al wondergoed met elkaar kan Vinden. De sanitaire afdeelingen, waar toe zicht wordt gehouden op al - die kleine, doch belangrijke, hygiëni sche pnderdeelen, de prettige can- tine's, waar ook de leiders zelf me de het maal gebruiken, de slaap plaatsen voor de internisten.... kortom alles maakt een even fris schen als prettigen indruk en dat de jongens het naar den zin heb ben behoeft geen verwondering te baren. Ziehier, geen „ambachtsschool" geen instelling waar men theoretisch klaargestoomd wordt en ook geen „fabriek". Hier is sprake van iets nieuws, van een- soort onderafdeeling van een groot concern, dat er prijs op stelt zijn arbeiders voor straks een opleiding te geven, theoretisch en praktisch, die de menschen tot volwaardige ar beiders maakt, die onder de bes te verhoudingen tot de hoogste prestaties kunnen komen. Wat men er in Haarlem, van ziet garandeert het slagen van dien op zet! Italiaansch Weermachtbericht ROME, 25 Jupi. In zijn weer- machtbericht no. 758 maakt het'Ita- liaansche opperbevel het volgende bekend: 1 Na het verzet genroïcen te heb ben, dat nog geboden werd door de overgebleven eenheden van het achtste Britsche leger, ^an de grens tusschen Libyë en Egypte en na het fort Capuzzo alsmede Solloem en Halfaya te hebben veroverd, heb ben de troepen van de as dc achter volging van den vijand, die naar het Oosten uitwijkt, voortgezet, Sidi ei Barrani werd bezet en de zone ten Zuiden xan deze plaats,gepas seerd. De militaire werken en in stallaties van Mersa Matroe werden door onze eskaders bommenwerpers getroffen. Drie vijandelijke vliegtui gen werden door Duitsche jagers neergeschoten. Een aanval op Beng- hasi veroorzaakte eenige schade en gewonden. Een Engelsche machine, door het luchtdoelgeschut getrof fen, werd brandend neergehaald. De bombardementen van de vlieg velden Micabba en Lucca óp het eiland Malta werden herhaald. Er ontstonden groote branden. Drie van onze vliegtuigen zijn niet terug gekeerd. In het Oostelijke bekken van de Middellan-dsche Zee hebben onze vliegtuigen een aanval gedaan op een convooi, waarbij een schip, on danks de hevige reactie van de es- cortecrende vaartuigen, beschadigd werd. Op den Atlantischen Oceaan heeft een van onze duikbooten onder be vel van den corvet kapitein Luigi Longanesi Cattani een gewapend schip van 8.000 ton tot zinken ge bracht, alsmede een motorschip van 5500 ton. Een andere duikboot on der bevel van den luitenant ter zee Gianfranco Gazzana heeft een schip van 6.000 ton tot zinken gebracht. Afscheid van den heer Janke DEN HAAG, 25 Juni. Heden nam'op.de dagelijksche persconfe rentie de heer Janke, leider van het persreferaat bij den verte genwoordiger van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, de vroe gere leider van de persafdeeling van den Rijkscommissaris, afscheid De heer Janke zal ons land, waar hij vijftien jaar lang als journalist verblijf heeft gehouden, verlaten. Verschil lende Duitsche cn Neder- personen uit de journalistieke we reld maakten van de gelegenheid gebruik, 'om od hartelijke wijze van heni afscheid te nemen en nog eens te memorèeren. wat de heer Janke alles gedaan heeft voor de Neder landsche pers, sinds hij de leiding van de door hem ingestelde pers conferenties op zich genomen »had. Steeds- weer gaf hij gelegenheid tot eigen beschouwingen, zoo zelden mogelijk legde hij een tekst van'bo ven af op. Voortdurend stond hij klaar, om hen die, in moeilijkheden verkeerden, te hei pen. Ook bij de reorganisatie van de Nederlandsche Pers heeft hij op de hem eigen pret tig» wijze steeds zijn best gedaan, ieders belangen zooveel mogelijk te ontzien. Men ziet hem dan ook noode ver trekken en het is te wenschen van allen, die hem kennen, dat hij in zijn verdere loopbaan, waarin allen hem veel geluk en voorspoed wen schen, de vrienden die hij hier ver worven beeft, niet vergeten zal. Voor den OM VAN TE WATERTANDENI EN SOMS BRRR.~. Tarwe-affaircs, groot 'of klein, het raakt j'c kou we klèeren niet als verslaggever. Bruine, witte of ci- troenboonen, 'groene of grauwe erw ten, het is allemaal heel erg gewoon, aardappelen vervoeren, och de rol is meestal nogal bezet, met zulke zaakjes, frauduleuze slachtcrs^kijk je met een nuchter gezicht aan. Maar Als daar iemand gaat vertellen, dat hi§ tien gekookte hammen hoeft gekocht, dan krijg je trek en denkt aan den uitsmijter van'vroeger Tien gerookte hammen, samen we gende ongeveer 45 K.G., hoeveel heerlijke plakken zouden daaruit gesneden kunnen worden?! De verzekeringsagent A. Tijm'uit Warmenhuizen had ze in een café aldaar gekocht voor f S7.met de bedoeling, om er één van te houden en "de overige liegen aan' den man te brpngen. 't Was natuurlijk geen reëelè zaak en daarom had Tijm de lekkernijen verborgen, zoodat de po litie ze toch vond! De Officier vond dezen zwarten handel, buitengewoon erg en vor derde twee maanden gevangenis straf, maar gelukkig voor den ver dachte kon mr. Ubbens gedeeltelijk meegaan met 't pleidooi van den verdediger en veroordeelde hem tot een boete van f300.— of 60 dagen. De bootsman D. J. Bruin uit Den Helder was in Alkmaar ge snapt bij het vervoer in twee kof fers van een partijtje vleesch en vet, samen ongeveer 25 K.G. De groote onbekende X speelde in deze z^ak ook al weer een rol: deze h'ad n.1. de Bruin in den trein ontmoet en hem het vleesch ver kocht. De Officier geloofde dat verhaal tje natuurlijk niet en evenmin kon hij zich indenken, dat verdachte 't vleesch in Amsterdam tegen den kostenden prijs dus zonder winst wilde verkoopen. Hij eischte daarom 6 weken, welke straf door den economischen rechter werd ge reduceerd tot een maand. FRAUDULEUSE SLACHTERS ÓP DE MAT. Pieter Koomen uit Ilpendam is een handig heerschap, maar net niet handig genoeg. Dat ervoer hij gister, toen hij terecht stond voor een frauduleuze slachting. Hij had zelf niet geslacht, zei hij; dat had zijn medewerker A. Rol uit de Beemstej: gedaan en dus kon hij z.i. niet als oen frauduleuze slachter veroordeeld worden! De zaa^k zat zoo: Koomen had twee keer een koe gekocht, „huurde van een zekeren S. Eliveld in de Beem- ster diens woning, die min of meer geschikt was als slachtplaats, nam vervolgens Rol in dienst om de koeien te dooden en hij zelf woog het vleesch af en hielp laten we het maar zoo zeggen bij het af slachten. Eliveld kreeg per slachting f 50 en Rol f 75 en Koomen ging met de rest van de winst strijken. De zaak was zoo duidelijk als wat en het kos.tte den Officier weinig moei,te, om hetbewijs te leveren. De eischen waren tegen Rol een jaar, tegen Koopman 8 maanden en te gen Eliveld 6 maanden .gevange nisstraf. Mr. Ubbens verdeelde de som van het aantal maanden even an ders: Rol behield zijn jaar, Koo men werd veroordeeld tot 10 en Eliveld tot 4 maanden gevangenis straf. Intusschen is Rol verdwenen. Hij kwam niet op de zitting en den laatsten tijd had niemand hem ge zien. Vermoedelijk is hij zwervende en.houdt hij zich thans schuil, want meneer heeft nog een kleinig heid tegoed! Op een avond in Mei, nee, in het holst van den Meinacht was de slager L. A. Commandeur uit Heer hugowaard betrapt door de contro leurs, toen hij bezig was een koe te slachten'. Gezien het zeer late uur en gelet op de houding van den slager, dié het den controleurs zeer lastig maakte bij het onderzoek, was een frauduleuze slachtjng hier wel zeer vermoedelijk aan de. orde FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit de Griekse*» bergea door ERNST KLEIN VIERDE HOOFDSTUK. Peter MiUer van de firma Anton MUler Zoon. De oudste der beide damea wendde zich met een vastberaden uitdruk king op het gezicht tot den heer tegenover haar en vroeg in onberis pelijk Fransch: Mijn zuster maakt mij erop op merkzaam, dat dit een coupé „niet rooken' 'is. Zoudt u er iets tegen hebben, mijnheer, indien ik de voor schriften der spoorwegdirectie over trad? „Mijnheer" had er natuurlijk mets tegen, de cigaret werd aangestoken en de kennismaking aangeknoopt. Doch hoe verrukt Vitus er ook over was, hij was zeer op zijn hoede. Brj de taak, die hij voor zich had, waren gevaarlijke verwikkelingen niet buitengesloten, en zelfs de schoonste vrouwenmond kon hem verderfelijk worden, als hij te veel uit de school klapte. Vitus stedde zich daarom voor als Peter Miller van de firma Anton Miller Zoon, tabakshandelaren en gros en détail. Hij overhandigde de dames zelfs een visitekaartje, waarop deze klinken de naam zwart op wit gedrukt stond. Vitus was een zorgeloos, jong. wel opgevoed zakenman, die buitenge woon in zijn schik was met zijn mooie medereizij?sters. Vitus rad braakte een vreemdsoortig mengel moesje, dat op "^r^nsch moest lijken, doch er inderdaad zeer weinig op leek. En toch speelde" hij het klaar om madame Irene Xymatis en haar zuster Elena onophoudelijk een pare lend gelach te ontlokken. Wie van beiden was eigenlijk de mooiste? De getrouwde of de onge trouwde? Met geen mogelijkheid vast te stellen! Misschien, dat Ele- na's oogen een teint dieper en .ern stiger waren, dan die van Irene, maar daartegenover stond, dat die een zachte, dweeperige uitdrukking hadden... Soms was het, alsof de fluweel-donkere pupillen heel, heel even omsluierd verden. Waar kwamen de dames vandaan Uit Franzensbad. Nu ja, een kleine kuur. Eigenlijk alleen Irene. Elena had haar 4 als trouwe zuster verge zeld. Wat'een bekoorlijk plaatsje met zijn gemende tuinen, zoo stil, zoo droomerig. En nu weer terug-naar Saloniki, die vuile, rumoerige broeie rige stad. Nu ja... haar villa lag bui ten in de Campanih... maar die was goo pronkerig... Even betrok het gezichtje van de jonge 'touw. Hoe kort het ook duurde, Vitus-zag het. Hm -r- was het er zoo mee ge steld? Dan behoefde men de hoop niet op te ge\ cn. Vitus, die alles, wat op den Balkan goed en duur, goedkoop en slecht was, nauwkeu rig kende, wistooki wie de heer Xymatis, de schijnbaar niet zeer be minnelijke echtgenoot van mevrouw Irene, was. Een groothandelaar, die millioenen bezat, leider der Grieken in Saloniki. Een man. voor wien zelfs de Wétli openstond. Maar of het nu om de vrouw of de zuster ging, de prijs was het ri3ico ten volle waard. Gevaar was iets, dat Vitus Thavon er nooit van had kunnen terughouden om ten uitvoer te bren gen, wat h\j in zijn eigen belang noodig achtte. Nu, men kon-nog eens zien. Voor- loopig zat men nog. bijna vierentwin tig uur te z^men in den kleinen coupé. Nadat zij Belgrado- gepasseerd wa ren opende Vitus het debat over hun nachtleger, dat ermede eindigde, dat ieder der beide dames een bank kreeg, terwijl Vitus voor zichzelf op den grond met behulp van zijn de ken en handtasch een harde, doch poëtische rustplaats gereed maakte.. Van slapen wa9 natuurlijk geen sprake. Welke jongeman, die dertig is en rechts en - links van zich een vrouwelijk wezen heeft, zooals ze zelden geschapen worden, zou aan slapen denken? Vitus lag op zqn rug, met de handen onder het hoofd en gluurde nu eens naar de eene, dan naar de andere bank. Stampend en blazend reed de trein voort tusschen de Servische bergen, die zwart afstaken tegen den Zuidelijkén dpnkerblauwen nachthemel met zijn fonkelende ster ren. Uit den aangrenzenden coupé klonk door den dunnen houten wand het interconfessioneele sniirkkoor der héeren van den Balkan. Het was nacht een geheimzinnige ver leidelijke nacht... V Vitus spiedde scherp, naar beide zijden. Sliepen zij eigenlijk? Zjj haal den zoo rustig adem. Hm -r- de jonge vrouw... had het kopje op de gevou wen handen gelegd, haar borst dein de^ zacht op éh neer over het reine gezicht lag een vredige uitdrukking... Neen, zij sliep werkelijk. Wordt vervolgd. 250. De dikke- wischte zich het zweet met een beddelaken van het voprhoofd. We komen zoo niet klaar, we komen nooit klaar. Hoe- De controleurs vergisten zich niet en onze slager heeft de gevolgen van deze handeling al ondervon den: zijn be'drijf is gesloten! De klap was raak geweest; het koebeest lag met afgesneden hals in de slagerij, zoodat ontkennen na tuurlijk weinig baatte. Nou ja, Copamandeur wilde het vleesch langs wettelijken weg in den winkel verkoopen, maar dat was nu juist iets, dat de rechte^; niet wilde gelooven! Want toen de Officier na een uitvoerig requisi toir 6 maanden had geëischt met afti'ek van voorarrest, veroordeelde mr. Ubbens den slhgei' tot 9 maan den gevangenisstraf zonder aftrek, terwijl de koe werd verbeurd ver klaard. Heel wat minder smakelijk was het volgende verhaal: de smid C. den Das uit Winkel had in Bar- singerhorn 3 pond vleesch gekocht, dat .voor de consumptie was afge: keurd! Vermoedelijk gelukkig voor hem -en zijn gezin werd het vleesch in beslag genomen en zoo te reke nen. kwam hij er met een koopje af; 30 gulden en... geen hooge dok tersrekening. G. Goedkoop uit Wieringen had een kalf geslacht en vernam Woensdagmorgen, dat dit hem op 6 maanden kwam te staan, de mi nimum. straf, welke thans gegeven mag worden voor frauduleuze slach ters. Hetzelfde ervoer J. v. d. Kóoij uit Wieringen, die een kalf en een varken had geslacht en een gedeel te van het vleesch had verkocht. Twee frauduleuze slachtingen en 6 maanden: 't is een koopje! Wat in den regel het voorspet is van een frauduleuze slachting: liet verkoopen van runde'ren en var kens, mag thans als besluit van dit verslag gelden. De veehouder N. P. Koning uit Kwadijk had een paar biggen aan een zekeren N. Jprik'verkocht, zon der dat- deze verkoop in het vee boekje van verdachte was geno teerd. 'Hét bleek naderhand, dat de biggen voor den zwarten handel bestemd waren. Eisch en vonnis-- f300 of 60 dagen. N. Jonk, eveneens veehouder te Voetbal Schagen - I.V.V. brengt de beslissing 4e klasse.vEindelijk dan, zal de beslissing vallen in deze prom.-com- petitie, een beslissing in den vorïn van het derde klasseschap. 'Laten we beginnen met te schrijven dat Scha gen ipet betere kansen start, want de geel-zwarte: - hebben wel geen puntenvoorsprong, maar toch wel een beter doelsaldo. Het is slechts een heel klein verschil, want heeft Schagen een gemiddelde van 3>/j, de tegenpartij heeft een "fractie minder n.1. 3%. Het verschil is dus slechts i/«, maar niettegenstaande kan dit minimale verschil straks nog een belangrijk voordeel brengen. Want niet alleen heeft Schagen aan een gelijk spel genoeg, maar de markt plaatsbewoners kunnen tevens star ten met teen heel wat minder ner veus gevoel. I.V.V. moet beslist één doelpunt meer ...aken en dat idee, die prikkel, beteekent meer dan men wel denkt. Wanneer Schagen zich nu niet laat overspelen en van meet af aan met een geweldig enthousiasme den strijd aanbindt, dan kan het niet anders of de I.V.V.-ers worden over rompeld en mede geholpen voor den voorsprong kan Schagen de overwin ning in die beginperiode veilig stel len. Wel is dit allenteal theorie en er bestaan mogelijliheden,, dat dit alles heel anders loopt, maar vast staat, vdat Schagen kan winnen, mi Is v.d. aftrap tol aan het einde Schagen zelf het- initiatief neemt en zich niet laat overspelen. Heel Noord-Holland boven Alkmaar heeft vertrouwen in d mannen van Klaas Leguit; aan de spelers de taak dit vertrouwen niet te beschamen. De wedstrijd i wordt te Alkmaar gespeeld op het Boys-terrein. Ros. 3e klasse. Geheel onver wacht was Alcmaria II toch nog geen kampioen, tfrant door een glo rieus misverstand is eensklaps O.S.V. m weer in de competitie op genomen. Deze Oostzaners hebben inmiddels al weer twee verllespuntën en staan dus theoretisch gelijk met Alcmaria II. A.s. Zondag nu speelt Alcmaria II tegen H'.R.C. II en O.S.V. III tegen Zandvoortmeeuwen II, waarin de thuisclubs wel de meeste kans hebben of zou Racing U voor een verrassing zorgen? pel op, zijn jullie boeven? Boeven met een gekleedei jas," met een voet- balbroekie, hahahahaha, nog nooit gezien! En hij lachte smalend. Kwadijk, had vier varkens en big gen gedocht voor den zwarten han del. Eisch en vonnis een maand. Tenslotte had de Kwadijker D. Buurs gen varken verkocht aan Jonk. Eisch f200 of 40 dagen: von nis f 300 of 60 dagen. 'n Ware streeling voor de tong I Zonder bonnen of beenen, -zonder vleesch of vet, zonder boter of moeite kunt U in 'n wip.een bord krachtige soep maken. Neem slechts GEBÉ's pikante soep. 'n Bést en volwaardig product, dat in voedzaamheid en verrukkelijken smaak soep van been en vleesch nabij komt. Kies dus vooral GÉBÉ surrogaten, be reid uit volwaardige grondstoffen. U dient er Uw gezondheid mee, want stelt Uic maag tevrêe. Verkoopkantoor: Handelsonderne ming J» v. d. Berge, Postbus 496, Rotterdam. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 27 JUNI 1942. Hilversum I. 415.5 m. 8.45 Oramofoonmuziek. 6=50 Ochtendgymna stiek. 7.00 Qramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.56 Gramofoonmuziek. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.15 „Brandende kwesties", causerie (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Amusementsorkest (opn.). 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor zieke kinderen. 11.20 Zang met pianobe geleiding en gramofoonmuziek. 11.50 Gramo foonmuziek. 1700 Orkest Malando en solist. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zake lijke berichten. 13.00 Ernst van 't HoXf en zijn orkest en gramofoonmuziek. 14.00 Causerie „Studentenleven". 14.20 Na gedanen arbeid Muziek en vrooiykheld. 15.45 Gramo foonmuziek. 16.00 Bijbellezing en GgwiJde muziek (opn.). 16.30 Gramofoonmuziek. 16.50 Rotterdamsch Kamerensemble. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 De NSB antwoordt. 18.15 Gramofóomnuzlek. 18.45 BNO: Nieuwsberich ten, 18.55 BNO: De wereldmeenlng uit den aether geplukt. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Bonte avond. 20.15 ^ilmpraatje. 20.SO Erlch Schneldewlnd en zijn musëtte-orkest (opn.). 20.45 Bonte avond. 21.45 BNO: Nieuws berichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor dé Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I, 8.15 Gramofoos- muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.30 Lichte mdzlek (öpn.). 12 00 Planovoordracht. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13,00 Tuinbouw, een bezoek aan het aerd- belenland. 13.15 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 2 Violen en piano. 14.30 Gramofoonmuziek. 15.00 Zang m. pianobegeleiding em gramofoonmuziek. 15.30 TiJdschriftenschouw. 15.45 Gerard van Kreve len en zUn orkest en soliste. 16.30 Lezing „In en om de bUenstal". 16.45 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 18.15 Het kwartier v. den arbeid. 18.30 De Melodisten en program- ma-overzicht. 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.45 BNO: Groningsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Concertgebouworkest. 20.50 Gramofoonmuziek. 21,00 Als ik 't voor 't zeg gen had. 21.15 Concertgebouworkest en solist. 2140 Gramofoonmuziek^ 21.45 BNO: Nieuws berichten. 22.00 Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. R. Jonker afw.l. Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en streeknieiyvs A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2