BA nsiNGEimonx. ANNA PAÜLOWNA Mem 'n "AKKER TJE EsNeder/andsche Pü'n&iilltn ïï&inii. ^memmen HABENKABSPEL. Z1JPE HOOGWOUD Predikbeurten Loopjongen Marktberichten Vraagt Uw Winkelier C. KEG'i Groothandel N.V. Zaandam SCHAGEN LAAT IE PIJN ZIJN. Het is geen kleinigheid om met betrekkelijk bescheiden middelen iets als een revue inéén te zetten, 4 Want daarbij komt nog al iels kij ken! En wanneer dan bovendien de gezamenlijke onkosten door in totaal twee avonden moeten wor den goedgemaakt,, dan is het dui delijk, dat niet de overweldigende opmaak ep de schitterende glans kunnen worden gepresenteerd svan oe revue-opvoeringen uit de thea ters onzer groote sleden. De Schager rfevue „Laat ie fijn zijn", was dus in haar soort betrek kelijk sober van opzet. En ziet, 'nu is het wellicht een verdienste %op zichzelf om zonder de pompeuse omlijsting v. girls, décors, lichtef fecten, enz. toch een effect'te berei ken, dat het publiek ter? volle be vredigt. Immers, om dit laatste is het in wezen gedaan. We-gelooven te mogen zegden dat de medewerkers daarin zijn ge slaagd. Ze mogen deze lof ondcr- ling deelen en wanneer men in aanmerking neemt, dat hup aantal .al weer voor'een revue zeer gering,was, dan beteékent dit, dat ieder een behoorlijke portie mag incasseeren. Een opmerking zouden we willen (maken ten aanzien van do opzet. Aan de eigenlijke revue gaat een speciaal nummer vooraf. Louis v. Loo en zijn IS medewerkers geven jazz-muziclc Dit duurde wel wat lang. Hoewel de tegenwoordige jeugd een zwak schijnt te hebben voor muziek van deze soort, zou het ons toch niet Verwonderen indien sommigen niet vonden, dat hier van liet goede wat al te veel werd ge geven. Plet was trouwens niet noodig. ook om dit nummer zoo te rekken. iWant toen de eigenlijke revue ten slotte v$n stapel werd gelaten, ble ken de medewerkers en hoe be trekkelijk weinigeh waren dat 1 zeer wel in slaat deze te dragen. De verschillende nummers wer den vlot afgewerkt. De medewer- waren voor hun taak berekend, iets wat van dilettantenwerk niet altijd kan worden gezegd. De ver schillende schetsjes werden vlot ge speeld en de tusschennummers zorgden voor de gewenschte om lijsting. Het middelpunt van het geheel was de Buziau van Schagen, Jan Buisman Jr. Zijn taak, die in npe- nig opzicht* aan die yan compere deed denken, was daérom bijzon der lastig, omdat ftct eigenlijk weer geen compère-rol was. Daarvoor liep te weinig draad door het ge heel. Overigens doet deze speler er o.i. goed aan, niet te veel iemand an ders na te streven. Een mensch kan niemand beter uitbeelden dan zich zelf. Nabootsing van anderen geeft altijd een idéé van onechtheid'. En waarom 'zou men zoo iets doen, wanneer het niet noodig is? In het laatste goed gespeelde schetsje „De Moord-Griet" met zijn aardigen Westfrieschen inslag die trou wens geregeld naar voren kwam liet Buisman zien, dat hij het waar lijk niet noodig heeft te imiteeren. Mevr. BakkerBreed was op haar best in het dramatische schets je „de laatste avond". Ook in „Neel- tje naar 't strand" en in „de Moord griet" liet zo zien, dat ze tooneel- bloéd in haar aderen heeft. .Tam mer was het, dkt ze daarin telkens een tikje te ver ging in het profa ne. Ze heeft dat waarlijk niet noo dig. Mej. Ans Neefkes gaf op zeer ver dienstelijke wijze enkele dansen ten beste en ook de andere medewer kers, Mevr. Weiji Théo Gorter, Rein van Haren, Iep van Bruggen en Teun Weij kweten zich goed van hun taak. Afzonderlijke vermelding verdient het nummer „landloopersparade", van Will Seeboldt en zijn* orkest, dat een zeer verdiend een uiterst dankbaar gehoor vond. Alles bijeen genomen was het een goede avond. De stampvolle zaal was kwistig mét haar applausjes. Wat in deze dagen stellig, geen kwaad kan. (Eriks.) ZONDER VREES!? Op het Alkmaarsche Boys-terrein Daar zal het Zondag spannend zijn, Spartanen tegen I.V.V. Hoeveel supporters gaan er mee? Uit Schagen naar dc kazenstad, Het zijn er zeker wel héél wat! Na tien jaar strijd heeft Sparta Toch zeker wel een reuze kans. - Hem die voorbij te laten gaan, Dat zou toch zeker leelijk staan. Dus lui, de tanden op elkaar, En kom met winst uit Alkmaar. De uitslag?... elke Schageriees Verwacht hem Zondag zonder vrees Schagen. Jan Mens. 1 SCHAGEN NIEUWS. Programma voor Zondag 28 Juni. Beslissingswedstrijd: I.V.V.—Schagen L Terrein Alkmaarsche Boys. Vertrek per trein 1*2.14 uur. Doel: J. J. Slikker. Achter: H. Middelbeek, A. de Wit. Midden: G. C. Anneveldt, S. Groo- tes, T. Schoorl. Voor: D. Schoorl, J. v. d. Ben, G. J. Boontjes, R. v. Haren, P. Stam. Res.: G. Anneveldt, P. Schoorl en Th. de Weger. Mededoeling: Bij Joh. Bremer is voor één van onze nieuwe leden te verkrijgen een paar schoenen, een broek en 'een shirt. Het Bestuur. GESLAAGD. lïilda Bestevdar,. leerlinge der O L. school alhier, slaagde voor het toelatingsexamen gymnasium te Alkmaar; Leen de Waal, leerling der O. L. school alhier, slaagde voor het toelatingsexamen H.B.S. te Alkmaar. DE SCHAGER MARKT Het was een Donderdag j.1. een kalme beweging op de gebruiksvee- markt. De hooibouw is weer in het verschiet. Dit jaar is door ongunsti ge omstandigheden alles wel eeni- ge weken later dan gewoonlijk. De veehandel was van dien aard, dat men afgaande op de grootte van het bezoek vermoedelijk hier en daar als is begpnnen met hooien. De handel in geldekoeien was" dan ook zeer kalm, hoogste noteering was f 450; die prijzen blijven den laatsten tijd wel gehandhaafd. De melk en dikke koeien bleven ook bij het oude. Nu weer tot f 550 hoogste noteering, ook met éen kal- men handel. De handel in pinken was matig, noteering minder bij de vorige week, nu tot f 275^ In fok- kalveren was de handel goed, die noteering ging tot f 50. De aanvoe ren van bovengenoemden was ook minder. Veel aangevoerd voor de centrale vooral veel pinken, in totaal 303 stuks koeien en pinken; 18 graskal veren, 143 nuchtere kalveren "en 11 schapen, melkschapen tot f 80, schapen met 2 lammeren van f 85 100, en larömeren tot f 27. De handel in kalveren was zeer matig. Geen hooge prijzen werden besteed voor bokken en geiten, de hoogste f 45. Groot verschil bij enkele we ken terug. Op de biggenmarkt was het lang niet. wild. Er was een mooïen aanvoer. De prijzen waren ongèveer gelijk aan die van de vo rige weken, tot f 40. Veel konijnen aangevoerd, met mindere prijzen, nu tot f 7. Kippen prijshoudend, tot f 3.50. CONCOURS-VEREENIGING „BARS INGE RHÓRN". Ledenvergadering van de Con cours-Véreen iging „Barsingerhorn" op Woensdag 24 Juni,'s avonds 8 uur, in ,De Fortuin". Aanwezig 9 leden. Voorzitter de heer J. A. Schenk, opent met welkom, waarna de no tulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van het Centraal Comité voor de Con coursen Hippique in Nederland met de mededeeling, dat tegen het hou den van een concours geen bezwaar bestaat. Rekening. De rekening over het afgeloopen jaar wordt nagezien door de heeren W. van der Oord en Joh. Schenk. Laatstgenoemde ver klaart, dat alles in goede orde is bevonden en adviseert tot vaststel ling, waartoe wordt besloten. De re kening sluit met voordeelig saldo van ruim f218—. Bestuursverkiezing. Tot be stuurslid wordt herbenoemd de heer A. Wiedijk. Voorzitter brengt hierop het Be stuursvoorstel om dit jaar wederom een concours-hippique te organisee- ren ter sprake. Allen verklaren zich er voor. Besloten wordt de prijzen hooger te stellen dan vorig jaar en de rubriek „eenspannen tuigpaar- den' te splitsen- in een limietklasse en een open klasse. Er zal een to taal van f 457.50 aan prijzen wor den verreden. Vorig jaar f170.—. Tijdens de vergadering werden reeds weer toezeggingen gedaan voor het beschikbaar stellen van een medaille, welke in dank wer den aanvaard. De wisselbekcrs zul len van de winnaars van vorig jaar worden opgevraagd, opdat ze tevo ren kunnen worden geëtaleerd. Voorts wordt besloten op den Maandag, weer ringsteken mgt paard en kar te houden. De datums worden gesteld op 9 en 10 August- tus. Na de rondvraag, welke niets op levert, sluit de voorzitter de verga dering, den wensch uitsprekende, dat het concours goed zal mogen slagen. APOLLO-BIOSCOOP. Breezand. Deze week weer een vroolijke, luchtige film: Zeven jaren pech! Hans Moser s er de dierenarts Dr. Teisinger in, Ida Wüst zijn vrouw;. Wolf Albach Retty de ro manschrijver Heinz Kersten en Theo'Lingeri diens huisknecht Paul. Kersten is de man die 6 jaar, 11 maanden en 7 dagen geleden een spiegel brak en „dus" met de ge- bruikelijkp zeven jaar pech achter volgd werd. Hij wordt .verliefd op „Ai! Au! O! Gelukkig zijn er AKKERTJES, die de nare pijnen zullen kunnen weg nemen, vlug en afdoende". Districtwedstrijden Noord-Holland Tweedaagsch tournooi in Alkmaar. Elk jaar "worden in Alkmaar de districtwedstrijden van het district Noord-Holland v. d. N.L.T.B. ge houden en steeds is de animo 'yan de zijde der spelers «voor dit tour nooi groot geweest. Ook nu weer staan dé wedstrijden voor de deu!r en ook nu weer heeft de organiseerende commissie het plan gemaakt om er een twee daagsch tourno'oi van te maken. Maar... 'het zou geen groote verras sing zijn, wanneer Zondagavond bleek, dat het tournooi verlengd moet worden! Want het aantal in schrijvingen is grooter dan ooit: ongeveer 100 spelers en speelsters hebben namelijk dezen keer inge schreven, hetgeen beteekent, dat. niet minder dan 130 partijen ge speeld zullen moeten worden op vijf banen!. Een moeilijke, doch dankbare taak is hier dus weggelegd voor den wedstrijdleider, den Be Qüicker G. Kusters uit Alkmaar. Wat de inschrijvingen betreft, al le bekende spelers uit ons gewest zullen acte .de présence geven en alle kampioenen van het vorig jaar zullen hun titel verdedigen. Boeien de en spannende wedstrijden staan ons dus te wachten en het zal-de vraag zijn, of de oude kampioenen zich allen zullen kunnen handha ven. Vermoedelijk zal D. van Ley- den uit .Zaandam zijn kampioen schap kunnen verlengen, al zal hij moeten oppassen voor Frits B.eek uit Alkmaar en Koopman uit Be verwijk, die béiden sterk genoeg zijn om voor een verrassing te zor gen. Bij de dames is de kampioene Rie Koppen uit^Alkmaar favoriet, terwijl als haar zwaarste concur rente genoemd mogen worden mej. de Wit uit Enkhuizen en mej. v. Lem uit Beverwijk. De dubbelspelen brengen nieuwe combinaties, zoodat hier moeilijk iets te zeggen valt over de presta ties. De wedstrijden beginnen Zater dagmorgen om 10 uur, terwijl het de bedoeling is, om tot 9 uur des avonds door te spelen. Zondagmor gen om 10 uur roept de wedstrijd leider de- spelers al weer op en hij hoopt natuurlijk, dat in den avond de beslissingen zullén vallen. AJaar als het even tegen loopt met het weer en als er eens een paar lang durige wedstrijden zijn, dan wor den de wedstrijden een week later voortgezet! De N.H. Kring- kampioenschappen In het Zomerbad te Alkmaar. Zondagmiddag zullen "in het Zo merbad te Alkmaar de Kringkam- pioensehappen vanNoord-Holland verzwommen worden .door leden van de volgende' zwemvereenigin- gen: Nereus, de Ham, Kroosdui kers, P.Z. P.C. en D.A.W. 1 Het^programma ba vat de volgen de nmnmers: 100 M. borstcrawl heeren; 200 M. schoolslag heeren; 100 M. rugslag heeren; 50 M. rugslag dames; 50 M. borst crawl dames; 100 M. schoolslag da mes; 3 X 50 M. wisselslag-estafettes voor dames- en heerenploegen. Tovt besluit wordt een polowed strijd gespeeld, ^usschen de zeven tallen van de Ham en D.A.W, Wat de inschrijvingen betreft, het is jammer, dat Nereus niet op volle kracht kan uitkomen, omdat haar polospelers dien dag bezet zijn. Overigens hebben alle kopstukken van Noordholland ingeschreven, zoodat spannende, wedstrijden te verwachten zijn. SCHOOLWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Zaterdagmiddag vinden in het Zomerbad aan de Sportlaan te Alk maar de schoolz wem wedstrijden plaats, welke georganiseerd worden door de commissie voor schoolwed- strijden m'samonwerking met DAW De inschrijvingen zijn zeer bevre digend te noemtm; speciaal de la gere scholen zijn meer dan goed Vertegenwoordigd en al konden die der middelbare scholen wat groa- ter zijn, de kwaliteit zal hier alles kunnen vergoeden.' Op de nummers schoolslag jon gens en meisjes zijn in beide cate gorieën niet minde# dan 108 deel nemers ingeschreven! Verder mag het. aantal inschrijvingen ><^or de verschillende estafettes met eere genoemd worden: 18 jongens- en 23 maisjesploegen! Tenslotte is het verheugend, dat de Huishoudschool thans ook vertegenwoordigd is en het zou wel eens kunnen 'gebeuren, dat deze school «met de hoogste prijzen ging strijken. ALLERLEI. Van ©en ladder gevallen. Op 13 Juni j.I. is de 46-jarige glazen- wasscher J. M. uit de Wolimar- straat te Den Haag, bij het was- schen van ramen aan den Benoor- denhoutscheweg door een misstap van een ladder gevallen. Hij is toen^ hoewel hij oogenschijnlijk geen" verwondingen had bekomen, ter observatie, gebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar hij thans vrij plotseling is overle den. Onderwijzer bij het zwemmen ver. dronken. Te Budel is Donderdag de 32-jarige onderwijzer J. Boggia, hij het zwemmen verdrbnken. de dochter van den dierenarts. Maar zal hij haar ook winnen nu nog een paar weken van de 7 pech-jaren resten? Daar, moet Paul voor zor gen en hij brengt het er af zooals We dat van Theo Lin'gen kunnen verwachten d.w.z. hij sticht tal van onheilen, brengt de jongedame er bijna toe met een ander in het hu welijksbootje te stappen, maar kan tenslotte toch alles nog ten goede keeren. Heinz Kersten en de dochter van Teisinger worden dus een gélukkig paar, al heeft het Paul menig angst- oogenblik gekost plus een paar gcoote spiegels. SCHOOLNIEUWS. Breezand. De heer F. C. Geus, eerder onder wijzer aan de school met den bij bel te Breezand en thans als zoo danig werkzaam te Maassluis, is benoemd tot hoofd der schooi al daar en heeft die benoeming aan genomen. GESLAAGD. Voor het examen voor onderwijze res bij het voorbereidend 'onderwijs, akte A, slaagde mej. P. J. C. v. Lo- pik, alhier. Mej. v. Lopik is reeds eenigen tijd als kweekeiinge aan de fröbelschool te Zuidscharwoude verbonden geweest. DAAN POOL VOOR DE RADIO. Oudesluis. Het zal '.velen in ver ren omtrek interesseeren, dat op uitnoodiging van Radio-Hilversum Daan Pool op Zaterdagavond 18 Ju li een van zijn bekende en graag gehoorde West-Friesohe creaties voor de radio zal ten gehoore bren gen. ROODVONK. In het gezin van den heer H. Meijer, aan de Gouwe, alhier, is bij het 7-jarig zoontje een geval van roodvonk geconstateerd. De patiënt is overgebracht naar de ziekenba rakken te Hoorn. - Lijk opgehaald. Personeel van het gemeentelijk veerbedrijf heeft gisteravond ilit de Lek bij Schoon hoven het lijk opgehaald van den 22-jarigen D. Stekelenburg, die bij het zwemmen in de rivier Zondag tégen den avond onder Willige I.angerak was gezonken en niet meer boven, gekomen. ZONDAG 28 JUNL Ned. Hervormde Gemeente. Sdhagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Jeugddienst. Haringhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Biemén. Barsingerhorn, nam. 2.30 uur, Ds. V£fh Biemen. Slootdorp, nam. 7 uur, Ds. Meijer Dreés. Burgervlotbrug, voorm. 10.30, uur. Mej. J. v.-d. Veen. Eenigenburg, 's av. 8 uur, de heer Kalis. S't. Maartensbrug, zie Burgervlot brug. Oudesluis, voorm. 10i30'uur, Ds. witkop. Petten, geen dien3t. Sohagernrug, zie 'Oudesluis. Julipnadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Wichen. .Nam. 2.30 uur, Zondagsschool. Warmenhuizen, nam. 3 uur, Ds. Van den Kieboom.van Bergen. Reerhugowaard, geen dienst. Veen-huizen, voorm. 10.30 uur, Ds. Kr eb, van Hoogwoud. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Koole. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, 's av. 8 uur, Ds. Nell. Winkel, voorm. 10.30 uur, D3. Ncll. Stemming kerke raad-kiescollege Dirkshorn, geen dienst. Zuidscharwoude, voorm. 10.30 uur. Cand. L. Tamminga, v. Leeuwar- den. Op beroep. Koedijk, 's av. 7 u„ Cand .L. Tam minga. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2.30 uur, Ds. v Beek. Aartswoud, 's av. 8 uur, Ds. Kreb Spanbroek, nam. 230 u., Ds. Kreb. Anna Pauiowna, voorm. 10:15 uur, Ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, de heer H. Lu ik inga. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur prop. E. Frater Smid, van Oyer- veecn. Op heroen. Broek op Langendijk, voorm. 10.30 uur, Ledenvertóeving ter verkie zing van een predikant. Geref. Kerk. Schagen. voorm. 10 uur en nam 2.30 uur, Cand. L. L. van der Vliet, hulppred. te- Den Helder. Officieele mededeelingen INLEVERING VAN EIEREN. - De Voedselcommissaris voor Noord-Holland maakt bekend, dat voor de inlevering van eieren voor onderstaande gemeenten, de daar achter vermelde verzamelaars zijn aangewezen. Texel, Coöp. Pluimvee en Tuin bouw Ver. Texel W.A., Kantoor- stratLt 1, den Burg, Texel., Den Helder, Callantsoog: J. Ma- rees, Rijksweg 93, Julianadorp. Anna Pauiowna, Wieringerwaard: H. Winnibst, Spoorstraat 4, Anna Pauiowna. Wieringen, Wieringermeer, ge deelte:,?. D. Klare," N. Streek E 27, Kolhom. Schagen, Barsingerhorn, Winkel, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Zij- "be: Eierveilihg „Schagen", Stations- str, 93, Schagen. Sint Maarten, Warmenhuizen, Haren^arspel: J. de Kraker, Stroet 148b, St. Maartem Alkmaar, Heiloó, Limmen, Castri- cum, Beverwijk, Heemskerk, Oter- leek, Ursem, Schermerhorn, Z.- en N. Schermer, Akersloot: N.V. „E.V. H.N.", Handelskade 56, Alkmaar. Schoorl, Bergen, Egmond-Binnen, Egmond aan Zee: Pluimveevoeder Mij. „Bergen" te Bergen. Heer-Hugowaard, Obdam, Hens broek: A. Groen, Middenweg C 33, Heer-Hugowaard. Langedijk, Koedijk, Oudorp, Sint Pancras: J. Rentenaar, Noordeinde, Oudkarspel. Medemblik, Wervershoof, Opper does, Twisk, Enkhuizen, Venhuizen, Andijk, Urk, Bovenkarspel, Groote broek, Hoogkarsper, gedeelte Wie ringermeer: J. Kieft, Baansingel 2, Medemblik. Abbekerk, Midwoud, Sijbekarspel, Hoogwoud, Opmeer, Spanbroek, Wogrium, Nibbixwoud, Hoorn, Zwaag, Blokker, Schellinkhout, Wij- 'denes, WesUyoud: Gem. Eierveiling „Hoorn", Niepwsteeg 42, Hoorn. Beemster, Beets, Oudendijk, Berk hout: Fa. -Gootjes en Overheem, Purmerenderweg, Beemster. Groot-Schermer, Graft, de Rijp: Fa. Rijkes, Dam, de Rijp. Haarlem, Bloemendaal, Zandvoort, Heemstede, Bennebrock, Velsen, Haarl.'liede: P. Wals Jr„ Dr. Schaep manstr: 75, Haarlem. Zaandam, Westzaan, Assendelft, Eoog a. d. Zaan, Zaandijk: D. Swart, 'Zuiddijk 125, Zaandam. Uitgeest,'-Krommenie, Wormer* Jisp, Wormerveer: P. Prins, Cele- besstraat 72, Wormerveer. Purmerend, Edam, Kwadijk, Warder, Middelie, Oosthuizep: Coöp. Centr. Eierveiling „Purme rend en Omsfr.", Nieuwstraat 18, Purmerend. Landsmeer, llpendam, Oostzaazi, Wijde Wormer: P. Wals Pzn., v.\ Beekstraat 36, Landsmeer. Monnikendam, Katwoude, Broek in Waterland/Amsterdam benoor den 't IJ, Marken: C. Koomen, Uit- dammerdijk 18, Amsterdam, Post bestelling Monnikendam. Amsterdam: N.V. Eierveiling, Nieuwe Ridderstraat 46, Amster dam C, Tel. 33488. Haarlemmermeer: Eier- en Pluim veeveiling „Haarlemmermeer", Sta tionsweg 21, Hoofddorp. Aalsmeer, Uithoorn, Nieuwer Am- stel, Ouder Amstel, Diemen, Mui den, Weesp, Weesperkarspel: M. v. Tilburg, Ouderkerkerlaan 149, Die- men. Naarden, Bussum, Huizen, Blari- cum:>H. v. d. Broekj Visschers- straat *26, Huizen. Hilversum, Laren, Kortenhoef, Ankeveen, Nederhorst den Berg, 's-Graveland: A. J. v. Ooyen en Zn.. Achterweg 127, Hilversum. De bij de Landbouw-Crisis-Organi- satie aangesloten houders van pluimvee die nog geen kaart heb ben ontvangen, en de niet georga- ni^eerden, moeten zoo époedig mo gelijk een inleveringskaart aanvra gen aan Bureau Voedselcommissa ris voor Noord-Holland, Afd. Pluim vee, onder opgaaf van het aantal aanwezige kippen. Het aantal in te leveren eieren bedraagt 15 stuks per kip, met dien verstande dat op 28 Juni a.s. minstens 8 eieren, op 26 Juli a.s. minstens 12 eieren, en op 30 Aug. a.s. minstens 15 eie ren per dier ingeleverd moeten zijn. Wij maken alle houders van pluimvee er nadrukkelijk op at tent, datf indien aan het boven staande niet wordt voldaan, maat regelen niet uitblijven. Het niet ontvangen van een leveringskaart ontslaat den pluim veehouder biet van de inleveringsplicht. AARDAPPELBONNEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vissoherii maakt bekend, 'dat de taillisten de bonnen „Aardappelen 31A" en „Aardappelen 31B", welke zij na hun inleveringsdag in de week van 21 tot en met 27 Juni» hebben ontvangen, op Dinsdag 30 Juni a.s. bij de Plaatselijke Distri butiediensten moeten 'inleveren. De diensten zullen daarbij "toewijzin gen uitreiken, welke geldig* zijn ge stempeld, tot 28 Juni 1912. Deze toe wijzingen kunnen derhalve niet worden 'gebruikt voor het koopen van ba'rdappelen, doch dienen voor de verrekening van het door de y V.B.N.A. in de week van 21 tot en met 27 Juni verstrekte voorschot Eventueele restantbonnen „31A" en „31B" dienen tot een maximum van 9 stuks zorgvuldig 'te worden be waard. De aandacht wordt er op geves tigd, dat de bonnen „Aardappelen 32A" n i e t 'op hetzelfde opplakvel mogen voorkomen met de boven genoemde bonnen. De bonnen „32A" dienen in het tijdvak van 29 Juni tot en-met 3 Juli a.s. op de normale wijze te worden ingeleverd ter ver krijging van toewijzingen. TAB AKSTOE WIJZINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver- heid en Scheepvaart maakt bekend, dat detaillisten de met „Tabak R2" gemerkte bonnen in het tijdvak van 29 Juni tot en met 3 Juli a.s. bij de Plaatselijke Distributiediensten dienen in te leveren in veelvouden van 5 stuks, d.i. 10 rantsoenen en met een minimum van 20 stuks, d.i. veertig rantsoenen. De bonnen „Tabak R2" dienen gescheiden ge houden te worden vaft de gewone bonnen der tabakskaart en dienen derhalve op afzonderlijke opplak- vellen MD 18 geplakt te worden en met een afzonderlijk ontvangstbe wijs" MD 201A ingeleverd te. worden. Indien het evenwel niet mogelijk is een veelvoud van 5 bonnen „Tabak R2" te bereiken, mag. ter verkrij ging daarvan aanvulling geschie den met bonnen 38 en 39, welke bonnen een waarde van één rant soen tabak vertegenwoordigen. Yoor elke ontbrekende bon „Tabak R2" moeten derhalve 2 bonnen 38 of 39'worden bijgeplakt. Bij inlevering van de genoemde bonnen zullen de diensten tóewij zingen uitreiken,'waarvan de lin kerbovenhoek is verwijderd en wel ke uitsluitend recht geven op het koopen van sigaren. Bij inlevering vaü deze toewijzingen zullen de Distributiediensten verzameltoewij- zingen voor tabak uitreiken, waar van de linkerbovenhoek eveneens is verwijderd. Deze toewijzingen die nen derhalve in een afzonderlijk zakje MD 258 en met een afzonder lijk ontvangstbewijs MD 257 te wor den ingeleverd. Voorts dienen detaillisten de met „Sigaretten R2" gemerkte bonnen, welke recht gaven op het koopen van twee rantsoenen sigaretten^ ge-, durende bovengenoemd 'tijdvak, op afzonderlijke opplakvellen MD 18, doch met hetzelfde ontvangstbewijs als de bonnen „Tabak R2" in te le veren. De "inlevering dient te ge schieden in veelvouden van 5 bon nen en met een minimum van 5 bonnen, dj. 10 rantsoenen, terwijl aanvulling tot een dergelijk veel voud dient te geschieden met een dubbel aantal bonnen der Sigaret- tenkaart, welke nader geldig ver klaard zullen Worden voor het tijd vak van 28 Juni tot en met 4 Juli a.s. De gedurende het tijdvak van 28 Juni tot en met'4 Juli a.s. ter ver krijging van twee extra rantsoenen sigaretten aan te wijzen ^bon der Tabakskaart, dient gedurende het tijdvak van 6 tot en met 10 Juli a s. op dezelfde wijze als de bónnen „Tabak R2" ingeleverd te worden. De distributiediensten zullen bij in levering van deze bennen toewijzin gen voor sigaretten uitreiken. Kolhorn, voorm. 10.30 uur en nam. 3.30 uur, Ds. Schaafsma, van Middenmeer. Middenrneer, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Dienst. Slootdorp, voorm. 10 uur en nam.. 3 uur, Ds. L. J. Goede. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur en nam. 3 uur, Cand Bos, hulppred. te Andijk. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 uur, Cand. v. d. Vaart. Noordscharwoude, voorm. 10 uur n nam. 4.30 u., Ds. P. J. Richel. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 u én mam. 3 uur Leesdienst. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand C. J. Meilink, van Amsterdam. Schagerbrug, voorm. 10.15 en nam 2.30 uur (in de Ned. Herv. eKrk de heer F. van Rossura. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur. hijeenkomst der^Chr. Joneeman nenvereen. Schagerbrug in het Evangelisatiegebouw. '••eezand, voorm. 10 uur en nam 3.30 uur. de heer Boon. ^rgen (E.V. „Maranatha", voorm 10.30 uur, Ds. C. A. ter Linden, van Amsterdam The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 uur en nam. 4 uur, de heer J. Sevens- ma, van Amsterdam. gevraagd TRAPMAN N.V. SCHAGEN SCHAGEN, 25 Juni. Aanvoer: 6 geldekoeien (magere) f 360450, 303 idem (vette) voor de Centrale, 24 kalf koeien f 425 550, 16 pinken f 210—275, 18 gras- kalveren voor de Centrale, 143 nuchtere kalveren voor de Centra le. 10 voor de fok f 36—^), 28 ma gere schapen f 50—80, /II idem vette voor de Centrale,.'294 lam meren f 20—27, 11 bokken en gei ten f 20—94 biggen f 20—40, 251 konijnen f 17, 19 kippen f 2.50 3.50. BR. OP LANGENDIJK, 26 Juni. Aanvoer: 158900 Kg. aardappelen grooten f 9.70, kleine f 5, 850 bos wortelen f 11; NOORDSCHARWOUDE, 26 Juni. Aanvoer: 12.000 Kg. aardappelen. Schotsche muizen f 9.70, kleine f5. 4000 Kg. rabarber f 6.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3