DE MIDDENSTANDS-EXAMENS SPAANDE! Marktberichten GEEN ZITTIN STROO heeft demi' SCHAGEN Examensfeer in het N.H. Koffiehuis men echter bedenkt, dat alleen te Leewardèn met 22,1 het cijfer la ger was, terwijl het in sommige plaatsen lag boven de 45 dan is er alle aanleiding tot tevredenheid. voor dRn examinator meer werk dan een talen akte. Wanneer men de geschiede nis zou gaan schrijven van een tooneelzaal als die van het N.H. Koffiehuis, dan zou blijken, dat daar lang niet alles louter, al leen neerkomt op genoegen, pleizier en kortswijl. De stoelenrijen, waarop nog Maan dagavond een honderdkoppig .ge hoor van de derde uitvoering van „Laat ie fijn zijn!" had geprofiteerd, waren Dinsdagmorgen als bij too- verslag verdwenen. Voor het too- neel op een kleine verhooging stond •en lange tafel, bezaaid met pape rassen, boeken en bescheiden en iverspreid door de zaal zag men een" achttal kleine tafeltjes, elk met 3 stoelen. EXAMEN! Nu geen gelach en gejoel, maar we denken daarbij aan de candida- ten, waarvan er aan elk dier kleine tafeltjes' per 40 minuten één door een tweetal, gelukkig zeer welwil lende examinatoren, wordt „door- gezaagd" nerveuze angst* bange vrees. Het zijn jonge middenstanders, die zich op de foltertafel laten leg gen in de hoop straTcs als belooning te ontvangen het diploma handels kennis, dat noodig is om zich te eeniger tijd als zelfstandig midden stander te mogen-vestigen. Twee maanden geleden zijn ze schriftelijk geëxamineerd in de vakken boekhouden, handelsrecht en Nederlandsche taal. Zij, die toen ten minste 1 vak voldoende hebben gemaakt, mochten terugkomen om zich verder aan de tand te laten voelen in bedrijfsleer, handelsken nis, rechts- en wetkennis. Slechts ëén vak voldoende van «de drie! Te veel gevergd is dat niet. Maar wie met dat resultaat uit de bus is gekomen, moet thans alle zeilen bijzetten. F.en derde déraillement voert tot een desillusie. Want in het geheel mag voor niet meer dan twee der zes vakken een onvoldoend cijfer worden gehaald. strikte onpartijdig. heid. Bij ons binnentreden werden we begroet door den heer Niestadt, die reeds sedert een vijftal jaren op .verzoek van het Dept. van H., N. en Sch. het voorzitterschap der te Schagen gehouden examen* be kleedt. De heer Niestadt stelde ons op de hoogte der technische bijzon derheden van het examen waar van we boven reeds verschillende hebben medegedeeld en vertelde ons, hoe aan de examinatoren om trent de candidaten niets bekend is dan het examennummer en het be roep. Dit laatste stelt hen in de ge legenheid hun vragen op den voor. den geëxamineerde meest geschikte wijze in te kleedcn, terwijl de re sultaten van het schriftelijk gedeel te voor beiden, ondervragers en on dervraagden, volkomen onbekend zijn. Zoo wordt de zekerheid ver kregen van .een strikte onpartijdig heid. Laten we er echter onmiddellijk I aan toevoegen, dat al deze voor- i zorgen, voor wat het te Schagen ge houden examen betreft, stellig over bodig mogen worden geacht. We kregen heel sterk den indruk, dat de examinatoren er eerlijk naar streefden de candidaten op hun ge mak te stellen, ten einde hen, waar ook maar eVen mogelijk, een vol doend cijfer te. kunnen geven. In twijfelgevallen heeft-ten slotte het bestuur dan nog de gelegenheid 't examen een 5-tal minuteii te ver lengen. We gelooven te mogen zeg gen, dat deze maatregel zoo goed als uitsluitend wordt benut om een candidaat, die eigenlijk reeds - is gestrand1, toch nog te redden. En ten slotte is er, als onpartij dige, nog de gecommitterde van het departement, die zijn wakend oog laat gaan over alles wat geschiedt en die daardoor meehelpt de naam en het aanzien der examens te be waren en te verhoogen. goede resultaten te schagen. Over de op het schriftelijk exa men behaalde resultaten mag men te Sohagen tevreden zijn. Voor het mondeling examen viel af 22,3 Dat percentage is oogenschijnlijk misschien nog vrij hoog, wanneer ^memmen Schagenaars naar Nijkerk Voor het door de Nijkerkscho zwem en- poloclub „Flevo" op 18 Juli te organiseeren zwemfeest be staat groote belangstelling. Er zul len pl.m. driehonderd zwemmers en zwemsters naar het typische Ve- luwsche stadje komen om daar deel te nemen aan den drie kilometer wedstrijd. Ook de Sportclub „De Wiel" uit Schagen zal zwemmers naar dit sportevenement sturen. Elke deelnemer, die den tocht vol brengt ontvangt van de gemeente Nijkerk een fraai speldje. Door eenige Nijkerksche notabelen zijn voor de twee en drie k.m. wedstrijd (resp. voor dames en heeren) eeni ge \yisselbekers beschikbaar ge steld. veel examinandi. Zoo wordt er dus had gewerkt in de tooneelzaal en toch hangt er stilte. Op zachtentoon worden de gesprekken aan de 8 tafeltjes ge voerd, waaraan 8 X per dag nieu we slachtoffers verschijnen. Dit zijn er dus iederen dag 64. Drie dagen achteréén gaat dat door en daar mee mag worden gezegd, dat de te Schagen gehouden examens zich kenmerken door "groote deelname. veel examinatoren. Niet minder opvallend groot evenwel is het aantal examinato ren. Adht tafels met aan ieder twee, maakt 16. Daarbuiten is er telkens één vrij, zoodat er in het geheel 17__ zijn. Ten deele zijn 't deskundigen.' ten deele onderwijzers, die zich groote moeite hebben getroost de noodige theoretische kennis op te doen. „Wilt U wel gelooven", zoo vertelde mij een van hen, „dat het verwerven van de noodige theore tische kennis om te kunnen exami- neeren mij heel wat meer werk heeft gekost, dan het behalen van een talenakte?" We gingen heen met de gedachte, dat door allen examinatoren en examinandi ernstig werd ge streefd in ieder opzicht het beste beentje voor te zetten en we kre gen de overtuiging, dat de. waarde van het nog pas sedert weinige ja ren beschikbaar gestelde diploma niet anders dan groëiende kan zijn. uitslag middenstands examen. Voor de Dinsdag gehouden mid* denstandsexamens slaagden: Jan Leeuw te Dirkshorn; Meindert Leeuw te Nibbixwoud; Gerardus de Leeuw te Anna Paulowna; Adri- aan Ligthart 'te Schagerbrug; Ni- colaas Ligthart te Schagerbrug; .Tan Lont te Wieringen; Johannes W. Meedendorp te Schoorl; Ber- nardus V. Meijerink te Wieringer- mëer,; Jan van der Molen te Dirkshorn; Koenraad S. Molenaar te Schagen; Maria A. Molenaar te Midwoud; Dirk Muntjewerf te Ou- desluis;Cornelis Nannis te Oude- sluis; Hendrik Nieuwland te Wie ringermeer; Christiaan C. Nooij te Midwoud; Johanna de Nijs te Schagen; Dirk de Nijs te Heiloo; Teunis G. Oskam te Callantsoog; Pieter Ott te Schagerbrug; Jannes Otten te Julianadorp; Cornelis J. Over te Hauwert; Brechtfe Paarl- berg te Oudesluis; Jacob C. Pascha te Alkmaar; Guurtje Peereboom te Obdam; Jan P. Pool te Kolhorn; Hubert A. Quant te Oudesluis: Teunis de Ridder te Haukes; Nan Rotgans te Wieringen; Gerrit Schaafema te Langereis (Nieuwe Niedorp); Gerrit J. Schenk te Rar- singerhorn; Geertje Scheper—Boer man te Den «Helder: Cornelis Sil- ver te Oudesluis; Willem I. Sinke te Den Heldert Johannes J. Som beek te Oudesluis; Theodorus A. Spronk te Wieringen; Pieter Spruit te Anna Paulowna; Cornelis Staatsen te Midwoud; Gerrit Sta pel te Hoogwoud; Frederlk Stroo- mer te Rustenburg (Ursem) Cor nelis Takes te Wieringen; Cornelis 'N. Tromp te Schagen; Willem A Uijleman te Den Helder; Klazina Varkevisser te Wieringermeer; Harmen van der Velde te Wierin gen; Cornelis J. Vennik te Bergen. Gerrit Rotgans te Haukes. Geëxamineerd: 63 candiaten. Ge slaagd: 46. Afgewezen: 17. WIERINGERMEER. geslaagd. Slootdorp. Aan het nutssemina- rium 'voor paedagogiek te Amster dam, slaagde voor de middelbare akte, diploma A, onze plaatsgenoot de heer T. Boersma. vriendschappelijke voet- balmatch. Middenin eer. Op het Flevo- terrein, had Dinsdagavond een vriendschappelijke voetbalwedstrijd plaats, uitgaande van eeri club „Wieringermeer-boeren". Als te genstander fungeerde het GrarV- pakhuispersoneel. Voor dezen be langrijken en veel publiek lokkcn- den wedstrijd was een prijs uitge loofd door de firma li. O. Tel te Wormerveer. Hoewel de, club der boeren over eminente krachten beschikte, ha perde het aan^het juiste samen spel. Dit werd de landlieden nood lottig en met' rust was de stand 1—0 in het voordeel der pakhuis mannen. Na de rust was er een voortdurende spanning in het spel merkbaar, doch ondanks hard en energiek werken, konden geen doelpunten worden gemaakt door onze boeren. De eindstand bracht een 60 zege voor de nakhuisman- den. De heer K. Schenk overhan digde met een toepasselijk woord de prijs van de fa. Tel. na tevens dank te hebben gebracht voor het sportieve evenement. zijn vinger gekneusd. Wieringerwerf. Een employé, werkzaam in het pakhuis Hoog land, geraakte met een vinger in de electr. zakkenheffer. De plaat selijke medicus moest het getrof fen lichaamsdeel behandelen en adviseerde rust. Alkmaar Watt cn half Watt in hotel Proot De langste kellner Tan Nederland Bij een bezoek aan hotel Proot viel onze aandacht op een kellner die door zijn buitengewone lengte opviel. Zijn reuzen gestalte kwam des te meer uit toen wij die verge leken bij zijn veel kleineren collega dié in een ander gedeelte van de zaal werkzaam was. Onwillekeurig dachten wij aan de bekende film- artisten Watt en half Watt, die met hun amusante wederwaardigheden duizenden genoeglijke oogenblikken bezorgd hebben. Toen wij vernamen dat de lange kellner de langste was onder zijn vakgenooten in Neder land, vonden wij het geval interes sant genoeg om hem en zijn klei nere collega op een plaatje aan on ze lezers voor te stellen. Bereidwil lig als kelïhers zijn, werd ons ver zoek daartoe aanstonds ingewilr ligd. De lange kellner is de 23-jarige Siebolt Plinsinga, geboortig uit Winschoten. Sinds zijn 14de jaar ia- hij in het vak werkzaam en in zijn Watt en half Watt in Alkmaar. (Foto Kuiper.) keurig rokcostuum is hij de trots van deze zaak, waar hij reeds voor de derde maal werkzaam is. Deze jongeijaan heeft de respectabele lengte van 2Ö5 M.~Over een clan destiene figuur beschikt hij echter nog niet, daar zijd gewicht slechts 174 pond bedraagt. Voor zijn 'lengte is hij dus te laag in gewicht, al komt hij nog niet in aanmerking voor extra rantsoenbonnen, waar aan hij in hotel Proot, naar hij ons verzekerde, ook geen behoefte heeft Op onze vraag, welke voordeelen er aan zijn lengte in zijn vak ver bonden waren, antwoordde hij: „Geen enkele of het zou moeten zijn bij het stof afnemen. In het alge meen ondervind ik er niets dan nadeel van. Nergens een bed, waar in je je eens heerlijk kunt uitstrek ken. Schoenen van de grootste maat die je nog pijn doen, terwijl mijn geheele kleeding op maat gemaakt moet worden. Slechts mijn boorde knoopje kan ik als ieder ander koo- pen. Daarbij komt, dat je, aan den wandel, stgeds opvalt, wat vol strekt niet plezierig is." „Behalve dan toch, als' het meis jes betreft, die naar je kijken", 'merkten wij op. Ohze nog jeugdige kellner was te bescheiden om dit te tfevestigen. Hij vertelde ons verder nog, dat zijn broer, dié in het zelfde vak werkzaatn is, 1.97 M. lang is en de volgende week eveneens in hotel Proot in functie zal treden. Met den wensch, dat hij als Gro ninger nog eens zoo sterk zal Wor den als cfe bekende Friesche Lange Pier, wiens geweldig slagzwaard in het Friesch Museum te Leeuwarden bewaard wordt, namen wij van den heer Pilsinga afscheid. De kleine kellner óp ons plaatje is de» 25-jarige Tilburgenaar 'de Bruijn, die slechts 112 pond weegt, zoo vlug is als een aal en wel twee maal zooveel gewicht op een avond kan serveeren. al weer rijwielen gestolen. De laatste dagen zijn weer een drietal Amsterdammers door de politie aangehouden dié zich schul dig hadden gemaakt aan diefstal van onbeheerd staande rijwielen. Een van hen had de brutaliteit met een valschen sleutel hiusdeu- ren te openen en dan de rijwiel'en uit de woningen weg te nemen. Uit het door de recherche inge stelde onderzoek is komen vast te staan dat hij zich reeds eerdei alhier aan rijwieldiefstal had schul dig gemaakt Allen zijn* na verhoor ingesloten en worden ter beschik king van den Officier van Justitie gesteld. smaadschrift. Tegen een inwoonster dezer ge meente is proces-verbaal opge maakt terzake van smaadschrift. portemannaie toege8igend. Zekere H. maakte zich ajhier schuldig aan diefstal van een 'por- temonnaie met inhoud ten nadeele van zijn kostbaas. Hij werd aan gehouden en legde een volledige bekentenis af. WIERINGEN. Het woonwagenpark bij. de Hankes Belangstelling van de politie Nadat de gemeente Wieringer- meer, na het verkrijgen harer zelf standigheid, als iedere andere ge meente moest overgaan tot het aan wijzen van een plaats voor een woonwagenkamp, werd een besluit genomen, dat men, ten opzichte van de gemeente Wieringen, niet anders dan als een „onvriendelijke daad" zou mogen hestempelen. Aangewezen werd nl. een ter rein, aan den uitersten rand der Wieringermeer. gelegen op steen- worps afstand van dé grens van Wieringen, nabij de buurtschap de Haukes. Een idealer-plekje, in het luwtje van den grooten havendijk, temidden van het snel opgroeiende geboomte en struikgewas, kan men zich moeilijk denken. -> Nauwelijks was het terrein dan ook vrijgegeven, of een ware inva sie begon zich te voltrekken. De een na de andere woonwagen nam daar standplaats in en Wel voor goed. Van Wieringermeerzijde be zien, was de keuze waarlijk geluk kig geweest, in zooverre dan dat niet Wieringermeer, doch Wierin gen de nadeeien van deze kunst matig gekweekte en hoogst onge- wenschte samenlevipg ging' onder vinden. De geschapén situatie is daarmede niet weg te nemen. Men gunne ieder op deze. aarde zijn plaatsje ondér de zon, ook den woonwagenbewoner, doch deze men- schen eischen-ten eenenmale het neodige toezicht en een geregelde controle. Zonder toezicht nemen de vrijhe den, welke*zij zich meenen te kun nen permitteeren, hand over hand toe. Zoo ook hier. Ongeremd neemt het aanmatigend optreden tegen over de burgerij, inzonderheid die van De Haukes en Westerland, steeds bedenkelijker. vorm aan. Nimmer biedt een woonwagen kamp een verheffenden aanblik, doch wat hier in zoo korten tijd is gepresteerd, grenst aan het onge looflijke. Eén blik is voldoende om de totale indruk van verwaarloo- zing te overzien. Als in een onge repte natuurstaat heeft het noma- denvolkje zich hier volkomen uit geleefd. Vatf struikgewas valt^wei- nig meer te bespeuren. In steeds wijder wordende kring wijzen de kaalgevreten plekken langs de ber men de plaatsen aan, waar de paar den zich te goed hebben gedaan. Een groot aantal haveloos gekleecje kinderen zwermt den ganschen dag in de omgeving rond, waarbij alles wat in den weg komt aan de niets ontziende vernielzucht wordt geof ferd. De entree in dit hoekje van de Wieringermeer is in één woord troosteloos. Wij schrijven dit, omdat dit plek je niemandsland in het afgeloopen weekeinde in het centrum der be langstelling werd geplaatst. Een politiemacht van 10 man sterk be gaf zich maar het kamp. Het ge heele terrein werd afgezet, waarna een intensief onderzoek in alle ver blijven werd ingesteld. Wat er pre cies aan de hand was vermochten wij niet vernemen. Vanzelf apre- kend verdiept het publiek zien in alle mogelijke gissingen. Een ena ander bewijst echter wel dat al-° thans van politieoneele zijde op 't' oogenblik meer interesse uitgaat naar handel eri wandel van deze zwervende bevolking. Ongetwijfeld bestaat daar aanleiding toe. Moge dit tevens leiden tot verbetering- der thans bestaanden toestand. jiu jitsu. Alhier is in oprichting een ver- eeniging ter beoefening van de Jiu Jitsu, de Japansche worstel kunst. Reeds hebben zich een 20- tal belangstellenden voor practi- sche beoefening dezer sport opge geven. Eén en ander geschiedt op* in^tignatie van den heer P. Beuke-' ma, afkomstig uit Den Helder. visscherij. In afwijking van het Bijzonder Visscherijreglement voor de afge sloten Zuiderzee en van het Wad- denzeevisscherijreglement is in het belang van de visscherij, tot we deropzegging, doch uiterlijk tot 1 November 1942, toegestaan te vis- schen met een kuilnet, waarvan de maas wijdte kleiner is dan 17 mM. loop der revolking. Ingekomen: Joh. de Jong van Wie ringermeer; Q. Langerak van Den Helder; R. Uijthof van Franeker: W. Beuker van Onstwedde; J. F. A. Beukers en gezin van Den Helder; R.,van der Vliet van Grooteeast; G. Visser van Kollumerland; J. W. P.. Iedema van Onstwedde; J. Pijpstra van Bmmen: M. E. van Savoijen van Zijpe; L. Rameau van Geffen; W. J. Annijas en gezin van Helder: A. Momhoff van Helder; W. Luijt en gezin van Den Helder; J. Lange rak en echtgenoote, van Den Hel der; P. Beukema en gezin, van Den Helder; K. de Jong van Opsterland N. Dierx van Wieringermeer; G. S van der Gracht van Ede; J. M. Weil graven van Hilversum; W. Schei fer van Den Haag; H. Bodde van Bellingwolde; A. ijzer van Belling wolde; G. Hoogeboom van Hasker land; W. Varwijk van Groningen; H. Lukkien van Langedijk; H. A. Glasius van Amsterdam; E. M. van der Steen van Leersum; T. E. J. Roscndal van Harlingen; C. Hoek- stba—Duijnker en kind van Texel; P. Paal en echtgenoote-van Cuijk ca.; Th. de Jong van Kollumerland; Th. H. Veile van Wieringermeer; J. Hakvoort van Urk; L. Hulzentop van Hoogeveen: M. T. M. van de Rijdt van 's-Bosch, Vertrokken: Tr. Berkenpa# naar Wieringermeer; P. Jobse naar Wie ringermeer; J. Kr ikke ga echtge- WIERINGERWAARD. GESLAAGD VOOR MELK- CONTROLEUR. Onze plaatsgenoot de heer C. West- dorp is te Alkmaar geslaagd voor het diploma melkcontroleur, als mede voor kaas- en melkpoeder- onderzoek F.N.Z. GESLAAGD VOOR BOTERMAKER. De heer W. Visser alhier, is te Alkmaar geslaagd voor het diplo ma botermaker F.N.Z. ZIJPE BURGERLIJKE STAND, van 19 t.m. 25 Jnni 1942. Geboren: Arie Joseph Cornelis, z. v. Cornelis Geurts en Lina Klok (te Callantsoog); Theodorus Cornelis, z. v. Jozef Theodorus Meijer en Cor- nelia Komen. Ondertrouwd: Jan Dekker, 45 jr., veehouder en Maria Johanna Mul der, 27 jaar, z. b., beiden .wonende te Zijpe; Pieter Bijhouwer, 27 jaar, bloemist te Winkel en Geertje Ger- ardina Hopian, 20 jaar, z. b. te Zij pe; Johannes Ligtendag, 23 jaar, landarbeider te Anna Paulowna en Grietje Ploeger. 19 jaar, z b. te Zij pe. Getrouwd: Johannes Cornelis Brou wer, 36 jaar, huisschilder en Lena Hóllander, 32 jaar, z. b., beiden te Zijpe; Frederik Theodoor Willem Gorter, 23 jaai, boekhouder te Scha gen en Elisabeth. Pronk. 21 jaar, z. b, te Zijpe. VERLOF B. De Burgemeester dezer gemeente heeft den heer H. Moeliker, Jeugd- herbergvader te Petten, overeen komstig dé bepalingen der Drank wet, een verlof B verleend voor een der lokalen van de Jeugdherberg „De Zevensprong". r BARSINGERHORN geslaagd. Ds. Mr. J. A. Oosterbaan,.Doopè- gezind predikant te Barsingerhorn. voorheen te Broek op Langendijk. slaagde Dinsdag cum laude voor het doctoraal examen Theologie. HARENKARSPEL GEVONDEN VOORWERPEN. Verloren: een damesbroche. Inl. bij de gem.politie. GERED. Dezer dagen waren Kees Wiese en een 2l/2-jarig buurmeisje, een dochtertje van den heer Metselaar, uit den voorpolder, aan het spelen tegenover het huis van den heer Kempers. Plotseling geraakte het kleine meisje in de wegsloot en zou zeer zeker verdronken zijn, als de heer Kempers dit ongeval niet had be merkt, daar hij toevallig voor zijn huis aan het werk was. Hij smaak te het genoegen de kleine meid op het droge te kunnen brengen. KOEDIJK VERKIEZING NOTABEL NED. HERV. GEM. In de gehouden vergadering van "het bestuur der Ned. Herv. Kerk werd in de plaats van wijlen den heer Jac. Groot tot notabel gekozen de heer Jac. Boskamp. De president-kerkvoogd, de heer Jac. Kramer, wijdde nog eenige waar- deerende woorden aan het verschei den van wijlen den heer Groot. BR. OP LANGENDIJK, 1 Juli. Aanvoer: 276075? Kg. aardappelen: grooten f 9, kleine f5, 20 Kg. schelk f 6.—. NOORDSCHARWOUDE, 1 Juli. Aanvoer: 49.900 Kg. Schotsche muizen, groote f 9, kleine f 5, 1600 Kg. rabarber f 6: WARMENHUIZEN, 30 Junlr Aanvoer:5650 Kg. aardapelen: Schotsche muizen f 9.50, 2000 Kg. rabarber f 6. ROTTERDAM, 30 Juni- Veemarkt. Aangevoerd 2444 dieren, waaronder 3 paarden, 38 veulens, 46. schapen, 450 lammeren, 1050 runderen, 455 nuchtere kalve ren, 182 graskalveren en 220 geiten en bokken. Prijzen per stuk: melk- noote naar Wieringermeer; E. M. Verbiest naar Bergen; L. Visser naar'Sneek; T. Bouma naar Sneek; St. van der Velde en gezin naar Wieringermeer; J. W. Bleeker naar Geffen; O. Hoekstra naar Anna Paulowna; A. D. G. Smit naar Den Helder; A. Cnossen naar Schagen; M. van der Velde naar Hilversum; Herm. Smit, en echtgenoote naar Wieringermeer; F. Ashoff naar Amsterdam; C. v. d. Slikke naar Leeuwarden; G. van Dijk naar Vlagtwedde; D. Dirks naar Win kel; D. N. Hilverts naar VÏagtwed- Ie; J. Zuidema en echtgenoote naar Den Helder; O. de Jong naar Wie- •ingermeer; M. en G. Vliegenthart «aar Rotterdam; W. A. Tijsen naar )en Helder; G. Schuurmans en ge- '.in naar Wieringermeer; H. Woort- man naar-Den Helder; wed. J. Pronk en gezin naar Nijmegen; Z. A. Toren naar Bennebroek. LICHTE SGHADE. Dinsdagmiddag ontstond een schoorsfeenbrapdje in het huis van den heer L. aan den Slingerweg al hier. Door onmiddellijk ingrijpen wist mén uitbreiding te voorkomen en kwamen de bewoners er met wat schade af. gesuaagd. Oosterland. Voor de middelbare akte, diploma A, slaagde aan het nutsseminariüm voor paedagogiek de heer p. Overeem. Met blijdschap geven w kennis Van de geboorte onzen Zoon, DIRK, G. SCHOORL. T. SCHOORL— Leegw; Bergen, N.H., 30 Juni '42. Kanaaldijk 79. c*o OX, 0*0 QKJ c>.O-O K A.s. Zaterdag 4 Jül q 1942, zijn onze o Oome Gor en Tante L:es 0 Maalderij te Schager 8 brug, 12M jaar ge trouwd. Wij wenschei O hun veel liefs toe. Hun Neefjes en q Nichtje, q HENK, Alkmaar. 8HILBERT. HENK, GERHARD en KEES Q Wieringerwaard 2 JAN en BETS, Anna Paulowna r»oo»or>ocs°op<oo^ Distributiekric Barsingerbori donderdag 2 juli a. voor textiel in wieringerwaard winkel. Spoedgevallen Vrijdag gen ip Barsingerhorn. Nieuwe Niedo Ieder die wil hebben voor aardapi en bietenkuilen, voor bed.ek van zaad- of hooischelven, de zich spoedig tot C. G< Directeu%der Toekomst, Boerenleider J. ZIJP Langestraat Alkma Pusten en Yergunnin meenemen Gevraagd een Schipperski tevens chauffeur. J. I beurtschipper, Dirkshorn, 230. Aangeboden: Plan. 10 Friesche Rapenplanten. Kistemaker, Kolhorn, Tel. Te keop een Philips R toestel, z. g. a. n., prijs f31 Brieven lett, R postkan Breezand. koeien f 660—550-475; kal f 665550-r-475; varekoeien 360300; vaarzen f 440^3 pinken f300220—185'; gras ren f205—160—95. De aanvoer van graskalve iéts grooter met tragen ha prijshoudend. Melk- en ka! aanvoer iets korter met stil] del en vooral niet hooger Varekoeien aanvoer als week met^ kalmen handel prijzen blijven constant. 1 en pinken aanvoer klein, m< ten handel en onverander zen. TEXELSCHE MARK Hoewel de groote lammen ten achter den rug zijn, Maandag nog zeer druk; den niet minder dan 1276 ren aangevoerd. Ook de van ander vee was vrij bel Dë oorzaak van de groote renaanvoer moet voornam* zocht worden in het feit, weiden te wenschen overla gevolge van den uiterst f regenval in het voorjaar. I tal veekoopers van elders op deze markt weer groot, einde der markt werd de daardoor eenigszins beinvl markt was echter over h meen stug; de lammerenpri veer fl.— lager dan de week. Het prijsverschil t ooi- en ram-lammeren scl dere markt nog grooter te Dooreen genomen wordt, v rammen f 3—f 5 minder dan voor ooien. De hoogi werd ontvangen door den C. Bakker, Koogerweg, di per stuk voor ooilammerel te De heer C. Keijser Lz. f37,—, de rammen uit dezi partij brachten slechts f' Waarschijnlijk is niets on' gebleven; de prijzen liepe f 17 tot f38, middenprijs f Verder werden aangevi koeien f450f525 2 pinke f 200 6 kalveren f20f31; pen f55f70; 2 rammen f 120; 14 biggen f 30-43.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3