GESLOTEN )e - en tuinbouw Zilveren ambtsjubileum „De gestoorde repetitie" Marktberichten SCHAGEN MIDDENSTANDS-EXAMEN. Gisteren, Woensdag, slaagden voor het Middenstandsexamen,' diploma handelskennis, de volgende candi daten: Trijntje Vos te Wieringeimeer, Jacob Vries te Oostwoud, Elsje M. F. de Vries te Hoorn,' Reinier de Vries te Hoorn, Elisabeth A van der Wal te Wieringermeer, Pieter D. Willig te Schagen, Jantje Winse- mius te Wieringermeer, Gerard Wisman te Alkmaar, Marijtje Wit te Opmeer, Wijpko Wijpkema te Alkmaar, Arie A. Zeeman te Wie ringermeer, Maart je Zilver te Ben- ningbroek, Jantje Zwaag te Win kel, Jan Zwaan te Barsingediorn, Jacob Zwart te Schagen, Johmnes v. Amersfoort te Den Helder, frans A. van Anraat te Den Htlder, Hermanus Ansink te Wiernger- meer, Arian Bakker te Hoorn. Gerrit Bakker te N. Niedorp, Wil lem Bakker te Wervershoof, Aitoon Bandt te Den Helder, .Margaietba G. C. van den Berg te Anna Pau- lowna, Nicolaas J. de Beurs te Scha gerbrug, Arie Bil te Barsingertorn, Maarten Blaau'w te Wieringen Ja- $ob Boeder te Twisk, Cornelu de Boer te Anna Paulowna, Gerrit A. Bomans te,Alkmaar, Pieter Bor- gerding te Den Helder, Pieter J. Borst te Anna Paulowna, Pieter Broertjes te Oosterblokker, Anna Brugman te ^chagerbrug; Antje Bruin te Schagerbrug, Dirk Bruin te Sint Pancras, Stijntje Bruin te Twisk, Klaas Buik te Oudesluis, Jan Buis te Alkmaar, Willem Bur ger te Heiloo, Klaas J. Burgman te Schagen, Cornelis Butter te Den Hoorn (Texel), Geertje A. Bijl te Midwoud, Jan R. Bijl van Duijyen- bode te Breezand, Derk Cleveringa te Wieringermeer, Pieter Conpas te N. Niedorp, Arie L. Dalenbelg te Sint Maartensbrug, Anna P. Dek ker te Anna Paulowna, Cornets v. Delft te Schagen, Jacob Del va* te Warmenhuizen, Anna M. Digiura te Anna Paulowna, Pieter Dirls te Wieringen. Geëxamineerd: 64, geslaagd: 52, afgewezen: 12. DE HEER R. BRUGMAN 25 JiAR LEIDER VAN DE HOORNSCXE BANK. „Hoe wist U in hemelsnaam.dat ik'vandaag mijn 25-jarig jubilum vier?" vroeg de heer Brugman ver wonderd, toen we hem gistereiige- lukwenschten. De kwestie was, dat er aanvanke lijk een misverstand had besjian en dat iedereen van meening vas geweest, dat hij op 15 Oct. 1941 25 jaar bij de bank was geweest. Intusschen waren we blijkbar niet de eenigén, die beter wisten, want verschillende bloemstukken bewezen, dat ook anderen achter ihet geheim waren gekomen. Direc tie, personeel en verschillende re laties hadden blijk gegeven van hun belangstelling en hadden er terecht voor gezorgd, dat de* dag niet geheel onbemerkt voorbij ging. Wanneer inen 25 jaar in een taak heeft gewerkt, die zich heeft ont wikkeld en die tot bloei is gtko- men, verdiept men zich gaarne een oogenblik in het verleden en zoo duurde het niet lang of we waren met 'den jubilaris in een gesprek gewikkeld over voorbije tijden. „Eigenlijk", zoo vertelde ons de heer Brugman, „had ik bouwkun dige willen worden", Hij had zelfs een opleiding in deze richting ge noten. Maar toen hij in '17 uit den militairen dienst kwam, was kern dit vak door de medici ontraden met het oog op een rheumatische aandoening, die hij had gehad. Zoo had hij een kantoorloopbaan geko zen en was op 1 Juli 1917 in dienst getreden bij de Hoornsche Bank te Alkmaar. Hij had daar snel pro motie gemaakt en reeds op 1 Oct. 1924 volgde zijn aanstelling tot procuratiehouder. Toen in Schagen een filiaal werd geopend, .werd- hij op 1 Jan. 1931 benoemd tot leider van dit kan toor, die oorspronkelijk was onder gebracht in het bureau van de .voormalige Zaanlandsche Bank. Dit werd echter spoedig te klein, het voldeed niet meer aan de ei- schen van den tijd, in het bijzon der voor wat de kluisruimte be treft. Zoo werd uitgezien naar een ander pand ep het resultaat was, dat het tegenwoordige kantoor aan het Torenplein werd gebouwd. Op 2 Sept. 1935 werd het geopend en heden ten dage voldoet het nog ten volle. De heer Brugman, die in Schagen in het particuliere leven geen on bekende is, sprak ons nog geruimen tijd bver bloei en vooruitgang en .van harte wenschen wij hem toe, dat een volgend jubileum moge vallen in een periode, die zich meer leent, tot feestvieren en vreug debetoon, dan heden ten dage het geval is. CONCERT IN DEN MUZIEKTUIN. De Schager Harmoniekapel heeft eer ingelegd met haar gisteravond gehouden concert. Het was druk, heel druk zelfs. En vergeleken bij de opkomst, die we vroeger wel eens hebben gekend, heeft de kapel alle reden tot voldoening. Er werd goed gemusiceerd en een dankbaar applaus gaf herhaal delijk uitdrukking van de waardée- ring van het publiek. Wellicht is het goed, dat een vol gend maal de jeugd zich een tikje rustiger gedraagt dan gisteravond het geval was. We vermoe^n, dat zoowel musiceerenden als' luiste raars dat op prijs zullen stellen. V.V. SPARTA RECIPIEERT. Ter gelegenheid van het door het eerste elf al behaalde derde klas- serschap, zal het bestuur Zondag 5 Juli a.s. een receptie houden in de bovenzaal van hotel Posthoorn, des namiddags van 3—5 uur, ten einde belangstellenden de gelegen heid te geven tpt gèlukwenschen. Alkmaar Misbruikte schuilkelders Sensatie op het Nassauplein. Sedert ongeveer anderhalf jaar bezit het Alkmaarsche Nassau plein een schuilkelder, een kelder, ingericht naar de eischen des-tijds en zelfs voorzien van een tweetal toiletten. Weliswaar verhoogt de ze kelder het acsthetisch aspect van geneomd plein niet, doch ge zien de volstrekte nuttigheid er van, neemt men de>ze begroeide barricade graag op den koop toe. Eenigen tijd geleden bleek deze kelder een -Uitermate gezochte speelgelegenheid voor een dëel der Alkmaarsche jeugd. Het spel ont aardde echter al spoedig in van dalisme en er werd ingegrepen. Sedert enkele weken mag de kelder zich weer verheugen in de twijfelachtige belangstelling der jeugd en Dinsdagavond cul minèerde die belangstelling in een soort ongebreidelde aan val op dit vluchtoord. Een 10- tal jongelui, met een leeftijd varieerende tusschen de 7 en 10 jaar, renden in en uit, sjor den complete bossen gras uit den berm, groeven het zand weg en gapten tenslotte de beide deksels der privaten, ten einde 'elkander daarmede te lijf te gaan. v Het plein schrok op, er werd te gen ruiten getikt en een Cnkele- eewoner dreigde met de politie 't Hielp geen zier, integendeel, 't scheen de vandalistische neigingen veeleer aan te wakkeren, zoodat er zonder 'twijfel van den kelder weinig zou zijn overgebleven, als een der bewoners niet z'n woning was uitgeschoten en na een ware record-race een der belhamels in de kraag gegrepen had en mee naar binnen gesleurd. Aldaar werd de inmiddels getelefoneerde, politie afgewacht, die dra ver scheen met motor-en-zijspan, pro ces-verbaal opmaakte en den gc grepen .belhamel in het „bakje" naar het Bureau transporteerde. De schuilkelder zag er, hoe kon het anders, beestachtig uit, gezwe-" gen van den ondragelijken stank die uit de „ontbrilde" privaten steeg. D,at ook oudere menschen er vreemde manieren op na hou den bleek gelijktijdig uit het feit, dat twee volwassenen, clie den kelder passeerden, en meenden onbespied te zijn, flules de kapot geslagen stukken deksel der pri vaten medenamen, kennelijk als welkom stook-geréi. Dit werd ech ter voorkomen. Wat de schuilkelders betreft verdient het geen aanbeveling#een verbod uit te vaardigen, dat een ieder, die er zonder noodzaak in aangetroffen wordtf op een fiksche boete kan rekenen? Het is toch wel dringend gewenscht dat deze kelders niet alleenblijvend in orde zijn, doch* tevens dat ze niet Langedijk DE BRANDWEER OEFENT. Bij de firma Kramer op de Zuur- koollabriek De Eendracht te Zuid- scharwoude. was Woensdagavond brand, maar het was er een van onschuldigen aard. Hij diende slechts om te oefenen en te demon streeren. Men wilde zich overtui gen, of het brandbluschapparaat goed functionneerde en als het nood gaf, succesvol kon optreden Een en ander verliep naar wensch en het bleek wel, dat, als er brand mocht komen op een „eiland" men op de brandweer kan rekenen. Een en ander braoht heel Wat belang stellenden op de been. GEEN FRAUDULEUS VERVOER VAN VERBODEN WAREN. We verneftien, dat de opsporings dienst van ovèrtrëdingen inzake vervoer van goederen, die niet bui ten •.•de veiling om mogen worden vef-kocht, proces-verbaal heeft op gemaakt tegen personen, die hier wérkten en verboden goederen mee namen naar elders, waar ze woon achtig waren. GASRANTSOENEERING. In een circü-laire aan de gasver- bruilcers doet de directeur van de gem. gasfabriek een beroep op de medewerking van alle gasverbrui- kers om aan een Dillijke verdeeling mede te werken en voor het ko ken op gas de gegeven regelen streng in acht te nemen. De huidi ge gasrantsoeneering moet, aldus de directeur, met het oog op de k<o-i lenproductie van ons land streng worden toegepast. Het rantsoen is niet groot en zuinigheid geboden. Plet is zeker niet prettig, zoo zuinig te moeten zijn. Voor de gas fabriek niet, deze zou graag meer gas willen geven, en voor de ver bruikers niet, deze moeten zich be- perken. De moeilijkheden van *de huisvrouw worden zeer goed begre pen, maar de directeur van het gasbedrijf heeft met dezelfde moei lijkheden te kampen ten- opzichte van de gasvoorziening aan zijn ver bruikers. Jn nu kan de gasvoorzie ning alleen blijvejv functioneeren, indien iedére verbruiker medehelpt door zoo zuinig mogelijk met gas om te gaan. Het gasbedrijf krijgt precies zooveel kolen als noodig zijn om aan de verbruikers het hun toegewezen rantsoen ter beschik king te stellen. Door dus. net te doen, alsof er geen gasrantsoenee ring bestaat, berokkent men de an dere verbruikers groot ongerief. Ook zou de directeur dan genood zaakt kunnen worden opnieuw sper-urén in te voeren, terwijl de verbruiker, die zijn rantsoen over schrijdt rfiet alleen de kans loopt beboet te worden, maar in ernstige gevallen voor enkele dagen zal, worden afgesneden. DENKT OM HET PERSOONS BEWIJS. Het blijkt nog telkens, dat gerech tigden tot het bezit van een per soonsbewijs vergeten, dit ten allen tijde bij zich te dragen. De politie ziet daar nauwlettend op toe. Gis- kapotgemaakt worden door de jeugd, die het nut ervan niet be grijpt. Overigens moge er nog een be roep op de omwonenden gedaan worden, om. voorzoover dit moge lijk is, in te grijpen en aldus de politie op daadwerkelijke wijze ,van dienst te zijn. Gezien het feit dat het hier inrichtingen van al gemeen nut betreft, lijkt ons dit zeker niet te veel gevraagd. De afsluiting van de ongeveer 300 collectieve arbeidsovereen komsten in land- en tuinbouw kreeg-in de laatste jaren in den regel haar beslag in het voor jaar, in elk geval 'uiterlijk Mei. Alleen de goedkeuringen door het College var Rijksbemidde laars, alsmede de beslissingen inzake aangevraagde arbitrale uitspraken op grond van de cri sis-organisatiebeschikking, lie ten nog al-eens op zich wach ten. Dit jaar is de situatie heel anders Met uitzondering van enkele plaat sen en' districten (boomkweekerijen Boskoop en Zeeland, bloemisterij Aalsmeer, tuinbouw Leeuwarden en Harlingen, Hogezand-Sappemeer en landbouw Voorne-PuttenrRozen- burg) zijn voor l942/'43 overal elders in land- en tuinbouw nog steeds geen collectieve arbeidsovereen komsten tot stand gekomen. De re den daarvan is, behalve aan het streven naar uniformiseering van loonen en arbeidsvoorwaarden en concentratie van de bestaande con tracten, waardoor vertraging ont stond, mede toe te schrijven aan de veranderingen, welke zich voltrok ken in de werkgevers- en werkne mersorganisaties, welke tot en met 1941 de contracteerende partijen wa ren. Door deze organisatorische wij zigingen ontstond stagnatie in de bespekingën «en eveneens «in de af sluiting van nieuwe overeenkom sten. De onzekerheid op dat terrein weerhield nog bestaande landbouw organisaties en werkgeversbonden om hun medewerking aan de afslui ting van loonregelingen te verlee- nen. De oprichting van den Neder- landschen Landstand maakte aan die onzekerheid eensdeels een ein de. De provinciale leiders van deze organisatie benoemden, waar geen werkgeversbonden bestonden', on derhandelingscommissies. Op vele plaatsen overeen- steming bereikt De met den Nederlandschen Land arbeidersbond gevoerde onderhart delingen hebben, in de meeste pri> 'vincies en districten geleid tot over eenstemming inzake loonen en ar beidsvoorwaarden en zulks voor den landbouw in de provincie Friesland, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Zeeland meerdere distric ten van Noord-Brabant, het geheele veefiouderijgebied van Znid-Hol- land. In Noord-Holland en op de Zuid-Hollandsche eilanden leidden de besprekingen niet tot overeen stemming. Evenmin in de provincie Gronin gen. Ook in Drente nog niet maar in deze provincie bleven slechts een paar geschilpunten over. Voor den tuinbouw werd overeenstemming bereikt in alle districten van Zuid en Noord-Holland en eveneens voor het geheele bloembollenbedrljf. Verplichte arbitrage. Waar echter tegen de vastlegging' van de voorloopig overeengekomen loonen en verdere arbeidsvoorwaar den in den vorm van collectieve arbeidsovereenkomsten dit jaar be^ zwaren -bleken te bestaan, is van werknemerezijde thans het Depar tement van Landbouw en Vissche- rij verzocht aan werkgevers in land en tuinbouw In alle provincies en districten op grond van. de crisis- organisatiebeschikking verplichte arbitrage en naleving van scheids rechterlijke uitspraken te willen op leggen. De voor verschillende pro vincies en districten aangewezen arbiters zijn r$eds begonnen verte genwoordigers van werkgevers en werknemers en verdere deskundi gen te hooren. Duitsche theater in NEDERLAND Intendant dr. Wolfgang Nufer heeft voor het komende seizoen con tracten afgesloten met de volgende artisten: Kammersangerin Maria Cebotari van de staatsopera Berlijn; Kam- mersaengerin Erna Berger van de staatsopera Bérlijn; Kammersaen- gerin Viorica Ursuleac van de staatsopera Muenfhen; Kammer sangerin Trude Rippelc van de st. opera Muenchen; Eszter'Rêthy van 'de staatsopera Wcgnen; Kammer sangerin Maria Reining van «de st. opera Weenen; Horst Taubmann van de staatsopera Muenchen; Wil- ly Dómgraf-Fassbender van de sW- opera Berlijn; Peter Anders van de staatopera Berlijn; Kammersaen- ger Karl Schmitt-Walter van het Deutsche Opernhaus Berlijn en He raid Kreutzberg. Onderhandelingen met gaste.n worden nog gevoerd en het resul taat daarvan zal na afloop der be sprekingen bekend worden ge maakt. MACHT OVER HET STUUR VERLOREN. Op deh weg van Ingen naar Eek en Wiel, onder de gemeente Liede/i, reed de 23-jarige handelsreiziger L. G. uit Den Haag naar zijn ver blijfplaats te Eek en Wiel, waar hij logeerde. Doordat hij even omkeek, raakte hij het stuur kwijt en sloeg vervolgens eenjge malen over den kop. In bewusteloozen toestand werd het slachtoffer door voorbijgangers gevonden en<¥iaar Eek en Wiel ge bracht, waar hij eenige uren na het ongeval, tengevolge van een zware hersenschudding en schedelfrac tuur is overleden. teren werd er weer controle ge oefend en toen bleken er. weer ver scheidene, die dit bewijs niet bij zich hadden. Het wordt zoo licht vergeten bij het aantrekken van een ander pak, maar de opsporings ambtenaren kunnen daarmee, dit is duidelijk, geen rekening houden Men denke dus aan het boven ver melde voorschrift. Anders op den bon! PRUIMENDUNSEL WORDT PRODUCTIEF GEMAAKT. Naar wij vernemen, wordt op het oogenblik, rfu de kweekers aan het uitdunnen van de pruimen- boomen bezig zijn, het dunsel, dat hierdoor verkregen wordt en-, in vorige jaren weggeworpen werd, verzameld en naar de veiling ge bracht. Het wordt daar tegen een prijs van 5 'cent per kilogram afge nomen. Een der groote jamfabrie, ken in ons land gebruikt dit afval product, n.1. om er pectine uit te bereiden, een product, dat bij de jambereiding een belangrijke rol speelt. Er worden thans onderzoe kingen gedaan, of ook het. dunsel van appelen zich voor deze bewer king leent'. Aangezien er ook heel wat appelen te veel aan de hoo rnen 'zitten, zou dit van groot be lang kunnen zijn. CLANDESTIEN AARDAPPELEN- VERVOER. In samenwerking met. de'C.C C D heeft de marechausseebrigade Lan gedijk tegen verscheidene personen proces-verbaal opgemaakt wegens 4iet clandestien vervoeren van aardappelen. Het is raadzaam, om zich niet met deze ontoelaatbare bezigheid onledig te houden, aan gezien zeer_ strenge controle wordt, uitgeoefend. BONNENVERVALSCHER GEPAKT. Broek op Langendijk. Naar wij vernemen, is een ingezetene vp.n Broek op Langendijk geverbali seerd, wegens het vervalschen va'n distributiebonnen. Van ongeldige bonnen had bedoelde persoon „gel dige" suiker- en jambonnen ver vaardigd en daarop bij eenige win keiiers deze artikelen gekocht. Ook heeft de man eenige van deze door hem zelf gemaakte bonnen aan particulieren verkocht, die op 'hun peurt de bonnen bij de winkeliers gingen besteden. Toen de winke liers hun bonnen bij den distribu- tiedienst kwamen inleveren, werd de vervalsching opgemerkt. De ma rechaussee slaagde er in, tien da der op te sporen, terwijl ook dege nen,- die de ongeldige bonnen ver strekt. hebben en degenen, die de vervalschte bonnen gekocht, heb ben, op de bon werden geplaatst. Een mooi succes. BANNEVERGADERING. OudkarspeL In het lokaal van den heer C. van Liempt alhier ver gaderde Woensdagmiddag het be stuur van de banne Oudkarspel on der leiding van den heer Jb. Kroon Jbz. Medegedeeld werd o.m., dat goedkeuring is ontvangen op het Jesluit tot het aangaan van èen borgstellingsverzekering ten behoe ve vaü den penningmeester. Tegen het ontwerp-besluit tot verhooging van de jaarwedden en presentiegelden van de bestuursle den fwaren geen bezwaren ingeko men. Dit besluit werd nu vastge steld en zal Ier goedkeuring wor den ingezonden. Het tpesluit, volgens hetwelk een tijdelijke toelage van 6 pet. werd verleend, werd in verband met het vorengenoemde ingetrokken. De rekening over het jaar 1941 werd hierna behandeld. Deze sloot ip 'n totaal bedrag van f14 741.4? met een voord, saldo van f 1652.41 Op deze cijfers werd deze rekening vastgesteld. v De begrooting 1942 werd va^stge- Heden overleed, zacht .en kalm, in het Cen traal Ziekenhuis te Alk maar onze geliefde Man. Vader, Zoon, Behuwd zoon en Oom, de heer Pieter Olij, in den ouderdom van 41 jaar. Uit aller naam, Wed. V. OLIJ— Langedijk. Heerhugowaard, 1 Juli 1942. Zwemwedstrijd „DE WIEL" ZONDAG 5 JUU, n.m. 2 uur. Deelname vrij. Entrée 20 cent. Gevraagd voor directe in diensttreding accuraat factorist leeftijcl 13—20 jaar. Goed dun nende typen en rekenen ver- eischte. Brieven onder lett. DN11 Bur: van dit blad. EEN VROOLLJKE AVOND bezorgt U de Moerb. Jeugd Tooneel Club met het blijspel op ZATERDAG i JULI, in Café v. d. MOLEN, MOERBEEK. Aanvang 7.30 o. t. 2 Arbeiders gevraagd voor aardappelrooien. S. Doorn, Leierdijk 105, O. Niedorp. Te koop een mooie donker blauwe Kinderwagen. G. Ha vik, Schagenv;aard. Te koop 25 Meter hoogedrak slang, oude kwaliteit, 7 lagen kamgaas, bij C. Blokdijk, H 46, Tuitjenhorn. Verloren l br. Portemonnaié gaande van bushalte naar' Belkmerweg. Terug te bez. bij W. Bijl, B 78, Bqrgerbrug. Gevraagd een Moederloos Veulen, bij J. van Stralen, Veenhuizer Middenweg, nf Kuiper, Tel. 296, Heerhugo waard. Tetetond gevraagd een Schip persknecht, bij H. Oud, Beurt schipper, Oudkarspel, Tel. 497 Noordscharwoude. ONDERSTAANDE ZAKEN ZI3N WEGENS VACAflTip van 6 tjm 11 Juli Herman König, Laagzijde Het Sierhuis, „De Schouw Het Schager Importhuis, Moënstraat - steld op een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 14.148.56, met een geraamd voordeelig saldo van f 1409.37. Het bestuur stelde voor de omslag met f 1 per H.A. te verla gen tot f 11 per HA Doordat de te betalen lasten iets lager zullen zijn kah men deze verlaging toepassen. Het kassaldo zal daardoor met ruim f 240 verminderen. Het. voor stel werd aldus aangenomen Het Dag. Bestuur zal, naar de voorzitter mededeelde, de volgende week de Voorburggracht iangs gaan om de diepte van het water te controleeren. In verband1 met de mededéeling, dat. de fa. Hart Co. vergunning heeft gekregen om de Laansloot uit te baggeren, vroeg de heer L. Kalverdijk hoe ver men daarbij zou gaan. De voorzitter ant woordde, dat de fa. Hart daarbij -5 M. uit den kant van Engdenburg zal moeten blijven, terwijl tot de gewone diepte van de Voorburg gracht gegaan mag worden, nl 1.40 M. De kaarten van'de banne zullen door den secretaris bijgewerkt wor den. Daarna sluiting. HtHHiWtWli HET HOORNSCHE BONTE AVOND GEZELSCHAP. Ais slotnummer1 van de kermis trad Dinsdagavond voor een uit verkochte za,al het Hoornsche Bon te Avond Gezelschap op in de zaal van den heer Liefhebber. De band van het gezelschap, be- staanrfe uit, een vijftal goede mu sici, vormde de hoofdschotel van het programma. De nummers wa ren berekend op den smaak van het publiek en bestonden grootendeels uit schlagers, van den laatsten tijd. De bewegélijke WesseJ Spoelder kan een zeer behoorlijke gooche laar worden, wanneer hij zich de moodige ingrediënten weet te ver schaffen. Het materiaal, waarmede hij nu werkte, deed wat primitief aan en sommige van zijn trucs wa ren tamelijk doorzichtig. De chansonniere, mej. Fehmy Hendriks, kon ons met haar zang wel bekoren, tenminste daar, waar zij haar liedjes niet reciteert. Overigens is over dit gezelschap reeds zooveel geschreven, dat wij kunnen volstaan met op te merken, dat ook hier het publiek over het algemeen -genoten heeft van het gebodene. (v. d.--Steenhoven). BA RSTNflERHORft S1XT MAAB1EN. KERMISPLANNEN. Het is mevr. de wed. A. Zwakman gelukt om voor de kermis te enga- geeren het Eerste N.H. Plattelands cabaretgezelschap „Nummer een", onder leiding van den ons zoo he kenden Daan Pool. Dat kan 'n ge zellige avond worden. r NOTABEL BENOEMD. Bij de na afloop' der godsdienst oefening gehouden verkiezing is de heer C. Kossen alhier, benoemd tot notabel, der Ned Herv. kerk POLITIE. Gevonden: een onderdeel van een auto. Inl. bij dén gem.veldw. HOOFDINGELAND BENOEMD. Valkkoog. Naar wij vernemen is de heer C. Schuit alhier, bij enkele candidaatstelling benoemd tot hoofdingeland van den polder Valk koog. HEEHHUGOWAARU. BESTEL TIJDIG BRAND STOFFEN. De leider van de distributiekring Barsingerhorn, Winkel en Wierin- gerwaard deelt het volgende me- Zooals men weet, zijn thans de eerste vijf bonnen van de brand- stoffenkaart geldig verklaard. In zijn eigen belang wordt ieder aan geraden, thans reeds alle op die bonnen verkrijgbare brandstoffen bij zijn leverancier te bestellen. Klachten over niet tijdige afleve ring ook voor brandstoffen voor kookdoeleinden, zende men zooveel mogelijk schriftelijk direct recht streeks aan het distributiekring- kantoor in Barsingerhorn, met ver melding van datum van bestelling en naam van den leverancier. KOLHORN. EEN MOOI SUCCES. Door bemiddeling van het bureau voor rechtsbescherming te Winkel, correspondent Cornelis Hoep, West Friesche Dijk C 27. zijn de loonen met 8 cent per uur verhoogd aan het\ Centraal Bureau te Kolhorn. Voor de daar werkende arbeiders een mooi succes. HAAR FUNCTIE AANVAARD. Mej. A. Kaarssemakers uit Alk maar, benoemd als onderwijzeres aan de Chr. school aan den Basser- weg, wegens ontslag aan mej. J. A. van Alphen, die binnenkort in het huwelijk hoopt te treden, heeft Maandag j.1. haar functie opgevat. 25 JAAR POSTBODE. Besteller Berkmans van „Zuid" herdacht Woensdag, zijn 25-jarige diensttijd als besteller bij de poste rijen. Na tot in 1933 in Zandvoort gestationneerd te zijn geweest, volgde overplaatsing naar onze ge meente, waar toen nog de heer De Vries kantoorhouder was. BURGERLIJKE STAND Over de maand Jnni 1942. Geboren: Jan. z. v. T. Bijpost en A. Pranger; Remuw Dieuwertje, cL v. L. Jonker en A. Vriesman. Ondertrouwd: D. Ruig en A. J. ten Hoeve; W. de Leeuw en M. Visser. Getrouwd! L. F. van Loo, oud 27 jaren, wonende f» Den Helder en A. Dekker, oud 25 jaren, wonende te St Maarten; D. Ruig, oud 25 ja ren, wonende te Alkmaar en A. J. ten Hoeve, oud 21 jaren, wonende te St Maarten; Jb. Tesselaar, oud 38 jaren, wonende te St. Maarten Én J. Roozendaal, oud 41 jaren, wo nende te Bergen. Overleden: Geertje de Bree, oud 56 jaren, echtg. van A. Stins. ZWAAG. 1 Juli. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken". Aardappelen .fr 9, kl. aardappelen f 5, spinazie f 8—10, uien f 7.50, slabooneh f 40, snij- boonen f 40, doperwten f 20, peulen f 20, tomaten f 28.801—36, bospeen f 8—10, radijs f 1.80, rabarber f5.S0 -7, bindsla f 7, sla f 1.50—2, bloem kool f 1114, komkommers f 9 15. perziken f 1550, aardbeien f 2835, blauwe pruimen f 90, prolefic f 35, kruisbessen f 10, ker sen f 40, tuinboonen f 13. WARMENHUIZEN, 1 Juli. Aanvoer: 1150 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 9, 750 Kg. ra barber f6.- NOQRDSCHARWOUDE, 2 Juli. Aanvoer: 2200 Kg. rabarber L.6, 138.000 Kg. Schotsche muizen, gröote f 9,'kleine f 5. BR. OP LANGENDIJK, 2 Juli. Aanvoer; 500.000 Kg. aardappe len: grooten f 9, kleine f 5, 19025 Kg. tomat«n T-TV f 36. K 2167

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3