VERPACHTING vao vischrcchten 6 milliard 6 millioen Nieuwe wet ^AKKERTJE Het lidmaatschap van het N.A.F. Van bevoegde zijde wordt mede gedeeld: Het Ncderlandsche Arbeidsfront vervult, een-zeer belangrijke sociale taak. liet wil voor den Nedcrland- schen werker binnen hét raam der economische moeilijkheden de best mogelijke levensvoorwaarden schep pen. Zulks komt o.a. neer op het doen ontstaan van betere arbeids voorwaarden in den ruirnsten zin van het woord. Ileeds thans zijn enkele van deze gunstige voorwaar den verkregen en andere zullen vol gen. Hiermede zijn niet alleen diege nen gediend, die lid zijn van het N.A.F., doch ook werkers, die dit lidmaatschap niet bezitten. Een tegenstelling is hierdoor ech ter geschapen tusschen de leden en niet-leden, die in strijd is met de onverbrekelijke eenheid, die alle werkers bchooren te vormen. Te vens brengt deze tegenstelling een ongelijke verdceling van lasten mede. Alles toch, dat door of met medewerking van het N.A.F. ver kregen wordt, is slechts te bereiken, doordat zij, die deel uitmaken van het N.A.F. niet alleen de rechten, doch ook de plichten van dit lid maatschap aanvaarden. Deze plich ten zijn in feite echter de plichten ,van alle werkers. In dit verband wordt wel" eens gewézen op de ontwikkeling in Duitschland en met name een pa rallel getrokken met het lidmaat schap van het D.A.F. De uiteindelij ke beslissing over het al of niet lid worden van het D.A.F. ligt bij den Duitschen werker. Een onder nemer of bedrijfsleider kan als dra ger van de hoogste verantwoordé- lijkhcid in het bedrijf van al zijn medewerkers verlangen, dat zij hun krachten ten volle inzetten voor de bedrijfsgemeenschappen, waarvan zij deel uitmaken. Hij kan in het, bedrijfsreglement, dat na verkregen goedkeuring van het D.A.F. wette lijke kracht heeft gekregen, de be paling opnemen, dat al zijn mede werkers van den jongsten leerling tot den directeur lid moeten zijn van het D.A.F. Hij kan niet an ders handelen, opdat hij er zeker van zij, dat alle werkers, die pro- fiteeren van de sociale verbeterin gen, welke het D.A.F. ook voor hen heeft weten te bereiken, metterdaad toon en dat zij zich van hun ver plichtingen bewust toonen. Nieuwe uitvindingen Men stelle dc verwachtingen niet te hoog. DEN HAAG, 3 Juli. ATén toe kan men in de hladön lezen, dat er een vervangingsmiddel gevon den is voor een schaars geworden artikel. Gemeenlijk is dit dan oor zaak tot een aantal juichkreten en tevens tot de noodige gespannen verwachtingen. Men diene echter wel te bedenken, dat zelden aan de ze verwachtingen voldaan kan wor den. Want zelfs als het vervan gingsartikel deugdelijk is (iets, wat, helaas, lang niet altijd gezegd kan worden) moet men er toch re kening mee houden, dat het door de schaarschte aan grondstoffen toch nooit op groote schaal aangemaakt kan worden. En waar het gaat om vervangingsmiddelen van dagelijk- sche gebruiksvoorwerpen, zooals b.v. f ie teenban den of textielgoede- ren, zouden zij toch niet buiten de distributie blijven. Practisch komt In het laatste halfjaar zijn eenige besluiten afgekondigd, die van be lang zijn voor hen, die hetzij als verpachter, hetzij als pachter of als vergunninghouder eenige bemoeie nis hebben met de zoetwatervissche- rij. Wij bedoelen het Pachtbesluit Vischrecht 1941 van 22 December 1941, en de beide uitvoeringsbeslui ten- van den Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij, nl. van 12 Fe bruari-en. van 21 April van dit jaar. ZooWei voor hen, die van de vis scherij hun beroep maken als voor de sportvissohers kan het zijn nut hebben, deze drie besluiten in hun onderlingen samenhang nog eens te bezien. Het verpachten van het vischrecht. In de eerste plaats is bepaald, dat de eigenaar van een vischrecht, dat op 9 Mei 1940 was verpacht, ver plicht is, dit vischrecht te blijven verpachten. Slechts met toestem ming van den Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij mag het recht verpacht worden aan een anderen pachter dan dien, aan wien het recht op ft Mei 1940 was verpacht. Deze toestemming heeft men auto matisch, wanneer aan een reeks voorwaarden is voldaan, waarvan de voornaamste hier volgen. Uitgifte van vischrecht d.i. het door den eigenaar van vischrecht aan anderen verschaffen van de gelegenheid tot uitoefening van de visscherij. mag slechts' geschieden door het 'aangaan van een pacht overeenkomst en deze pachtovereen komst mag slechts met beroepsvis- schers worden gesloten; onder be- roepsvisschers worden verstaan zij, die ddaadwerkelijk de visscherij uitoefenen als uitsluitend dan wel als hoofdbedrijf. Een uitzondering hierop is tot wederopzegging ui terlijk tot 1 Maart 1943 toegestaan voor wateren, Waarvan het visch recht tot 12 Februari 1942 niet ver pacht is g(eweest. Een volgende" voorwaarde is, dat de pachtovereenkomst de bepaling inhoudt, dat zij van rechtswege is ontbonden, zoodra de Secretaris- Generaal verklaart, dat het water, waarop de overeenkomst betrek king heeft, niet doelmatig wordt be- vischt, dan wel, dat de pachter han delingen verricht, doet verrichten of toelaat, die in strijd zijn met de voorschriften van Visscherij wet en reglementen, of die den ordelijken gang van zaken van de regeling of uitoefening van de visscherij ver storen of in gevaar brengen. Op 28 Mei 1941 werd door het De partement van Landbouw en Vis scherij een circulaireschrijveri ver zonden, bestemd.voor gemeente- en waterschapsbesturen en later ook in de bladen opgenomen, waarin, vooruitloopende op het Pachtbe sluit, zekere richtlijnen werden ge geven inzake de verpachting van vischrecht. Het Eerste Uitvoerings besluit heeft in aansluiting aan de zen datum een bepaling opgenomen inhoudende, dat uitgifte van visch recht, welke plaats vond tusschen 28 Mei 1941' en 12 Februari 1942 op andere wijze dan door verpachting en/of aan niet-beroepsvisschers als nog moet worden goedgekeurd. Der gelijke ovei-eenkomsten blijv&i slechts van kracht tot den dag, waarop dienaangaande een beslis sing is genomen. Goedkeuring van Secretaris- Generaal. Tenslotte moet voor pachtovereen komsten, die na 12 Februari van dit juar worden gesloten, de goedkeu- ïing van den Secretaris-Generaal zijn verkregen, alvorens zij van kracht worden. Aanvragen tot het vorkrijgen van de goedkeurng moe ten tenminste drie maanden vóór het ingaan van de pacht worden in gediend onder vermelding van na men en adressen van andere ge gadigden. Eveneens is goedkeuring vereischt voor aanvullingen en wijzigingen van reeds bestaande overeenkom sten, ook al zijn de oorspronkelijke contracten reeds goedgekeurd. Pachtovereenkomsten, die zijn aangegaan met beroeps visschers, en welke eenmaal zijn goedgekeurd worden telkens verlengd met den termijn, waarvoor zij oorspronkelijk zijn aangegaan, tenzij de Secreta ris-Generaal op verzoek van den pachter of den verpachter anders beslist. (Wordt vervolgd) ONDERLINGE VjEBHjjiIHEEIV rVERZEKERINBS MAATSCHAPPIJ* I. I. H0KT1JB, IU SeOBSEA. I. t RU» Het nieuwe boekjaar der maatschappij is aangevan gen met een totaal verze kerd bedrag van ruim gulden. In het afgeloopen boek jaar werd schade erkend tot een totaal bedrag van meer dan gulden. Voegt ook Uw belang bij het groote geheel en neemt deel in de steeds groeien de risico-spreiding! Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE BEZORGER Van alles wat uit dorp en stad het hier op neer, dat van een ver vangingsmiddel nooit een zoodanig quantum vervaardigd kan worden, dat het de ontbrekende artikelen volledig vervangen kan. Alle grond stoffen zijn momenteel in de distri butie. Een tenslotte moet zelfs een vervangingsmiddel uit grondstoffen vervaardigd worden! Het is trouwens wel eens noodig, er op te Wijzen, *dat het overgróote ^gedeelte der niö uwe vontdekkingea vrijwel waardeloos zijn. Het publiek doet er d.us' goed aan, aan een en ander met het noodige scepsis op te •nemen. ter ordening van het sociale leven Ofschoon ook thans nog niet voor ieder duidelijk zichtbaar, begint zich voor degenen, die scherp weten op te merken, tegen dén achter grond van de krijgsbeurtenissen een nieuw Europa af te teekenen. Een ruimte, welke gegrondvest is op een noodzakelijken samengang van allen, die door sociale, econo mische, en niet in de laatste plaats gemeenschappelijk^, raskenmerken tezamen bchooren, begint onder den naam „Groot-Europeesche Le vensruimte", dagelijks meer tot werkelijkheid te worden. In deze Europeesclie ruimte zal Nederland een belangrijke taak te vervullen hebben. In vele opzich ten zal dit- echter een herorientee- ring en- nieuwe instelling verlan gen, welke in scherpe tegenstelling staat met onze orienteering in het verleden. Met name het bedrijfs leven en alles wat daarmede sa mengaat, zal ëcn radicale verande ring hebben te ondergaan, en wel omdat .dit bedrijfsleven niet meer kan worden gezien als een afzon derlijk organisme, onderworpen aan uitsluitend eigen souvereine wetten, doch als ondergeschikt ele ment in het geheele samenstel van onderdeelen, waaruit de volksge meenschap is opgebouwd. Kapitalisme en klassenstrijd,'reeds in feite gebroken, zullen de ge- dachtenwereld van den Nederland- schen mehsch niet meer mogen be- heersche,n, doch vervaqgen moeten worden door riieüwê inzichten. Dit alles zal geen theorie kunnen blij ven, doch daadwerkelijk tot uiting moeten komen. In de plaats van verouderde wetten en inzichten zal binnenkort een nieuwe wet gesteld worden, die de belangen van den arbeidenden mensch zeker zal stel len en een richtsnoer z^l zijn bij de leiding en verzorging van alle werkende Nederlanders. Deze wet ter-ordening van het sociale leven heeft niet ten doel arbeid en bedrijfsleven binnen een nauw keurslijf te dringen, doch zal de groote lijnen aangeven. De vra gen van de dagelijksche praktijk zullen met de soepelheid, die ver eischt wordt, door nadere uitvoe ringsbesluiten en de medewerking van hen, die als vakman midden in het bedrijfsleven staan en boven dien het vertrouwen der werkers genieten, in alle onderdeelen beant woord worden. Sonja Henie moet betalen STOCKHOLM, 6 Juli. (A.N.P.) De vroegere Noorsche wereldkam pioene in het kunstrijden op de schaats, Sonja Henie, werd in New York veroordeeld haar manager Scanion een bedrag van 77.659 dol lar te betalen, alsmede twintig pro cent van al haar toekomstige ont vangsten. Uit verklaringen van ge tuigen is gebleken, dat Sonja Henie de onkosten, die Scanion sedert 1936 voor haar en haar familie heeft gemaakt, tot nu toe niet heeft, be taald. FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit de Grieksche bergeo door ERNST KLEIN 13 Wij wilden juist naar boven komen, antwoordde Elena. Wacht wij komen beneden... De beide mannen verdwenen. Een oogenblik later zat Vitus in zijn boot en roeide zoo snel hij kon den nacht in. Het huis goot thans een waren stortvloed van licht uit over den tuin en de zee. Xymatis en de an dere man kwamen met de vrouw dicht aan den oever Maar de schaduw achter den muur had Vitus reeds verzwolgen! Xymatia schertste en plaagde zijn vrouw. Dweepster! Kleine droomster! lachte hij met zijn dikke stem en klopte haar liefderijk op den schou der Gelukkig, dacht zij, hij heeft niets gezien. Maar hij had wel degelijk gezien! TIENDE HOOFDSTUK. Een welgemeende raad. Alles in orde? vroeg Vitus, toen hij te Katherini het oude stoombootje verliet, dat den dage lijksche postdienst met Saloniki onderhield. Alles in orde, antwoordde Salo- mon, die op de zelfs voor Turksche begrippen al te wankele landings brug stond te wachten. Katherini, de havenplaats voor het heele Olymposgebied, is een ar melijk Grieksch gehucht, dat slechts enkele smerige huizen telt. Hier be gint de bergstraat naar Ellassona, dat hoög in de bergen ligt en van waar zij over den Valecikopas ver der naar Griekenland loopt. Over deze straat waren eenige jaren ge leden de divisies van Edhem Pa scha gemarcheerd, toen de Grieken als eerste der Balkanvolken een po ging in het werk stelden, om alleen Turkije in te stormen. Maar de Grieken stieten zich er de hoofden ten bloede aan. Over deze straat waren eens de troepen van Philips van Macedonië getrokken ,toen hij ten strijde reed, om het trotsche Hellas te onderwerpen. Anderhalve eeuw later dreunde zij onder de hoefslagen der Romeinsche legioe nen, die den laatste der Macedo nische koningen zijnrijk kwamen ontnemen. Weer een paar eeuwen later, en de wildé benden der Noor sche barbaren begaven zich zuid waarts, aangetrokken door den eeuwig lachenden hemel van Grie kenland en zijn kostbare schatten. Om de goden, die eens, in vervlogen tijden, op deze toppen gewoond heb ben, bekommert zich niemand meer. Hun namen zyn vergeten, hun tem pels vervallen... oud is deze berg straat over den Olympos, oud en met bloed gedrenkt En thans was zij het dorado der Grieksche roovers, die den armen dorpsbewoners het leven zwaar maakten. Ook Salomon had zich een tijdlang in ditgebied opgehouden, en wel met goede resultaten, on danks de groote en levendige con currentie. Maar Salomon had zyn revolver ook steeds een seconde vroeger bij de hand gehad dan de bekwaamste zijner concurrenten. Sa lomon had altyd het zakenprincipe hoog gehouden: eerst schieten en dan onderhandelen. Er gaat niets boven zulke soliede zakenprincipes. Thans stond hij op ie landin/sbrug, gekleed in zijn oude „werkpak", dat hij als dragoman in Saloniki niet goed meer gebruiken kon. Hooge vilten slobkousen, die tot over zijn Oneerlijke politiebeambte. De jus titie te Zwolle heeft den hoofd agent van politie D. P. te Kampen ih arrest gesteld wegens verduis tering van een groot aantal onder zijn hoede gestelde en van den zwarten handel afkomstige goede ren. Het onderzoek is in vollen Rang. Twee personen te Velsen vedron ken. Te Velsen zijn gistermid dag twee personen bij het zwem men in het zijkanaal B verdron ken. De 19-jarige A. Tromp te Zandvoort, liet zich aan den roei boot voorttrekken. Het touw brak en de jongeman verdween in de diepte. In dc onmiddellijke nabij heid van deze plek is korten tijd later de 31-jarige A. B., wonende in de IJkenstraat te IJmuidcn- Oost, bij het zwemmen verdronken. Verkeersongeval. Op de Laan v. M-eerdervoort te Den Haag bij de Arèhimè'déss'traa't is gisterochtend te ongeveer half acht de 36-jarige mej. :J, van G., wonende in laatst genoemde straat, toen zij op het linkergedcelte van den rijweg fietste, door een tramwagen aan gereden. Zij ligt thans met een schedelbasisfractnur in het zieken huis aan den Zuidwal. Jongen verdronken. Gistermid dag is bij het zwemmen in de Waalhaven de 14-jarige Piet Wijn tjes, wonende in de Slaghekstraat te Rotterdam, verdronken. Hoewel de jongen door burgers spoedig uit het water was gehaald, mocht kunstmatige ademhaling niet meer baten Het stoffelijk overschot is naar het Zuiderziekenhute ge bracht. Bij het zwemmen verdronken. De 16-jarige J. Kuis is gisteravond bij het zwemmen in het Twente- Rijnkanaal nabij Enschede verdron ken. Hoewel de jongen niet zwem men kon, begaf hij zich toch te water. Hij verdween onmiddellijk in de diepte. Korten tijd later werd hij opgehaald, maar hoewel pogin gen werden aangewend om met een zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, faalden deze. Inbraken te 's-Gravenhage. Za terdagnacht is ingebroken in een bakkerij aan de Zorgvlietstraat. Twee balen tarwebloem cn een baal tarwemeel werden gestolen. Verder werd ingebroken door verbreking van een ruit in een si garenwinkel aan de Keizerstraat, waarbij 160 pakjes shag en 4000 si garetten en in een sigarenwinkel aan de Nieuw Marktstraat, waar een totnutoe niet bekende hoeveel heid sigaren en sigaretten werden gekaapt. 257. Sdhurken, jullie hebt alles op gegeten wat op tafel stond, en dat was de bedoeling niet. Je moest doen alsof je at! We hebben fijn ge geten baas en je wordt bedankt. We zullen nu wel verdwijnen. En netjes achter elkaar liepen ze tus schen rijen andere spelers door naar buiten. Italiaansch Weermachtbericht ROME, 6 Juli. Het weermacht- bericht van het Italiaansche hoofd kwartier luidt als volgt: Aan het Egyptische front activi teit van gemotoriseerde afdeelingen en wederzijdsche levendige activi teit van de artillerie. Aanvallen van vijandelijke gepantserde verken ningswagens werden overal snel afgeslagen. Formaties van de Duitsch-Ita- liaansche luchtmacht vielen troe- penafdeelingen en autocolonnes met mitrailleurvuur aan en sloegen de ze uiteen. Een zeer groot aantal vrachtauto's werd in brand gewor pen of zwaar beschadigd. In verschillende luchtgevechten werden 12 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Eenheden van de Italiaansche luchtmacht bombardeerden de ha veninstallaties van Alexandrië, Suez en Port Said. Van de overdag uitgevoerde operaties keerden vier van onze vliegtuigen niet op hun steunpunten terug. Het tot zinken brengen van een schip van 5000 ton, waarvan in het weermachtbericht van gisteren werd gemeld, dat het in het Ooste lijke deel van de Middellandsclie Zee was getorpedeerd, is bevestigd. In de omgeving van Lentini wierp een Engelsch vliegtuig gisteren en kele bommen neer. Er vielen hier door' geen slachtoffers. Ook schade werd niet aangericht. Onze vliegtuigen hebben het vlieg veld Micabba op Malta doeltreffend gebombardeerd. Bij een andere ac- fïe "hebben Düifsche jagers een Spltüre vernield. DE DEENSCHE KONING HERSTELLENDE. KOPENHAGEN, (Stefani). De gezondheidstoestand van koning Christiaan is aanmerkelijk verbe terd. Volgens de behandelende ge- neesheeren zal de koning over en kele dagen het ziekenhuis kunnen verlaten. Men meent te weten dat hij voor verder herstel naar het slot Sorgenfri bij Kopenhagen zal ver trekken. Duldeloos, maar niet hope loos, mits AKKERTJES in huis. De AKKERTJES ne. men wel niet de oorzaak, maar wel die vervelende f pijnen verrassend snel weg. AKKERTJES stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat voelen. Oe Nederlandsche Pijnstiller knieën reikten, om de lendenen den geliefden wapengordel en op het ruige zwarte haar een versleten muts In zijn revolvertasch droeg hy den kostbaren browning, doch voor alle zekerheid men kan immers nooit weten staken in den gordel r een oude revolver en een handig mes, gereed voor het grijpen. Salomon's borst was nog eens zoo breed als gewoonlijk want zij was gezwollen van dierbare herinnerin gen en vervuld van zoete hoop. Op den Olympos was het heerlijk leven Alles was gereed voor het ver trek. In de kleine herberg had men een maal toebereid, bestaande uit pillaf.en yorghurt, waarbij volgens de gebruiken van het land, de raqui niet vergeten was, een drank, aie door den duivel uitgevonden móet zijn. Het smaakt heel onschuldig, ongeveer zooals zachte absinth. Ar geloos drinkt men drie, vier en omdat het zoo goed smaakt vijf. zes glaasjes en als men dan zijn paard wilbestijgen, kan men den kop niet meer van den staart onder scheiden. Vitus, die volkomen met de ge woonten van den Balkan bekend was, raakte dc raqui niet aan. Hij liet zich het eten goed smaken en stilde zijn dorat met den krachtigen Wiebiuuxui Schulte-Boeyen winnen koppelwedstrijd Nijmeegsch baanrecord ge broken. Gisteravond werden op „Groene- 1 woud" te Nijmegen internationale wedstrijden gehouden, waarbij het koppel SchulteBoeyen met hoofd en schouders boven de anderen uitstak. Bij den koppel wedstrijd boden Piet van Kempen en Pellenaars feilen tegenstand. De omnium tusschen de koppels SchulteBoeyen en van Zwelm van de Voort bestond mit sprint, tijdrace en koppel-achtervolging. Deze werd gewonnen door het koppel SchulteBoeyen met. 14 te gen 12 punten. Bij de achtervol ging over 4 kilometer braken SchulteBoeyen het Nijmeegsche baanrecord in 5 min. 23/5 sec. (220 meter). De internationale omnium Ne derlandBelgië bestond uit een afvalwedstrijd, een klassements wedstrijd en een sprint. Deze werd gewonnen met 44 tegen 23 punten door de Nederlanders Pellenaers, Piet van Kempen, Evers en Kre- mers. De groote koppelwedstrijd over 150 kilometer (225 rondèn) werd de groote wedstrijd voor Schulte en Boeyen. Het koppel van de Voort.van Zwelm viel uit, toen zij na 130 ronden bij het aflossen een leelijken val maakten. Van de Voort vormde later een nieuw kop pel met den Belg Franken. De. races waren zoo, snel, dat slechts twee klassementen konden worden verreden. De uitslagen waren als volgt: 1. SchulteBoeyen 9 punten; 2. Van KempenPellenaers 4 punten en 1 ronde achterstand; 3. Van de VoortFranken 4 punten op 2 ronden; 4. HoebcnSmits 4 pun ten op 3 ronden. ARIE VAN VLIET WINNAAR TE PARIJS. PARIJS, 6 Juli. (A.N.P.). De groote prijs van Parijs voor beroeps- sprinters werd op de baan in Vin- cennes verreden, waarbij Scherens een nederlaag leed. Onze landge noot Arie van Vliet werd winnaar in 12,1 sec. landwijn, terwijl Salomon het als zijn plicht beschouwde de raqui voor zijn rekening te nemen. Bij hem moesten de drankgeesten immers een veel langeren weg afleggen, voor zy zijn hoofd bereikten. Terwijl Vitus nog aan tafel zat, kwamen de zaptiehs, die zijn vriend Hamid hem tegemoet had gezonden. Dat waren taaie, door jarenlangen dienst in de bergen verharde kerels, echte trouwe dienaren van den machtigen heer te Stamboel, hoewel deze hun soms gedurende eenige maanden het karige loon schuldig bleef. Maar Allah is groot, de sultan ver en de roovers in de onmiddellijke nabijheid. Daarom deden zij hun zwaren plicht, jaar-in, jaar-uit. Ter- wille van dien plicht. Totdat de ko gel van een in hinderlaag liggenden bandiet, hen neervelde. Helden, van wie de wereld niets weet. Helden in gescheurde uniformen, altijd met leege buidels en vaak met leege ma gen. Mannen, die urenlang in den brandenden zonnegloed te voet gin gen om hun afgematte paarden te sparen. En mannen, die kleine kin deren vermoordden, als het de kin deren hunner vijanden waren. Wordt vervolgd. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 8 JULI 1942. Hilversum I. 415.5 m. 0.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnas tiek. 7.00 BNO: Nieuwsberichten. 7.15 Gra- mofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Orgelconcert (opn.). 8 35 Gramofoonmu ziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramofoon muziek. 10.00 Mignon und ihre Virtuosinen (opn.). 70 30 Pianoduo (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.00 Orkest Malando en solist. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.15 Zang, clarinet en plano. 14.00 Ensemble Willy Kok en plano- soli. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Cello en piano. 16.00 Cyclus: Bijbel en zending. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Reportage. 17.45 Otto Hendriks en zijn orkest en gramofooniftuzlek. 18.45 BNO: NIeuwsbreichten. 18.55 BNO: Zakelijk praatje over den landbouw. 19.05 Liedje van verlan gen. 19.15 Zang met pianobegeleiding. 19.45 Concertgebouworkest. 20.15 Luisterspel: Spoken uit het verleden. 20.35 Concertgebouworkest en solist. 21.36 Gramofoonmuziek. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Van af 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 801.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. (7.30—7.40 Boks- les). 8.15 Gevarieerd programma (opn.). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Claveclmbelvoordracht. 10.40 Voordracht. 11.00 Viool en piano. 11.30 Planovoordracht. 12.00 Bertus van Dlnteren en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Landbouwreportage. 13.15 Om en om program ma. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Opera „Der Rosenkavaller" (gr.). 17.00 Den tuin inl 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberich ten. 17.30 Het groote Omroepsorkest. 1800 Oramofoonmuziek. 18.30 Hot groote Omroep orkest. 19.00 Praatvaars. 19.15 Gramofoon muziek. 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 BNO: Brabantsch praatje van den Dré. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Melodie en Poëzie. 20.45 Gramofoonmuziek. 21.00 De Familie de Boer. 21.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Politiek praatje. 22.10 Avondwijding. 22.1524.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., Buitenl. H. P. v. d. Aard weg, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2