De Vee- en Vleeschverordening onder de loupe Het huwelijk van den dag P. v. TWUIIVER flink meisje Fa. YPMA Marktberichten Voor den economischen rechter Wleringermeerbewoners in onrecht voor de rechtbank? het onderhavige geval was niets van een frauduleuze slachting ge bleken, ondanks een diepgaand on derzoek door de maréchaussee en' den Crisis-Opsporingsdienst, -zoo- dat dus mag worden aangenomen ten voordeele van de verdachten, dat het. hier geen clandestien vleesch betrof. De subs. officier merkte daarna op, dat men bij vervoer van vleesch steeds er voor moet zorgen te kunnen aantoonen, dat het geen frauduleus vleesch is en dat zelfs... vervoer binnenshuis strafbaar zon kunnen zijn, waarop mr. Buiskool onder ecnige vroolijkheid opmerk te, dat hij dan thuis geen vleesch meer durfde eten, -omdat het ver voer van de vleeschschotel naar zijn bord dan ook strafbaar zou kunnen zijn^ en van hen} geëischt zou kunnen worden te bewijzen, dat hij geen frauduleus vleesch op tafel heeft, welk, bewijs hij onmo gelijk achtte. Waarbij de subs. officier op merkte, dat hij niet kon aannemen, dat de verdediger clandestien vleesch eet! En dat dit op tafel staapde vleesch dan toch gestem peld is. Waarop de verdediger weer re pliceerde, dat het stempel te groot is om op., zijn portie vleesch ge plaatst te kunnen worden en men dit ook op de op bonnen gelever de hoeveelheden vleesch nooit zal aantreffen! (Hilariteit.) Mr. Buiskool bleef tenslotte van oordeel, dat de verdachten geen overtreding van deze vee- en vleeschverqrdening kan worden ten laste gelegd, daarbij in het mid den latende, of de Officier een an dere overtreding ten laste had moeten leggen. Mr. Krabbe, economisch, rechter, bepaalde daarop, dat hij over een weck schriftelijk uitspraak zou doen, evenals in de twee andere hierbij hoorende zaken, t.w. die te gen F. Hoogland (eisch f75.of 15 dagen) en tegen ^j. Smidstra (eisch Lezer, durft U na het lezen van het' volgende relaas over een op zichzelf eenvoudig lij kende vleesch-affaire nog vleesch te eten? Weet U wel zeker, dat het kleine stukje vleesch, dat zich enkele dagen in de week op Uw bord bevindt, vleesc'h is, dat U rechtmatig toekomt en kunt U eventueel bewijzen, dat dit bewuste stuk je niet afkomstig is van een frauduleuze slachting? Lezer, die.' veroordeeld zijt volgens de vee- en vleeschver ordening 1942, wat zegt ge wel van die yeroordeelingj. als ge straks dit verslag gelezen hebt?. Dat U misschien ten on rechte veroordeeld is? En gij lezpp, die nog een stuk je vleesch in de weck heeft, durft ge dat nog bewaren voor latere dagen, of moet ge mis- schïen zoo spoedig mogelijk een feestmaaltijd in elkaar zet: tert, om het voorraadje voor al tijd te laten verdwijnen?* U zult zich afvragen, waar wij !heen willen. Welnu, de zaak is deze: Drie bewoners, uit de Wieringer- meer stonden Woensdag voor den econpmischen rechter te Alkmaar terecht voor een overtreding van dé reeds eenige keeren genoemde ver ordening. Zooals er reeds honder den voor hetzelfde feit terecht heb ben gestaan. Een zekere Tjerk Smidstra uit Slootdorp had van een slager vleesch gekocht, dat op lK Kg. na gemerkt was. Van dat vleesch gaf hij aan een vriend een "30 kg. ca deau en deze meende, een tweeden vriend een dienst te kunnen bewij zen dooi* dezen ongeveer 7 kg. van dit vleesch weer ten geschenke te geven. Het vleesch was vqorzoover de drie heeren het hebben bekeken gestempeld en geen van drieën _o 'heeft ook maar één oogenblik ge- Lf'sOO.— of 3Ö°dagen). dacht aan de mogelijkheid, dat dit r vleesch kon zijn van een fraudu leuze slachting. Bij een van deze drie, t.w.'Hen- driek Meijer, werd óp een gegeven oogenblik een onderzoek ingesteld door de maréchaussee, en ambtena ren van den Crisis Opsporings dienst en ofschoon zij niet vonden, wat zé zochten, meenden deze, dat hun komst toch niet zonder succes geweest was. Zij vonden n.L onge veer 15 kg. geweckt vleesch in den kelder en vroegen aan den eige naar, hoe hij adn dat vleesch kwam. Deze, zich van geen kwaad be wust, vertelde toen de heele ge schiedenis, noemde daarbij de na men wan den schenker en van zijn vriend, Frans Hoogland, die van hem weer een stukje gekregen had. De ambtenaren maakten toen proces verbaal op, onderzochten de zaak verder, maar kónden geen enkele aanwijzing vinden, die wees op een frauduleuze slachting. Ter terechtzitting bekenden alle' drie ,dat zij vleesch in voorraad hadden gehad öf hadden vervoerd. Eerst stond Hendrik Meijer te recht en na een kort verhoor kreeg de subs. officier het woord. Deze hield een vrij lang requisitoir, waarin hij opmerkte, - dat de ver dachte het vleesch op onrechtma tige wijze moet hebben verkregen. Daarbij deed het er niet toe, of hij dat vleesch gekocht of gekregen had. Spr. vroeg tenslotte een .geld boete van 300 gulden, subs. 60 da gen. REN HELDER. Belangwekkende verdediging. Mr. Buiskool uit Schagen kreeg vervolgens als verdediger van de zen verdachte het woord en hield een pleidooi, dat ook gold voor de twee volgende zaken. Zijn verweer kan worden samen gevat in eenige hoofdpunten, waar van wij hier den voornaamsten in? houd laten volgep: 1. De verdachten zijn niet straf baar wegens overtreding van de vee- en vleeschverordening 1!M2, want deze verordening geldt alleen voor de bij de bedrijfsorganisatie van den vee- en vleeschhandel aan gesloten groepsgenooten. Geen van de drie verdachten is bij deze or ganisatie aangesloten. Het bestuur van deze organisatie kan uitslüitend. verordeningen ma ken, welke de aangeslotenen bin den. Dat zijn dus markthandelaren, slagers en vleeschfabrikanten. Volgens de grondwet kan het be stuur der betreffende organisatie geen wetgevende bevoegdheid heb ben voor alie ingezetenen van Ne derland, maar uitsluitend voor de leden van zijn eigen organisatie. Dit blijkt ook uit dfe regeling van het tuchtrecht in de verordening (Tuchtrecht is namelijk alleen mo gelijk binnen een bepaalde groep en niet -t.a.v. alle ingezetenen). 2. De opzet ontbreekt hier. (Trou wens de Officier liet bij zijn repliek opzet ook vallen en beperkte zich toen tot een overtreding) 3. De verdachten konden zich te1- recht beroepen op het fait-excuse, dat hier gfeen sprake was van frau duleus vleesch. Het is onmogelijk om van een verdachte te eischen, dat iets niét het geval is, dus een negatief feit. c De bedoeling van de redactie der bepalingen kan dan ook geen an dere zijn, dan dat een verdachte aannemelijk moet maken, dat er geen verboden handeling was. In Inbraak bij de firma Spruit Het onderscheid tusschen het „mijn" en het „dijn". Sommige lieden nemen het niet zoo nauw met dit onderscheid. Sinds de eerste menschen is dat al zoo en het zal tot dén jongsten dag wel zoo blijven, alle paedagogie, paedago- giek en justitieele activiteit ten spijt. Dezer dagen sloegen eenige van bovengenoemde lieden het oog op den winkel van de firma Spruit in de Keizerstraat en kregen belangstel- lii g voor de zich daarin bevindende bontmantels. Tijdens den nacht ver schafte men zich door een dak raampje boven het atelier toegang tot de zaak. Op zijn gemak heeft men toen keus gemaakt. Verschil lende laden berden geopend, de in houd overhoop gesmeten. Slechts vier bontmantels schenen de critiek van de heeren inbrekers te kunnen doorstaan. Van de andere winkel inventaris wordt alleen een stofjas vermist. De heeren schenen niet geheel vrij van gevoel voor humor te zijn ge weest. Zij hadden althans eenige der étalagepoppen ontkleed en-een ander costuum aangetrokken. Door een raam van het atelier hebben zij met hun buit toen de buitenlucht weer opgezocht. Dé firma Spruit is door deze in braak zeer gedupeerd, daar de bezoe kers zich uit den aard der zaak niet hebben bekommerd om speciale ver gunningen of textielpunten, terwijl de vermiste kleedingstukken een waarde vertegenwoordigen van een paar duizend gulden. De politie heeft de zaak in onder zoek. ALKMAAR VOOR DEN KOMENDEN WINTER! In den nacht van Maandag 6 op Dinsdag 7 Juli 1942, tusschen 24 en 1 uur, is er door een tot nu toe onbekend gebleven persoon, een ruit vernield van een étalage van een bontwinkel alhier. Uit de éta lage is een zilvervos ontvreemd ter waarde van ,f 695.—. Door de recherche wordt een nauwgezet on derzoek ingesteld. RIJWIELEN BLIJVEN IN TREK. Proces-verbaal is. opgemaakt te gen een drietal Rotterdammers we gens rijwieldiefstal. MEEL ONTVREEMD.. Proces-verbaal is opgemaakt te gen een tweetal personen, dat zich schuldig heeft gemaakt aan dief stal van zakken meel, subsidiair heling daarvan. HET ROOKÊN KUNNEN ZE NIET LATEN. Een twëetal Amsterdammers dat zich onledig hield met het stelen van rookartikelen uit rijdende vrachtwagens, is door de recherche aangehouden. Tegen hen is proces verbaal opgemaakt. RECHTERLIJKE BENOEMINGEN. Bij besluit van den secretaris generaal van het departement van justitie zijn benoemd: tot raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam mr. W. A. Ubbens, thans rechter in de Arrondissements-rechtbank te Alkmaar; tot rechter in de ar rondissements-rechtbank te Alk maar mr. J. H. Meijer, thans arvo- caat en procureur alhier. De nieuwbenoemde rechter is 35 jaar en lid van de N.S.B. LAN GEDIJ R kolven. De baanhouder van de kolfclub „Ons Genoegen" te Noordscharwou- de heeft aan alle „fj den Ned. Kolf- bond aangesloten vereenigingen meegedeeld, dat dit jaar de Natio nale Kolfwedstrijden in de baan van genoemde club zullen worden gehouden. Vooraf zal gelegenheid worden gegeven deel te nemen aan een 50-slagenwedstrijd. m.u.lo.-examens. Bij het gister gehouden examen slaagden o.a. P. A. Klaver en J. C. Bras te Langedijk: L. Keet, A. Klaassen en K. F. Lieshout te Den Hejder. HEERHUGOWAARD. „Het lijkt wel een prinses". Warm en stralend ligt de zon over den boomloozen Middenweg als de huwelijkssloet zich losmaakt uit het huis der wed. Kostelijk. Twee hooge figuren in de Urker dracht ontwaren we er in. De moe der en een oom van den bruide gom. Voorzichtig betreed de bruid, smaakvol gekleed in witte kant met bruidsluier, de gevaarlijke trap van ons raadhuis. Bruidsmeisjes hou den de sluier op. In de trouwzaal bloemen. Na de voltrekking een kort woord van den burgemeester, die als „ambtenaar" het huwelijk voltrekt, medegegeven op den levensweg. Langs den Bassenveg is de sym pathie algemeen. Hierlangs gingen toch naar „hun" school zoowel -„juffrouw" van Alphen als „mees ter" Kramer lange jaren. Algemee- ne waardeering voor beiden blijkt er uit. Als het pas gehuwde echtpaar, gevolgd door de beide blonde slip- pendraagstertjes door eerebogen van groen, en bloemen vastgehou den door schoolkinderen, het kerk gebouw betreedt, is dit in den letter lijken zin des woords tot de nok ge vuld. Ds. Verschoor van St. Pancras leidde de kerkelijke plechtigheid, de bijzondere beteekenis uiteenzet tende van 't leven dat het echtpaar in „Leiden" 'zou gaan^ „leiden". Namens het kerkbestuur overhan digde hij- het met de gebruikelijke gelukwensoh een Bijbel. Hierna nam de heer Haèck, hoofd der christelijke school, de verdere leiding op zich. Leerlingen der hoogste klassen overhandigden het jonge echtpaar namens het schoolbestuur een fiaaie mozaïk wandtegel, voorstel- lenijde een giraffe en boden na mens de schooljeugd een kapstok aan. Bij monde van het schoolbestuur i bracht de heer C. Wagenaar dank voor al hetgeen mej. van Alphen. die hij schetste als een onderwijze res met bijzondere gaven, aan de jeugd geschonken had op de haar eigen, prettige manier. De heer Stouthamer, oud-hoofd der school, thans hoofd te Qver- veen, voelde het vertrek van mej. van Alphen als een groot veriies voor de school. Het leven kent ech ter geen stilstand. In de gedaante van mej. Kaarssemaker, die onder zijn hoofd reeds tijdelijk aan de school werkzaam was, is een waar dige opvolgster gevonden,. De heer van der Bie, hoofd der Ivooijparkschool te Leiden, waar de heer Kramer onlangs is benoemd, die met het geheele personeel dier school aanwezig was, riep bruid en bruidegom een hartelijk welkom toe in het. overjordaansche (Leider dorp) vanuit Kan'aan (Leiden). Middelerwijl zoijgen dekinderen eenige liedereü, ingestudeerd en ge dirigeerd door den heer Van Mar- rum. Nogmaals richtte de héér Haeck het woord tot „Juf", die weieens ge zegd had tot haar pensioen in Hu- gowaard te willen blijven, alhoewel zij toen reeds wist hoe. moeilijk het voor haar zou zijn dit gestand te doen Tenslotte kon de bruidegom niet nalaten een woord van dank te spreken voor de overstelpende be wijzen van belangstelling. Hij sprak de hoop uit dat in de nieuwe wo ning aan de Heerhugowaardsche "kapstok nog eens vele Hugowaard- sche hoeden zouden hangen. Nadat de zegenbede toegezongen was, maakten leerlingen, ouders en belangstellenden een afscheidsdé- filé. voor het echtpaar, waarna dit door de opnieuw als een levende wuivende haag van door de jeugd opgehouden eerebogen zich naar het huis van Mevr. Wed. Kostelijk begaf, dat ongeveer zeven jaar voor de bruid als een tweede ouderlijk huis Vas. F.en sobere indrukwekkende plech tigheid, "waaraan ook af en toe de humor niet ontbrak, was voltrok ken. Stralend lag de zon over den Mid denweg. Een rijzige jonge vrouwen figuur in een wblk van wit. Het sprookje is uit. Het Leven begint. W1ER1NGEN. J. Bosker In vervolg 0|). het korte bericht in ons nummer van gister over het plotseling verscheiden van dan heer Okko Bosker, met wien een markante figuur uit de Wieringer samenleving is heengegaan, schrijft men ons nog hét volgende: De heer Bosker was zoon van boerenouders. Hij voelde zich echter niet zeer tot het boerenbedrijf aan getrokken en ging in de fourage- en kunstmesthandel. Na zyn huwelijk vestigde hij zich te Hlppolytushoef, waar hij de boer.derij van wijlen den heer Maats overnam, en tevens de drukkerij van den heer Offringa, welk bedryf hij later aan zijn broer C. J. Bosker overdeed? De heer Bosker heeft zich later in het openbare leven van Wieringen zeer verdienstelijk gemaakt. Hij was oprichter van de vier destijds bloeien de kaasfabrieken, van de Onderlinge Vee- en Paardenverzekering „Helpt Elkander", terwijl hij ook den stoot heeft gegeven tot de oprichting van de voormalige zang- en reciteerver- eeniging „Excelsior" te Den Oever. Bovendien zat hg Sn den Gemeente raad en was hg bestuurslid van tal van vereenigingen en instellingen. In al deze functies bewees de heer Bosker in het, volle leven te staan, zoodat hij weldra een vraag baak werd voor velen. Niemand deed ooit tevergeefs een beroep op hem. Tot zgn liefhebberijen behoorde het bekende Oudheidkundig Museum te, Hlppolytushoef, waar hij in den loop der jaren een schat van voorwerpen, boeken, e.d. op oudheidkundig gebied heeft verzameld. Ook buiten onze grenzen kreeg dit Museum in den loop der jaren be kendheid, getuige het bezoek, dat ook van daar er aan gebracht werd. In verband hiermede stonden ook de Zuiderzeewerken in zijn volle be langstelling. Menig ingenieur en op zichter heeft den heer Bosker om zijn meening gevraagd. Uit deze korte levensbeschrijving bljjkt wel, welk een groote plaats de heer Bosker op Wieringen innam. Zijn heengaan beteekent voor velen, in het bijzonder voor zijn familie, een groot verlies. POLITIE. Gevonden: een gabefdine jas. Inlichtingen gemeentebode. Voor diploma A slaagden: jkvr. P. J. W. M. van Spengler en C'hr. Welner te Langedijk; A. Ens te Heerhugowaard; N. de Geus te Lut jewinkel; A. G. Gunthert; F. J. Har- jer en J. C. M. Jansen te Den Hel der; A. Bakker te Wieringen. EEN ONDERZEEëR. Woensdagmorgen is de tuinbou wer N. uit Sint Pancras, die met een vracht aardappelen per motor boot naar de veiling te Broek op Langendijk stoomde, op het Wijd onder Broek op Langendijkv waar schijnlijk tengevolge van het iets te snel varen met de diepgeladen schuit, met man en (Schotsche) muis vergaan- Zulke vaartuigen leenen zich niet voor het gebruik als onderzeeër en N. zal daarom het beste doen,'een paar -mjnuten een der van huis te gaan. Dan behoeft hij niet zoo hard te varen. DE HANDEL IN GOEDGEKEURDE POOTAARDAPPELEN. Nu eenigen tijd geleden de prij zen voor de goedgekeurde poot- aardappelen zijn gepubliceerd vraagt men .zich af, of de handel hierin re.eds is toegestaan. Volgens een mededeeling in het Centr. Orgaan voor den Handel in aardappelen, groenten en fruit be staat er geen bezwaar tegen, op gfond van de gepubliceerde telers- prijzen, thans reeds afspraken voor verkoop van goedgekeurd pootgoed te maken tusschen telers en han delaren. Een uitzondering echter vormen: a. Eersteling A, B, en C 33/55, b. Furore, Indusfrie a, b en c 45/opw., die derhalve voorloopig niet verhandeld mogen worden. Zoolang de handelsmarges voor het verhandelen van pootgoed van den oogst 1942 nog niet zijn bekend gemaakt, is doorverkoop door han delaren echter niet mogelijk. Deze marges zullen binnenkort bekend worden gemaakt. De - aandacht wordt er op gevestigd, dat het aan koopen en verhandelen van poot- aardappelen als veldgewas in het algemeen verboden is. Over eenigen tijd zai worden meegedeeld, in hoeverre op dit verbod uitzonderin gen kunnen worden toegestaan t. a.v. uitsluitend vroeg-gerooid poot goed. De lioorschriften, waaraan telers en handelaren bij het afleveren en verhandelen van pootgoed zullen zijn gebonden, zijn in voorbereiding en zullen eveneens zoo spoedig mo- golijk wordep gepubliceerd. Voor- koopen en afspraken, welke in strijd zijn met de binnenkort te stellen voorschriften, zullen niet kunnen* worden nagekomen. GESLAAGD. Voor het MULO-diploma B slaag de Woensdag de heer C. Moolhui- zen, te Zuidscharwoude, leerling van de ULO-school te Noordschar- woudfe. HEERHUGOWAARD BENOEMD. De heer J. Zwarteveen, arts al hier, is benoemd tot chef van den geneeskundigen dienst in den N. O. polder. Als plaats van vestiging is Vollenhove aangewezen Aan deze benoeming is een zeer spoedig vertrek uit onze gemeente verbonden. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze Dochter, Sijtje Soph'a A. ERIKS. G. ERIKS—Bos. Oudesluis, 8 Juli 1942. Ge trouwd: a. SMIT en J. VAN HAM. die, namens wederzijdsche Ou ders, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van be langstelling voor en tijdens hun Huwelijk ondervonden. Lutjewinkel, Juli 1942. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de Vele blijken van belangstelling, ont vangen na de geboorte van on zen Zoon. P. VAN TWUIJVER. C. VAN TWUIJVER— Swaan. Schoorl, Juli 1942. 9 Bfcv.C. vraagt adspir/nten. Opgaven kunnen geschieden a.s. Zondag bij den oefenwedstrijd. J. DE LAAT. R..V. d. BURG. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat het bureau der brandstoffencom- missie van het Rijkskolenbu- reau „den helder" is ver plaatst van Spoorstraat 44 naar Kanaalweg 90 Gevraagd 2 FLINKE SCHIL DERS, tot diep i. d. herfst werk. Veel goedgekeurd binnenwerk. Schildersbedr. C. TER HOF STEDE, Zuidscharwoude, Tel 574 (K£260). Te koop gevraagd EEN PARTIJ GEBRUIKTE steenen. Brieven met opgaaf van prijs Schagerbrug C 133. - Ondergetekende maakt be kend, dat hij als Hooen stroohandelaar onder no. G 1836 door de N.I. C.A. is erkend. schoorl. tel. 358. Gevraagd per 1' Sept. of eer der: voor dag of d. en n. Zondags vrij. Mevr. DE BAKKER, Wes- terweg 74, Alkmaar. ROOSJES Gevraagd voor direct een net Meisje, v. d. of d. en n., door G. Venema, Rijwiel- en Radiohan- del, Middenmeer, Tel. 54. In Schagen gevraagd flink Meisje voor dag of dag en nacht, in ge^in van 2 personen. Drieven onder letter LY66 Bur. van dit blad. Hofel „Igesz", Schagen, vraagt een flink Dagmeisje. Gevraagd een net Meisje bij man en vrouw, voor dag of dag en nacht. Br. opder lett. T van Zandwijk's Adv. Bur. Gevraagd voor direct een flinke Rijwielhersteller. Brie ven onder letter FG33 Bur. van dit blad. Net Meisje gevraagd per 1 Augustus in klein gezin voor den d. of voor d. en n. - Mevr. Schoffel, Oudegracht 182, Alk maar. Twee Aardappelrooiers ge vraagd, bij J. Klaver, Schapen- weg, Heerhugowaard Noord. Gevraagd een fliak Meisje, voor d. en n., als Hulp in de huishouding. Leeft, boven 18 j. Stichting „De Arend", Bic- kerslaan 61, Schoorl. Voor direct gevraagd een net Meisje, voor dag of dag en nacht, doorloopend. Pension „Haak", Breelaan 92, Bergen. Aardappelrooiers gevraagd P. Over, Westdijk, Heerhugo waard Noord. Te koop 2 Fauteuils en 4 Stoe len, leer, eikenhout dressoir, 2 crapauds en 2 stoelen en stu diepiano. Uitenhoschstraat 2, Alkmaar. N Te koop een Boerenwagen, op breede wielen met platte laadbak, een opjaaglijn zonder blokken, a. n. 60 M., 2 rol har monicagaas, 1 M. hoog, nieuw, eenige hardsteen palen, zeshoe kig, met ronde kop, bij Jan van der Oort, Rijksweg E 5, Schoorl. Verloren, gaande 'van Sint Maartensbrug naar Schagen een Damesvulpen. Gelieve te rug te bezorgen bij T. van der Baan, St. Maartensvlotbrug. Alle fouten in Uw radiotoestel kunnen wij er uit halen. Wij repareeren nog met goede onderdeelen. Philips en Telefunken Service Langestraat 69 Tel. 2626 Alkmaar JEUGDHERBERG GESLOTEN.' Petten. „De Zevensprong" te Petten is voor het trekkersverkeer gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN. Vertoren: Een taschje met in houd (persoonsbewijs, textielkaart, eenig geld). WINKEL GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer J. Kwantes, behaalde bij het op 13 Juni j.1. te Arnhem gehouden exa men, het diploma bevolkingsboek houding. Op het gehouden examen voor M.U.L.O. te Alkmaar, slaagden de volgende leerlingen van de U.L.O. school alhier: Niek de Geus en L. P. Zeeman te Lutjewinkel, T. Amels en N. Meuleveld te Nieuwe Nie- dorp. BERGEN GESIfAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer A. P. Punt, ambtenaar ter secretarie te Liminen. slaagde dezer dagen voor het diploma gemeente-administra tie B Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. Th. M. Punt,xacljunct-commies ter secretarie te Hillegom, slaagde Dinsdag jl.te Utrecht voor het-exa men gemeentelijke archiefvérzor- ging, afgenomen vanwege de Ver- eeniging van Nederlandsche Ge meenten. SINT PANCRAS GESLAAGD. Geslaagd voor het diploma Ge meentelijke documentatie en Re gistratuur de heer C. K. Kroonen- burg te Sint Pancras. NAAR DUITSCHLAND. Uit deze gemeente zijn weer drie personen vertrokken naar Duitsch- (and, nl. B. W. Rol, J. P. Smit en A. Kriek. A DF. KERMIS. De tweedadgsche kermis kon zich verheugen in een groote belangstel ling. In de zaal van den heer Bouw- stra werd van de gelegenheid tot biljarten ruimschoots gebruik ge maakt, in de toöneelzaaL werd bei de avonden een film vertoond en op het kermisterrein heerschte' een gezellige drukte. Voor de verschil lende attracties was veel animo. De Gymn. Ver. S.S.S. gaf een demon stratie op het voetbalveld. VRONE VERGADERT. He voetbal vereeniging „Vrone" vergaderde onder leiding van den heer Jb. Kloosterboer in het lokaal van den heer Bouwstra. Besloten "werd om met het eerste elftal over te gaan naar de vierde klas N.V.B. De training zal goed ter hand wor den genomen, indien even trainer is gevonden. Voor de leden zal gelegenheid zijn om rfch te verzekeren,'Meerdere ac tie zal worden gevoerd om een der de elftal op te richten. Schagen. CALLANTSOOG. TEGEN DE RIJWIELDIE VEN. De Burgemeester dezer gèmeente heeft besloten de Alg. Politiever ordening der gemeente aan te vul len met de volgende bepaling: „Het is v^rlj>oden op of aan den weg een rijwiel fe plaatsen of in stilstand te hebben, tenzij onder onmiddel lijk toezicht van den gebruiker of geleder dan wel door een deug delijk slot op behoorlijke wijze afgesloten." Op de uitvoering hiervan zal streng worden toegezien. SCHAGEN GEREFORMEERDE KERK. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk alhier, heeft beroepen tot pre dikant der gemeente, cand. J. v. d. Mije, thans hulpprediker alhier. WARMEN HUIZEN. 8 Juli. Aanvoer: 106800 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 8.10. kleine f 5 BR. ÓP LANGENDIJK, 9 Juli. Aanvoer: 13800 Kg. tomaten I— IV f 32. 544100 Kg. aardappelen: grooten f 7.90. kleine f 5, 150 Kg. tuimboonen f 10. NOORDSCH AR WOLFDE, 9 Juli. Aarivoer: 226.000 Kg. aardappe len: Schotsche muizen: groote f 7.90, kleine f 5. K 2167

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3