c GÉBÉ De lucht rooiers HOITIKA "UNICUM" Boekhouder stort in liftkoker Tijdens Uw werk of in Uw vrijen tijd, op eiken straathoek en in elk vervoers middel kan een min of meer ernstig ongeluk U treffen. Het minste wat U kunt doen is: U te vrijwaren tegen de financieele gevolgen van een ongeval. Met een pons van Zeyl's Persoonlijke Ongevallenverzekering hebt U de zeker heid. dat alle ongevallen, hoe ook ont staan, U geldelijk onaangetast laten. Vraagt ons Inlichtingen per briefkaartI Italiaansch Weermachtbericht Verandering van spijs doet eten! p Dank zij ftÉBÉ surrogaten kan men ook thans nog eiken dag iets anders eten, iets smakelijks ook. Want GÉBÉ surrogaten mnnten nit door volwaardigheid en smakelijkheid. Kies daarom GÉ BÉ ter aanvulling van Uw rantsoenen. Er zijn vele GEBE producten, alle hygiënisch en uit volwaardige grondstoffen bereid. Alle welhaast precies overeenkomend met dat, wat zij vervangen. Kies GÉBÉ surrogaten. U dient er Uw gezofidheid mee, want stelt Utc maag tevrêe. Verkoopkantoor: Handelsonderne ming J. v. d. Berge, Postbus 496, Rotterdam. op practische voorwaarden bij „RENOVATUM" Lage voorschotpremie voor Inboedels reeds vanaf 0.40 per 1000- per halfjaar. Vlotte schaderegeling Maximum-omslag5 maal de halfj. voorschotpremie. Algemeen Onderling Waarborg Genootschap WHÜ'W-MTB Amsterdam, Singel 202/8 TeL 35628-32219 FEUILLETON. Een romantisch verhaal alt de Grieksche bergeo door ERNST KLEIN 16 TWAALFDE HOOFDSTUK. Vitas begint een gesprek. De arme duivel, die zich burge meester van Ajos Dimitrios noem de stond dus met zijn muts in de hand geduldig te wachten, wat er hem en zrjr. huis zou gebeuren. Zijn vrouw en zijn twee kinderen had hy reeds lang naar boven in het woud gestuurd. Zij zyn allemaal zulke hopelooze fatalisten, daar op den Balkan... Er geschiedde echter niets van datgene, waarop de burgemeester zich voorbereid had. De zaptiehs overtuigden zich ervan, dat er voor hun bescherming goed gezorgd werd en begaven zich toen naar de bene denverdieping, waar zij, op den grond zittend, hun lunch, bestaande uit een stuk brood, een stuk geitenkaas en NIEUW SUCCES BIJ EL ALAMEIN In Ifliddellandsche Zee twee duikbooten getorpedeerd. ROME, 9 Juli. Het 772ste com muniqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „In de zone van El Alamein heb ben Italiaansche en Duitsche ge pantserde afdeelingen na met suc ces bekroonde gevechten, vijande lijke groepen gedwongen, zich met verliezen terug te trekken, en eeni- ge belangrijke stellingen bezet. Groote afdeelingen der luchtmacht hebben centra der achterwaartsche Britsche linies aangevallen en den vijand aanzienlijke verliezen toege bracht. Acht toestellen der Brit sche luchtmacht zijn na gevechten met jagers der spil neergeschoten. Italiaansche en Duitsche bom menwerpers hebben talrijke aanval len ondernomen op de vliegvelden Micabba en Luca op Malta. Boven het eiland werden bij gevechten 10 vijandelijke toestellen vernield. Een onzer vliegtuigen is niet terugge keerd. In de Middellandsche Zee hebben lichte vlootstrijdkrachten en zee verkenningsvliegtuigen, die een corivooi begeleidden, twee vijande lijke duikbooten ontdekt, die achter eenvolgens tot zinken werden ge bracht door de torpedoboot Pegaso onder bevel van korvetten-kapitein Francesco Acton." Koeiendrijvers op sokken Wilde jacht door weiden en tuinen. Een politiepatrouille te Am sterdam, welke gisternacht een contrólerit langs den Ara- stelveenscheweg maakte, zag daar twee mannen op sokken loopen, die een koe meevoer den en bovendien een fiets bij zich hadden. Juist stonden zij op het punt, het erf van een boerderij op te gaan, toen zij de politiemannen opmerkten, waarna zij de koe en de fiet sen in den steek lieten en ijlings op de vlucht sloegen. Het gelukte de politie niet, de mannen, die hun weg door tuinen en weilanden, kozen, te achterhalen. De achtergela ten rijwielen en de koe werden in beslag genomen en spoedig bleek, dat deze laatste uit een weiland in., de nabijheid was -gestolen. Wijl vermoed werd. dat. het de bedoeling was ge weest, de koe clandestien te slachten in de boerderij waar de politie de dieven verraste, werd de bewoner, die waar schijnlijk meer van de zaak af weet, gearresteerd. De opsporing van de beide dieven wordt nog voortgezet. Clandestiene slachters in 't Beemsteriand In het aardige Purmerend, woont de familie Hekelaar. Gerrit Heke laar is van beroep muzikant en heeft ongetwijfeld gedacht dat in het frauduleus slachten wel wat muziek zat. Toen heeft hij vermoe delijk lessen gehaald bij Gerrit Frederik Hekelaar, die slager van beroep is. En nadat beide heeren dus bekwaam waren in het han- teeren van het slagersmes, zijn ze hun loopbaan als frauduleuze slach ters begonnen Het einde was natuurlijk, dat de zaak mis liep en dat de Hekelaars voor den economischen rechter moesten verschijnen. Ze lieten ech ter verstek gaan, zoodat hun zaak jes al heel gauw bekeken waren. Gërrit had op 15 Maart in de Beemster een koe geslacht tezamen met Gerrit Frederik en de heeren zouden ook nummer twee gekeeld hebben, als 't beestje niet even te voren in beslag was genomen, toen het vervoerd werd naar de slacht plaats. Eisch en vonnis tegen beide slachters 7 maanden. De koeien werden vervoerd en met het transport belastte zich An- dries Groot uit Purmerend. De arme drommel kreeg als belooning voor het riskante karwijtje .f 2.50! En bovendien nu nog zes weken ge vangenisstraf! Rest dan nog de slachtplaats Dat was een schuur van J. v. d. Wal uit de Beemster, ook al een arme drommel, die graag een extraatje wilde verdienen en per slachting 25 gulden zou krijgen. Nu krijgt hij 3 maanden de tijd om na te den ken. Ja, het frauduleus slachten is wel een zeer, zeer riskant werk ge worden. Van alles wat uit dorp en stad Officieele mededeel ingea HANDELSVERKEER MET NOORWEGEN. De Centrale Dienst voor ln- en Uitvoer maakt bekend, dat een re geling voor het handelsverkeer met Noorwegen gedurende 1942 is tot stand gekomen. Voor een aantal met name ge noemde producten zijn invoercon tingenten vastgesteld. Hiernaast ï>e staat een beperkte invoermogelijk- heid voor andere producten, Aan vragen voor vergunning tot stor ting bij het Nederlandsche Clearing Instituut kunnen worden ingediend bij het Deviezeninstituut, Anna Paulownastraat 6, 's-Gravenhage. Wat den uitvoer betreft, dienen aanvragen voor industrieele pro ducten op de gebruikelijke wijze te worden gericht tot "den Centruien Dienst, voor Jn- en Uitvoer, Piet Heinplein 6, 's-Gravenhage. Voor agrarische producten tot de mono poliehouders. PEULVRUCHTENDISTRIBUTIE De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt hekend, dat detail listen verplicht zijn om alle in hun bezit zijnde bonnen „Algemeen 333" en „Algemeen 334" bij de plaatse lijke distributiediensten in te leve ren in het tijdvak van 13 Juli 1942 tot en met 18 Juli 1942. Zij, die hier aan niet voldoen, stellen zirh bloot aan maatregelen van de zijde van het Centraal Distributiekantoor: Eventueelé restantbonnen kun nen tot een maximum van 9 stuks tezamen met de eveneens ter ver krijging van peulvruchten aange wezen bon „Algemeen 330" worden ingeleverd. Ten aanzien van de nog resteerende hoeveelheid peul vruchten zullen nadere mededee- lingen volgen. VOLKSTUINEN 1942. Landbouw-Crisis-Organfsatie 260. Hoe krijg ik een mooi vliegon geval in elkaar? Niet zoo'n gewoon ongelukje, maar iets bijzonders. Als we U soms kunnen helpen? zei de bestuurder, we hebben pas zooiets meegemaakt. Ja, zei Piet, een reuze film. De gloeiende meteoorsteen of het gekraakte toestel in den dooien boom. De schrijver greep aangedaan de handen van Piet. vervoerbewijs, uit te reiken door de Plaatselijke Bureauhouders der L.C.O; Leden van vol'kstuinvereeni- gingen, die aangesloten zijn bij het Algemeen verbond van volkstuin- dervereenigingen in Nederland zul len door den secretaris van de ver- eeniging, waarvan zij lid zijn, in het bezit worden gesteld van een vervoerbewijs. De vervoerbewijzen kunnen alleen worden afgegeven op vertoon van het insehrijvings-' bewijs, dat door de Landbouw-Cri- sis-Organisatie is of wordt uitge reikt. Het vervoer van aardappelen op deze inschrijvingsbewijztn is ver boden. VERPAKKING PRODUCTEN VOOR DE DUITSCHE WEERMACHT. De Secretaris-Generaal van de Departementen' van Handel, Nijver heid en Scheepvaart en van Land bouw en Visscherij maakt bekend, dat de volgende week een „Verpak- kingsbesluit producten Duitsche kofFiesurrogaat UMeltenrien Schulte en Pellenaers naar Italië BRUSSEL, Juli (A. N. P.) Naar hier wordt vernomen, zullen Pellenaers en Schulte eenige wed strijden in Italië rijden en wel in Milaan en Turijn. De eerste keer starten zij op 2 Augustus, zoodat Pellenaers, die 27 Juli trouwt, di rect na zijn huwelijk de reis naar het Zuiden moet aanvaarden. Juremmen Nationale zwemkampioenscbappen De nationale kampioenschappen in zwemmen en schoonspringen, uitgaande van den Nederlandschen Zwem- en Reddingshond, zullen dit jaar te Amsterdam plaats hebben en wel op 15 en 16 Augustus a.s. In verband met het 50-jarig bestaan van de zwemciub „De Jonge Kam pioen" (D.J.K.) is deze club, in sa menwerking met het gemeentebe stuur van Amsterdam, met de orga nisatie belast. Honderdjarige overleden. Na een korte ongesteldheid isteDrach ten overleden mevrouw A. Tuinen, geb. Kuiken, die in Maart j.1. on der groote belangstelling haar hon derdsten verjaardag heeft gevierd, Kind te water geraakt en verdron ken. Gisteravond is de 9-jarige F. S. Ophorst bij het spelen op een in de Delfshavensche Schie te Rot terdam liggende zolderschuit te water geraakt en verdronken. Na een half uur dreggen is 't lichaam opgehaald. Kunstmatige ademha. ling mocht niet meer baten. Op aardappelenroof per zeilbootje Woensdagavond werd .de politie te Vclsen gewaarschuwd, dat in den Velserpolder twee jongens be zig waren met- het rooien van aan anderen toebehoorende aardappe len. Toen de jongens zagen, dat zij ontdekt waren, ontvluchtten zij met een zeilbootje. De politie slaag de er nochtans in hen te achter halen. Zij werden in arrest gesteld en de aardappelen werden in be slag genomen. Noodlottig ongevaL In de buurt schap Daarlerveen bij Hellendoorn is de 43-jarige heer Lambers, eige naar van een wasscherij, gisteren onder een waterreservoir geraakt doordat de balken, waarop het rustte, braken. Het. slachtoffer werd ernstig gewond en overleed korten tijd later. Inbraak. Tijdens uitstedigheid van de bewoners is ingebroken in een huis aan den Waalsdorperweg le Den Haag. Door forceering van een ruit had den de ongenoode gasten zich toegang verschaft, waarna zij een hoeveelheid tafelzilver, een hee renbontjas, een damesbontmantel, levensmiddelen, sigaren en sigaret ten hadden weggenomen. De inbraak werd gisteravond bij dc recherche aangegeven, nadat de bewoners van het huis waren teruggekeerd. Tot op het oogen- hlik is echter nog onbekend, waar de schuldigen zich bevinden. voor Noord-Holland maakt bekend, - a*. t i,« a- a dat voor het vervoer van aardappe- Weei.mac,lt wordt afgekondigd, len door de volkstuinhouders de volgende regeling is getroffen. De volkstuinhouders zullen in het bezit worden gesteld van een Met den Nederlandschen Volksdienst voor sociale ge rechtigheid. Tergend borende pijn zon der ophouden, morgen naar den tand rta, doch neem nu dadelijk AKKERTJES", die de pyn verdrijven. Ge leeft weer op binnen 'n kwartier. AKKERTJES stillen direct alle pijnen en maken dat -V U zich prettig gaat voelen. Neem nAKKERTJE Oe Nederlandsche Pijnstille Oproep van de politie De commissaris van politie in de 2e sectie te Amsterdam, bureau Marni-xstraat 148, verzoekt den vol genden personen, zich aan 'zijn bu reau schriftelijk of in persoon be kend te maken: le. De dame, die een anoniemen brief schreef, gedateerd 2 December over een donkerblauwe auto, en dezen brief onderteekende met mevr. X. 2e. Degene, die destijds een ano niemen brief schreef i.z. een per ceel aan de Prinsengracht te Am sterdam en naar aanleiding daar van een oproep verwachtte in het Noord-Hollandsche Dagblad. 3e. Den dames, die omstreeks Mei 1939 gesolliciteerd hebben op een kantoor-betrekking en daartoe ontboden zijn in een kantoorkamer van gebouw Candida. N.Z. Voor burgwal, waar zij hebben gespro ken met een heer, zich noemende Akkerman. waarbij een ieder, die producten, bestemd voor de Duitsche Weer macht, verpakt, verplicht wordt bij de verpakking in'te sluiten een pa pier, waarop vermeld staan de naam \an degene (firma, handels huis, N.V., enz.), die de verpakking verzorgt, de soort en de hóeveel heid der ingesloten artikelen, de datum van verpakking en de naam van den inpakker. Het besluit treedt in werking een dag na zijn afko'ndiging in de Staatscourant. Ieder dient reeds thans de voor de uitvoering noodige maatregelen te treffen. ZEEPBONNEN VAN DETAILLIS TEN EN GROSSIERS. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat in verband met de verlenging van den geldigheidsduur der zeep bonnen tot anderhalve maand, de handelaren in den vei-volge in de gelegenheid zullen worden gesteld de van hun klanten ontvangen zeepbonnen behalve in de week na afloop van de distributieperio de ook gedurende een bepaalde week tijdens die periode in te leve ren bij het Plaatselijk Distributie kantoor In verband hiermede die nen detaillisten de thans geldige zeepbonnen „Algemeen 335", „Alge meen 338". „L Zeep" en „L Toilet zeep" in te leveren in de tijdvakken van 20 tot en met 24 Juli en van 17 tot en met 21 Augustus a.s., Grossiers dienen cleze bonnen in te leveren op 24 Juli, 21 Augustus en 28 Augufus a.s. De voor de leve ring geldende voorschriften zijn de volgende. 1) Detaillisten. Met afzonderlijke ontvangstbewij zen MD 201A moeten detaillisten in veelvouden van 10 stuks en met een minimum van 40 stuks inleve ren: a) De bonnen voor eenheidszeep „Algemeen 335", tezamen met de bonnen „een rantsoen Eenheids- zeep". b) De bonnen voor waschpoeder „Algemeen 336", tezamen met de bonnen „een rantsoen Waschpoe der". c) de bonnen „L Zeep". Bij daze bonnen kunnen in het tijdvak van 17 tot en met 21 Augustus a.s. ten hoogste 9 restantbonnerj. „Alge meen 300" worden genlakt. Eventueele restantbonnen „L Zeep" dienen detaillisten aan hun grossier door te geven. De onder a en b genoemde bonnen mogen op één opplakvel- voorkomen, doch dienen gesorteerd te zijn. De bon nen voor toiletzeep der kinderkaar- ten moeten bij den grossier worden ingeleverd. 2) Grossiers. Grossiers moeten de van détail- listen ontvangen bonnen geheel op dezelfde wijze als voor détaillisten is bepaald, inleveren, met dien ver stande. dat het minimum aantal ingeleverde bonnen 100 moet be dragen. Met een afzonderlijk ontvangstbe wijs MD201A moeten zij echter, ge sorteerd op één opplakvel, de bon nen voor toiletzeep van de kinder- toiletzeepkaarten, tezamen met de bonnen „een rantsoen Toiletzeep" inleveren. Van de^e kaarten mogen geen restantbonnen worden overge houden, terwijl inlevering moet plaats hebben in veelvouden van 10 stuks en met een minimum van 40 stuks. Voorts kunnen op 21 en 28 Au gustus a.s. maximaal 9 restantbon nen „Algemeen 300" worden geplakt bij de bonnen „L Zeep". Ten einde grossiers in de gelegenheid te stel len om alle bonnen „L Zeep" in te leveren, is voor de inlevering op 21 en 28 Augustus a.s.kgeen minimum aantal of veelvoud voorgeschreven. zwarte koffie nuttigden. Ook Salo- mon daalde af naar de lager gelegen vertrekken, om boven den haard van zijn heei en meester een paar scha pennieren te bakken. Vitus en zijn gastheer bleven alleen. Op den Balkan is gastvryheid een werkelijk heilige plicht. De hut, die men betreedt, mag nog zoo armoedig zijn, doch haar eigenaar zal zich haasten, een glaasje raqui en een, zij het ook soberen maaltijd, op de wankele tafel te zetten. Als hy ta bak heeft, dan legt hij ook die voor d'u gast neer. Hij wenscht den vreemde een goede gezondheid, staat hem zijn eigen legerstede af en is beleedigd, wanneer en hem by het afscheid een geldstuk in de hand wil drukken. Zoo is de boer op den Bal kan, onverschillig of hy Serf, Griek. Albanees, Bulgaar of Turk is. Zijn gast is hem heilig. Die mag zelfs niet bestolen worden. De brave burgemeester van Ajos Dimitros toonde zijn gast achter een gezicht* dat duidelijk te kennen gaf, waarheen hij hem wenschte. Nu ja een gast, die hem door de zap tiehs opgedrongen was! Geen raqui, geen tabak... geen heilige gevoelens. De duivel hale dien kerel! En de zap tiehs erbij! Vitus stak de hand in zyn broek zak en liet het goud en zilver ram melen. De oogleden van den - Griek zakten heel langzaam over de pupil len heen, totdat zyn oogen zoo klein w^ren als die /an een kat, die in het zonlicht zit te snorken. De lange gebogen neus werd nog langer en de mond nog breeder. Zyn ooren gingen op en neer van vreugde over den aangenamen dank, die uit den broekzak van den gast kram. Vitus rammelde nog harder en lachte zyn gastheer vriendelyk toe. Die kneep zyn oogen heelemaal dicht, zijn mond kon geen plaats meer vinden, om zich nog verder in breedte uit te trekken, daar hfi reeds van het eene reusachtige oor tot het andere reikte. De weder zijdse^ sympathieën bevonden zich in een stijgend stadium. Slechte tyden, myn vriend? opende Vitus het gesprek. De heer des .'uizes zond een wei sprekenden blik naar beneden, van waar door de vermolmde balken de stemmen der zaptiehs tot hem door drongen. Slechte tyden, mynheer, beves tigde hij. Zal het hier dan nooit eens rus tiger worden? Allah alleen weet het, mijnheer. Allah? Die bekommert zich reeds lang niet meer om jullie. Ook zijn geduld moet, waar het jullie be treft, wel eens ten eind zijn. Best mogïlij' dat u gelijk hebt, mynheer. Anders zou het ons niet zoo slecht gaan. Maar vergeef mij, ik heb u nog geen raqui gebracht. Hij schuifelde naar de aangrenzende ruimte, waar Vitus hem hoorde rondscharrelen. De brave man moest de kostbare flesch ongetwijfeld eerst uit haar schuilplaats te voorschijn halen. Na eenige oogenblikken kwam hy terug en Schonk zyn gast een glaasje in. Op je gezondheid, vriend! Wees niet boos op mij, mynheer omdat ik u geen tabak aanbied, doch ik bezit geen korreltje. BeD je zoo arm? De oogen van den man openden zich wyd; Vitus las er wilden haat in. Ik was niet altijd arm. Ik had twee koeien en meer dan een dozyn geiten. M^ar ze hebben my alles af genomen. Wie? De Turken? Neen de Antartes. Je eigen landslieden? Brave menschen, dat moet ik zeggen. Wat moeten ze doen? Als de zaptiehs hen als honden voor zich uitjagen! Dat de vloek van den hei ligen Dimitro.* hen treffe! Wie? De Turken? Of de An tartes Beiden! Want zie mijnheer, ik 1 ben een vreedzaam man en wensch in vrede te leven. Dat is op zichzelf genomen reeds moeilijk genoeg in onze berg'en Ik wil mais verbouwen en mijn beetje tabak, en mijn vee verzorgen. Wat gaat mij de politiek aan? Maar dan komen de afgevaar digden van de komitadschis en ver langen, dat ik belasting betaal. Vol gens hun zeggen voor de heilige Hel- leensche zaak. En al»" ik niet betaal, dan wordt ik op een goeden morgen met een mes in de borst op mijn akker gevonden. En des nachts ko men de antartes en eischen brood, vleesch en wijn. Ook voor de heilige Heieensche zaak. Als ik het hun niet geef, dan stekn ze het huis boven mijn hoofd in brand en myn vrouw... ach! En ten slotte komen de zap tiehs en zeggen, dat ik met de komi tadschis samenspan en nemen my g^ 'angen of slaan my dood. Het is eer hondenleven, mijnheer. Als dat nog lang zoo voortgaat, dan laat ik alles in den iteek, neem mijn ge weer en ga zelf de bergen in. Vitus nam een sigaret uit zyn koker en presenteerde er zijn gast- he°- ook een. Zy werd met dank aanvaard en met groot welbehagèn aangestoken. De wederzydsche sym pathieën lieten aan warmte niets te wenschen over. Wordt vervolgd. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 11 JULI 1942. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnas tiek. 7.00 BNO: Nieuwsberichten. 7.15 Gra- foonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramoloonmuziek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Brandende kwesties, causerie (opn.). 8.30 Kees Vcening en zijn ensemble en orkelspel (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramo loonmuziek. 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor zieke kinderen. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramoloonmuziek. 12.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 12.40 Al manak. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke be richten. 13.00 Frans Wouters en zijn orkest. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 Causerie: Cul tuur en Volksgemeenschap. 14.20 Na gedanen arbeidmuziek en vroolljkheid. 15.45 Gra moloonmuziek. 16.00 Bijbellezing en gewijde muziek (opn.). 16.30 Gramofoonmuziek. 17.15 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 De N.S.B. antwoordt. 18.15 Gemengd koor „De Zingende Dietschers" met pianobegeleiding. 18.45 BNO: Nieuwsberichten. 18.55 BNO: De wereldmeenlng uit den aether geplukt. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 Bont programma. 20.15 Fllmpraatje. 20.30 Nederlandsche volks klanken. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Van af 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muziek. 9.15 Eigen opnamen. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 11.30 Orgelconcert. 12.00 Fluit, plano en gramofoonmuziek. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Tuin- bouwreportage. 13.15 Musette-orkest en soliste. 13.40 We kijken de natuur in! 14.00 Stedelijk Orkest van Maastricht en solist. 15.30 Tijd- schriftenschouw. 15.45 Malando en solist. 16.30 In en om de bijenstal, causerie, 16.45 Orgel spel. (gr.). 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 17.30 Amablle-sextet. 18.15 Het kwartier van den arbeid. 18.30 Otto Hendriks en zijn orkest. programma-overzicht. 19.30 BNO: Nieuws berichten. 19.40 BNO: Gronlngsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20,00 Utrechtsch Stedelijk Orkest en soliste. 21.00 Als ik 't voor 't zeggen had. 21.15 Utrechtsch Stedelijk Or kest en soliste. 21,45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Militair overzicht. 22.10 Avond- wijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., Buitenl. H. P. v. d. Aard weg, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2