SIMON DE WIT's KOFFIESURROGAAT Van eeodenvoer lot delicatesse Geldige bonnen voor voedingsmiddelen radioprogramma EEN „KENNIS" UIT DE GEVANGENIS Een Amsterdammer, die een maand geleden uit. de strafgevan genis te. Utrecht was ontslagen, had daar kennis gemaakt met eén 43-jarigen man. Zoo goed was men in eikaars smaak gevallen, dat de ze laatste inmiddels ook vrij ge laten eenige dagen geleden bij zijn vroegeren lotgenoot op bezoek kwam en bleef logeeren. De „ken- nis" was er echter de man niet naar, om op ondermans zak te te ren en reeds spoedig bad hij een middel gevonden, om de genoten gastvrijheid te beloonen. Het ameublement van zijn gastheer vertoonde sterk de sporen van een langdurig gebruik e/i daarom zou de „kennis" eens zorgen, dat de spullen er weer piekfijn uit kwa men te zien. Als de ander hem wat geld gaf bijv. een f 80.—, dan zou hij de stoelen opnieuw bekleeden. Hij kreeg het gevraagde, dpch nog was de stof niet gekocht, toen de man terugkwam met de boodschap, dat hij in Venlo een goed zaakje wist, waarmee een bom duitén viel te verdienen. •Alleen,, er was een beetje geld voor noodig, duizend gulden. Zoo veel beizat"de gastheer niet, maar diens vrouw wist raad: een buur vrouw was collectrice van de Staatsloterij en die wilde haaf misschien wel hetbedrag leenen. Welke fantastische veriialen daar bij te pas zijn gekomen, is tot nu toe onbekend, jnöar het slot was, dat er inderdaad duizend gulden op tafel kwamen, die de „kennis" zoo snel mogelijk inpikte, om ver volgens met de Npordérzon te .vertrekken. Na eenige dagen tevergeefs op zijn terugkeer te hebben gewacht begon de familie te bedenken, dat de man wellicht niet geheel ten onfrechte reeds eenigen tijd staats- logies genoten had en waarschuw de de politie. Deze slaagde er in, den onvoordeeligen gast in Utrecht te achterhalen. Van de f 1080 was intuaschen nog slechts een gulden overgebleven Veelbelovende jochies Twee jongens, nauwelijks van de lagere school, trokken aan ^den overkant van het IJ door hun ge dragingen de aandacht van een agent, die hen meenam naar het bureau Adelaarsweg te Amsterdam Daar bleek, dat de een niet minder 'dan f 450 en de ander f 110 op zak had en hoewel zij aanvankelijk wilden beweren, het geld gekregen te hebben, kwam spoedig de ware toedracht aan het licht. Enkele dagen geleden warert zij begonnen met het stelen van een zilverbonétui uit de zak van een marktbezoeker in de Ten Kate- straat, hetgeen hun f 60 opleverde. Daarmee gingen zij op stap naar Harderwijk, waar zij, toen het donker weid, aan een boer vroe gen, in het hooi te mogen slapen. De man was zoo welwillend, hun een kamertje te geven, maar kwam den volgenden ochtend tot de ontdekking, dat zijn jeugdige gasten zijn goedheid wel zeer slecht hadden beloond. Zjj waren stilletjes vertrokken en hadden een portemonnaie met eenige hon derden guldens meegenomen.' Van het gestolene geld hadden de jon gens verschilende snuisterijen ge kocht qn ook verdèr goeden sier gemaakt. De twee. boefjes zijn naar Har derwijk o{* transport gesteld. Ftaliaansch weermachtsbericbt ROME, 10 Juli. Het 773ste com muniqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: Aan het Egyptische front wedér- zijdsch artillerievuur. Eenige aan vallen van lichte pantserwagens op onze achterwaartsche linies. Eenige auto's werden, vernield of onbruik baar gemaakt, andere werden door onze vliegtuigen met machinege weervuur bestookt en in brand ge- zet. Italiaansche. en Duitsche jagers hebebn twee Britsche vliegtuigen neergehaald in Noord-Afrika en zes boven Malta, waar het vlieg veld Miccabba opnieuw gebombar deerd werd. Een onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. In het Oostelijke deel der Middel- landsche Zee is een vijandelijk koop vaardijschip van 5000 ton, dat deel uitmaakte van een beschermd con- vooi en tanks en auto's* vervoerde, door een onzer torpedovliegtuigen aangevallen en tot zinken gebracht. Wielrennen Kliak ea v.d. Voort starten te Wieringen Als „voorspel" van de Nationale baankampioenschappen worden Zondagmiddag op de baan te Wie- ringen belangrijke wedstrijden ver reden. Ben v. d. Voort, de huidige ach tervolgingskampioen ,,van Neder land, krijgt een officieuzen aan'val op zijn titel te weerstaan van;, den oud-kampioeh Klink en de promi nente figuren Evers en Cor Bak ker. Er zullen vier achtervolgingen worden gereden. Speciaal ten aan zien van Klink hebben wij goede Verwachtingen, daar hij veel beter 'rijdt dan tijdens de heropening op 14 Juni het geval was. Zijn vorm is goed en dat zal hij zonder twij fel met zijn oud-koppelgenoot Van der Voort in de ploegdourse ook bewijzen. Niettemin zullen zij hun handen vol hebben aan Pronk Evers, die vorige keer zeer sterk reden en het geheele veld fraai versloegen. Jan Lust zal starten met den Rotterdammer Van Gent, Speciaal van Lust hebben wij groote ver wachtingen, daar hij Zondag in Heerlen o.a. Schulte en Bellenaars versloeg. Een bijzondere attractie ia het voor het'publiek, dat de organisa toren kans hebbhn gezien den Belg Francken naar Wieririgen te halen. Hij is een buitengewoon goed ren ner, die samen met Van Swelm uit Nijmegen zal starten. 261. Zeg dat nog eens? II De ge kookte meteoorsteen of het zenuw achtige vliegtuig in den apenboom. De flambardhoed schudde lang zaam het hoofd. Ach, wat word ik doof, ik meende, dat je daarnet iets anders zei. Gaat U maar mee. dan zullen we U het geval wel even la ten zien, zei de vliegenier en ze gin gen met hun vieren op weg naar den boom, waar hun toestel in moest hangen. Anna Paalowna Sluiting Middenstands kadercursus Xennii Nationale kampioenschappen De inschrijvingen voor dé natio nale kampioenschappen, welke Maanlag a.Sé te Scheveningen be ginnen, zijn nauwelijks minder dan in het recordjaar 1941. Voor het heeren-enkelspel schre ven 88 spelers in." In het dames-enkelspel zalmej. Rollin Coucerque onder de 34 deel neemsters verschillende speelsters treffen, die haar kampioenschap zullen betwisten. In het gemengd dubbelspel ko men veertig paren uit w.o ver schillende nieuwe combinaties, in het heerendubbelspel 41 paren. Karsten en Teschmacher zijn van de partij, terwijl nog niet vaststaat, wie de partner van Hughan zal zijn. Tenslotte het dames-dubbelspel met 17, meerendeels sterke, paren. Woensdagavond werd in de Vlas- én Korenbeurs "de laatste les gege ven van de kadercursus voor mid denstanders. Vóór deze les aanving heette de cursusleider, de heer Holsmuller uit Alkmaar, de uitgenoodigde be sturen van de Hanze en van de afdeelingen van den Neutralen Middenstandsbonden uij; Anna Pau lowna, Den Helder, Schagen en Wieringerwaard welkom. De les zelf was gewijd aan de Vestigings wet, waarbij de heer Holsmuller eenige interessante n bijzonderheden, mededeelde over de werking en toepassing van deze wet en over den invloed, die zij op het. stich ten van nieuwe bedrijven' en zaken heeft. Namens de_cursisten werd hier na het woord gevoerd door den heer Schmalz uit Schagen, die den heer Holsmuller zoowel als den an deren cursusleider, den heer Van Hedel, dank betuigde voor de pret tige lessen en hun als uiting van waardeering een boek aanbood. Met pleizier, zei spr., waren al'lén steeds naar Anna Paulowna ge gaan, maar mocht er iets komen 'van een voortzetting van den cur sus, dan hoopte hij dat men de cur sisten in Schagen zou mogen ont vangen. De heeren Holsmuller en Van Hedel op hun beurt dankten niet alleen voor deze aardige attentie, van de cursisten, maar .roemden ook beiden den prettigen geest op de cursusavonden, waarop men niet schoolsch, maar kameraad schappelijk met elkaar omging. Dankbaar waren zij elkaar ook voor de goede samenwerking en de fam Daalder voor de ontvangst in de Vlas- en Korenbeurs, terwijl niet vergeten werd het vele en belange loos door den heer Zon verrichte werk te memomeeren, die de ge heele administratie bijhield. Namens'het hoofdbestuur van den bond sprak hierop de heer Niestadt uit Schagen. Na woorden van dank aan he4 adres van de cursusleiders en van den heer Zon, constateerde spr. dat de leiders geslaagd waren in het vervullen van hun opdracht, niettegenstaande de moeilijkheden die overwonnen moesten worden. Nu de hoop èn verwachting van het hoofdbestuur om zelf tot het einde den Middenstandsbond door de branding van dezen tijd heen te kunnen helpen, niet vervuld zijn, mogen deze kadercursussen, die in het geheele land door een 800 per sonen gevolgd werden, een waardig besluit genoemd worden van het 40-jarig bestaan van den Midden standsbond, besloot de heer Nie stadt zijn rede. De heer Holsmuller kwam nog even terug op het mogelijk voortzet ten van den cursus. Eigenaardig is* dat de cursisten, die hun voorkeur kenbaar konden maken, over de dan te behandelen vakken, groote voorkeur toonden voor die welke de interne bedrijfsvoering aangaan, b.v. bedrijfshuishoudkunde. Was de opzet van den cursus kader te vor- altijd voorraad! men, dus menschen die later een' bestuurstaak in den bond of zijn af deelingen op zich zouden kpnnen nemen, er blijkt uit het gevraagde, dat men ook prijs stelt op yermeer- dering van kennis, die van belang is voor. het eigen bedrijf. Tot slot van tien avond vertoonde de heer Niestadt de film „Het land van Dordt", met mooie kiekjes, op genomen in deze oudste stad van Holland, in haar omgeving en in de vele belangrijke bedrijven, die in stad en omtrek zijn gevestigd. Wieringen Bliek is bliek Een artikel dat de laatste paar weken in nogal groote hoeveelhe den aan den afslag wordt gebracht is bliek. Helaas ook weer'geen con sumptie-artikel. Regelmatig wordt er per dag 4000 K.G. aangevoerd. De vastgestelde prijs bedraagt f 0.20 per K.G. en er worden flinke besommingen ge maakt, want er zijn maar een 7- tal aanvoerders. Sommigen vangen 2000 K.G. per dag. De vischjes wor den gevangen in het nog in zee staande ansjoviswant. Per 15 Juli a.s. moet dit vischtuig echter uit de Waddenzee zijn verwijderd, zoo dat de vangsten spoedig een ein de zullen nemen. Bliek behoorde vroeger tot de on verkoopbare artikelen. Het werd wel gebruikt als eendenvoer Thans wordt het direct ingezouten en gaat het naar de vischconservenfa- brieken, waar het het verder her werkt wordt. Bliek is een klein vischje. Sommigen meenen dat het jonge haringen zijn, doch de meesten beschouwen het als een aparte vischsoort: „Bliek is bliek", zeggen zij. FEUILLETON. Een romantisch verhaal alt de Griekscbe bergea door ERNST KLEIN De antartefl hebben Jullie ook thans weer een koopje geleverd, zei de gast terloops. Ik weet niet, wat u bedoelt, manheer, antwoordde de gastheer. Nu, die geschiedenis met den professor, dien zij ontvoerd hebben. Daar weet ik niets van. Maar mijn beste vriend, daar moet Je toch van gehoord hebben! Dec heele wereid spreekt er immers over! Het bruine gezicht van den eerbiedwaardigen burgemeester van Anjos Dimitros werd strak als een masker. Het verloor alle uitdruk king, hetgeen met geen enkele 'moei lijkheid gepaard ging, aangezien het r.iet een respectabele laag vuil be dekt was. Zeep is één dier cultuur geheimen, die op den Balkan nog niet overal doorgedrongen zijn. Ik weet or niets ya,n, waarlijk niet, stiet de man uit. Maar wilt u nog niet een glaasje raqui hebben, mijnheer? Ik heb haar zelf gebrand. Het is mqn laatste flesch, voegde hij er met een eerlijken weemoed aan toe. Terwijl Vitus dronk, haalde hij in gedachten de hand uic zijn broekzak. Zij was vol met goud- en zilverstuk ken... De oogen van den heer des huizes werden weer klein, heel klein. Zijn neusvleugels begonnen te trillen... Jammer, "at je er niets van weet. Ik had je, omdat je zoo'n arme, eerlijke kerel bent, graag een paar goudstukken laten verdienen Een zware zucht ontvlood aan de bevende lippen van den Griek. Goud stukken! En nog wel een paar tege lijk...! Vijf Napoleons d'or zou ik je betaald hebben! Vijf! Heilige Dimitros! Vitus zag de begeerte naar het geld met den angst om het leven kampen. De kerel wist iets, maar hjj was te bang... Op de trap werden zware schre den hoorbaar. Salomon kwam met de voortbrengselen van zjjn kook kunst. "Vitus drukte zgn gastheer twee goudstukken in de hand. Neem ze, zeide hjj. Misschen herinner je je dan, dat Je toch iets weet. De hand van den Griek kromde zich om het geld. Snel boog hij zich naar Vitus over en fluisterde hem toe: Ga naar den pope, mijnheer! Die weet veel, zoo niet alles! Toen wierp hij een schuwen, ge- jaagden blik om zich heen. Zóó bang was hij tusschen zijn eigen vier muren. Dreunend kwam Salomon binnen gestapt met een schotel dampende nieren. DERTIENDE HOOFDSTUK. De verleider, het goud en de pope. Na den maaltijd, slenterde Vitus langzaam naar den Pope toe. Salo mon en de gendarmen strekten zich op hun dekens uit en snurkten weldra om het hardst. De journa list ging aan het werk. Hij vond den eerwaardigen die naar van de kerk in zijn woning, die vlak achter de vervallen houten kerk lag. Armelijk zooals het heele dorp, waren de kerk en het huisje van dep pope. Vitus klopte op Wes- tersche, niet op zaptieh-manier aan en trad" met een vriendelijk „Vrede zij met U" over den drempel. On middellijk struikelde hij over twee kleine biggetjes, die In de donkere ruimte rondliepen. Toen trapte hij bijna op een kip en tenslotte liep hij tegen de wieg aan, waarin het jongste lid der familie sliep. Dit ontwaakte en begon jammer- llijk te huilen, waaraan alle kippen en varkens als om strijd deelna men. Daarbij kwamen de tallooze luchtjes, waarvan het vertrek door drongen was zelfs de verharde Vitus moest heel zijn mannelijke kracht verzamelen, om het hoofd niet te verliezen. Een l^elijke, afgesloofde vrouw, aan wier rokken drie of waren het er vier ongeloofelijk smerige kinderen hingen, ontving den bezoe ker. De pope? Ja, dadelijk...'dade lijk! Hij was even in de andere kar mer. Daar verscheen de pope reeds zelf. Onder het binnenkomen knoop te hij zijn langen kaftan dicht. Hij had juist zijn middagslaapje ge daan. Weest gegroet vreemdeling!. Wilt u niet plaats nemen? Dat was echter gemakkelijker ge zegd dan gedaan, aangezien het aantal zitplaatsen omgekeerd even redig was aan dat der kinderen, kippen en andere dieren. Bovendien voelde Vitus een onweerstaanbare behoefte aan frissche lucht. (Wordt vervolgd) ELK DER VOLGENDE BONNF.N GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN Beschikbaar per persoon '0 t/m I 4 t/m 114 t/ml vol- I een- 3 jaar 113 jaar|20 jaarj wass. heid 12 Jall Lm. 18 Juli 1942. 36A brood 4 rants. brood of 18 22 18 rants. 36B brood A rants. 1 gebak 36 beschuit 1 rants. beschuit, brood of gebak 4 rants. 36A vleesch 36B vleesch 1 rants. vleesch of Va rants. vl.waren l'/s 2</t 2 »/a 2'/, rants. 36A tabak 1 rants. tabak 2* rants. 36A cigarett. 1 rants. cigaretten 1** rants. 12 Juli Lm. 8 Aug. 1942. 337 algem. 1 339 algem. 500 343 t.m. 346 1 algem. 4-33, 4-34 res. 250 340 algem. 250 341 algem. 125 342 algem. 125 352 algem. 100 347 t.m. 351 algem, 36A t.m. 39 melk 36B t.m. 39B melk 36,37versn. |100 38,39versn. |l00 Kg. suiker gram jam rants. bloem, brood of ,gebak gr. rijst gr. peulvr./haverm. gr. gort gr. gemengd meel gr. vermic./maizena I 100 gram kaas ZVt liter melk I 1% liter melk gr. chocolade gr. suikerwerk 12 Juli Lm. 5 SepL 1942. 338 algem. 1250 gr. koffiesurrogaat 5 Juli tan. 14 Juli 1942 34 "boter I yA rant. boter 34 vet |J4 rants. boter/marg./vet Bijzondere rantsoenen 12 Juli t.m. 18 Juli 1942 R5 tabak 2 rants. cigaretten Ro cigaretten/ 2 rants. cigaretten in tijdvak van één week in tijdvak van viet weken 1 1 1 1 kg 500 ,500 500 500 gram 4 ,4 4 4 rants 500 rram 250 250 250 250 125 125 125 125 125 125 125 125 gram 100 100 100 *100 gram 500 500 500 500 gram 28 14 -7- liter 7 7 liter 200 200 200 200 200 200 200 200 gram in tijdvak van acht we' en 250 250 250 250 gram in tijdvak van 10 dagen 1 1 1 rants. '/a 1 I 1 rants. 2* rants. - 2— rants. DIVERSE ARTIKELEN.' Tijdvak 01 petroleum 01 t/m 05 B.V. brand st 01,02 K.F. brandst. 335 algemeen 336 algemeen L zeep L toiletzeep U textiel (mann.) 2 L. pretroleum 1 eenh. brandst. 1 eenh. brandst (geen anthr.) 1 rants. eenheidszeep 1 rants. waschpoeder 1 rants. eenheidszeep en 1 rants. waschp. 75 gr. toiletzeep 80 50 gr scheerzeep 14 Juni 1942 11 Mei 1942 div. data 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Juli 1942 l Mei 1942 ■22 Aug. 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 1943 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 31 Aug. 194? OPMERKINGEN. Niet meer geldig: Na Zaterdag 11 Juli: 34 Brood, Beschuit, Vleesch, Aardappelen. 43, 44, Tabak. 31 t.m. 34 Melk. 317 t.m. 3^4 Algemeen. 4-25, 4-26 Rijst Mann. personen van 18 jaar en ouder. Vrouwelijke personen van 25 jaar en ouder. De enkele visschers, die hun want nog in zee hebben staan, profitee- ren er thans van, want voor de an dere visschers heeft het geen be- teekenis meer. De ansjovisvangst is afgeloopen, er kwamen in de laat ste weken slechts enkele tientallen kilo's binnen. Ook rtiakrfeel wordt niet meer aan gevoerd. De Waddenzeetfisseherij loopt dus voorloopig op haar einde. Schar is door de warme dagen ook beduidend minder gevangen, hetgeen nog verdere prijsstijging tot gevolg heèft gehad. Reeds werd 55 cent per pond besteed. LIEFDE KENT GEEN GRENZEN. Cinema De Haan brengt deze week Hans Moser in de komische, film „Liefde kent geen grengen". Het Vaderland 'schrijft over deze film o.a.:' Deze dolzinnige film heeft een eigen karakter, waarvoor wij waar schijnlijk wel in de eerste plaats den regisseur Emo dankbaar moe ten zijn. Hét sappige Weensch, dat er gesproken wordt, accentueert een en ander nog een weinig. Bij deze -100-procent amusementsfilm is het vermaak niet gezocht in show van groote scènes, doch uitsluitend in spontaan komische passages, waar in. het uitsluitend aankomt op de prestatie van.de spelers. En dezen hebben, zich duchtig geweerd. ZONDAG 12 JXJLI. Hilversum I. 415,5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 De zin van het boer zijn. 8 30 Gramofoonmuziek. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten." 9,15 Gramofoonmuziek. 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neérlands stem van het Oost front. 12.00 B.N.Ö.: Nieuwsberichten en popu lair actheel praatje. 12.15 De Minnestreelen. 12.40 Uit Beriyn: Het Duitsche Volksconcert. 14.00 Cyclus: Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Gramofoonmuziek. 14.30 Ensemble Willy Kok en gramofoonmuziek. 15.30 Voordracht. 16.00 Otto Hendriks en zijn orkest en zangvoordracht. 17-00 Jacht op de „Kraal", luisterspel. 17.30 Koor van den Nederlandschen Arbeidsdienst (opn,). 17.45 B.N.O.: Sportuit slagen en Oostlandpraatje. 18.00 Gerard van Krevelen en ztjn orkest en solist. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.05 Sport van den dag. 19.30 Het Radio-Logboek yan .de maand. 20.15 Gramoloonmuziek. 20.30 Zondagavondconfettl, gevarioerd programma. 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een •lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 —24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 8.00 Arnhemsche Orkestvereenlging en orgel lopn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9.15 Voor de Jeugd. 9.45 Gra mofoonmuziek 10.00 Voor den kerkgang klinkt de lofzang (opn.). 10r30 Studlodlenst. 11.45 Psalmen en geestelijke liederen (opn.). 12.00 B.N.O Nieuwsberichten 'en populair actueel praatje. 12.15 Gevraagde platen. 12.45 Een sol daat spreekt tot de Jeugd. 18.00 Gramofoon muziek. 13.05 Nederlandsch verbond voor Sib- bekunde; Wie en wat waren onzo voorouders. 13.20 Theo Uden Masman eA zijn dansorkest. 13.50 De zingende Zwerver, met 'viool en orgel. 14 30 Omroep-Symphonie-Orkest en solist. 10.00" Boekbespreking. 18.15 Solistenvoordracht. 17.00 Bert van Dinteren en aUn orkest ep Orgelspel en zang. 18.00 Reportage. 18.30 Pianovoordracht. 19.05 Gramofoonmuziek. 19.30 B N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B N.O.: Militair weekoverzicht. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 f Hei NATUUR-geleermlddef Leege flesch met cbpsule Inleveren B.N.O.: Engelsche Uitzending: Dutch News Heel. (Voor de Radio-Centrales: Gramofoon muziek). 20.15 Het groote Omroeporkest en gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.Nieuwsberich ten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht, 22.10 Avondwijding. 22.1524.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 18 JULI Hilversum I. 415,5. m. 0.45 Gramofoonmuziek. 0.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.45 Voor dracht op twee vleugels (opn.). 10.00 Amuse mentsorkest en solist (opn.). 10.35 Omroep- Volkszangkoor met planobegeleiding (opn 11.00 .Voor de kleuters. 11.20 Gerard Lebon en zUn orkest. 12.00 Gramfifoonmuzlek. 12.40 AlA manak. 12.45 B.N.O.: .Nieuws-' en zakelijke berichten 13.00 Fluit, viool en piano en gra mofoonmuziek. 14.00 Ensemble Willy Kok en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gramofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Trio voor 3 fagotten. 16.40 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zake lijke- en beursberichten. 17.30 Gramofoonmu ziek. 18.00 Cyclus: „Arbeidsdienst": Comman- deeren en leiden is niet hetzelfde. 18.15 Bobl- no, muzikaal progrkmroa. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Internationaal zakelijk praatje. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Concertgebouworkest en soliste. 20.05 Utrechtsch strijkkwartet, 20.45 Concertgebouw orkest. 21 30 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuws)»erlehten. 22,00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio's be schikken. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 0.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Melodisten (opn.). 8.45 Rococo-octet (opn.). 9.15 Gramo foonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra mofoonmuziek. 10.50 VooaSracht voor twee fluiten en gramofoonmuziek. 11.30 Reportage. 11.40 Gramofoonmuziek. 12.00 Klaas van Beeck en zUn orkest en orgelspel. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Otto Hen* drlks en ztyn orkest en soliste. 14.00 Octet concert. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.45 Luls- terfllts: „Kwartier der bezinning 1584". 16 00 Omroeporkest, orgelspel en gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nleuw^-, zakelijke- en beursbe richten. 17.30„Vlool met pianobegeleiding. 18.00 Zang met pianobegeleiding. 18.45 Gramofoon muziek. 19.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Frlesch praatje over actueele vragen. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Gerard van Krevelen en zlJn orkest, solist en gramofoonmuziek. 21.00 Politiek weekpraatje. 21.15 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). PI verv. van den hoofd- red., Buitenl. H. Pt v. d. Aard weg, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2