TENTOONSTELLING IDNESTE BEDIENDE Zi Scbolingssvond De nieuwe aardappelbon 8 Wieringen Begrafenis van O. J. Bosker Groote belangstelling Vrijdagmiddag om 2 uur had de begrafenis plaats van den heer O. J. Bosker, vanuit de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef. Het stoffelijk overschot, dat was opgebaard in de kerk, was bedol ven onder een schat van bloemen. Het kerkgebouw zelf was tot in de uiterste hoeken gevuld met fami lieleden. Inleadend orgelspel werd gegeven door den organist den hr. P. Bruul. De predikant der gemeente, Ds. van Beek, sprak tot de naaste fa milieleden en belangstellenden. „En waar het hart vol van is, daar mag van gesproken worden". Dominee kondigt hierop eenige sprekers aan, die nog een laatste groet aan den overledene willen brengen. Als eerste spreker is daar dan Burgemeester L. C. Kolff, die den overleden wethouder Bosker toe spreekt. Hij memoreert de minder goede gezondheid van Bosker en het plotseling overlijden. „Wij zijn allen diesp getroffen en Wierjngegn heeft door dit overlijden een zwa- renslag geleden." Bosker was van een bekend geslacht en oorspron kelijk laaidbouwer. „Als wethouder heb ik Bosker 7 jaar van nabij meegemaakt en Bosker heeft steeds de belangen van de landbouw en veeteelt voorgestaan." Bosker had een werkzame geest en heeft zich door eigen studie opgewerkt. Op lateren leeftijd werd hij benoemd tot secr.-penn. bij het Heemraadschap WiecSngen en het Polderbestuur. Zijn werkzame geest en vlijt kwa men pas ten volle tot ontplooiing bij de Zuiderzeewerken. Het aan nemersbedrijf verkreeg toen een vermaardheid, tot ver buiten zijn eigen gemeentegrenzen. Hij was een man van een sterk karakter en wist zich te doen gehoorzamen. Iemand met zoo'n natuur is niet altijd even gemakkelijk voor onbe kenden en het leek dan ook soms of hij tegen beter weten in zijn zin wilde doorzette. Zij die hem echlter gekend hebben weten beter! H* was loyaal en openhartig. Nie- mhnd dan Bosker is beter op de hoogte gewee^ met onze Wieringer toestanden in verband mèt' de ruil verkaveling. Hij heeft dag en nacht aan dit plan gewerkt en wat er ook zal gebeuren met onze water- loopen en wegen, het werk zal voor de familie altijd het stempel dra gen van hun vader". Bosker heeft door de jaren heen een prach tig museum opgericht. Spr. hoopt, dat dit museum voor de gemeente 'behouden mag blijven. Tot slot zegt spr. dan: „Bosker, wij hebben U al N menigmaal aangeraden rust te nemen, doch dit wildet en kondet gij niet. Wij hopen, dat gij thafts IJw welverdiende rust zult genie ten." De heer N. Kaan sprak daarop namens de kerkvoogdij. „Gelijk het gras is ons kortstondig leven!" Zon dag j.1. waren wij nog in vergade ring en nu zijt gij van ons heen gegaan. Laat ons zeggen. „Niet mlijn wil, doch uw wil geschiede". Dte overledene heeft veel gedaan ter verfraaiing van ons kerkge bouw. Wij kunnen hem niet beter eerèn dan door het werk zooveel mogelijk te vervangen. .Vervolgens spralc de heer Bree- baart als voorzitter van'den Polder Waard Nieuwlan'd, waarvan de overledene secr.-penningmeester was. Vooral toen onze Polder nog aan de open zee lag, hebt gij daar aan uw aandacht geschonken. Gij, vriend Bosker, laat een nigt t« ver beten leegte achter voor uw fami lie, maar ook voor het geheele voor malige eiland Wieringen. De heer Doves, dijkgraaf van het Heemraadschap Wieringen, gaf ui ting aan zijn weemoed en schetste dten overledene niet als een amb tenaar in afgemeten werkkring, doch als iemand met een verziende blik. Er is in het Bestuur een ledi ge plaats gekomen, die moeilijk zal zijn te vervangen. De heer Zwart brengt namens de Cèntrale Cultuur-Technische com- mfissië zijn welgemeenden dank aan den overledene als promotor en "secretaris van den Plaatselijke Commissie voor *de Ruilverkave ling te Wieringen. Aan de baar van den/overledene- gaf hij' de verzekering, dat m den zelfden geest zou worden doorge werkt. •De broer vhn den overledene, de heer J. Bosker Jzn., spreekt na mens het Rusthuis „Noorderlicht". „Okko, als br.oer is mij namens Noorderlicht opgedragen een woord ten afscheid te spreken. Ai- tijd zei je: „Ze zijn oud, hun le vensavond moet mooi zijn". Er staat geschreven: „Ben ik Uw broe ders hoeder?" Gij waart Uw broe ders hoeder en gij zult steeds bij ons in huis zijn. Spr. citeert een toepasselijk gedicht van N. Beets en eindigt dan met de woorden: Namens broers en zusters en fa milie, Rust Zacht, Okko". Mevr. Evers—Koorn als presi dente der Ned. Herv. Ziisterkring, herinnert aan het vele werk, wat de heer Bosker deed op kerkelijk gebied. „Komt allen tot Mij, die vermoeid ziit". Ds. Van Beek tenslotte geeft ge tuige van Bosker als president kerkvoogd, „Hij die God kent, heeft de ware troost". De heer Bosker heeft gedaan, wat hij kon in het leven. Spr. eindigde met het „Onze Vader". Onder orgelspel en klokgelui wordt het stoffelijk overschot uit de kerk gedragen, terwijl de tal rijke bloemstukken door leden van de Harmonie worden gedra- ,gen. In den stroomenden regen zet de lijkstoet zich in beweging, gevolgd door familie en de zeer vele belangstellenden. Op het kerkhof sprak de heer C. J. Bosker een woord van dank voor de groote belangstelling. De diverse sprekers in het kerkge bouw hebben te Verstaan gegeven, hoe groot deze man is geweest. In groote eenvoud heeft hij steeds ge leefd. „Hij heeft bloemen gestrooid, nu ontvangt hij bloemen voor zijn arbeid". Door het reeds vroegtijdig overlijden van zijn gade, stond hij alleen voor zijn kinderen. Groote steun is hem In zijn verder leven steeds verleend door zijn zuster. „Wij moeten in zijn geest vervol gen, hij is heengegaan in vollen vrede." Tal van bloemstukken en kran sen sierden de doodenak'ker. Naast die van de familie, kennisen en be kenden waren er bloemstukken en kransen van het Heemraadschap Wieringen Ned.Herv. Zuster- kring Gym. Ver. Wieringen Ver. Vakonderwijs Gemeentebe stuur van Wiéringen Personeel- Kerkvoogden en Notabelen Paar denfokkerij „Wieringen" Noor-, derlicht Landstand afd. N.IL N.V< Grondmij Polder -Waard Nieuwland Kerkeraad Ned. Herv. Gem. H. Hoef. Onder#de aanwezigen merkten wij.o.a. nog op: den hr. Jonas, iifd. v.h. Kadaster, Arnhem; Ing. de Vassij, vertegenw. Prov. Waterst. N.H.; Burg. .Ritmeester, Den Helder den heer Den Engelschen, techn. Ambt. Prov. Waterst. N.H.; den hr. Daalder,- vertegenw. Schoolartsend. N.IL; den hr. J. Saai, Ned. Land stand N.H.; Burg. Peereboom, oud burg. v. Wieringen; den heer C. Kaan, Rijksverkeersinspectie; Dr. J. Beeker, dierenarts; Lansink en Ds. Lugt; het korps maréchaussee; Harmonie „Wieringen." ALKMAAR TURF VERVOERD. T.erzake van het vervoeren, van ruim 2000 z.g. Limmerturven zon der de vereischte vergunning is te gen een handelaar proces-verbaal, opgemaakt. De turf is in beslag genomen. U.L.O.-EXAMEN. Voor het U.L.O.-examen slaag den o.a.: diploma B: B. A. M. Wiersma, Middenmeer, R. Kalf en M. G. Muntjewerf, Helder, C. J. Bouman, Winkel; diploma A: M. Tauber, Lange- dijk, W. Kloosterboer, St. Pancras, J. Smit, Harenkarspel, L. T. Mel- chior, Winkel. ONGEPRUSDE GROENTE. Eenige groenten- en fruithandela ren die hun artikelen niet overeen komstig het Prijsaanduidingsbesluit hadden geprijsd, werden geverbali seerd. Een fruitventer die kersen ver kocht en daaraan de voorwaarde ^memmen Zomerprogramma van den Kring N.N.H. Bijzonder druk bezet! Het programma van den kring N.-N/.H. van den Ned. Zwem- en' Reddingshond, waaromtrent wij destijds reeds eenige gegevens op namen, is thans officieel door het krraigbestuur samengesteld.» Be houdens het waterpolotournooi te Wieiringenvaard en de volkswed- strijyden vaö „De Wiel", welke beidie reeds zijn verzwommen, staan op het programma: 12 Juli: Wieringerwaafd,-school- w&cBstrijden. Q 12 Juli Z.O.N. (Oude Niedorp). tweekamp tegen Eigen Kracht (Oudkarspel). 18 Juli: De Wiel (Schagen) Schotohvedstrijden voor Midd, Schctien. ,v 18 Juli: De Wirg (Winkel), gehpol wedstrijden. 18 Juli: EK. (Oudkarspel), schiool wedstrijden. 19 Juli: O.V. (Anna Paulowna), kringwedstrijden. 25 Juli: Veerstoot (Dirkshorn) demonstraties. 26 Juli: De Wiel (Schagen), kringwedstrijden. 27 Juli: Veersloot '(Dirkshorn) onderlinge wedstrijden. 2 Aug: Wieringerwaard, kring wedstrijden. 9 Aug.: O.V. (Anna Paulowna).' school wedstrijden. 9 Aug.: De Wirg (Winkel) school wedstrijden tweekamp tegen De Wiel. 16 Aug. O.V. (Anna Paulowna) volkswedstrijden. 23 Aug.: De Wiel (Schagen). kampioenswedstrijden lagere scho len. 30 Aug.: de. Wirg (Winkel), kringwedstrijden. Het blijkt wel zeer duidelijk, dat het het kringbestuur ernst is met haar opbouw van het zwemleven! Prettig stemt het ook, dat de school- en volkswedstrijden zoo'n ruime plaats is ingeruimd. Tm- mers van de jeugd moet men® het hebben. We hopen, dat behalve O V en de Wiel, ook de andere club? nog volksAvedstrijdpn zullen oren niseeren, immers zij staan volko men in het teeken van het Bonds ideaal: „Ieder Nederlander zwem mer"! 's-GRAVENHAGE, 11 Juli. De secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Vissche- rij.maakt bekend, dat voor de dis tributieperiode van 12 tot en met 18 Juli a.s. het aardappelrantsoen wederom is vastgesteld op 2l/z kg. In verband hiermèe heeft gedu rende het tijdvak van Zondag 12- tot en met Zaterdag 18 Juli a.s. olke der met „36A" genummerde bonnen van de aardapnelkaart recht op bet {coopen van 1% kilo gram aardappelen. Het nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat het verboden is reeds op Za terdag 11 Juli aardappelen op bon 36A te koopeu of af te leveren. verbond, dat hij de kersen niet af leverde dan tegen gelijktijdig^ af name van aardbeien, is terzake van^overtreding van het koppelver bod geverbaliseerd. Bovendien werd de geheele voorraad kersen en aardbeien in beslag genomen. DIVERSE VERGRIJPEN. Wederom is tegen verschillende personen proces-verbaal opgemaakt die eigenmachtig veranderingen op het persoonsbewijs hadden aan gebracht. Terzake van het verhandelen van textielkaarten is tegen een tweetal personen proces-verbaal opge maakt. Wegens overtreding van de IJk- wet is tegen een drietal personen proces-verbaal opgemaakt, een aan tal gewichten werd in beslag geno men. BESLUITEN BURGEMEESTER. De Burgemeester vqn Alkmaar heeft de volgende besluiten vastge steld: Tot wijziging der Verorde ning tot regeling van het georgani-"* seerd overleg voor de ambtenaren en werklieden in dienst der ge meente- Alkmaar met bètreklüng tot de vertegenwoordiging van het politiepersoneel; b. tot goedkeuring van de reke ningen en verantwoording over 1941 van de scholen der Vereenigde „Alkmaarsche Fröbelschool" van de( R.K. Bewaarscholen en van de Christelijke Kleuterschool. HEEBTWGOWAAB D. BENOEMD. De,heer R. van Langen, vol. ter secretarie alhier, is als 2e ambte» naar ter secretarie te Obdam bé- noemcL Deze functie zal per 1 Au gustus a.s. ingaan. De heer K. Komen, ambtenaar ter secretarie (arbeidscontract) is benoemd als ambtenaar van den burgerlijken ^and in, deze ge meente. GESLAA.GD. De heer K. Komen alhier, slaagde voor het te Rotterdam afgenomen examen bevolkingsboekhouding. LANGEDIJK SCHULDEN WORDEN AFGELOST We vernemen, dat de betere uit komsten in den tuinbouw ook tot gevolg hebben, dat tuinders, die in dertijd rentelooze voorschotten kre gen of credieten onder garantie van gemeenten en provincie, zelfs tot geheele of gedeeltelijke aflos sing daarvan konden overgaan. Rente -van de rentedragende voor schotten, is, naar we vernemen, voor het grootste deel door de be trokken credietnemers zelf betaald. Goede teekenen! KOOLPLANTEN. Met het planten van de diverse koolplanten/ is men nu zoo goed als klaar. Het aantal, dat in Noord- Holland is uitgeplant, is, naar we van de zijdè van handelaars in dié plaatsen vernamen, zeer groot. Maar behalve, dat er hier veel aan den grond zijn toevertrouwd, zijn er massa's naar elders verkocht. Zijn er wel jaren geweest, dat er. heel wat ongebruikt'bleven, dit jaar is daarvan geen sprake. Alles heeft de bestemming gekregen, waarvoor ze waren gezaaid. Zoo behoort het te. zijn: de telers toch zaaien het zaad uit, om de daaruit gegroeide planten of te Verkoopen, of ze voor eigen gebruik aan te wenden. WINKEL. VOETBALVERGADERING. Donderdagavond vergaderde de voetbalvereeniging „Winkel" in het lokaal van den heer W. Fijnheer te Lutjewinkel, waarvoor groote be langstelling bestond. Van de mededeelingen valt te ver melden, een dankbetuiging van het lid Kistemaker voor het bloem stuk aangeboden bij zijn hmfcelijk. Voorts een schrijven van den heer Bakker, waarin hij afscheid neemt als lid en secretaris van de ver- eeniging, wegens vertrek naar Texel. Het nog door hem samenge stelde jaarverslag wordt in dank n^hard. De heer W. Fijnheer bracht na mens de kascommissie verslag uit en adviseerde defi penningmeester te decharge"eren. Aldus besloten. Uit het door den heer C. Keetman uitgebracht financieele verslag blijkt, dat de ontvangsten over 1941-42 hebben bedragen f 1185,03, de uitgaveh f 998,38, batig saldo f 186.65. v Voorts wekt hij de a.s. aanvoer ders op de ontvangen contributie regelmatig af te dragen bij hem, en geeft nog een opwekking tot bijdra ge in het ongevallenfonds. De aftredende bestuursleden de heeren P. J. Kor.ver en A. Delien worden herkozen en hemen hun benoeming aan, terwijl voor den vertrokken secretaris, de heer Bak ker wordt gekozen de heer KI Blokker, die deze benoeming aan neemt. De aftredende leden van de elftalcommissie, de heeren Delien, Pijcke, -Schaap, Hoogland en Snoei ing worden herkozen. Hierna wordt door den voorzitter nog een opwek- Heden overleed, na een langdurige ziekte, in het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar on* ze jongste Lieveling, Margareta in den leeftijd van ruim 10 maanden. Namens haar bedroef de Ouders, Zusje eu Broertje, J. L. ASSELMAN. Ewijcksluis, Anna Paulowna, 10 Juli 1942. <XOO(OJ!QJM 10 Juli zijn onze lieve Vader en Moeder, A. Wiok w en 9 •8 M. Wink-Bood 8 12*4 jaar getrouwd. 8 ANNIE en JAN. Dirkshorn, Juli 1942. Kade. <X>C3K)0!OCiO<>OGSOC?0 Voor de groote belangstelling bij de opening van onze nieuwe zaak, zeggen wij alle belang stellenden hartelijk dank.' In het bijzonder dank voor de vele ontvangen bloemstuk ken en voor de rede welke de heer M. J. Bosker heeft gehou den. JOH. OEDZES. Oosterland, Wieringen. gevraagd ,door de Noordholland, sohe Brandwaarborg Maat schappij te Oudkarspel. Adverteert in dit blad OPMEER Sluiting aangiften 20 JULI Het Bestuur van de Afd. Bar- singerhorn van het Witte Kruis roept sollicitanten op voor de betrekking van toezichthouder op het zwembad aan de Kade te-Kolhorn voor het seizoen 1942. Indiensttre ding 19 Juli a.s. Arbeidsuren van half 4 tot 9 uur. Zaterdag en Zondag van 2 tot 9 uur. Sol licitaties indiehen voor 15 Juli a.s. bij den voorzitter, den heer A. WIEDIJK te Barsingerhorn. Het Nederlandsche Arbsidsfront PLAATSELIJK KANTOOR SCHAGEN. op DINSQAG 14 JULI 1942, 's avonds 8.30 uur, in het Noordhollandsch Koffiehuis SCHAGEN. Spreker: J. PLAS. Onderwerp: Socialisme in dezen tijd. Leden en belangstellenden worden hiertoe uitgenoodigd. Assuranliebedrijf (met Mij. in opr.) zoekt voor alle groote plaatsen in Noord-Holland. NETTE EN ACTIEVE VER- TEGENWOORDIGERS, Personen moeten van onbe sproken gedrag zijn. .Voor har de werkers goede positie in uit zicht. Brieven met volledige inlichtingen, omtrent levens loop, godsdienst, refer. enz., onder No. 1179 Adv. Bur. C. WIERING, Amsterdam. Discre tie verzekerd. king gedaan tot deelname aan de training. Na rondvraag, waarin zaken van huishoudelijken aard worden be sproken, volgt sluiting. NIEUWE N1EDOBP. BEROEPEN. Bij de Ghr. Geref. Kerk te Nieu we Niedorp is beroepen m'ej. T. Bothfusz te Amsterdam. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, Ch. Capon slaagde voor het toelatingsexamen M.T.S. SCHAGEN DE SCHOOLZWEMWEDSTRIJ- DEN UITGESTELD. Het ledental van de sport club „De Wiel" bijna ver- dubbeld. De sch ooiwedstrijden, die oor spronkelijk morgen hadden zullen worden gehóuden, zijn versteld tot 23 AugiAstus. Ons dunkt dit een goede maatre gel. Immers, het is zaak de sport gebeurtenissen zoo royaal mogelijk op te zetten. Voor 23 Augustus nu staan op het program de 'kampioen: schappen der lagere scholen, geor ganiseerd 'door den kring Noorde lijk Noord-Holland en waaraan door alle scholen uit dé omgeving zal worden deelgenomen. Dit be looft een ware hoogtijdag te wor den voor de schooljeugd en het is o.i. een- verstandige gedachte ge weest hier geen wedstrijden door te laten gaan, die het a.s. jeugdzwem- festijn slechts zouden versnipperen: Hoeveel propaganda overigens uitgaat van goed georganiseerde sportfeesten bleek dezer dagen aan de sportclub „De Wiel". Na de volks wedstrijden van Zondag jl..is het ledental sprongsgewijs toegenomen, het is bijna verdubbeld! In verband daarmee zijn voor Dinsdagavond alle leden opgeroepen- naar dé Wtal om kennis met elkaar te maken en om plannen te beramen voor de toekomst. Die toekomst ligt ten deel in het zeer nabije veschiet, want op 19 Juli wordt deelgeno men aan de kringwedstrijden te Anna Paulowna. De besté zwem mers worden aangewezen om de clubkleuren te verdedigen maar daarnaast hebben de anderen de belangrijke functie van ..supporter" te vervullen. Er is wellicht geeh spori het voetbal meegerekend waarbij de deelnemers zoo wor den geanimeerd dan juist bij het zwemmen én we gelooven, dat de stemming, die bij zulke wedstrijden heerscht, een openbaring zal zijn voor de nieuwelingen in de zwem- sport. THEATER ROYAL. Ik beschuldig. Professor Heyt staat voor het feit dat zijn geliefde vrouw lijdende is aan een ongeneeslijke kwaal, die onherroepelijk met den dood moet eindigen. Heel zijn kennis stelt hij in dienst van het geval: hij wil en zal de verwekker ontdekken en zoo zi.in vrouw redden. Zijn krach ten blijken echter te gering en als Hanna nog enkele maanden van nameloos lijden voor de boeg heeft maakt hij er een einde aan. Een rechtzaak volgt, het^ wordt een eldorado voor juridische fijn- prpev-ei's, waarbij Dr. Lang, Heyt's vriend, door eén geyaJ uit de ei^en practijk, van êen- bestrijder tot een fel verdediger van Heyts handelwij ze wordt. *Dan wordt de beklaagde tot aanklager, als hij in een vlam mend betoog de wet aanvalt, die den dokter verhindert aan den on- genfeeslijken zieke een laatste wel daad te bewijzen, door hem zacht en kalm uit zijn lijden te helpen. GESLAAGD. N. de ."Nijs. te Schagen, W. Koor des te St. Maarten en A. Muntje- werf te Oudesluis, leerlingen van de U.L.O. school alhier, slaagden te Alkmaar voor het U.L.O.-diplo- ma A. Naar we vernemen, slaagde onze oud-plaatsgenoote, Nanny M. .J. Kramer voor het toelatingsexamen voor de R.H.B.S. Willem II te Til- bprg. BEROEPEN. Bij dó Gereformeerde Kerk te Schagen is beroepen de candidaat J. van der Mije, hulpprediker te Schagen. HOOGWOUD. ZUSTER DIJ BRULJN GAAT HEEN Hetgeen eerst een gerucht was, werd later werkelijkheid. Zuster de Bruijn hééft tegen 15 Augustus we- gehs huwelijk haar ontslag ge vraagd als wijkverpleegster. Het zal 'op dien dag juist 12 jaar en drie maanden geleden zijn, dat zij bij den Kring Spanbroek in functie trad. De kring omvat de gemeenten Hensbroek. Obdam, Spanbroek, Op meer en Hoogwoud. De laatste plaats is steeds haar woonplaats geweest. Duizenden bezoeken zijn door haar afgelegd, in dezen groo- ten kring. Bij alle weersomstandig heden trok zij er op uit on^ de lij dende patiëaten te helpen verple gen en daardoor hun levenspad te verlichten. Buitengewoon moeilijke reizen heeft zij gedaan in de barre winterdagen met sneeuw en ijs of met regen en storm. Altijd stond zij klaar om er op uit te trekken Ieder die hetzij regelrecht of zijde lings met haar in aanraking is ee- vveest, 'in het bijzonder hare pa tiënten, kunnen van haar werk zaamheid getuigen. Al deze velen zien haar met leedwezen vertrek ken. Niet alleen ziekenbezoek ech- ter^was haar werk, ook op consul- tatiebureaux en bij het inenten stond zij de verschillende doktoren trouw ter zijde, terwijl de t.bc.be strijding tal van bezoeken van haar vergde. Zij heeft de kj-ing op een uitstekende wijze gèdiend. Zij was een beste zuster, die men 'noode ziet heengaan. Laat ons van harte hopen, dat het haar in den huwe- lijksche staat wel moge gaan, zij heeft het verdiend. Wij hebben het vertouwen, dat zij van haar kant nog wel eens terug zal denken aan de vele prettige en dankbare pa tiënten, die zij hier heeft achterge laten. Dat dit haar een staf moge zijn op h^jr nieuwen levensweg. HABENKABSPEL BENOEMD. Door de banne Harenkarspel is tot brugwachter benoemd te Spekr eterpolder de heer N. Nolten te Slootgaardpolder. ONDERLING PAARDENFONDS. Gister vergaderde het bestuur van bovengenoemd fonds ter vast stelling van de rekening en ba lans over het 2e kwartaal 1942. Gedurende dit tijdvak waren vers zekerd 332 paarden met een ver zekerde waarde van 460.300 gul- deg. Hoewel t\et langen tijd goed is gegaan, waren er over dit kwar taial tamelijk vëel afkeuringen, n.1 11 stuks. Gelukkig beschikt men over een flinke reserve, zoodat da premie kon worden vastgespeld op f 1 per f 100 verzekerde waarde. Een en §nder door de reservé grootendeels te 'gebruiken. Tevens werd dofij» het bestuur het belang rijke besluit genomen om de - ver zekerde waarde der. paarden tot en met 12 jaar met 20 pet. te ver lagen en de paarden boven dien leetfijd met 30 pet. te verlagen, in verband met de gewijzigde om standigheden bij aankoop van -paarden en in verband met de door de overheid vastgestelde maximumprijzen. GESLAAGD. Dirkshorn. Bij het te Alkmaar gehouden examen slaagde voor het U.L.O.-diploma B: J. Smit alhier, leerling van de U.L.O.' school te Schagen. Z1JPE POLITIE. Verloren: Portefeuille met in houd. ANNA PAULOWNA KINDJE OVERREDEN. Breezand. Terwijl de werkman Van T. van den vuilnisophaal dienst in de Narcissenstraat bezig was de emmers achter in derf auto leeg te storten, is het nog geeii twee jaar oude kindje van den heer Hengsdijk ongemerkt voor onder den wagen gekropen, met het noodlottig gevolg, dat, toen Van T. dén auto weer in beweging bracht, het achterwiel over het hoofdje van de kleine reed. Het kindje was dan ook terstond dood. BEBGEN. EEN GROOTE HUIZEN- TRANSACTIE. Naar we vernemen, werden Maandag jl. door den heer A. Sleu tel uit Schagen niet minder dan 53 burgerwoonhvlizen, 1 broodbakkerij en 1 kruidenierswinkel, alle gele gen in het fraaie Tuindorp, uit de hand gekocht. Gisteren, Vrijdag, waren alle 55 panden weer van de hand gezet, bijna uitsluitend aan bewoners van Schagen en van plaatsen uit de naaste omgeving. Voel U weer krachtiger - méér fit envrij van Pijnen. Rheumatiek 'n sluipende, sloopende kweel, die ge onder de leden hebt, vóór U het weet Dat doen kou of tocht, maar opk vocht of een kil huis. - De ee/i krijgt deze be zoeking al jong, de ander op rijperen leeftijd, maar de oorsprong is altijd onzuiver bloed. Krvschen is door zijn samenstelling hei bloedzuiverende versterkings-mlddel bij uff- nemendheid. De zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld werken als een tonlcufn, ze oefenen een actieve, aan sporende werking uit op leVer, nieren en in gewanden. - Bij Apothekers en Drogisten 1.47, 0.76, 0.41. Kruschen wordt uitsluitend verkocht In de bekende gele verpakking. LEEUWARDEN, 10 Juli 1942. Veemarkt. 88 stieren; 310 vet te koeien; 691 melk- en kalfkoeien f310—615; 349 pinken f 125—200; 135 graskalveren; 341 nuchtere kal veren; 213 weideschapen i 6093; 246 lammeren f 1833; 7 vette var kens; 230 kleine biggen f3843; 143 bokken en geiten; totaal aanvoer 2750 stuks. Eierhandel. Kipeieren &/z tot 10.45 'ct. per stuk. Handélsprijs f 1.32 tot f 1.37 per K.G. Eenaeieren 7.6 tot 8.1 ct. per Jstuk. Pluimvee. Slachthanen f 1.50 tot f2.50, slachtkippen f 1.50 tot f2.75, jonge hanen f 1.50 tot f2.25, - konijnen fl.— per kg. Vereen, v. Zuivel-Mij. Edamr# mer kaas 20 plus f 0.87, id. 40 pl. f 1.12; Goudsche kaas 20 pl. f 0.87, id. 40 pl. f 1.12; broodkaas 40 pl. f 1.12, Leidsche kaas 20 plus fl.02. ZWAAG, 10 Juli. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken". Aardappelen f 7.70, kl. aardappelen f 5, spinazie f 810, postelein f 14, uien f 7, bieten f 6, slaboonen f 35, snijhoonen f 35, tuinboonen f 10, doperwten f 18, peulen f 18, tomaten f 32, wasch- peen f 14, hospeen f 7.209, ra dijs f 1.80, rabarber f 5—7, andij vie f 10, sla f 1.50—2, bloemkool f 1114, komkommers f 19—15, perziken f 13.5045, selderie f 3, aardbeien f 28-r35, frambozen f 60 blauwe pruimen 7—20 ct. per stuk, roode bessen f 22.50, prolefic f 24 30. kruisbessen f 10—16, kersen f 40, koolrabi f 2.50, raapstelen 5.60 -7. WARMENHUTZEN, 10 Juli. Aanvoer: 105700 Kg. aardappe- 'pn: Schotsche muizen f 7.70. BR. OP LA9NGF.VDT.TK. 11 Juli. Aanvoer: c.a. 490.000 Ke. aard appelen, groote f 7.50. kleine f 5, 14.600 Kg. tomaten T—IV f 32, 1800 Kg. ronde kool f 8, 220 Kg. tuinboonen f 10. NOORDSCHARWOTJDE. 11 Juli. Aanvoer: 243.275 Ke-. Schotsche muien, groote f 7.50, kleine f 5.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3