Osendarp vindt zijn gelijke D« verdmii Praiesssr Blok superieur op de 400 meter Z0MERSN0EP Athletieksport jj&OOEN? SPORTNIEUWS Osendarp is niet oppermachtig meer op. de 100 meter. Bij de nati onale wedstrijden, welke de Am- sterdamsche Politiesportvereeni- ging A.P.G.S. gisteren organiseer de, moest den nationale kampioen weliswaar niet het onderspit del ven en ging hij weer als eerste over den streep, doch.bij die finish was het verschil zoo uiterst gering, dat er bijna van geen verschil ge sproken kon worden. Van Osta en Wil van Beveren legden hem het yuur wel zeer na aan de spikes. Dit nummer was zonder twijfel het meest spannende van het niet grootsche programma. Maar wei nig crack traden aan en de presta ties vielen tegen. Berger liet helaas verstek gaan, waardoor Schreuder van Haarlem de betreffendee serie kon winnen vóór Takken. Osen darp was in zijQ serie veruit de sterkste, gevolgd door den B-kam pioen Scheermeijer, terwijl Chr. van Osta in de 3de serie over van Beveren, die zich kennelijk met de tweede plaats tevreden stelde, en iWendel de Joode zegevierde. In de finale kwamen thans Osen darp, Schreuder, van Beveren, Scheermeijer en van Osta. Er heerschte bij den start een groote nervositeit. Van Osta ging tot twee maal toe te vroeg weg. Ein 'elijk vertrokken, allen op tijd en 't leek er op dat Van Osta een kleinen voorsprong nam. Osendarp lag ech ter maar weinig bij hem achter vóór van Beveren, die op de der de plaats volgde. Het was speciaal de Amsterdammer, die op de laat ste meters prachtig op kwam zet- teta en het verloren terrein geheel inliep. Gelijk met Osendarp en van Osta ging hij doof de finish. De meeningen over de volgorde van aankomst liepen zeer. uiteen, ook die der juryleden onderling. De uiteindelijke beslissing viel even wel ten gunste van Osendarp; van Beveren werd tweede en van Osta d .de geklasseerd. De tijd van de drie looners was precies gelijk, n.1. 10.9 sec., welke mede omdat zij den wind in den rug hadden, niet meeviel. In de overige wedstrijden was het verschil vrij groot. Frits de Ruyter wpn onbedreigd de 1500 m. Slok ongenaakbaar op de 400 nieter. Blok van Olympia was superieur op de 400 M., hij won gemakkelijk in den behoorlijken tijd van 53,9 sec. van J. Sandbergen A. A. C. en den politieman J. Lankhaar. Op fraaie wijze zegevierde J. Weenink van Suomi (Velzen) op de 3000 M. met ruim 16 sec. voorsprong op J. Joustra uit Haarlem, een B.-klas- ser. altijd voorraad! De Olympische estafette leverde een bijzonder interessant duel op tusschen Bouman en de Roode op de 800 meter. Tal van malen pro beerde de Haarlemmer Bouman voorbij te komen, doch telkens weer sloeg de A. A. C.-er uitstekend de aanvallen af. Wel wist de Roode eenmaal naast zijn rivaal te ko men, maar meer stond de A. A. C.er hém niet toe. Hij verhoogde zijn tempo zoodanig, dat A. A. C. met een kleinen voorsprong aan de 400 M. kon beginnen. Bakels, Spaak en Scheermeijer wisten dezen te be houden, daarmede hun club de eerste plaats bezorgende vóór Haar lem. Op de 800 meter hadden de overigen reeds zooveel terrein ver loren, dat zij geen rol meer konden spelen. Wel liep Osendarp voor Trekvogels een prachtige 200 me ter, doch het eenige wat hij daarme de bereikte, was dat de achterstand van zijn ploeg op Haarlem belang rijk minder werd. Atje de Bruijn van Vlug en Lenig boekte drie overwinningen n.1. bij het kogelstooten 13 m. 94), discus werpen (41 m. 33) en den hink stap sprong (13m. 72). Het speer werpen was voor Lutkeveld (55 m. 77). Dank zij de afwezigheid van Houtman konden Takken en Hey- (beiden van AV *23) resp. het vér en hoogspringen winnen. De wiiv- naar in de B.-klasse, E. van der Water van Holland, sprong echter nog 6 c.m. verder dan Takken. Uitslagen. 1500 m. kl. A.: 1. F. A. de Ruyter, de Volew. 4 M. 13,8 sec.; 2. H. W. van Olffen, Blauw Wit, 4 m. 19,5 sec.., 800 M. A. en B.: 1. Brijs, Haar lem, 2 na. 7,9 sec.; 2. C. Koómen, Lycurgus, 2 m. 8,7, sec. 400 m. A.: 1. A. Blok, Olympia 53,9 sec.; 2. J. Samdlbergen, A.A.C., 55,9 sec. 100 m. A.: 1. Osendarp, Trekvo gels, 10,9 sec.; 2. W. van Beveren, Ajax, 10,9 sec.; 3. dhr. van Osta, Trekvogels, 10,9 sec. ?000 m. A.: 1. J. Weenink, Sub-mi 9 m. 25,5 sec.; 2. J. J. Bruijn," A.A. C.,'10 m. 11,3 sec. Kogelstooten A.: 1. A. G. J. dé Bruijn V. en L., 13 m. 94; 2. T. Oreel A.P.G.S.., 12 m. 94. Verspringen A.: 1. G. W. Takken, A.V. 1923, 6,54 m. Hoogspringen A.: 1. J. W. de Hey, A.V. 1923, 1,70 m.;2. G. C. van Balen Blanken, Olympia, 1,65. Discuswerpen A.: 1. A. G. J. de Bruijn, V. en L. 41,33 m.; 2. En klaar, V. en L., 36,67 m. Speerwerpen: 1. N. B. Lutkeveld, A.P.G.S., 55,77 na.; 2. L. Dammers, Zeebeui^g, 53,52^. Olympische -estafette: 1. A.A.C. (met Bonman, Bakels,- Spaak en Scheermeijer) in 3 m. 42,2 sec.; 2/ Haarlem, 3 m. 44,2 9ee.; 3. Trekvo gels 3 m. 51,3 sec. verovert de jeugd N.A.U. passeert 10.003-leden- grens. Wat weinigen voor mogelijk zul len hebben gehouden toen aan het einde van 1941 de N.A.U. zich ten doel stelde in 1942 de 10.000 leden te bereiken, is werkelijkheeid ge worden. En sneller dan men dacht. In luttele maanden tijd is het le dental. dat eind 1941 te boek stond (5171) en dat in vergelijking met dat van '1940 reeds nagenoeg was vertweevoudigd, opnieuw verdub beld. Op 5 Juli j.1. telde de N.A.U. een ledental van 10036 en sindsdien ga ven zich nog 'dergelijks nieuwe le den op. Een opmerkëlijk feit en bo vendien een, dat in hooge mate verheugend is te noemen voor de athletiek, deze zoo mooie maar vooral nuttige zomersport. UMelbuuun De ronde van Meersen Tactische zege van Van Amsterdam. Evenals het vorige jaar won de tactische Van Amsterdam weder om de ronde van Meerssen. De wed strijd droeg een zeer scannend ka rakter. Vooral Braspenninckx bracht aanhoud ld leven in de 1 »-ouwerij en wist tot drie maal toe a n het 'on te r^tsnapnen 'Ov.ii ^nn het telken^ te"f»n het hard jagende peleton niet bolwer ken. Van Amsterdam spaarde zich de laatste ronde en wist tenslotte in den sprint overtuigend te win nen. De uitslag luidt als volgt: 125 kilometer: li Van Amster dam, tijd 3 uur 30 min. 25 sec.; 2. Lakeman, 3. Sijen, 4. Braspen ninckx, 5. Verveer, 6. Hofman, 7. Joossen, 8. van der Zande, 9. Lam- brichts en 10. Maas. Schulte beheerscht ronde van Hilversum De door de Gooische wielerclub „De Adelaar" te> Hilversum geor ganiseerde wegwedstrijden stonden kwalitatief op een bijzonder goed peil vooral de 120 K.M. vóór profes- sionnals en onafhankelijken lever de een veld met prima renners, die elkander op hét uiterst snelle circa 1000 m. lange parcours een hefti- gen strijd boden. G. Schulte was hier de man, die zijn superioriteit duidelijk toonde en met één ronde voorsprong een overwinning be haalde, waaraan in feite niemand tijdens de, race getwijfeld had. We liswaar hadden van Oers, Wijdenes de Bést en ook Cees Pellenaers menigen aanval op zijn leidende positie gedaan, doch Schulte sloeg al dezfr aanvallen gedecideerd af en zijn eindspurt bewees maar al te duidelijk, dat de Bosschenaar het veld volkomen beheerschte. Pellenaers kwam door een fiets- verwisseling eenigszins op den ach tergrond, doch ook hij was vandaag ontegenzeggelijk de mindere van Schulte. Niewelingen, 30 km.: 1. G. Voor- ting, Haarlem, 50 m. 19,8 sec.; 2. W. Grift, Soestdijk; 3. N. Tooien, Amsterdam; 4. J. Westerheiden, Amsterdam; 5 L. de Booij, Amster dam. Amateurs, 60 km.: 1. A. Vooren, Beverwijk 1 u 37 m. 29,2 sec.; 2. B. Savelkouls, Den Bosch; 3. L. Ekkes, Heiloo; 4. P. Peters, Haar lem; 5. van Metelen, Den Haag. Prof. en onafhankelijken: 120 K. m.: 1. G. Schulte, Den Bosch, 3 u. 10 m. .18,08 sec.; op 1 ronde 2. T. van Oers, Langeweg; 3. C. Wijde nes, Ouder Amstel; op 2 rondes: 4. C. de Best, Haarlem 5. P. Verschuu- ren, Rotterdam; 6. Piet van Nek, NieuweSdam; 7. A. Steenbakkers, Den Bosch, op 3 ronden: 8. J Dem- menie, Rotterdam; 9 C. Pellenaers, Ter Heide; 10 K. Ternede, Amster dam. Scherens wint van Arie van Vliet Gisteren werden in het Pare des Piinces te Parijs belangrijke wie lerwedstrijden gehouden, waarvan het hoofdnummer een sprintwed- strijid, bedoeld als revanche van den grooten* prijs van Parijs was. Deze werd prachtig gewonnen door Scherens voor Arie van Vliet en Gosselin. De uitslagen der verschil lende ritten luiden: Van Vliet slaat Dersen 1 1. (121/5 s.), Scherens slaat Gosselin, 4 1. (13 s.) Senfft leben slaat Gerardin, banddikte (13 4/5 s.), Van Vliet slaat Gosse lin 1 l. (13 2/4 9.) Scheepens slaat Senfftleben, K 1. (13 1/5 s.) Gerar din slaat Derksen Y> wiel (13 1/5 s) Gosselin slaat Derksen 1 1. (12 4/5 s.) Van Vliet slaat Senfftleben, Yz (12 s.) -Scherens slaat Gerar din. Yz wiel (13 s.) Gosselin slaat Senfftleben, Yz wiel (13 2/5 s.)n Scherens slaat Derksen 3 1. (13 s.)' van Vliet slaat Gerardin, Yz 1. (13 2/5 s.); Dersen slaat Senfftleben, 1 w. (12 2/5 s.) Gosselin sl. Gerar din Yi wiel (12 2/5 s.) Scherens sl. van Vliet. 3 1. (Ï2 1/5 s.) Totaalklassement: 1 Scherens, 5 p.; 2 v. Vliet 6 p.; 3 Gosselin 7 p.; 4 Gerardin, Senfftleben en Derksen elk 9 p. ffd*" d°T; kMpB" 1° di9e lub? m keunge vo0ral lA*DJtgen tandsteen dispergon 'eg N.V. PRODENTA fcfudxn Reorganisatie in den Ned. Schaakbond Alle onderbonden worden opgeheven. De bondsraad van den Nederland schen Schaakbond heeft tot dé volgende reorganisatie besloten. 1. De onderbonden worden opge heven. Alle schaakverenigingen wor den rechtstreeks lid van den Ne- derl. Schaakbond en voor zoover mogelijk door het bondsbestuur tot afdeelingen samengevoegd. 3. De afdeelingen zullen een ei gen bestuur bezitten, dat wordt ge kozen door de leden van de tot de afdeeling behoorende verenigin gen. 4. Aan de afdeelingen kunnen door het bondsbestuur gelden wor den toegekend ter bestrijding van de door de afdeelingen in verband met haar werkzaamheden të maken onkosten. 5. De voorzitters der afdeelings- besturen vormen den Raad van Toezicht. Deze raad kiest het bónds bestuur. 6. Het bondsbestuur heeft onder verantwoording aan den Raad v. Toezicht de centrale leiding. Uactceq. Competitie-indeeling In het officieele orgaan van den Ned. Hockey-^pnd van deze week wordt reeds de competitie-indeeling van. de heeren-elftallen voor het a.a seizoen bekend gemaakt. De vierde klasse E, bestaat uit de volgende elftallen: C.H.C., Castricum; Hermes, Den Heider; Strawberries III, Beverwijk; Alkmaar IV, Alkmaar; H.B.S., Bloe- mendaal; B.M.H.C. VI, Bloemen- daal; B.M.H.C. VII, Bloemendaal; Alliance III, Haarlem. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 30 Jnni tot 6 Juli 1942. Nieuwe inschrijvingen: Alkmaar. Nederl. Bouwspaarkas C.V. (Nebo), Bcgerweg 141, bouwspaarkas. FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit de Griekscbe bergen door ERNST KLEIN 18 Ik wil uw gezin niet storen, eerwaarde vader, zeide hg. Ik ben slechts hier gekomgn, om u te ver zoeken, de kerk te mogen bezich tigen. O, daar is niet veel aan te zien, mijnheer. Wij zijn arm, zeer arm. Maar wanneer u het wenscht... Te zamen gingen ztf naar de kerk. Nu, daar was inderdaad niet veel aan te bezichtigen. Een wormstekig altaar met een versleten kleed. Twee leeljjke schilderijen in olieverf van' den beschermheilige van het dorp, den heiligen Dimitros. Vier kromme koperen kandelaars, waarvan er slechts één van een kaats voorzién wasziedaar alles, wat er in de kerk van Ajos Dimitros te zien was. y Vitus nam een paar zilverstukken en liet ze in de offerschalen vallen. De oogen van den pope kregen een bovenaardgchen glans. De Heere zegene u! stamelde hij. U vervult mijn vurigsten wensch. Nu kan ik eindelijk een nieuw altaarkleed koopen. Inplaats van altaarkleed leze men een paar schoenen voor den pope. Maar dat doet niets ter zake. De vreugde was in ieder geval oprecht. Men-verliet de kerk en haar be waker sloot zorgvuldig de deur, die voorheen opengestaan had, af. Thans bevond er zich immers iets in, dat de moeite van het meene men lcoftide. Vitus presenteerde, zoo als altijd, wanneer hg een gesprek inleidde, een sigaret. Jullie bent werkelijk armer dan ik gedacht had, sprak hg. De pope was een kleine, nog vrij jonge man, in wiens gezicht de zor gen van het dagelijksch leven, diepe lijnen gegroefd hadden. Zijn lange haren en baard waren stgf van het vuil, en zijn zwarte kaftan was op alle mogelijke en onmogelijke plaat sen versteld. Ja, wij zijn arm, antwoordde hij. Dat zeide ik u reeds, mijnheer. Verstolen gleed zijn blik terüg naar de gesloten kerkdeur. Vitus hield ook hem een handvol goud- en zilverstukken onder den neus. De oogen van den man puil den uit hun kassen van begeerte, maar' ook bij hem was de angst voor zijn leven sterker dan ,de zucht naar goud. Ik weet niets mijnheer, stamel de hij. Ik zweer u, dat ik niets weet. Hoe zou zoo'n arm onbeteekenend mensch als ik, zooiets weten? Nu ja, popen weten altijd alles! De goudstukken fonkelden ver leidelijk dicht b\j den vuilen baard. De mond van Tantalus in het ge waad van een pope, ging open en dicht. Hij hapte naar lucht. Zweet druppels parelden op. zijn voorhoofd.' Maar de geheimzinnige macht, die den burgemeester weerhouden had te spreken, legde ook hem het zwij gen op. - Drommels, wat beteekende dat? Anders was goud hier te lande al tijd het sterkste overredingsmiddel En thans faalde het! Welk onzicht bare macht deedv hier haar invloed gelden Vitus schonk denpope een goud stuk om hem schadeloos te stellen voor den ultgestanen angst, en keer de toen naar het huis van den bur gemeester terug. Het feit, dat zelfs het geld en veel geld volgens de begrippen dezer menschen -hen niet aan het spreken kon brengen, verontrustte hem. Achter dit zaakje school meer dan een der gewone streken van de komitadschis. Men raakte toch nooit uitgeleerd op den Balkan! Toen de eerste schaduwen over het dorpsplein vielen, vertrokken zg. Zg zouden den heelen nacht door rijden/want Vitus wilde den vol genden morgen bij Hamid zijn. Hij voelde zich onrustig, zenuwachtig, zonder dat hij wist waarom. De weg liep nog steeds" steil om hoog. Het woud hield hier op. Af en toe een lorkeboom. Wildér, onher bergzamer werd het gebergte; slechter de straatweg. Eindeloos lang reden ze tusschen hooge gele rotswanden door. Snel wordt het donker. Bijna .zon der schemering daalt de duisternis op de aarde. En dan opeens helder en stralend de sterren aan 'den don ker blauwen hemel. Hier en daar vlamde het wacht vuur van een herder op, boog op de eenzame welden. Verder geen spoor van menschen. Geen nachtvogel liet zich hooren. Niets dan het geklap- per van paardehoeven op de stee- nen. Zwijgend reden de zes mannen door den zwijgenden nacht. Zenuwsloopend is zoo'n nachtelijke rit. Wanneer zenuwen en zintuigen tot het uiterste gespannen zijn, men den vinger niet van^den trekker van Officieele mededeelingen VERPLICHTING VOOR VEEHOU DERS TOT OPGAVE VAN HET AANTAL GEMOLKEN KOEIEN. De^rovinciale Voedsölcommis- saris voor Noord-Holland maakt in opdracht van de Onder bedrijfsor ganisatie voor Zuivel bekend, dat in het eerstdaagsch verschijnende Voedselvoorzieningsblad zal zijn opgenomen de „Zuivelverordening 1942 Verplichting tot opgave van het aantal gemolken koeien" van de Onderbedrijfsorganisatie voor zuivel (O.B.Z.), waarin is bepaald, dat met uitzondering van de bij de Consumptie Melk Centrale te 's-Gravenhage aangeslotenen, de melkveehouders verplicht zijn aan het bedrijf, waaraan zij hun melk leveren, over ieder nader door de O.B.Z. te bepalen periode schrifte lijk op te geven hoeveel koeien op hun bedrijf gemiddeld per week in de betreffende periode zijn gemol ken. Veehouders, die een vergun ning tot kaas maken hebben, val len niet onder deze regeling, zoo lang zij niet aan een bedrijf leve ren. Een dergelijke opgave dient door den melkveehouder voor de eerste maal over de week van 14 t/m 20 Juni te worden verstrekt. Te dien einde dient iedere veehouder, $>ie in het bezit is van melkkoeien en die niet bij de C.M.C. is aangeslo ten, *een formulier op Maandag 13 Juli a.3. bij den Plaatselijken Bu reauhouder van zijn district af te halen, waarop hij dus het gemid delde aantal in voornoemde week gemolken koeien moet invullen. Het ingevulde formulier, waarop ook naam, organisatienummer, fa- brieksnummer en handteekening moeten voorkomen, moét aan het melkverwerkende bedHjf (fabriek) worden toegezonden, en wel voor de eerste opgave uiterlijk op 16 J\a!i a.s. Deze maatregel is noodzakelijk in verband met de controle op de door de melkveehouders afgelever de hoeveelheid melk. Indien de opgave niet of niet tijdig zou wor den verstrekt of indien bij de con- tróle mocht blijken, dat een on juiste opgave is gedaan, stelt men zich aan ernstige strafmaatregelen bloot. Zou voorts komen vast te staanf dat veehouders ongeoorloofd melk achter houden* dan zal hiertegen met de noodige strengheid worden bpgetreden. STROOREGELING OOGST 1942. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten VQor Noord-Holland te Alkmaar maakt bekend, dat aan alle telers van stroogewassen en houders van koeien, paarden, geiten en varkens formulieren model A zijn toegezon den, die vóór 15 Juli 1942 bij den Plaatselijken Bureauhouder moe ten worden ingeleverd. Op deze formulieren moet een toewijzing voor eigen gebruik en/of een aan koopvergunning voor stroo worden aangevraagd. Dengenen, die bovengenoemd aanvraagformulier nog niet heb ben ontvangen en meeifen hierwör in aanmerking te komen, wordt in hun eigen belang aangeraden zich onmiddellijk met hun Plaatselijken Bureauhouder in verbinding te stellen, opdat de aanvraagformu lieren behoorlijk ingevuld en on derteekend vóór 15 Juli 1942 weer bij den Plaatselijken Bureauhou der Herug zijn. Bstuurswijzigingea: Oterleek: Onderlinge Brandwaar borgmaatschappij ..Schermeer's Brandcontract",, Stompetoren D 9a. Andere wijzigingen: Den Helder: Maison Gré Qua9t, Spoorstraat 38, winkel in da- mesconfectie. enz., verplaatst naar Haarlem. Langedijk: C. de Geus Pzn., Broek op Langendijk 31a. aannemers bedrijf; rechtsvorm gewijzigd.- De Rijp: N.V. Fabriek van Melk producten „De Nieuwe Beem- ster", Tuingracht 403, in liqui- datie getreden. Opheffingen: Alkmaar: A. Feen, Overdiestraat 71, melkslijter. Den Helder: C. Bruin, Brandkraan- steeg 2, veehouder en melkslij- terè Den Helder: Firma H. Riemers en Co., Ruyghweg 97, aannemer. het geladen geweer mag wegnemen en zich bjj het minste geluid met een schok in het zadel opricht. En dan die stilte! Anders dan des morgens in het bosch met het groene loover en de dansende zonnevlek ken... De stilte van den bergnacht is als een sluier, waarachter zich het onbekende verbergt Ze ver kwikt niet. Zij bedrukt. De zenu wen worden te veel ingespannen, worden overspannen. Ligt daar- iets achter dien steen...? Ach, niets! Maar daarboven beweegt iets. Den heelen tgd reeds... Niets niet... Het is slechts de onhoorbare, ondoor grondelijke stem van den zwijgenden bergnacht... Zij reden niet, zooals dien mor gen, twee aan twee. Zg reden ach ter elkaar, op eenigen afstand. .Is- maël vooraan. Vitus achter hem, daarna Salomon en de anderen. De uren verstreken. Niemand sprak een woord. Niemand stak een siga ret aan. Zij waren .midden in vijan delijk gebied. Plotseling hield Ismaël rijn paard in. Hoort u. dat? vroeg hij fluis terend aan Vitus, die in een oog wenk aan zijn rijde was. Wordt vervolgd. j 1 8. De aanvragen moeten worden ingediend op een formulier, dat in vijfvoud bij den Raad moet wor den ingezonden. De prijs der formu lieren is vastgesteld op f 0.10 per stuk. De formulieren zijn verkrijg baar bij het Bureau van den Raad en worden toegezonden na storting of overschrijving van het verschul digde bedrag op postrekening ry>. 198113 ten name van den Raad voor het Kweekersrecht te 's-Gravenha ge. Vermelding van aantal en nauwkeurig adres is alsdan nood zakelijk. 4. Tot nadere aankondiging is het Bureau van den Raad geves-, tigd: Bezuidenhoutscheweg 30, 's-Gravenhage (kamer 141). Telefoon 720060. (toestel 431)." "5. Voor de desbetreffende be schikkingen wordt verwezen .naar de Nederlandsche Staatscourant van 24 Juni 1942 no. 120. ELECTRISCHE INSTALLATIES BOVEN F 509. In aansluiting op de perspubli catie in de bladen van 12 Juni jl.,„ waarin medegedeeld werd, dat. alle electrische installaties, voor zoover deze een bedrag van f500— te bo ven gaan, mede onder het bouwvèr- bod vallen, wordt hiermede bekend gemaakt, dat dit uitsluitend van toepassing is, indien in verband met dezé electrische installatie werkzaamheden zijn", vereischt, waarvoor bouwmaterialen moeten worden gébruikt, b.v. cement, steqn en hout.' De wijze, waarop verwerkin'gs- vergunningen en koopvergunningen voor electrische materialen moeten worden aangevraagd (nl. door mid del van formulieren "SI bij het Bu reau van Metaalverwerkende In dustrieën), óndergaat uit den aard der zaak geen verandering. INLEVERING EIEREN. De Voedselcommissaris Yoor Noord-Holland maakt bekend, dat onder de eieren-verzamelaars de navolgende veranderingen hebben plaatsgevonden. Ie. De geméenten Langedijk, Koe dijk, Oudorp en Sint Pancras, res- sorteerende onder J. Rentenaar te Oudkarspel, zijn overgenomen door A. Groen, Middenweg C 33 te Hqer- Hugo waard. 2e. De gemeenten Monnikendam, Ivatwoude, Broek in Waterland, Amsterdam benoorden het IJ en Marken, ressorteerende onder C. Koómen te Amsterdam, zijn over genomen door de N.V. G. Lukken, Eierhandel, Kerkbuurt 142 te Oost- zaan. 3e. De gemeenten Aalsmeer, Uit hoorn, Nieuwer Amstel en Ouder Amstel, ressorteerende onder M. v. Tilburg te Diemen, zijn overgeno men door J. v. 't Kruis, Dorpsstraat 30 te Uithoorn. 4e. Voor de gemeente Terschel ling is als eierenyerzamelaar aan gesteld J. Eijs, Lahderum 13 te Ter schelling. Voorts wordt er nogmaals na drukkelijk op gewezen, dat georga niseerde- en ongeorganiseerde pluimveehouders, die nog geen eierenleveringskaart hebben ontv&n gen, deze alsnog onverwijld onder opgave van volledig adres en aan tal kippen moeten^ aanvragen bij het Bureau van den ^Provincialen Voedselcommissaria vopr Noord- Holland, Afcl. Pluimvee te Alk maar. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 14 JULL Hilversum I. 415,5 m. 0,45 Gramofoonmuztek. 0.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Gramoloonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramoloonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 8.15 Politiek weekpraatje (opn.). 8.30 Amusementsorkest (opn.). 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gramoloonmuziek. 11.00 Vrouwen- mozaïek. 11.20 Amabile-sextet. 12.00 Orgelcdn- cert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten 13.00 Melodie- ten, soliste en gramoloonmuziek. 14.00 Zang met pianobegeleiding en hobo met pianobege leiding. 15.00 Orkest van de Nederlandsche Kameropera. 16.00 Ziekentroost en gewijde muziek (opn.). 10.30 Gramoloonmuziek. 10.45 Sport en spel voor de jeugd. 17.00 Gramoloon muziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Otto Hendriks en sijn orkest. 18.15 Gramoloonmuziek. 18.30 Ncêr- lands stem van het Oostfront. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.NiO.: Gesproken bin- nenlandsch overzicht. 19.05 Dultsche taalcur sus. 19.30 Wind in de zeilen, muzikaal pro gramma. 20.30 Cabaretprogramma. 21.15 Gra moloonmuziek. 21.46 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramoloonmuziek. Vanaf 22.15 Aileen voor de Radio-Centrales die over een lijnver binding met de studio beschikken. 22.1524.00 Gramoloonmuziek. Hilversum IT. 801.5 m. 0.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gewijde mu ziek (opn.). 8.30 Gramoloonmuziek. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gramoloonmuziek. 11.00 Zang met pianobegeleiding. 11.26 Gramoloonmuziek. 11.45 Viool en piano. 12.00 Gerard van Kreve len en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Boerenland In boek en krant. 13.15 Arnhemsch strijkkwartet en solisten. 13.35 GramofoonmUzlekr 14.30 De Lichte Toets, gevarieerd programma. 15.30 Voor de zieken. 10.00- Discocauserie. 10.45 Pianovoordracht. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zake lijke- en beursberichten. 17.30 Theo Uden Mos man en zijn dansorkest. 18.00 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18.30 Omroeporkest en solist. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Praat.'j in Twentsch dialect. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.: Engelsohe Uitzending: Holland and the economie reor- ganlsation. (R.C. gr. pi.). 20.15 Fluit, hobo en plano. 20.45 Luisterspel: De bruid van den pistoolman. 21.30 Gramoloonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Mili tair overzicht 22.10 Avoidwüdlng. 22.1524.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., Buitenl. H. P. v. d. Aard weg, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2