(fffi) r Boter, kaas en melk Distributienieuivs Meer vleesch en aardappelen "UNICUM" Afeem 'n "AKKERTJE VERPACHTING van vischrechten Dl Inch! meiers van H8ITIKI Officieele mededeelingen RADIOPROGRAMMA Boter- en kaasrantsoen verlaagd De Secr.-Gen van het Dep. van L. en V. maakt, met verwijzing naar de bekendmaking van het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd betreffende de verlaging van het boterrantsoen bekend, dat gedurende het tijdvak van 15 Juli tot en met 26 Juli a.s. elke der met „36" genummerde bonnen van de boterkaart en van de vetkaart recht geeft o«p het koo- pen van 125 gram boter. Voorts kunnen gedurende het tijdvak van 15 Juli tot en met 12 September a.s. personen van 4 tot en met 13 jaar op elk der bonnen en personen van 14 tot en met 20 jaar op elke der bonnen „reserve 2-35" en „reserve 2-36", 125 gram boter verkrijgen. Voor kinderen van 0 tot en met 3 jaar wordt ge durende laatstgenoemd tijdvak 125 gram boter beschikbaar gesteld op den met „reserve 4-36" gemerkten bon. Wijziging in de rantsoenen van enkele levensmiddelen Het het oog op de voedsel voorziening tijdens den ko menden winter ziet het Rijks bureau voor de Voedselvoorzie ning in oorlogstijd zich voor de noodzaak geplaatst enkele rantsoenen te verlagen en wel ▼an boter, melk en kaas. De verlaging van het boterrant- sóen is echter zoodanig gere geld, dat de rantsoenen van personen tot 21 jaar ongewij zigd blijven. Naar verwachting zullen deze rantsoenen gedu rende den winter worden ge- handlhaafd. Tegenover deze verlagingen heeft het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening voor geruimen tijd een verhooging van het vleesch rantsoen kunnen stellen. Het laat zich bovendien aanzien, dat de aardappeloogst van dien aard zal zijn, dat in den komenden winter het aardappelrantsocn hooger zal kunnen worden gesteld dan gedu rende den afgeloopen winter het geval was. Boter. Het boterrantsoen voor volwasse nen zal met ingang van 15 Juli worden teruggebracht van 175 gr. per week op 146 gram. Het boter rantsoen voor minderjarigen,/ dat thans 175 gram per week voor personen van 421 jaar, en 87^ gram per week voor kinderen van 04 jaar bedraagt, blijft echter ongewijzigd gehandhaafd. Een en ander wordt bereikt, doordat voort aan in plaats van eens per 10 da gen slechts eens per 12 dagen een bonnummer voor boter zal worden aangewezen, terwijl voorts voor de minderjarigen eens per 60 dagen een extra rantsoen van 250 gram (kinderen beneden 4 jaar 125 gram) beschikbaar zal worden gesteld. KAAS. Met ingang van 9 Augustus wordt het kaasrantsoen, dat thans 125 gram per week bedraagt, verlaagd tot 75 gram per week. Dit wordt bereikt, doordat met ingang van genoemden datum per distributie periode van 4 weken in plaats van 5 bonnen 100 gram, slechts 3 bon nen a 100 gram zullen worden aan gewezen. MELK. Met ingang van 6 September a.s. wordt het melkrantsoen voor kin deren benedeen 4 jaar, dat thans 1 liter per dag bedraagt, terugge bracht op 3/4 liter per dag. Voor kinderen van 4—14 jaar blijft het tegenwoordige rantsoen van V2 liter per d^g gehandhaafd. VLEESCH. Het vleeschrantsoen zal met in gang van 19 Juli a.s. worden ver hoogd van 250 gram per week, been inbegrepen, tot 300 gram per week, been inbegrepen. Voor kin deren beneden 4 jaar beteekent dit ifj? verhooging van 125 «ram tot loO gram. De verhooging van het vleeschrantsoen zal worden bereikt door de op de „B"-bonnen inplaats yan 25 gram per bon 50 gram per bon beschikbaar te stellen. Met in gang van 19 Juli zullen derhalve wekelijks 2 „A"-bonnen A 100 gram en 2 „B"-bonnen 50 gram geldig worden verklaard. koFfiësurrogaat VAN DER PLAATS BÖLSWARD Xennil Die kunnen voor vrouwen gepaard gaan met ptjnen, die echter met AKKER TJES dadelijk verdwijnenI Dm Nederlandsche Pijnstiller DE NATIONALE KAMPIOEN-, SCHAPPEN BEGONNEN. De wedstrijden om de verschil lende nationale tennistitels zijn gistermiddag op de metsbanen te Scheveningen begonnen. De inschrijvingen zijn, ondanks de tijdsomstandigheden, zeer groot, zoodat de wedstrijdleiding haar handen vol zal hebben met het vlot doen verloopen der 'vele partijen. Maandagmiddag heerschte er al direct de juiste tennissfeer binnen de muren van de mets. Het aan tal toeschouwers was, zooals te be grijpen is, nog zeer miniem en be perkte zich hoofdzakelijk tot de ve le deelnemers der eerste ronde, doch dit nam niet weg, dat men in groepjes voor het scoorbord reeds druk de kansen besprak. In de eerste inschrijverspartijen speel den de zenuwen een groote rol. Zoo zagen wij op den eersten middag mej. Rollin Couquerque den strijd aanbinden tegen mevrouw Noord- hoekHegt. De kampioene spande zich hoegenaamd niet in en won gemakkelijk met 6—2, 6—1. Mevr. Noordhoek-Hegt was niet bij mach te veel tegenstand te bieden. Dit laatste was echter wel het geval in de partij tuss'chen mej. Godefroy en mej. Marinkelle. Velen geven eerstgenoemde in deze kam pioenschappen een goeie kans. Zij won dan ook haar eerste ronde met 62, 86, doch zonder strijd ging dat niet. Vooral in de tweede set kwam mej. Marinkelle aardig op zetten. Mej. Godefroy komt thans tegen mej. Fischer in de volgende ronde. Deze plaatste zich door een over winning van 63, 61 op mej. Mr. R. van der Veen. (Vervolg) De belangen van de sport- visschers zijn ook verze kerd. Het eerste gedeelte van' #deze uiteenzetting over de verpachting van vischrechten, dat wij plaat sten in ons nummer van Dinsdag 7 Juli, gold dus in hoofdzaak de beroepsvisschers, want daaruit bleek, dat verpachting aan be roepsvisschers regel is. Gele genheids- en sportvisschers komen slechts als pachter in aanmerking, wanneer het betreffende water voor de bedrijfsvisscherij niet van vol doende belang is, of wel, wanneer geen bedrijfsvisscher als gegadigde optreedt. Dit laatste zal dus voorko men in streken, Waarin weinig of geen beroepsvisschers wonen. Het ligt echter niet in de bedoeling van deze maatregelen de sportvisschers van het water te verbannen. In de wateren, die als publieke verkeers weg dienst doen, nlögen zij met één hengel, evenals tot dusver vrij blij ven visschen. En ook voor de ove rige wateren ook al zijn zij dan geen pachter en hebben zij dus al leen de beschikking over het visch- recht wordt met hun belangen gerekend en wordt hun de mogelijk heid gelaten, om in samenwerking metden - beroepsvisscher-pachter tot een coördinatie van de belangen van beide categorieën van geïnte resseerden bij goed vischwater te geraken. Er wordt slechts beoogd elke groep de plaats te geven, die haar toekomt. Beperkt aantal vergunnin gen. Ook wat de sportvisschers betreft zijn bepalingen in het leven geroe pen. Zoo mag de pachter voor een water in een kalenderjaar geen grooter aantal vergunningen aan sportvisschers uitreiken dan voor dat water in 1940 aan sportvisschers werd uitgereikt. Om dit te bereiken moet de pachter van vischrecht, die in 1940 vergunningen aan sport visschers heeft uitgereikt, een ge specificeerde opgave verstrekken, waarin vermeld het water, het vischtuig en het tijdvak, waarvoor de vergunningen werden uitgereikt. Deze opgave dient dan als basis v<j>or het aantal, dat in het vervolg mag worden uitgegeven, terwijl, zooals nader zal blijken, de Secre taris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij de be voegdheid heeft in te grijpen, als deze basis ondeugdelijk wordt be vonden. Onder sportvisschers worden hier verstaan zij, die de visscherij uit oefenen, zonder dat daarvoor een groote vischakte A of B vereischt is. De aan sportvisschers uit te rei ken vergunningen kan door den Secretaris-Generaal van het Depar tement van Landbouw en Visscherij worden vastgesteld, evenals het aantal'aan beroeps-, seizoen- of ge- legenheidsvisschers uit te reiken vergunningen. Intrekking van vergunning. Om geldig te zijn moeten alle ver^ gunningen dus ook die van be roepsvisschers voorzien van een aanteekening, waaruit blijkt, dat zij vanwege den Secretaris-Gene raal geviseerd zijn. De vergunning kan worden ingetrokken, wanneer de houder zich schuldig maakt aan het verrichten, doen verrichten of toelaten van handelingen, die in strijd zijn met de voorschriften van Visscherijwet of -reglementen of die den ordelijken gang van zaken ten aanzièn van de regeling of uit-, oefening van de visscherij verstoren of in gevaar brengen. Van groot belang voor alle ver gunninghouders is zeker, ook, dat de prijs der vergunningen, behou dens goedkeuring door den Secre taris-Generaal, niet hooger mag zijn dan de prijs, die op 9 Mei 1940 daarvoor gold. Italiaansch Weermachtbericht Rome, 13 Juli. Het Italiaansch weermachtbericht van heden luidt: De hevige gevechten in het ge bied van El Alamein zijn voortge zet. De troepen van de spilmogend- heden sloegen nieuwe aanvallen af en brachten den tegenstander ver liezen aan menschen en tanks toe. Het Iuchtwapen veroorzaakte in herhaalde acties van duikbommen werpers branden in de achterwaart- sche linies van den vijand en maakte een groot aantal vrawhtau- to's onbruikbaar. Bij luchtgevech ten werden twee Curtissvliegtuigen door Duitsche jagers vernietigd. Beveiligingsschepen van een con- vooi op de Middellandsche' Zee ver ijdelden aanvalspogingen van En- gelsche vliegtuigen en schoten een bommenwerper en twee torpedo vliegtuigen neer. De schepen leden geen schade. Van alles wat uit dorp en stad Poging tot doodslag. In de gemeente Laren is zekere B., gros sier in fruit, gearresteerd en in het Huis van Bewaring te Utrecht in gesloten, als verdacht van poging tot doodslag. Genoemde B. reed met zijn auto door de gemeente Houten, toen ambtenaren van den C.C.C.D. op den weg gingen staan en hem som meerden om te stoppen. De man gaf aan dit bevel geen gevolg en reed recht op de ambtenaren in. Door haastig op zij te springen, konden zij hun leven redden. De auto werd in beslag genomen. Aanrijding met doodelijk gevolg. Gistermiddag half zeven werd op de Waldeck Pyrmontkade bij de Sweelim dost raat te 's-Gravenha- ge de 52-jarige voetgangster, de weduwe L. C. B. E., wonende in de le Sweelinckstraat, Hoor een tramwagen van lijm 7 aangereden. 262. Onderweg kwamen zij een paar mannen tegen, die een groot toestel voor filmopnamen sjoüw- den. Die moeten mee, riep de schrij vers, als het iets goeds is, kunnen we meteen Opnamen maken. Zoo kwam het troepje tenslotte op de plek, waar het toestel in den boom hing. Met een schedellbasisfractuur een gebroken sleutelbeen is de da me naar het ziekenhuis Westeinde overgebracht, waar zij in den loop van den avond is overleden. Met den Nederlandschen Volksdienst voor sociale ge rechtigheid. Bericht No. 116. MAXIMUM WINKELPRIJZEN GEMENGD MEEL. Voor zoogenaamd gemengd njeel mag den verbruiker ten hoogste worden gevraagd: In verpakkingen van 500 gram net to ,f 0.17 Vi per 500 gram. Onverpakt fQ.15 per 500 gram. Onverpakt f 0.07 Va per 250 gram. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. INSCHRIJVING VAN RASSEN IN HET CENTRAAL RASSEN REGISTER. De Raad voor het Kweekersrecht te 's-Gravenhage, ingesteld krach tens het Kweekersbesluit 1941 (Ver ordeningenblad no. 8/1942) brengt het navolgende ter kennis van be langhebbenden: 1. Aanvragen tot inschrijving in het Centraal Rassenregister van rassen en landbouwgewassen, die voorkomen op de achttiende be schrijvende rassenlijst voor land bouwgewassen, uitgegeven door het Instituut voor Plantenveredeling, verbonden aan de Landbouwhooge- school te Wagoningen, of die op 26 Juni 1942 bij dat Instituut in be proeving waren, moeten bij den Raad voor het Kweekersrecht wor- den ingediend uiterlijk 26 Juli 1942,' behoudens mogelijkheid van verlen ging in bijzondere gevallen en om standigheden. 2. De onder 1 bedoelde termijn is door den Raad tot een nader te be palen tijdstip verlengd voor alle voederbieten-rassen, die op 26 Juni 1942 bij het Instituut voor Planten veredeling in beproeving waren én niet in de achttiende beschrijvende rassenlijst voor landbouwgewassen voorkomen. Watertank op het lichaam ge kregen De zestienjarige land bouwersknecht Scouten uit Ooster- land, die een wagen bestuurde, waarop een watertank lag, is nabij Briiinisse, toen hij op het land wilde rijden, met den wagen in een sloot gekomen. Hij kreeg daarbij de tank op het lichaam, tengevolge waarvan de dood vrijwel onmiddel lijk intrad. Glazenwasscher van een ladder ge vallen. Een. 57-jarige glazenwas scher die vanmiddag zijn werk ver richtte op de Brouwersgracht te Amsterdam, kwam daarbij ter hoogte van een tweede verdieping te vallen. Hij bekwam een zwane schedelbreuk en werd in zorgwelc- kenden toestand naar het binnen gasthuis gebracht. HET SCHEUREN VAN GRAS-LAND IN DE PROVINCIES UTRECHT, NOORD-HOLLAND EN ZUID HOLLAND. De gelegenheid wordt geboden om graslanden, welke tot scheuren zijn geschikt en gelegen zijn in de pro vincies Utrecht, Noord-Holland en Zuid-Holland aan te bieden aan het Bureau Aardappelverbouw, Cronjé- straat 9 te Arnhem. Als vergoeding voor het gebruik van-gronden van 1 September 1942 tot het einde van 1943 zal met inbegrip van de scheurpremie een vergoeding wor den betaald van f500—f600 per ha. De perceelen kunnen worden op gegeven aan het Bureau Aardappel- verbouw te Arnhem, hetwelk voor toezending van inschrijvingsformu lieren zorg draagt. De opgaven die pen vóór 20 Augustus a.s, bijhet Bureau Aardappelverbouw te zijn ingediend. Het aannemen van per-" ceelen blijft geheel ter beoordeeling van het Bureau Aardappelverbouw. zonder dat hierop beroep mogelijk INLEVERING RESTANTBONNEN AARDAPPELEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat detail listen gedurende het tijdvak van Maandag 13 tot en met Vrijdag 17 Juli a.s. de nog in hun bezit zijnde restantbonnen d. aardappelkaarten met de nummers 31A, 31B en 32A. tezamen met de bonnen 34A eventueele restantbonnen 33A bij de Plaatselijke Distributiediensten dienen in te leveren. Er mogen voor ten hoogste 9 rantsoenen res tantbonnen van ieder der nummers 31A, 31B en 32A en 33A worden in geleverd. In verband hiermede dient men er rekening mede te houden, dat één A-bon een waarde van een half •antsoen en één B-bon- een waarde, van een vijfde rantsoen vertegen woordigt. Indien het restant der B-bonnen geen hèel rantsoen vormt, zal afronding naar boven tot een heel rantsoen plaats vinden. FEUILLETON. romantisch verhaal uit de -Griekscbe bergea door ERNST KLEIN 19 Door de stilte van den nacht weerklonk het getrappel van vele paardehoeven. Het geruisch kwam langs den straatweg naar beneden. Snel naderde het, zoo snel, dat ook het gekletter van zwaarden reeds hoorbaar was. Dat zijn geen antagtes, riep Is- maël, dat is eavallerie. Misschien heeft Hamid Bey ons een deel zij ner manschappen tegemoet ge stuurd. Enkele minuten later verscheen de voorhoede om de bocht van den weg. Bij het heldere maanlicht was een vergissing onmogelijk. Turksche eavallerie aan de spits de com- dandant, een jong luitenant, die - - vitus voorstelde. meldde hij. Boven bij den pas moet het niet erg pluis zijn. Ik heb er echter geen dooden, laat staan dus een levenden komitadschi gevonden. Wij hebben ook geen spoor van hen gezien, antwoordde Vitus. On danks alle praatjes zy'n zij als van den aardbodem verdwenen. Dat is het juist, "wat mij niet bevalt, bromde de oude Ismaël. Een komitadschi, die zich niet vertoont, is altijd gevaarlijker dan een, dien men voor de punt van zijn bajonet heeft. Intusschen was de troep van den luitenant naderbij gekomen. Men hield even halt, rookte een, twee si garetten en reed toen verder. On danks de aanzienlijk versterkte macht met onverminderde voorzich tigheid. Het eerste bleeke morgenrood tee- kende zich 'af aan den hemel, de morgenwind begon koel te waaien er was niets gebeurd. In het volle daglicht passeerden zij de beruchte bergengte, vanwaar de weg afdaalt naar Elalassona. Geen komitadschi geen mensch. De geheele omge ving was als uitgestorven. Om zes uur des morgens reden zij Ellassona binnen. Eenige minuten later zat Vitus naast Hamid Bey in diens kamer en liet zich de warme koffie en het geurige wittebrood VEERTIENDE HOOFDSTUK. Krijgsraad. Hamid raasde zonder ophouden. Ik zou wel eens willen weten, waarom jullie ons dien professor op ons dak gestuurd hebben! Wij heb ben hier in het land onze handen zeker nog niet vol genoeg! Nu, ik kan het toch niet hel pen, lachte Vitus. Ik ben juist hier gekomen, om jullie van een deel dier zorgen te ontheffen. Maar voor wij verder vergaderen, moet mijn tele gram in zee. Wat baten mij mijn schoonste daden, wanneer de wereld ze niet verneemt! Een qitvoerig telegram werd op gesteld, spannend van het eerste tot het laatste woord. Salomon werd ermee naar het postkantoor ge stuurd en Vitus begon, met zich voor eenige uren op één oor te leg gen. Van de afgeloopen vierentwintig uur, had hij er zestien in het zadel gezeten. Het was middag, toen hij ont waakte. Op de kleine, met boomen beplante binnenplaats van het huis, waarin Hamid Bey zijn kwartier had opgeslagen, werd een lage tafel neergezet, waarop het uit pillaf en yoghurt bestaande maal werd opge diend. Servet Bey, een majoor met een grimmig gezicht, die de ter vervolging der roovers samenge stelde troepen aanvoerde, en rit meester Reschid Galib van de ea vallerie, namen er aan deel. Men at vergenoegd en drónk er helder berg water bij, waschte de handen, stak een sigaret aan en hield krijgsraad. Vertel me nu eens, zeide Vitus, hoeveel van de bandieten hebben jullie al gevangen? Hamid scheen nog precies te we ten, waar hij dien morgen was ge bleven, want hg ging voort met ra zen, alsof hij nooit was opgehouden. Zoo'n stommiteit kan toch alleen maar een zoogenaamd West- Europeër uithalen!, bromde hij. Dat komt naar Saloniki, neemt met veel omhaal zijn intrek in het groot ste hotel, staat alle mogelijke jour nalisten interviews toe en stelt de heeren bandieten er zoodoencfe van op de hoogte, wanneer zij hem kun nen ontvoeren. Toen ik het eerste interview van dién professor onder de oogen kreeg, wist ik, welk lot hem en mij beschoren was. Ik veroorloof my de vryheid mijn vraag te herhalen: hoeveel van de bandieten hebben jullie al ge vangen Ik verzoek u geen onbeschei den vragen te stellen. Wij hebben er nog geen een gevangen en zullen er vermoedelijk, ook wel geen te pakken krijgen ook. De kerels zijn als van den aardbodem verdwenen. Vitus vertelde van zijn vergeef- sche pogingen, om den pópe en den burgemeester van Ajos Dimitrios uitte hooren. En hij voegde eraan toe: Er is mij nog iets opgevallen, mijne heeren. U hebt u zeer bezorgd over mijn welzijn betoond. Het praatje ging, dat de bergstraat we melde van bandieten. U hebt mij een. afdeeling cavalerie toegemoet gestuurd werkelyk zeer vrien delijk en zorgzaam, maar totaal on noodig. Ik had evengoed alleen kun nen rijden. Geen komitadschi heeft zich laten zien. Juist, d&t is het verdachte van de zaak, stemde Hamid. Bey toe. Twee, drie dagen geleden wemelde het nog van Katherini tot aan de grens van die schoften. Bij Lefto- hori hebben ze eergisteren twee gendarinen, en' den nacht daarop bij Petra wederom een patrouille neer geschoten. En sedert gisterenmor gen zijn zij als weggevaagd. Servet Bey nam het woord. Wij hebben het geheele gebied reeds doorzocht, sprak hij met een hooge piepstem, die in merkwaar dige tegenstelling met ztfn breede, zware gestalte was. Ik geloof, dat er geen stal is, waar mijn mannen niet ingekropen z\jn er is niets te vinden. Wordt vervolgd. NAALDHOUT. In de Staatscourant van 13 Juli 1942 is opgenomen een bekendma king van den Directeur van het Rijksbureau voor Hout, waaybij het bewerken, verwerken, doen bewer ken en doen verwerken van ge zaagd inlandsch naaldhout en van buitenlandsch rond en gezaagd naaldhout en verkoopen en afleve ren van uit naaldhout vervaardig de half- en eindproducten, met in gang van 27 Juli 1942 slechts is toe gestaan aan degenen, die in het bezit zijn van een schriftelijke ver gunning voor de vastgestelde hoe veelheid, afgegeven door of namens den Directeur van het Rijksbureau voor Hout. Degenen, die bij een vakgroep of ondervakgroep "zijn aangesloten, moeten 'de vergunningaanvragefi via den Secretaris hunner vak- of ondervakgroep. Zij, die nog niet tot een vakgroep of ondervakgroep be- hooren, vragen de vergunning rechtstreeks aan bij 't Rijksbureau voor Hout, Driekoningenstraat 4 te Amsterdam. Ten aanzien van onbewerkt ge-> zaagd naaldhout of daarvan ver vaardigde half- of eindproducten, bestemd voor de bouwnijverheid, gelden de door den Algemeen Ge machtigde voor den wederopbouw en de bouwnijverheid afgegeven bonnen tevens als verwerkings-, c.q. afleveringsvergunning voor de hierop vermelde hoeveelheid hout. Gedurende den termijn van 2 we ken, verloopende tusschen de publi catie en de in werking treding de zer verboden, mag door betrokke nen warden voortgewerkt, doch in geen grooter omvang dan dien van het gemiddelde van 2 weken van de laatste verstreken kalender- maand. Ter voorkoming van misverstand wordt er uitdrukkelijk op gewezen, dat door deze publicatie het op het naaldhout door den bevelhebber der Duitsche weermacht gelegde beslag niet is opgeheven. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht No. 115. STATIEGELDEN. Volgens een in de Staatscourant van 7 Juli 1942 gepubliceerde Be schikking mogen o.m. voor de on derstaande meest voorkomende glazen modellen met sluiting ten hoogste de daarbij vermelde statie gelden worden gevraagd en be taald. Halve flesschen (bier- flesschen) f0.10 Heele flesschen (melk- flesschen) f 0.20 Pondspotten (jampotten) f0.10 Het berekenen van andere statie- gelden is strafbaar. WOENSDAG 15 JULI. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramoloonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 8.15 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramoloonmuziek. 10,00 Ge varieerd programma (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rentmeester. 13 00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Kwartetconcert. Oa. 13.35 Gramofoonmu- ziek. 14.00 Ensemble Willy Kok en gramoloon muziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Planovoor dracht. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Gramofoonmuzlek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Reportage. 17.45 Gramofoonmuzlek. 18.00 Klaas van Beeck en zUn orkest. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Zakelijk praatje over den land bouw. 19.05 liedje van verlangen. 19.15 Opera „Der Frelschütz". 21.15 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 32.00 Gramo foonmuzlek. Vanaf 32.15 Alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15—24.00 Gramofoonmu zlek, Hilversum n. 301.5 m. 8.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Salonorkest (opn.i. 9.00 Omroeporkest en solisten (opn.). 9.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.16 Gramofoonmuzlek. 10.40 Voordracht, 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuzlek. 11.40 Gramofoonmuzlek» 12. Of Melodisten. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Reportage. 13.15 Bert vai Dlr.teren en zijn orkest en solist'. 14.15 Ui Neêrlands Gouwen. 14.30 Gramofoonmuzlek 16 00 Het Hollandsch Trio. 16.50 Gramofoon muziek. 17.00 Den Tuin in. 17.15 B.N.O, Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.3 Orgelconcert. 18.00 Orkest Malando en solls' 18.45 Gramofoonmuzlek. 19.00 Praatvaars V' 19.15 Gramofoonmuzlek. 19.30 B.N.O.Nieuwe berichten. 19.40 B.N.O.: Brabantsch praatj 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Melodie Poezle. 21.00 De Familie de Boer, 21.15 Ensen ble Willy Kok. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichte: 32.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10, Avon< wijding. 23.1524.00 Zie Hilversum L

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2