Kostelocze inenting Hötel-Café-&estaurant Gemeente Barsingefhorn RIJDEN van ALLE VRACHTEN Marktberichten UIT DE HAND TE KOOP (wegens gevorderden leeftijd) in groote provincieplaats. Door denzelfden eigenaar ruim 24 jaar met succes gedreven. Liggende aan den grooten verkeers weg HaarlemAlkmaarLeeuwarden in de onmiddellijke na bijheid van de groente-veiling en 3 minuten van station H.S.M. Bevattende boven 10 kamer?, badkamer, werkkeuken closèt, ontbijt- en vergaderzaaltje; stroomend water op iede re kamer. Beneden flinke gelagkamer, ruime vergaderzaal, dames- en heerenclosets, woonkamer en keuken, tuin. Gegadigden zenden hun brieven onder no. 507 Bur. van dit blad. Langedijk IN DEN HERVERKAVELDEN ZUIDSCHARWOUDERPOLDER. We hebben eens een kijkje ge nomen in den herverkavelden Zuid- scharwouder polder, voor zoover dit werk der verkaveling^gereed is. Men is er nu druk bezig met het rooien der aardappelen en het blijkt daarbij dat het beschot bui tengewoon meevalt. Ook de kwali teit valt te roemen. De opbrengst is ongetwijfeld gunstig beinvloed door de verwerking van den grond. De overige gewassen, in hoofdzaak kool, staan er best voor. De middel ste polder is geheel gereed, de Oostelijke op een paar hoekjes na, terwijl aan 't Westelijke gedeelte met man en macht wordt gewerkt. Als de verkaveling, ten Zuiden van den Hasselaarsweg gereed is, hoopt men ten Noorden daarvan te be- binnen. Ieder betrokkene roemt de doelmatigheid van deze verkave ling; het sceptisisme, dat sommi gen aanvankelijk uitten, is nu ge heel verdwenen. BEVORDERD. Van de 5e naar de 6e klasse van het Lyceum te Alkmaar is bevor derd de heer K. Bet Pz. ,te Noord- Bcharwoude. SCHOOLFEEST. Oudkarspel. Ook dit jaar werd met de leerlingen van de Openbare Lagere school te Oudkarspel onder leiding van het onderwijzend per soneel en de schoolfeestcommissie een eenvopdig schoolfeestje gehou den, dat zeer in den smaak is ge- yallen.\. Reeds de voorbereiding gaf groo te vreugde. De schoolfeesHiedjes werden met enthousiasme gezon gen. Drie jongens uit da hoogste klas, Piet Bood (piston), Arie Kos en Gerrit Verkroost (klarinet), zorg den daarbij voor de muziek, wat de feestvreugde zeer verhoogde. Om twee uur trok men met de muziek voorop, na eerst een rondje op de speelplaats te hebben ge maakt ter eere van de vele ouders, die zich voor het schoolhek verza meld hadden, naar de kolfbaan van den heer Van Liempt. Nadat allen hadden plaats genomen, werd begonnen met het vertoonen van het poppentheater door den heer Henri Nolles uit Den Haag. Ver toond werd „De avonturen van slimme Hans". De kinderen leef den geheel mee, vooral de kleine ren waren in verrakking, 'terwijl de grooteren het spel met meer aan dacht volgden. Marina van Goudswaard, een der leden van het ensemble Henri Nol- les, hield een samenspraak met haar sprekenden en zingenden Pic colo. Zoo rustig en - aantrekkelijk sprak zij tot de kinderen en betrok ze deze in haar spel, dat haar op treden een groot succes was. De kinderen, en ook de grooten vonden het prachtig. De rest van den middag werd ge vuld met goochelen, waarbij ver schillende kinderen mochten mede helpen. Het vlugge spel van den goochelaar werd met groote aan dacht gevolgd. In de pauze deden de kinderen een gezelschapsspelletje en zongen zij met .begeleiding op de piano en kele liedjes. Ook werden zij getrac- teerd op limonade en versnaperin gen. Om dit mogelijk te maken, hadden de kinderen per gezin een broodbonnetje en een „snoepbon" meegebracht, welke bonnen mej. Bossen met veel succes in lekker nijen had weten om te zetten. Aan het slot van den middag sprak het hoofd der school, de heer C. v. d. Abeele een woord van dank, in het bijzonder tot de beide artisten, den zaalhouder den heer Van Liempt en tot allen, die had den medegewerkt om deze gezelli ge en feestelijke middag voor de kinderen zoo goed te doen slagen. Om half zes trokken de kinderen opgewekt huiswaarts. Daar zullen Zij wat te vertellen hebben gehad! DE VAART DOOR HET NIEUWE KANAAL. Sinds de Lange Balk is opgeruimd wordt het nieuwe kanaal langs den Waarddijk drukker bevaren, vooral door grootere boöten. Er va ren er nu meermalen door van 200 tot 300 ton, een inhoud, die men er vroeger niet zag. Bij den aanleg van de nieuwe brug wordt er op gèrekend, dat zij doorvaart moet verschaffen aan vaartuigen met een dergelijke tonnage. Het blijkt dué nu al, dat de kanalisatie, over wel ker nut en beteekenis heel wat zwaarwichtige discussies zijn ge voerd, van beteekenis is. VISCHWEDSTRIJD. De uitslag.van de door de visch- club Oudkarspel gehouden hen- gelwedstrijd langs de kade van,de Kerkmeer was als volgt: Eerste prijs v. d. gnootste baars K. Koster, met een baars van 20 c.m.; 2e pr. D. Plakman. Grootste aantal: eerste pr. J. Boe- kestein, 11 st.; 2e-pr. K. Erich, 10 st.; 3e pr. C. van Liempt 5 st. Er werden door de 12 deelnemers in totaal 41 stuks gevangen. GEEN KORTSLUITING. Oudkarspel. Naar wij verne men, was de orzaak van de brand bij de families Duyf. en De Boer geen kortsluiting. In het gedeelte van de woning, waar de brand is aangekomen, lag gèen electrische geleiding. STOPGEZET. Zuidscharwondee. Broodbakker Schoorl heeft zijn bedrijf stopgezet. Het innemen van de bonnen bij de klanten is blijkbaar niet voldoende geschied, zoodat hij de noodige toe wijzing voor meel niet meer kon krijgen. Stiptheid en accuratesse kunnen ook hierbij niet worden gemist. BEVORDERD. Noordscharwoude. Onze plaats genoot P. Smit is overgegaan van de le naar de 2e klasse der M.T.S. te Haarlem afd. wérktuigbouwkun- de). HEERHUGOWAARD. REGEN EN STORM. Zag men den laatsten tijd, vooral in de veehouderij naar regen uit voor het gewas, Vrijdag en Zater dags j.1. is er echter zooveel water gevallen, dat de póldermolens uit den „zomerlaag" gebracht zijn en Zondagmorgen op volle kracht het overtollige polderwater „wegsloe gen". Naar men ons verzekerde is dit tijstip, waarop de „zomervacan- tie" der molens beëindigd is, bij zonder vroeg. Op het land moesten veel hooi oppers het ontgelden bij den storm; ze „regenden in", zoodat ze straks opnieuw op den akker gespreid moeten worden, alvorens het hooi in huis gebracht worden kan. Ook verschillende rieten daken ver toonden duidelijk de sporen van den storm. ANNA PAULOWNA POLITIE. Gevonden: Polshorloge, sleutel, tricot dameshandschoen, 2 briefjes van f2.50. Verloren: Twee badpakken, bril in étui. NIEUWE N1EDORP. BEVORDERD. Dezer dagen deelden wij mede, dat C. Cappen was geslaagd voor het toelatingsexamen der M.T.S. te Haarlem. Dit bericht was onjuist. Hij was overgegaan van de le naar de 2e klasse (afd. vliegtuigbouw- kunde). Overgegaan zijn verder: naar de 2e klasse P. Schoen (afd. water bouwkunde); naar de 4e-klasse J. Schoen (afd. waterbouwkunde). wier1ngen. ONDERWIJS. Ter vervanging van mej. M. E. C. de Wit, aan wie ziekteverlof is verleend, is tot tijdelijk onderwijze res aan de O. L. school te Den Oe ver benoemd mej. A. Kraai van Den Burg (Texel). VISSCHERIJ IN DE WADDEN- ZEE. De gesloten tijd voor het vis- schen met het staande ansjovisnet, de ansjovisfuik, het ansjovissleep net en den wonderkuil in de Wad denzee in 1942 zal in plaats van 1 Juli, ingaan op 15-Juli a.s. AANKOOP GROND. Ten behoeve van een talud-ver verbetering der van Pomerenstraat, is dor de gemeente ondershands aangekocht een smalle strook grond, langs het terrein van den heer A. Ypma, aldaar. HET WOONWAGENKAMP. Klacht van de omwonenden. Reeds hebben wij gewezen op dre ongewenschte toestand, welike is geschapen door de aanwezigheid van het woonwagenkamp der ge meente Wieringermeer, nabij de buurtschap de Haukes in deze ge meente. Thans hebben een 40:tal ingeze tenen, bewoners van de Haukes, zich tot het gemeentebestuur ge wend met hetverzoek stappen te willen nemen, die een verplaatsing van het karnap tot gevolg zouden hebben. Als motief voor dit verzoek wordt o.a. aangevoerd, dat de omwonen den overlast van de bewonens on dervinden op hun landerijen, dat gewassen worden platgetrapt en dat palen en andere brandbare voorwerpen worden gestolen. Voorts wordt gewezen op de vernielingen en andere baldadigheden door de woonwagenkiinderen bedreven en op de funeste invloed dezer kinde ren, die vervuild zijn en langs de huizen bedelen, op de kinderen der ingezetenen. PLUIMVEE- EN KONUNEN- HOUDERS VERGADEREN. Zondagmorgen vergaderde de Pluimvee en Kon. Ver. „Nut en Ge noegen" bij S. Kaan. In zijn ope* ningswoord heette de voorzitter, de aanwezigen welkomt in 't bijzonder den heer De Vet, die hersteld van een ernstige ziekte, weer op de ver gadering aanwezig was. Vervolgens memoreerde de voorzitter ons over leden eerelid, den heer Bósker. De heer Bosker toonde steeds belang stelling voor de kleindiersport en Stond voor de ver. klaar indien zijn hulp of steun voor het een of an der gevraagd werd. Voorzitter noo- digde de aanwezigen uit op te staan en den heer Bosker te geden ken. Uit de ingekomen stukken blijkt dat de lezing op Zaterdag 25 Juli, de zomertentoonstelling op 26 Juli, en de Clubtentoonstelling op 18, 19, 20 Dec. a.s. door den R. v. Beh. en de overheid zijn toegestaan. Opdat particulieren niet meer, zonder in verenigingsverband te zijn opgenomen, hun konijnen kun nen merken, heeft de R. van Beh. aan het bestaande tatoueermerk een apart merk in den vorm van een dennenboom toegevoegd. Hier mede wordt het plegen van fraude bemoeilijkt. De N.K.B. zegde een spreker toe, op een eventueel te houdeh 'propaganda-avond voor den N.K.B. Voor de zomertentoonstelling zijn al 200 dieren iVigesehreven. Het Be stuur stelt voor, een diploma te ver strekken aan de beste dieren v. de verschillende rasgroepen en bo vendien een lauwertakje aan het beste dier aller rassen en een tak je aan het hoogst-gewaardeerde nest. De leden kunnen bij het Be-^ stuur opgeven welke dieren zij wil len verkoopen. zóodat eventueele liefhebbers voor een raskonijntje zich dien dag tot het Bestuur kun nen wenden. De dieren worden ge keurd door de heeren Graauwmans van Soest en Stahlecker van Haar lem. In overleg met den tatoueerder stelt het Bestuur voor, dat de voed ster weer met de jongen bij het tatoueeren aanwezig moet zijn. Den leden wordt nogmaals dringend verzocht hun R. van Beh.-nummer op te geven aan den tatoueerder en omdat hij _.)oveel dieren van een merk moet voorzien, alle mogelijke medewerking te verleenen en niet door onachtzaamheid of vergeet achtigheid 'zijn taak te verzwaren. Bij de rond vaag worden nog en kele kleine vereenigingszaken be handeld en daarna sluit voorzitter deze goedbezochte vergadering. POLITIE. Gevonden: Een portefeuille met inhoud. Verloren: Een donkerblauwe glacè-dameshandschoen. Inlichtingen gemeentebode. w1ertngerwaart). STORMSCHADE. De storm heeft ook in onze ge meente veel schade aangericht. Behalve dat verscheidene boomen geheel of gedeeltelijk ontworteld zijn en ook hier en daar de rieten da ken 't moesten ontgelden, zijn van den hèer B. aan de Tweewegen 10 schapen te water geraakt, waar van er zeven verdronken zijn, ter wijl de andere drie ook heel wat hebben geleden. SCHAGEN WEDSTRIJDEN VOOR MIDDEL BARE SCHOLEN. 18 Juli in „de Wiel". Naast de leerlingen der lagere scholen zullen ook die van Middel bare Scholen aan de start komen en wel JLS Juli a.s. in het Schager zwembad, ,de Wiel". De kring Noordelijk Noordholland-J*$efi het initiatief genomen tot deze wed strijden. En men Ls niet teleurge steld in zijn verwachtingen! Er is namelijk een record aantal deelnemers en een al even groot aantal inschrijvingen, 102 (zegge en schrijve één honderd en twee) leer lingen zullen in totaal 210 maal starten! Een dergelijke wedstrijd heeft men in den kring nog nimmer gehad. Teneinde een vlotte afwer king niettemin mogelijk te maken, heeft het kringbestuur besloten oun met ben dubbele jury te werken. Op die wijze1 hoopt men de vuur proef te doorstaan. Maar: wij zijn van die vlotte afwerking bij voor baat overtuigd! Ingeschreven werd door: U.L.O. Den Helder, U.L.O. Scihagen, U.L.O. Noordscharwoude, U.L.O. Winkel, Ambachtsschool Den Helder, Vak- sdhool voor meisjes Den Helder, Gem. Lyoeum Den Helder en Neu trale Kweekschool Den Helder. grootste inschrijving kwam van de U.L.O te Den Helder:^, maar ook de anderen lieten zich niet onbetuigd, hetgeen blijkt ui't het feit, dat er gemiddeld aan iede re school 13 leerlingen meedoen Het meest geliefde nummer blijkt te zijn de 50 m. schoolslag meisjes: nota bene 54 deelneemsters! De wedstrijden, welke te 2 uur aanvangen zuilen ongetwijfeld veel bezoekers trekken, het actractieve programma, dat hieronder voor komt, verdient dat zeker. Het programma luidt: 1. 50 m. rugslag meisjes. 2. 50 m. rugslag jongens. 3. 50 m. Schoolslag meisjes. 4. 50 m. schoolslag jongens. 5. 100 m. vrije zwemwijze meisjes. 6. 100 m. vrije zwem^vijze jongens. 7. 3x50 m. wisselslag estafette meisjes. 8. 3x50 m. wisselslag estafette jongens. 9. 4x50m. vrije zwémw. estafette meisjes. 10. 5x50 pj. vrije zwemw. estafette jongens. wieringermeer ZIJN ARM GEKNEUSD. De heer P. de J. te Middenmeer raakte bij het verrichten van arbeid met zijn arm bekneld tusschen 'n werktuig, zoodat het lichaamsdeel zwaar werd gekneusd. DE VOETBALSPORT BLOEIT. Middenmeér. Hoewel geen uit gesproken wedstrijden plaats vin den, wordt desniettemin op hetr Flevo-terrein druk geoefend. On derscheidene groepen meten zich met elkaar om door regelmatige oefening fit te blijven. Pakhuisper- soneel, middenstanders, boeren, kantoor- en P.T.T.-personeel, alles trekt regelmatig het veld in. Het Flevo-terrein verheugt zich in on gekende belangstelling. HENGELSPORT. Slootdorp. Zondagmorgen hield de vischclub Vischverwachting haar maandelijksche wedstrijd. Hoewel het weer niet best was, verschenen er toch 10 vis&chers om 8 uur op,de afgesproken plaats en kon de wedtrijsd- beginnen. Na 6 x 20 minuten te hebben gevisch, stonden er 73 visschen bij de con troleurs genoteerd en wel 66 baar zen, waaronder 21 maatbaarzen en 7 rietvorëhs. De prijzen werden gewonnen schenken dankbaar aangenomen, ofschoon ze wisten, althans konden weten, dat die goederen van dief stal afkomstig waren. Zoodat ze Maandagmiddag als verdacht van heling voor den Alk- maarschen politierechter versche nen. Waar hun „zaken" in een vlot tempo werden afgedaan. Zes maanden voor v. BI. De hoofdfiguur was natuurlijk Rijndert v. BI. zelf, die tenslotte niets had om zich te verontschul digen. Of ja, iets was er, dat mis schien zou kunnen helpen, om den rechter wat milder te stemmen: hij was om kleeren verlegen... Dat grapje ging natuurlijk niet op, want dan had hij zich met het honderste deel van de buit al rijk in de spulletjes kunnen zetten. Zes maanden, vroeg de subs. of ficier; zes maanden, luidde het vonnis van den politierechter. En dan te weten, dat verdachte slechts enkele weken geleden voor een anderen diefstal ook al tot zes maanden is veroordeeld. De huisvrouw A. A. P. had van v. BI. een onderbroek, een. paar kou sen en een borstrok als geschenk aangenomen of gekocht. Anna was niet op haar mondje gevallen en hield een ratelende toe spraak, waarin zje ongeveer vertel len wildé, dat ze vrijwel geen schuld had, maar tenslotte toegaf, dat ze inderdaad zich aan heling had schuldig gemaakt. Nou ja, 't was van den Chi nees en dié zou van den diefstal toch wel geen aangifte doen en daarom... Daarom had ze het er maar op gewaagd, hetgeen ze thans bezuren moet; drie maanden gevangenis- IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: JANKE Dochter van H. REGTS'. J. REGTSKuiper. Heerhugowaard, 13 Juli 1942. tegen"pokken te KOLHORN i. d. Consistorie kamer der Nederl. Herv. Kerk op Donderdag 16 Juli a&, om 2.30 uur en te BARSINGERHORN tèn huize van arts J. J. Werner op Donderdag 23 Juli a^, om 2 uur n.m. Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het A. SCHENK 6 ZONEN Molenvaart 347, ANNA PAULOWNA, ROOSJES Voor direct gevraagd een Hooier, die kan melken. H. Grin, Kreil, Barsingerhorn. Te koop gevraagd een klein Schuitje, of Boeiertje, Aan het zelfde adres te koop 1 versche Koé en 1 Jachthond. Arie Vil- mer, Eenigenburg. Te koop een beste Melkgeit, z. hoorns. Te bevragen Brink 6, Slootdorp. Biggen te koop, ook bij ge deelten, voor huisslachting en gevraagd een Veevoederketel. S. Bakker, Kolk, Aartswoud. Gevraagd, wegens fam. omst. h. der tegenw. een nette Huis houdster, P. v. d. Steen, Sint Maarten. Gevr. Vlas- en Aardappel rooiers. K. Pol, Mekkenstuin- weg 4, Hippoiytushoef, Tel. 10. Arbeiders gevraagd voor wiedwerk, bij C. Klaver, Bur gervlotbrug B 32. Te koop gevraagd: KAMERORCEL of PIANO, D. BRUIN,' Broek op Langen- dijk. Biedt zich aan Jonge Huis houdster, liefst Winkel of N. Niedorp. Brieven lett. VB7 Bur. van dit blad. Kosthuis gevraagd, liefst om geving Scbagen of Burgervlot brug. Br. Basserweg A 70, Heer hugowaard Z. Degen, die jl. Vrijdag met de begrafenis van den heer O. J. Bosker een verkeerde Paraplnle uit de N.H. Kerk heeft meege nomen, wordt verzocht deze te willen omruilen op het kantoor van Bosker, Kerkplein, Wierin- gen. Jong echtpaar z. k., zoekt Zit- en Slaapkamer met kook gelegenheid in Schagen of om geving. Br. no. 98 aan Boekh. Raven, Schagen. Direct gevraagd Bakkersbe- diende, bij G. L. Bruin, Bene- denweg 11, St Pancras. VOOR DEN POLITIERECHTER Broeinest in de Wieringermeer uitgeroeid Chinees voor kleine 6000 gulden bestolen De Wieringermeer is ons, recht bankverslaggevers, wel zeer goed bekend. Er gaat geen zitting van den ecönomischen rechter voorbij, of een groot aantal zaken handelt over de Wieringermeer. Tarwe, boo nen, erwten, ze zijn met duizenden kilogrammen in den zwarten han del gebracht en honderden perso nen zijn in den loop der maanden voor den rechter verschenen en hebben boete gedaan: zware vrij heidsstraffen en zware geldboetes zijn uitgedeeld en wagonladingen kostbaar voedsel is achterhaald kunnen worden. Maar hoeveel kilogrammen, hoe veel wagonladingen gr^an e.d. zijn er toch desondanks in den zwarten handel verdwenen? Dat alles maak te, dat de Wieringermeer bekend werd in het heele land. De rijke polder bleek een geweldige aan trekkingskracht te bezitten en ve len hebben hun mondvoorraad ver rijkt met smokkelwaar. En dat alles moge dan zeer ern stig genoemd worden, het is ten slotte van voorbijgaanden aard. Er zullen weer jaren komen van vre de, er zullen weer jaren komen van overvloed en dan zal het uit zijn met den zwarten handel. Dan zal de Wieringermeer weer een norma le polder zijn, die geeri bijzondere aandacht trekt. Tenzij Tenzij er menschen zijn, die min of meer tot de onderwereld behoo- ren en die zich bezig houden met den normalen, ordinairen diefstal en alles wat daar bij behoort. Zooals het groepje Wieringer- meerders, die Maa,ndag voor den Alkmaarschen politierechter te recht stonden. Djef sloeg zijn slag. Het jaar 1942 was nauwelijks be gonnen, toen een zekere R. v. BI., wonende te Wieringen, een roof tocht ondernam. Ergens in den wij den polder stond de woonwagen van een Chinees, die een handel dreef in allerlei textielgoederen. v. BI. 'wist dat en op zekeren dag sloop hij naar den wagen, wetende, dat de Chinees niet thuis was. Hij slaagde er zpnder veel moeite in, om de deur te fórceeren en toen hij den wagen binnenstapte, vond *%ij een wel zeer rijke buit: dozijnen paren kousen en sokken, dozijnen directoirs, dozijnen jumpers, broe ken, blouses,1' sporthemden, truien, hemden, onderjurken, vaatdoeken, dassen, onderbroeken, groote lap pen dames- en heerenstoffen, rij wielbanden, enz. enz. (in dit geval is het werkelijk te veel om op te noemen!) alles naar schatting tot een waarde van ruim 5700 gulden. De groote vracht verhuisde naar het huis van v. BI en vandaar uit werd een klein gedeelte gedistri bueerd. Zoo ongeveerd de heele fa milie werd voorzien van het noo dige; broer, zuster, zwager, schoon moeder, moeder, ze kregen alle maal wat, misschien teh geschenke, misschien voor een luttel bedrag. En verder werden buren en ken nissen bedacht met een gave. Al die menschen hebben de ge- door: le prijs grootste baars 25% cm., M. Dijksma; 2e prijs grootste aantal, 13 stuks, J. Bode wits; 3e pr. 12 stuks J. Faber; 4e prijs 11 stuks B. van Eek; 5e prijs W. Vogelaar, Ge prijs C. de Vulder, 7e prijs G. Ansing; 8e prijs S. Edens. Nadat de voorzitter, die de eerste prijs ge wonnen had, eenige woorden had gesproken, werden de prijzen hit- gereikt, welke zeer in den smaak vielen. Ook de controleur was te vreden, daar deze de visch mede naar huis kon nemen. TEXEL TEXELSCHE MARKT. Dat de lammerenprijzen hoog zouden zijn op de markt,, kon men Zaterdag en Zondag al waarnemen aan het vroegtijdig bezoek van vee- koopers, die op de boerderijen trachtten handel te doen. De lam meren die Maandag naar de markt werden gevoerd, kwamen voor het grootste gedeelte niet op het Marktplein aan, omdat ze in de straten van den Burg reeds ver kocht waren. De yraag naar ooi lammeren wordt iedere week groo- ter: er werden daarvoor dan ook zeer hooge prijzen betaald. De heer J. Kikkert ontving voor ooien f40 per stuk. Ramlammeren brachten echter ook goede prijzen op, gemid- meld f26.per stuk. Het markt bezoek was zeer groot. straf, conform den eisch, -werden haar opgelegd. Neeltje de W., echtgenoote van den eersten verdachte, had van den voorraad een schort verkocht aan Anna A. P. voor een rijksdaal der. Ze wist natuurlijk, dat het een gestolen schort was. Waar schuld besef niet aanwezig bleek vorderde de officier zes weken, terwijl het vonnis één maand luidde. De moeder van v. BI. beweerde, dat zij niet geweten heeft, dat v. BI. een deel van den gestolen voor raad bij haar in huis had gebracht Waar de verbalisant niet aanwe zig was, werd dit onderdeel der zaak aangehouden tot de volgende week. Maartje v. BI. had kousen, een directoir en een onderbroek gekre gen van den dief, haar broer. Ze was erg verlegen geweest om die spullen, en hoorde pas later, dat ze gestolen waren. Dat verweer van haar werd niet geloofd: eisch en vonnis twee maanden. Maartje de W.K., schoonmoeder van v. BI., had kousen en sokken gekregen of gekocht van haar bra ven schoonzoon. Ze had er ergen spijt van, beweer de ze, maar de politierechter inter rumpeerde: Nee, nee! Die spijt kwanx pas, toen de diefstal ont dekt werd, een paar maahden na het gebeurde. Eisch en vonnis twee maanden. Tenslotte verscheen Popka. O., die de rij der beklaagden in deze zaak sloot. Hij zou sokken, en een onderbroek gekregen hebben en wist absoluut niet dat deze artike len gestolen waren. Zijn verweer een advocaat had het niet beter kunnen doen hielp niet: drie maanden, adviseerde de subs. officier; twee maanden oor deelde de politierechter. H.H. LANDBOUWERS! Indien J een PAARD wenseht te koopen, of te ver koopen, geeft dan Uw orders aan mij, die er goede zorg voor zal nemen als Agent V. RAA AARTSWOUD F 26. R.K. Jongeman, van 18 jaar zag zich gaarne geplaatst als Knecht bij Land- of Tuinbou wer. Intern. Adres: A 61, Wer- vershoof. In totaal werden aangevoerd: 2 koeien f400f475; 7 kalveren f25 f35; 7 schapen f50f65; 216 lam meren f 23f 40; 7 biggen f 40f 55. UIT DE HAND VERKOCHT. De heer P. Kuijper heeft zijn woonhuis te De Waal uit de hand verkocht aan den heer L. Vermeu len, Bergen. ROTTERDAM, 13 Juli Aardappelen: nieuwe, groote f 7,12 nieuwe kriel f 4.12 alles per 100 kg. Vlas: Het oogsten is thans be- 'gonnen, waardoor de productie en aanvoeren de eerste weken wel klein zullen blijven. De vlashandel ter beurze bestond uit een partij van 1800 kg. blauw en ging vlot van de hand tegen prijzen van f 1.25 tot f 1.40. ZWAAG, 13 Juli Aardappelen f 7.50; id. kleine »f 5; spinazie f 8—10; postelein f 14 bieten f 6; roode kool f 8 slaboonen f 35; snijboonen f 3540 tuinboo- nen f 10; koperwten f 18; peulen f 18; tomben f 32, waschpeen f 14; bospeen (p. 100 bos) f 7.20—9; ra dijs f 1.80; rabarber f 5.60—7; an dijvie f 10; sla f 1.50—2; bloemkool f 1114; komkommers f 1015; per ziken f 13.5045; selderie f 3; aard beien 4 2835; frambozen f 60; blauwe pruimen 7—£0 per. st.; roo de bessen f 22.50; prolefic f 2430; kruisbessen f 16; kersen f 40; kool rabi f 2.50; raapstelen t 5.60—7. BROEK OP LANGEtN'DIJK, 14 Juli 1400 kg. rabarber f6, 12.500 kg tomaten I—IV f28, 73 kg. snijiboo nen f25, *180.150 kg. aardappelen groote f7.30, kleine f5. NOORDSCHARWOUDE, 14 Juli. 231.900 kg. Schotsche muizen groote f7.30, kleine f 5, 2000 kg. ra barber f6. PURMERENR. 14 Juli 1942. Koeien totaal 640 stuks. 240 vette koeien, levering. Gelde koeien f390 f 475; melkkoeien f 495—f 620; 5 stieren, levering; 65 pinken f 150— f250; 410 nucht. kalveren, voor de slacht, levering; voor de fok f 32— f 50; 4 vette varkens, v. d. slacht, levering; 210 biggen f 18f40; 345 schapen f 40—f 66; 175 bokken en geiten f 18175; 418 lammeren f20 —128.--

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3