Het riskante bedrijf van den vrachtrijder Ie kil! rienrs vin HOITIKA Voor den economischer! rechter Wat zit er altijd in de pakketten en pakjes? De smokkelhandel bloeit. Daar- ■over zal ieder het wel eens zijn. Het is zoo verleidelijk en het schijnt zoo gemakkelijk. Men gaat den boer op, koopt wat tarwe of peulvruchten of een ander begee- renswaardig artikel en dan Dan komt de groote moeilijk heid: het transport! De een heeft een fiets en neemt een lading achterop, een ander doet alsof hij een reiziger is en sjouwt vele kilometers met een of meer koffers, een derde gebruikt een smokkelvest, dat echter ook al geen geheim meer is bij de-opspo ringsambtenaren en een vierde ge bruikt of misbruikt den vrachtrij der. De vrachtrijder! Hij heeft tegen woordig een riskant bedrijf, want hij weet lang niet altijd wat hij vervoert. En hij is er lang niet ze- k®r v^n. hij wel alle noodige ge- leidebiljetteen heeft, die noodig zijn voor zijn vracht, die uit zoo vele verschillende artikelen be staat. En dan moet hij rekening houden met diverse trucks, die de heeren smokkelaars bedenken. „Glaswerk" staat er op een groote kist, „Zeer breekbaar'' is een waar schuwing voor den vrachtrijder, dat de inhoud nog al bros en teer is. En het glaswerk gaat in den auto en wordt zeer voorzichtig be handeld. Totdat een controleur den wagen doorsnuffelt en de kist openbreekt. Dan blijkt, dat de kist heelemaal geen glaswerk bevat en dat de Inhoud allerminst breekbaar is. En als dan de vrachtrijder naam 'en adres van den afzender niet kent, dan moet hij op zekeren dag de blauwe stoep van het paleis van justitie opklimmen en dan wordt hij gewogen en dikwijls te licht bevonden. Zooals de caféhouder Marinus Engel uit Hippolytushoef, die te vens agent is van Van Gend en Loos. In zijn laatstgenoemde func tie kreeg hij in Maart van een hem onbekend persoon opdracht, om vier kisten over te brengen van een nader opgegeven plaats naar het station. Dat gebeurde en een der knech ten van Engel kreeg opdracht de kisten te halen. „Kom bij de brug, dan zijn wij er ook", had de onbekende er nog bijgevoegd en inderdaad, toen de knecht bij de brug kwam, was het gezelschap aanwezig. Fluks wer den de kisten ingeladen en weg ging het naar het station. Zonder een vrachtbrief, aangezien „die nog niet klaar was". Nauwelijks was de wagen vertrokken, of op sporingsambtenaren -achtervolgden hem en toen het transport werd aangehouden, bleek in de kisten 750 K.G. tarwe te zitten! Het gevolg was, dat de caféhou der zich moest verantwoorden we gens het „doen vervoeren" van tar we, terwijl hij er in feite part noch deel aan had. „Had de kisten dan open ge maakt", merkte de economische rechter op, doch verdachte zeide, daartoe geen recht te hebben. Bo vendien is het niet mogelijk, alle pakjes en kisten open te maken om te zien wat er in zit. Jammer genoeg, kon Engel het den rechter niet duidelijk maken, althans niet aannemelijk maken, dat hij goed en heel normaal ge handeld had. Mr. Krabbe meende, dat de vrachtrijder bij het in ont vangst nemen van de pakken en kisten, heel gewoon moest zeggen: Maak eens even open, want ik moet weten wat er in zit. Ook de Officier meende, dat ver dachte niet al te veel plichtsbe trachting had gehad en had den in druk, dat hij van zijn functie mis bruik maakte om te smokkelen. Hij vorderde daarom een maand gevan genisstraf. Mr. Krabbe zal over een week vonnis wijzen. Waarschuwing voor de telers Drie maanden gevangenis straf eischte de Officier te Alk maar Woensdag tegen den 27- jarigen landbouwer S. v. d. Oord uit Wieringermeer, we gens het afleveren van 7 mud tanye, zijnde 560 K.G., zonder dat deze .daartoe gerechtigd was. 3 Maanden luidde het vonnis van den economischen rechtér en de verdachte bofte nog, om dat hij niet zelf de teler was van deze tarwe. Zoo pakt men thans bij de rechtbank hen aan, die het volksvoedsel aan de distributie onttrekken. 500 gulden boete of 50 dagen hechtenis. Zoo luidde het von nis tegen J. Schermer en C. J. Hartog, beiden te' Berkhout, die deze tarwe hadden ver voerd zonder geleidebiljet. De eisch tegen elk van deze twee verdachten was twee maanden gevangenisstraf. Straffen, die tot nadenken dwingen Vrachtrijder nummer twee De zaak van vrachtrijder num- mermer twee was heel wat duide lijker. Het betrof hier den vracht- dienstondernemer J. de Vries, die den dienst Alkmaar—Winkel on derhoudt Op zekeren dag had de Vries opdracht gekregen om 600 kg. witte boonen te vervoeren, bestemd voor een zekeren Veldkamp uit Alk maar. Aangezien er geen geleidebiljet ten waren voor het vervoer, kon de Vries eigenlijk wel op zijn vingers nagaan, dat het hier geen zuivere koffie betrof. Hij was er dan ook gloeiend bij, toen hij' in Alkmaar op den Geestersingel werd aangehou den. Eisch en vonnis een maand. Vrachtrijder nummer drie. Vrachtrijder nummer drie was G. H. van Engelen uit Utrecht. Deze had in Uitgeest opdracht gekregen, 700 Kg. tarwe te vervoeren van Uit geest naar Utrecht, waar het trans port zou worden overgeladen voor Arnhem. Een zekere H. de Jong in Uit geest had 10 mud tarwe gekocht met de bedoeling, om zijn familie in Arnhem të helpen. Zijn buurman wist hem te helpen aan een vracht rijder, die bij dezen buur een groote hoeveelheid goederen moest laden. Van Engelen wist natuurlijk wel, dat het vervoer niet wettig was en daarom had hij de tarwebalen ver borgen achter een groote hoeveel heid mosterdzaad. Helaas, 't kwam uit bij een controle en thans hoorde hij een frtaand tegen zich eischen, met welk advies Mr. Krabbe ac- coord ging. Nog heel was slechter kwam de Jong er af. Deze moest namelijk te recht staan wegens het doen ver voeren van de tarwe. De Jong had ook al geen geldig excuus voor het gebeurde en hoorde niet minder dan vier baanden tegen zich ei schen en Mr. Krabbe vond geen aan leiding om ook maar iets van de zen eisch af te knabbelen. AARDAPPEL- EN TARWEVERVOER Zware straffen opgelegd. Nog niet zoo heel lang geleden hebben we in de krant de waar schuwing van den Officier gepubli ceerd: hij zou voortaan met nog grootere gestrengheid optreden te gen de vervoerders van aardappe len, tarwe, peulvruchten, enz., wan neer deze producten niet op norma le wijze in handen van de vervoer ders zijn gekomen. Thans blijkt, dat de Officier niets te'veel gezegd heeft: de straffen worden reeds zwaarder; aardappe len worden ol geschat op een gul den per kilo en de tarwe gaat te gen ongeveer 2 gulden de kilo van de hand. Een korte bloemlezing van de on geveer 50 zaken op dit gebied Woensdag door den economischen rechter behandeld, moge hier vol gen. S. Blok, Enklfouiizen li ad 20 Kg. aardappelen vervoerd: 25 gulden of 6 dagen; F. E. Maas, Hoogwoud, veivoerde 45 Kg. aardappelen: 45 gulden of 9 dagen; J. Hup, Alk maar, vervoerde er 56 Kg.: 60 gul den of 12 dagen; H. Korver, Den Heider, idem 35 Kg.: 35 gulden of 7 dagen; N. Hoekstra, GrooteOroek, idem 25 Kg.: 25 gulden of 6 dagen; A. Kemp, Alkmaar, idem 35 Kg.: 35 gulden of 7 dagen; W. v. Wan- rooy en F. Zandvliet, Haarlem, hadden elfk 20 Kg. tarwe vervoerd: 60 gulden of 12 dagen elk; J. Of- man, Zaandam, had 14 Kg. tarwe en 9 Kg. bruine boonen vervoerd: 60 gulden of 12 dagen; F. Hille, den Haukes, vervoerde 52 Kg. tar we: 100 gulden of 20 dagen; gebr. J. en C. Kuin, Spanbroek, vervoer den 43 Kg. tarwe: elk 40 gulden of re®p. 8 dagen en 2 weken tucht school; C. Peetoom, Win-kel, ver voerde 25 Kg. tarwe, evenals P. Bakker, Aartswoud, en J. Zweet, Aarts-woud: elk -40 gulden of 8 da gen; P. Koppes, Sij'bekarspel, ver voerde 23 Kg. capucijners: 40 gul den of 8 dagen; J. Kamps, Hoog woud, vervoerde 25 Kg. groene erwten: 40 gulden of 8 dagen; J. Groot, Hoogwoud, vervoerde 25 Kg. groene erwten: 25 gulden of 5 da gen; J. G. Gons, Hoorn, vervoerde 6 Kg. erwten en 10 Kg. tarwe: 30 gulden of 6 dagen; C. L. Holtes, Heöiloo, vervoerde 35 Kg. tarwe: 70 gulden of 10 dagen; K. Sdhaafs- ma, Houwert, ruilde 35 K.G. tarwe tegen 2 paar klompen: 70 gulden of 10 dagen; C. Mol, Alkmaar, ver voerde 80 Kg. tarwe: 150 gulden of 15 dagen. Vervoer en in voorraad hebben van vleesch Hooger beroep aangeteekend voor alle drie verdaohten.^ De vorige week Woensdag ston den drie bewoners van de Wierin germeer terecht voor een overtre ding van de Vee- en Vleeschveror- dening 1942. Een zekere Meijer had ruim 30 kg. vleesch gekregen van zijn vriend Smidstra aldaar en van dezen voorraad ongeveer 7Yt kg. ten geschenke gegeven aan zijn buurman Hoogland. Mr. Buiskool uit Schagen, verde diger van de drie verdachten, meen de dat de betreffende vee- vleeschverordening niet bindend was voor hen, die geen lid waren van de organisatie van vee- vleeschhandelaren en vleeschfabri- kanten, en vroeg voor alle drie vrij spraak. Hedenmorgen deed de economis- sche rechter, mr. rKabbe, schrifte lijk vonnis en overwegende, dat de raadsman van den verdachte heeft aange voerd, dat verdachten niet straf baar zouden- zijn, omdat: le verdachten niet behooren tot bedrijfsorganisatie van vee en vleesch; 2e aannemelijk is, dat het rundvleesch afkomstig is van een op een regelmatige wijze ge slacht rund; overwegeende, dat de rechter deze verweren verwerpt; dat het eerste verweermiddel geen steek houdt, omdat niet is in te zien, waarom de verbodsbe paling van artikel 77, lid 1 der vee- en vleeschverordening 1942 slechts zou gelden voor hen, die werkzaam zijn op het gebied der bedrijfsorganisatie, te weten de veehandel en de veeteelt; overwegende, dat het tweede middel geen doel heeft, omdat de herkomst van het vleesch in het geheel niet is opgehelderd; veroordeelde hij den verdachte Smidstra tot f225 of 20 dagen, den verdachte Meijer tot f225 of 20 da gen en den verdachte Hoogland tot f75 of 10 dagen. Mr. Buiskool teekendé voor Smidstra en Meijer appèl aan en voor Hoogland cassatie. Deze laat ste zal nu direct voor den Hoogen Raad terecht staan, terwijl de twee anderen t.z.t. voor het Hof in Am sterdam zullen verschijnen. Officieele mededeelingen HET ROOIEN EN AFLEVEREN VAN GOEDGEKEURD POOT- GOED. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordholland maakt het volgend» bekend: l a. Het rooien van te velde goed gekeurd pootgoed, dat niet op een tuinbouw teelt vergunning is geteeld, is vóór 2 Augustus al léén toegestaan, indien de teleb in het bezit is van een schrif telijke rooivergunning. Deze vergunning kan bij den Keuringsdienst worden aange vraagd. b. Het rooien Van niet te velde goedgekeurd pootgoed, dat niet op een tuinbouwteeltvergun ning is geteeld, is vóór 2 Au gustus alleen toegestaan, in dien de teler in het bezit is van een schriftelijke rooiver gunning, welke' hem door de P.I.C.A. is verstrekt. Deze rooi vergunning wordt alleen ver strekt, indien het pootgoed dient om in 1943 op eigen be drijf te worden uitgepoot. c. Het afleveren van pootgoed vóór 2 Augustus a.s. is verbo den. Dit geldt dus ook voor pootaardappelen van de vroe ge rassen en van het ras Ei genheimers, welke op een tuin bouwteeltvergunning zijn ge teeld. De maat boven 55 mm. van deze vroege rassen en bo ven 70 mm. der op tuinbouw teeltvergunning geteelde Ei genheimers mag echter wel voor*2 Augustus voor consump tie aan de V.B.N.A. worden af geleverd. Het afleveren voor consumptie van goedgekeurd pootgoed in de vastgestelde po- termaten is overigens ten strengste verboden. I. Na 2 Augustus a,s. mag alleen pootgoed worden afgeleverd en verhandeld, dat in de voor geschreven maten is gesor teerd, welke zijn genoemd bij de onlangs gepubliceerde te- lersprijzen. Een uitzondering hierop geldt voor extra vroeg gerooid A pootgoed, dat vóór de door den N.A.K. vastgestel de extra vroegerooidata is ge rooid. Dit pootgoed mag na 2 Augustus ook als veldgewas worden afgeleverd en verhan deld. De,telersprijs voor extra vroeg gerooid A pootgoed dient te worden berekend aan de hand van de precentages van de verschillende sorteeringen, welke in de partij voorkomen en de prijzen, welke hiervoor zijn vastgesteld. 264. Alsjet zei Piet, m beide vlieg( in den boe armen en Belanghe deeld, dat 1 ven geen n rechtstreek: verd: A. Booij, Al Uithoornscl hoorn. inzamel smeero: di: INLEVERING RUNDVET- BONNEN. De Secretaris-Generaal van* het Departement van Landbouw Visscherij maakt, in verband met de beschikbaarstelling van rundvet op de bonnen „39" der boter- en vet kaarten, bekend, dat slagers de ge durende het tijdvak van 15 tot en met 18 Juli 1942 van hun klanten ontvangen honnen op Maandag 20 Juli a.s. bij de Plaatselijke Distri butiediensten dienen in te leveren ter verkrijging van vettoewijzingen. VERLENGING GELDIGHEIDS DUUR BEWIJZEN VAN OVER DRACHT „C" 3E KWARTAAL 1942 WALSERU- EN GIETE- RIJPRODU CTEN. De Directeur van het Rijksbureau voor IJzer en Staal maakt bekend, dat in verband met de wijziging, welke in het contingent 3e kwar taal 1942 voor Nederlandsche be hoefte is aangebracht,de geldig heidsduur van de bewijzen van overdracht „C" 3e kwartaal 1942 wederom met een halve maand is verlengd. Deze bewijzen van over dracht kunnen derhalve bij de han delaren tot en met 7 Augustus 1942 en bij de Nederlandsche producen ten, alsmede voor bestellingen in het buitenland tot en met 15 Au gustus 1942 worden aangeboden. De Direct voor Aardo kend, dat ci verzamelen, van gebruil brandingsm hierna te thans voor waarin dit eigenaren, van deze bi de door hei verkoopen cicr3 of ^ar z.g. centra: smeeroliele^ door hen ge olie verkooj leverplaatse Deze verf voor hen, c vrijkomende genereeren. welke vrijki van garage! werkplaatse wordt evem in eigen bet en moet der wijze worde en verkocht Het is du! behoorende verzamelplit van smeerc den de vera oliën in loo Als centrale aangewezen Standard Schermerwe voortschedijl tionsemplaci emplacemen straat 37; merweg 380 weg 9; Rot 47. N.V. Ba Amersfoort, Apeldoorn, Dordrecht, A Kanaalstraa chimkade 7 kei 1; Goudf Zeedijk; Den 307; Heerenv weg 12-; Den Hilversum, Hoorn, Doeli den, Hariing Hooge Morst radijsweg 1: weg 104; Si 200; Terneu: P 54;* Winsc Zaandam, 't tevaericade ny: Amstert Deventer, S burg, Oudei Utrecht, Kan Molensingel Bosch, Indi Engelenschev diep 47 gem. FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit de Grleksche bergea door ERNST KLEIN 21 Vitus trachtte een-, tweemaal met den schoolmeester op vertrouweiyken voet te komen. Eveneens zonder re sultaat. Op den Balkan ztfn de leera ren en de popen de geheime agen ten der komitadschis. Zij zijn de eeni gen, die een beetje lezen en schrijven kunnen en door hun handen loopen de vérbindingsdraden tusschen dè oorlogvoerende benden en de man nen, die de operaties vanuit veilige verte leiden. Zij zijn ook de onver moeide, fanatieke agitators. De schoolmeester prent zijn leerlingen haat in tegen alles, wat niet tot zrjn stam behoort. De^pope zorgt ervoor, dat deze haat bij den volwassene be vestigd wordt. Hamid Bey liet eens 'de volgende verzuchting hooren: De raqui werd weliswaargedronken, doch de monden werden alleen geopend om den godendrank door te laten, ove rigens bleven zij gesloten. Gevechten tusschen rooverben- den? Ze zouden opgehouden hebben te bestaan, wanneer ik verlof kreeg alle leeraren en popen in Macedonië en te hangen. Vitus wist dat even goed als hij en daarom stelde hij alle pogingen in het werk, om den schoolmeester van Zaricani uit te hooren. De kerel was een der onsympathiekste exempla ren, die Vitus ooit ontmoet had^Hij wekte bijna een lichamelijke afschuw bij hem op en Vitus had heel wat liever zgn rijzweep eens, eenlge malen geducht op den eeuwig gekromden rug doen neerdalen, dan met hem aan één tafel te gaan zitten. Hij droeg Salomon op, een vette kip te braden, voor goed gezouten olijven en meerdere flesschen Pilse- ner bier de grootste delicatesse in deze door antieke herinneringen ge heiligde streken te zorgen en noo- digde den schoolmeester tot dit kos telijke maal uit. Die was verbazend gevleid, at bijna de heele kip op zonder zich het genot ervan door een al te rijkelijk gebruik van vork en mes te vergallen dronk tallooze glazen bier en vertelde Vitus tot dank een geschiedenis, welke bij de zen de gevaarlijke neiging opwekte om alle bierflesschen op zijn hoofd kapot te slaan. De ontvoering van den professor? O, hij begreep heel goed, wie daar achter zat. Misschien zou Vitus ver baasd zijn, maar de Turken, én nie- man anders dan zrj, hadden den on- gelukkigen professor gevangen geno men. En waarom? Nu, dat lag toch voor de hand. Om de Grieken, de martelaars der vrijheid en cultuur, in de oogen der wereld een brevet van gewetenloosheid te bezorgen. De Grieken streden wei voor de onaf hankelijkheid en de rechten van huri volk, doch zij streden slechts op edele, ridderlijke wijze. Daarmede was de geschiedenis uit, en het bier op. Uit pure nieuwsgierigheid nam Vi tus dezen vertegenwoordiger van het Grieksche volk nog eens onder han den. Met uitzondering van eenige kleine veranderingen, werd hem het zelfde verhaal opgedischt. Toen gaf hij het op. Hamid Bey en zijn manschappen gingen hunnerzijds voort het heele gebied af te zoeken en den armen duivels van boeren het ^even zuur te maken. Zij wierpen een paar popen in de gevangenis, namen hen op hunne wijze een verhoor af en lieten hen met lange gezichten loopen, daar er niets uit hen te krijgen was. Een week verliep, en nog een. Geen bericht van de bandieten. Geen levensteeken vah professor Martius. Zulke, ontvoeringen zijn niets nieuws op den Balkan. In aller her innering leeft nog die van miss Smith, de Amerikaansche, döor Bul- gaarsche komitadchis. Terwijl de Bulgaarsche regeering het heele Rhodopogebergte op stelten zette, om de geroofde jongedame te vin den, zaten de aanvoerders der roo- verbende in de voorname Unionclub te Sofia en speelde bridge en poker met de diplomaten. Miss Smith mocht alle acht dagen bericht ge ven, dat zij goed behandeld wérd en haar gezondheid niets te wenschen overliet. Toen het losgeld betaald was, werd zjj onmiddellijk in vrijheid gesteld en was de zaak tot tevreden heid van alle betrokkenen geregeld. Maar hier was het anders. Wat beteekende het absolute stilzwijgen der roovers? Hadden zjj geen haast om hun welverdiende geld op te strijken? Of was dé ontvoering van professor Martius slechts de Inleiding tot een grootere actie? Vitus dacht aan de waarschuwing van de mooie vrouw te Saloniki. Aan haar hartstochtelijke bede, zich niet in gevaar te begeven. Ba Hadden de antartes den armen professor alleen gevangen genomen, om hem, Vitus Thavon in handen te krijgen? Vitus bezat weliswaar, onder .ons gezegd, een ruime dosis verbeelding en verwaandheiddoch zóóver reikten deze eigenschappen niet. Maar de waarschuwing! Misschien jlieft! Ook een pretji iaar vooruit! Piet en d ïniers klommen een ein >ra,"en gingen toen aa beenen omlaag hangei RING NUCHTERE KALVEREN. bbenden zij me bij 'de navolgende b luchtere kalveren 3 kunnen worden Baconfabrieken, !HT GEBRUIKTE VAN VERBRAN- eur van het Rijksbur lieproducten maakt le verplichting tot bewaren en veritoo ite smeerolie van lotoren, behoudens noemen uitzonder al ie bedrijven ge product vrijkomt, houders en beheert edrijven zijn verpli a verzamelde oliën aan sineerolieleveran i de hieronder vermelch le inleverplaatsen. Di /eranciers moeten d< ikochte gebruikte smeér pen aan die centrale in n. dichtingen gelden nie lie de in eigen bedrij i hoeveelheden zelf re Gebruikte smeerolie omt bij de exploitatif jedrijven, autoreparatie n en benzinestations vel niet beschouwd al; Irijf te zijn vrijgekomer halve op de aangegever in verzarpeld, bewaarc s aan een ieder, hetzi] tot de categorie, var :htigen, hetzij tót die aiieleveranciers, verbO' imelde resp. opgekochte n te laten behandelen inleverplaatsen zijn &.P.C., N.V.: Alkmaar, g 70, Arnhem, Wester- k 67b, Roosendaal, Sta- ement, Breda, Stations- it; Eindhoven, Bleek- Haarlem, Spaarndam- Maastricht, Caberger- terdam, Pelgrimstraat taafsche Import Mij.: Nijverheidsstraat 49; Kanaal Noord 98; /laasstraat 2; Enschede, t 343: Goes, Alb. Joa- Gorcum, Krinkelwin- i, Hooge Schielandsche i Haag, Slachthuiskade feen', Leeuwarderstraat- l Helder, Rijksweg 5; Vreelandscheweg 40; enkade 3941; Leeuwar- fertrekweg 55; Leiden, :hweg 152; Meppel, Pa- Nijmegen, Weurtsche- neek, Oppenhuizerweg zen, Hoeksche Brug hoten, Havenstraat 42; Kalf 17b; Zwolle, Schut 26; The Texas Compa- dam, Kanaalweg 91a; umatrastraat 2; Til- molenbochtstra'at la; aalweg 33; Venlo, Verl. 2a; N.V. Sinfina: Den ustrieterrein Nieuwe veg, Groningen, Hoen- Hoogkerk. was de gedachte, hem eveneens te ontvoeren, eerst in de plannen der roovers opgenomen, toen zij hem te Saloniki zagen verschijnend Dat was aannemelijk. Tenslotte was hij; Vi tus Thavon van de „Welt", ook geen te verachten buit. Het blad was rijk, zeer rijk... Het zou ongetwijfeld be talen, om zrjn beroemdsten mede werker vrij te krijgen. Vitus glim lachte ijdel Opeens... een vermoeden, dat nog niet bij hem opgekomen was! Hoe was het mogelijk, dat de mooie, liéve, elegante madame Xymatis iets van deze duistere plannen wist? En zij moest iets weten, anders zou zij zoo niet gesproken hebben! Ach wat Vitus verbande met een ongeduldig gebaar alles, - wat hem hoofdbreken veroorzaakte, uit zijn gedachten, de bandieten, profes sor Martius, den schoolmeester, Ha midniets bleef er dan de mooie vrouw. De „pleegzoon" van den ouden F" chs had totaal geen aanleg voor sentimentaliteit. Maar daar ln het eenzame, saaie berggehucht begon hij te dweepen. Avond aan avond zat hij onder de platanen, keek met af wezigen blik naar de bergen, die langzaam in duisternis gehuld wer den en droomde van Irene 'Xyma tis Wordt yervolgd. net of ze uit het toestel naar bene den stortten. Schiet een beetje op, riep Piet, want ik kan me niet lan ger houden. LEVERING VAN NUCHTERE KALVEREN. De Bedrijfscommissie voor Vee - en Vleesch maakt bekend, dat met r ingang van 11 Juli a.s. geen nuch- - tere kalveren meer kunnen worden geleverd aan: N.V. v/h van Dam en Co., Leek, Friesche Coöperatieve - Exportslacliterij, Akkrum, Firma J. T. Dijkstra, Wolvega, Firma F. Feenstra, Dokkum, Firma J. P. Smilde, Harlingen, Exportslachte rij Udema, Gieten, W. K. Walthuis, Emmen, N.V. Drentsche Export slachterij, Assen, Firma Henge lo rink, Meppel, Firma Ant. Hunink, Deventer, Firma Meester, Wijhe, Firma L. J. P, Stegeman, Deven- x ter, Firma G. Hunink, Wijhe, N.V. J. A. Zendijk .en Zn., Twello, Fir- ma Linthorst, Wilp, N.V. Gevato's Vleeschwarenfabriek, Driebergen, N.V. Uithoornsche Baconfabrieken, Uithoorn, Firma Lunenburg en de i Zeeuw, Woerden, Firma Stout en Boer, Nieuwerkerk a. d. IJssel, N.V. Hartog's Fabrieken, Oss, N.V. Zwanenberg's Fabrieken, Oss, Fir- ma Saarloos, Dinteloord, N.V. Ex- port Centrale v. d. N.C.B., Boxtel, i N.V. Slachtveecentrale v. d. L.L. T.B. „Limco", Weert, Firma Gebrs. Barten,' Sliedrecht, Firma Barten, Ameide. Tevens vestigt zij er de aandacht op, dat de levering van nuchtere kalveren aan de firma A. Booy te Alkmaar met ingang van 4 Juli jL is stopgezet. VERKOOPEN EN AFLEVEREN CONSUMPTIE-AARDAPPELEN De Provinciale Voedselcommissan ris voor Noordholland maakt er be langhebbenden nogmaals op attent, dat het verkoopen en afleveren van consumptie-aardappelen door telers rechtstreeks aan particulie ren is verboden, tenzij men in het bezit is van een door de P.I.C.A. afgegeven vergunning. Het koopen, verkoopen en afleve ren van pootaardappelen oogst 1942, mag, aangezien de regeling hieromtrent nog niet bekend is, evenmin plaatsvinden. Tegen overtreding van deze ver bodsbepalingen zal hetzij strafrech telijk, hetzij tuchtrechtelijk worden opgetreden. RADIOPROGRAMMA VBÜDAG 17 JULI. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nleuwsberlgjiten. 7.15 Gramotoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmu2lek. 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Concertgebouworkest (opn.). 10.00 Groot Amusementsorkest en gramofoon muzlek (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Orke6t Malando en solist. 12.00 Gramofoonmu zlek. 12.10 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nleuws- en zakelijke berichten. 13.00 Frans Wouters en zijn orkest. 13.40 Gramofoonmuzlek. 14.00 Goolsch Strijkorkest, soliste en gramofoonmu zlek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Viool-, piano- en gramofoonmuzlek. 17,15 B.N.O.: Nieuws-, zake lijke- en beursberichten. 17.30 Zoo wordt ja winkelmeisje, causerie. 17.45 Zang met piano begeleiding. 18.30 Neêrlands stem Yan het Oostfront. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Binnenlandsch zakelijk praatje. 19.05 Duitsche taalcursus. 19.30 Ernst Yan 't Hoff en zijn orkest. 20.00 Gramofoonmuzlek. 20.15 Vrijdagavondcabaret. 21.00 Gramofoonmuzlek. 21.25 Het wekelljksche sportpraatje. 21.45 -B.N. O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuzlek. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 22.1524.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Orgelconcert (opn.). 8.35 Omroep-Opera-Orkest en solisten ■(opn.). 9.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Zang met pianobegeleiding. 10.40 Reportage. 11.00 Orgelconcert. 11.30 Zang met planobegeleiding. 11.55 Gramofoonmuzlek. 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Causerie: Stoppelgewassen-Verbouw ln Gelderland. 13.15 Tusschen de bedrijven, gevarieerd programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Ensemble Willy Kok en gramofoonmuzlek. 17.00 Als je verre reizen doet. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke en beurs berichten. 17.30 Bert van Dlnteren en zUn orkest. 18.15 Boekbespreking. 18.30 Film en Operette (opn.). 19.00 Musette-Orkest en so liste (opn.). 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: De. Jordaner vertelt, over sociale nooden. 19.50 Spiegel vah den dag. 20.00 B.N. O.: Engelsche uitzending: „Hollands" Politic 1'aspects". (Radio-Centrales: Gramofoonmu zlek). 20.15 Zang met planobegeleiding en pianospel (opn.). 20.60 Utrechtsch Stedelijk Orchest (opn). 21.00 Landmens lust 31.30 Gramofoóonmuzlek. 21.45 B.N.Q.: Nieuwsbe richten. 22.00 BN.O.: Leidende staatslieden Schrijven. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.) PI verv. van den hoofd- red., Buitenl. H. P. v. d. Aard weg, Binnenland, alg. report en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2