"cursus DEMONSIRATiEBEDRIJF FHHTTEEIT Onze akkerbouw gesloten aardappelselectie Beperking van brandstoffen Marktberichten Plsimvee en eieren Instelling van de bairiffs organisatie. Met ingang van 15 Juli is door den Secr.-Gen. van het Dep. van L. en V. ingesteld de bedrijfsorganisa tie voor pluimvee en eieren, geves tigd te De Bilt, (U.) Deze bedrijfs organisatie zal geleidelijk de werk zaamheden overnemen van de Nederlandsche Centrale voor eieren fin pluimvee. Het gebied der voedselvoorzie ning, waarvoor deze organisatie is ingesteld, omvat de pluimveeteelt, de teelt van voor de voedselvoor ziening in tammen staat gehouden dieren, die gewoonlijk in het vrije veld leven, met inbegrip van dui ven en bijen, den afzet van, den handel in en de be- en Verwerking van deze dieren, van slachtgevo- gelte en gedood wild en van eieren en eiproducten. Aan de bedrijfsorganisatie voor Sluimvee en eieren is verordenende evoegdheid toegekend. Bij de werkzaamheden dezer organisatie zullen de door de organisatiecom missie voor het bedrijfsleven inge stelde of nog in te stellen bedrijfs groepen, onderbedrijfsgroepen, vak groepen en ondervakgroepen wor den ingeschakeld. Ieder, die werk zaam is op het geljied, dat de nieuwe bedrijfsorganisatie bestrijkt, zal tot deze organisatie behooren. Samenstelling, inrichting en be voegdheid der bedrijfsorganisatie zijn geregeld in een reglement, dat is gepubliceerd in de Staatscourant .van 14 Juli 1942. Aan de bedrijfsorganisatie zal verbonden zijn een pluimvee- en eieren aankoopbureau, dat belast is met eventueels commercieele transacties en rechtstreeks onder toezich staat van den Directeur- Generaal van de Voedselvoorzie ning. Een verdwijnend bedrijf Eendenkooien in Overijssel Mefde als een gevolg van de voort schrijdende oultarveering van den bodem, zijn in Overijssel, waar vroeger, hoofdzakelijk in de meer moerassige streken, veel eenden kooien werden aangtroffen, een be langrijk deel van deze bedrijven opgeruimd. In de Noordwest(hoek, evenals nabij Zwolle, hebben zicih «enige van deze bedrijven tot voor kort nog lang kunnen handhaven, doch het ten slotte op een en/kele na moeten opgeven. De behoeften der samenleving slokten steeds meer op van de rust en de een zaamheid van de afgelegen moeras- landen. Het is onder deze omstandighe den een., verheugend verschijnsel, dat een particulier in de omgeving van Vriezenveen de z.g. „Kooiplas" aangekocht heeft om deze als na tuurreservaat voor het nageslacht te bewaren. Nieuwe burgemeesters benoemd •S-GRAVENHAGE, 15 Juli. Het rijkscommissariaat maakt bekend: De Commissaris-Generaal voor Bestuur en Justitie heeft op grond van par. 3 der verordening no. 108/ 40 ((4e verordening op bijzondere bestuursrechtelijke maatregelen) te zamen met par. 4 al. 1 der verorde ning no. 3/40 op de uitoefening der regeeringsbevoegdheden in Neder land tot burgemeesters benoemd: den burgemeester W. J. Bocxe in Zevenhoven, met gelijktijdig eervol ontslag uit zijn tot dusver beklee- de functie, tot burgemeester van Wateringen, den reserve-majoor en wethouder O. L. J. Sikkens in La ren tot burgemeester van Oegst- geest; den boekhouder Z. H. de Vries in Rotterdam tot burgemeester van Oudewater, den plaatsvervangen- den provincialen leider van den Ne derlandschen Volksdienst M. J. van Leeuwen in Aerdenhout tot burge meester van Naarden, den douane ambtenaar A. G. Jongsma in Rot terdam tot burgemeester van Krom menie, den bestuursambtenaar op nonactief J. A. A. de Bree in Haar lem tot burgemeester van Oostzaan. UUêlunnen MOOIE OVERWINNING VAN DERKSEN IN PARIJS. PARIJS, 15 Juli. (A.N.P.) In af wachting van de deelnemers aan den wedstrijd „Dwars door Parijs", werden in het Pare des Prin'ces een omnium en een achtervolging gehouden. Onze landgenoot Derk- sen woi^de vier manches van den omnium^ waarna Aimar in de fi nale der achtervolging met klein verschil van Idee won. De uitslagen luiden: Achtervolging over 5 km.: Finale: 1 Aimar 6 min. 34 2/5 sec.; 2. Idee, 6 min. 40 sec.; 3. Desmoulins,.6 min. 47 sec. Omnium in vier manches: le mache (1 km. tijdrijden met vlie gend vertrek): 1. Derksen, 1 min. 6 3/5 sec.; 2. Gosselin en Dousset gelijk in 1 min. 8 4/5 sec. 2e manche (puntenrit): 1. Derk sen, 26 pnt., 2. Prat, 24 punten, 3. Gosselin 21 punten. 3e manche (afvalrit): 1. Derksen, 2. Prat, 3. Dousset. 4e manche (achtervolging over 5 km.): 1. Derksen, 6 min. 30 sec., 2. Prat op 10 meter, 3. Gosselin, inge haald door Derksen. Eindklassement: 1. t)erksen, 4 pt., 2. Prat 10 pt., 3. Gosselin 13% pt-> 4. Dousset 151/2 pt. Rirkstnifltxmwicbool Hoorn Verslag over Jani 1942 In Juni werd de tweede bespui ting na de bloei uitgevoerd. Voor appels werd de bespuiting met Su- likoll en Cosan gecombineerd met calciumarsenaat ter bestrijding van appelzaagwesp. Schurft komt tot dusverre prac- tiscb niet voor. De appelzaagwesp beeft dit jaar ook niet veel schade gedaan. Een gedeelte der pruimen is ge dund, voor een ander deel was dit niet noodig door de schade der pruimenzaagwesp. Ook peren en appels zijn voor een gedeelte ge dund, al naar de variëteit dit noo dig maakt. Het ligt in de bedoeling in Juli nogmaals tegen schurft te spuiten met Californische pap en Cosan. Voor enkele schurftgevoeli- ge variëteiten zal deze bespuiting later nog eens herhaald worden. Het is opmerkelijk hoe dit jaar de luisaantasting zich in verschil lende gewassen uitbreidt. Vooral ook in de bessen komt dit jaar veel luis voor. Op het'bedrijf aan den Blokdijk is tijdig gespoten met Vinicoll, waardoor veel luis werd gedood. Waarschijnlijk kan de oogst gebeu ren voordat de luisaantasting en daardoor honingdauw- en roetdauw vorming schadelijk wordt. Bij de bestrijding der luis moet men er rekening mede houden» dat de honingdauw en daardoor de roetdauw in de bessen gévormd wordt door een groene luis, welke aan den onderkant van het blad voorkomt, en welke het blad niet doet omkrullen, zooals -dit gebeurt door de luis, welke in de toppen der scheuten voorkomt. De bestrij ding dezer luis kan dus niet uitge voerd worden door het uitnijpen der toppen, zooals dit wel wordt aangeraden, maar kan alleen uit gevoerd worden met spuitmiddelen als b.v. nicotine-preparaten en Shell nitrium en dergelijke. De eerstgenoemde middelen mogen na tuurlijk niet vlak voor of tijdens de oogst gespoten worden in ver band met de giftigheid. Hoewel later dan normaal zal in Juli de pluktijd der bessen ^aanbre ken. Zoowel de verschillende va riëteiten zwarte als roode bessen zijn alle goed beladen. SCHAGEN BURGERLIJKE STAND VAN 7 TOT EN MET 13 JULI. Gelboren: Henk, zoon vain Hen drik Middelbeek en Reusje Groot; Dick, zoon van Klaas Leeuwen kamp en Cornelöta Rood. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: Klaas de Geus en Ali- da Carola Rentenaar. Daniël Draib- be en Elisabeth Neeïtje Groot. Overleden: Geen. - POLITIE. Gevonden: baby-dekentje; fiets- tasch; ceintuur; portetnonriade. Verloren: bril; vulpen; schakel armband; portèmonnaie; bril gou den ring; broche. Aan komen loepen: een zwarte poes. WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen bedroeg op 11 Juli j.1.: 1, die in die oentra- Ie werkverschaffing was opgeno men. Op dien datum stonden als werkzoekenden ingeschreven bij het gew. arbeidsbureau 7 arbeiders, t.w. 1 tuinman, 1 schilder, 1 con structeur, 1 chauffeur, 1 expediteur 1 kapper en 1 leerling-metselaar. Op denzelfden datum bedroeg het aantal werkloozen: in 1941 6, 1940 9, 1939 38, 1938 16, 1937 32. PERSOONSBEWIJS. In deze gemeente zijn een 12- tal personen verbaliseerd wegens het niot bij zich dragen van een persoonsbewijs. TIJDELIJK ONDERWIJZER. Wegens ziekte van den heer Smit is de benoeming van den tij- delijken onderwijzer J. W. Biesboer aan de O. L. school alhier met 3 maanden verlengd. SCHEEPVAARTVERKEER. Gedurendede maand Juni 1942 werd de haven te Schagen bezocht door 42 schepen, waarvan: 1 mert. een inhoud van 50 ton, geladen met siteenen; 1 met een inhoud van 15 Jon, geladen met tegels; 3 met een' inhoud van 1755 ton, geladen met grint;-2 met een inhoud van 80 ton, geladen met boomen; 21 met een inhoud van 670 ton, ge laden met stukgoed; 5 met een in houd van 183 ton, geladen met vee 1 met een inhoud van 49 ton, ge- Laden met hout; 1 met een inhoud van 48 ton, geladen met gerst; 1 met een inhoud van 75 ton, gela den met cement; 3 met een inhoud van 56 ton, geladen met mest; 2 met een inhoud van 100 ton, gela den met ijzer; 1 met een inhoud van 239 ton, geladen met zand. BEVORDERD. Onze vroegere plaatsgenoot J. Hoep is overgegaan van de le naar de 2e klasse der M.T.S. te Haarlem (afd. Vliiegtuiigbauwkun- de). Alkmaar BEKENDMAKING. Bi] zich dragen m per soonsbewijzen. Nogmaals wordt uitdrukkelijk de aandacht gevestigd op de bepalin gen van het „Besluit Persoonsbe wijzen", krachtens welke een ieder verplicht is, op vordering der Poli tie te allen tijde het hem verstrek te persoonsbewijs te toonen. Een ieder drage zijn persoons bewijs dus steeds bij zich en be- seffe, dat hij zich bij het niet vol doen aan vorenstaande verplich ting, aan ernstige bestraffing bloot stelt. De' v.v. Commissaris van Politie, MAARLEVELD. STAATSEXAMENS VOOR MUZIEK. Bij de te 's-Gravenhage gehou den staatsexamens voor muziek, slaagde voor pianq (lager onder wijs) mevr. N. v. NordenBlaauw- boer te Alkmaar. OP HET DRIETAL. De cand. J. v. Eerden, hulppredi ker te Alkmaar bij de Gereformeer de kerk, werd op het drietal te Schettens geplaatst. DRUKKE DAGEN VOOR DE ZWEMMERS. Er zijn drukke dagen in aantocht voor de zwemmers en polospelers. Om te beginnen, speelt het Alk- maarsche DAW Vrijdagavond te gen de Ham in Krommenie. Het kan een ^eer gezellige avond wor den, want de Alkmaarders trekken er met twee heeren-* en een da meszevental heen en het parool is uitgegeven: allemaal op de fiets! A.s. Zondag speelt DAW 1 thuis tegen de Kroosduikers en wel des middags om half vier in het Zo- merbad. Waar de Króosduikers vermoedelijk de sterkste tegenstan ders van DAW zijn (ze hebben nog geen enkelen wedstrijd verloren) zal deze ontmoeting wél zeer spannend worden. Twee dagen later, n.1. Dinsdag d.a.v., wordt reeds de uitwedstrijd tegen de Kroosduikers gespeeld. Kringwedstrijden te Pnrmerend. Verder houdt de P. Z. en P. C. te Purmerend Zondag a.s. kringwed strijden. Het programma bevat hoofdzakelijk nummers voor adspi- ranten en nieuwelingen, terwijl verder de estafettes alle sterke zwemmers aan den start roepen. Na afloop van deze wedstrijden speelt het polo-zevental van;de Pur merender club een competitieweed- strijd tegen DAW II. Alkmaar zal dien dag in Purme rend rijk vertegenwoordigd zijn, niet alleen op alle persoonlijke nummers, maar ook in de estafet tes, waarvoor niet minder dan tien zwemmers van elke vereeniging moeten uitkomen. We hopen, dat Purmerend straks kan terug zien op geslaagde wed strijden, temeer, omdat Purmerend na jaren van slapen, weer naar vo ren is gekomen en thans een nieu we toekomst tegemoet gaat. Polotournooi voor voetballers. Aan het polotournooi, dat DAW Zondag 26 Juli a.s. voor voetballers organiseert, namen zes zeventallen deel: twee van Alcmaria en verder Alkm. Boys, Alkmaar, Purmerend, en Verkade. DAW en de Reddingsbrigade zul len h*t feest opluisteren, terwijl de dames van DAW en het eerste heerenzevental een competitiewed strijd zullen spelen, resp. tegen Nereus III en de Ham I. SINT PANCRAS. LEGITIMATIEBEWIJZEN. Bericht i3 ontvangen, dat een ver scherpte controle op de legitimatie bewijzen moet worden gehouden. Een ieder, die zich niet behoorlijk kan legitimeeren, door middel van het hem uitgereikte persoonsbewijs en wiens identiteit ook uit anderen hoofde niet onomstootelijk blijkt of vastgesteld kan worden of te wiens aanzien op eenigerlei andere wijze aanleiding bestaat om aan zijn identiteit te twijfelen, dient te wor den aangehouden en ter beschik king te worden gesteld van de dichtstbijzijnde Dienststelle der Deutschen Sicherheitspolizei. BURGERLIJKEN STAND. Geboren: Aagje Alida, dochter van R. Wever en Maartje Hoofd. UITKEERINGEN AAN GEZINNEN VAN KRIJGSGEVANGEN OFFICIEREN. Bericht is ontvangen, dat aan de hier te land verblijvende gezinnen van de in krijgsgevangenschap te ruggevoerde beroepsofficieren een voorschot wordt uitbetaald ten be drage van 2/3 van het maande- lijksch gedrag der bezoldiging, met inbegrip van alle vaste toelagen, alsmede de kindertoelage, tot een maximum bedrag van 1600 per maand. Voor zooveel 't officieren der zee macht betreft, dient daarbij onder „bezoldiging" te worden verstaan de bezoldiging voor plaatsing aan den wal buiten de keerkringen. De beroepsofficieren, welke in krijgsgevangenschap zijn terugge voerd, bedoeld in hét bovenstaan de, worden beschouwd als met in gang van 16 Mei 1942 in actieven dienst te zijn hersteld. RIJX5TUINB0UWSCH00L TE HOORN. Overgangsexamens. Bevorderd van de le naar de 2e voorbereidende klasse werden o.a.: A. de Geus, Zuidscharwoude; F. v. Stipriaan, Heerhueowaard; C. J. J. Sijm, Opmeer. Bevorderd van de 2e voorberei dende naar de le klasse o.a.: J. I. II. Vlas, Alkmaar. Bevorderd van de le naar de 2e klasse o.a.: J. Dekker, Warmenhui- zen; A. .Dirkmaat, Broek op Lan- gendijk; L. J. Henselmans, Noord- scharwouae; J. Kalverdijk, Oud karspel; P. Th. Koomen, Spanbroek. HEERHUGOWAARD „Wie altijd langs de kan ten gaat". (Vrij naar Cats.) WwwèAfff, hwèkfff. De hond rukt en wringt. Tracht zich vrij te worstelen uit de sterke hand van de baanwachteres, die echter geen pardon kent en stevig de halsband omklemd houdt. WhóAfff, whhëAfff. Lachend steekt zich een oogen- biik het hoofd van machinist of stoker buiten de omlijsting van de locomotief. Een korte groet van weerszijden. Het zwarte monster stuift voorbij. Dan krijgt ook het gele monster vrij. Rennend en blaffend met al de intensiteit van z'n bastaard herdershonden-natuur volgt het langs de wagens een paar honderd meter ve,r de trein en keert dan blijkbaar welvoldaan terug. Negen jaar lang deed zoo de hond alle treinen die de halte passeer den welkomst en uitgeleide. Tot Dinsdagavond de wachteres door een ander vervangen, niet aanwezig was om den hond te hou den. Brommend sprong die de lo comotief tegemoet. Hij werd ver weg tegen den grond geslagen en kwam duikelend in de spoorsloot terecht. Verlamd en versuft haalde men het dier er uit. De dubbelloops van den gemeen te-veldwachter maakte een eind aan dit hondenleven. „De hond van Beinema is dood", zegt men in het dorp. GESLAAGD. De heer H. J. van Marrum, on derwijzer aan de Chr. school alhier, slaagde Woensdag te Haarlem voor het examen hoofdacte A en B. NIEUWE DOKTER. De practijk van dokter Zwarte- veen is overgegaan aan den heer Noorlander te Öegstgeest. LANGETHJR UITBREIDINGSPLAN OUDKAR SPEL GOEDGEKEURD. Naar wij vernemen, is het plan van uitbreiding met bebouwings voorschriften voor Oudkarspel, dat bij besluit van 14 Januari jl. door den burgemeester werd vastgesteld, thans door den commissaris dezer provincie goedgekeurd. Het plan ligt in uitvoerige kaarten uitge werkt ter gemeentesecretarie ter in zage. TEGEN DE AARDAPPELZIEKTE. Nu de weersgesteldheidin deze omgeving critiek is geweest voor het optreden van de zoo gevreesde aardappelziekte, zijn de tuinbou wers met man en macht aan. het werk om de te velde staande aard appelen zoo veel 'mogelijk tegen een aantasting door deze ziekte te vrijwaren. Er wordt gespoten dat' het een lust is. Er worden vele per- ceelen, welke nog niet gerooid kunnen wordën, „doodgegooid", zooals dit in de varkterm luidt. Het loof van de aardappelen wordt met een praeparaat besproeid,, dat het loof verbrandt, waardoor een be smetting van de knollen wordt, te- gegaan. SCHOOLFEEST KLEUTER SCHOOL. OudkarspeL Ook de Kleuter school heeft weer het traditioneels schoolfeest gevierd. Dinsdagmiddag werd het feest gehouden in het schoolgebouw. Er werd een poppe- kastvertooning gegeven, er wérden verschillende spelletjes gedaan en, natuurlijk niet te vergeten, af en toe gesnoept. Het was een feest, ge heel uitgevoerd met „eigen krach ten", dat uitstekend is geslaagd. SCHAKEN. Persoonlijke kampioenschap pen. De derde ronde van de persoon lijke kampioenschappen werd Dins dag te Koedijk gespeeld. De uitsla gen, waren als volgt: le klasse: W. Kaan-^-J. Levendig 1—0; H. J. SchutW. G. Bakkum 0—1. 2e klasse: C. HartogC. Wits- meer 0—1; G. AppelL. Meinema 1-O. W1ERJNGEN. AANRIJDING. Woensdagmorgen kwam uit een der stegen in de Beltstraat de 6- jarige Gezina Jansen rennen, ter wijl juist een luxe wagen passeer de. Het meisje werd xioor het voor spatbord der auto gegrepen, waar door zij schaafwonden aan het hoofd bekwam, terwijl een van haar beenen gebroken was. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, waarna het kind naar het ziekenhuis is vervoerd. Van alles wat uit dorp en stad Oude man overreden. Gister middag reed op den hoek van den Wolphaertsbocht en de Bas Junge- riusstraat te Rotterdam de 75-jari ge wielrijder P. J. Schmitt, wonen de in de Frans Bekkerstraat, naar links den rijweg over zonder uit te kijken en werd daarbij door een vrachtauto gegrepen. Zwaar ge wond werd de oude man naar het Zuiderziekenhuis gebracht, waar hij enkele uren later aan zijn ver wondingen is overleden. Verdronken. Gistermorgen bracht de 41-jarige J. Blokland te Neder-Hardinxveld een schouw met mest naar zijn land, waarbij hij de Wielingen moest oversteken. Hier liep de schouw vol water en zonk, waarbij B. eveneens in de diepte verdween. Hoewel spoedig hulp werd verleend en het slachtoffer op het droge werd gebracht, waren de levensgeesten reeds geweken. Doodelijk ongeluk. Gisteren avond werd op het fabrieksterrein van de firma Hamburger, aan de Keulsche Kade te Utrecht, een 8 ton wegende stalen frame op een dekschuit geladen, bij welke werk zaamheden ook de 27-jarige arbei der J. M. B. betrokken was. Het frame is hierbij gaan glijden, met het gevolg, dat het schip kapseisde, waarbij de arbeider B. bekneld raakte. Men kon den man eerst verlossen toen het stalen gevaarte met behulp van een b'ok was ge licht. De levensgeesten bleken ech ter reeds te zijn geweken. ZIJPk. T ZAND DOOR DE BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens het korte, dodh hevige oniweder van Woensdagmorgen, zijn een tweetal paarden door de bliksem getroffen. Een er van be hoorde aan den heer A de Wit in den Boschweg en een aan den heer de Graaf uit de Groote Kee- ten. BLIKSEMSCHADE. Oudesluis. Een kort, maar hevig onweer woedde Woensdagochtend omstreeks 7.30 uur boven ons dorp Verschillende electrische geleidin gen werden getroffen, evenals een paal van het electrisch net op den hoek van de Grootesloot bij den heer v. d. Wal. Ook de meter van het electrisch gemaal in polder E moest het ontgelden. Een en ander veroorzaakte de huismoeders heel wat ongerief. Al heel spoedig had den de menschen van het P.E.N. de schade hersteld. HARENKARSPEL. GESLAAGD. Tuitjenhorn. Onze plaatsgenoot Nico Boekei Cz. slaagde voor het1 eindexamen te Alkmaar voor ULO Diploma A. Stijgende productiecijfers Algemeen is bekend, dat in ons land de tegenwoordige opbrengst per hectare van de akkerbouw producten belangrijk grooter is dan 50 jaar geleden en langer. De ze gestegen productie is o.m. toe te schrijvén aan: betere bodem bewerking, gebruik kunstmeststof, fen, beter zaaizaad. Het blijkt, dat ook in de laatste 20 jaar de stij ging niet heeft stilgestaan. In het Landbouwkundig Tijdschrift (Teelt Ir. M. B. Smits dienaangaande gegevens mede van de gemiddelde bodemopbrengsten in het tijdvak 1933 t.m. 1937 in vergelijking met die van 1923 t.m. 1927, zoowel voor geheel Nederland als voor de vier hoofdgebieden (zeeklei, rivier klei, zandgronden en veenkolo niën), alsmede voor de afzonder lijke gebieden en de belangrijkste hoofdgewassen. De toename van de productie tusschen 1923-1927 en 1933—1937 bedroeg voor de zeekleigebieden 13.1, rivierklei 25.6, zandgronden 17.6 en veenkoloniën 11.1 percent en voor geheel Nederland gemid deld 13.5 pet. Van de gewassen was voor geheel Nederland de productietoename als vólgt: win tertarwe 10.2, zomertarwe 5.2, rog ge 24.7, wintërgerst 6.4, haver 11.8, veldboonen 4.4, erwten 14.2, con sumptieaardappelen 19.2 en suiker bieten 28.8 pet. Alleen van zomer- gerst nam de opbrengst af en wel met 5.3 pet. Suikerbieten ga ven de grootste vooruitgang. In de provincie Noord-Holland was de toename van de gemiddel de opbrengst van de hoofdgewas sen in 1933—1937 in vergelijking met die van 1923—1927 in de Meer landen (Haarlemmermeer enz.) 20.3 en in de Noord-Oostpolders 11.1 pet. Van de gewassen was de stij ging als volgt: Meer- N.O.- landen polders wintertarwe 13.3 3.1 zomertarwe 11,7 14.1 wintergerst 10.6 30.6 zomergerst 27.2 3.9 haver 16.9 17.3 veldboonen 2.4 10.1 erwten 20.8 8.9 stamboonen 43.0 4.0 koolzaad 2.5 mosterdzaad 5.1 2.5 karwij 22.6 53.5 cons.-aardapp. 41.1 30.7 suikerbieten 30.1 13.1 WEGENS VACANTIE IS ON ZE ZAAK VANAF 20 tot en met 25 Juli KEES VAN ECK Manufacturen; CALLANTSOOG. Wieriogerwaard PRACTISCHE LES a.s. ZA TERDAG 18 JULI zelfde tijd en plaats als op de kaart is aan gegeven. Namens de N.A.K., J. J. SLEUTEL. ROOSJES Gevraagd een nette Baker, eerste helft van October. Brie ven onder letter RF4 Bur. van dit blad. Aardappelrooiers gevraagd, bij M. J. van Ham, Veerweg 3, Anna Pauiowna. Te koop gevraagd een electr. Fornnis of 2 plaats stel, 380 volt, nieuw of gebruikt, liefst met toebehooren. Brieven met opgaaf van prijs onder letter E, Hulppostkantoor Burger- brug. ZUINIGHEIDSMAATREGELEN VOOR HOTELS EN RESTAU RANTS. 'S-GRAVENHAGE, 14 Juü De directeur van het hotel-, café-, res taurant- en hotelbedrijf deelt me de, dat met het oog op de noodza kelijk uiterste beperking van brandstoffen, w.o. ook te rekenen gas en electriciteit, met ingang van 14 Juli 1942 de volgende bepa lingen gelden: 1) in restaurants en café-restau rants mogen warme maaltijden of warme gerechten slechts worden verstrekt tusschen 12.30 en 14.30 uur, alsmede tusschen 18.00 en 21.00 uur. De verstrekkingen bij het ontbijt worden niet als warme maaltijd en/of gerecht beschouwd. 2) in inrichtingen, bestemd tot het tegen betaling verstrekken van logies voor kortëren en/of langoren tijd (hotels, logementen en pen sions) mag bij aanwezigheid eener centrale voor warmwatervoorzie ning slechts stroomend warm wa ter worden verstrekt tusschen 7.00 en 8.30 uur, dus alleen in de vroe ge morgenuren. 3) personenliften c.q. roltrappen mogen niet gebruikt worden, ten zij voor opgaand verkeer voor hoo- ger dan de 3e verdieping. Voor neergaand verkeer mogen zij dus in geen geval gebruikt worden. Met nadruk wordt er op gewe zen, dat op bovenstaande bepalin gen geen uitzonderingen worden toegestaan. Eén enkel plantje wordt vertroeteld! Maar of er 'n heel bosch verloren gaat door brand, dódrom bekommeren de meeste menschen zich niet veel. (Anders zou men Immers wel voor zichtiger zijn met vuur of sigaretten!) NEDERLANDSCHE TOERISTENBOND (ANWB) WARMENHUIZEN, 15 Juli 1942. Schotsche muizen f7.10; id. klei ne f 5.Aanvoer 31700 K.G. ZWAAG, 15 Juli 1942. Veilingsver. „Bangért en Omstr." Aardappelen f7.10; kl. aardap. f5, spinazie f 8—10, postelein f 14, bie ten f8.roode kool f7.slaboo- nen f25.snijboonen f25. tuinboonen f 8.—; doperwten f 16.—; peulen f 16.—; koolrabi f 2.50j toma ten f28.waschpeen f 12.bos- peen (p. 100 bos) f6.40f8.00; ra barber f5.60—f 1.00; andijvie f9.—; Sla f 1.60—f2.bloemkool f 10. f 14.komkommers f 11—f 13.50; perziken f 12—f 40.selderie f 3. aardbeien f 28-rf 35.—; frambozen f 4050, blauwe pruimen f 6.50, 18 ct p. stuk, roode bessen f 18 f22.50; prolefic f 18—f30.—kruis bessen f 16.zwarte bessen f 42. kersen f 40 BROEK OP LANGENDIJK, 16 Juli. 11.750 kg. tomaten I—IV f 28, 8700 kg. roode kool f 7, 600 krop sla f2* p. 100 krop, 750 kg. witte kool f 4.50, 150 kg. tuinboonen f 8, 152.750 kg. aardappelen, groote f 6.90, kl. f 5:— NOORDSCHARWOUDE, 16 Juli. 82.300 Kg. Schotsche muizen, groote f 6.90, kleine'f 5, 100 kg. snijbiet f 5.20. 125 kg. komkommers f 7.20 11.30, 7% kg, peulen f 16. LANGEDIJK. DE EERSTE WITTE KOOL. Broek op Langendijk. De eerste witte kool werd heden ter veiling aangevoerd door den heer K. Wage naar te Heerhugowaard. K 2167

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3