000 000 aodstoffeohaodel onder de loupe FEUILLETON f. 750.000.000 - ONDERLINGE NEDERLANDSCHE De nationale kampioenschappen brengen geen verrassingen Geldige bonnen voor voedingsmiddelen (Vervolg van pagina 1). Een eigen distributiedienst. oorlog deed den dienaren van nieuwe middelen de hand om de eigen belangen ienen. In Den Haag lag reeds voor den oorlog een volledige •ibutïeregeling voor brandstof- gereed, doch voor deze na oorlog afgekondigd werd, •de men in Alkmaar buiten Den g om een eigen distributierege- in! werd een voorloopige brand- aan het werk ge- die de handelaren afging om te 1 welke voorraden zij nog beza- en... daar rustig beslag op leg- Slechts met vergunning van be lde „brandstoffen-commissie" de handelaren uit hun voorraad afleveren, echter t dan nadat bovendien voor de toestemming een dub- tje cijns per aanvrage was be- zal zich over dit geval niet verbazen als men verneemt, dat deze commissie zitting hadden: directeur van de N.V. Vereenig- Brandstoffenhandel, de heer La- man, de toenmalige burgemeester n Alkmaar en de directeur der meente-Lichtbedrijven. De com- hield kantoor bij denV.B. overbodig. begrijpt, dat de vrije hande de hoofden bijeenstaken om deze knechting van den mid- een einde te maken. In Haag werd groot alarm gesla- en tenslotte verdween de mon- rueuze commissie van het too- Vermelding verdient, dat de irecteur van den Distributiedienst Alkmaar, eveneens terstond in- reep toen men zich bij hem kwam zulks nadat de burge- weigerde de handelaren ver dit onderwerp te woord te taan. Nieuwe methoden. Een nieuwe poging om het klein- den adem te benemen be- in de verspreiding van een ircuiaire, welke de opwekking be zich bij den V.B. als klant te aten inschrijven. Dit reclame-ob wekte den indruk alsof de V.B. in de voorraden zat. Het werd bij de beter-gesitueerden in bus gestopt en dan nog wel bij Zoo men zich zal herinneren was een bepaling naar aanleiding dc circulaire verspreid werd welke juist klanten be scherming ten doel had, zoo dat de circulaire een onwettig ka rakter droeg. Advertenties van de zelfde strekking als de circulaire moesten trouwens later herrpepen worden. Wel een bewijs, dat men wederom zijn boekje te buiten was gegaan. Inmiddels had de actie reeds het beoogde succes geoogst, want het was de V.B. op deze wijze inder daad gelukt den plaatselijken han delaren menigen klant af te snoe- pen. De gedupeerde handelaren leg den de plaatselijke brandstoffen- In verband met een tekort aan plaatsraimte moesten wij k ditmaal het dagelijksche feuil- a r leton tot het volgend nummer j verschuiven. Het verzekerd kapitaal van de „Onderlinge Nederlandsche" bedraagt thans Over het algeloopen boek jaar behoeft geen omslag te worden 'geheven. De voorschotheffing voor woon- en winkelhuizen, boer derijen, inboedels en inven tarissen bedraagt 60 cent per f. 1000.— per halfjaar. Laat U voorlichten door de „Onderlinge Nederlandsche" of hare agenten. Kantoor Amsterdam: Keizersgracht 399 Tel. 30315 •foOLESTVERZEKERING MIJ. gevestigd te Sneek nevronad I commissie nu de echte! een lijst van de verloren klanten over met verzoek het onrecht te herstel len. Er kwam echter nul op het request. Verwonderlijk? Wel neen, de voorzitter dier commissie is de onderdirecteur van de N.V. Ver- eenigde Brandstoffenhandel! De handelaren hadden zich na tuurlijk ook kunnen wenden tot een hoogere instantie, den districts adviseur, maar dan was men we derom bij den duivel te biecht ge komen, want deze adviseur is im mers weer niemand anders dan de directeur der N.V. Vereenigde Brandstoffenhandel de heer Lake- man. Dies ondernam men stappen bij het Rijkskolenbureau te Den Haag, maar na een half jaar was er nog geen antwoord. Na 'n rappel vlo den weer eenige maanden zonder iets te hooren, waarop men naar Den Haag toog en daar vernam, dat men den brief beter aangetee- kend had kunnen verzenden; nu was het schrijven niet aangeko men Het monstrum grossier-de taillist Doordat de V.B. ook als grossier optreedt en dus over. groote voorra den ter verdeeling onder klein handelaren beschikt, verkeert dit lichaam als kleinhandelaar in een gunstige uitzonderingspositie, die te beter uitgebuit kan worden, naarmate er meer kleinhandelaren onder zijn invloed zijn gekomen. Die kleinhandelaren konden in den afgeloopen strengen winter van den groothandel-V.B. slechts wei nig of geen kolen krijgen en moes ten hun klanten teleurstellen. Dus let wel, omdat de V.B.-groot- handel niet kon leveren. Maar de V.B.-kleinhandel leverde regelma tig aan klanten af, ook aan klan ten van handelaren die van het grootbedrijf niets konden ontvan gen. De V.B. schoot derhalve onder de duiven van den eigen handelaar afnemer. Het klantenheir kon aldus weder om ten koste van den kleinhande laar worden uitgebreid. Rest hier de vraag hoe de V.B.-kleinhandel wèl aan voldoende toewijzingen komt. Men ziet welk een chaos het oude bestel dat de combinatie detail list-grossier hier zelfs nog verbon den met de semi-officieele functies districts-adviseur en voorzitter plaatselijke brandstoffencommissie, rustig toestond te weeg heeft ge bracht. Waarem' Maar ook overigens laat de recht vaardigheid veel te-wensch^n over Waarom en hierover moppert 't publiek begrijpelijkerwijs het meest kan de V.B. regelmatig anthra- ciet leveren en moeten de vrije han delaren hun klanten doorgaans met eierkolen afschepen? Waarom en hier schemert weer iets door van een hiervoor reeds gemelde verhou ding verdeelt de V.B. de voorra den cokes van de gasfabriek, ter wijl de zelfstandige handelaren bij het gemeentebedrijf den voor het publiek gebruikelijken prijs moeten bealen-en bij den V.B. maar moet afwachten wat (en meestal niet veel bijzonders) zij toegewezen krij gen? Waarom krijgt de V.B. regel matig nieuwe aanvoeren (anthra- ciet) en waarom moeten de vrije handelaren soms drie maanden op hun wagons (eierkolen) wachten? Waarom, waarom, waarom Resumeerende kunnen deze mis standen aldus verklaard worden: De poliepvorming welke den kolen handel landelijk en plaatselijk zooals hier heeft aangetast is een der eerste oorzaken. Maar ook het feit, dat een districts-ad- viseur van het Rijkskolertbureau tevens directeur is van een gecom bineerd grossiers- en detailtoedrijf. en de onderdirecteur van dat be drijf de leiding heeft van de plaat selijke brandstoffencommissie. zal hieraan delbet zijn, Waar de hande laren zich immers ook beklagen, zij loopen altijd met het hoofd te gen de muur. In dit verband is het vermeldenswaard, dat een dis- tricfscontroleur wel de vrije han delaren mag controleeren, maar niet het bedrijf van de N.V. Ver eenigde Brandstoffenhandel, aan het hoofd waarvan de districts- ad viseur zelf staat. De bezem er door. Het is te hopen, dat autoriteiten, die nog bij machte zijn zonder aan zien des persoons dien Augias-stal in den kolenhandel te reinigen, nu ten spoedigste zullen ingrijpen beginnende in de stad der Victorie! Het zijn of niet-zijn van nijvere werkers is er mee gemoeid. Maar ook het pulbliek, dat er van verze kerd moet zijn, dat de moeilijkhe den van dezen tijd door iedereen naar evenredigheid worden gedra gen, dat ieder dus èn -antlhraciet èn eierkolen op zijn bonnen krijgt en niet de een uitsluitend antlhra ciet en de ander eierkolen, ook dat pulbliek heeft recht op dat ingrij pen. De goede naam van den nieu wen tijd, die langzamerhand ook van dezen toestand weer de schuld op zich geschoven krijgt, edsdht dat. Het heeft nu lang genoeg geduurd. ülennil Donderdag was het niet aange naam op de M.E.T.S-banen, zulks wegens het slechte weer. Den ge- heelen middag zaten de speelsters en spelers te wachten of het Plu- vius zou behagen zijn sluizen te sluiten en zoowaar tegen vijf uur kon het programma worden voort gezet. Snel'achtereen allen met twee sets, behabve J. Windt gingen zes spelers naar den halven eind strijd, waar Hughan en Tesch- macher reeds Woensdag waren ge arriveerd. In de helft van Tesch- macher plaatsten zich C. Hoeke, J. Bouman en J. Windt en bij Hughan kwamen E. v. d. Kruk, E. den Hoed en W. Karaten. Het merkwaardigste was hier misschen wel de nederlaag van Van Olst te gen Den Hoed. De jeugdige Windt houdt zich prachtig, al had hij drie sets noodig tegen R. F. Storm. In den halven eindstrijd kon Karaten slechts twee games in de wacht sleepon tegen Hughan. Ook in het enkelspel dames kwa men geen bijzondere verrassingen voor. Mej. Klein versloeg mej. Har- tog. Mej. v. d. Wal kwam ook weer een stapje nader tot haar doel door mevr. van Lidth de Jeude uit te schakelen. Zij komt thans tegen de winnares van de partij mevr. Jonquiere—mevr. Vleugels—Schut ter. Donderdagavond werden eenige dubbelspelen afgewerkt. Tesch- macher—Karaten maakten korte metten met de gebr. Bijlmer. Tege lijkertijd speelden mej. Rollin Cou- querque en mevr. van Berkel tegen mej. Fischer en mevr. Hoyer. Laatstgenoemden kwamen er niet veel beter af: 6—2, 62. Verdere uitslagen luiden: Dubbelspel heeren: Groenewegen -Klinkspoor slaan Bossöhaartde Groot met 6—8, 9—7, 10—8. Den Hoed en Windt slaan van Rompu en mr. Marinkelle met 61, 61; de Brauw en v. d. Kruk slaan Rie- ter en Loef f met 62, 75; Hug han en van der Haar slaan van der Leev. d. Knoop 62, 62. Gemengd dubbelspel, eerste ron de: mej. Godefroy en mr. v. Rom pu slaan mevr. Kieviet en Woerde man 62, 6—4; mej. Fischer en Elink Schuurman slaan mevr. Straulb en van Olst 6—3, 6—3. Tweede ronde: mej. Medhel en Bouman slaan mevr.. Vrins en Rieter 6—2, 64; mej. Knottenbelt en den Hoed slaan mej. Wellink en Bonnet 60, 6—0. Dubbelspel dames, tweede ronde: mevr. Goossens en mevr. Vleugels Schutter slaan mej. Klein en mei. Medhel 64, 62; mevr. Jonquiere en mej. Knottenbelt slaan mej. Schmier en mej. Eggersm-an 63, Utithuinen Dit jaar een Tour de France? Plannen nemen vasten vorm aan. PARIJS, 17 Juli (ANP). On danks alles, schijnen de plannen voor het houden van een Ronde van Frankrijk toch vasten vorm aan te nemen. Tenminste dit wordt gemeld in een bericht uit Parijs, waarin wordt gesproken van zes tien ritten over een afstand van to taal 3600 km. De ronde zou boven dien niet enkel beperkt blijven tot het bezette gebied, doch ook door het onbezette gebied loopen. Officieele mededeelingeo KOOLZAADTEELT HERFST 1M2. Uit de reeds gedane persmededee- lingen hebben belanghebbende grondgebruikers reeds kunnen le zen, dat de teelt van winterkool- zaad in den komenden herfst ver plicht zal zijn. Teneinde bestaande misverstan den uit den weg te ruimen, meen ik nog het volgende te moeten ver melden. Onder koolzaad-teelt wordt ver staan de verbouw van winterkool zaad, ook wel genaamd „reefkool" of die van winterraapzaad. Bij de teelt van winterraapzaad zit de bedoeling voor om van dit gewas een oogst te verkrijgen voor de winning van olie en niet een oogst, welke zal dienen voor nieu we uitzaai. Hoewel niet nader omschreven moet de beschikking 'van de ver plichte koolzaadteelt zoo worden gelezen, dat alle andere koolzaad teelten dan die van winterkoolzaad en winterraapzaad niet in minde ring kunnen worden gebracht van de verplichte oppervlakte. Verbouw van raapzaad voor contractfirma's of van zg. stullenzaad geeft geen recht op vermindering van de op pervlakte winterkoolzaad. In verband met de te kiezen per- ceelen voor de inzaai van het kool zaad maak ik geïnteresseerden er op attent, dat voor Noord-Holland de geschikste voorvruchten zijn; te scheuren grasland, erwtenstoppel, vroeg gerooid aardappelveld, als mede verschillende graanstoppels. Het koolzaad moet voor 10 Septem ber in den grond zitten, latere zaai beteekent opbrengstvermindering. Vlasland kan ook voor de uitzaai van koolzaad worden gebezigd. Tevens verdient het aanbeveling koolzaad in te zaaien onder stam- boonen (witte of bruine boonen) in geval men niet over voldoende vroeg ruimende voorvruchten kan beschikken. Onder stamboonen moet heel wat vroeger gezaaid wor den dan op zaaiklaar land en wel Héél Nederland De Gruyter'» klant 11 't I» makk'lijk te verklaren En bet're waar, èn tien procent; Zuid-Holland wil ódk sparen. gr«<li bij onie Verwt»perlngi»rllkcUn vóór de boonen het veld vol hebben. Diegenen welke uitstel van scheu ren hebben gekregen tot 10 Augus tus a.s., moeten er wel aan denken, dat zij een extra oppervlakte met koolzaad moeten verbouwen boven de verplichting van respectievelijk 8 of 5 van het bouwland op hun bedrijf en wel een extra oppervlak te die gelijk moet zijn aan het noe te scheuren grasland. Ook diegenen, welke een extra oppervlakte met peulvruchten had den verbouwd in 1942 moeten voor die extra oppervlakte koolzaad zaaien boven hun verplichting. Voor het overige verwijs ik nog maals naar de perspublicatie van 7 Juli j.1., No. 1037. DE PRODUCTIECOMMISSA RIS V. NOORD-HOLLAND. AANSLAG STIEREN 1942. Den veehouders, die een bericht kaart hebben ontvangen,' dat zij 220 kg. vleesch moeten leveren van per 1 December 1941 in hun bezit zijnde stieren ouder dan 1 jaar, wordt medegedeeld, dat deze aan slag moet worden bezien als een extra aanslag in de vleeschlevering voor het jaar 1942. Voor iederen stier op het bedrijf aanwezig dient derhalve 220 kg. vleesch te worden geleverd. Op wel ke wijze de veehouder hieraan wenscht te voldoen wordt geheel aan hem overgelaten. Uiteraard zal er rekening mee worden gehouden wanneer deze stieren inmiddels van eigenaar zijn veranderd of op ande re wijze niet meer op de bedrijven aanwezig zijn. Een goed geformu leerd bezwaarschrift met de benoo- digde stukken van overtuiging wordt ten spoedigste ingewacht bij de Landbou w-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland, afd.: Veehou derij van hen die meenen voor ont heffing van deze verplichte levering in aanmerking te komen. BOLRAAPKOPTOUW VOOR TE LEVEREN RUNDEREN. Er wordt nogmaals nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat aan te voeren vee op de leveringsmark- ten ingevolge verordening van 15 Juni 1942 voorzien moet zijn van een bolraapkoptouw. Den handelaren wordt in over weging gegeven hieraan streng de hand te houden, daar bij nalatig heid maatregelen tegen hen kun nen worden genomen. Er is zorg voor gedragen, dat bij den handel voldoende bolraapkop- touwen aanwezig zijn. VERPLICHTE VEELEVERING. Teneinde de verplichte veeleve-' ring iets te ontlasten, ligt het in de bedoeling de levering van de run deren gecontracteerd op „opzetcon- tract" niet anders te laten leveren dan op aanschrijving. In tegenstelling met onze vórige publicatie kunnen alleen dan deze contractrunderen ter levering op de markt aangeboden worden, als de leverancier in het bezit is van een gele lastg^vingskaart tót le veren. Wij vestigen er verder nogmaals de aandacht op, dat geen uitstel op de aanschrijving tot leveren wordt verleend. Reclames worden hierop dan ook niet in behandeling genomen. Veehouders, welke een totale aan slag hebben van minder dan 50(' kg. (vleesch over 1942). zal voorloo- pig uitstel tot leveren worden ver leend teneinde in de gelegenheid te worden gesteld, ineens aan deze le- verïngsplirht te voldoen. Tenslotte merken wij nogmaals op. dat het leveren van vee in com binatie van een of meer veehouders n i e t is toegestaan. Gevallen waarbij niet op tijd ge leverd kan worden door overmacht bij hel vervoer kan teneinde niet in de boetebepaling te geraken door den veehouder op een andere markt, dan op de gele kaarten staat aangegeven, geleverd worden Ge schiedt deze levering nog over tijd dan kunnen deze kwesties ter be oordeeling voorgelegd worden aan de marktadministratie. DE PROVINCIALE VOEDSEL- COMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN 19 Juli t.m. 25 Juli 1942 37A brood 37B brood 37 beschuit 37A vleesch 37B vleesch 37A tabak 4 rants. brood of A rants. gebak 1 rants. beschuit, brood of gebak 1 rants. vleesch of A rants. vl.waren 1 rants. tabak 12 Juli Lm. 8 Aug. 1942. 337 algem. 339 algem. 343 t.m. 346 algem. 4-33, 4-34 res. 340 algem. 341 algem. 342 algem. 352 algem. 347 t.m. 351 algem. 36A t.m. 39 melk 36B t.m. 39B melk 36.37 versn. |100 38,39versn. |100 Kg. suiker gram jam rants. bloem, brood of gebak gr. rijst gr. peulvr./haverm. gr. gort gr. gemengd meel gr. vermic./maizena I 100 gram kaas SA liter melk 113A- liter melk gr. chocolade gr. suikerwerk 12 Juli t.m. 5 Sept. 1942. 338 algem. |250 gr. koffiesurrogaat 15 Juli tjn. 26 Juli 1942 36 boter \A rant. boter 36 vet IA rants. boter 15 Juli t.m. 12 Supt. 1942. 2-35,2-36 res. I A rants. boter 3-35,3-36 res. A rants. boter 4-36 res. I A rants. boter Beschikbaar per persoon 0 t/m 4 t/m|14t/m| vol- I een- 3 jaar 13 jaar|20jaar wass. heid in tijdvak van één week 5 18 22 18 rants. 4 rants. IV. 3 3 3 rants. - - - 2* rants. in tijdvak van vier weken 1 1 1 1 kg 500 500 500 500 gram 4 4 4 4 rants. 500 piam 250 250 250 250 gram 125 125 125 125 gram 125 125 125 125 gram 100 100 100 100 gram 500 500 500 500 gram 28 14 liter 7 7 liter 200 2C0 200 200 gram 200 200 200 2C0 gram in tijdvak van acht wei en 250 250 250 250 gram in tijdvak van één week '87 Va 146 DIVERSE ARTIKELEN. Tijdvak 1-30, 1-31, 1-32, 2-30.2-31,2-32, 3-30. 3-31.3*32, 4-30.4-31.4-32 res. 01 petroleum 01 t/m 05 B.V. brandst 01,02 K.F. brandst. 335 algemeen 336 algemeen L zeep L toiletzeep U textiel (mann.) Serviesgoed 2 L. pretroleum 1 eenh. brandst. 1 eenh. brandst. (geen anthr.) 1 rants. eenheidszeep 1 rants. waschpoeder 1 rants. eenheidszeep en 1 rants. waschp. 75 gr. toiletzeep 80 50 gr scheerzeep 11 Mei 1942 div. data 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Mei 1942 l Aug. 1942 22 Aug. 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 1943 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 31 Aug. 1942 OPMERKINGEN: Niet meer geldig: Na Zaterdag 18 Juli: 36 Brood Beschuit, Vleesch, Aardappelen. 36A, R5 Tabak. 36A, R5 Ciga- retten. Mann. personen van 18 jaar en ouder. WANDTEGELS. FORMAAT 15 X 15 cJL Aanvragen tot het verkrijgen van coupures (distributiebonnen) voor witte, crème verglaasde of vuurklci- wandtegels, formaat 15 X 15 c.M., bestemd voor bouwnijverheidsdoel- einden, dienen schriftelijk te wor den ingediend bij het Bureau goed keuring werken in de provincie waarin het werk is gelegen. In de aanvrage moeten worden vermeld: het benoodigde aantal tegels, de gewenschte soort, het werk met eventueel goedkeurings nummer, de plaats waar het werk is gelegen en de naam van den op drachtgever. Contingenthouders dienen hun aanvragen rechtstreeks te richten tot den dienst van den Algemeen Gemachtigde voor den Wederop bouw en voor de Bouwnijverheid. Carel van Bylandtlaan* 30, 's-Gra- venhage. Coupures voor deze wandtegels, bestemd voor. andere dan bouwnij- verheidsdoeleinden kunnen niet worden verstrekt. Wandtegels van andere soorten of formaten dan bovengenoemd, als mede vloertegels vallen buiten de distributieregeling. RADIOPROGRAMMA ZONDAG 19 JULI. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 13e zin van het boer zijn. 8.30 Gramofoonmuzielc. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten, 9.15 Studiodlenst. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.00 B.N.O.: Nieuws berichten en populair actueel praatje. 12.15 Gevraagde platen. 12.40 Uit Berlijn: Het Duit- sche volksconcert. 14.00 Nederlandsche schrij vers spreken over eigen werk. 14.20 Gramo foonmuziek. 14.30 Omroeporkest. 15.30 Voor dracht -gewijd aan het werk van Gerbrand Adriaanszoon Bredero. 15.45 Orgelconcert en zang. 16.15 Orkest Malando en solist. 17.00 „Jacht op de „Kraai", luisterspel. 17.35 Gra mofoonmuzlek. 17.45 B.N.O.: Sportuitslagen Oostlandpraatje. 18.00 Theo Uden'Masman en zijn dansorkest en Bertus van Dlnteren en zijn orkest. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.05 Sport van den dag. 19.30 Operette „Les cloches de Cornevllle". 20.45 Orgelconcert. 21.00 Gersrd van Krevelen en zijn orkest en soliste. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramo foonmuzlek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 22.1624.00 Gramofoon muzlek. Hilversum II. 801.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00-B.N.O.: Nieuws berichten. 9.15 „Rondom de bijen", luisterspel voor de jeugd. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Toespraak door H. J. Woudenberg. 10.15 Gra mofoonmuziek. 10.40 De Kamermuziekspelers. 11.30 Omroepmeisjeskoor. 12.00 B. N. O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15'Orgelooncert. 12.45 Godsdienstige lezing „Heden en toekomst" (opn.j. 13.00 Gramo foonmuziek, 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voor ouders?". 13.20 De Melodlsten en soliste. 14.00 Arnhemsche Accordeonvereeniglng. 14.20 Gra mofoonmuziek. 14.30 ütrechtsch Stedelijk Orchest en gramofoonmuziek. 18.00 Boekbe spreking. 16.15 Zepparonikwartet. 17.00 Otto Hendriks en zijn orkest en zang met piano begeleiding. 18.00 Matrozenkoor (gr.). 18.15 Gesprekken met vooraanstaande figuren uit n tijd. 18.30 Zang en plano. 19.30, B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Militair over zicht. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.: NATUUR-geleermidde/ Leege flesch mei cépsule inleveren Engelsche uitzending: „Dutch News Reel". Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmuziek. 20.15 Viool en piano. 21.00 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15— 24.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 20 JtILL Hilversum I. 415.5 ra. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramo foonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.40 Dansorkest (gr.). 11.00 Radio vacantieschool; 11.20 Ensemble Jack der Kinderen. 12.00 Fluit, piano en gra mofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Zang, plano en gramofoon muziek. 14.00 Ensemble Willy Kok en gramo foonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gra mofoonmuziek. 16.00 Godsdienstige lezing. 16.20 Zang met pianobegeleiding. 16.45 Luister spel voor de jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Klaas van Beeok en zijn orkest. 18.00 Lezing „Arbeids dienst: Kameraadschap". 18.15 Orgelconcert, 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Internationaal zakelijk praatje. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Fluit en claveclmbel. 19.45 Gramofoonmuziek. 20.15 Omroepsymphonie- orkest, solist en gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoon muziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 22,1524.00 Gramofoon muziek. Hilversum IL 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Omroep- Harmonie-Orkest (opn.). 8.45 Kinderkoor (opn.j. 9 15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Planovoordracht. 10.40 Wetens waardigheden. 10.50 Zang met pianobegeleiding en pianovoordracht .(opn,). Ca. 11.20 Ütrechtsch Stedelijk Orchest (opn.). 11.30 Reportage. 11.40 Orgelconcert. 12.00 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakehJke berichten. 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Omroep orkest en solist. 14.00 Viool, cello, piano en gramofoonmuziek. 15.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 15.45 Lulsterflits „De kleine fout". 16.00 Orkest Malando en solist. Als Intermezzo: Planosoll (opn.). 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zake lijke- en beursberichten. 17.30 Zang, fluit, hoorn en piano. Ca. 18.25 Concertgebouw orkest (gr.) 18.30 „Wij Socialisten: Heel het raderwerk staat stil", lezing. 18.45 De MeJo- dlsten en solist. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Friesch praatje over actueele vragen. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 „Pro menade", vroolijk programma. 21.00 Politiek weekpraatje. 21.15 „Rijnliederen", muzikaal programma. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 0 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avond wijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R., Jonker afw.). PI verv. van den hoofd- red., Buitenl. H. P. v. d. Aard weg, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2