Polder Wieringerwaard P.A. G. HART GESLOTEN Kamer- en slaapkamer ornamenten VROEGOP,s Schoenhandel Marktberichten SCHAGEN Op receptie bfj majoor Misbeek Al vroeg in den morgen Was het druk bij den jubilaris van Zater dag. Een ongekend aantal bloem stukken werd bezorgd, het begon kaartjes en gelu'ljfWenschen te re genen en omstreeks koffietijd be gonnen de eerste kennisHn, die majoor Misbeek persoonlijk wijden feliciteeren, binnen 'te komen. liet officieele gedeelte van den dag speelde zich af om 11 uur. Op dat tijdstip tooh verscheen.de heer G. H. v. Helden, hoofd van den Rijks recherchedienst in gezelschap van den adjudant J. Harms, beiden uit Den Haag. Onmiddellijk ddarop volgde een ware invasie van po litiemannen:* de brigade dèr mare chaussee uit Schageh en omliggen- gerude gemeenten, de waarnemend districtscommandant der mare chaussee uit Alkmaar, de verkeers dienst, eveneens uit Alkmaar, de gemeentepolitie uit Schagen én tal van gemeenteveldwachters uit omliggende gemeenten. De heer van Helden sprak woor" den' van groote waardeering aan het adres van den jubilaris en overhandigde hem, behalve bloe men, een zilveren potlood, namens hem en den adjudant -samen een herinnering aan de rijksspeurhon- denschool en deed de toezegging van een leeren dienstcostuum, dat .een passende kleedij zou zijn- bij het webk, dat Voor de toekomst nog van den heer' Misbeek werd .venvacht. De jubilaris dankte zeer ont roerd. Het officieele gedeelte was daar mee afgeloopen, gedurende den ge- heelen ver'deren dag .bleef het echter feest in de woning van den heer Misbeek. GECOMBINEERDE FOKVEE- KEURINGEN. Het initiatief moet uit gaan van -de fokvereenigingen. Vrijdag j.1. vermeldden we een en ander omtrent de Centrale fokvee- dag, die dit jaar jammer genoeg wederom niet kan doorgaan. We deelden tevens mede, dat" daarvoor in de plaats wellicht gecombineer de fokveekeuringen zouden plaats hebben, waarvoor dan eventueel in aanmerking zouden komen Hoorn, Schagen en Alkmaar. Naar we nader vernemen, staat In-middels het houden van zulk een keuring te Hoorn reeds vast, Als datum daarvoor is vastgesteld 16 September as. Of ook Schagen voor een derge lijke keuring in aanmerking zal kunnen komen, hangt, naar men ons meedeelde, geheel af van de belangstelling, die de plaatselijke fokvereenigingen aan den dag leg gen. Want het initiatief zal geheel .hiervan moeten uitgaan. In |jle omgeving vindt men tal van zulke vereeni- gingen, zoo te Schagerbrugf Dirlcs- horn, Barsingerhorn, Zuid-Zijpe, Koegras, Wieringerwaard, Lutje winkel, enz. Te bevóegder plaatse was -men er ten volle van overtuigd, dat, de omstandigheëden voor den veehou der niet van zulk een aard zijn, dat op een zeer groote animo mag worden 'gerekend. Tooh hoopte men vair harte, dat de fokkers niette genstaande hun vele belemmerin gen het initiatief tot een fokvee- lceuring zouden kunnen' nemen. Ook in moeilijke tijden dient men den moed er in te hóuden! Bij de ze opvatting sluiten wij ons gaarne aan en zoo hopen ook wij spoedig omtrent eventueele plannen te kunnen berichten. Indien voldoende, belangstelling blijkt te bestaan, behoudt dé bond van fokveevereen-igingen zich het recht, voor leiding bij de keuring te geven. Dit komt in wezen neer op 'n materieele steun want indien de leiding wordt overgenomen, wordt tevens een subsidie verleend van f 200.—. We zouden willen besluiten met de woorden: Veefokkers, aan den slagl 46 AA.NMELDÖLN G EN. Voor de le klasse der U.L.0 School te Schagen, hebben zich tot nu toe zes en veertig nieuwe leer-' lingen aangemeld. BUISMANS'S NIEUWE „BONTE PARADE". Onder leiding en met medewer king van onzen plaatsgenoot .Tan Buisman is een ensemble gevormd, dat iin Oetober op tournee zal gqan met, Buismans nieuwe ..bonte »a rade", getiteld „Het zit wel rustig". Aan het geheel is een Westfriesohe inslag gegeven. Het is een spel van boertige leut en van vroolijkbeid, het genre, waarin' Buisman en zijn medewerkenden steeds het grootste succes oogsten. Wij vertrouwen, dat het voor het gezelschap een druk win ter-seizoen zal worden want dergelijke avonden zijn door hun verkwikking in deze tijd uiter mate gezocht. Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden op Donderdagmiddag onder leiding van Dijkgraaf Kaan. Afwezig de heeren H. K. Koster én J. W. Met selaar: laatstgenoemde wegens on gesteldheid. Bij de opening wordt door voor zitter toegelicht,, waarom deze ver gadering nog al is vooruit geloopen. De notulen der vórige vergade ring van 13 December jl. worden door den Secretaris Scheilinger voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Mededeelingen: le. Alle dijken en kaden én ook alle wegbermen zijn iverpacht. 2e. Aan de uitvoering van het maken van een losplaats aan de Oudesluis en het èloopen van de Verlaatsluis kan voorloopig geen gevolg worden gegevep in verband met de schaarschte van materialen» 3e. De uitgekeurde slooten zijn door de invallende vorst niet alle maal afgewerkt. Enkele waterwe gen zijn nog in orde gemaakt, 'in den a.s. herfst zullen ook veel scheidingslooten uitgekeurd moeten worden. 4e. De vrachtauto van den p'ol- der is gevorderd. De polder zal of heeft hiervoor f2800 ontvangen. De auto blijft toch in deze gemeente, omdat hij is toegewezen aan den expediteur C. Mul. 5e. De electrische installatie is door een monteür van Heemaf on derzocht en keurig in orde bevon den. Ook is de pompinstallatie door een monteur van Stork onderzocht doch deze doet zijn werk niet steeds zoo goed als 't behoort. Een nadere begrooting van de kosten om een en ander in oi*de te maken kan worden tegemoet ge zien. 6e. Alweer door gebrek aan ma teriaal hebben onze wegen niet de behandeling kunnen krijgen, zooals we dat wel zouden wenschen en moeten we ons bepalen tot enkele weggebreken. Er is ons 1200 kg. we- genteer toegewezen. 7e. De heeren E. G. Wonder en Abr. Borst zijn bij enkele candidaat stelling herbenoemd als Hoofdinge land. 8e. In verband met het water- schapsregelment, de politieverorde ning betreffende, moet de polder- keur om de 10 jaar worden herzien dit zou hier dit jaar moeten ge beuren. In de afgeloopen 10 jaar is de verordening echter een paar maal herzien. 9e. Het Dag. bestuur heeft beslo ten het uitkeuren der schouwsloo- ten in 5 groepen te verdeelen; er zijn 40 nummers, zoodat gedurende 5 jaar 8 nummers uitgekeurd zul len worden. Hierna volgde het rapport der Commissie van Onderzoek der re kening 1941. Bij monde van den heer K. Kater werd 'medegedeeld, dat alles keurig in orde was be vonden. Ontvangsten f35490.2&; uitgaaf f26188.83; batig saldo f9301.43. Bui tengewone dienst f27943J74. Deze post is opgebouwd door verkoop van boomen. Na toelichting door den voorzitter werd de rekening aldus vastge steld. Het saldo 1941 wordt overge bracht naar 1943. Punt 6, is een voorstel tot bestem ming der opbrengst boomenver koop. De 2e verkoop heeft bruto opgebracht f 18340, daarvan zijn en kele kleine postjes opgenomen in den gewonen dienst. Het netto be drag rónd f 17500 had het Dag. Be stuur willen beleggen in een hy potheek k 3 doch- bij een bezoek ,te Haarlem had de voorzitter den indruk gekregen, dat dit niet goed gekeurd zou worden, zoodat nu werd voorgesteld om Staatspapie ren te koopen van 4 Djt werd góedgevonden. Een voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het Hoog heemraadschap N.H.N.K. inzake de beharding van eien gedeelte ónder pad langs den Westfrieschen Dijk naar het land van den heer C. Spaans, werd na eenige bespreking goedgekeurd. Het Hoogheemraad schap vraagt nl. dezelfde voorwaar den als voorheen in overeenkom stige gevallen is geschied, i\l. dat na opleving het onderhoud voor den Polder is. Wat betreft het aan brengen van een slijtlaag wil het Dag. Bestuur er een restrictie aan toevoegen dat een en ander eerst wordt uitgevoerd wanneer er vol doende materiaal is. Tot zoolang zal het wenschelijk zijn, dat,, alvo rens er met zware vrachten langs te baan, b.v. een stroopad wordt ge maakt. Dan volgt nog een zeer belang rijk punt, nl. een voorstel tot ega- liseering van de boezemkade van af Driemolens tot Oudesluis. Voorzitter zeide, dat dit plan reeds eerder is besproken. Door den Hoofdopzichter van Grond Maat schappij werd ons aangeboden een uitgewerkt plan voor te leggen, wat door ons wérd aangenomen. In dit plan is alles serieus uitgewerkt, hetgeen door voorzitter zeer uit voerig wordt toegelicht, terwijl ter verduidelijking no£ een teekening van den opzichter, ter tafel werd gebracht. In 't kort komt het hierop neer, dat de kadesloot zal worden ver breed, wat voor de watertoevoer van groot belang is. De Kolksloot zou gedempt worden, de Polder zal beschikbaar moeten stéllen het be- noodigde materiaal, als keeten, kruiwagens, kipkarren, smal spoor enz., alsmede het loon van werk bazen. Alle arbeidsloon zal waar schijnlijk (dit zal tenminste ge tracht worden) voor 95 of 100 door Rijkssubsidie vergoed worden. Breedvoerig werd hierover gedis- cuseerd. De bedoeling is om het werk in 3 perceelen te doen uitvoe ren. Volgens het rapport zou er een oppervlakte van ruim 30 H.A. grond komen, die beter is dan de tegenwoordige. De kosten werden geraamd op f17500, omgerekend^ oó ruim 500, a 550 gulden per H.A7 KOEGRAS. JULIANADORP. EXTRA TABAK VOOR IMKERS. Binnenkort zullen de imkers de extra toewijzing van tabak- van overheidswege ontvangen. Iedere imker, die voorheeft Suiker, voor zijn bijen heeft betrokken, kan on- geacht de grootte van zijn bedrijf ten hoogste één kg. tabak voor f8 bij het bestuur van zijn organisa tie bestellen. Deze hoeveelheid zal hij in gedeelten .ontvangen. UITVOERING van het Chr. Gemengd Koor „De fiofstem'V. Donderdagavond %erd door bo vengenoemd koor één van de twee zomeruitvoeringen gegeven in de Ned. I-Ierv. Kerk te Julianadorp, welk gebouw tot de laatste plaats bezet was met belangstellende luisteraars. De leiding berustte bij den dirigent den heer J. Jongkees. Medewerkenden aan de uitvoering waren de altzangeres, mej. Betsy G. Bruin van St. Pancras, de heer J. A. v. d. Vliet, piano en mej. A. Hoekstra, orgel. De voorzitter,de heer Jongkees, opende den avond door te latfen zingen Ps. 19 vers 1 en ging voor in gezed, daarna aan allen veen har telijk welkomstwoord toeroepende. Het koor zong achtereenvolgens:. Bondslied van^ Gr. v. Hogendorp; Troost van Chr. v. Gluck; Wijdings lied van L. v. Beethoven; Psalm 116e 1, 2, 3 en 4 van A. Feljeur; Bo ven de starren en Gebed van Fr. Abt; Zomer op het land, van J. N. Bosch; Zomerliedje van H. W. de Wolff; Liedje van den boer van Leo Mens en Avondlied van F. C. Teuch. Dit programma werd afge wisseld door de zang van mej. Betsy G. Bruin en wel met: Gij bqxlt op eenen berg alleen, van Cath. van Rennes en Heer, mijn hert is boos en schuldig en Mij spreekt _de blomme een thle van dezelfde componiste. Ik wil mij gaan vertroosten (Oud Ned. lie'd) en De Herdersfliet van (Jacq. v. d. Waals) Lep Mens- Ps- 121 (berijm de tekst van A. Romped, Caro mio ben van G. Giordam (17431798) en Aria uit „Simson" van G. F. Han del. Het was een welvoorzien pro gramma, dat met zorg was samen- geseld eri wat meer zegt, het werd ook met zorg ten uitvoer gebracht. Het viel ons op, dat sinds wij de vorige uitvoering beluisterden, er een merkbare vooruitgang was te bespeuren in de techniek van het geheel. Jammer vonden wij het, dat een enkele maal sommige stemmen veel rfe forsch hit kwamen. Dit zal den dirigent wel niet ontgaan zijn. Overigens kunnen wij zeggen, dat dit euvel geen schade aan het ge heel deed. Naap de altzangeres is met bijzondere aandacht geluisterd, haar klankrijke stem gaf een bij zonder cachet aan deze uitvoering en het is goed gezien van het be stuur oin zulke medewerkenden te engageeren. De waarde van een uitvoering wordt daardoor in niet geringe mate verhoogd, en tevens is het een prachtafwisseling in het eigen repertoire. Aan rftej. Bruin werd onder algemeenen bijval een bouquet rozen overhandigd. In dei^ loop van den dag had men even eens rozen bij den dirigent laten bezorgen, als een* blijk van waar deering. De voorzitter was •daarna de tolk van de aanwezigen door al len die rechtstreeks of zijdelings hun medewerking aan dezen avond verleenden, een woord van dank te brengen. Hij liet vervolgens Psalm 150 vei»s 1 en 3 zingen en sloot mét dankgebed. (Gaakeer.) WtERINGEN WAARNEMEND BURGEMEESTER BENOEMD. Tot waarnemend burgemeester dezer gemeente is benoemd de heer A. v. Diemen te Haarlem, laatstelijk hooffl eener afdeeling der distribu- tiedienst aldaar. De heer van Die- pien is inmiddels in functie getre den. POLITIE. Verloren: een blauwe mantel ceintuur en een bruine dubbele rij- wieltasch. Inlichtingen geifteentebode. Er moet evenwel rekening gehou den worden met de mogelijkheid dat niet de volle 100 terug komt in welk gevk.1 het dan misschien f6()0 per H,A. zou worden» Doch ook dan is het nog wel om aan te- gaan. Met algemeene stemmen werd in principe het voorstel aan genomen. Het eerste perceel be- slaa.t een lengte van 1400 M., hot 2e 1300 M. en het Se 900 M., totaal 3600 Meter. Laatste punt:. Aanbevelingslijst voor een Heemraad wegens perio dieke aftreding van den heer P. Visser Az. De uitslag was de vol gende: no. 1 P. Visser Az.., no. 2 C. Boekei; no. 3 t>. Jimmink. Bij de rondvraag werd door den h'eer Kater, die de rekening had na gezien, in overweging gegeven om bij eenigszins groote werkzaamhe den deze bij aanbesteding te doen. Dijkgraaf lichtte toe. dat.in den regel de kleinere werken bij roulee ring door de ingezetenen worden uitgevoerd. Voor 't overige zal me( de wenk van den heer Kater reke ning worden gehouden. De heer v. Rijswijk zeide, dat er 2 sluisdeuren niet goed sluiten. Dit zou bij vriezend weer wel eens moeilijkheden kunnen opleveren. De opzichter ziet er geen gevaar in, We zouden dan het le stel deuren aan de ketting moeten leggen. Hierna sluiting. EINDEXAMEN M.T.S. HAARLEM. Voor het eindexamen der M.T.S. te Haarlem slaagden o.a.: Afd. weg- en waterbouwkunde: J. L. J. Blok te Bergen; A. Vis te Oudkarspel. Afd. werktuigbouwkunde: H. G. Groot te Alkmaar," C. Rootjes te Nieuvfre Niedorp. Afd. vliegtuigbouwkunde: J. G. Blaauboer te Bergen, J. Deugd te Alkmaar; J. C. Kweldam te Scha pen. Heden ontvangen: PERKAMENTEN EN ZIJDEN Alles nog met zijden reflector. BUREAULAMPEN'- WANDLAMPENv - SCHEMERLAMPJES, enz., enz. Alles prima kwaliteit. PAST OP UW RIJWIEL. De algemeene politieverordening dezer gemeente is thans aangevuld met een bepaling, welke het onbe heerd laten staan van rijwielen op voor het publiek -toegankelijke plaatsen strafbaar stelt. Het rijwiel moet onder vooi'tdurend toezicht staan of voor, onmiddellijk gebruik ongeschikt zijn gemaakt, zoodat het voor de fietsende Wieringers aanbeveling verdient, zich een be hoorlijk fietsslot aan te schaffen. WIERINGERMEEU SCHOOLREISJE. Middenmeer. De Igerlingen van de lagere -klas sen der W.meerschoolf 'hoofd de heer Aalders te M.meer, maakten per open, doch desniettemin prach tig versierde boerenwagens een uitstapje naar Robbenoord, gelegen in den Noordhoek.van opzen pol der. Hoewei de kleinen enthousiast afreden, hadden de weergesteldhe den meer gunstig mogen zijn. Het is te begrijpen, (lat difr de feest vreugde wel eenigszins temperde. Desalniettemin hebben de gelei- ders(sters) er van gemaakt wat«er van #e maken viel en keerde men vrij opgewekt huistoe. VACANTIEPRET. Middenmeer. De P.I.C.A.-hoöfdopzichter en opzichters hit ^de geheel© omgevjng en o.m. ook" uit de W.meer, maak ten een uitstapje naar "Wormer voer en paar de hoofdstad.^ Het personeel van het Slaatsboschhe- drijf uit de Wieringermeer maakte Donderdag eveneens een tochtje en wel naar Bloemendaal, De minder gunstige weersgesteldheden kondén niet beletten dat er,volop werd ge noten. LANGER! Jh NIEUWE PRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Met ingang van .Dinsdag 21 Juli gelden voör verschil lenle groente soorten nieuwe prijzen. Tomaten I t/m IV noteeren met ingang van dien datum f 24*— per 100 Kg., bonken f 18.— en kriel f 12.— per 100 Kg. Bospeen f 7.— per 100 bos; bloemkool boven 27 cm. f 14.—, van 2227 om. f 11.—s van 1822 cm. f 8.—, van 12—18 cm. f5.50 per 100stuks. Spitskool f 6.—, land- bouwerwten (Unica en Mansholt/ f 12.—, tuinboonen f 7.—, peen zonder lof, van 20—50 gram f 10. van 51—200 gram f 8.— (beide ge- wasschen); boonen (andere dan stok en w. stb. z. draad) f 22.—, meloenen (andere da# suiker en kl. gr. ananas) f 35— per ,100 Kg. Augurken sort. I f 27.—; II f 17. III f 10.-; IV f 7.-; V f 3.—; I en II stippel f 10.Ilf en IV stip pel f 3.- per 100 Kg. De kooliprijzen zijn gehandhaafd op f 7.— per 100 Kg. voor roode en savoye Jioo.1 en f 4.50 voor witte kool; bóskroten f 3.50 per 100 bos; kroten f 7.sla, dunsel én snij- f- 7.postelein f 14.—, spinazie (blad) f 10.—, wortel f 0 v uien f 5.50,^andijvie f 3.50, boonen stok f 30.—, witte stamboonen zonder draad f 25.—, andere soor ten f 22.doperwten rijs- en krombek f 16.andere soorten f 12.—. peulen f 16.snij'biet f 6. Drdiven groep I f 90.— groep II f 85.—, aardbeien consumptie f 35.-. fabriek zonder dop f 30.—, meloe nen suiker en kleine ananas, f 45.-, overige" soorten f 35.— per ,100 Kg. Bosselderij f 3^, peterselie en kervel f 3.50, bospi'ei f 5.— per 100 bos. Pruiimendunsel kan ten behoeve van de fabrieken worden geleverd tegen f _5.— per l'OO Kg., appeldun sel eveneens tegen f 5.onrijpe aj>pelen tegen f 10— ner 100 T>' Augtfrken, voor het binnenland bestemd (de sorteeringen ITI, TV en ITI en IV stippel mogen niet aan den handel worden afgegeven, maar uitsluitend aan de verwer kende. industrie. Peren en zilveruien mogen tot nader order niet worden geveild en geoogst. Peen zonder lof en boonen mogen alleen in geweven napieren zakken van resp. 30 en 20 Kpj. inhoud wofd^n geëxporteerd. GELUKKIG*NOG GEEN AARD APPELZIEKTE. Ofschoön de weersomstandighe den a] een paar maal kritiek zijn geweest voor het optreden der aardappelziekte, is deze hier ge lukkig nog niet geconstateerd, Bij koud weer. zooa's we dit 'de ':mt- dagen hebben gehad is het ge vaar ook niet zoo groot. De bou wers sproeien bovendien ijverig en alles wordt gedaan, om te voorko men, dat groote schade wordt aan gericht. SCHOOR!. EMERITAAT. Ds. A. J. P. Boeke te Schoorl. Ne- derlandsch Hervormd predikant, vraagt tegen 1 November van dit jaar emeritaat aan wegens 40-ja-i- gen dienst. Ds. Boeke stond te Noordwijkerhout en van 1913 tot heden in zijn tegenwoordige ge meente. OUDKARSPEL. TEL. 461 (K 2260). De Schoeomakerijen van te ST. PRANCRAS en BROBK OP LANGENDUK zijn van 27 Juli t/m 1 Augustus wegens vacantie personeel Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons Huwelijk on dervonden. JC)fï. LIGTEN'DAG. N G. LIGTEN'DAG— Ploeger. Burgervlotbrug, Juli 1942. De praktijk van J. ZWARTE- VEEN te Heerhugowaard. wordt sinds 12 Juli 1942 voort gezet ten zijnen huize door Arts. Spreekuur 8.309.30, Tel. 213., Te koop z. g. a. n. Wollen Damesjumper, wollen D. bad pak, D. jurken, bloesjes, baby- kleeren, wollen keep, enz., enz.' bij J. Pancras, Nes H 9, Scha gen. Te koop een beste Philips Radio, prijs f130. Een beste- fiets met nieuwe transportban den, Uit Voorraad leverbaar AARDAPPELMANDEN, fran- co thuis. KLAAS GROET. Tel. 298, Wieringerwaard. Te koop te Enkhuizen het woon en winkelhuis Nw. Westersfraat 232, v. v. d. gesch. Vrij van huur. Aanvaar ding bij bet. Te bevr. bij P:^ POOL, makelaar, Andijk^-W-» 1942. Te koop een kleine Kapberg, en Beetje, 4x6, uitneembaar, geschikt om te verplaatsen, en 16 M2. Kurkzeil, bij K. Bakker, Grootewal G 14, Schagen. H.H. PAARDENFOKKERS! De hengst Invernal van 't hoeverslag wordt vanaf 20 Juli NIET MEER RONDGELEID en is verder aan huis beschikbaar. Jb. BUNING, Tweewegen - Wieringerwaard. ROOSJES Te koop 10.009 mooie zware Boerenkoolplanten, middel hoo- ge, fijne krul en 10.000 Witlof- klanten. Direct leverbaar C. Zeeman, Tel. 288, Wieringer waard Dienstbode gevraagd v. d. en n., op een boerderij, zelfst. kun- nendè werken en koken. Hui- sel. verk. Br. onder lett. WP22 Bur. van dit blad. Voor direct gevraagd Hulp in de Huishouding, wegens ziekte. Aanmelden J. Siemons, Laag1- zijde B 16, Schagen; Gevraagd tegen eind Aug. een flinke Baker, in kinderloos gezin. Br. lett; GBS5 Bur. van dit blad. Mevr, Noorlander te Heerhu gowaard vraagt voor direct een nette Dienstbode, voor dag en nacht, v. g. g. v.' Gevraagd Meisje voor de mor genuren, of Dagmeisje. D. A. de Bruijn, Café „De Zwaan", Winkel. Biedt zich aan een Werkster voor Vrijdags, Wieringeiwaard of Anna Paulownapolder. Br. lett. A, postkantoor Wierin? gerwaard. NIEUW# N1EDURP OFFICIEELE OVERDRACHT van het geëlectrificeerde gemaal door het P.E.'N. aan den Polder. t Donderdagmiddag vond de offi cieele overdracht plaats van het geëlectrificeerde gemaal van den Niedorper Polder, onder Oude en Nieuwe Niedorp. Namens het H^.E.N. was aanwezig de heer Boot, "namens derf leverancier de heer Spaans en de heer Moeijes, de ad viseur, benevens het voltallige Pol derbestuur Na een technische uit eenzetting van den heer Boot over de electrische aanurijving, werden we in de gelegenheid gesteld de voor electrische aandrijving omge bouwde Diesel te bezichtigen. Hoewel vooral met de beschik bare ruimte gewoekerd móest wor den, is men er i» geslaagd een bui tengewoon goed geheel te verkrij gen, dat ruimschoots aan alle ge stelde eischen voldoet. Het gemaal heeft, wanneeer hgt op volle capa citeiten draait een waterverplaat sing van 62 M3. per minuut. Van groot belang is, dat, mocht zich eenige stagnatie voordoen met .de electrische aandrijving, het geheel in ongeveer 3 dagen weer als Die selgemaal dienst kan doen. Na de bezichtiging volgde' de of ficieele ingebruikstelling door den yoorzitter van den Polder, den heer Kriller. In zijn openingswoord zegt de voorzitter, dat heel .veel moei lijkheden moesten worden over wonnen, alvorens men tot dit re sultaat kon komen.' Dank zij ech ter de medewerking van het P.E.N en de fa. Spaans, kon een en an der toch tot een goed eiijde worden gebracht. Hij sprak de hoop uit, dat de nieuwe bemaling zal volden en de oude Difsel, welke ongeveer 35 jaar is meegegaan, in jaren zal mogen overtreffen. In 't bijzonder wordt dank gebracht aan den heer Moeijes, dje als adviseur veel ep goed werk verricht heeft. Tevens wordt dank gebracht aan de fa. Spaans voor de gedenkplaat welke in het gebouw is aangebracht. Hierna werd nog het woord ge voerd door den heer Boot namens het P.E.N., die de hoop uitsprak, dat men veel plezier van de instal- lrti mag beleven en door de fa Spaans, welke dank zegt voor de prettige samenwerking en de van alle zijden ondervonden steun. Hiermede w as de officieele over dracht ten eindq. Alles met elkaar een aanwinst voor den Niedorper Polder. Het getuigde van doorzicht van het Polderbestuur om juist in dezen tijd een dergelijk plan door te voeren. HATIENKARSPEL. SCHAKEN. De uitslagen van de voor de zo- mercompetitiee gespeelde partijen luiden: Wit Zwart. L. MeinemaJoh. Levendig 0—1 Jb. BakkumJan Levendig 1—0 3. Kant Azn.—P. Slotemaker 1—0 E. H. Wind'D. Nierop 10 S. Cnocsen—W. G. Bakkum 1—0 J. Meinema—R. Kant 1—0 W. A. BuïlooperP. Hoeve 10 C. Schuit/Azn.—P. Tijsen 0—1 Z1JPE. DE SCHOORSTEEN VERSTOPT. Oudesluis. Donderdagavond om 7 u. 30 ongeveer, bemerkte de huis vrouw van den heer Jn. Slikker op den Akker, terwijl zij het fornuis opstookte, dat de schoorsteen, zoo wel binnen als buiten hevig rook te. Eèn der buren waarschuwde te lefonisch de brandweer^ die onder aanvoering van den heer P. Mosk weldra op het tooneel verscheen. Dit was maar gelukkig ook, want de schoorsteenbrand liet zich spoe dig ernstig aanzien. De brandweer brak den schoorsteen af en depo neerde zout op het brandende ge deelte, wat al gauw het gewensch- te gevolg had. De brandspuit be hoefde gelukkig niet in -werking te komen. ZWAAG, 17 Juli. Veilin'gsvereen. „Banjert en Om streken". Aardappelen f 6.70, kleine aardappelen - f 5, spinazie f 810, postelein f 14, uien f 6, bieten f 8, roode kool f 7, slaboó- nen f 25, snijboonen f 25, tuinboo nen f 8, doperwten f 16, peulen f 16» tomaten f 28, wasphpeen f 12, bos peen f 6.40—8, rabarber- f 5.60—7, andijvie f 9, sla f 1.60-^2, bloem kool f 1014, komkommers f 11 13.50, perziken f 12—40, selderie f 3, aardbeien f 28—35, frambpzen f 4050, blauwe pruimen f 6.50— 18, roode bessen f 18—22.50, prole- fic f 18—30, kruisbessen f 1016, zwarte, bessen f 42, kersen f 40. WARMENHUIZEN, 18 Juli. Aanvoer: 157300 Kg. aardappe- len\Schotsche muizen i 6,50. BR. OP LANGENDI.TK. 20 Juli. Aanvoer: 8223 Kg. roode kool f 7, 1000 Kg. gele kool f 7, 307225 Kg. aardappelen: groot© f 6.50, kleine f 3.50. NOORDSCHARl^UDE, 20 Juli. Aanvoer: 311300 Kg. aardappelen: groote f 6 50 kioinft f q sa

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 4