Q.0.V Afschuwelijke moord Vernielzuchtige geiten en verdronken aardappelen jESEMEEa AFDEELING E 180 millioen ülennil De lecht reevers van HOITIKA Neen, n AKKERTJE 8-jarig meisje geworgd. Op den weg langs het Hazegriet- je te Arnhem, even buiten de stad, is gisteravond door een voorbijgan ger een '■vreeselijke ontdekking ge daan. Op den berm van dezen weg, die in een volkrijke omgeving ligt, zag hij het lijk van een meisje lig gen. i Het meisje bleek te zijn het acht jarig dochtertje van de familie van Braak, wonende aan den Klaren- dalscheweg. Zij was gistermiddag omstreeks zes uur de deur uitge gaan om bij kennissen in de buurt te gaan pelen. Een uurtje later is zij daar weggegaan en sindsdien heeft men haar niet meer gezien, Vermoedelijk heeft een onverlaat haar meegelokt. Het meisje is, na aangerand te zijn, waarschijnlijk door worging óm het leven ge bracht. De politie is terstond een uitgebreid onderzoek begonnen. Het lijk is per ziekenauto'naar het gemeenteziekenhuis overgebracht, waar heden de sectie zal worden uitgevoerd. POLDER ANNA PAULOWNA WAARSCHUWpOSDIENST AARDAPPELZIEKTE. In het etmaal van 's avonds 17 Juli tot 's avonds 18 Juli, alsmede in het etmaal van 's avonds 18 Juli tot 's morgens 19 Juli, is de weersgesteldheid in de streek ten Noorden van Alkmaar kritiek geweest voor Ihet optreden van aardappel ziekte. ARBEIDSVOORWAARDEN IN HET BLOEMIST-HOVENIERS BEDRIJF. Het college van rijksbemidde laars is voornemens een regeling van arbeidsvoorwaarden vast te stellen voor werknemers in het bloemist-hoveniersbedrijf. De conceptregeling ligt tot 28 Juli 1942 ter visie bij de districtshoofden der arbeidsinspectie en bij het col lege van rijksbemiddelaars - te 's-Gravenhage. Bij laatstgenoemd college kunnen tevens bezwaar schriften tegen bedoeld verzoek worden ingediend. ROME, 20 Juli Het Italiaan- sche weermachtbericht luidt als volgt: Vijandelijkje aanvalspogingen zijn afgeslagen in den Noordelijken en centralen sector van onze stellin gen aan het Egyptische front. Eeni- ge gepantserde strijdmiddelen van den vijand werden vernield. Duii- sche jagers hebben een krachtige formatie Hurricanes aangevallen en er 7 van neergeschoten. Slechte atmosferische omstandigheden .be perkten de operaties tegen het eiland Malta, waar desondanks eenige belangrijke doelen werden getroffen. WIJZIGING HOUTBESCrflKKING 1941 NO. 1. Stobben en stronken vallen onder het begrip „hout". In de Staatscourant van 20 Juli 1942 is opgenomen een aanvulling op de houtbeschikking 1941 no. 1, waardoor thans gerooide stobben en stronken onder het begrip ,hout' vallen en nog nie( gerooide stobben en stronken onder het begrip „hout op stam". Dientengevolge zijn alle bepalingen betreffende hout op stam "en liggend rondhout, thans ook van toepassing op stobben en stronken. Burgemeester Mijnlieff doet intrede als dijkgraaf Zaterdagavond vond in het Pol derhuis een vergadering plaats van heemraden en hoofdingelanden van den Polder Anna Paulowna. De vergadering werd 'voor het eerst gepresideerd door burgemees ter Mijnlieff. Voorzitter opent met een woord van welkom en spreekt er zijn vreugde over uit, na zoo'n korten tijd reeds het vertrouwen van de bewoners te hebben gewonnen. Spr. is een voorstander van het ge? zegde „De cost gaat voor de baet uit" en ziet als eerste taak verbete ring van de waterbeheersching, zoodat het onderhoud van de water werken voortaan minimaal zal zijn. Op' de tweede plaats komt dan het in orde brengen en houden van het uitgebreide wegennet in den polder. Voorts acht spr. zich verplicht 'n woord van dank te richten aan het adres van zijn voorganger, den heer C. D. Rezelman, die reeds na drie jaar zijn functie wegens zijn slechten gezondheidstoestand moest neerleggen. Spr. stelt voor den heer Rezel man ais blijk van waardeéring een bureaiflamp ten geschenke te ge ven, hetgeen goedgevonden wordt. Öan neemt de heer v. d. Berg het woord en roept den heer Mijnlieff een hartelijk welkom toe, terwijl hij zijn woorden vergezeld doet gaan van een bloemstuk. De notulen worden gelezen en gaan onder dankzegging aan den heer Keijzer onder den hamer door. ONOERUNQê A HVEBZEXERINtt MAATSCHAPPIJ^ OmSTIGD TE T-ORAVHHAOI 1. C. F. f. VAN HEIDEN TUCICER, A. A. I. SBeKTI-, I. UONTIJM, K. J. J. 0R0BBEN, (Bedrijfsschade en Huurderving) Het verzekerd bedrag de zer afdeeling bedraagt thans gulden. Bij bedrijfsschade of scha de wegens huurderving^ wordt geen Rijksbijdrage verleend, zoodat een ver zekering hiertegen zeer raadzaam is. De Afdeeling E i3 gevestigd te ROTTERDAM Meent 94 - Minervahuis U Tel. 21718. Gevolmachtigde voor Am sterdam: FIRMA TONNEN AAR WE GEN ER, Rokin 75-79 - Tel. 42006. Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE BEZORGER Van alles wat uit dorp en stad Bakkerij uitgebrand. Zaterdag- morgen is te Dedemsvaart brand ontstaan in de nieuwe bakkerij van den heer Jacobs aan de Lange- wijk. Het vuur greep zeer snel orn zich heen, en in eer\ oogenblik stonden de bakkerij, het woonhuis, het pakhuis en een schuur in vlam men. Daar de bitand in de bakkerij is ontstaan, neemt men 'aan, dat ee"n fout aan den oven de oorzaak is. f De inbreker die pech had. Een inbreker die Zaterdagnacht een be zoek wilde brengen aan een pak huis op het Waterloopledn te Am sterdam, gebruikte den afvoerbuis van een daarnaast gelegen perceel om naar boven te koinen. Hij was reeds tot de tweede verdieping ge- vordeerd, tóen de buis losliet en met den inbreker omlaag tuimelde, waar eenigen tijd later twèe agen ten den man die zich leerijk ge kneusd had vonden. Voorloopig werd hij naar een ziekenhuis ge bracht. Tabak, boter en kaas. - Tijdens den Zaterdag of Zondag brachten dieven een nachtelijk bezoek jaan eèn sigarenwinkel in de Marnix- straat te Amsterdam, waartoe zij de winkeldeur openbraken. Voor f 700 aan rookgerei namen zij mede Ook een kaashandel in de Jan Evertsenstraat vormde het doelwit van eenige inbrekers. Daar bestond de buit uit ruim honderd pond- bo ter, eenige kazen en een partij vleeschwaren. Inbraak in manufacturenzaak. Door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het perceel heeft men zich toegang verschaft tot een manufacturenzaak in de Weimar- straat te Den Ilaag. Ontvreemd wa ren een partij manufacturen ter waarde van 1800 gulden en een klein bedrag aan wisselgeld. Hnghan wint het kampioenschap enkelspel In den eindstrijd van het heeren enkelspel op de banen van de M.E.T.S. gespeeld, heeft Hughan na een langen en tot in het begin van de vijfde set spannenden strijd Tesclimacher geslagen met 97, 6—7, 6—1, 8—6, 6—1. Niet alleen culmineerde de span ning in de beide eerste sets, in die sets lag ook het beste spel. In de eerste set was Teschmacher het snelste op dreef. Hij had vaart én tempo in zijn spel, was goed aans het net, vast in zijn returns, kwam op 4^3 door een doorbraak van de service van Hughan. De volgende game verloor Hughan op love dat was 34 voor Teschmacher. Na die 5—4 volgde eveneens een love game op eigen service, gevolgd door een tweede; van Hughan, dank zij uitstekend volleeren. Gevaar voor dezen blijft echter dreigen, wan neer hij na 66 zijn service weder om verliest, doch Teschmacher schijnt dit voordeel maar niet te kunnen doordrukken, een double- fault beneemt hem de kans op een setpoint, hij verliest de game en na 77 is de aanval van Hughan ge leidelijk te sterk. Uitnemend vol leeren gee^ hem de set met 9—7. In do tweede wederom een aan vankelijke voorsprong van Tesch macher, wejJerom 31 en eve® later 43 en Avaarlijk weer een ver loren servicegame. Teschmacher maakt tenslotte 75 met een uit stekende lovegame. In de derde set echter een sterke reactie. Te veel richt Teschmacher zijn aanvallen op den backhand van Hughan, die veel gevaarlijker is dan zijn forehand. Hij verliest de set met 16. Na de rust is het ech ter Hughan die zijn groundstrokes niet vinden kan, die via 15 de set met 36 verliest. En als dan een spannende eindspurt in het ver schiet ligt, blijkt Teschmacher te vermoeid, blijkt zijn spel te onze ker, komen er tal van doublefaults en zonder eenige spanning op hoog tepunt wintHuhgan den wedstrijd. Mededeelingen. Medegedeeld wordt, dat den heer Rezelman om. een portret is verzocht, teneinde de serie portret ten van dijkgraven te completeercn Ingekomen is het bericht van ontslag van den heer Rezelman als dijkgraaf en de benoeming van den heer Mijnlieff in deze functie. De as van de centrifugaalpomp aan de Kleine Sluis is vernieuwd, terwijl vergunning i3 gekregen voor £et aanbrengen van een nieuwe waaier. De capaciteit van de pomp zal na deze verbetering 10 M3. groo ter zijn. Op 10 Juni zijn door voorzitter en secretaris d8 boeken en de kas ge controleerd en in orde bevonden. Op last van Ged. St. wordt het tarief van sluisgelden aangevuld met de bepaling, dat schepen onder Duitsche vlag en politiebooten zijn vrijgesteld en voorre'cht hebben bij het schutten. Overeenkomst met Visser gewijzigd. De overeenkomst met den aan nemer Visser betreffende het ont trekken van grond uit de Zijper Boezem wordt in dier voege gewij zigd, dat hij op een afstand van vier maal de diepte waarop gezo gen wórdt, van de rietkraag moet blijven. Het kohier der polderlasten wordt vastgesteld op fl.25 per ha. In de commissie tot het nazien der «rekening over 1941 worden be noemd de heeren W. Koomen, K. Kaan en C, Smit. De geloofsbrieven van de herko zen ingelanden, de heeren V. Kaan en A. Meijer, worden onderzocht door de heeren v. d. Berg, Zoete en Wilms en in orde bevonden. i Voordracht heemraden. Wegens periodieke aftreding van den heer Lindenlbergh en het aftre den wegens het bereiken van den "0-jarigcn leeftijd van don' lieer G. J. Lovink, als heemraad^ worden twee voordrachten samengesteld. In de va.cature Lindenbergh komt deze er als volgt uit te zien: 1. Lin- denbegh, 2. Wilms, .3. V. Kaan. In 'de vacature Lovink: 1. Wilms, 2. Koomen, 3. V. Kaan. Rondvraag. Tijdens de rondvraag wordt opge merkt, dat langs de Zandvaart de boomen vernield worden door gei ten, die daar grazen. Volgens de po litieverordening is het verboden, vee te laten loopen op de bermen, doch" het gaat volgens voorzitter niet aan die dieren alle weg te agen. De politie zat echter ov>- dracht krijgen, op te letten dat de 267. Hoelang dat alles duurde en wat er met hem gebeurde, Piet wist het niet. Hij voelde hoe hij als een kogel omlaag rolde en verloor toen het bewustzijn. Toen hij weer bij kwam, lag hij op éen bed in een tent en zag een onbekend gezicht naar hem kijken, een klein dik man netje met een. gezellige kroesbaard en drie haren boven op zijn kale kruin. boomen niet vernield worden. Verder wordt opgemerkt, dat een der scheidingsslooten rvol zapd is gewaaid en tengevolge van den he- vigen regen zijn nu eenige hectares aardappelen verdronken. Deze zaak zal nader onderzocht worden. Hierna sluit voorzitter de verga dering. Met den Nederlandschen Volksdienst voor sociale ge rechtigheid. V „De tijd van kwaaltjes, van pijntjes hier en pijntjes daar, is voorbij, daar doen we niet meer aan sedert AKKERTJES al die kwaal-, tjes op de gemakkelijkste manier uit den weg ruimen. Kiespijn, .tandpijn, hoofd pijn, pijn in den rug en in de lendenen en die periodieke kwaaltjes waar wij vroeger onder aaien te zuchten, fs bet eekenen 'ia dezen tijd ij niets meer, want AKKER- TJES zullen die pijnen gauw genoeg wegnemer." De Nederlandsche Pijnstiller Officieele mededeelingen VERPLICHTE ARBITRAGE IN HET LANDBOUWBEDRIJF IN HET ZUIDELIJK DEEL VAN NOORD-HOLLAND, NIEUWER- AMSTEL EN DE ZEE- JTANGDORPEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en. Visscherij maakt, bekend, dat het noodzakelijk is gebleken den land bouwers-werkgevers, die ais geor- ganiseerden zijn aangesloten bij de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland, voor zoover zij een bedrijf exploiteeren in: a. het Zui delijk deel van Noord-Holland (Haarlemmermeer, Houtrak en Ij- poeders); b; Nieuwer-Amstel; c. de Zeevangdorpen (Broek in Water land, Ilpendam, Oosthuizen, Mar ken, Warder, Kwadijk, Middeliè, Edam, Monnikendam, Katwoude), vólgens artikel 2, lid 3 der Crisis- Crganisatiebeschikking 1939 de ver plichting op te leggen arbitrage te aanyaarden ten aanzien van de loonen en verdere arbeidsvoorwaar den voor 1942/43 voor de bij hen werkzame, of werkzaam ~te stellen landarbeiders. In deze arbitrages is tot arbiter benoemd Mr. H. Bijleveld te Am sterdam, die zitting zal houden: voor a. op Vrijdag 24 Juli a.s. tflt. 10.30 uur in het Gemeentehuis te Haarlem; voor b. op Vrijdag 24 juli a.s. te 12 uuri in het Gemeen tehuis te Amsterdam; voor c. op Zaterdag 25 Juli a.s. te 15.00 uur in het Gemeentehuis te Amsterdam. Op bovenvermelde zittingen zul len de betreffende landbouwers- werkgevers in de gelegenheid wor den gesteld hun standpunt monde ling uiteen te zetten of te doefi uit eenzetten. Voor zoover betrokkenen er prijs op stellen van, te vóren een schriftelijke toelichting in te dienen wordt hun verzoet deze ten spoedigste in te zenden aan het Secretariaat van de Rijksbemidde laars, Bezuidenhoutscheweg 87. 's-Gravenhage. V TABAKSBONN ENINLEVERING DOOR DETAILLISTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat détaillisten de ter verkrijging van 2 rantsoenen sigaretten aange wezen bonnen „Tabak R5" en „Si garetten R5" ^n het tijdvak van 20 tot en met 24 Juli a.s. bij de Plaat selijke Distributiediensten, moeten inleveren ter verkrijging van toe wijzingen voor sigaretten. De bonnen „Tabak R5" en „Siga retten R5" lienen gescheiden te worden gehouden van onderschei denlijk de bonnen „Tabak 36A" en „Sigaretten 36A". In verband hier mede moeten de bonnen „R5" van de tabakskaarf en „R5" van de si garetten ka art «lk op afzonderlijke opplakvellen worden geplakt. Wel FEUILLETON. Een romantisch verhaal alt de Grieksche bergen door ERNST KLEIN 24 Mijnheer, dat zult u niet doen, u bent toch geen Turk, steunde de rampzalige schoolmeester. U bent een man van cultuur Tegenover menschen van jouw slag heeft men het recht alle cultuur te vergeten. Ik zal mij richten naar de gebruiken van het land. Je weet het dus, mijn waarde,.^vijf mi nuten...! En Vitus stak een sigaret op, Sa- lomon haalde zijn kanonskogel van een horloge uit zijn zak en legde het met een liefdevollen grijnslach voor zich op tafel opdat geen enkele minuut verloren zou gaan! Het werd doodstil in het vertrek... En toen kwam de verrassing... Aan de stilstaande, oude, stoffige koekoeksklok sprong plotseling een deurtje open. Een koekoek verscheen en kraaide twaalf maal, precies als of de klok nooit stilgestaan had. Toen verdween hij. Salomono begon dreunend te lachen. De lach bestierf hem echter op de lippen, wantode koekoek ver scheen ten tweeden male en kraaide opnieuw twaalf maal. Dat is een grappigè klok, vond Vitus en hij stond van zijn stoel op, om de curiositeit eens nader te be- k ij ken.Salomon trad eveneens na derbij Een geifcisch achter hen beiden draaiden zich snel om Hun gevangene was opgesprongen en staarde met wijd opengesperde oogen naar de klok. Hij was doods bleek en zgn bloedende lippen bewo gen zich, als fluisterden zij onhoor bare woorden. Weer verscheen de koekoek en zond zijn derden roep de wereld in. Met één sprong was Vitus bjj de klok betastte die gedurende eenige oogenblikken. Rukte haar ten slotte open. Ah Een half onderdrukten kreet wrong zich los uit de borst van den leeraar. Hij zag bleek'als een doode De klok bleek geen klok te zijn, want. binnen hing keurig netjes een modern telefoonapparaat. ZEVENTIENDE HOOFDSTUK. Het andere einde van den telefoondraad. Vitus gaf Salomon een teeken.^Die pakte den sidderenden Griek beet en drukte hem de hand op den mond. Dat was een solide, luchtdichte af sluiting. De journalist namden hoorn op. Daar hij niet wist, of het gesprek soms met een wachtwoord geopend moest worden, wachtte hij, tot men van de andere zijde begon te spre ken. Ben jij het, Georges? vroeg een manneètem. Ja, ik ben het. De kapitein laat vragen, wat de twee vreemde honden van den dood van hun bondgenoot zeggen. Zij zijn er heelemaal ontdaan van! Wat is er met jou aan de hand, Georges? #e stem klinkt zoo vreemd. Ik moet zacht spreken, weet je. Zij hebben de zaptiehs gehaald en zitten met hen boven op hun kamer te beraadslagen. Ik geloof, dat ze argwaan tegen mij opgevat hebben. Zoo! Nu, wees maar voorzich tig! Je kent den kapitein; hij laat nigt met zich spotten. Zeg hem, dat ik me eerder de tong zal laten uitrukken, dan dat ze een woord uit mij krijgen. Ik zal het hem zeggen, doch luister goed. De kapitein 'zal heden avond een bode .met een brief aan dien courantensnuffelaar sturen. Zorg er voor, dat hg, noch de ander thuis zijn, als de bode komt. Eindelgk komt dus de bode? Ja. De kapitein zegt, dat de vrucht nu rijp is. Vaarwel George, en als er iets gewichtigs gebeurt, haast je dan, om het te melden. Goed. Ik moet afbreken, want ik hoor hen de trap afkomen. Vitus hing den hoorn op. Zijn heele gezicht lachte, terwijl hij naast het apparaat stond en triomfantelijk naar Salomon keek. Die gaf zijn ge hangene een duw, dat hij in een hoek rolde en sprong met een wild gejuich 'op Vitus toe. Mijnheer Thavon, dat is de kos telijkste streek, dien u ooit hebt uit gehaald! brulde hij. Maar wat nu? Nu, ouwe jongen? Nu zullen wij eens zien, of wij niet te weten komen, waar zich het andere einde einde van deze ingenieuse leiding bevindt. De grootste moeilijkheid lag be slotten in de vraag, wat ze met de beide gevangenen moesten beginnen. De zaptiehs haien en zehun ten ge schenke geven, zou minder verstan dig zijn. Het; huis was ongetwijfeld door spionnen omringd, die hun mid delen hadden, om den „kapitein" van de gevangenneming van den school meester en zijn zuster op de höogte te stellen. Alles, wat ook maar eenigszins den argwaan der bende kon opwekken, moest vermeden wor den. De bode Vnoest komen. Vitus moest den voor hem bestemden brief in handen krijgen. Daarna kon men verder zien. Salomon drong er op aan, Stepha- nides en zijn zuster volgens „eigen methode te bewerken". Snel en ge- ruischloos. Men kon hen dan in den kelder werpen.. Of ergens anders. Sa lomon opperde in alle gemoedsrust verschillende mogelijkheden, om de beide lijken te verbergen, terwgl een der te „bewerken" personen er' levend bij tegenwoordig was. O hij had zoo'n fijngevoelig, teerbe- snaard karakter, de wakkere ex- hamal. Geen zijner voorstellen droeg de goedkeuring van zijn meester weg, die er tot zijn hevig leedwezen nog niet toe kon besluiten, om zich de gebruiken van het land eigen te maken. Wordt vervolgd. J moeten zij echter met hetzelfde ont vangstbewijs MD 201A worden inge leverd. De bónnen „Tabak R5" moeten met een minimum van 20 stuks, d.i. 4-0 rantsoenen worden ingeleverd, de bonnen „Sigaretten R5" met een minimum van 5 stuks d.i. 10 rantsoenen. Beide bonnen moeten in veelvouden van 5 stuks, d.i. 10 rantsoenen worden ingele verd. Indien het niet mogelijk is een veelvoud van 10 rantsoenen te bereiken, mogen de bonnen „Tabak R5" 2 rantsoenen) worden aan1 gevuld met bonnen „Tabak 36A" 1' rantsoen). In zoodanig geval mogen de bonnen „Sigaretten R5" 2 rantsoenen) worden aange vuld met bonnen „Sigaretten 36A" 1 rantsoen). VLEESCHBONNEN INLEVERING DOOR DETAILLISTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw. en Visscherij maakt bekend, dat bij inlevering van vleeschbonnen door detaillisten de bonnen „Vleesch Dis- tributiedienst de bonnen „Vleesch 34B" en „Vleesch 36B", die een waarde van een vierde rantsoen vertegenwoordigen, met de 'bonnen „Vleesch 37B", die een waarde van een half rantsoen hebben, op het zelfde opplakvel mogen voorkomen. De bonnen „37B" 'mogen échter daarbij niet tusschen de bonnen ,,34B'' en „36B" voorkomen, doch. moeten worden gesorteerd en ge scheiden van de andere bonnen worden opgeplakt. HET AANPLANTEN VAN VRUCHTBOOMEN. De Productiecómmissaris voor den Tuinbouw en de Ooftteelt te 's-Gravenhage ma%kt bekend, dat het aanplanten van vruchtbqomen land- en tuinbouwbedrijven slechts is toegestaan als men in het bezit i3 van een da&rtoe strekken de vergunning van de Nederland- sche Groenten- en Fruitcentrale. Deze vergunning kan worden aangevraagd bij de Afdeeling Tuin bouw van de Landbouw-Crisisorga- nisatie in de Provincie, waarin bet bedrijf waarvoor de aanplant is be stemd, is gelegen. Het ter vervanging en aanvul ling aanplanten van vruchtboomen in bestaande boomgaarden kan zonder vergunning plaats vinden. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 82 JULI. Hilversum 1. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.16 Gramofoon muziek. 9.15 Voor d& hulsvrouw. 9.30 Gramo foonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Orgelconcert en zang. 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Zang en piano. 13.30 Gramofoonmuziek. 14.00 Omroep orkest en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de iw. 15.20 Gramofoonmuziek. 16.00 Bijbel lezing. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Gramofoon muziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Een reportage van het Jeugdcongres te Florence. 17.45 Gramofoon muziek. 18.00 Gerard van Krevelen en zUa orkest en soliste. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 18.55 B.N.O.: Zakelijke, praatje over den landbouw. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Twee violen. 19.45 Gramofoonmuziek. 20,00 Residentie-orkest en solist. 20.40 Luisterspel „Schoenenparade". 21.00 Residentie-orkest. 21.45 B.N.O.r Nieuwsberichten. 22.00 Gramo foonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 22.15—24.00 Gramofoon muziek. Hilversum II. 301.5' ra. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 De Melo- disten en soliste (opn.). 9.00 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met planobegeleiding. 11.30 Gra mofoonmuziek. 12.00 Orkest Malandó en solist. 12.45 ,B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Landbouwreportage. 13.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 1-4.00 Gramofoonmuziek. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 „Die verkaufte Braut", opera (gr.).-16.20 Voordracht voor 2 piano's ,en gramofoonmuziek. 17.00 „Den tuin in". 17.15 B.N.O.: Nieuws», zakelijke- en beursberichten. 17.30 Ensemble Willy Kok. 18.00 \„V$n papas ende tartouffles", beelden uit het leven va tl onzen dagelUlfschen aard appel. 18.35 Ensemble Willy Kok. 18.45 Gra mofoonmuziek. 19.00 Praatva&rs. 19.15 Gra mofoonmuziek. 19,30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Brabantsch praatje. 19.60 Spie gel van den dag. 20.00 Cabaret der Jongeren". 21.00 Familie de Boer. 21,15 Theo Uden Mas- man en zijn dansorkest. 22.00 B.N.O Politiek praatje. 22.10 AvondwUding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- recj., buitenl. en- stadsnieuws Den Helder A. G. van Kampen. Binnenland, alg. report, en streeknieuws A Eriks. 6

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2