Lijst van pMsromdn uit Hgord-Holland Sas en electriciteit Re! publiek most meewerken Knipwerk Beeldende Kiyjst" ZUIVELZWENDEL Felle brand te Stedum RADIOPROGRAMMA (Vervolg van pag.'' 1). H. Stibbe, dir. v. e. N.V., Blaricum A. H. J. Stracïmeyer, aiuL, A'da-n. F. Stradraeycr, k.t.bcd., Amsterdam W. C. S uur rink, g. an\bt., IJmuiden J. W. I. M., Swar.e, adv., Laren II. E. Swaving,dir. havenondcrn., Amsterdam J. H. Taat, adininistr., A'dam. J. A. v. Thiel, pr.-gen., Amsterdam J. Veenstra, jurid., adv. vej-zek. mij., Amsterdam R. v. d. Vel'de, gem. ambt., Kaarden -J. H. Velenga, dep.ambt., A'dam P. J. Verwajjen, V issteherij schoo 1, IJmuide'n J. Visser, gem.-secr., Kaarden C. Vrieze, kautoorbed., Amsterdam H. H. J. Vroom, koopman, A'dam. G. D. .1. Vrijdag, c. v. pol., H.sum L. de Waal, ambt., Amsterdam G. Warning, dir. ïw. Bank, A'dam P. v. Wessém, koopm., Amsterdam F. Westerling," bankd., Blaricum Th. Wesstra, gem.-secr., Haarlem. W. de Wette, oud-ond.w., Huizen E. Weve, fabrikant, Amsterdam M. Woerdeman, geneesh., A'dam D. Wildeboer, g.-sccr., Kortenhoef J. Zegger, koopman, .Amsterdam G. Zwaari, kastelein, Huizen. G. Witteveen, Heemstede J. C. Haspels, burgem., Enkhuizen M. TaudiaChabot, bank., A.dam J. F. J. Ammerlaan, arcii., A.dam H. Andersen, ambt!, Amsterdam W. C. N. Andriessen, dir., A.dam R. J. Arnoldi, adv., Amsterdam II. T. Asser, directeur, Laren J. M. C. Bijl, geneesh.. Amsterdam C. H. Beels, bankd., Hilversum D. A. Blaauw, koopman, Laren C. Blanken, hoofdiiisp. v. politie, Amsterdam J. D. Boltjes, banl'dir.. Aerdenhout H. J. M. Bou.cliette, Amsterdam D. Breebaart, burgemeester, Zijpe J. R. Broeijer, bedrjjfsl., Amsterdam J. P. van Bruggen, pred., A'dam J. J. de Casparis, geneesh., A'dam H. v. Couwelaar, ingenieur,, Adam Dr. J. A. v. Dongen, vr.arts, A'dam J. P. W. v. Doorn, burg., Heemstede E. A. Dudok v. Heel, commissionair in effecten, Kaarden M. F. Duintjer, architect, A'dam G. C» Dun, schoolopz., Alkmaar J. mT Eggersman, commissionair in effecten, Amsterdam E. P. Ekkel, verz.agent, Amsterdam L. J. G. v. Evvijk, ing., |Bussura J. C. Faber, kleermaker, A'dam L. J. Feitz, directeur, Hilversum Ch. Flemming,-bivnkdir., Bloemend. J. Gerbei';, dir., gem.w., Bussum J. Goudriaan, ing., Hilversum K. -v.d. Graaf, schoolopz., Hilversum G. F. Harbfcrts, gem.ambt., A dam P. A. v.d. Harst, onderw., A'dam G. C. Heringa, hoogl., Amsterdam J. Ilille, koopman, Bitssum C. Haringa, dir. verz., Amsterdam J. II. Iloekstein, rijk-samt., A'-dam J. W. C. Hopman, N ie u w-era mstel W. M. Houwing, bankdir., A'dam I. Hovy, rechtskundige, Büssum J.-Kamp, poiitieinsp., Amsterdam G. dé Jong, gcm.opz., de Rijp. H. Kleibrink, sig.wink., A'dam F. II. "Kunst, makelaar, Amsterdam Mr. A- Koelma, gcm.secr., Alkmaar M. Kohnst'amm, historicus, A'dam P. A. Koks, controleur, Hilversum. L. Ch. Ivollf, burg., Hippolytushoef. J. Koningsberger, pred., A'dam. A. Koopmans, fabrikant, A'dam. J. M. A. Koperdraat, lioofdopz., Amsterdam. 1 W. C. Korthals -\ltes, directeur, Amsterdam. G. G. Loggers, burgemeester. Wieringerwerf. A. Luteijn, hoofinsp. van politie, Amsterdam. Th. R. Luykx, advocaat, De Rijp. J. 'II. Maan, student, Amsterdam. f. H. Massink, directeur. Alkmaar G. J. V. Mesdag, fabr., Hilversum. C. A. H. de Metter,' am,bt.,r A'dam. St. M. Middèlhoff, burg,, Hoog- karspel. G. .T. Noverraz, dir., A'dam. G. J. A. Oosterhaan, stud., A'dam. P. A. Phaff. bedrijtsl., A'dam. J. C. M. Pollman, onderw, A'dam. W. Proost, chchiicus, Blaricum. Quarles van üfford, secretaris, Hilversum. Ch. F. J. Quarles van üfford, directeur, Amsterdam. J. van Raalte, handelsreiziger, Amsterdam. H. D. A. v. Reenen, burg., Bergen. ,T. G. Robbers, koopman, A'dam. L. Roeffs, gem.-secr., Laren. H. v. d. Schaar, dir., Amsterdam. H. G. Scholten, oud-gem.-secr., Blaricum. •II. J. J. Scholtens, schriftkundige, Bevervvijk. M. G. Schrikkér, comm. in effecten, A'dam. J. C. Schroèder, Rijksverzeke ringsbank, A'dam. J. Schwantje, ambtenaar, Hilversurrf. J. Sikking, aann., Hilversum. P. Simonis, voorz., vakv., A'dam. L. J. Smit, Laren. J. Schaap, fabrikant Huizen. Een half jaar hinderlijke hoofdpijn. korten tijd ge heel verdwenen. De Heer J. R. re R, Schrijft, dd. 4-lO-'40: „GcdurenSe 'n half laar leed tk aan voortdurende hin derlijke hopfdpijn. (uni 1940 begon ik een kuur men O vaaltjes. Reeds na gorten tijd waren de pijnen geheel verdwenen. Ook thans heb ik geen pijn meer.'-' Hij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Tnncral Agentuur. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Ori.'-incele verpakking van 20 tabletten sle< Lts 60 ets In al!e apotheken en drogisterijen verkrijgbaar* Trlneral Agentuur, fiassaukade 373, Amsterdam De versoberingsmaatregelen Zooals bekend zij^ door den di recteur van het hotel-, café-, res taurant- en pensio'nbedrijf, in op dracht v: d. „Ruestungsinspektion Kièderland" met ingang van14 Ji. 1942 drie versoberingsmaatre gelen geiro'ffen, de in het kort hierop neerkwamen: 1. warme maaltijden in restau rants alleen van 12.30 tot 14.30 en van 13.00 tot 2-1.00 uur; 2. stroome«*d water in hotels en pensions alleen van 7.00 tot 8.30 uur 3. personenliften en roltrappen alleen voor opgaand verkeer lioo- ger dan de'3de etage. Deze aanwijzingen, -die zonder twijfel groote bezwaren zoowel in de bedrijfsvoering als voor het publiek met zich brengen, zijn gegrond op de noodzakelijkheid om, in. verband met de te vcrwach ten drastische beperking in het gebruik van brandstoffen met in begrip van gas, en electriciteit, reeds thans zooveel mogelijk hier bij aan te passen. Het publiek dient hierbij zijn medewerking te, verleenen en geen éischen te stellen, waaraan niet. kan worden voldaan of waardoor b.v. hotels, restaurants en café's genoodzaakt worden de electrische verlichting min of meer op 'den ouden voet te doen doorgaan. Men rnoet wel bedenken, dat de coulan te behandeling ten opzichte van de stroomlevering niet beteekent, dat men evenveel mag gebruiken als in normale tijden. •Publiek en ondernemers dienen er zich bewust van te zijn, dat, de vrijgevige behandeling er alleen op is gericht de ondernemers nog zooveel mogelijk in staat te stel len noodzakelijke lichtbronnen in geschakeld te' houden. Alle overbo dige lichtbronnen moeten buiten gebruik zijn gesteld. De ondernmers zullen tal van lampen moeten doen vervallen of op mindere capaciteit brengen. Voor de instandhouding van deco ratieve of gezellige lichtbronnen in voor liet publiek geopende in richtingen is thans volstrekt geen clcefrciteit beschikbaar. Uitschakeling van electrische lampen en gebruik van kaarsen is vanzelfsprekend niet geoorloofd. Publiek en ondernemers dieneh ieder voor zich een en ander ter dege ter harte te nemen. Mersa Matroe bezet. Een overzicht van de door de Duitsche en Italiaansche troepen bezette Brits che stellingen. Atlantic- Holland-P.K. Otto- Pax Holland m 'S-GRAVEKHAGE, 22 Juli. Het Dep. van Volksvoorlichting en Kunsten, deelt het volgende mede: De tentoonstelling „Hulpwerk Beeldende Kunst", die 1 Augustus 1942 te Amsterdam in het Rijks museum geopend wordt, belooft een groot succes tfc worden. Inge zonden werden 1889' werken. 959 Kunstwerken werden.ter ten toonstelling toegelaten. De Neder- landsche kunstenaars, die geen persoonlijke uitnoodiging - hebben ontvangen en die zich aangemeld hebben als lid van de Nederland- sclie Kultuurkamer, kunnen zich alsnog in verbinding stellen met het bureau der tentoonstelling „Hulpwerk Beeldende Kunst" in het Rijksmuseum te Amsterdam. Na beoordeeling door de jury zul len hun werken dan aan de ten toonstelling worden toegevoegd: AMSTERDAMSCHE DIEVEN OP HET OORLOGSPAD. Uit. het pakhuis van een expedi teur in de Dirk van Hasseltstéeg zijn gisterfoi drie kisten garens, ter waarde van ca. f 3500, gestolen. Eenig spoor van braak is niet ge vonden, terwijl ookelke andere aanwijzing omtrent de manier, waarop de diefstal gepleegd 'is, tot dusver ontbreekt. Ook een pakhuis in de Recht- boomssloot heeft ongenood bezoek gehad. Eenige balen tabak worden er vermist. Een bewoner van de Apollolaan heeft bij de politie aan- gifte'gedaan van diefstal van een met twee brillanten bezetten gou den ring, ter waarde van f 750. Vermoed wordt, da't een insluiper zich van .het kleinood heeft meestei* gemaakt. Joodsche vermogens Naar gebleken is, hébben tal van werkgevers, werknemers en vroegere werknemers nog niet vol daan aan hun aanmeldingsplicht, - -lortvloéiende uit de Verordening 58/42 artikel 1 t.m. 5. Daar uiteraard salarissen,1 ar- beidsloonen, provisies, pensioenen, wachtgelden, ondersteuningen, gra tificaties, tantièmes enz. .onder het begrip vorderingen vallen, dient, voor zoover dit nog niet is ge schied, onmiddellijk aanmelding dezer vorderingen bij de fiiTrfe Lippmann, Rosenthal en Co., Sar- phatistraat te geschieden, waarbij opgegeven moet worden, welke be dragen sedert 23 Mei jcl. aan de bo venbedoelde werknemers werden uitgekeerd en op welke data. Van alles wat uit dorp en stad OUDE VESTINGGRACHT VAN STEENBERGEN WORDT* UITGE DIEPT Naar wij vernomen be staan er in Steenbergen plannen om de oude vestinggrachten -uit te diepen en op oorspronkelijke breedte te brengen en om grond- gordels met wandelgelegemheiid te maken rondom het historische plaatsje, waardoor Steenbergen zeer zal worden verfraaid. OPKOOPER VAN DISTRIBUTIE BESCHEIDEN AANGEHOUDEN. De marechaussee te Harkstade heeft aldaar aangehouden F.' M. uit Groningen, verdacht van het opkoopen van verschillende distri- butiébescheklien in Harkstade en omgeving. Hij is ter beschikking van eten officier van justitie ge steld. VERPLICHT ZWEMONDER- RÏCHT VOOR DE HILVERSUM- SCHE SCHOOLJEÜGD Na lang durige voorbereiding heeft de bur gemeester van Hilversum thans besloten met ingang' van het ko mende schooljaar over te gaan tot verplicht zwemonderrioht aan de .schooljeugd. Het besluit houdt in, dat aan de leerlingen van de zes d'e klasse der lagere scholen 25 van da voor het onderricht in de lichamelijke opvoeding op de lesroosters uitgetrokken uren wor den bestemd voor onderwijs in het zwommen. Slechts zij, voor wie blijkens ge il ocskudi gé verklaring bezwaren bestaan, worden vrijgesteld. GROOTE DIEFSTAL IN KLEE- DINGMAGAZIJN Terwijl de be woners enkele dagen met vacantie waren, hebben inbrekers een goe den slag geslagen in het kleoding- •magazijn-van de firma Van W. aan de stationsstraat te Hilvorsuhiv Ontvreemd werden enkele kalfs- bontmantels en eenige zilvervos sen ter waarde van duizenden gul dens, een aantal colbertcostunims, cou/pons stof en enkele jassen, be nevens S00 textielpunten en een flink bedrag aan zilveren guldens en rijksdaalders NOODLOTTIGE VAL VAN EEN D.|K Gistermidag omstreeks drie uur viel de 66 jarige metse laar C. ter H. uit de Willem Breu* kelszstraat doordat een schoorsteen waaraan hij werkzaamheden ver richtte, afbrak, van het dak van een perceel aan de Laan Copesvan Cattenburch te Den 1 Haag. De man viel op het zeven meter lager gelegen balcon van de eerste eta ge en bekwam een hersenschud ding, twee gebroken heenen en een gebroken arm. Het bejaarde* slachtoffer is nog des avonds aan de bekomen kwets uren overleden. ZESJARIG JONGETJE ONDER AUTOBUS Te Jelluim (Fr.) ge raakte de zesjarige S'iipke Faber, die op een melkwagen meereed onder een passecrende autobus, toen hij van cl wagen sprong. Het jorfgelje overleed enkele oogenblik- ken na het ongeval. Een tragische omstandigheid is, dat de ouders vijf jaar geleden ook een zesjarig zoontje op deze wijze^ bobben ver loren. Met den Nederlandschen Volksdienst voor sociale ge rechtigheid. 269. Zoo, geloof je dat! Nou, als het erg was, zou je het wel voelen en van au-au piepen. Dus dat val mee! Waar zijn de anderen? Wie anderen? Piet vertelde met wie hij op weg was gegaan. Ja, kereltje, het spijt me, maarreik moet het wel zeggen, die zijn allemaal verongelukt en ons mooie film- kamp is ook totaal verwoest. Piet sprong» overeind en barstte in snik ken uit. EEN EUVEL, WAARAAN TOT EL- KEN PRIJS EEN EINDE MOET WORDEN GEMAAKT. Melk is een van de'belangrijkste voedingsmiddelen in dezen tijd. Onmisbaar voor zuigelingen, voor oudere kinderen, voor jonge moe dors, zieken en herstellenden. Schaarsch zijn de rantsoenen en voor volle melk konten slechts zij in aanmerking, die di^ voedsel niet kunnen ontberen. De inkrimping van onzen veesta pel, dé verminderde melkgift ten gevolge van het gebrek aan eiwit rijke veevoeders, hebben de be schikbare hoeveelheden nog meer doen verminderen en het is begrij pelijk, dat in de huidige omstan digheden met dit kostbare vocht gewoekerd moet worden. Taptemelk voor de volwassenen, volle melk voor .kinderen en zie ken, zoo moet het op het oogenblik zijn cn niet anders. Dubbel droevig is het daarom, dat de zwarte han del ook op dit terrein welig tiert en dat duizenden liters raeik in verkeerde handen terecht komen. Italiaansche soldaten halen de Brit- sche vlag naar beneden en hij- schen de vlag van het Imperiufti boven Mersa Matroe. Orbis-Luce-Holland-Pax Holl. m In den afgeloopen nacht om vijf uur is een felle brand uilgebro ken in de kapitale boerderij van dén heer K. Slager te «fitedum, ei genaar de burgemeester, de heer K. Jensema. Binnen een minimum van tijd was alles een vuurzee. De inboedel kon slechts gedeeltelijk worden gered. De brandweer uit Apr ;ngedam verleende assistentie? doch Icon niet verhinderen, dat het woonhuis geheel vernield, werd. De boerderij is gedeeltelijk behouden gebleven. De oorzaak is onbekend. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. FEUILLETON. Een romantisch verliaai uit de Grieksclie bergeo door ERNST K.LEIN 26 f Die hapte naar adem. Wanneer Salomon iemand vasthield met het voornemen, hem zoo spoedig niet meer los te laten, dan was zijn greep gewoonlijk van een buitengewoon solide soort. Thans liet hij echter los. zoo vlug hij maar kon... Breng mij naar je woning! fluisterde\ de ezeldrijver heel zacht, opdat de omstanders het niet zouden hooren. Salomon toonde zich tegen den toestand opgewassen. Met hernieuwd gebrul stormde hij op den- man af. Wacht maar, hond! schreeuw de hij. Je gaat w*et me mee naar huis: daar kan je er van lusten! Fn hij sleepte, stiet .en rukte hem met zich voprt. Kalf Zaricani volgde hem op eerbiedige afstand. - Met een geweldigen zwaai vloog de ezeldrijver de huisdeur binnen. Terwijl Salomon deze zorgvuldig af sloot, kwam Vitüs door het spek takel in zijn werk; gestoord, de trap af. De ezeldrijver, wien alle beenderen in het lichaam pijn deden, richtte zich met moeite op en stak hem de hand toe. Hamid Bcy! riep Vitus. Bent u het of bent u'het niet? In ieder geval ben ik slechts datgene, wat uw gedienstige Salo mon van Hamid Bey heeft overge laten, steunde de op zoo vreemd soortige fcnjze binnengelaten gast. Hoe kan ik ook weten, dat zoo'n stomme kaffer... dat u de ezeldrijver bent! verontschuldigde Salomon zich. Nu vertelde Hajnid Bey de heele geschiedenis. Nadat hem de moord op den Bosniër gemeld was, had hij liet nooclig geacht, zelf hier te ko men. Hij had op een gelegenheid k geloerd, om het huis. binnen te slui pen, zonder de aandacht der spion nen te trékken. Toen was hij Salo mon tegengekomen en terwijl hem de tranen van het lachen over ue wangen Jicpen, vertelde Hamid Bey ten einde. Maar hij lachte niet meer, toen hp vernam; wat Vitus hem zijnerzijds te berichten had. De koekoeksklok werd naar behooren bewonderd en de ge vangenen boven in oogenschouw ge nomen. Men besloot hen te laten lig gen, waar ze lagen. Dan konden de zaptiehs hen dien nacht weg halen. Het komt mij .voor, dat ik juist op tijd gekomen ben, zeide Hamid Bey, toen hij alles gehoord en gezien had. Toen at men den biefstuk, dien Salomon op den door mevrouw So- phia- verlaten haard gebakken had en sterkte zich uit voor een behage- lijk middagslaapje. Den bode, dien de telephoon had aangekondigd, kon men niet voor het invallen der duisternis verwachten, ACHTTIENDE HOOFDSTUK. De bode. Traag kropen de uren van den middag voorbij. Tegen vijf uur maakte Vitus een kleine wandeling onder de platanen. Hamid zat bo ven op zijn kamer, dronk ontelbare koppen koffie en rookte ontelbare cigaretten. Salomon slenterde voor het huis heen en weer en kauwde van al zijn vingers de nagels af. Eindelijk kwam de avond. Don kere schaduwen gleden over de ber gen in het dal. In het dorp werden achter 9e kleine vensters de petro leumlampen opgestoken. Donker, ver laten lagen de straten. Boven, in de kamen-van Vitus was het drietal op post. De gevangenen waren overgebracht naaf het kleine nevenvertrek, waarin Salomon iede- ren avond zijn lieftallige ledematen uitstrekte. Ze rookten niet. Ze staken geen lamp aan. Ih het donkef stonden zij achter de vensters «n spiedden voortdurend de straat af. Het eene uur na het andere kroop voorbij. Vitus haalde zijn horloge te voorschijn en liethet repeteeren Kwart voor negen. De bpwinding, de spanning der drie mannen was zoo groat, dat zij den fijnen zilveren klank van het horloge als een verlossing begroet ten. Hun zenuwen ontspanden zich weldadig gedurende eenige oogen- blikken. Een pracht hprloge, zeide Ha mid Bey, bijna hardop. Ik heb het reeds vier jaar en het is nog geen één keer blijven stil staan. Een Zwitsersch horloge? Ja, uit Genève. Het was niet goedkoop, maar ik betaal liever iets meer, teneinde iets goeds te hebben. Dat is ook mijn opinie. Goed koop is duurkoop Hamid brak plotseling af. Beneden had een plank gekraakt, alsof er voetstappen over gingen. Met ingehouden adem luisterden de drie mannen in een oogwenk had den zij -vêrgeten, waarover zij praat ten. En hun zenuwen spanden zich weer als te voren tot het uiterst^ toe Het was niets. Hier en daar begon in het oude huis het. houten gebinte te kraken. Boven hun hoofden hoor den zij onder de hanebalken de mui zen heen en weer rennen en piepen. Buiten was intussche» de maan opgekomen. Helder beschenen lag de straat daar alleen de platanen wierpen er hun lange schaduwen., Geen mensch was wijd en zijd te zien. Plotseling ging het hun alle drie als een rilling door de leden. En het wÉffen drie mannen, die voor geen klein geruchtje vervaard waren Maar. thans staarden zij elkaar ver bijsterd aan. Geen mensch was vanaf de straat het huis binnengekomen. En toch was er iemand in huis! Ze hoorden hem alle drie. Hoorden naast het kloppep van- hun eigen harten de sluipende schrede, die beneden in het duister naar de trap ging. In een oogwenkwaren ze in de kamer van Salomon. Vitus en Hamid gingen achter de deur staan, die zij niet sloten. Salomon hurkte bij de gevangenen neer en legde zyn hand om hunkeel. Bij de geringste be weging kneep hij beide toe Wordt vervolgd. Op* het platteland neemt men het niet Te nauw met de distributie bepalingen, in de groote seden wordt een levendiger) handel ge dreven in melkbonnen en helaas maken zich talrijke slijters even eens aarx ongeoorloofde practijken schuldig. Het is een oude geschiedenis, die toch Altijd weer nieuw blijft. In het eene huis, drie hoog, hoort de huisvrouw, dat zij op haar melk bonnen ditmaal niet alle melk kan krijgen, waar zij recht op heeft. Wij krijgen niet" meer, zegt de melk boer schouderophalend. Maar twee portieken verder verkoopt hij met een knipoogje en voor een prijs van vijftig cent per liter volle melk zonder bon. Honderden gezinnen, die het betalen kunnen, drinken koffie met volle melk en duizenden andere gezinnen kunnen voor hun kinderen geen melk krijgen, meestal omdat een groot arbeiders1- gezin geen vier of vijf gulden in de week voor melk kan betalen, maar ook omdat de slijter een ge deelte van de volle melk clande stien heeft verkocht. Dit is een on- houdbaren toestand, waar tot eiken prijs een einde aan gemaakt moet worden. Tegen die boeren, die slechts" een gedeelte van de melk afleveren en de rest clandestien verkcfopen, worden thans scherpe maatregelen getroffen. De veehou ders zullen ten volle verantwoorde lijk gesteld worden voor een be drijfsvoering, welke bij de beschik bare hoeveelheid veevoeder er op gericht is een zoo groot mogelijke melkproductie te verkrijgen. Le vert de veehouder minder melk pei^ koe af dan normaal kan worden geacht, dan moet hrj boven de ver plichte veelevering een aantal die ren extra afstaan. Het lek op het platteland zal dus binnenkort ge stopt zijn. Blijft over de nog steeds bestaande chaos in den melkhan del en het geknoei van talrijke slij ters. Ook hier is een streng optre den ten zeerste gewehscht, wil men uiteindelijk tot een rechtvaardige verdeeling van de beschikbare melkvoorraden komen. Het mag in dezeh tijd niet voorkomen, dat een kinderloos gezin eiken dag koffie met volle meik drinkt en minder goed gesitueerde gezinnen geen melk voor hun kinderen kunnen krijgen. (V.P.B.) VRIJDAG 2-1 JULI. Hilversum I. 115.5 m. 6.45 Graraoloonmuzlefc. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15( Gramofoon muziek. 8.15 Voor de hulsvrouw.'9.20 Gramo foonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11 20 Orkêst Willy Eberlé. 12.00 Lulsterspel^„AIs de Goden ontwaken". 12,15 Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Ensemble Willy Kok en gramofoonmuziek. 14.00. Haarlemsche orkestvereeniging, solist en gramofoonmuziek. 16.00 Godsdienstige lezing. 16.20 Zang met pianobegeleiding. 16.50 ^.Orgelconcert. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke en beursberichten. 17.30 „Zóó word je winkelmeisje", beroeps- keuzp voor meisjes. 17.45 Viool, piano en gramoéopnmuziefc. 18.30 Neeriands stem van het Oostfront. 18 45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Binneniandsch zakelijk praatje. 19.05 Reportage. 19.30 De Melodisten en solist. 20.15 VriJdagavondcabaret. 21.00 Cabaret- programma. 21.25 Het wekeUjksche sport- praatje. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding ,ract de Studio beschikken. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hilversum II. 301.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Salon orkest (opn.). 9.00 Omroeporkest en solist (opn.). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Cause rie „Amsterdam oudste monument in gevaar?". 11.00 Pianovoordracht. 11.30 Cello en piano. 12 00 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 12.45 N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 bedrijven, gevarieerd programma, 15.00 Voor Lezing over koolzaadteelt. 13.15 Tusschen de de vrouw. 15.45 Gramofoonmuziek. 16.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 17.00 Als je verre reizen doet. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakeiljke- beursebrlchten. 17.30 Orkest Malando en solist. 18.15 Reportage. 18.30 Ensemble Willy Kok. 19 00 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 N.O.: De Jordaner vertelt over sociale noo- den. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00/BCN O.r Engclsche uitzending: „Holland-'s polltical aspects". Voor de Radio-Centrales:. Gramo foonmuziek, 20.15 Flutttrio. 20 40 Gramofoon muziek. 21.00 Landmans Lust. 21.30 Gramo foonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O,: Leidende staatslieden schrijven. 22.10rAvondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilver sum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker <afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den'Helder A. G. van Kampen. Binnenland, alg. report, en étreeknieuws A. Eriks. - T

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2