SECRETARESSE BEKENDMAKING Vordering van rijwielen Alkmaar Lanqedijk Problemen van den dag VOORZICHTIG C.K OSSEN Leerling of gevorderd leerling-kapster M. Niestadt-Smit ROOSJES SÏLVAIN MOET ZUCHTEN Marktberichten De Burgemeester van SCHAGEN breng; ter algemeene kennis, dat zij die a.anspraak meenen te kunnen maloen op vrijstelling van, vorde ring van hunne rijwielen, dit schriftelijk dienen aan te vragen ter gemeentesecretarie voor 4 Au- gusfltus a.s., onder vermelding T&m de gronden waarop de vrijstelling wordt verzocht en onder opgave vatn merk, nummer en rcminrich- ting van het rijwiel en onder mede- deeling' of het rijwiel al of niet voorzien is van kettingkast en jas- beschermer. 9fchagen, 28 Juli 1942. De Burgemeester, MWISS E£KE RKE1. B. GESLAAGD. De heer M. E.' Wentink slaagde voor het L.O.-examen in de Hoog- duitsche taal. ULO-EXAMEN. Voor de op Dinsdag 28 Juli te 'Alkmaar gehouden examens slaag den o.a.: Diploma B: J. -Bootsman, Den Helder, W. Broersen, Zijpe, A. v. Dompselaar, St. Maarten, K. R. de Jong, Barsingerhorn. Diploma A: A. T. Gootjes, Ha renkarspel, A. Eriks, Zijpe, H. v. d. Ben, Schagen. N. A. Renooij, Bur- gerbrug, D. J. Sauer, Den Helder, J. A. Walraven, Den Helder, J. R. Alkeraa, Den Biórg, E. Brcen, Oos terend, J. v. Doorne, Den Helder, Py v.\Galen. Den Helder, A. v. Leeu wen, Den, Helder, J. Bokser, Sloot- dorp. De tuinbouw in 1943 Ten aanzien, van de teelt regeling 1943 voor den tuinbouw schrijft de „Tuinderij", in aansluiting op het bericht van de vorige wéék, dat de eerste indruk is, dat er in de teelt- regeling voor den tuinbouw geen ingrijpende principieels veramde-1 ringen te verwachten zijn. Vanzelfsprekend wenscht. men de teelt van groenten en vroege aard- pelen zoo hoog.mogelijk op te voe ren. De maatregelen, welke voor 1942 golden, hadden evenzeer die strekking en het heeft, naar wij ellen bij ervaring weten, hêuorth niet aan doeltreffendheid van de regeling gelegen, dat de oogst van verschillende tuinbouwproducten niet zoo groot is geworden als de tuinder en de consument, heiden gaarne hadden gewenscht. Het ab normaal koude veorïaar heeft, een streep door de rekening Van onze voorteelt gehaald en de nadien ge volgde wisselvalligheid in het weer waarop moeder Natuur ons bij voortduring heeft onthaald en nog telkens tracteert, dragen er niet toe bij dat onze producten toppres taties Jeveren, al ziin er gelukkig nog altijd uitzonderingen op dozen regel. Wol zal het noodig zijn, om,met. de in dit jaar ongedane rrvari*"»"" rekening te houden en wül men blijkbaar trachten, -de productie van groenten cn vroege aardappe len nog op te voeren. Dit stand punt is volkomen begrijp olijk, re kening houdende met het toene mende verbruik van groentert. Wat de brandstöfvoorziening van de glasbed rijven aangaat, heoft het blad vernomen, dat. de toewijzing van brandstoffen vvoor de blowmis ten zeer waarschijnlijk ongeveer 20% zal zijn van de normale be hoefte. Dat is niet veel, maar men dient bij de beoordeeling van deze hoe veelheid" niet uit 't oo*r t« verlie zen, dat de kolen a,an (ie bloemen kweekers niet worden verstrekt voor het próduceeren van bloemen, zn-aag in de voornaamste plaats voor het instandhouden van bepaal de kostbare gewassen en voor de noodzakelijke ziektebestrijding Verplichte koolzaadbouw In eenige gevallen onthef fing mogelijk. In aansluiting aan de in de pers verschenen mededeelingen over de verplichting tot het telen van win- terkoolzaad of win terraapzaad ver nemen wij, dat de productiecommis sarissen voor den akker- en weide- bouw van deze verplichting in eeni ge gevallen ontheffing kunnen ver- leencn. Dit betreft in de eerste plaats hen, die op contract koolsoorten, koolra pen, voeder- of mergkool voor zaad winning telen. Mits deze personen vóór 10 Augustus a.s. onder over legging van het contract een aan vrage bij den productiecommissaris indienen, verleent deze hun voor de gecontracteerde oppervlakte onthef fing van de verplichting koolzaad- of raap zaad teelt. In dit geval brengt de productiecommissaris de gecon tracteerde oppervlakte dus in min dering. Vo&r het eventueel restant kan de productiecommissaris den contract- teler eveneens ontheffing verleenen, indien naar zijn oordeel gevaar voor kruisbestuiving met het oog op de bedoelde contractteelt bestaat Dit geldt echter pitsluitend voor den contractteler zeil' en niet voor zijn buren. Aan deze ontheffing in verband met kruisbestuivingsge- vaar is de voorwaarde verbonden, dat de contractteler een gelijke op pervlakte met blauwmaanzaad of een ander door den productiecom missaris aan te wijzen oliehoudend zaad beteelt. In de derde plaats wórdt onthef fing verleend, indien en voor zoo ver de- verplichting tot het telen van koolzaad of raapzaad, met toe stemming van. den productiecom missaris, op een anderen teler is overgedragen. Deze overdracht is uitsluitend mogelijk binnen het werkgebied van de Landbouw Cri sis Organisatie. Ook deze onthef fing moet vóór 10 Augustus a.s. wor den aangevraagd. Bij de aanvrage moet een ^schriftelijke, gcdagtce- kende en onderteekendè verklaring van den overnemer zijn gevoegd, inhoudende,' dat hij zich verplicht een in de verklaring aangegeven oppervlakte grond voor den aanvra ger róet koolzaad of raapzaad te bebouwen.Deze oppervlakte is de overnemer verplicht met deze ge wassen te betelen, boven de door hem daarmede uit eigen hoofde te betelen oppervlakte. Het leeuwendeel van de ter b# schikking van den tuinbouw,gestel- de kolen komt ten goede aan de teelt van 'de vroege groenten' en de vroege hoofdgewassen. Het is e filter uitgesloten, dat de stooktuinder de hoeveelheid brandstoffen zal krij gen, welke hij in voorgaande jaren voor deze teelten noodig had. Over wogen wordt reeds in hoeverre be paalde teeltvoorschriften voor' de stookproducten in verband met "het kleinere kwantum kolen gewijzigd moeten worden. Eveneens wordt aandacht geschonken aan een vroeg tijdige bevoorrading van de bedrij ven met een zoodanig kwantum, ,dat men bij toepassing van een ver standig stookbeleid voor groote on gemakken niet bevreesd behoeft te zijn. Er is toegezegd, dat andere bij zonderheden over deze onderwer pen reeds binnenkort bekend zul len worden gemaakt. De tuinders doen intusschen ver standig, reeds thans rekening te houden met de ontwikkeling van zaken welke voor het volgende janr te verwachten is. Voor allen geldt in dezen voor de bedrijfsvoe ring moeilijken tijd, dat men moet roeien met de riemen, die men heeft. Trots de ongemakken en te genslagen moét men blijven trach ten, van zijn bedrijf het beste te maken. Het is zaak, juist in tijdën als wij thans beleven, dat de be kwaamheden van een goed bedrijfs leider aan den dag -treden. Onze tuinders zijn niet gewend, bij de pakken neer te zitten. Zij zullen dat ook in 1943 niet doen. NOG MEER GASTEN. Dinsdag zijn een 130-tal Rotter- damsche kinderen, ditmaal roomsch katholieke, in de gemeente Lange- dijk gearriveerd om hier een rusti ge vacantie door te brengen. OPGEVISCHT. De visscher G. uit Zuidscharwou- de heeft dezer dagen in het Waard je onder Oudkarspel bij het vis sollen een goede vangst gedaan. Het net scheurde er van! Het was echter geen visch, maar' een Tur ner rijwiel, toebehoorende aan den heer W. Stam te Oudkarspel, en afkomstig van de groote diefstal van 1 April j.1. aan de Spoorstraat te Oudkarspel. De banden warén „netjes" van de wielen verwijderd. EXPORTHEFFINGEN EN BIJ DRAGEN. Met ingang van Dinsdag 28 Juli moeten de exporteurs de volgende heffingen aan de Ned. Groenten- en Fruit Centrale afdragen. Augurken I f 0.20, boonen f 11.30, landbouwerwten f 0.60, spitskool f 0.60 en tuinboonen f 4.50 per 100 Kg. Bloemkool van 1822 c.m. f 060, komkommers, Iqs verladen: IA f 2.—, I f 1.60, II f 2.20, Til f 3.40; verpakt in E-kisten: IA f 0.50, I f 0.30, II f 1.10, III f 2.40 ier 100 st. Bospeeri verpakt in cisten f 0.60 per 100 bos. Met ingang van denzelfden da tum vergoedt de Centrale de vol gende bijdragen bij exnort: Au gurken II t.m. V f 0.30, I en II stippel f 0.40 en- III en IV stippel f 0.30 per 100 st. Bloemkool boven c.m. f 0.40 en kropsla f 1.10 per 100 stuks. ZORG VOOR HET PERSOONS BEWIJS. Het blijkt hier 'nog herhaaldelijk voor te komen, dat men verzuimt zijn persoonsbewijs bij zich te dra gen, zoodat men dit op vordering van de politic niet kan toonen. De burgemeester herinnert er aan, dat ieder dit bewijs op vordering aan' de politie behoort te toonen, bij ge breke waarvan men zich aan stren- "ge straffen blootstelt.. SCHOOLFEEST R.K. SCHOOL. De oudste leerlingen van de R.K. par. school van Lange dijk hebben Dinsdag hun jaarlijksch schoolreisje gemaakt. Het is een uitstekend geslaagde tocht gewor den. Het weer werkte uitstekend mee, zoodat het 's morgens een prettige wandeling was naar het station te Hearhugowaard. Het doel van de reis was Amsterdam, waar een bezoek werd gebracht aan Artis;'" waar veel genoten is. Er werd voorts een tramtocht door Amsterdam gemaakt. Ook de spoorwegspeelkamer in het Cen traal Station wercl met een bezoek vereerd. Daar hebben de jongelui naar hartelust spoortje gespeeld De geleiders lieten zich hier ook niet onbetuigd. 's Avonds werd het gezelschap met paard en wagen van station Heerhugowaard afgehaald, het geen een glorieuze intocht is ge worden. Zoo zijn de schoolfeesten van de R.K. par. school weer achter den rug. De organisatoren kunnen met voldoening op deze reisjes terugzien. GESLAAGD. Noordscharwoude. Voor het diploma Ned. Handelscorrespon dentie van de Associatie van Prac- tijik-examens slaagde onze plaats genoot P. Kos. SCHAAKMAT HEEFT DE BESTE PAPIEREN. In den nederlaagwedstrijd, welke de Al'kmaarsdtoe scfhaakvereeniiging D.O.S. houdt, heeft Schaakmat al hier nog steeds de beste papieren met een overwinning van 713, hetgeen 65% beteekent. Oppositie te Heiloo won met VA6'A en een afgebroken partij, dus 54,6%, terwijl de Pion van Koedijk met- 12X—5% verloor (30,25%). KEES PRUIS BRACHT UIT KOMST. Regen op St. Margriet, zes weken boerenverdriet ennarigheid voor de gasten. Gelukkig brachten Kees Pruis, de voordrachtkunstena res Bmmy Post en de pianist-accor deonist Bertus Hoogland, Maan dagavond uitkomst; dit drietal wist de nienschen weer wat op te vroo- lijken. De Rustepde Jager was tjok vol, toen de conferencier zijn gVoot auditorium verwelkomde. Hij wist den juisten toon te treffen en dl gauw zat de goede stemming er in. De liedjes van Kees Pruis en Em- my Post, ernst en luim, hun sket ches vielen in den smaak en het publiek was gul met zijn applaus. Eenig was Kees Pruis onder meer in zijn „Ik mag niet van m'n moe", zijn „Welterusten", en zijn muzikale liefdesverklaring en Bm my had o.m. veel succes met het ernstige „Kindervoeten". De pianist-accordeonist was een uitstekende begeleider van de zan gers en toonde een virtuoos te zijn op het „schippersltlavier". Ondanks het slechte weer, toch eeh mooie avond! (J. C. Kettenborg) WARM EN HUIZEN HUURPRIJS EN PERSONEELE BELASTING. Een weduwe komt 'tot ons met xde vraag tpt wien zij zich heeft te wenden om inlifchtingen te krijgen over. een huur kwestie en tot welke instantie zij zich kan vervoegen om ontheffing van personeele be lasting. Wij hebben kortgeleden wat huurprijfeaangelegenheden be treft, reeds het "adres genoemd van de instantie in Den Helder, welke als beschermster optreedt van huurders. Waar inzendster evaeuëe is en wellicht nu en dan in Den Helder komt, kan zij zich tot dat adres wenden; het luidt: Bureau Gemeentewerken, Kerkgracht. Den Helder. Mocht zij niet in Den Hel der komen, dan kan zij, waar haar tegenwoordig huis in liet district Alkmaar is gelegen, zich wenden tot het Bureau voor Bouw- en Wo ningtoezicht (den heer Vos), te Alk maar, waar men haar stellig naar genoegen zal inlichten. Om onthef fing te krijgen van Personeele Be lasting, doet inzendster het beste zich te wenden tot den Inspecteur der Belastingen in haar district met een verzoekschrift, waarin alie argumenten welke voor een even- tueele vermindering der belasting zouden pleiten, dienen te. worden vermeld. RIJWIELEN IN BESLAG GENOMEN. Na herhaalde waarschuwing van- de politiq en de Geestelijke, zijn Zondag jl. onder den kerkdienst enkele rijwielen in beslag genomen. Deze rijwielen waren niet voorzien van een slo£ en stonden geplaatst in het fietsenrek tegenover de R.K. kerk. Door de politie is proces-ver baal opgemaakt. HEERHUGOWAARD BEROEP AANGENOMEN. C.and. B. Richters te Waesp heeft zijn beroep naar Heerhugowaard bij de Geref. Kerk aangenomen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot A. Kwantcs, slaagde v.oor het te Amsterdam af genomen examen chemisch techni- ker. Voor Arie, die van de banken der gewone lagere af-, aldus naar boven rolde, is thans een plaatsje bij de B.P.M. beschikbaar. VERTREKKENDE ROTTERDAMMERTJES. Dinsdag was ophieuw een dag van actie voor het parochiale comi té van de H. Dionysius. Wagens met liotterdammertjes die na een verblijf van 6 weken in- onze ge-' meente weder „huis toe" gingen, zag men door de gemeente rijden. Wel voldaan kon men, nadat jie jeugdige gasten in Hugowaard op den trein gezet waren, huiswaarts keeren. ANNA PAULOWNA Baders, zwemmers wees voorzichtig Als ge weer te water gaat, Blijf verstandig overleggen, Hoe het met Uw krachten staat. Ga ze nimmer overschatten, In den zomerzonneschijn, Tracht, vooral op stille plaatsen, Rustig steeds Uzelf tè zijn! Heel vaak lokt het spieg'lcnd water Naar een ver gelegen doal, Houdt dan ook op warme dflgen, Inderdaad Uw hoofden koel! Baden, zwemmen is weldadig, Maar het vraagt gezond verstand, Zijt ge 't niet volkomen meester, Houdt dan liever maar het land! Elk gevaar is plots'ling ernstig, 't Vraagt soms offers, groot en klein. Want 't gevaar doet, juist in 't Water, Nimmer water in zijn wijn. En denk ook eens aan den redder. Welke moeite of hij heeft. Vóór hij afgedreven schaapjes Veilig weer op 't- droge heeft! Namen staan in vele kranten, Heel vaak gaan we ze voorbij, Ga ze niet te gauw vergeten, Schuif ze niet te gauw opzij. Want ze hebben iéts te zeggen Wat men niet vergeten mag: Droeve onbezonnenheden Op den lichten zomerdag Heerlijk is 't zich te verfrisschen, Als de zon te stoven staat, Als een ijle warmte-trilling Langfe de wijde velden gaat, Maar dan moet ge 't VEILIG kunnen. Is dit nog niet het geval, Léér dan'haden, krachtig zwemmen. Of blijf stuurman aan den wal! Juli 1942. KROES. (Nadruk verboden.) Voor energieke Jongedame is eèn prettige werkkring vrij als Gevraagd wordt ruime kantóorervaring (in het bijzonder on berispelijk Nederlandsche en Duitsche correspondentie), ar chief, boekhouding, steno en typen, Sympathjseerend met den nieuwen tijd. Uitvoerige brieven met getuigschr., levensloop, opleiding, opg. verl. sal. en laatstefoto onder letter D.B. Bureau Dag blad voor Noord-Holland, Alkmaar. F. APPEL en N, APPEL— SWAGER geven U hiermede kennis van de gehoorte hunner Dochtertje, JANNI Mosselstraat, Noordscharwoude, 27 Juli 1942. De Firma DE JONG en Co., gevestigd Keizersgracht 583/85, Amsterdam (C), hepft de eer hierbij te berichten, dat voor De Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij, dhder hare Di rectie is aangesteld de heer als Correspondent van boven genoemde Maatschappij voor Anna Paulowna en naaste om geving, bij wien in het vervolg alle verlangend wordende in lichtingen kunnem worden ver kregen. Amsterdam. Juli 1942. Onder referte aan het boven staande beveelt ondergeteeken- de zich in genoemde functie aan. C. KOSSEN Anna Paulowna, Juli 1942. *- Molenvaart 75. ZWARE ANDIJVIEPLANTEN te koopt G. J. WITTE, Tuin man, Gróotesloot G 27, Oude- sluls. Land te koop voor belegging Inlichtingen bij'. F. C. Jong, 't Veld. Oude1 Niedorp. GEVRAAGD: Dameskapsalon LAAGZIJDE 24 SCHAGEN. Telef. 297. Te koop 2 paar Jongensschoe nen met een paar Meisjesschoe nen, alles nog in goeden staat. Bij L. Timmerman, Petten. Te koop Motorband, 28 x 3, Hiel, nieuw, transportband 26 x 2, gebruikt, heel goed, tandem band, 26 x 1% x 1%, z. g. a. n. tafel, 2 spiegels, eiken recl'a- raebak, zonder glas, zeer goed damesrijwiel, Union, ook wel ruilen voor radio. Jb. Bellis, Petten, Tel. 293, Burgerbrug. Te koop een Kapberg voor 40 wagens hooi. Te bevragen bij A. Bruin, Zijdewind 160, Oude Niedorp. Te koop inzinkbare Trapnaai- machlne (nieuw), merk Pfaff, ringspoel. Chr. Prins, Rogge veenstraat D 110, Schagen. Te huur gevr. Bouwland, ge schikt voor-verbouw van kool zaad. Br. onder no. 15 postkan toor De Haukes (Wieringen) Kort verhaal GESLAAGD. Den Burg. Voor het eerste deel van het notarieel examen slaagde de heer P. Bremer te pen Burg. WIERINGEN POLITIE. Gevonden: sleutel, bril in étui, zilver armbandje, nummerplaat au to G 62194. deurknop van auto, een paar heerensokken, gouden zegel ring; sigarettenkoker; damespofte- monnaie. Verloren: 4-kleuren potlood; por- temonnaie met inh„ zwarte vulpen, biljet van f 2.50, zwart leeren porte monnaie met inh„.en boodschappen tasch, pak met ong. 30 jute zakken; bruine portemonnaie met inhoud. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Sjjouke, zoon van F. Jeninga en B. Wijraa; Cornelis An ne, zoon van Th. J. van den Berg en H. G. van der Linden; Gerarda Maria, dochter van Joh. M. Jelierse en Joh. Zwetsloot, Aart Adrianus Drewe, zoon van A. A. Schouten en P. Hoexum; Rieja Bertha, doch ter van R. A. Sturtewagen en L. M. Boeckling; Baukje Hendrica Jo harina. dochter van G. de Leeuw en N. Boontjes; Geertje, dochter van A. Sas en A. Veenstra; Anto- nius Cornelis, zoon van A. C. Ver- bruggen en G. Jonker. Ondertrouwd: A. Tiel ten N. Slab- bekoom. Getrouwd: P. A. M. van Oers en Joh. E. Kunnen. Overleden: Margaretha Asselman, oud 10 maanden; Jan Kuijper, oud 58 jaar. GESLAAGD. i Onze plaatsgenoot J. Metselaar Cz. slaagde te Alkmaar voor het eindexamen 4-jarige Mulo B. VRIJSTELLING VAN DE RIJWIELVORDERING. De Burgemeester van Wieringèn maakt bekend, dat verschillende categoriën der bevolking van de inlevering van heerenrijwielen zijn vrijgesteld. Personen, die behooren tot eeVi dezer .categorieën kunnen, ten e-'n- de hun rijwiel ongehinderd te kunnen gebruiken, een schriftelijk verzoek indienen ter bekoming van een bewijs van vrijstelling. Een for mulier voor dit schriftelijk ver zoek is kosteloos verkrijgbaar voor personen woonachtig te Wester- land. De Haukes, enz., op Donder dag a.s. 30 Juli 1942 van 10—12 v.m. in de O.L.S. te Westerland, Hippo- lytushoef. Ooster- en Westerklie.f, Noordburen, Stroe, enz., op Donder dag a.s. 30 Juli 1842 van 2—5 uur U.m. in het Bureau van Stqunver- leening Hippolytushoef. Ooster- land. Den Oever, Vatrop, Polder Waard Nieuwland enz., op Vrijdag a.s. 31 ^ili 1942 van 10—12 uur v.m. in de Kapel te Den Oever. Op het uit toereiken formulier staat vermeld wanneer de gelegen heid open is een bewijs van vrij stelling .af te halen. POLITIE. Gevonden een autoband van paardentractie. Inlichtingen bij den Gemeentebode. door Renè Tuchel. Sylvain en Colelte zaten in een hoekje van het café. Het liep tegen tienen. Samen hielden: zij het avond blad wijd voor zich uitgespreid. Achter de ernstige klommen kusten zij elkaar. „Ach, Sylvain..." „Wat?" „Wa.t zou het toch heerlijk 'zijn als nu de tijd bleef stilstaan." Sylvain lachte. „Meen je dat heusch?" .Natuurlijk meen ik dat!" „Zeg, weet je eigenlijk wel wat je vvenscht, jij klein, dom ding?" Colelte was een beetje beleedigd. „Natuurlijk weet\ik wat ik wensch" „Maar stel je nu eens even voor waarom moeten mannen nu al tijd en onder alle omstandigheden de dingen nuchter en logisch bekij ken! dat de tijd werkelijk zou stilstaan. Niet alleen de klok. Maar het heele wereldbestel." „Dan zaten wij eeuwig hier'sa men achter onze krant!" triomfeer de Colette. „Maar Colette!" „O, zou je dat niet prettig vin den? Dan houd je ook niet van mij!" Colette laat de -helft van de krant lq,s en schuift' van. Sylvain van daan. ,Colétte dan toch! Begrijp je dan niet.. „Neen", zegt Colette, „dat begi^p ik niet". Nu laat Sylvain de andere helft van de krantlo s en schuift duide lijk geërgerd zijn stoel opzij. Iemands verstand moet toch zeg gen! Maar zulke meisjes als Colet te! Sylvain neemt de krant nu al leen op en leest werkelijk de be richten. Hij leest een half uur en een* half uur lang is Colette diep verontwaardigd en diep ongelukkig Dan zoekt haar handje tersluiks zijn hand. Zij heeft ingezien hoe dwaas haar. verlangen was. Maar ze had het toch alleen maar even gewenscht omdat ze zooveel van hem hield Sylvain is alweer verzoend. Ze houden weer samen de krant om hoog en achter de zakenadverten- tics kussen zij elkaar opnieuw. Het is nu bijna elf uur. „Ach, Sylvain". „Ja, kleintje?" „Wat zou het toch heerlijk zijn als nu de tijd stil bleef staan." Sylvain moet zuchten. Maar zeg gen doefHij niets. Ach, dat is ook heelemaal niet noodig als je een meisje kust! BR. OP LANGENDIJK, 29 Juli. Aanvoer: 1325 Kg. rabarber 1 4. 112.475 Kg. aardappelen: groote f 5 60, kleine f 3.50, 22.100 Kg., roo- de kool f 6, 2200 Kg. gele kool 1 6, 240 Kg .tuinboonen f 6. NOORDSCHARWOUDE. 29 Juli. Aanvoer: 159.700 Kg. aardappe len: Schotsche muizen, groote f 5.60, blauwe Eigenheimers f 5-60, kleine f 3.50, 540 Kg. tuinboonen f 7, 130 Kg. snijbiet f 6^ 2400 Kg. rabarber f 3.20, 650 Kg. witte kool ZWAAG.G 27 Juli. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Aardappelen f 5.60 kk aardappelen f 3.50, spinazie f 8—10, postelein f 14, uien f 5.50, bieten f 7, roode kool f 7, slaboo- nen f 25—30, snijboonen f 25, tuin boonen f 7, doperwten f 16, peulen f 16, tothiaten f 1824, augurken f 717, bospeen f 5.60—7, rabar ber f 5.60—7, andijvie f 7, sla f 1.60—2, bloemkool f 6.4014, komkommers f 11—13.50, perziken f 11—18, selderie f 3, aardbeien f 283^, frambozen f 40—50, blau we pruimen f 5.10—17. witte drui ven f 90, Alicante f 85, Franken- thaler druiven f 85, witte bessen f 22.50, roode bessen f 1822.50, prolefic f 1830, kruisbessen f 16, zwartebessen f 42. meloen f 35. WINKEL. 27 Juli. Appelen f 510, zwarte bessen f 42, aalbessen f 1530, kruisbes sen f 1016, frambozen f 50, aard appelen f 5.90, alles per 100 Kg., komkommers f 8—13.60, rabarber f 0 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 27 Juli. Aanvoer: 12100 Kg. aardappelen: Schotsche" muizen f 5.60. PURMEREND. 28 Juü. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhan deld 13 partijen, wegende 23000 kg. Handel vlug. 40 plus f 54—56, 20 pl. f39— 43.50. Kaasmarkt, Gewicht 599, handel vlug. 3 stapels kleine Boeren f50 56. Runderen, totaal 821' stuks. 342 vette koeienT v. d. Levering; 220 gel de koeien f395490; 105 melkkoeien f 435620, 9 stie.ren v. d. levering: 95 graskalveren. 100—285, 284 nucht. kalveren, v. d. slacht v. d. levering, v. d. fokkerij f3550; 15 vette var kens, v. d. slacht, v. d. levering; 215 biggen f 2546, 460 schapen f 60 85; 156 bokken f25—80, 484 lamme ren f2432, kipeieren f 1.32 per kg. 800 oude kippen en hanen f0.90 p. kilo: konijnen fl per kg. 500 eem den f 0.90 per kg. jonge hanen (wit en rood) f 0.90 per kg. ROTTERDAM, 28 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 2272 die ren, waaronder 1150 runderen, 50 paarden. 242 veulens, 129 schapen, 312 nuchtere kalvéren, 127 graskal veren. 36 biggen en 226 bokken en geiten. Prijzen per stuk: Melkkoeien f 680—565- -475; kalfkoèien f685 565475; varekoeien f 455—370—305; vaarzen f 460—325—220; pinken f 305-r22o185; graskalveren f200 160—95. De aanvoer van graskalveren was iets kleiner met vlotten handel en priishoudend. Melk- en kalfkoeien aanvoer als vorige week met redelijken handel en beste kalf- en melkkoeien iets duurder. Verder onveranderd in prijs. Varekoeien aanvoer iets groo- ter met. matigen handel cn onver anderde prijzen. Vaarzen en pin ken aanvoer iets ruimer met kal-1 men handel en de beste vaarzen iets hooger in prijs. Verder als vo rige week.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3