PtENTEM c Smeeroliën en -vetten rooms van TENTOONSTELLING „STAD EN LAND" IN HET STEDELIJK MUSEUM TE AMSTERDAM In de Suasso-kamers een toonbeeld van oud-vader- landsch ambacht. aantal journalisten h<ïéft Dins- lag 1.1. onder de deskundige ler- ling van de heeren D. C. Roëll en Sandberg, resp. directeur en van het Stedelijk Mu- leum te Amsterdam, een ronügang door de tentoonstelling en Land", die, gelijk de heer opmerkte niet alleen ge- :ien kan worden als Neerlands maar ook altf een pp- tot eiken Nederlander om verantwoordelijk te zijn voor de rijk en de schoonheden van de steden en het Neder- landschap. Alvorens de tentoonstellingszalen betreden, deden de deelnemers wandeling door de zg. „Suasso- /ertrekken," die, tengevolge van hoogen toegangpiijs (lis. 1) tot bij het publiek weinig be genoten; hierin zal thans irerandéring komen, want bij rech uitspraak is bepaald, dat voor de bezichtiging niet meer dan lien cents geheven behoeft te wor In deze ruime kamers, met hooge krijgt men een suggestief beeld van de inrichting der patri in vroegere eeuwen. Praphtige meubelen, die den tand des tijds schitterend hebben Weer en de belofte geven dit nog lang te zullen doen, bewijzen hoe hoog het schrijnwer kersambacht in eere stond bij onze die zich in dit wonder- schoone vak, dat één der waarde volste factoren was voor een rustig, gelukkig en saamhoorig gezinsle ven, onvolprezen kunstenaars be toonden en zulks met een vin dingrijkheid, die meermalen bewon derende verbazing ontlokt Zoo staat in een der kamers een vernuftig uitgedachte bibliotheekladder, waar van de sporten met een enkelen handgreep in de stijlen verdwijnen kunnen en die zoodoende weinig, en zeker geen ontsierende, plaats inneemt Nog veel zou over deze produc ten van een nobel oud-vaderlandsch ambacht te vertellen zijn doch plaatsruimte gebiedt helaas tot be perking. De beteekenis der tentoon stelling „Stad en Land". De dichter Potgieter heeft eens gezongen „Holland, al wat gij zij.t, is der Vaderen werk", en zoo ooit deze eerlijke en bezielende vader lander gelijk had, had hij het hier De tentoonstelling „Stad en Land" geeft dit werk „der Vaderen" te zien in zijn honderden schakeerin gen. In zijn schoonheid en zijn lee- lijkheid, in ?ijn groei en in zijn te rugval. Men zou kunnen spreken van een staalkaart van tegenstel lingen. Hier wordt geleerd hoe het wèl en hoe het niét moet. Het is begrijpelijk, dat van deze =5= op practische voorwaarden bQ: „RENOVATUM" Lage voorschotpremie voor Inboedels reeds vanaf 0.40 per 1000.- per halfjaar. Vlotte schaderegeling Maximum-omslag5 maal de halfj. voorschotpremie. Algemeen ^nderllng Waarborg Genootschap Amsterdam. Singel 202/8 TeL SS62S32219 tentoonstelling, die ook organisato risch den grootsten lof verdient, een sterk opvoedende kracht kan uit gaan, en dat het daarom toe te jui chen. zou zijn, wanneer de school jeugd in de gelegenheid gesteld werd haar, en het liefst bij herha ling, té bezoeken. Het Hollandsche stads- en landscbapskarakter. Holland is karakteristiek door zijn wind, zijn wolken en rijn water. Deze drie elementen, die ook in onzë schilderkunst en literatuur hun dwingende weerspiegeling ge vonden hebben, worden in groote fotografische afbeeldingen weerge ven. Maar met deze drie is het Hol landsche stads- en landschapsbeeld niet afgebakend. Daar zijn ook nog de haringkar, het draaiorgel en de heimachine, zonder welke ons land door den loop der tijden heen on denkbaar geworden is. Niet het doorloopend steken van de loftrompet Op „Stad en Land" worden tal van belangrijke vraagstukken het publiek onder de oogen gebracht: landwinning, duingraving, ontbos- schingj ontginning, stedenbouw eischen van licht en lucht. Als door 'n reusachtige caleidoscoop, waar in telkens weer een nieuw beeld voor de lens komt, zonder dat noch tans het contact met Jiet vorige ge heel verloren gaat, aanschouwt men het werk ónzer vaderen. Het is en dit is mede een der aan trekkelijkheden dezer tentoonstel ling niet een doorloopend ste ken van de loftrompet. Veeleer is het tegendeel waar. Deze tentoon stelling is er ook een van gezonde en opbouwende kritiek. Zij toont de verkeerde wegen, die men een maal insloeg en de goede, die inge slagen moeten .worden. Boven den ingang van menige zaal kan het devies gezet worden: „Niet zóó, maar zóó-" In een uur wandelt men door Holland, doch het ls beter De vele zalen (als wij goed ge teld hébben, zijn het eir 26!), waar deze tentoonstelling uit bestaat, vormen tèzamenHolland! In een uur kan men heel Holland be- zoéken, doch het is beter wanneer men er wat langer den tijd voor neemt. Wij merkten reeds op, dat „Stad en Land" voortreffelijk georgani seerd is. Alles is gesdheiden gehou den en logisch ingedeeld. Romme lig en vermoeiend, zooals vaak el ders het geval is, is deze tentoon stelling zeker niet. Elke zaal biedt den bezoeker een afgerond geheel. In de eene zaal krijgt Jan Luykens beroemde versregel „Het leven zucht naar licht en lucht" een klemmende demonstratie en meen andere ziet men aanschouwelijk voorgesteld hoe bij het winnen van nieuwe cultuurgronden „niet komt tot iet",4 zonder echter dat „iet" zichzelf dan niet meer kent, zoo als het in den volksmond heet. Een eind verder kan men aanschouwen hoe de winning van grondstoffen diep in het landschap ingrijpt en in een vierde'zaal wordt 't rijmpje aan de wand „Recame kan soms beedhame(n)" op onwedcrsprekelij- ke wijze geïllustreerd. De eischen van verkeer, woningbouw, gezond heid alles met als uitgangs punt het welzijn van het volk en niet de bevoordeeling van een en keling hebben in uitmuntende afbeeldingen en maquettes, die niet nalaten een onvergetelijken indruk te maken, een tastbaren vorm ge vonden. En zoo kan men doorgaan. De belangwekkende rondgang, dien alle deelnemers ten hoogste op prijs stelden, werd besloten met een gemeenschappelijlken lunch en een boottocht door Amsterdam. op den bon Voor verbruik in motorrij tuigen voor wegverkeer. 's-GRAVENHAGE 29 Juli. Met ingang van 1 Augustus 1942 zal blijkens een dezer dagen in' de Staatscourant af te kondigen be schikking van den Secr.-Gen. van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart het koopen en in ontvangst nemen en het verkoopen en afleveren jr&n smeeroliën en -vetten, bestemd voor verbruik in motorrijtuigen voor wegverkeer (met uitzondering van het verkeer per rail) uitsluitend zijn toege staan onder afgifte van geldige dis tributiebescheiden. De Rijksverkeersinspectie zal daartoe aan de verbruikers aan vraagformulieren zenden. De ver bruikers behooren deze formulie ren ingevuld en onderteekend aan de Rijksverkeersinspectie terug te zenden. Vervolgens ontvangen zij van de Rijksverkeersinspectie mach tigingen, waarop zij bij den plaat selijken distributiedienst, geduren de de maand, waarin de machtiging is afgegeven, bonnen kunnen ver krijgen, die op het koopen van smeerolien en -vetten recht geven. Hierbij worden de verbruikers on derscheiden naar de omstandigheid, of zij al dan niet zelf de afgewerk te olie regenereeren. Verbruikers, die niet zelf regenereeren, ontvan gen van de rijksverkeersinspectie roode machtigingen. De distributie diensten zullen tegen deze roode machtigingen ook roode bonnen af geven. Verbruikers, die zelf rege nereeren, ontvangen van de rijks verkeersinspectie blauwe machti gingen en van den distributiedienst blauwe bonnen. Bij afgifte van de blauwe machtigingen, houdt de rijksinspecteur van het verkeer re kening met de omstandigheid, dat de verbruiker zelf regenereert door den betrokkene 20 procent op zijn hdeveelheid te korten. Verbruikers, die niet zelf regene reeren en die dus roode machtigiry- gen en bonnen ontvangen, zijn ver plicht bij verversoliing van het carter de afgewerkte olie aan den- leverancier af te staan. Zoowel de roode als de blauwe bonnen worden uitgegeven in cou pures van een halve eenheid, 5 eenheden, en r25 eenheden. Een een heid smeermiddelen bedraagt één liter smeerolie of één kg. smeervet. De bonnen, die gedurende de maan den Augustus tot en met October worden uitgegeven, zijn voorzien met den opdruk „Periode A" en zijn tot en met 31 December 1942 geldig. De handelaren dienen de volle hoeveelheid, die op de bonnen ver krijgbaar is gesteld, af te leveren en mogen dus geen korting toepas sen. Met ingang van 1 November 1942 zullen met „periode B" gemerkte bonnen worden uitgegeven, die tot en met 30 Juni 1943 geldig zijn. Met spade en geweer. De Rijks arbeidsdienst ijverig aan het werk op een vliegveld in het Oosten. Atlantic-Holland-PK Kaul- Pax Holland m. Jarenlang ondrage lijke hoofdpijn. Thans weer plezier in het werk. Mevrouw M. G. te W. Schrijft, dd. 18-7-'40: „Tien jaar lang kwelde mij ondra gelijke hoofdpijn. Nadat ik evenwel een kuur met Ovaal- tjes heb gevolgd, zijn de -pijnen geheel verdwenen. Nu doe ik weer met plezier mijn werk." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw-en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentuur. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentuur, Nnssaukade 373, Amsterdam STAATSLOTERIJ De hoofdprijzen der Staatsloterij zijn bij de trekking van 29 Juli als volgt gevallen: f 400.— 21465 f 100.— 9145 9497 De moord op het 8-jarig meisje vao Braak Op Zondag 19 Juli werd-op den weg langs 't Hazegrietje te Arnhem het 8-jarig meisje van B. vermoord, welk misdrijf groote opschudding verwekte. De politie meende aanvankelijk een spoor te hebben gevonden, tot dat eenige bijzonderheden werden ontdekt, die er op wezen, dat de op lossing van dit drama in een geheel andere richting moest worden ge zocht. Het trok nl. de aandacht van de politie, dat door een zuster van het slachtoffertje omtrent het geval bij zonderheden werden verteld die zij onmogelijk van anderen kon weten Toen nu een getuige gevonden werd, die het slachtoffer met deze zuster in de onmiddellijke omge ving van de plaats van den moord had gezien en wel kort voor den tijd, waarop het misdrijf moest zijn gepleegd, werd onverwijld overge gaan tot aanhouding van de 23-ja- rige G. W. H. van B. Er werd zooveel bezwarend ma teriaal tégen de zuster yan het slachtoffer gevonden, dat men over tuïgd is.de hand te hebben gelegd op de daderes van dit vreeselijke misdrijf. De verdachte blijft ontkennen, is Zaterdag ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring ingesloten. Van alles wat uit dorp en stad Boefje aangehouden. De poli tie te Delft heeft- procesverbaal opgemaakt tegen den dertienjari gen J. N. W., aldaar, wegens het plegen van verschillende diefstal len in het Sportfondsenbad te Delft. Orftlanks zijn jeugdigen leeftijd is W. reeds een goede bekende van de politie. Doodelijk ongeluk te Steenbergen. Dinsdagmiddag is onder Steenber- gè» een noodlottig ongeluk ge beurd. Omstreeks 2 uur moest de Voerman H. van den Bosch met zijn paard en wagen uit de richting Bergen qp Zoom komende op den Grintweg* iets naar rechts uitwij ken. Hier speelde het vier-jarig dochtertje van H. de Jong. Het meisje raakte onder den wagen en kreeg een der wielen over het lichaam. Het kind was op slag dood. Met hel geld van den patroon op stap. De Amsterdamsche politie heeft op verzoek van de\Rótt'erdam sche aangehouden drie knapen, die er met f 1100 van den patroon van een hunner vhndoor waren gegaan. Hun aanhouding geschiedde zoo vlug, dat het gelïeele bedr&g, met uitzondering van slechts f 40, in be- •slag kon worden genomen. De jon- H9ITIKA 274. Toen de boot, die naar het eiland gestoomd was om het gezel schap te halen, allen veilig fei Ame rika had gebracht, moest Piet maar zien hoe hij nu verder thuis kwam. kisten zag. Ze hadden hem eten, drinken "en een slaapplaats gegeven, maar vqor goed kon hij niet bij hen blijven. Op een dag slenterde hij langs de haven, toen hij een hooge stapel Officieele mededeeiiagen DISTRIBUTIE VAN SMEER- OLlëN EN -VETTEN. Handelaren in smeeroliën en -vetten dienen de van verbruikers ontvangen bonnen voor smeerolie te plakken op opplakvellen MD 18 in veelvouden van 10 eenheden met een minimum van 10 eenhe den, met dien verstande, dat op elk vel slechts bonnen voorkomen van dezelfde kleur, waarde en geldig heidsduur, Op één oppiakvel mo gen maximaal 25 bonnen worden geplakt. Een bon beslaat vier vak jes van het oppiakvel. De hande laren leveren deze bonnen weke lijks, op een door den plaatselijken distributiedienst te bepalen dag, bij dezen dienst in. Zij dienen voor de roode en de blauwe bonnen eën af zonderlijk ontvangstbewijs MD201A in te leveren, waarop zij de kleur en het aantal en de waarde van de met het ontvangstbewijs ingelever de bonnen moeten vermelden. Voor de ingeleverde bonnen ont vangt de'handelaar toewijzingen en wel voor de blauwe bonnen blauwe toewijzingen en voor de roode bon nen roode toewijzingen. Bij ^vijze van uitzondering zullen gedurende de maand Augustus ook voor de in geleverde roode bonnen blauwe' toewijzingen worden uitgereikt. Deze toewijzingen worden uitgege ven in coupures van 10, 50 of 200 eenheden en zijn een half jaar na den dag van afgifte geldig. De toe wijzingen geven recht op. het koo pen van het op de toewijzingen vermelde aantal eenheden. Met de r-oóde toewijzingen mag de hande laar zich slechts herbevoorraden, indien hij ten minste 25 pet. van het op de toewijzingen vermelde aantal eenheden in den, vorm van gebruikte motorolie bij zijn leve rancier inlevert, dan wel aan zijn gens, de 19--jarige kantoorbediende J. H., die voor zijn patroon een kwi tantie had moeten innen en twee scholieren van resp. 17 en 15 jaar, werden in arrfest gesteld. Drieling geboren. Het echtpaar G. Wietherink-Waanders uit Am- stenrade werd gisteren verblijd 'met de geboorte van een drieling. De kinderen werden geboren in de vroedvrouwenschool te Heerler- baan. Het zijn allen meisjes en tevens de eerste kinderen. Moeder en kinderen maken het -goed. De vader werkt op staatsmijn Hen drik te Rumpen| Door de tram gegrepen. Gister morgen is aan de onbewaakte over weg aan de Windlustlaan onder Leidschendam een ernstig ongeluk voorgevallen, waarvan de 24-jarige heer J. R. uit Hazerswoude, het slachtoffer is geworden. De heer R. die per rijwiel was, liet een snel tram van de N.Z.H.T.M. in de rich ting Leiden passeeren, en vervolgde toen zijn weg. Hij zag niet, dat uit de richting den Haag een tram trein in aantocht was. Door deze tram werd hij gegrepen en een eind weg geslingerd. In zorgwekkenden toestand is R. naar St. Antonius- hoevevervoerd. FEUILLETON. Een romantisch verhaal uit de Grieksche bergeo door ERNST KLEIN Stratos boog ten teeken, dat dit antwoord hem bevredigde. Xymatis achtte het beneden zrjn waardigheid, iets te zeggen. Hg haalde een zwaar gouden sigarettenétui te voorschijn, nam er met veel omhaal een sig^fet uit en stak die aan. De voormalige Evzonenoffioier ging voort: U, Vitus Thavon, een der be kende journalisten van Europa, weet natuurlijk, dat wg Grieken voor onze vrijheid strijden. Maar wij zijn arm. Dat zie Ak aan'het gouden siga rettenétui van den heer Xymatis! Op hetzelfde oogenblik had hg zich de tong kunnen afbijten. Hij had zich bloot gegeven, door te verraden, dat hij den „kapitein" kende. Die liet het dan ook niet over zfln kant gaan. Waaraan heb ik de eer te dan ken, u bekend te zijn? vroeg hij met de beleefdheid van een slang, die ge reed is haar prooi te verslinden. Ik ken alle vooraanstaande per soonlijkheden op den Balkan. Ik zou al een zeer slecht journalist zgn, in dien dit niet zoo was. Zoo? Xymatis wist op dezen handigen zet niets te antwoorden. Hij wierp Vitus een boosaardigen blik toe en wenkte Stratos, voort te gaan. De man loert op iets, dacht Vitus. Waarop Zou Hamld ztjn twintig gendar men naar binnen gesmokkeld heb ben? Wij zgn arm, vervolgde Stratos. en dientengevolge gedwongen, ons de middelen voor onzen vrijheids kamp. te verschaffen, waar wij ze krggen kunnen. Wg hebben de gele genheid, die professor Martius ons bood, aangegrepen en zgn vast be sloten, die ten volle uit te buiten. Mag ik u vragen, mijnheer Thavon, welke volmacht men u gegeven heeft met betrekking tot het losgeld? Ik moet u helaas teleurstellen, want ik heb geen enkele volmacht ontvangen. Natuurlgk ben ik bereid, uw eischen zoo snel mogelijk aan de betreffende personen over te bren gen. Goed. Houdt u een bedrag van honderdduizend Turksche ponden voor te hoog? Daar ik het bedrag niet behoef te betalen, zal ik me over de hoogte ervan geen oordeel aanmatigen. De universiteit moet zelve weten, of de oude professor haar zooveel waard is of niet. Zeer juist. Wij eischen verder voor elk onzer manschappen, die bij deze zaak betrokken zijn, een nieu wen revolver en een horloge. Dit be hoeft niet van goud te zijn, zilver is ook goed. U ziet, mijnheer Thavon, dat wij niet onbescheiden zijn. Ik zie het én ben er zoo ont roerd van, dat ik nauwelijks woorden kan vinden, om aan mijn ontroering uitdrukking te geven. Doch nu nog een paar laat ons zeggen, tech nische vragen: hoe stelt u zich de uitlevering van den professor voor. indien het losgeld betaald wordt? Wij-steken gelijk over. Op een nader vast te stellen punt van de grehs heeft de ontmoeting plaats. Wij ontvangen het losgeld en stellen den professor in vrijheid. Dat noem ik, uit een zakelijk oogpunt beschouwd, „fair". Ik zal uw voorwaarden onmiddellijk naar Weenen telegrafeeren. Waarheen kan ik u het antwoord zenden? Er ontstond een stilte. Een verle gen uitdrukking verscheen op het knappe gezicht van Stratos. Hij keek naar Xymatis, die echter kalm door rookte. Vitus doorzag den toestand on middellijk. Zijn hand in zijn jaszak klemde zich nog vaster om den browning heen, doch met Zijn bemin- nelijksten glimlach zeide hij: Is het wellicht uw plan, uw be lofte betreffende mijn persoonlijke vrijheid niet te houden? ik dacht, dat ik met gentlemen te doen had. Xymatis maakte een gebaar, alsof hij iets wilde zeggen. Maar hij slikte de woorden, die hij reeds op de lip pen had, weer in, leunde achterover en staarde Vitus met een onbe- schaamden grijnslach aan. Of het toch maar niet het beste was, den kerel neer te schieten? Stratos scheen in tweestrijd te ver- keeren. Het was hem duidelijk aan te zien, hoezeer het hem tegen de borst stuitte, iets te doen, wat in lijn* rechte tegenstelling met zijn begrip* pen van eer was. Vitus wachtte. Rustig en koud zat hij daar, een ver- achtelgken trek om den mon<3. Kijk eens, mijnheer Thavon, be gon de officier eindelijk, tot op zekere hoogte staan wij met u op voet van oorlog... Er zijn wetten, die de ergste barbaar zelfs de Turk in den oorlog in acht neemt. Ik kom tot u als parlementair, in het volste ver trouwen op het gevoel van ridder lijkheid, dat toch zelfs de Grieken niet vreemd kan zijn. Ik zie dus niet in onder welk voorwendsel u m\j in mgn vrijheid zou kunnen belemme ren. Stratos bukte zich als onder een ziveepslag. Het is hier een kwestie van zelfbehoud, antwoordde hg langzaam en onzeker. Ik geef u echter mgn eerewoord, dat wij u als gast zullen behandelen. U zult de goedheid heb ben, de door ons gestelde voorwaar den aan uw regeering mede te deelen en het antwoord onder een door ons aan te geven cgfer poste restante naar Saloniki te laten komen. Zoo dra de zaak in orde is, bent u vrg. En als ik weiger? Stratos, die zijn zekerheid langza merhand teruggevonde© had, haalde de schouders op. Dan zoudt u ons dwingen tot maatregelen, die ik persoonlijk ten zeerste zou betreuren. Ja. dan zoudt u mij ombrengen, levend begraven, of met water vol pompen! U ls waarschijnlijk goed op de hoogte van interessante gruwel daden... De officier deed, alsof hij die niet hoorde. Wij zouden u als een even goede vangst beschouwen als den professor, zeide hij. Wordt vervolgd. leverancier inleveringsbewijzen voor gebruikte motorolie afgeef^, waaruit blijkt, dat hij een hoeveel heid motorolie, die overeenkomt met ten minste 25 pet. van zijn voorgenomen aanvulling, bij een centrale inleverplaats heeft inge leverd. UNIFORM- EN UITRUSTINGS VERKOOP AAN DE DUIT SC HE WEERMACHT. Het Rijksbureau voor de Distri butie van Textielproducten door den Handel wijst er uitdrukkelijk op, dat slechts Bezugscheine, wel ke zijn voorzien van een rood schild en gedrukt en uitgegeven in Nederland, geldig zün voor den aankoop van uniformCTi, uniform- stoffen en uitrustingsonderdeelen dpor' leden der Duitsche weer macht. De Bezugscheine moeten zijn af gegeven door het desbetreffend troepenonderdeèl of door de Rue- stungsinspektion Niederlande: MAXIMUM-PRIJZEN VOOR GE SNEDEN HENNEP. Het Rijksbureau voor iie «Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat door teders voor van den oogst 1941 afkomstige gesneden hennep van goede midden-kwali teit waarbij dit product tevens vol doende droog en bladvrij is, ten hoogste een prijs van 7H cent per kg. in rekening mag worden ge bracht. Voor kwaliteiten boven deze mid den-kwaliteit is de maximumprijs bepaald op 8 cent per kg. Voor kwaliteiten beneden de midden kwaliteit mag ten hoogste 7 cent per kg. worden bedongen. Al deze prijzen gelden francoboord/Vagen naastbijgelegen laadplaats. PRIJS VAN KIPPENGRIT. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat met ingang van 29 Juli 1942 de prijs, tegen welken droge of gebrande kippengrit ten hoogste mag wor den verkocht en afgeleverd, is vastgesteld op -f 2.per 100 kg., in clusief zak, vrij wagon of schip af plaats van verzending. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 31 JIJLI. Hilversum I. 416,B m. 8.46 Gramofoonmuziek. 8.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en Programma- Uittreksel. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Vcor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.10 Omroeporkest en soliste (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Orkest Willy Eberlé. 12.00 „De ware Bohémien", luisterspel. 12.15 Gerard van Krevelen en zUn firkesL 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 „In het witte Bpoor", Spaansch programma. 13.30 Gramofoonmuziek. 14.00 Arnhemsche Or kestvereniging, solist en gramofoonmuziek. 18.00 Bijbellezing. 16.20 Orgel en cello. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 De knutselklas. 17.45 Viool en claveclm- bel. 18.30 Nêerlands stem van het Oostfront. 18,45 B-N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Binnenlandsch zakelijk praatje. 19.05 Repor tage. 19.30 Strijkorkest. 20.15 Vrijdagavondca baret. 21.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 21.25 WekelIJksch sportpraatje. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten.. 22.00 Gramofoonmu ziek. Vanaf 22Ü5 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met de Stu dio beschikken. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n. 301,5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muziek. 9.00 Omroeporkest en solisten (opn.). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Geestelijke liederen (opn.). 10.40 Rondom de molen van Dldam, klankbeeldenreeks. 11.00 Trio „Pro Musica" en gramofoonmuziek. 12.00 Otto Hendriks en zijn Orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 „Het na- gewas op den stoppel", vraaggesprek. 13.15 Tusschen de bedrijven, gevarieerd programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 De Melodisten, solist en orgelspel. 17.00 Als Je verre reizen doet. 17.15 B.N.G.: Nieuws-, zakelijke- en beursbe richten. 17.30 Harmonie-orkest. 18.15 Reporta ge. 18.30 Pianosoll. 1845 Bert van Dlnteren en zijn orkest 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale noo- den. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Holland's polltlcal as- pects. Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmu ziek. 20.15 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek. 20,50 Gramofoonmuziek. 21.00' Landmans Lust. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 BN.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N,O.beiden de staatslieden schrijven. 22.10 Avondwijding. 2215—2400 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.). Pl.verv. van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. G. van Kampen. Binnenland, alg. report, en streekniejiws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2