000 00? De Ziekenfondsverzekering Heden hier, morgen daar! |5 1G0.000 objecten. ONDERLINGE NEDERLANDSCHE RADIOPROGRAMMA Geldige bonnen voor voedingsmiddelen De lucht roovers van 10ITIKA Oorlogsschade kan ook Uw eigendommen treffen. Ver zekert U daarom bij de „OnderlingeNederlandeche", de Maatschappij met de proote risicospreiding. De voorschotheffing bedraagt per halfjaar slechts 60 cent per f. 1000. - Thans zijn reeds ingeschreven circa Vraagt inlichtingen! S Kantoor Amsterdam: Keizersgracht 399 Tel. 30313 MOLESTVERZEKERING MIJ. gevestigd te Sneek .Actieve agenten gevraagdI BIJ VERBLIJF VAN MEER DAN 30 DAGEN BUITEN DE WOON PLAATS, Vanwege het staatstoezicht op de Ziekenfondsen is thans een voor loopige regeling getroffen betref fende de positie van de recht streeks verzekerden en de indi rect verzekerden ingevolge het Ziekenfondsenbesluit, die zich voor een verblijf van meer dan dertig opeenvolgende dagen begeven naar een andere verblijfplaats in Nederland dan hun eigenlijke woonplaats. Wanneer een rechtstreeks verze kerde of een\ indirect verzekerde gedurende dertig opeenvolgende dagen verblijf gaat houden in een andere gemeente dah die zijner in woning, moet de rechtstreeks ver zekerde hiervan onverwijld kennis geven aan het algemeen zieken fonds, waartoe hij behoort. Dit geldt ook voor degenen, die op 31 Juli j.1. den dag van inwer kingtreding der nieuwe regeling 'reeds in bovenvermelde omstan digheden verkeerden. Deze kennisgeving dient verge zeld te gaan van een opgave van den naam van de gemeente van het tijdelijk verblijf. Zoo mogelijk den vermoedelijken duur van dit verblijf en het adres ter plaatse. Indien de gemeente, waarheen de rechtstreeks verzekerde, of de in direct verzekerde zich begeeft, bui ten het werkingsgebied ligt van bet. algemeen ziekenfonds .waarbij hij is aangesloten, dan moet tevens naam en adres worden opgegeven van het algemeen "ziekenfonds, •waarbij de rechtstreeks verzekerde wenscht, dat de belanghebbende gedurende zijn tijdelijk verblijf wordt ingeschreven. Het algemeen ziekenfonds, waar bij da tijdelijke inschrijving ge schiedt, reikt den belanghebbende" een kaart uit, op vertoon waarvan de verstrekkingen worden verleend, waarop deze reoht heeft. Wanneer het verblijf in de tijde lijke verblijfplaats eindigt geeft de rechtstreeks verzekerde hiervan onverwijld kennis aan het algemeen ziekenfonds, waarbij de tijdelijke inschrijving plaats vond, terwijl de (uitgereikte kaart dan tevens moet worden ingeleverd. Ter voorkoming van misverstand zij er met nadruk op gewezen dat alle aangiflen, waarvan in deze re geling wordt gewaagd, door den Officieele Landbouwmededeelingen voor de provincie Noord-Holland AANWIJZINGEN IN VERBAND MET DE SCHEUEPLICHT 1942- 1943 IN DE PROVINCIE NOORDHOLLAND IL Zeer binnenkort zal er een begin worden gemaakt met het keuren en aanwijzen van de perceelen grasland, welke gescheurd moeten worden. Aan scheurplichtigen zal een schriftelijke aanslag worden uitge reikt direct na de keuring. De' scheuraanslag zal zeker ook eenig verband houden met hetgeen op een bedrijf reeds werd omgezet tot bouwland in de jaren 1941 en 1942. Datgene wat evenwel boven den aanslag van '41' en '42 is gescheurd ten behoeve van derden wordt ge acht gescheurd te'zijn door denge- ne die zijn scheurplicht had over gedragen. Indien landgebruiker en gemach tigde van den Productiecommissa ris het niet eens kunnen worden over het te scheuren perceel beslist de gemachtigde. Mocht men meenen niet accoord te kunnen gaan met de beslissing van den gemachtigde, of verkeert men in de 'veronderstelling dat een verzoek om overdracht van scheur plicht ten onrechte is geweigerd dan kan men in beroep komen en wel binnen 10 dagen na ontvangst van den uit te reiken scheuraan slag of mededeeling inzake het niet toestaan van overdracht. Beroep moet schriftelijk worden ingediend bij den Productiecommis saris, kantoor Voordam 5 te Alk maar. Hierbij moet tevens een be wijs worden overgelegd dat laat uitkomen dat men op de postreke ning van de L.C.O. voor Noordhol land een bedrag van 10 cent per are, waarop het beroep betrekking heeft, heeft gestort. De beroepscommissie wordt ge vormd door den Prov. Boerenlfeider en den Productiecommissaris. Beroepschriften welke niet bin nen den gestelden termijn zijn inge stuurd komen niet in behandeling. Uitslag van het beroep zal binnen een maand na ontvangst aan be langhebbenden worden toegezon den. VERPLICHTE KOOLZAADTEELT. Hierover kan nog het volgende worden medegedeeld. In afwijking van de vorige mede deeling is deze verplichting eenigs- zins gewijzigd. Aan diegene,' Welke zaaizaad op contract gaat verbouwen van di verse koolsoorten, koolrapen, voe der- of mergkool kan ontheffing van de verplichte koolzaadteelt worden verleend, voor zoover be treft de oppervlakte met die con tract-teelt is bezet. Mocht op hetzelfde bedrijf groot gevaar voor kruisbestuiving be staan, dan is verdere ontheffing mogelijk, lnplaats van het kool zaad dient dan evenwel eenzelfde oppervlakte te worden beteeld met blauwmaanzaad in het komende voorjaar. Dit geldt uitsluitend voor den contractteler en niet voor de buren. In zeer bijzondere gevallen is eveneens ontheffing van de ver plichte koolzaadteelt mogelijk, maar dan wordt men tevens ver- WINTERHULP NEDERLAND LOTERIJ 1942. Beteekent: niet minder dan twee milli- oen prijzen! rechtstreeks verzekerde zelf moe ten geschieden .onverschillig of deze- persoonlijk dan wel een, krachtens zijn veirzékering, indi rect verzekerde zich voor een ver blijf naar elders begeeft. Overigens dient in het oog te worden gehouden, dat de regeling uitfluitend geldt voor hen, die zich voor een verblijf van meer dan dertig opeenvolgende dagen naar een andere gemeente dan .die van hun wettelijke inwoning begeven. Zij draagt het karakter van een voorloopige regeling, die tot stand is gekomen in afwachting van een definitieve regeling van de onder- werpelijke aangelegenheid. FEUILLETON. Een romantisch verhaal alt de Grieksche bergeo door ERNST KLEIN 34 Deze zeide: Ik geef u mijn eerewoord, dat aan uw voorwaarden zal voldaan worden, doch ik verlang uw eere woord, dat u gedurende den tijd, dat wij de eer hebben u gastvrijheid te verleenen, geen pogingen in het werk zult stellen, om de buitenwereld ach ter onzen rug om bericht te doen toekomen, noch om te vluchten, of profeeeor Martiiw te bevrijden. Het moert gewaagd worden. Hij mo«#t Irene spreken. En zich vooral de gelegenheid tot een interview met pro/cvsor niet laten ont gaan. Voorn* maar! E»rewoord tegenover eerewoord S tra toe hem de hand toe. Vitus keek den m*n recht in de oogen. Deer eerlijkheid en trots In te teaea». Xymaüi gfcig w-er op zijn stoel *Htrn en y*'s klapte in de han den. De bandieten kwamen uit de andere grot te voorschijn 'en keken hun aanvoerders vol verwachting aan. Vitus liet zyn browning geen se conde los. Eindelijk verscheen ook Elena. Zij kwam regelrecht naar hem toe en reikte hem 'e hand. Dat had u zeker niet kunnen denken, mijnheer Peter Miller, dat wij elkaar zoo spoedig zouden weer zien? In haar donkere oogen dansten kleine duiveltjes van spot en tus- schen de roode lippen door blonken de witte tanden. Een heks uit een sprookjesboek. Men moet de gelegenheid om feest te vieren, nooit laten voorbij gaan, mejuffrouw, antwoordde Vi tus met niet geheel geslaagde ga lanterie. Werkelijk? Van onder de half gesloten oog leden gluurde zij 'boosaardig naar' hem. Het zal mijn zuster ongetwij feld zeer aangenaam zijn, u weer te zien. voegde zij eraan toe, doch dit maal keek zjj schuins naar den heer Apollodorus Xymatis. Die werden olijfgroen in het ge zicht. Ztjn hand, die op tafel lag, balde zich tot een vuistStratos, plicht blauwmaanzaad te gaan ver bouwen over een oppervlakte wel ke tenminste 50 grooter is dan de oorspronkelijke koolzaadopper vlakte. Tenslotte wordt er nog op gewe zen dat soms ook overdracht van de koolzaadteeltplieht mogelijk is, nadat men dit heeft verzocht op gemotiveerde gronden. Tevens dient men dan aan te geven wie de ver plichting wil overnemen boven zijn eigen portie. DE PRODUCTIECOMMIS SARIS VOOR NOORD HOLLAND. DOR-SCHEN OOGST 1942. Van den oogst 1£41 is een gedeel te met vloeibare brandstoffen ge- dorscht, het restant met generato ren, locomobielen of électrisch. Voor den oogst 1042 zullen prac- tisch géén vloeibare brandstoffen beschikbaar gesteld worden, zoo dat men bijna uitsluitend aange wezen zal zijn op de navolgende aandrijfkrachten voor dorschmachi- nes: le. electriciteit; 2e. turf- en anthraciet-gasgenera- toren; 3e. locomobielen. Het beschikbare dorschmateriaal zal zoo economisch mogelijk ge bruikt dienen te worden; het ver plaatsen van de machines mag niet over te verre afstanden geschieden en is het noodzakelijk, dat zij in een bepaald gebied blijven. Met. het oog hierop zijn er dorsch- rayons gevormd en wel rayons, waar uitsluitend electbisch ge- dorscht zal moeten worden en rayons, waar een generator of een locomobiel als aandrijfkracht ge bruikt zal kunnen worden. In tegenstelling met andere ja1 ren kunnen de telers niet vrijge laten worden in de keuze van de genen, die voor hen zullen dor- schen. Bij de P.B.H.'s zal gekend ge maakt worden onder welken loon- dorscher de teler ressorteert of wel ke teler zelf dorscht; ook is daar de aandrijfkracht, die aangewend zal worden, bekend. Diverse omstandigheden kunnen oorzaak zijn, dat de loondorscher het hem toegewezen rayon niet ge heel zal kunnen afdorschen. Indien op een bedrijf een voor de aansluiting van een dorschmachine geschikte electrische geleiding aanwezig is of aangebracht kan worden, zulks uitsluitend ter be oordeeling door den Prov. Voedsel- commissaris of diens gemachtigde, is het verbruik van brandstof, zoo wel vloeibare als vaste, verbodeji, tenzij van dit verbod schriftelijk ontheffing wordt verleend door den P.V.C. of den P.H.B. na overleg met het Bureau te Alkmaar. In het rayon, waar electrisch ge dorscht wordt, dient men er reke ning mede te houden, dat niet alle telers tegelijk kunnen dorschen. De P.B.H. bepaalt in overleg met het P.E.N. of G.E.B., wanneer men kan dorschen. Het is vooral zaak tijdig de dorschvergunning aan te vra gen en wel minstens 3 x24 uur van tevoren. Behalve het dorschbriefje wordt door den beroepsdorscher en den zelfdorscher een verantwoordings briefje voor den aandrijfkracht ingevuld voor de goede contröle op het kWh. verbruik en de brandstof fen. De beroepsdorschers zullen te vens een dorschkaart hebben bij te houden, die in het dorschwagentje bij den kWh.-meter steeds aanwe zig moet zijn. Om zooveel mogelijk electrisch te kunnen dorschen zullen vele transformatoren uitgewisseld die nen te worden om overbelasting van de netten te voorkomen en zul len vele tijdelijke netten gebouwd moeten worden. De mogelijkheid zal opengelaten worden meer dan éénmaal te dor schen. De noodzaak hiervan dient uitsluitend ter beoordeeling van de P.V.C. of P.B.H. gelaten te worden. Op de bedrijven, waar de vorige oogst reeds electrisch gedorscht is, geschiedde dit op het bedrijf zelve. Er is meer weinig electrisch van het land afgedorscht. Het is zaak bij dezen oogst en vooral wanneer van 't land af elec trisch gedorscht zal worden, de ma chines aan,dien kant van den akker te plaatsen waar de electrische lei dingen loopen of bij ondergrond- sche leidingen, daar waar een voe- dingpunt aanwezig is. Voor bedrijfjes, waar minder dan 3 ha. te dorschen gewassen geteeld worden, zal geen electrische aan sluiting gemaakt worden; voor be drijven van 3 tot 6 ha. zal de af stand van de dorschplaats tot aan het vocdingpunt een belanrijke fac tor zijn voor een al dan niet elec trische aansluiting. De eigenaars van bedrijven, waar niet electrisch gedorscht kan wor den kunnen in goede samenwer king de schelven bij hun buren plaatsen, indien men daar wel elec trisch kan dorschen. Op sommige plaatsen zijn reeds besprekingen gevoerd voor de mo gelijkheid om op een centraal punt electrisch te dorschen, zooals dit reeds te Warmenhuizen geschiedt is met den vorigen oogst. Vooral in West-Friesland met iijn vele kleine telers, alwaar men met kleine hekelmachines dorscht, die aangedreven kunnen worden door electromotoren van 58 p.k. en op het, bestaande liebtnet aange sloten kunnen worden, zullen de te lers zelf een regeling dienen te tref fen in overleg met den P.B.H. en den gemachtigde van den P.V.C.. die het electrisch dorschen in die stre ken verzorgt. Wat het dorschen van het land af betreft, is, vooral bij electrisch dorschen hierboven reeds gewezen op het plaatsen der machines. Wanneer men echter huren heeft, die_ electrisch van-het land willen dorschen zal mén moeten samen werken o.a. door elkander met wa gens én paarden te helpen, waar door men ook de kleine verbou wers dV gelegenheid geeft om te dorschen. Het dorschen zal zoo weinig mo- gelijR stagnatie mogen ondervin den. Een ieder zal dus niet alleen in zijn eigen belang, doch ook in het belang der voedselvoorziening er toe dienen mede te werken, dat het dorschseizoen 1942 ondanks de vefe moeilijkheden, die zich voor kunnen doen, een zoo vlot mogelijk verloop heeft en er voor ,te zorgen, dat onzë broodgraanvoorziening geen gevaar loopt. In een van de volgende publica ties zullen nog nadere mededeelih- gen worden gedaan omtrent de. stroomafname en de methode van de stroombcrekening. LEVERING VAN RUNDVEE OP DE MARKT. De veehouders zij er nogmaals op gewezen, dat rundvee slechts mag worden aangevoerd' op een ■markt, indien een lastgeving daar toe wordt ontvangen. Dit geldt voor alle leveringen en omvat dus ook elke contractueele levering, alsme de vrijwillige levering. DE PROVINCIALE VOEDSEL- COMMISSAR1S VOOR NOORD-HOLLAND. ZONDAG 2 AUGUSTUS. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Lichte gramofoonmuziek. 8.15 De zin van het boer zijn. 8 30 Donlzettl-Verdl-BJzet (gr.). 0.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en ge sproken programma uittreksel. 0.15 Studio- dienst. 10.15 Balletmuziek (gr.). 10.20 Zondag morgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van-"het Oostfront. 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Gevraagde platen. 12.40 Uit Ber lijn: Het Duitsche Volksconcert. 14.00 Cyclus: Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Muziek van Pranz Llszt (gr.). 14.30 Ensemble Willy Kok en gramofoon- muziek. 15.30 Voordracht. 15.45 Omroeporkest en solist en gramofoonmuziek. 17.00 Luister spel: „Hoe broeder VroolUk in den Hemel kwam". 17.30 Bertus van Dinteren en' soliste. 17.45 B.N.O.: Sportuitslagen en Oostland- praatje. 18.00 Bertus Van Dinteren en zijn orkest en soliste. 18.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 19.05 Sport van den dag. 19.30 Amu sementsorkest en solist. 20.J£ Cabaret-pro gramma: „Van reizen en trekken". 21.15 Melodisten en soliste. 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 Nocturnes van Chopin (gr.). Vanaf 22.15 alleen voor de Radlo-Centraies, die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 22.15 Platen lachen U toe (gr.). 23.0024.00 Gevarieerd orkestprogramma (gr.). Hilversum II. 301.5 m. 8.00Arnhemsche Orkestvereeniging (opn.). 8.30 Marschmuzlek (gr.). 9.00 B.N.O.: Nleuws- die achter hem stond, kon een fijnen glimlach niet onderdrukken. Men maakte aanstalten, om te vertrekken. Vitus moest het zich laten welge vallen, dat men hem blinddoekte. Stratos zorgde daar zelf voor. Verzoek d:en heer Thavon, zijn browinng af te geven! beval Xyma tis. Ik denk er niet aan. Dat is te gen de afspraak. Met een ruk trok Vitus den doek van zijn oogen. Xymatis had weer zijn spottenden glimlach. Met mijn weten werd daar niet over gesproken, zeide hij hoonend U kunt niet van ons verlangen, dat wij een gewapenden 'tegenstander in ons huis brengen. Moet ik misschien ook mijn horloge en mijn portefeuille afge ven? Daarover werd ook niet ge sproken. Xymatis haalde de schouders op en wenkte. Een dof gemompel werd onder de mannen hoorbaar. Zij schuifelden naderbij, een halven kring vormend om den overmoedi- gen journalist Die keek naar Stratos. Wat zegt u daarvan, kapitein? De officier, die opgewonden met Elena gefluisterd had, trad óp hem toe. U hebt mijn woord, mijnheer Thavon, zeide h\j. Laat u dat vol doende zijn. Meer kan ik öok niet doen. Nogmaals keken de beide man nen elkaar recht in de oogen. Hier is ie browning En Vitus reikte den ander het wapen over. Die nam het aan en stak het in zijn zak. U is een gentleman, mijnheer Thavon, sprak hij. Ik hoop, dat we vrienden zullen worden al staan wij ook aan verschillend^ zijden. Uit de tweede grot werden de muildieren gehaald; Xymatis, Stra tos, Elena en Vitus stegen in het ■zadel. Stratos nam het dier van den laatste, die men wederom geblind-: doekt had, bij den teugel en de troep zette zich in beweging, Xyma tis aan den spits. Geluidloos, gelijk schaduwen, gle- •den zij door de nachtelijke ravijnen. De hoeven en neusgaten der muil dieren waren met doeken bmwon- den. Zoo trokken ze op geen hon derd pas afstand aan het Turksche grenshuis voorbij. Op Griekschen bodem voelde men zich vrijer en werd het tempo ver sneld. Wordt vervolgd. ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEF? RECHT OP T KOOPEN VAN 2 Aug. t.m. 8 Aug. 1942. 39 A .brood 39 B brood 39 beschuit 39 A vleesch 39 B vleescfi 39 A tabak 4 rants. brood of J4 rants. gebak 1 rants. beschuit, brood of gebak 1 rants. vleesch of 4 rauts. vl.waren 1 rants. tabak 5 18 22 18 rants. 4 rants. iv. 3 3 3 rants. - - - 2* rants. 12 Juli t.m. 8 Aug. 1942. 337 algem. 3§9 algem. 343 t.m. 346 algem. 4-33. 4-34 res. 340 algem. 341 algem. 342 algem. 352 algem. 347 t.m. 351 36A t.m. 39 melk 36B t.m. 39B melk 36.37 versn. |100 38,39 versn. I 1 300 1 250 290 125 125 100 Igem 1100 Kg suiker gram |am rants. bloem, brood of gebak gr. rijst gr. peulvr./haverm. gr. gort gr. gemengd meel er. vermic./maizena 1100 gram kaas 3>5 liter melk 1% liter melk gr. chocolade gr. suikerwerk 12 Juli t.m. 5 Sept. 1942. 338 algem. |250 gr. koffiesurrogaat 27 Juli t.m. 7 Aug. 1942. 38 boter 38 vet rant. boter |9£ rants. boter 15 Juli Lm. 12 Sept. 1942. 2-35,2-36res. I H rants. boter 3-35,3-36 res". H rants. boter 4-36 res. I rants. boter Beschikbaar per persoon 0 t/m I 4 t/m 114 t/ml vol- I een- 3 jaar j 13 jaar|20 jaar] wass. heid in tijdvak van één week in tijdvak van vier weken 1 1 1 1 kg 500 500 500 500 gram 4 4 4 4 rants 500 pram 250 250 250 250 gram 125 125 125 125 gram 125 125 125 125 grarr 100 100 100 100 gram 500 500 500 500 gram 28 14 liter 7 7 liter 200 2C0 200 200 gram 200 200 2C(J 200 gran in tijdvak van acht we' en 250 250 250 250 grar in tijdvak van één Week ^S7*/2 175 175 146 gra DIVERSE ARTIKELEN. Tijdvak 1-30, 1-31, 1-32, 2-30,2-31,2-32, 3-30,3-31,3-32, 4-30,4-31,4-32 res. 01 petroleum 01 t/m 05 B.V. brandst 01, 02, 03 KF brandst 335 algeméén 336 algemeen L zeep L toiletzeep U textiel (mantel Serviesgoed 2 L. pretroleum 1 eenh. brandst. 1 eenh. brandst. (geen anthr.) 1 rants. eenheidszeep 1 rants. waschpoeder 1 rants. eenheidszeep en 1 rants. waschp 75 gr. toiletzeep 80 50 gr scheerzeep 29 Juni 1942 14 Juni 1942 11 Mei 1942 div. data 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Mei 1942 8 Aug. 19 22 Aug. 194 31 Dec. 194 30 Apr. 19 15 Aug. 19 15 Aug. 19 15 Aug. 19 15 Aug. 19 31 Aug. V. De volgende binnen zijn binnenkort niet meer geldig: Na Zaterdag 1 Aug.: 38 brood, beschuit, vleesch, "aardappelen, bak, cigaretten. Mann> personen van 18 jaar en ouder. 276. Mooi zdo! Die kist is leeg! Strak# wordt ie vol geladen en dan gaat het huis-toe. Hoera! Hij kroop in de kist en trok het deksel weer boven zich toe. Hij zat een stil, toen hij opeens voelde, d opgetrokken werd, terwijl ee rammel van kettingen klonk. berichten en gesproken programma uittreksel. 9.15 Luisterspel: „Als Je maar goed luistert". 9.45 Vroolijke noten (gr.). 10.00 Toespraak' door H. J. Woudenberg. 10.15 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 11.00 Om- roep-MeisJeskoor. 11.30 Orkestmuziek (gr.l. 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Omroep-Kamerkoor cn orgelspel (opn.). 12.45 Cyclus: Het Evangelie en de Temperamenten. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Wie en wat waren onze voorouders? 13.20 Lichte Zangsoll (gr.). pMO 's-Gravenhaagsche accordeon vereenl- ging „Kunst naar kracht". 14.00 Orgelconcert. 14.30 Omroep-Symphonle-Orkest en causerie „Carl Schurlcht". 16.00 Boekbespreking. 16.15 Zang met pianobegeleiding. 17.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest en gramofoonmuziek. 18.00 „Opera-ouverture (gr.). 18.15 Reportage: „U kent hen. maar kent U hen ook?" Prof. Dr. R, van Genechten. 18.30 Vierhandige piano voordracht en gramofoonmuziek. 19.15 Gramo foonmuziek. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Militair weekoverzicht. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: ,J3utch News Reel". (Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmuziek). 30.15 Het Zepparonl kwartet. 21.00 Toondichtèrs en hun werk In de anecdote I, Muzikaal pro gramma. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding 22.15—24.00 Zie Hilversum L MAANDAG 3 AUGUSTUS. Hilversum I. 415.5 m. 8.45 Gramofoonplaat. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Luchtige melodietjes (gr.). 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en gesproken programma uittreksel. 8.15 Muziek van oude meesters (gr.). 9.15 Voor de huis vrouw. 9 20 Otto Dobrlndt en zijn orkest en solist (gr.l. 10.00 Gevarieerd programma opn.). ,11.00 Radlo-Vacantieschool. 11.20 En semble Joan Lancé. 12.00 Fluit, altviool, gitaar en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13 00 Zang en plano. 14.00 Omroeporkest en gramo foonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Zang met orgelbegeleiding. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Zang met orgelbegeleiding. 16.45 Luisterspel- Pieter Pieterszoon. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke en beursberichten. 17.30 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 18.00 Causerie: „Waar om kolonisatie?" 18.15 Lichte gramofoon muziek. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Internationaal zakelilk praatje. 19.05 Liedje van verlangen, 19.15 Pianocomposities (gr.). 20.15 Residentie-Orkest (opn.). 20.00 Liederen van de Falla (gr.). 21.21 Haarlemen Orchester Vereln (opn.). 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 Vioolsoli (gr.). 32.15 Familie reünie (gr.). 23.1524.00 Zomerspel (gr.). zooveel U 10 mlnuie JHet NATUUR-g* Leege flesch met capsule Hilversum II. 801.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.1Ï gramofoonmuziek. 9.15 Beethoven-Sc programma (gr.). 10.00 Morgenwtjdi: H&ry Janos Suite (gr.l. 10.40 Wetens heden. lO.lfo Zang met planobegcle gramofoonmuziek. 11.30 Reportagi Gramofoonmuziek. 12.00 Bertus van en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- lyke berichten. 13.00 Actueel nieuws en tuinder. 13.15 Granadinas, spaans kaal programma. 13.45 Lichte gr muziek. 14.00 Het Nedertandsch 14.30 Viola d'amore en clavecimb Platenvarlatie. 15.45 Lulsterfllts Kareltje Karper's Liefdesdrank. 16.0 v. Krevelen en zijn orkest. 16.45 Lick (gr.). 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke berichten. 17.30 Planovoordracht muziek. 18.10 Otto Hendriks en zfj 18,30 Een beroep op waarheid en i dlgheid, een woord gericht tot de S; Nederlandsch Hervormde Kerk. II Hendriks en zijn orkest. 19.10 Gramo 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.4 Frlesch praatje over actueele vrag Spiegel van den dag. 20.00 Prome varleerd programma. 21.00 Polltt praatje. 21.15 Vuurwerk van Musi (gr.). 21.45 B.N.O.: Nieuwsbericht B.N.O,: Politiek praatje. 22.10 Ave 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. J afw). Pl.verv. van den red., buitenl. en stadsr Den Helder A. G. van Ka Binnenland, alg. repor streeknieuws A. Eriks.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 2