Tentoonstelling Opmeer Marktberichten SCHAGEN WOLAANLE VERING. Een niet alledaagsche drukte lieerschte gisteren /op het 'begin van de Laan tegenover het café C. Plevier. Bij volle wagenladingen werden er de vachten aangevoerd, waarvan de'laatste weken dp scha pen uit de omgeving zijn ohdaan. Schapenteelt is een belangrijke tak van bedrijf in dit deel van onze provincie. Schagen is daarmee een der voornaamste inleveringscentra. Dit moge blijken ui,t het feit, dat de inlevering, waarmee gisteren een begin werd gemaakt, vermoe delijk ongeveer 12 dagen zal duren. Rustig wachten de aanvoerders hun beurt af en vlot worden ze de één na den ander geholpen. De vachten worden ingeleverd en door bekwame keurmeesters meteen ge rubriceerd. Dit keuren is een vak op zich zelf. Als leek ziet men weinig ver schil. Maar toen de keurmeesters even tijd vonden ons op enkele bij zonderheden 'te wijzen, ja toen werd het ons duidelijk, dat de eene vacht fïiner en hoogwaardiger was dan de andere. Dooreengenomen .werd de kwaliteit goed genoemd. Eigenaardig waren de vette han den, die we kregen, toen we slechts even de wol hadden aangeraakt. „Wanneer U nagaat", aldus een der experts, ,dat. de wol bij het rei nigen een 40 a 50 aan gewicht verliest, zult u zich daarover niet meer verwonderen." Overigens was er voor het af- wasschen geen zeep noodig, iets wat in dezen tijd van zeep- schaarschte althans een_ lichtzijde .vormde. Na keuring en sorteering worden de vachten onmiddellijk gewogen, waarna ze in balen van meer dan normale omvang worden gestampt. Iedere haal, die wellicht een 2 me ter hoog is, is opgehangen en het instampen geschiedt door een man, die eenvoudig in dezen zak staat. Een baal bevat circa 40 45 vach ten tot een gewicht van ongeveer 200 K.G. Is de baal dicht, dat is de wol voor verzending gereed. Per trein wordt ze gestuurd naar Tilburg, waar ze wordt gereinigd en ver volgens gesponüen. INSTALLATIE BURGEMEESTER. De Burgemeester dezer gemeente heeft met ingang van Maandag 3 dezer zijn werkzaamheden in de gemeente aangevangen. De offici- eele installatie zal plaats hebben op Zaterdag 5 September a.s., des namiddags te 3 uur, waaromtrent nadere bijzonderheden zullen wor den hekend gemaakt. KERMIS-VERMAAK. Van 22 tot 30 Augustus zal de heer Vader van Lutje winkel nog maals met zijn luchischommel en zweefmolen op de Markt alhier ko men. STAND DER WERKLOOSHEID EN ARBEIDSBEMIDDELING. Op. Zaterdag 1 Augustus stonden geen werkloozen meer ingeschre ven; op dien datum stonden bij het bijkantoor Schagen van het ge westelijk arbeidsbureau 4 werkzoe kende arbeiders ingeschreven, t.w. 1 metselaar, 1 landarbeider, 1 con structeur en 1 chauffeur. In de overeenkomstige week in 1941 bedroege dit aantal 20; in 1940 t 31; in 1939 31; in 19$ 17 en in 1937 48. OVERGEPLAATST. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. C. A. Zwaag Az., thans ma- rethaussee le klas is met ingang van 1 Aug. jT. overgeplaatst van Spaarndam naar Heeg (Fr.) en te vens bevorderd tot bootsman "en bootscommandant op het nieuwe rijksp'olitievaartuig de R. P. 41 te Heeg. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: Hendrik Anton Schoen maker en Trijntje van Winsum. POLITIE. Gevonden: een portefeuille, een zilverbon, een rijwiellamp en een leeren riem. Verloren: een armbandhorloge, een gouden armband, een porte- monnaie en een zakmés. BERGEN GROOT KINDERFEEST. Het was Maandagmiddag groot kinderfeest in de Rustende Jager. Oome Tom met zijn poppenkast en Prof. Cakie wisten de kinderen te vermaken. Laatstgenoemde wijdde de jeugd in in de geheimen der zwarte kunst en wekte ver wondering. ja verbazing bij jong en oud. Rij zijn bloemenfinale steeg het enthousiasme ten top, geen kind zat meer op zijn plaats en aan het gejuich kwam geen einde. De poppenkost was eveneens een succes. Jan Klaassen, Pietje de Bellentrekker en de veldwachter werden om beurten geholpen door de jeugd, ook wel eens van den wal in de sloot. De kinderen ge noten, maar., zoo waarschuwde Oome Tom, Pietje niet nadoen,! Het was een mooie middag. POLITIE. Gevonden: een ceintuur van.een jurk. Verloren: een portemonnaie, inh. eenig geld en vleeschbonnen. Inlichtingen gemeentebode. HARENKARSPEL GESLAAGD. Mej. C. C. den Hertog, onderwij zeres aan de O. L. school alhier, slaagde dezer dagen voor de akte handenarbeid. Alkmaar TAL VAN ZWARTE HANDELA REN TEGEN DE LAMP GELOOPEN. De politie achterhaalt een dozijn gevallen. Wegens het verhandelen van een partij toiletzeep zonder bon voor veel te hooge prijzen is tegen een drietal personen proces-verbaal op gemaakt. Een woonwagenbewoner, die dameskousen trachtte te verkoopen zonder punten en tegen veel te hooge prijzen is aangehouden, waar na proces-verbaal en inbeslagne ming der kousen volgde. Terzake van het in strijd met de voorschriften vervoeren van een partij ruwe tabak en het voorhan den hebben van ongebanderolleer- de sigaren is tegen een tabaksfa brikant proces-verbaal opgemaakt. De tabaksartikelen werden in be slag genomen. Wegens het verhandelen van een partij sigaren zonder bon voor den prijs van 53 cent per sigaar, is te gen twee personen proces-verbaal opgemaakt en zijn de sigaren in be slag genomen. 0 Twee personen die een partij frau duleus gefabriceerde boter en kaas vervoerden werden geverbaliseerd. De goederen, die in beslag genomen werden zijn op de normale wijze in distributie gebracht. Een winkelier die 'een plankje, ter waarde van 75 cent, verkocht voor den prijs van f 2.50, is wegens prijsopdrijving geverbalis^rd. Wegens het verhandelen van een partij minderwaardige lotion" voor een abnormaal hoogen prijs is te gen een tweetal personen proces verbaal opgemaakt. Terzake van het vervoeren en verhandelen van een partij versdh rundvleesch en vet, afkomstig van een frauduleus geslachte koe, is tegen vier personen proces-verbaal opgemaakt. Het vet was verkocht voor f 18.per Kg. Het vleesoh en het vet, dat in beslag genomen werd, is voor de consumptie afge keurd. Acht- personen die ongeveer 10000 Limmerturven zonder bonen boven de vastgestelde prijzen had den verhandeld, werden geverbali seerd, terwijl de turf in beslag ge nomen werd. Tegen vier personen, die ziclh be zig hielden met 'het koopen en ver koopen van de nieuw uitgekomen bonkaarten voor voedingsmiddelen, is proces-verbaal opgemaakt. Een vrouw die eeniige vervalsdhte suikerbonnen bij een kruidenier trachtte in te leveren, kreeg even eens eenproces-verbaal. Door den Economischen Dienst van de politie alhier is tegen een tweetal personen, die zonder ver gunning van het Rijksbureau voor Huiden en Leder een partij van 3400 stuks gedroogde lamsvellen hadden verhandeld voor den prijs van ruim f 7300.proces-ver'^-ul opgemaakt. De huiden zijn inbe- slaggenomen. GEVAARLIJK SPEL. Zaterdagavond waren op de bin nenplaats van de Nicolaas Beets- school aan de Snaarmanslaan ecni- ge knapen aan het „roovertje spe len". De 12-jarige C. H. H., wonen de 2e Tuindwarsstraat, alhier, was hierbij aan de achterzijde op het dak van het schoolgebouw geklom men om zich daar te verstoppen. Op een gegeven oogenblik verloor de knaap zijn evenwicht en viel van een hoogte van ongeveer vier meter. Hij kwam daarbij op den ter- gelvloed van de binnenplaats te recht en bleef kreunend liggen. Een onmiddellijk gewaarschuwde arte» constateerde een zware her senschudding. Per auto vafi den G.G.D. is de knaap naar het St. Elisabeth-Ziekenhuis vervoerd. LAtfGEDIJK W1ERINGERM EER WAARSCHUWING. De Burgemeester heeft zich Hot de ingezetenen gewend met de vol gende waarschuwing: „Mij werd gerapporteerd ,dat gedurende de op een van de laat ste avonden plaats gehad hebben de gevechtshandelingen zeer veel personen hun woning hebben ver laten, om hiernaar te gaan kijken. Tegen een dergelijke houding kan niet genoeg worden gewaarschuwd Het zware afwèergeschut werpt de projectielen tot een zoodanige hóóg te, dat het zeer goed mogelijk is, dat de scherven daarvan in deze gemeente terecht komen. Nog zeer onlangs zijn scherven van projec tielen nabij St. Pancras neergeko men. Daarom meen ik U nogmaals te moeten waarschuwen, om niet naar dergelijke gevechtshandelingen te gaan kijken en U met den meesten aandrang te- moeten verzoeken binnen te blijven of direct naar binnen te gdan. Alleen het personeel van den luchtbeschermingsdienst en van 'den blokdienst van de zelfbescher ming begeeft zich.zod'dra dit noodig is, naar buiten, om de hem opge dragen taak te vervullen." HENGELWEDSTRIJD ONT SPANNING» Noordscharwoude. De hengel club „Ontspanning" hield een wedstrijd. De Vangst was gering. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: le prijs Jb. Bullooper 2 st., 2e prijs St. de Rijke met de grootste baars 34^2 c.M.; 3e prijs A. Kater 2 st.; 4e prijs H. Kam- h.uijs 2 st.; 5e t.m. 9e prijs: H. Dekker, J. Blokker, D. v. Seven- ter, S. Wormsbecker en A. Tim merman ieder met 1 baars. ERNSTIGE VAL. Middenmeer Het 13-jarige zoontje der fam. Thalen, alhier, kwam over een kuip zoodanig te vallen, dat het onverwijld naar een ziekenhuis moest worden overge bracht. I-Ioewel door direct operatief in grijpen de toestand eenigszins is verlicht, is desniettegenstaande de toestand van den getroffene nog zorgwekkend. DE VLASOOGST SOHIET OP. Ondanks de minder gunstige weersgesteldheden, gaat het vlas- trekken met. volle kracht door. On derscheidene blokken zajn reeds ge heel of gedeeltelijk aan hokken ge plaatst, hoewel er algemeen wordt geklaagd over het te zware lege ren van het vlas. c GOEDGEKEURDE AARDAPPE LEN WORDEN VOLOP GEDOLVEN. In verschillende hoeken van den polder is een begin gemaakt met het rooien van goedgekeurde poot- aardappelen. De kwaliteit is over. de geheele fijn bevredigend, terwijl de kwan titeit zeer gunstig mag wonten genoemd. Ondanks de zware regens schijnt „de ziekte"* nog weinig ■merkbaar te zijn wat een zeer ge lukkige omstandigheid beteekent in deze tijden. W ARMENHUIZEN. VEILINGOMZET OVER JULI '42. Juli 1942 Juli 1941 Vr. aardapp. 2.184.125 kg 2.019.500 kg Rabarber 8.845 kg 17.925 kg Roode kool 650 kg Witte kool 3.500 kg Slaboonen 810 kg Bospeen 750 bos 130 bos Tuinboon en 520 kg Zilver Uien 425 kg De omzet bedroeg in Juli 1942 f 141.346.15 tegen f 120.855.49 in Ju li 1941. ONGEVAL. Tijdens de kermis deed zich Zondagmiddag bij de zweefmolen van Lamor een vrij ernstig onge val voor. Een Rotterdamsch kind. dat hier tijdelijk vertoeft, k.wam. terwijl de molen draaide, er even te kort bij en kreeg een schop te gen het hoofd. Het kind werd te gen den grond gesmakt en bleef bewusteloos liggen. Onmiddellijk werd de dokter gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Deze con stateerde een lichte hersenschud ding. Naar omstandigheden maakt het kind het Vrij goed. Opmeer heeft gisteren weer eens een dag beleefd, welke herinnerde aan den glorietijd van weleer, toen de Opmeer- sche .tentoonstelling met de daaraan verbonden attracties een trekpleister was voor het heele Westfriesche land. Men had het ditmaal, de omstan digheden ten spijt, weer eens aangedurfd, de zaken groots op te zetten, door naast de tentoonstelling een concours- hippique en een Westfriesche bruiloft te organiseeren en het resultaat hiervan is niet uit gebleven, want van heinde én verre stroomde men naar dit kleine Westfriesche dorpje, zoodat in den namiddag toen het op zijn drukst, was het aantal bezoekers zeker op vijf a zesduizend kon worden geschat. Da officieele opening van de tentoonstelling geschiedde "s morgens door den voorzitter van het comité, den heer K. Braak van Hoogwoud, die er o.m. op wees, dat men bij de organisatie van deze 33ste tentoonstelling, vele moeilijkheden had ondervonden, doch dank zij veler medewerking toch. in den opzet was geslaagd. Spr. meende de vraag, of een tentoonstelling als deze nog reden van bestaan heeft, bevestigend te moeten beantwoorden, omdat het bijeenbrengen van het beste fok- materiaal, het voorbrengen en keuren van onze landbouwtuig- paarden en het demonstreeren van de nieuwste vindingen op 't gebied van werktuigen en machine nes nog steeds de volle aandacht verdient. Hierin werd men ge sterkt door de groote aangifte yoor bijna alle rubrieken, waar mede tevens het bewijs is gele verd, dat de tentoonstelling te Opmeer, gelegep in het centrum van Westfriesland, nog steeds rerht van bestaan heeft. Voor het welslag van dezen dag hitte spr tenslotte de beste wenschen. De burgemeester spreekt, De burgemeester van Opmeer, de heer Keyzer, wees o m. op het be lang van deze tentoonstelling uit agrarisch oogpunt en bracht gaar ne hulde en dank aan de organi satoren. omda^ een dag als deze in niet onbelangrijke mate bijdraagt tot grootere bekendheid van de ge-' meente Opmeer op landbouwgebied. Het werk in den landbouw ver dient alle waardéering, omdat hier, mede een belang is gemoeid van ons geheele volk. Het organiseeren van een Westfriesche boerenbrui loft als bijzondere attractie, noem de spr. een goede gedachte, uit folkloristisch oogpunt, vooral, om dat het volkskarakter en de gees telijke geaardheid van den West- frieschen stam hiermede worden uitgebeeld. Ook spr. wensebte de tentoonstelling 'veel succes toe, op dat zij zou mogen strekken tot grooteren bloei van den landbouw in het algemeen: De tentoonstelling. Hierna werd een aanvang ge maakt met de keuring in de diver se rubrieken, welke over het alge meen, zoowel wat kwaliteit als wat kwantiteit aangaat, goed wa ren vertegenwoordigd. Alleen de varkens waren niet zoo talrijk als anders. Ook was er maar weinig pluimvee; de rubriek paarden daar tegenover was weer goed bezet en de afdeeling konijnen was zelfs zeer uigebreid, wat wel bewijst, hoe zeer de konijnenfok tegenwoor dig in het centrum van de belang stelling staat Bekroningen. De belangrijkste bekroningen la ten wij hier volgen. Paarden rubriek A (3-jarige) le prijs Jac. Houter te Sijbekarspel m., Daulona; 2e pr. P. Koomen Kz., te Baarsdorpermeer met Dasa; 3e pr. J'. Jes te Nieuwe Niedorp met De- barta. Rubriek B (2-jarige paarden) le pr. C. Muys Kz. te Heiloo met El- lie; 2e pr. W. Salentijn te De RijjJ met Cor C. Grunewald; 3e pr. Gebr. Manshandete Medemblik met Es- trid. Rubriek C. (1-jarige paarden) le prijs C. Mooy te St. Maarten met Furmanta, 2e prijs P. Uitentuis te Abbekerk met Finny; 3e pr. niet bekend. Rubriek D (merries met veulen) le pr. C. Mooy te St. Maarten; 2e pr. A. Kuiper te Heerhugowaard; 3e pr. S. Koopmaris te Barsingerhorn Schapen. Viertallen melkschapen le pr. A. C. Langedijk Az., Weere, Abbekerk; le pr. B. C. Wijdenes Pz., Sijbekarspel, 2e pr. J. Stape! Sz., Sijbekarspel; 3e pr. A. Schip per, Opmeer. Viertallen ooilammeren; le pr. J. Wagemaker, Weere, Abbekerk: 2e pr. W. Kistemaker, Abbekerk; 3e pr. P. Pijper, Twisk, eerv. verm C Langedijk Hz., Weere, Abbekerk Viertallen ramlammeren, le pr. C. Wijdenes ,Pz., Sijbekarspel; 2e pr. A. Groot, Oosterblokker; 3e pr J. Stapel Sz., Sijbekarspel, e.v P. Pijper, Twisk en C. Langedijk Hz., W:eere, Abbekerk. Eenjarigeg rammen. 2e pr. J. Wa gemaker, Weere, Abbekerk; id. K. Wagenaar, Gr. Schermer; id. J de Jonge Nrd.-Beemster; 3e prijs P. Borst, Heerhugowaard. Tweejarige en oudere rammen: le prijs D. Donker Pz., Schagen; 2e pr. C. v. d. Oord, N. Niedorp: 3e pr. A. K. Korver, Oterleek; 3e pr. B. D. Koning Cz., Spanbroek Schapen met hare in 1942 gebo ren lammen: le prijs met eervolle verm. Jn. Wagematfer, Weere, Ab bekerk; 2e prijs A. Brak, Benning- broek: 3e pr. J. de Jonge, Noord- Beemster; e.v. D. Donker Pz., Scha gen. Varkens. Zeugen, geb. na 30-7-,40, met. minstens 6 biggen: le pr. N. Laan, Opmeer; 2e pr. K. Hauwert Pz., Wervershoof; 3e pr. J. Keijzer, Noorddijk, Ursem. Zeugen, geb. voor 1-10-'40 met minstens 6 biggen: le pr. J. Vlaar Sr., Benningbroek; 2e prijs A. S. Borst, Heerhugowaard; 2e prijs B. P. Boots, Avenhorn; 3e\pr. C. Mayer St. Pancras. Drachtige zeugen: le en 2e prijs met medaille: K. van Diepen, Ur sem; 2e pr. B, S. Borst, Heerhugo waard; 3e pr. A, Joh. Blaauw, Ha renkarspel; 3e pr. B, erven Zuur bier, Heerhugowaard. Beeren: ,1e pr. S. Bakker Johz., Aartswoud; le pr. en 2e pr. P. N. Laan, Opmeer; 2e pr. P. Vlaar Cz., Hoogwoud; 3e pr. en e.v. K. Wage naar, Groot Schermer. HET CONCOURS HIIJPIQUE. Het concours-hippique, dat na den middag werd gehouden, slaag de in alle opzichten. De deelname was goed en de belangstelling zeer groot. Voor de paardenliefheb bers viel er veel schoons te bewon deren. Het moet voor de jury geen gemakkelijke taak zijn geweest hier de bekroningen toe te kennen. De uitslagen waren als volgt: Klasse C (eenspannen) le pr. f40.H. G. v. Straaten te Utrecht met Arti: 2e pr. f25.N. Vriend, Zomerdijk, met Bram; 3e pr. f 15.— - C. Blankendaal, Bergen, met Bryol- "■lita; 4e pr. f 10.— van Delden, Am sterdam, met Abdulla. Klasse B: le prijs f60.— T. Haan te,'Amsterdam; 2e pr. f40.— P. Langedijk, Venhuizen, met Wall- street; 3e pr. f25.— P. de Jong, Amsterdam, met Corosa; 4e pr. f10.P. Langedijk, Venhuizen, met Prospect. Klasse D: le pr. f60.P. Lange dijk, Venhuizen, met Wallstreet; 2e pr. f 40.H. G. v. Straaten, Utrecht, met Arti; 3e pr. f25.P. de Jong, Amsterdam, met Corosa. Tweespannen (boerenpaarden1: le prijs f 60, C. Muijs Klz., te Hei loo; 2e prijs f 40 C. Oly Jr. te He>' loo; 3e prijs f 25 K. Reijne Kz. te Schagen. Luxe paarden: le prijs f 60, Gebr. Haan te Amsterdam, 2e KERMIS. Begunstigd door mooi zomer weer werd de kermis ingezet een gecostumeerden voetbalwed strijd door twee vdteranenelftallen op het sportterrein te Winkel. Veel publiek woonde deze ontmoeting bij en er is hartelijk gelachen om de vele capriolen, die sommige spe lers maakten. Voor de rust wist Winkel de leiding te nemen met 2—0, doch na de thee maakte Lut jewinkel door twee doelpunten de stand gelijk, wat de verhouding goed weergaf. Scheidsrechter van Maasdam, „blies" voortreffelijk op zijn hoorn. Des avonds stroomde een groote schare naar het café van den heer de Bruyn om te kunnen luisteren naar het cabaret „Nummer Eén" van Daan Pool. Reeds eerder is in dit blad een recensie gegeven van dit cabaret, zoodat we hier niet in bijzonderheden behoeven te treden. We kunnen volstaan met te ver melden, dat wat. hier werd geboden goed was. De décors en costumes waren voortreffelijk en de aanwe zigen hebben genoten van het spel waarin onze Daan een groot aan deel had. liet pro'granirna was af wisselend en bood elk wat wils. Binnenkort komt het gezelschap nog eens in Winkel en we twijfelen er niet aan of de zaal zal dan we derom uitverkocht zijn. In de zalen van den heer Laan was muziek en er was stemming. Al met al is de eerste kermisdag goed ingezet. VOLKSSPELEN. Maandagmiddag werden op het sportterrein alhier de traditioneele volksspelen gehouden ter gelegen heid van de kermis. Evenals Zon dag was de publieke belangstelling wederom zeer groot en de sport- commissie kon op Aeh paar goed geslaagde dagen terugzien, terwijl het weer goed meewerkte. De uit slagen van de spelen waren als volgt: Jongens 810 jaar: P. Korff le pr., W. Keetman 2e pr., J. de Boer 3e pr., Jan Bakker 4e pr., Meisjes 810 jaar: Tini Zander le pr., Annie Nes 2e pr., S. Keeman 3e pr., A. Blokker 4e pr., Jongens 11—13 jaar: B. 6roene- woud le pr., L. Bakker, 2e pr., A: Korff 3e ..pr., W. Klare 4e pr. Meisjes 11—13 jaar: Nancy Brug man le pr., Aafje Wit' 2e pr., G. Whgen 3e prijs. Jongens 1416 jaar: G. v. h. Kaar le prijs. Jb. Kooij 2e prijs; C. de Reus 3e prijs. Meisjes 14—16 jaar: Tini Kooij le prijs; Corrie Wijma 2e prijs; An nie Wit 3e prijs. Jongens 17 jaar een ouder: P. Oud le prijs; P. Honingh 2e prijs; G. van Maasdam 3e prijs; Jn. Fijn heer 4e prijs. Meisjes 17 jaar en ouder: T. Roeters-Fijnheer le prijs; Marie Tijssen 2e prijs; M. Jansse 3e prijs; T. Lodder-ZeZerhan 4e prijs. Mannen 40 jaar en ouder, hard- loopen om het kampioenschap van Winkel: le prijs Jn. Wit, 2e prijs A. J. Porte; 3e prijs E. Kasten. Troost prijs kreeg de heer,P. Hoek als oudste deelnemer. Dames, hardloopèn om het kam pioenschap van \Vinkel: le prijs G. RavenFijnheer; 2e prijs R. de Maijer. De prijzpn bestonden uit geld en de verschillende" kampen werden met belangstelling gevolgd en wa-_ ren somtijds zeer spannend. W1ERINGEN CONCERT HARMONIEVEREENI- GING „APOLLO." Den Oever. Met bekkenslag was om de Oost Zaterdag bekend gemaakt, dat „Apollo" Zondag avond om 8 uur een openlucht-con eert zou geven op het Molenplein te Den Oever. En naarróate het uur van 8 zou slaan, zag het Molen plein Zondagavond dan ook zwart van menschen: heel Oost Wierin- gen was komen luisteren naar „haar" vereeniging. Onder de aan wezigen merkten wij o.a. op den prijs f 40 Van Delden, Amsterdam, 3e prijs f 25 P. de Jong, Amster dam. De boerenbruiloft, welke het slotnummer van het programmavormde, is zeker wel de grootste trekpleister geweest voor het duizendkoppige pubiiek. dat van dit bonte, folkloristische schouwspel, al werd het dan ook jammer genoeg niet door zomer- schen zonneschijn overgoten, ten zeerste heeft genoten. Reeds de intocht van den brui loftstoet als zoodanig was een fleu rig schouwspel op zich zelf; voorop de sierlijke sjeezen met bruid en bruigom, speelnoot hoog en speel noot laag; verder de boerenwagens, vol geladen met vroolijke brui loftsgasten in hun prachtige oud- Westfriesche kleedij. En dan de bruiloft zelf met de oude bekende wijsjes en dansen, die" de oude heer Schilder van Spierdijk met „de mook" begeleidde en waar de bekende Jan Stam van Spanbroek een bediende was uit duizenden. Oom Gerrebrand als ceremonie meester, was goed op z'n plaats en Peet Maartje als cantor stond hem uitstekend ter zijde. „Maartje van Bènnebroek" kwam als grootmoe der met haar nienecheq, er werd gezongen en geklonken en gerookt' uit ouwe Gouwenaars en 't was $1- les zang en vroolijkheid. Op d^zen welgeslaagden bruiloft en op het optreden van de Hoornsche vrien den op dit festijn, hopen wij nog nader terug te komen. wethouder der gemeente Wieringen den heer Tijsen. Er .werd door „Apollo" een mooi. programma ten gehoore gegeven, wat door de vele aanwezigen zeer op prijs gesteld werd, getuige het hartelijk applaus, wat na elk num mer weerklonk. Van het uitgebrei de programma noémbn ,wij „Fan tasie Ballet Terpsigore" de wals ,)Interrompue", van Montagne, de ouverture „Romanesque II" van Fr. Jacma, terwijl wij niet willen ver geten de voortreffelijke uitvoering van de Dansen no. 5 en 6 van Brahms. Tot slot de marsch van Schootemeyer „Zwarte Duivels". De heer Van Glabbeek en zijn mannen hebben ons op dezen mooi- en zomeravond weer van een paar uur echte muziek laten genieten. Wij hopen hen spoedig weer te zien! schoorl. GESLAAGD. Onze plaatsgenooten, de dames Bets Loutêr, Tr. vaq Essen, fJanny Delis Jd., én Vera Goedhart, slaag den te Haarlem voor het examen van Costumière. Allen ontvingen haar opleiding aan de Mode-Vakschool G. Dapper te Catrijp. SINT PANCRAS. LOOP DER BEVOLKING OVER DE MAAND JULI '42. Geboren: Aagje Alida, dochter van Roelof Wever en Maartje Hoofd. Grietje," dochter van Jan Kuitwaard en Trijntje Romkes. Gehuwd: Jan Rozïng te Heiloo en Elisabeth Balder, te Sint Pancras. Overleden: Dirk, Jong, echtge noot van Geertje Petiet. Adrianus Ochqué, weduwnaar van Tada Jon ge jan. Ingekomen; Johanna J. Kuypers #an Langedijk naar Bovenweg 232. Adrianus Ochqué, van Alkmaar naar v. d. Vijzellaan 220 c. Aaltje Bai van Huizen naar v. d. Vijzel laan 224 c. Geertje de Boer, van Oudorp naar Bovenweg 324. Dirk Keizer en gezin van Alkmaar naar Benedenweg 32. Klaas C. A. Bal, van Hilversum naar v. 9. Vijzel laan 224 c. Rensje Blom, van Enk huizen naar Boverweg 215. Corne- lis Leijen, van Voorst naar Boven weg 264 a. Vertrokken: Femme Woudstra, van Kerkelaan 184 A naar Den Hél der. Frans Kramer en- gqzin, van Bovenweg *295 A naar Deq Helder. Reijr Strijbis en gezin van Twu'y- verweg J76 B naar Wieringerwaard Jacob Olie, van Noordeinde 131 naar Hilversum. Jan Bus, van Bo venweg 177 B naar Oudorp. TEXELSCHE MARKT. Groot was de wolvee-aanvoer Maandag aan de markt niet, doch de prijzen waren bijna ongekend hoog: niet alleen voor ooilamme ren betaalde men ditmaal zeer hooge prijzen, er werden ook ram lammeren zeer duur verkocht. Voor een hok ramlammeren dat op dé markt twee maal werd ver kocht, betaalde men tenslotte f45 peil stuk. De ooilammeren noteer den tot f50.als hoogste prijs. Ook de schapen waren heel duur. Een hok werd* verkocht voor f 85. Aan rundvee werd omgezet een viertal koeien (prijzen ongeveer als vorige week) en 6 kalveren. De to tale aanvoer bestond uif: 4 koeien f375—f500 6 kalveren f 17—f25; 60 lammeren f 32—50, 16 schapen' f 65—f 85. WARMENHUIZEN, 3 Aug. 1942. Aanvoer 48700 kg. aardappelen; 800 kg. roode kool f 6. ZWAAG, 31 Juli. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken". AardaDpelen f 5 60, kl. aardappelen f 3.50, spinazie f 10, postelein f 14, uien f 4.50, bieten f 6, Savoye kool f 6, witte kool f 4, roode kool f 6, slaboonen f 2027, snijboonen f 2327, tuin boonen- f 7, doperwten f 16, peulen f 16, tomaten f 1,6—20, augurken f 10—27, waschpecn f '9, bospeen f 4.80—6, rabarber f 45, andijvie f 8, sla f 1.50—2, bloemkool f 11 14, komkommers f 5.50—13.50, per ziken f 10—35, selderie f 3, aard beien 28—35, frambozen f 4050, blauwe pruimen f 414, witte druiven f 85, Alicante f 80, Fran- kenthaler f 80, witte hessen f 22.50, roode bessen f 1822.50, prolefic f 18—30,' kruisbessen f 16, zwarte bessen f 4?; meloenen f -30. Daan- tjespeer f 10—15, Jan Baas f 10—45 Yellow f 15—35, JVIorel f 25. NOORDSCHARWOUDE, 4 Aug. Schotsche muizen 15.35; Geelbloem f5.35; BI. Eigenheimers f5.35; aan voer 103.50Ö kg: Zilveruien drielin gen f 12.zilvemep f 12; aanvoer 450 kg.; 90 kg. tuinboonen f6. 1750 kg. roode kool 15.5000 kg. witte kool f 3.50. BR. OP LANGENDIJK, 4 Aug. Aanvoer: 9750 Kg. tomaten IIV f 18, 87 st. komkommers f 8.5011, 60 Kg. slaboonen f 18, 265 Kg. tuinboonen f 6, 11.400 Kg. roode kool f 5, 2300 Kg. gel ekool f 5, 2100 Kg. witte kool f 3.50, 60 Kg. druiven f 80, 73.775 Kg. aardappe len f 5.35. PURMEREND, 4 Aug. Runderen, totaal 890 stuks: 650 vette koeien levering, geldekomen f\380490. melkkoeien f 475 - 620, 12 stieren levering, 70 pinken f 150 —275, 320 nuchtere kalveren: slacht levering, fokkerij' f 4050. vette varkens voor de slacht, levering: 280 biggen 24—44; 490 schapen 6085; 140 bokken en gei ten 25S5; 570 lammeren 25—34.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3