LANGED1JKER GROENTEN-.CENTRALE Geraffineerde oplichting NELIE ANNA. SLENDEBR0EK Marktberichten SCHAGEN EEN GOEDE PRESTATIE. Naar we vernemen verrichtte onze plaatsgenoot J. Boonacker een meer dan gewone prestatie, toen hij de 100 M. borstcrawl zwom in 1 minuut 8,3 sec. Deze tijd toch is in de Kring Noord-Holland Noord nog niet gemaakt. De tot. dusverre beste tijd stond op naam van v. d. Meer uit Heerhugowaard met 1 min. en 9 sec. Zoodat J. Boon acker te Wieringerwaard het kringrecord op zijn naam bracht- GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer H. C. Schneider, onderwijzer aan de R.K., Par. School alhier, slaagde gisteren (4 Aug.) té Den Haag voor de Akte Handelskennis L. O. Langedijk BELANGSTELLING VOOR TUINBOUWONDERWlJS. Er is opder de tuinders een groeiende belangstelling voor tuin- bouwonderwijs te bespeuren. Be halve dat de tuinböuwcursussen, welke 's winters worden gegeven, meer deelnemers krijgen, beginnen de ouders zich ook meer te inte resseeren voor het onderwijs hun ner kinderen aan lagere en middel bare tuinbouwscholen. liet aan tal aanmeldingen breidt zich meer .ën meer uit. Dit is meenen wij een goed teeken en die grootere be langstelling kan slechts tot gevolg hebben een intenser beoefening van den tuinbouw met een groeien de waardeering voor dit belangrij ke bestaansmiddel voor een be langrijk deel van het Nederland- sche volk. EXPORTHEFFINGEN EN BIJDRAGEN. Met ingang .van Dinsdag 4 Aug. moeten de exporteurs bij export de navolgende heffingen aan de Ned. Groenten en Fruit Centrale afdragen: Bloemkool II, 18—22 cm. f 0.60, komkommers los verladen IA f2.-, I f *.6Q, II f 2.20, III f 3.40; kom kommers, verpakt in E kisten I A i 0.50, I f 0.30, II f 1.10,- II f 2.40 per 100 stuks. Bospeen verpakt in kisten f 0.60 per 100 bos. Peen zonder lof ongevvasscihen van 201500 gr., los verladen f 0.20, roode lcool f 1.30, spitskool f 0.90, stamiboonen met draad i 1.40 en tuinboonen f 3.30 per 100 Kg. De Centrale verleent met ingang van deiuzelfden datum de volgen de .bijdragen: Augurken V f 0.30, I en II stippel f 0.40 en III en IV stippel f 0.30, peen zonder lof, on- gewasschen, los verladen sort. il —200 gr. f 1.5Q, stamiboonen zon der draad f 1.60, tomaten in kar tonnen doozen van .5 Kg sort. I t/m IV f 1.20 per 100 Kg. bruto.. Bloemkool I A bo\»n 27 om. f 2.60, I van 22^-27 om. f 0.30, kool rabi I f 0.40 per 100. stuikjS. Krop sla I f 1.10 per 100 krop. VERPLICHTE TEELT VAN KOOLZAAD. Ten aanzien van de Verplichte teelt van koolzaad is een wijziging in de verplichting aangebracht, deelt De Tuinderij mede. Aan dien gene, die zaaizaad op contract gaat verbouwen van diverse koolsoor ten, koolrapen, voeder- of merg- kool, kan ontheffing van de ver plichte koolzaadteelt worden ver leend voor zoover betreft de opper vlakte welke met die contract teelt is bezet. Mocht op hetzelfde bedrijf groot gevaar voor kruisbestuiving be staan dan is verdere ontheffing, mogelijk. Inplaats van- het kool zaad dient dan evenwel eenzelfde oppervlakte te worden bet.eeld met blauwmaanzaad in het komende voorjaar. Dit geldt uitsluitend voor de contractteelt en niet voor de buren. In zeer bijzondere gevallen is eveneens ontheffing van de ver plichte koolzaaditeelt mogelijk, maar" 4an wordt men tevens verplicht blauwmaanzaad te gaan verbou wen over een .oppervlakte, welke ten minste 50% grooter is dan de oorspronkelijke, koolzaadoppervlak- te. Tenslotte wordt er nog op ge wezen, dat soms ook overdracht van de koolzaadteeltplidht moge lijk is, nadat men dit* heeft ver zocht op gemotiveerde gronden. Tevens dient men dan aan te ge ven, wie de verplichting wil over nemen hoven zijn eigen portie. KERMIS. Noordscharwoude. De Noocd- scharwouder kermis is weer achter den rug.' Er waren vrij veel at tracties en overal bestond een flinke belangstelling voor. Zöhdag begon de kermis eerst om zes uur, zoodat de kinderen maar een klein tijdje van de kermisjool heb ben kunnen genieten. De schom melschuitjes en de zweef- en draaimolen hadden het die paar uurtjes geweldig druk, ondanks de vrij hooge prijzen, welke, per rit moesten worden betaald. Voor veel huisgezinnen zal het wel be zwaarlijk zijn geweest, ,om de Jein deren van de kermis te laten ge nieten. Ook de andere dagen heeft men niet over een tekort aan be langstelling behoeven te klagen. De bioscoop in de zaal van den heer De Bakker vertoonde een paar mooie films. Elke voorstelling" was uitstekend bezet. In „Concordia" heeft de toóneel- vcreeniging „Jong Leven" Zondag en Dinsdag een uitvoering gegeven van „Armoe troef", een blijspel in Het bestuur van de Veilingsver- eeniging Langedijker Groenten- Centrale, vergaderde Dinsdagmid dag in het vergaderlokaal der vei ling" onder leiding van burge meester H. Schelhaas. Ten aanzien van de aardappel campagne zeide de voorzitter, dat de aardappelen dank zij het goede beschot een loonepde teelt hebben gegeven. Naar aanleiding van de circu laire van het UCB, waarin ge klaagd wordt over de minder goe de verzorging van de producten voor elport, zeide de voorzitter, dat bij de LGC hieraan wel de noodige zorg wordt besteed. Hij drukte den tuinbouwers nochtans op het hart alle mogelijke zorg aan het .pro duct te geven. De secretaris vestigde er de aangacht op, dat de verplich ting bestaat de te veilen pro ducten, een dag vooruit op te geven. Niet voor 12 uur den vorigen dag opgegeven pro ducten, kunnen niet meer wor den afgenomen en moeten blij ven liggen tot den volgenden dag. Spr. ried de bestuursleden aan, in iedere plaats iemand aan te stellen, die zich met het opgeven van der aan te voeren hoeveelheden belast/ Voorts drong de heer Visser er op aan, dat de kool zoo regelmatig mogelijk wordt aangevoerd. Nu komt de meeste kool op de laatste dagen van de week en op Maan dag, in verband met de vastgestel de prijzen. Het is heel goed moge lijk, dat wanneer bijv. op Zaterdag een zeer groote aanvoer van kool aan de veiling komt, deze gedeelte lijk zal moeten blijven liggen tot Dinsdag. De heer C. Wagenaar Kz. gaf een toelichting, waaruit bleek, dat als men tot dagelijksche veranderingen in de prijzen zou overgaan, dit on- overkomenlijke moeilijkheden zou geven. De vroegtijdige opgave van de aan te voeren hoeveelheden is noodig voor het aanvragen van wa gons, het verkrijgen van de adres sen van bestemming enz. De secretaris deelde mede, dat de ■zuurkoolfabrieken 's Zatefdags een halve dag werken. Hij adviseerde daarom in het witte kool-seizoen op Zaterdag niet te veel aan te voe ren. Voor aanvragen van vletten voor het koolthuishalen is het nog te vroeg, maar het is toch gewenscht, dat reeds een overzicht wordt ver kregen van debenoodigde scheeps- ruimte, dan kan (men optijd bij.de Heide Mij. aanvragen. Spr.verzocht de aanwezigen in hun vereenigin- gen de noodige gegevens te verza melen. De voorzitter de§d eenige mede- deelingen over deh aanvoer van vroege aardappelen. In Juni wer den 1.170.907 kg. aardappelen bo ven 28 mm (v. j. 642507 kg.) en 48890 kg. van 15-f28 mm (v. j. 79282 kg) aangevoerd. In Juli was de aan voer 8708350 kg. (v. j. 7863.550 kg.) boven 28 mm en 219.475 kg. (v. 478.750kg.) kleine aardappelen. De omzetcijfers waren in Mei f 11.782.99 (v. j. f 22.363.72); Juni f 148.577.63 (v. j. f 125.370.02) en Ju li f 725.937.66 v. j. f 676.660.37). De heer W. J. Balder, Broek op Langendijk besprak de verplichte koolzaadverbouw. Wordt er aan dacht aan geschonken, dat onze be- waarkool-selectie niet in gevaar komt? De secretaris antwoordde, dat de tuinbouwbidrljren vrij zijn van de ze verplichting, terwijl de produc- tiecommissaris hem tevens had me degedeeld, dat de landbouwbedrij ven in den polder wel blauwmaan zaad zullen mogen telen in plaats van koolzaad. Hierng. werd een bespreking ge voerd over de brandstoffenvoozzie- ning v. d. koolschuren. Pogingen, die zijn gedaan om voor deze streek een aparte brand- stoffencommissie te verkrijgen, zijn niet gelukt. Wel is de toezegging gedaan, dat men met de belangen van deze streek rekening zal hou den. De brandstoffenvoorziening ten behoeve van de' pootaardappelbe- waring zal spoedig onder oogep worden gezien. Over de beschikbaarstelling van stroo deelde de secretaris mede, dat men stroo voor het inkuilen van late aardappelen, bieten wortelen moet aanvragen bij den plaatselijken bureauhouder van den voedselcommissaris. De heer P. de Geus Jz., Zuid scharwoude, Informeerde naar den gang van zaken bij de overname der aardappelen door de V.B.N.A. Zijn er klachten over te weinig gewicht leveren? Spr. had ge hoord, da£ wanneer een schipper overwicht had* dit voor den schip per was en als. er te weinig was, hij dit moest bijbetalen. Praatjes. De heer H. Wagenaar deelde mede, dat\hem over dit laatste niets bekend is. Het zijn wel praatjes. Over het gewicht zijn weinig klachten.; Over de uit Broek verzonden aardappelen zijn geen klachten ontvarigen. Daarna volgde sluiting. drie bedrijven, vrij vertaald door den heer P. Deutekom, op het motief „Er is niet mooier dan los". Het is te begrijpen, dat. „Jong Leven" van dit stuk een vertolking heeft gegeven, welke het beide avonden zeer talrijke publiek eenige uurtjes van aange name ontspanning heeft bezorgd. Men kon eens echt lachen. In „De Burg" werd Dinsdag avond een cabaretavond gegeven door André Carrell met medewer king van Prof. Cakie en Ger Gre- vejl. De ruim 200 bezoekers heb ben een avond vol afwisseling gehad. De kindervoorstelling, welke middags werd gegeven, werd door een groote schare kinderen bezocht en was een succes. Ongeregeldheden kwamen niet voor, zoodat deze kermis uitste kend geslaagd kan worden ge noemd.' OMZET NOORDERMARKTBOND. De omzet van de veilingsvereenï- gïng „Noordermarktbond" te Nrd.- scharwoude was gedurende de maand Juli f 339.222.55 tegen 405.458.99 in dezelfde maand van het vorige, jaar. Deze achteruitgang wordt wel veroorzaakt door den geringen aanvoer van consumptie aardappelen, tengevolge van het aanvoerverbod van goedgekeurde pootaardappelen voor consumptie doeleinden. De tentoonstelling te Opmeer Bekroningen afd. kleinvee. laten hier nefg volgen Wij bekroningen voor de afdeeling g$ê* ten, pluimvee en konijnen: Voor de beste melkgervepde geit (ouderen) le pr. D. Prinsen, Span broek; 2e en 3e pr. dezelfde e. v. N. Schuurman, Opmeer en wed. Baron, Aartswoud. Voor de beste melkgevende geit (jarige): le pr. S. Groot Spanbroek 2e pr. D. Prinsen, Spanbroek; 3e pr. J. Waal, Sanbroeik; e. y. S. Groot, Spanbroek. Voor de beste jonge geit (lam meren): le pr. mevr. Muis, Heiloo; 2e pr. C. v. d. Velde, Aartswoud; 3e pr. G. Vriend, Wognum; e. v. D. Prinsen, Spanbroek. Pluimvee: Holl. Hoenders: le pr. M. J. Schagen, N. Niedorp; 2e pr. G. Vriend, Wognum. Broed 1942 Leghorn: le pr. mej. W. P. Kuiper, Spanbroek; 2e pr. Hoogland, Hoogwoud. Eenden, N.-Holl. Spreeuwkop: le en 2e pr. Jr. Smit, Spanbroek. C. Kwakers: le en 2e pr. Jr. Smit Spanbroek. Siereenden: le pr. J.' Smit, Span broek G. Krielen Wyandottes: 2e pr. Vriend,. Wognum. 1 - Niet genoemde rassen: le pr. mej. W. P. Kuiper, Spanbroek; 2e pr. P. H. Warnaar, Langereis. Konijnen: VI. reuzen wit: le pr. J. Dekker, Sijbekarspel; 2e pr. B. Hoogstra, SI. Maarten. Aartswoud: 2e pr. G. Vriend, Wognum. Lotharingers: le N. Hoogendoorn Slootdorp; 2e J. Lindeboom, Hoorn 2e G. Vriend, Wognuim. Weeners: le pr. J. P. Bos, Heiloo. Hollanders Zw. en BI.: le prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e pr. M. J. Schagen, N. Niedorp. Holl. (andere kleuren): le pr. mej. W. P. Kuiper, Spanbroek; 2e pr. Jr. Smit, Spanbroek. Polen (lang- en kortharige): le pr. M. J. Schagen, N. Niedorp. Niet gen. rassen: le pr. J. P. Boom, Alkmaar; 2e pr. M. J. Scha gen, N. Niedorp; 2e pr. P. Koenis, Opmeer; 2e pr. J. Hoed, Heiloo, 2e pr. C. Feijen, Heiloo. Voedsters: J. VI. reuzen (wit): le pr. B. Hoogstra, 'St. Maarten. K. VI. reuzen (andere kleuren): le pr. G. Vriend, Wognum; 2e pr. F. T. van der Sluis, Lambert- schaag. Lotharingers BI. en Zw. bonte: le pr. J. Lindeboom, Hoorn; 2e pr. de zelfde (2 x). Weeners: le pr. Jo Manshande, Sijbekarspel; 2e D. v. d. Bel, Win- Holl. Zw. en BI.: le pr. Jr. Smit, Spanbroek; 2e pr. M. J. Schagen. N. Niedorp. Holl. (andere kleuren): le en 2e pr. mej. A. Hes, Spanbroek. Niet genoemde rassen: le pr. M. J. Schagen, N. Niedorp; le pr. J. Lindeboom, Hoorn; 2e pr.- C. Feyen Heiloo. Voedst. met jonge VI. reuzen, Loth. en hangooren: le pr. G. Vriend, Wognum; 2e pr. C. Laan, Opmeer. Voedst. m. jongen (andere ras sen): le pr. mej. A. Hes, Span broek; 2e pr. K. Warnaar, Lan gereis. Nesten j. VI. reuzeifl Loth. en Langooren: le pr. G. Vriend, Wog num; 2e pr. J. Dekker, Sijbekar spel. Nesten -jongen v. andere rassen le pr. G. Meervelt, Zuidermeer; 2e pr. G. Bakker, Langereis. Polen, lange- en kortharige ras sen: le pr. M. A. Pater, Heiloo, 2e pr. G. Bakker, Langereis. ZIJPE ZILVEREN PRIESTERJUBILEUM. Op 15 Aug. a.s. hoopt pastoor C. de Koster te Noord-Zijpe zijn 25- jarig priesterjubileum te herden ken. W1ERINGEN Bejaard echtpaar bestolen. Zaterdagavond belde een man aan bij een bejaard echtpaar, wo nen-de in de Retiel'straat te Den Haag. Hij vroeg of meneer thuis was en zeide de groeten té tfomen brengen vaif Ja&p. Mevrouw be greep er niets van en verzocht hem -om 11 uur terug te komen als haar echtgenoot r thuis was. Zoo als gevraagd geschiedde, de man kwam om elf uur terug, werd nu te woord gestaan door den echtge noot, maar oolc deze bleek geen Jaap te kennen. Al pratende in de gang bood de mat zoo langs zijn neus weg 4hee te koop aan, en toen hierop niet werd ingegaan, vroeg hij het echtpaar wat geld. Hij- had niets bij zidh en moést nog onderdak zoeken. Inmiddels werd er weer gebeld. Voor de deur stonden twee man nen, die zich uitgaven voor recher cheurs van de politie, mededeel den den theeverkooper den gehee- len dag gevolgd te zijn en hem met een pakje het perceel te heb ben zien binnengaan. Zij we nach ten thans .huiszoeking te doen en zetten hun verhaal kracht bij door daaraan een bedreiging toe te voegen. Het echtpaar zwichtte en men verstrekte hun de sleutels van laden en kasten. De mannen stel den hierop een onderzoek in, haal den ajles overhoop en legden be slag op een tasch, inhoudende 4300 gulden, welke zij in een kast aan troffen, twee gouden horloges, een Zeeuwsche gouden broche, eenige gouden medailles en twee lappen stof. Toen de vrouw hiertegen pro testeerde, werd haar aangezegd haar mond te houden. Zoo niet, dan waren de heeren volgens hun zeggen bevoegd haarJdood te schieten. Toen men genoeg in beslag had genomen, vroeg jde theeverkooper of hij nu weg kon gaan. De twee pseudo-rechercheurs weigerden .dit verzoek natuurlijk in te willigen, en gedrieën verlieten zij het per ceel. De oudjes zouden er wel meer van hooren Toen deze Zondag nog eens over de affaire nadachten* - rees het denkbeeld dat er iets niet in den haak kon zijn. Maandag deden zij dan ook aangifte bij de politie waar weldra,bleek, dat ze het slachtoffer waren geworden van een geraffi neerde oplichterij. Welke aardappelen poten? Geen kwestie om lang over te denken. Natuurlijk de beste, die U krijgen kunt: Poters uit Anna Pau- lowna Terecht internationaal beroemd! U hebt rui me keuze in prima rassen bij FIRMA P. M. BROUWER BREEZAND Vraagt vandaag nog zonder verplichting om offerte! Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje A. A. RUSSELMAN. E. A. RUSSELMAN— Dekker. Koningsweg 32a, Hippolytushoef, Wieringèn. 3 Aug. 1942. Voor goedkoop droog ROOKWERK als altijd HEERHUGOWAARD. WABMENHÜIZ EN. CABARETGEZELSCHAP. DAAN POOL. Kermis Maandag, trad het Eerste Noordh. Plattel. Cabaretgezelschap „Nummer Eén" onder leiding van den heer Daan Pool, in zaal Slikker op. De zaal was eivol en naar wij hoorden moesten nog enkelen wor den teleurgesteld. Het programma ving aan met het boerenlied uit Noord Holland Noord, waardoor al spoedig eeh echte stemming- werd verkregen. De nummers die bijzonder in den smaak vielen waren: Eeltige han den, gezongen door Henk Borst, De Macht van het kind (Daan Pool), Holland-lndië, gezongen door lm- my Joek-Pool en H. Borst. De door Ans Neefkes uitgevoerde dansen vielen ook zeer in deh smaak. De nog jonge Siem Bosma belooft in de toekomst een goede aanwinst voor het gezelschap te worden. De begeleiding van Bob van Brugge berustte in goede handen, ook als accordeonist is hij 'n prima kracht Het was een mooi gevarieerd programma, dat een lach en een traan bracht, zooiefs is toever trouwd aan Daan. Tepecht wees Daan in zijn sluitingswoord er op, dat zijn gezelschap met, genoegen had gewerkt- aan een beschaafd programma voor een beschaafd pu bliek. Allen keerden voldaan huis waarts. (P. Rqp-ipt). HARENKARSPEL GESLAAGD. Voor* het examen Engelsch L. O. slaagde de heer P. Cornielje alhier. REKENING VEEFONDS. Zaterdag j.1. hield het Onderlin ge Veefonds een vergadering ten huize van den heer Pijper te Dirks horn. Uit de overgelegde rekefling bleek, dat over de maanden Mei 678, over Juni 629 en over Juli 618 stuks vee verzekerd waren. De omslag werd bepaald over Mei op f 0.30, over Juni op f 0.20 en over Juli op f 0.20 per 'rund. Het fonds had een verlies van 4 stuks. BERGEN CABARETAVOND. Het driemanschap Xndré Carrell, humorist-conférancier, Prof. Cakie. goochelaar en Ger Greven, bezorgde den gasten en andere belangstellen den Maandag een ,-avond van ge zonde vroolijkheid. André Carrell had succes met zijn liedjes en met zijn éénsnarige viool van 48 cent.. De prof. goochel de met zijn toeren weer alle zorgen weg van de aanwezigen en werd luide toegejuicht. De schetsjes van prof. Cakie en Ger Greven vielen in dei\ smaak. Het publiek genoot van .het ge- bodene en was gyl metzijn applaus. (J. Kettenborgh). WlRRlSG&tW AA Rl> BURGERLIJKE STAND. Over de maand Juli 1942. Geboorten: Henk, z. v. Jacobüs Perestam en van Aaltje Borst. Huwelijken: Geene. Overlijden: Jacoba van Twuiver, oud 26 jaar, zonder beroep, d. v. Te koop^ een mooi^ partij KOETOUWEN én PAARD EN- STRENGEN, prima kwaliteit en op maat met oog gesplitst. Tevens een rijwiel v. e. jon gen van 10 a 12 jaar, z.g.a.n, ook genegen te ruilen voor iets anders. KLAAS GROET, TeL 298 "Wieringerwaard. TE KOOP: 2 zfnken tijlen, a.n., weegschaal, wringer m. of z. bok, grasperkmachine, T- pits gasstel m. plaatje, 2 rie ten stoelen, 10 opklaptafeltjes, eenige stukken zeil, koopje, 3- deelig bed, kinderledikant m. matras en wieg, 2 mooie schil derstukken, armhandhorioge en klokken, enz. enz. Joh. Sneekes Jz., Rdlggeveenstraat D 104. Schagen. Gevraagd: een net meisje, voor d. of d. en n., bij Jn. Eriks, Binnenweg A 192, Groet. Te koop gevraagd: Merg- koolplanten. J. F. Koster, Beik merweg, St. Maartensbrug. Te koop: een bankschroef, een slijpsteen met bak, een dubbele roofwildval, twee binnenbanden 28 x 1Te bevr. bij Dirk Vos, jager, Cal- lantsoog. Te kobp op bonnen: 60.000 draineerbuizen van 5 tot 12 c.M., bij M. Schoen, buizen handel, Schagen. Te koop: 150 aardappelbak jes. P. C. Tuinman, Oudkar spel A 211. Weide aangeboden voor*zes pinken. A. Schenk, Groote Kee- .ten, Callantsoog. Te huur gevraagd: een woon schuit ,voor tw£e personen, om geving Anna Paulowna. Br. a. Meerweg löa, Anna Paulowna. jonge mannen, ong. 20 jr. oud, zoeken in het oogstsei- zoen werk in de Wieringer- meer. Liefst intern. Br. N. Niedorp B 33. Nette werkster gevraagd, één'of meer dagen per week. J. Deutekom» A "83, Noord scharwoude. Gevraagd van particulier: vijfhonderd galden als tweede hypotheek, op ruim pand, m. veel overwaarde. Br. onder lett. S., postkantoor cSllants- oóg. Aardappelrooiers gevraagd, bij K. Paarlberg, Schager- waard. Andijvieplanten te koop. Te vens Koopmans blauwe poters kl. A extra vroeg gerooid, bij K. de Geus, Groenveld, Tel. 206, Dirkshorn. Te huur: luxe woonbootjo v. 3 pers., liggende Molenvaart. Te bevr.: Molen vaart 43, An na Paulowna. Jacob van Twuiver e. v. Guurtje Adriana Kos. Bertha Hertha Kern- speckt, oud 16 jaar, dienstmaagd, d. v. Erich Paul Kennspeckt e. .v. Catharina Smit. (Overleden te Alk maar; bericht ontvangen van den Ambtenaar van' den Duitschen Burgerlijken Stand.) LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Strijbis. Reijèr van Sint Pancras naar Mo lenbuurt; Schenk, Grietje Guurtje, van Twuijverweg 176 B, St. Pan cras, naar Oudesluis D 18; Strijbis Dieuwcrtje Nelly, id., id.; Komerf, Anna Agatha, van Zijpe G 71 naar Zd.-Zijperweg A 116; Meijer, Hen drik; Tame's, Maria Neeltje: Meijer, Rinkje, van Anna Paulowna, Lage- dijk 3 naar Nieuwesluizerweg A 39; De Vogel, Gerrit, van Linschoten Kerkplein 9, naar Zd. Zijperweg A 81; De. Boer, Cornelis, Den Helder, Brakkeveldweg 49. naar Nieuwe- sluis, Oostdijk^E 7. Konings, Mari- nus Leonardus; van Oorschots Jan- nigje Elizabeth; Konings, Matthea Alice, van Rotterdam, Aleidisstr. 103a naar Zd. Zijperweg A 71. Vertrokken personen: Kist, Ca tharina Elisabeth Jacoba; van Dijk, Adrianus Cornelis; Dekker, Neel tje Wilhelmina Jacoba; van Dijk, Janny Adriana; van Dijk, Petrus, van Nieuwesluizerweg.A 39 naar Begoniastr. 51, Den Helder; van Ham, Jannie Cornelia, van Molen weg F 36 naar Winkel, B 32; Tin- hólt, Anna Lamberta, van Nd. Zij perweg A 23 (Dr. Spits) naar Haar lem, Koninginneweg 2; Bouwman, Hendrik, Nieuwesluizerweg A 43a naar Zijpe N.H., De Stolpen, Scha- gerbrug F 108; Derkina Johanna Visser, van Nd. Zijperweg A 136, néar Leiden, Heerensingel 46; Ro- zeboom, Roelof, van Nd. Zijperweg A 168, naar Zijpe, Petten, p.a. G. Visser; Baken, Gerrit, van Oudé- sluizerweg D 15, Molenbuurt (Ou desluis), naar Ommen,p Ommerveld 0; Bleelcer, Petrus Johannès, naar Walingswgg Wz. C 20, naar Schagen, Lage Noord F41. KOEDIJK Vertrokken: Margaretha .Meester naar Castricum; Floris Groot en echtg. naar Alkmaar; Agatha G. Spaans, naar Alkmaarj Pieter Jans- ma naar Zijpe; Cornelia Willems naar Heerhugowaard. WINTERHULP NEDERLAND LOTERIJ 1942. Beteekent: 1 prijs op 3 loten! BURGERLIJKE STAND OVER DE MAAND JULI. Geboren: Jan Arie, zoon van Reindert Huilbers en Baukje Bou ma. Gehuwd: Hielde Bekkering, oud zeven en twintig jaar, van beroep ambtenaar distriibutiedicnst. wo nende te Koedijk en Neeltje Prins, oud twee en twintig jaar," zonder beroep, wonende tp Bergen.' Ueen- dert Kouwen, oud zes en dertig ja ren, van beroep landarbeider, wo nende te Langedijk en Barbera Heinis, oud zeven en dertig jaren, zonder beroep, wonende te Koedijk. Overleden: Johanna Helder, oud acht en zestig jaren, weduwe van Gornelis Bos; Gerrit Hart. oud ne gen en vijftig jaren, gehuwd met Elisabeth Ofman. Loop der bevolking over de maand Juli: I Ingekomen: Guurtje Nep ,van Alkmaar; WillemMulder van Den Helder; Cornelis Jongeian vart Alk maar; Johannes C. Zabel en echtg. van Velsen; Jacob Bakker en gez. van Enkhuizen; Jacob Bakker van Alkmaar; Sierdtie K. Sfeegenga v. Alkmaar. ROTTERDAM, 4 Aug. Heden werden ter veemarkt aan gevoerd: 227 dieren, waaronder 33 paarden, 331 veulens, 150 schapen, 1005 runderen, 258 nuchtere kalve ren. 154 graskalveren, 23 biggen en 253 bokken en geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien f 690475—4S0, kalfkoeien f 693—575480, vare koeien f 465385—320, vaarzen f 470 —350—225, pinken f 310—230—190, graskalveren f 200160—75 De. aanvoer van graskalveren was als vorige week met willigen handel en prijshoudend. De aanvoer van melk en kalfkoeien was als vorige week met'stroeven handel en stij gende prijzen. Varekoeien -aanvoer gewoon met redelijken handel en iets hoogere prijzen. Vaarzen en piiyken aanvoer matig'met kalrnen handel en iets stijver in prijs. WINKEL, 4 Aug. Appelen- f 10, Jan Baas f 10—15, Aalbessen (rood) f 15—30, kruisbes sen f 10—16, frambozen f 50, nes sen (zwart) f 42, aardappelen 5.70 alles per 100 Kg., komkommers f 5 —11, rabarber f 6 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 4 Aug. Aanvoer: 50100 Kg. aardappelen? Schotsche muizen f 5.20, eigenhei mers f 5.20, Bintjes f 5.20. ZWAAG, 3 Aug. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken". Spinazie f 10, poste lein f 14, uien f 4.1)0, bieten f 6, Savoye kool f 6, witte kool f 4, roode kool f 6, slaboonen t 20—27, snijboonen f 23 -27, doperwten f 16, peulen f 16, tomaten f 16—20, au gurken f 10—27, waschpeen f 9, bospeen f 4.80—6, rabarber f 4—5, andijvie f 8, sla f 1.50—2, kom kommers f 5.5013.50, perziken f 10—35, selderie f 3—3.50, frambo zen f 40—50,, blauwe pruimen f 4— 14, witte druiven f 85, Alicante t 80, Frankenthalcr f 80, witte bessen f 22.50. roode bessen f 16— 22.50, prolefic f 18—30. kruisbessen 16, zwarte bessen f 42, Haantjes peer f 10—15, Jan Baas f 10—15. Yellow app. f 1535, meloenen f 30, morel f 25. BR'. OP LANGENDIJK, 5 Aug. Aanvoer: 53.000 Kg. roode kool f 5, 2400 Kg. witte kool I 3.50, 79.750 Kg. aardappelen f 5.35. NOORDSCHARWOUDE, 5 Aug. Aanvoer: 114.300 Kg. aardappelen: Schotsche muizen, Eigenheimers, BI. Eigenheimers en Bintjes f 5.35. 1400 Kg. witte kool f 3.50, 300 Kc. tuinboonen f 6, 575 Kg. zilvernep, drielingen en zilveruien f 12.

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1942 | | pagina 3